Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 935
1
WH40K Preview Kibeszélõ
Dátum: 2017-04-24 22:28   [ Eltüntet ]   [ # 463700 ]  
Adminisztrátor
Fattyú - 2017-04-24 22:23

Legyen úgy, de az eddigi rendszerekben 6-os dobás esetén sebeztél és kész. Függetlenül az S-T aránytól, és a sebek számát sem vitték fel. Ergo le lehetett nyilazni pl egy Soul Grindert T8 ide vagy oda.

Kifejezetten volt arról szó, hogy a statline-ok limitjét eltörlik, és sokkal fontosabbak lesznek. Szerintem nem lesz itt autowound 6-on.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-24 22:26   [ Eltüntet ]   [ # 463699 ]  
Adminisztrátor

Pete Foley twitteren válaszolgatott pár kérdésre. Szemezgetve:

- Marad a jelenlegi hit/wound mechanika, azaz a to hit dobás fix értékre megy (BS alapján), a wound dobás meg erő vs toughness, ahogy eddig, nem Sigmarosítják
- Megkérdezték tőle, hogy 50 lasgun ki tud-e lőni egy Rhinot, azt mondta, bántani fogják tudni, de megnézi majd, hogy hány százalék esélyük lesz le is szedni
- Az (ingyenes) alapszabály 12 oldal lesz, de abban pl. a seregépítési szabályok sem lesznek benne, meg a különböző játékmódok

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-24 22:23   [ Eltüntet ]   [ # 463698 ]  
Veterán

Legyen úgy, de az eddigi rendszerekben 6-os dobás esetén sebeztél és kész. Függetlenül az S-T aránytól, és a sebek számát sem vitték fel. Ergo le lehetett nyilazni pl egy Soul Grindert T8 ide vagy oda.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-24 22:19   [ Eltüntet ]   [ # 463697 ]  
Újonc

Érdekes az Armageddonos példa, mert egy 2D6 sebzés azért már túlzottan random, egy 40k csatában egy kritikus egységen 2 vagy 12 seb már nagyon nem mindegy. Nem vagyok expert, de nekem így már túl szerencse alapú lenne, közelednénk az AD&D 2nd ed.-hez. grin

Aláírás 

grnsknz.tumblr.com

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-24 22:10   [ Eltüntet ]   [ # 463696 ]  
Adminisztrátor
Freddy Krueger - 2017-04-24 21:54

Tehát pl simán lehet, hogy a lasgun viszonylag könnyen sebez egy HP-t a tankon- ha a tanknak van 150 sebe, és a lascannon meg mondjuk 75-öt sebez rajta, akkor azért nem fordul ki a sarkaiból az általunk ismert világ

Ha az Armageddont vesszül alapul, akkor abban pl. egy heavy bolter d3, egy krak missile d6, míg egy meltabomb 2d6 sebet okoz. A sima fegyverek meg 1-et.

Azt gondolom, nem véletlenül emlegették, hogy eltörlik a 10-es limitet a statlineok esetén - elég magas T értékekre számítok pl. a Land Raidereknél :-D

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-24 21:54   [ Eltüntet ]   [ # 463695 ]  
Veterán
Roodie - 2017-04-24 21:37
Fattyú - 2017-04-24 19:47
darkmore - 2017-04-24 19:34

Minden sebezHET mindent! Érdekes lesz, bogár falva lakói feljavulnak érzem!

