Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

3 ennyiből: 986
3
WH40K Preview Kibeszélõ
Dátum: 2017-09-08 11:26   [ Eltüntet ]   [ # 468372 ]  
Veterán

Mi a francért nem csinálnak plastic sistereket??? Annyi új vacakot legyártanak… tuti percek alatt elfogyna.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-06 07:54   [ Eltüntet ]   [ # 468326 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2017-09-05 21:32
Zuzamek - 2017-09-05 20:03

‘Ók-oknál VDR sztem alap kellene legyen a kodexben. Looted vehicle, amibe nehézharci carnifexet fognak be, igásjószágnak smile

Orknak valahogy egészen új alapra kellene helyezni a járműszabályait. Hogy benne legyen az is, hogy bármit megcsinálhatnak, de az is, hogy minden konstrukciójuk egyedi. Mert pl anno sz Imperial járművek lootolását megengedni csak addig volt jó ötlet, amíg nem hoztak a legjobb Imperial tankból három (akkor még annyi volt a max Heavy slot) egyformát. A másik állandó melléfogás, hogy olyan tápokat adnak az összeeszkábált szarjaiknak, hogy a Tau is belepirul. Miközben egy ork jármű legfeljebb véletlenül fog jól működni- ellenben nagyon-nagyon-nagyon könnyen előállítható.
Remélem megcsinálják őket végre normálisan (volt szó róla, hogy még idén, év legvégén jönnek), nagyon ráfér már szegényekre egy normális kódex.

+hozzák vissza a kiborg vadkant smile

Looted arty: dobj D6al. 3-6: jó gombot nyonak meg, DAKKA. 2: gázpedál! (move, advance, ram!), 1: OOOOH, what does this button do?

Aláírás 

We’re not here to destroy THE game, we’re here to destroy YOUR game

As you know, the key to victory is the element of surprise. Surprise!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-05 21:32   [ Eltüntet ]   [ # 468319 ]  
Veterán
Zuzamek - 2017-09-05 20:03

‘Ók-oknál VDR sztem alap kellene legyen a kodexben. Looted vehicle, amibe nehézharci carnifexet fognak be, igásjószágnak smile

Orknak valahogy egészen új alapra kellene helyezni a járműszabályait. Hogy benne legyen az is, hogy bármit megcsinálhatnak, de az is, hogy minden konstrukciójuk egyedi. Mert pl anno sz Imperial járművek lootolását megengedni csak addig volt jó ötlet, amíg nem hoztak a legjobb Imperial tankból három (akkor még annyi volt a max Heavy slot) egyformát. A másik állandó melléfogás, hogy olyan tápokat adnak az összeeszkábált szarjaiknak, hogy a Tau is belepirul. Miközben egy ork jármű legfeljebb véletlenül fog jól működni- ellenben nagyon-nagyon-nagyon könnyen előállítható.
Remélem megcsinálják őket végre normálisan (volt szó róla, hogy még idén, év legvégén jönnek), nagyon ráfér már szegényekre egy normális kódex.

+hozzák vissza a kiborg vadkant smile

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-05 20:03   [ Eltüntet ]   [ # 468317 ]  
Veterán

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-05 15:05   [ Eltüntet ]   [ # 468309 ]  
Veterán

Kijön VDR Land Raiderre, open playre, kipróbálják milyen, ha fasza, akkor jön többi faj, többi jármű, valszeg competitive play is. Annyira nem bonyolult szerintem.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-05 14:57   [ Eltüntet ]   [ # 468308 ]  
Veterán
mage - 2017-09-02 20:23
dinnyeTM - 2017-09-01 08:49
Freddy Krueger - 2017-09-01 07:47
dinnyeTM - 2017-09-01 07:22
alali77 - 2017-09-01 07:19

mi az a VDR?

Vehicle Design Rules

Sajnos ezt én sem teljesen értem.

Mármint mit nem értesz benne?

HOgy akkor fogok 1 alap kasznit és elkezdem rá vásárolnia cuccost? ork frázis: looted járgány?

Az én véleményem:
1, Csak pontértékből játszáshoz lesznek VDR szabályok. Ha powerből akarnál játszani, akkor szerintem bocsi, de NEM fog működni a dolog.

2, Lesz az alap LR kasztni minden felszerelésével, de a fegyverek nélkül. Ennek lesz egy pontértéke. Meg lesz adva, hogy hova lehet rá fegyvereket pakolni.

3, Lesz egy táblázat (kimásolva) az SM és Káosz kódexből a nehézfegyverek pontértékével.

Összeadod az alap pontértéket a fegyverek és a csapatszállító kapacitás pontértékével, és készen is vagy. Már teheted is fel az asztalra. Mint régen. De most is kötelező lesz mindent rátenni, amit a datafaxra felírsz.

Én speciel örülök neki, úgyis kellett már néhány TANK az SM seregembe, mert a Predator csak egy páncélozott harcjármű.

