Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 929
1
WH40K Preview Kibeszélõ
Dátum: 2017-02-23 18:36   [ Eltüntet ]   [ # 462264 ]  
Veterán
Doki --- Orkmarci - 2017-02-23 12:10

nem tudom melyik témába illik, így ide írom, mint érdekesség:

A GW ha jól sejtem sosem jelenített meg a kodexeiben Forge Worldös modellt, még úgy sem, hogy pl.: egy space marine rendház járműveire FW ajtó szettet rakott volna.

Most azonban hibáztak, mert a minap belefutottam egybe smile  A Gathering Storm Fracture of Biel-Tan 75. oldalán ott csücsül Scabeiathrax smile

Ami azt illeti pl.: a Blood Oath Apoc kampánykönyvben van egy rakás formáció meg unit ami FW, de amúgy tény, hogy nem sűrűn fordul elő.

Aláírás 

Another day nearer the battle,
So drink up my lads and look brave,
Cos every day nearer the battle
Is another day nearer the grave.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-23 12:10   [ Eltüntet ]   [ # 462255 ]  
Veterán

nem tudom melyik témába illik, így ide írom, mint érdekesség:

A GW ha jól sejtem sosem jelenített meg a kodexeiben Forge Worldös modellt, még úgy sem, hogy pl.: egy space marine rendház járműveire FW ajtó szettet rakott volna.

Most azonban hibáztak, mert a minap belefutottam egybe smile  A Gathering Storm Fracture of Biel-Tan 75. oldalán ott csücsül Scabeiathrax smile

Aláírás 

“A humor égszínkék celofánjába be lehet csomagolni a napi gondok elnyűtt és véres alkatrészeit.” -Bohumil Hrabal-

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-14 11:32   [ Eltüntet ]   [ # 462034 ]  
Veterán

Nézd a jó oldalát, csak egy karaktert buksz nem az iszonyat szemét.
Meg nem a poster boy army-dat. (looking at you remnants of cadia)

Aláírás 

-BOOM! BOOM! BOOM!..... BOOM! Boom! Boom BOOOOOOOOM!.... BOOM BOOM!  -  Guardsman Baldrick’s poem about the enemy’s artillery barrage.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-14 11:28   [ Eltüntet ]   [ # 462033 ]  
Veterán
Crusader - 2017-02-05 17:16

Forgotten Realms speciel pont halad az idővel, legalábbis a kaidások alatt. A

Múlt idő. Haladt, lévén leálltak vele.

A hírek nem túl kecsegtetőek, állitólag Cypher headshotolja Abaddont a következő kötetben Terrán?

Tény, hogy kiírnak karaktereket a lórból, meg jönnek újak itt és ott, de akkor is.

Aláírás 

BÉRFESTÉST, BÉRMODELLEZÉST VÁLLALOK! Kontaktus:
.(Az email cím megtekintéséhez engedélyezni kell a JavaScriptet)

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-13 22:20   [ Eltüntet ]   [ # 462020 ]  
Veterán

7th Edition Gatnering Storm -Book Two -Fracture Of Biel-Tan.pdf
Ez is felkerült

Aláírás 

This is our legacy. This is our Purpose. This is why we fight’
“For Russ and the Allfather!”
WarpStorm Szolnok (Inkvizítor)
WarpStorm Szolnok (facebook)

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-11 01:21   [ Eltüntet ]   [ # 461965 ]  
Veterán

https://vk.com/deti_ishi?z=photo-228735_456239274/wall-228735_13691

Ha még nem volt elegetek az eldákból, kb itt a lényeg, jobb minőségben. smile

Sajnos/szerencsére nincs benne semmi olyan eget rengető, mint amit a káosz kapott.
(kivéve talán a szóródás nélkül érkező scatter bike-ok)

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-09 14:21   [ Eltüntet ]   [ # 461896 ]  
Veterán

https://www.dakkadakka.com/dakkaforum/posts/list/2400/714551.page#9188828

A hiányzó szabályok egy része.

