Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 1012
1
WH40K Preview Kibeszélõ
Dátum: 2018-01-16 23:43   [ Eltüntet ]   [ # 471803 ]  
Veterán

Én azt gondolom (remélem), hogy a pontértékek a Shield Captain alapján mennek majd. És tekintve, hogy egy egyszerű tucat HQ karakter 190 pont+wargear nem tartom őket túl erősnek.

Az Invu mentő javítás és a 6+ Pszi ellen szintén kellett nekik, mert ugye náluk nincsenek Pszionisták és kevesen vannak. Eddig Herohammer sereg kb. a Deathwing volt. Most majd jönnek a Custók, akik arra mennek rá, hogy nem lehet őket swarm sereggel megszivatni egyszerűen. Persze ez továbbra sem jelenti azt, hogy a 90 devourer lövés nem viszi el a csicsás kis osztagomat a picsába, de legalább lesz esélyük…

Aláírás 

WH40K 2nd - 8th Edition, WH30K
OWW2 Német sereg
Keszulo AoS sereg

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-16 19:22   [ Eltüntet ]   [ # 471796 ]  
Veterán

Tekintve hogy ezek a Custodesek, a Császár személyes testőrei, simán jók ezek a szabályok. Ha valaki lehet OP akkor az ők smile .

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-16 19:10   [ Eltüntet ]   [ # 471794 ]  
Veterán

Azt hiszem, sokan fogják utálni az arany fiúkat. (Én nem, nekem vannak. :D)

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-15 19:32   [ Eltüntet ]   [ # 471773 ]  
Veterán

SZVSZ, de majd GW úgyis FAQ-zza:

A sereglista építésénél számít csak az <allegiance> , hogy pl Khorne allegiance-es detachmentet raksz össze a Chaos Daemons kódexből. Hozol mellé egy CSM-et mondjuk World Eaters-t, ahol mindenki khorne kell hogy legyen ugye.

És miután elkezdődött a játék, az összes olyan buborék ami Khorne Daemon-t kér, az hat pl az oblikra, akik ezen felül megkapják a World Eaters speceit is.

Namármost a FAQ-ig szerintem ezzel az Alpha Legion-ös tzeentch jelű oblik jelenleg a legjobb egység a játékban.

Az, hogy két-három hét után lehet hogy kukázza a teljes démon kódexet egy olyan FAQ értelmezés, hogy a “mark of” és az “allegiance” más keyword-öt ad, az benne van a pakliban.
De szerintem ez se túl valószínű, mert egyszerűen túl sok az olyan egység a CD és a CSM kódexben is, aminek fix az istene, nem választható.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-15 16:05   [ Eltüntet ]   [ # 471759 ]  
Tag
MAXXxxx - 2018-01-15 14:56

nem. A gond az alapszabalyt modosito spec szabalyt modosito spec szabalyt modosito faq…
(ami 8th elott is a 40k rakfeneje volt, ujrakezdes utan 6 honappal ugyanott vagyunk megint)

Az altalad idezett szoveg alapjan a mark es allegiance jatek alatt azonos dolog (pl “khorne” mark = “khorne” allegiance) csak seregepitesnek nem battleforged, ha kevered oket.

azaz poss peldanal maradva:
azonos detachban levo khorne herald es khorne jelu poss nem BF felallas, de jatek kozben a buff-ot atadja.

Ez így elegáns megoldás lenne…ha valóban az a helyzet.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-15 14:56   [ Eltüntet ]   [ # 471756 ]  
Veterán

nem. A gond az alapszabalyt modosito spec szabalyt modosito spec szabalyt modosito faq…
(ami 8th elott is a 40k rakfeneje volt, ujrakezdes utan 6 honappal ugyanott vagyunk megint)

Az altalad idezett szoveg alapjan a mark es allegiance jatek alatt azonos dolog (pl “khorne” mark = “khorne” allegiance) csak seregepitesnek nem battleforged, ha kevered oket.

azaz poss peldanal maradva:
azonos detachban levo khorne herald es khorne jelu poss nem BF felallas, de jatek kozben a buff-ot atadja.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-15 14:36   [ Eltüntet ]   [ # 471755 ]  
Veterán

köszönöm, akkor már ezt is megtaláltam. viszont, ott pont a köv kérdésnél ezt írja:

