Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 560
1
Szerintetek szép?
Dátum: 2017-09-19 15:11   [ Eltüntet ]   [ # 468610 ]  
Veterán

Én is egyetértek veletek:)

Aláírás 

You must gather your party before venturing forth…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-19 14:42   [ Eltüntet ]   [ # 468608 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-09-19 07:35
Sztyopa - 2017-09-19 06:18
MAXXxxx - 2017-09-18 05:20

egesz jo, de olyan, mintha mindenhol csak alapszint felvitted volna es kesz. Foleg a bornel van muanyagbaba hatasa emiatt.

Szerintem nem gáz, mivel műanyag baba. smile

latom uj hobbyt talaltal es kotogetsz LOL
De tenyleg tudod jol mire gondoltam. Bar annyira durvan nem kell az ekkora figurakat arnyalni, de tobbet elbirnak.

egy pl a festett es a muanyag hatas kozott azonos figuran:
egyedi festes: http://www.e2046.com/contest/2016/preview/4574

gyari szinezes: http://www.e2046.com/p/3223

Értem én csak vicceztem. smile

Persze, hogy nem kell erős árnyalás. Én most egy 120 centis Jézus szobrot árnyaltam én sem használtam erős árnyalatot, de azér köll egy kicsi.
Magyarul egyetértek veled.

Aláírás 

Alba Regia Hadijáték Klub

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-19 07:35   [ Eltüntet ]   [ # 468595 ]  
Veterán
Sztyopa - 2017-09-19 06:18

egesz jo, de olyan, mintha mindenhol csak alapszint felvitted volna es kesz. Foleg a bornel van muanyagbaba hatasa emiatt.

latom uj hobbyt talaltal es kotogetsz LOL
De tenyleg tudod jol mire gondoltam. Bar annyira durvan nem kell az ekkora figurakat arnyalni, de tobbet elbirnak.

egy pl a festett es a muanyag hatas kozott azonos figuran:
egyedi festes: http://www.e2046.com/contest/2016/preview/4574

gyari szinezes: http://www.e2046.com/p/3223

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-19 06:18   [ Eltüntet ]   [ # 468593 ]  
Veterán

Aláírás 

Alba Regia Hadijáték Klub

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-18 07:07   [ Eltüntet ]   [ # 468575 ]  
Veterán

Lehet, hogy csak azért van, mert a fényképezéskor egy irányból világítottad meg,de az összerakott figuránál a jobb váll és bicepsz túl világosnak tűnik a többi bőrrészhez képest.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-18 06:48   [ Eltüntet ]   [ # 468574 ]  
Veterán

Amit lehet tenni (ha akarod): arnyekokat pigmenttel hajra, borre, nadragra. Feher polonal lehet csalni, hogy ott ne kelljen dolgozni extran)

Mentségként hangzik, de szar a kép:)

Csatolok egy WIP képet…ezen látszik, hogy árnyékolva van, nem extrém módon, mert ekkora léptéknél, kb 20 cm, szerintem túlzás lett volna.

Csatolt képek
wip 2.jpg
 Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-18 05:20   [ Eltüntet ]   [ # 468572 ]  
Veterán

Amit lehet tenni (ha akarod): arnyekokat pigmenttel hajra, borre, nadragra. Feher polonal lehet csalni, hogy ott ne kelljen dolgozni extran)

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-17 21:08   [ Eltüntet ]   [ # 468570 ]  
Veterán

Lelkesítő!
Megint el kell kezdenem a gyakorlást.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-17 13:34   [ Eltüntet ]   [ # 468553 ]  
Veterán

Sziasztok!

Hosszú-hosszú idő után újra ecsethez/airbrushoz nyúltam…

A párom munkatársa kért fel egy King of Fighters Vanessa figu kifestéséhez. Ez messze nagyobb léptékű volt, mint amihez szoktam…főleg az összeállítás közben téptem a hajam…előtte festés előtt minden elemet összepróbáltam, csiszoltam, hogy festés után is összeállítható legyen…nyilván nem sikerült, csak sok anyázás közepette.

A kérdés adott.A coolminin is kifejezhetitek véleményetek:)

Vanessa

Svindler

Csatolt képek
Vanessa-KoF kicsi.jpg
 Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-18 11:17   [ Eltüntet ]   [ # 467835 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-08-16 21:43

Haat iden eddig inkabb csak seregeket festettem kb ttq-ra, nem a szokasos mellszobrok/nagy figurak vitrinbe.

Amik mostanaig keszultek:

- Confrontation Vile-Tis sereg
- Dropfleet Commander PHR flotta (sorban: minden modell, fregattok, cirkalok, csatahajo)
- Dropfleet Commander UCM flotta (a valasztott fo seregem a jatekban) (sorban: minden, fregattok es korvettek, cirkalok, csatahajok es csatacirkalok, limitalt modellek)

es egy aprosag, a Nier Automata jatek egyik foszereploje. Kivancsi voltam milyen meleg feherre festve a szokasos fekete helyett: Feher 2B

Szerintem szépek, kár, hogy a conf seregek már csak vitrinbe jók:)

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-16 21:43   [ Eltüntet ]   [ # 467775 ]  
Veterán

Haat iden eddig inkabb csak seregeket festettem kb ttq-ra, nem a szokasos mellszobrok/nagy figurak vitrinbe.