Sajnos a faction szabály része nem látszik jól a fotón és senki sem írta még be, hogy pontosan hogy szól.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-07 23:08   [ Eltüntet ]   [ # 461842 ]  
Veterán

http://natfka.blogspot.hu/2017/02/images-from-inside-fracture-of-biel-tan.html

4.+5. kép = végre beszállhatnak a dark-eldar raiderbe az eldar közelharci egységek és a harlequinek, valamint shadowseert minden seregbe. :D

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-05 19:06   [ Eltüntet ]   [ # 461759 ]  
Veterán

Dakka, /tg/ elvétve BolS fórumokon olvasni hogy kifogásolják a statikus történetet mert nem történik semmi csak utólagos átírások (retcon). Nem pont Cadia elestére vágynak (mondjuk annak még 3. kiadás idején meg kellett volna történnie ha GW tartja magát az Eye of Terror világ-kampánykor tett ígéretéhez) csak hogy haladjon már az idő és legyen valami új történés.

Abban viszont egyetértünk, hogy rizikós vállalkozás az egész, amit könnyen elronthatnak és egy újabb Age of X fiaskó lehet belőle. Bízzunk benne hogy nem ez lesz kivételesen és jót hoznak ki belőle smile .

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-05 18:46   [ Eltüntet ]   [ # 461757 ]  
Veterán
Crusader - 2017-02-05 17:16

40k történetére már sok éve panaszkodnak az emberek, hogy egyhelyben toporog és nem történik semmi, GW meglépi végre amit régóta kellett volna.

Nem tudom, én úgy láttam, hogy mindenre panaszkodnak, de a történettel senkinek nem volt komoly baja. ,,Nem lehet játszani a codex creeptől, abbahagyom a 40k-t”,,Túl drágák a figurák, abbahagyom a 40k-t”,,Bazz, 30 éve várom, hogy Cadia elessen, és még mindig nem esett, abbahagyom a 40k-t”- melyiket hallod többször?
Meg aztán ott van a bizalom kérdése is: a Forgotten realms, akármennyire komoly is, alapvetően papír és ceruza. De egy játszható, normális 40k-seregbe százezreket és akár több évet kell beletenni, és úgy senki nem fog, hogy bármelyik pillanatban bármit leendtimesozhatnak.

WM/H és Infinity is jól elvan az előre haladó háttérrel 40k is jól kijöhet belőle.

Még nem találkoztam olyan emberrel, akit az Infinity, vagy éppen a WM/H története különösebben érdekelt volna, szóval efelől haladhat is. Meg ott nem egy ,,narratív hátteret” csesznek szét 30 év után hirtelen elhatározással, hanem eleve egy haladós háttér van.

De mindegy, reméljük a legjobbakat, biztos lesz, akinek ez is tetszik majd, max nem nekem.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-05 17:16   [ Eltüntet ]   [ # 461753 ]  
Veterán

Forgotten Realms speciel pont halad az idővel, legalábbis a kaidások alatt. Azért volt a Mágia vész, a Pók királynő  háborúja ami alatt kiírtak egy istennőt vagy korábban amikor minden isten félig halandó lett és kb az istencsaládok felét átírták smile .

40k történetére már sok éve panaszkodnak az emberek, hogy egyhelyben toporog és nem történik semmi, GW meglépi végre amit régóta kellett volna. WM/H és Infinity is jól elvan az előre haladó háttérrel 40k is jól kijöhet belőle.

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-05 16:21   [ Eltüntet ]   [ # 461748 ]  
Veterán

De nem A 40k jelene az nem egy nap, hanem kb az egész 10000 év, ami a Heresy óta eltelt. Abba bármennyi háború belefér, és földrengető események is bőven voltak, Age of Apostasy pl sehogy nincs kidolgozva. (..)mindenki eljátszhatta a saját kis történetét Black Crusade-del meg mittudomén mivel.

Ott a pont. Ezt hívják narratív háttérnek. A D&D-ben Forgotten Realms is majd negyven éves setting, és a Sword Coast még mindig ugyanúgy néz ki. Strahd-ot sem ölte meg egy nála nagyobb entitás. A BA is tízéves játék és kiadói kampány most jár 44’ novemberében, dacára annak hogy a II.VH csak hat évig tartott.
És jobb helyeken ezért nem nyúlnak hozzá.

Aláírás 

minden szabály opcionális

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-05 15:18   [ Eltüntet ]   [ # 461744 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-02-05 14:50

Cserebe vegre megmozdul az idokerek. Az tenyleg problemas volt, hogy tul sokat a 999-es evbe kellett suriteni es lassan naponta volt 1 tobb eves haboru.