“Q: What is the difference between a keyword and a Faction keyword?
A: The only real difference is that Faction keywords are used when building an army; when Battle-forging an army, for instance, you will often only be able to include units in the same detachment if they share the same Faction keyword. Also, if you are playing a matched play game, you will need to have an Army Faction – this is a Faction keyword that is shared by all of the units in your entire army (with the exception of those that are Unaligned). Once the battle has begun, there is no functional difference between a keyword and a Faction keyword.”

példának ezt hozza:

“Once the battle has begun, the distinction between keywords and Faction keywords no longer has any effect – both are used to interact with abilities identically. Imagine, then, that the Heretic Astartes Detachment contains a unit of Possessed (which does not have the Daemon Faction keyword, but does have the Daemon keyword), and I choose for them to replace their <Mark of Chaos> keyword with Khorne. If the Daemon Detachment contained a Herald of Khorne, his ability to ‘add 1 to the Strength characteristic of all Khorne Daemons’ would also apply to the unit of Possessed, as they have both the Khorne and Daemon keywords.”

most akkor nem értem. az a gond, hogy behozták az allegiance kulcsszót?

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-15 14:04   [ Eltüntet ]   [ # 471751 ]  
Veterán

40 perce keresem mert tudom hogy láttam / olvastam de nem találtam. Köszi wolfspirit smile !

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-15 13:49   [ Eltüntet ]   [ # 471749 ]  
Veterán
lordquator - 2018-01-15 13:16

amúgy hol van ez a keyword téma leírva, hol keressem? nem kötözködés, csak kíváncsiság

Pl Designers Commentary:

Q: If I can choose a keyword for a unit, such as
<Regiment> for Astra Militarum, could I choose
that keyword to be, for example ‘Blood Angels’ or
‘Death Guard’?
A: No.
In the example above, ‘Blood Angels’ is a Chapter of the Adeptus
Astartes and ‘Death Guard’ is a Legion of the Heretic Astartes
– neither of which are Regiments of the Astra Militarum.

Q: If I create an Astra Militarum Regiment of my own
and name them, for example, the ‘Emperor’s Finest’,
and I then also create an Adeptus Astartes Chapter of
my own choosing, and also call them the ‘Emperor’s
Finest’, do the abilities that work on the <Regiment>
and/or <Chapter> keywords now work on both the
Astra Militarum and Adeptus Astartes units?
A: No.
The intent of naming Regiments, Chapters, etc. of your own
creation is to personalise your collections and not to enable
players to circumvent the restrictions on what abilities affect
what units. It is also not intended to circumvent the restrictions
on which units are able to be included in the same Detachment.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-15 13:36   [ Eltüntet ]   [ # 471748 ]  
Veterán

Mondjuk hívhatták volna “Demon of akármi” meg “Mark of akármi”-nak, az tuti.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-15 13:16   [ Eltüntet ]   [ # 471745 ]  
Veterán

oké, de akkor pl Magnusnál Tzeentch beégetett faction keyword. Changeling bevédi? akkor itt az most hogy döntöm el, hogy ez mark v allegiance v buddy v ...?

illetve az idézéssel mi van, a Tzeentch character, aki idéz akkor nem lehet csm csak démon?

amúgy hol van ez a keyword téma leírva, hol keressem? nem kötözködés, csak kíváncsiság

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-15 12:57   [ Eltüntet ]   [ # 471742 ]  
Veterán

De az <alliginece> nem <mark> szóval hiába nevezed mindkettőt Khorne-nak nem fognak a képességeik egymásra hatni. Ezzel kezdték az egész 8. kiadás bevezetését, hogy a faction keyword-ök hogyan hatnak egymásra és hiába nevezed ugyan annak az IG regimented meg SM chaptert nem fogják egymást buffolni smile .

Aláírás 

-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-15 12:52   [ Eltüntet ]   [ # 471741 ]  
Veterán
DASCO - 2018-01-15 10:41
Blast - 2018-01-15 09:47
Ducimax - 2018-01-14 23:42

A “Daemon” keyword ahogy néztem maradt ugyanolyan univerzális mint eddig is, a probléma az istenspecifikus dolgokkal van… ugyanis pl a “Nurgle” keyword a CSM-nél <Mark> típusú, addig a démonoknál most már <Allegiance>. Tehát hiába hívják ugyanúgy, nem egyezik meg (ahogyan a FAQ-s példában hiába nevezel el egy AMIG regimentet “Ultramarines”-nek, nem fogja őket Roby G. hiperboostolni). Ez mind Strategemeknél, mind psziknél bezavarhat…

De pont az, amin itt ment a pattogás, a DS-elős strategemnél nem láttam akadályát egy Magnus/Morti/Fűnyíró bedobásának (persze kell hozzá a külön detachment)

És így most az aurák sem hatnak egymásra, pl. egy herald of khorne nem adja a +1 erõt a khorne jeles possessed-nek? Meg a roham reroll-t?