Amik mostanaig keszultek:

- Confrontation Vile-Tis sereg
- Dropfleet Commander PHR flotta (sorban: minden modell, fregattok, cirkalok, csatahajo)
- Dropfleet Commander UCM flotta (a valasztott fo seregem a jatekban) (sorban: minden, fregattok es korvettek, cirkalok, csatahajok es csatacirkalok, limitalt modellek)

es egy aprosag, a Nier Automata jatek egyik foszereploje. Kivancsi voltam milyen meleg feherre festve a szokasos fekete helyett: Feher 2B

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-24 00:22   [ Eltüntet ]   [ # 461394 ]  
Veterán

Fémre egy primitív megoldás: mithril silverrel/v hasonlóval húzd ki ahol fényesnek godolod (élek, ív teteje) vagy drybrushold meg, aztán mosd be az egészet feketével (nuln oil/dark tone).

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-23 23:22   [ Eltüntet ]   [ # 461390 ]  
Veterán

Köszönöm a válaszokat és a tippeket.
Nem fogom túl bonyolítani, mert még 15 figura van hátra, hogy kijöjjön a két osztag, amit terveztem.
Ahhoz, hogy végre festett seregem legyen időhatékony megoldások kellettek, de azt hiszem a végeredmény emészthető.
Élőben kontrasztosabbak, mint képen, a színséma és a technika adott, úgyhogy nagy változásokat már nem csinálok.

Sonko, lapokban kapható több helyen,
pl. itt
körszikével méretre vágtam, vagy ráragasztottam a talpra négyzetesen és körbefaragtam.

Agony, a hiány a karnál nekem csak a képen tűnt fel miután szóltál, egyébkén nem nagyon látszik. Ez annak az eredménye, hogy a kezek külön lettek festve, utólag lett összeragasztva, és a militarum tempestus kezek és cadiai testek néha nem tökéletesen illeszkednek. Ha kész mindkét osztag akkor majd egyben javítom.

MaXXxxx, én hadilábon állok a fémmel. Korábban sokat kísérleteztem vele, de igazából sohasem voltam elégedett, úgyhogy most már csak tereptárgyaknál, járműveknél használom. Most szerintem a talapakra tökéletes lesz, köszönöm a tippet.

Fattyú, a lencséket majd ha megvan az egész osztag akkor próbálom egységesen megcsinálni. Lesz még jópár szemlencse/cyber-eye stb.. Még nem találtam ki, hogy zöld vagy kék lesz a szerencsésebb szín
lencsének.

Amit én észrevettem utólag, hogy szemöldököket és kézfejeket nem csináltam meg, bár a kezeknél a képen kesztyűnek tűnnek úgy egybe folyik a ruhával, de szabad szemmel pont eléggé elüt, hogy engem zavarjon.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-23 10:26   [ Eltüntet ]   [ # 461351 ]  
Moderátor

Kb. ez a benyomásom nekem is, nagyon egybemosódik a sok szín, de amúgy egész jól meg van csinálva. A talp honnan / miből van?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-23 08:55   [ Eltüntet ]   [ # 461345 ]  
Veterán

Szerintem is nagyon tónustalan a figura festése. Meg festés előtt tömítsd ki a réseket, hogy ne úgy nézzen ki a karja, mint amit félig levágtak.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-22 23:58   [ Eltüntet ]   [ # 461342 ]  
Veterán

bar fattyunak igaza van a szinekkel kapcsolatban (kov adagnal probalj vilagosabb/sotetebb(akar neger)/kipirultat, hogy jobban elterjen a borszin a ruhatol.

Ugyanakkor szvsz a celt teljesen elertek, sot.

Amit viszont mindenkepp visszavan: a talpak oldalanak letisztazasa valamilyen szinnel (fekete/barna/szurke/fem izles szerint)

ami meg lehetoseg:
- puskaknal visszavilagositani femszinnel, hogy ne legyen ennyire matt
- sotetebb femszinnel arnyalni.

Itt a Vallejo Air Colortol a Steel / Gunmetal / Black Metal kombinacio valami isteni.
Steel eleg vilagos es annyira sima, hogy a bemoso tobbnyire lefolyik rola (kevesbe mattul pl nuln-oil-tol)
Gunmetal egy nagyon halas alap femszin
Black Metal meg egy nagyon sotet femszin, ami szuper alap/arnyek.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-22 23:41   [ Eltüntet ]   [ # 461340 ]  
Veterán

Az arcok nagyon egybemosódnak a ruhával, illetve a puskák optikáján a lencsét színezd meg szvsz.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-22 22:36   [ Eltüntet ]   [ # 461338 ]  
Veterán

Sziasztok, mi a véleményetek a házi készítésű elysian osztagomról?

A cél TTQ festés volt, még pár kisebb javítás rájuk férne.

Csatolt képek
20170122_222218.jpg20170122_222329.jpg
[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-15 15:34   [ Eltüntet ]   [ # 461115 ]  
Veterán

Jobb. Highlightolni való még bőven lesz rajta, de ígéretes. Nekem a trophy rack túlzsúfolt, bár az eredeti figurán is az.

Aláírás 

Hive mind says: Nerfing is temporary, 5* paintjob is eternal.

Deadzone magyarul - másold be a linket:
https://mega.co.nz/#!NctwSBjQ!XiiEsnlQQaeLfEIz0FVDR29Jz_wCa18ndviFBodJ0Cw

Klubtársak blogja, F:A, Flames of War, meg sok minden más

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-15 13:37   [ Eltüntet ]   [ # 461113 ]  
Veterán

Trófeasor

Palást

Oldalt

Szemből

Aláírás 

BÉRFESTÉST, BÉRMODELLEZÉST VÁLLALOK! Kontaktus:
.(Az email cím megtekintéséhez engedélyezni kell a JavaScriptet)

[ Profil ]  

1 ennyiből: 560
1

Házi SM project ››