De nem kell mindig előreforgatni a kereket és megölni a rejtélyeket. A 40k jelene az nem egy nap, hanem kb az egész 10000 év, ami a Heresy óta eltelt. Abba bármennyi háború belefér, és földrengető események is bőven voltak, Age of Apostasy pl sehogy nincs kidolgozva.
Az Eye of Terrort visszatartó Cadia, meg az alvó primarcha egy-egy ilyen feszültségfokozó tényező volt benne: mindenki eljátszhatta a saját kis történetét Black Crusade-del meg mittudomén mivel. Így viszont ez a narratív szál és feszültség meg lett ölve, kaptál helyette egy béna történetet meg egy barbibaba méretű marint.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-05 15:15   [ Eltüntet ]   [ # 461743 ]  
Veterán

Itt ahol én játszom AoS sikeres az a pár fantasys között aki maradt, de a többség áttért más, főleg skirmish játékokra.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-05 14:50   [ Eltüntet ]   [ # 461742 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2017-02-05 14:28

hat éve felé se szartunk a bretonoknak, de nem értjük, hogy miért nem veszi senki.

igazabol 13 eve (a aos warscrollt nem nezve)

állitolag kint az Age of Sigmar sikeres

megkerdeztek 10 AoS jatekost, mind azt mondta, hogy jatszik a rendszerrel—> 100%-os jatekoskozosseg. smile
oda sem bagozott WHFB-hez kepest tenyleg sokkal jobb.
Raadasul 1-2 fajt (Sylvaneth, Ironjaws) meg el is talalnak es kampanykonyvek sem rosszak.
Viszont azert lemaradva kb minden mas mogott (40k, Warmahordes, Infinity, Malifaux, X-Wing, Armada , Mantic jatekok mind elotte)

Amugy Szvsz nem csinalnak 40k-bol teljes AoS szeru valtozast. Se rendszerben, se hatterben.
Az alapok egyszerusitese es egy megnyirbalt codex rendszer meg jot is tenne neki.

Az mondjuk szvsz problema, hogy Cadia/Mestervilagnak rossz, hisz azert 2-3 sereg erosen epit a megletukre (IG, Elda adott vilaga).
Cserebe vegre megmozdul az idokerek. Az tenyleg problemas volt, hogy tul sokat a 999-es evbe kellett suriteni es lassan naponta volt 1 tobb eves haboru.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-05 14:28   [ Eltüntet ]   [ # 461740 ]  
Veterán
kiskorúbézoltán - 2017-02-05 13:39

“8. kiadás: állitolag kint az Age of Sigmar sikeres (én ezt nem tudom elképzelni de ugyan ez volt az érzésem a WHFB 8. kiadásával kapcsolatban is) ha ez igaz akkor természetes hogy afelé viszik el az egészet”

A régi fantához képest sikeres, 40k-nak meg a környékén sincs eladásokban/népszerűségben. Szóval nem egészen világos számomra, hogy a 40k-nak miért lenne természetes a AoS-felé mennie.

AoS-hoz adnak ki figurákat, szerveznek eseményeket, törődnek a kezdőkkel. A régi Fantasy meg úgy nézett ki, hogy hat éve felé se szartunk a bretonoknak, de nem értjük, hogy miért nem veszi senki.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-05 13:39   [ Eltüntet ]   [ # 461739 ]  
Veterán

“8. kiadás: állitolag kint az Age of Sigmar sikeres (én ezt nem tudom elképzelni de ugyan ez volt az érzésem a WHFB 8. kiadásával kapcsolatban is) ha ez igaz akkor természetes hogy afelé viszik el az egészet”

A régi fantához képest sikeres, 40k-nak meg a környékén sincs eladásokban/népszerűségben. Szóval nem egészen világos számomra, hogy a 40k-nak miért lenne természetes a AoS-felé mennie.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-05 13:11   [ Eltüntet ]   [ # 461738 ]  
Veterán

Nem értek az aktuális 40k-hoz igazándiból a korábbiakhoz se nagyon wink , de nem lehetne ezeket a táp dolgokat mint a LoW meg a szövetséges úgy korlátozni hogy nincsenek kitiltva de ne érje meg öket hozni. Gondolok itt arra hogy mondjuk a küldetésekbe ezek kilövésért mondjuk tripla győzelmi pont jár? Senki nem tiltja hogy hozd őket csak nem biztos hogy megéri.