Ahigy en ertem nem. Az a kriterium a Loci-nak, h ugyan az az Allegiance legyen. Es a Mark of Khorne az nem Allegiance hanem mark.

D

sztem működnek ezek a kombók (legalábbis remélem). az elején azt mondja, hogy az <allegiance> keywordot lecseréled pl Khorne-ra. pl Khorne DPnek ez lesz: “You can re-roll hi rolls of 1 made for friendly KHORNE DAEMON units withibn 6” of this model”. a possessed meg KHORNE és DAEMON is.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-15 10:41   [ Eltüntet ]   [ # 471735 ]  
Moderátor
Blast - 2018-01-15 09:47

A “Daemon” keyword ahogy néztem maradt ugyanolyan univerzális mint eddig is, a probléma az istenspecifikus dolgokkal van… ugyanis pl a “Nurgle” keyword a CSM-nél <Mark> típusú, addig a démonoknál most már <Allegiance>. Tehát hiába hívják ugyanúgy, nem egyezik meg (ahogyan a FAQ-s példában hiába nevezel el egy AMIG regimentet “Ultramarines”-nek, nem fogja őket Roby G. hiperboostolni). Ez mind Strategemeknél, mind psziknél bezavarhat…

De pont az, amin itt ment a pattogás, a DS-elős strategemnél nem láttam akadályát egy Magnus/Morti/Fűnyíró bedobásának (persze kell hozzá a külön detachment)

És így most az aurák sem hatnak egymásra, pl. egy herald of khorne nem adja a +1 erõt a khorne jeles possessed-nek? Meg a roham reroll-t?

Ahigy en ertem nem. Az a kriterium a Loci-nak, h ugyan az az Allegiance legyen. Es a Mark of Khorne az nem Allegiance hanem mark.

D

Aláírás 

Merry f@kin BLOOD FOR THE BLOOD GOD!!!
http://alkimistalaboratorium.hu/
https://www.facebook.com/AlkimistaLaboratorium

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-15 09:47   [ Eltüntet ]   [ # 471729 ]  
Tag

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-15 09:29   [ Eltüntet ]   [ # 471727 ]  
Moderátor

Igen. Ez így van. Egyelőre. Aztán majd jön az ERRATA. Elég ha a detachmentben ugyan azok a
Allegiance-ek vannak. Tehát lehet hozni Egy Slaneesh egy Tzeentch detachot és hozzá mondjuk Mortit smile

D

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-14 23:42   [ Eltüntet ]   [ # 471725 ]  
Veterán

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Számukra a gyermekek nem többek, mint a részek pótlásai, melyek képesek tudásukkal szolgálni, amíg meg nem halnak.
Akkor mi ez a gépezet?
Ez a gépezet a rettenetes és gonosz Tau Birodalom.
Az emberiséget fenyegeti ez a gonosz gépezet, és ha belenyugszunk létezésébe, a gépezet felőröl minket.
Az ilyen gépezetet el kell pusztítani.

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-14 18:53   [ Eltüntet ]   [ # 471716 ]  
Moderátor

köccce!!

D

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-14 08:27   [ Eltüntet ]   [ # 471705 ]  
Veterán

A Chaos Daemonok bejutottak a könyvtárba is
https://mega.nz/#F!bEkglJwb!6qmF4o4ydr6NKkpBuq1YKQ!PUdUjZqa

Aláírás 

This is our legacy. This is our Purpose. This is why we fight’
“For Russ and the Allfather!”
WarpStorm Szolnok (Inkvizítor)
WarpStorm Szolnok (facebook)

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-11 13:55   [ Eltüntet ]   [ # 471650 ]  
Veterán
Crusader - 2018-01-11 13:40
Fattyú - 2018-01-11 12:31

Pletyka:

Q2:

Necrons

Huúú nemsokára lesz codex nekünk is tongue laugh . Ha igaz lesz a pletyka.

More rumor, ha ez az igaz még elöbb is :D

https://spikeybits.com/2018/01/new-2018-40k-codex-release-hints-from-gw-retailers.html

Remélem…

[ Profil ]  

1 ennyiből: 1012
1

‹‹ Necron      KEzdõ vagyok! ››