Ezt már a 8-as WFB-ben sem szerettem. :(

Pedig mindkét félnek jó; egyrészt ha nem vagy teletömve lascannonnal/rakétával, akkor is van némi esélyed; a másik oldalról meg nem fog talán leesni egyetlen szerencsés lascannon lövéstől egy predator. Persze sok függ a T értékektől, de simán el tudom képzelni, hogy pl. egy bolt pistolnak 9+ kell egy páncél átlövéséhez (és ekkor is csak max 1 woundot okoz)

Nekem kifejezetten tetszenek azok a rendszerek, ahol nem egy kockán áll vagy bukik valami, és az esélyekkel játszunk, hanem egy viszonylag biztos hatás mindenképp van, aminek legfeljebb a mértéke kérdéses. Tehát pl simán lehet, hogy a lasgun viszonylag könnyen sebez egy HP-t a tankon- ha a tanknak van 150 sebe, és a lascannon meg mondjuk 75-öt sebez rajta, akkor azért nem fordul ki a sarkaiból az általunk ismert világ.
Kérdés, persze, hogy a gyakorlatban mi lesz ebből, mert a sok sebes rendszer hátránya az adminisztráció: Józsinak három sebe van még, így eggyel kevesebbet mozog, Bélának kettő, ő kettővel kevesebbet, Andrást csak glancelték, így ő csak nem lő- skirmishben, 5-6 figurával még áttekinthető, de egy 40k sereg eléggé elveszhet a jelzőkockák tengerében.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-24 21:37   [ Eltüntet ]   [ # 463693 ]  
Adminisztrátor
Fattyú - 2017-04-24 19:47

Pedig mindkét félnek jó; egyrészt ha nem vagy teletömve lascannonnal/rakétával, akkor is van némi esélyed; a másik oldalról meg nem fog talán leesni egyetlen szerencsés lascannon lövéstől egy predator. Persze sok függ a T értékektől, de simán el tudom képzelni, hogy pl. egy bolt pistolnak 9+ kell egy páncél átlövéséhez (és ekkor is csak max 1 woundot okoz)

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-24 21:34   [ Eltüntet ]   [ # 463692 ]  
Adminisztrátor

2 hónapos gyártói jótállás, seems legit, de érdekelne, hogy mikortól számítják.

Elhangzott, a bejelentés napjától számítva (szombat) visszafelé 8 hét.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-24 21:08   [ Eltüntet ]   [ # 463690 ]  
Veterán
Ducimax - 2017-04-24 19:47
Crusader - 2017-04-24 19:24

There is now a Keyword driven system, so Deathstars shouldn’t happen.

Mondjuk azért megvárnám, hogy a ,,Space Marine” keyword alá mi minden fog beférni smile

Q: Will imperial guard work?
A: Hope so.

Ez nem hangzik túl magabiztosan smile

WAAC ragequitting in 3,2…

Gondolod, hogy semmi kihasználhatatlan brókenség nem lesz benne? Én 5 kiadást értem meg, mindben volt smile

Azért az évente elavuló könyvekkel tényleg kellett már kezdeni valamit, a szabályokat egyszerűen nem éri meg megvenni.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-24 21:08   [ Eltüntet ]   [ # 463689 ]  
Veterán

There is now a Keyword driven system, so Deathstars shouldn’t happen. - WAAC ragequitting in 3,2…

——

:D:D:D:D:D:
——
Q: I just bought a codex, what do I do?

A: Proof of purchase within 8 weeks, you will get a voucher for its value. See Community page for more details.

Aláírás 

We’re not here to destroy THE game, we’re here to destroy YOUR game

As you know, the key to victory is the element of surprise. Surprise!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-24 19:47   [ Eltüntet ]   [ # 463684 ]  
Veterán
Crusader - 2017-04-24 19:24

There is now a Keyword driven system, so Deathstars shouldn’t happen.

Csapjuk csak fel az értelmező kézi szótárat…

Deathstar… lásd: community plot armour…

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Számukra a gyermekek nem többek, mint a részek pótlásai, melyek képesek tudásukkal szolgálni, amíg meg nem halnak.
Akkor mi ez a gépezet?
Ez a gépezet a rettenetes és gonosz Tau Birodalom.
Az emberiséget fenyegeti ez a gonosz gépezet, és ha belenyugszunk létezésébe, a gépezet felőröl minket.
Az ilyen gépezetet el kell pusztítani.