8. kiadás: állitolag kint az Age of Sigmar sikeres (én ezt nem tudom elképzelni de ugyan ez volt az érzésem a WHFB 8. kiadásával kapcsolatban is) ha ez igaz akkor természetes hogy afelé viszik el az egészet úgyis mindent át akarnak nevezni. Ha ez lesz akkor kb azok a választások vannak hogy visszább lép 1-2 kiadást a közösség (ami egyenlő a lassú halállal), játék rendszert vált (én speciel 1db 28mm-es nem skirmish sci-fi játékot ismerek ezen kivül) illetve lehet abban bizni hogy az etc közösség a fantasyhoz hasonlóan csinál egy alternativ kiadást ami van olyan jó mint az aktuális. Igaz ha nem az elsőt választja a közösség akkor a világ igy-úgyis meghal :( .
A 30k lehet hogy jó játék de ha fizetnének se játszanék marinnal, és ezzel szerintem nem csak én vagyok így.

Aláírás 

Dreadball és KoW magyarosítás. Másold be a linket
https://mega.co.nz/#F!ewd1wIwY!OMtR_deae_zKghYne5SfBA

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-05 12:31   [ Eltüntet ]   [ # 461737 ]  
Veterán
DASCO - 2017-02-05 09:04

Ezt inkább fogd fel úgy mint egy one design verseny osztályt. itt tényleg a taktikán van a hangsúly és nem azon, hogy ” HOZTAM 40 KNIGHT-OT TE MEG 123 RIPTED-OT EZÉRT TUTI ÉN NYEREEEEEEK HHHHHHHHHHHHGRUUUUHHHHHHHBLEHHHHHEHEHEHHEEE”....

Jó, a knightos-riptideos őrületnél nyilván jobb, de annál minden jobb.

kicsit elszomorító az is h a kezdő versenyeken a HTC-ben pl volt fent LoW egység a pályán.
És az is elszomorító, h ha olyan versenyt írsz ki kezdőnek h csak CAD no ally no fromation no LoW
akkor kb senki sem jön… és még vakarjuk a fejünk h elriasztjuk a kezdő játékosokat….

Igen. És még csak nem is ez a legelszomorítóbb, mert voltak azért már mélypontok. Hanem, hogy eddig minden mélypont után megfogyva bár, de törve nem megmaradt a fanbase, mert ha minden szar is volt, kódex creep, drága figurák, stb; a fluff akkor is elvitte a hátán az egészet.
És most nekiálltak nagykalapáccsal szétbaszni ezt is, ráadásul ilyen fos igénytelen módon, hogy egy könyvvel megöltük Cadiát meg két craftworldöt, meg feltámasztottuk Lóbaszó Törpapát, deal with it.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-05 10:44   [ Eltüntet ]   [ # 461736 ]  
Veterán
DASCO - 2017-02-05 09:04

Ezt inkább fogd fel úgy mint egy one design verseny osztályt. itt tényleg a taktikán van a hangsúly és nem azon, hogy ” HOZTAM 40 KNIGHT-OT TE MEG 123 RIPTED-OT EZÉRT TUTI ÉN NYEREEEEEEK HHHHHHHHHHHHGRUUUUHHHHHHHBLEHHHHHEHEHEHHEEE”....

kicsit elszomorító az is h a kezdő versenyeken a HTC-ben pl volt fent LoW egység a pályán.
És az is elszomorító, h ha olyan versenyt írsz ki kezdőnek h csak CAD no ally no fromation no LoW
akkor kb senki sem jön… és még vakarjuk a fejünk h elriasztjuk a kezdő játékosokat….

D

Mármint leszámítva a “melyik primarch öli meg melyiket” elemzéseket, a “ki hoz drágább/tápabb FW tankokat” és az “elit közelharci egység megeszi a 30 marinodat egy kör alatt” szintű dolgokat?

Mondjuk az “eldar CAD + riptide wing” című listáknál tényleg jobb.

[ Profil ]  

1 ennyiből: 929
1

‹‹ Necron      KEzdõ vagyok! ››