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-24 19:47   [ Eltüntet ]   [ # 463685 ]  
Veterán

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-24 19:34   [ Eltüntet ]   [ # 463682 ]  
Veterán

Nah a core rule bookban csak lesz valami összegző cucc az imperium,chaos,xeno-hoz és a codexben majd specifikus szabályok, nekem ez már elég. Ahogy látom sm is külön lesz, nem fogja ledominálni tán az imperium szekciót, Freddy megnyugodhat! smile

Make chaos greate again, meg minden egység marad, mint nidás ez már szinte öröm (ugye a doom, meg parazitára gondolok).

Minden very balanced, seregépítés átdolgozva, egyenlőre megvagyokvéve! smile

Bár itt is jön a hülyeség, hogy a kiegészítő szabályok mindenfelöl jöhetnek majd, jó kis rule mocsár lesz megint…, legalább valami saját appot összekínlódnak majd.

Aláírás 

“Embrace your Biomass Tyranids are Coming!”

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-24 19:24   [ Eltüntet ]   [ # 463681 ]  
Veterán

Q: How does army selection work?  Do you pay for units like AoS or more like now?

A: Yes, in Matched plat, you pay points for upgrades. Yes there is a Force Org. Allies are still in. You can still have lots of different units. There is now a Keyword driven system, so Deathstars shouldn’t happen. Abilities don’t carry over to models not intended to have them. {He corrected himself when he said a SM captain joining a guard unit and said “Near a unit”.}

Csámcsogni valónak smile

LOL

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-24 18:37   [ Eltüntet ]   [ # 463680 ]  
Adminisztrátor

Itt pedig egy részletes átirat: http://www.tfgradio.com/warhammer-40k/40k-8th-edition-qa-recap/

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-24 17:46   [ Eltüntet ]   [ # 463677 ]  
Adminisztrátor

A Live Q&A angol átirata (folyamatosan frissül):
Reddit topic

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-24 17:43   [ Eltüntet ]   [ # 463676 ]  
Veterán

Ha vissza alakítod negatívból a színeket normálra, érdekes módon zöldek a warp stormok.
Külön felhívnám a figyelmet a legészakibb (keleti) warp stormra, ami photoshopos cápaszáj/fej smile

Csatolt képek
galaxy-shadowbox02.jpg
 Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-24 17:25   [ Eltüntet ]   [ # 463675 ]  
Veterán

“Cicatrix Maledictum”  LOL

(A warp repedés neve).

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-24 13:59   [ Eltüntet ]   [ # 463672 ]  
Veterán
Tyrpak - 2017-04-24 13:55

Ilyenkor megkérném GW-t, hogy a kedves kódex írók beszéljenek néha egymással.

Rakják egymás fölé, hogy hol van éppen tyranid hive fleet, ork waagh és káosz vihar.
Mert fluff szerint ezek eléggé kizárják egymást.

Az, hogy játékban elhanyagolják a shadow in the warpot, meg azt, hogy az orkok körül kifejezetten stabil a warp… whatever…

Igen, egy fluffmenedzselés se ártana, nehogy aztán a Star Wars EU sorsára jusson a kibogozhatatlanul tekervényessé váló sztori. Az asztalon meg messze nem ez az egyetlen fluff-dolog, amit elhanyagolnak smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-24 13:55   [ Eltüntet ]   [ # 463671 ]  
Veterán

Ilyenkor megkérném GW-t, hogy a kedves kódex írók beszéljenek néha egymással.

Rakják egymás fölé, hogy hol van éppen tyranid hive fleet, ork waagh és káosz vihar.
Mert fluff szerint ezek eléggé kizárják egymást.

Az, hogy játékban elhanyagolják a shadow in the warpot, meg azt, hogy az orkok körül kifejezetten stabil a warp… whatever…

[ Profil ]  

1 ennyiből: 935
1

‹‹ Necron      KEzdõ vagyok! ››