Hát ez így eléggé lackulster. Ha csak power lesz, akkor meg lófasz a seggükbe. Az SMnek úgysincs elég tankja smile

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-05 14:53   [ Eltüntet ]   [ # 468307 ]  
Veterán

“Plastic sisters would be great”. GW simply replied “Someday”.

Szóval sose…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-05 14:30   [ Eltüntet ]   [ # 468306 ]  
Veterán

BOLS:

Games Workshop had a Q & A session at NOVA (...)
There will not be Ynarri rules in Codex: Craftworlds.
Vehicle Design Rules - Initially variants of land raider, then possibly expanding to other vehicles.
VDR will only be available for open play initially.
VDR - Will not be Imperium only.
All announced codexes will be out by November.
Specific updated 30k rules manual coming, but we do not have a date yet.
Adeptus Mechanicus transports - No (except for narrative play)
Necromunda - Bespoke rules for the gangs and world. No planned cross compatibility with major 40k factions (unlike Shadow Wars: Armageddon).
No Forge World faction rules will be in the upcoming Chapter Approved book.
“Plastic sisters would be great”. GW simply replied “Someday”.
Sly Marbo - “Maybe” with a smile.
Regimental rules will be included in the new Imperial Guard Book.
Looking hard at Necromunda backstory / lore to bring in additional models and factions (Arbites, lord’s guards, etc).
Warzones will be coming out after all codexes are done to tell additional stories.
The 40k list building app will be coming out after paint app.
More Warhammer Quest stuff will be “coming soon”.
There’s a possibility of more Shadow War stuff because of it’s popularity.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-03 03:03   [ Eltüntet ]   [ # 468241 ]  
Veterán

Hát csak Open play-ben lehet majd hozni, ami meg pont a csodás, húdeszuper, klafa Power értéket használja wink .

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-02 20:23   [ Eltüntet ]   [ # 468239 ]  
Veterán

mi az a VDR?

Vehicle Design Rules

HOgy akkor fogok 1 alap kasznit és elkezdem rá vásárolnia cuccost? ork frázis: looted járgány?

Az én véleményem:
1, Csak pontértékből játszáshoz lesznek VDR szabályok. Ha powerből akarnál játszani, akkor szerintem bocsi, de NEM fog működni a dolog.

2, Lesz az alap LR kasztni minden felszerelésével, de a fegyverek nélkül. Ennek lesz egy pontértéke. Meg lesz adva, hogy hova lehet rá fegyvereket pakolni.

3, Lesz egy táblázat (kimásolva) az SM és Káosz kódexből a nehézfegyverek pontértékével.

Összeadod az alap pontértéket a fegyverek és a csapatszállító kapacitás pontértékével, és készen is vagy. Már teheted is fel az asztalra. Mint régen. De most is kötelező lesz mindent rátenni, amit a datafaxra felírsz.

Én speciel örülök neki, úgyis kellett már néhány TANK az SM seregembe, mert a Predator csak egy páncélozott harcjármű.

Aláírás 

WH40K 2nd - 7th Edition, WH30K
OWW2 Német sereg
Keszulo AoS sereg

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-02 10:37   [ Eltüntet ]   [ # 468231 ]  
Veterán

Julius-Augusztusi megjelenesek: Primaris SM (Ultramarine-ok persze)
Eheti megjelenesek: Primaris SM (Ultramarine-ok persze) ujradobozolasok (10 helyett 5 fo-s dobozok)
Eheti elorendelesek: Primaris SM (Ultramarine-ok persze) csomagok (kapitany + 2db 5 fo-s doboz pl)

pottyet mar eleg volt beloluk.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-01 21:29   [ Eltüntet ]   [ # 468225 ]  
Veterán
Zsolti - 2017-09-01 16:56

Mondjuk én HWT-nek is adnék heavy flamert.

Vazz, én már kb. 3 kiadás óta várom a HWT assault cannont meg a multi-meltát :(.

Aláírás 

AtomMaki megmutatja a fény erejét!
KAAA- ,......-*-......, -POOOWWW

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-01 16:56   [ Eltüntet ]   [ # 468213 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2017-09-01 13:55

Ezek viszont pont azok a dolgok, amiket az FW adogat ki, dupla lascannonos tornyos Leman Russ konkrétan van is.

Na de nem hull/sponson weaponnek smile Én nem látom be, miért nem lehet sponsonra is lascannont, vagy hullra plasma cannont rakni, ill. bármelyikre autocannont. Ez most, hogy 8thedben mindennel lehet külön célpontra lőni nem probléma, de korábban kényelmetlen volt. Mondjuk én HWT-nek is adnék heavy flamert.

A régi VDR egyébként úgy volt csinálva, hogy ugyanaz a jármű VDR-ből összerakva kicsit többe kerüljön, mint kódexből, mondván, hogy az egyediségnek is van ára. De persze nincs az a pluszköltség, amit egy kis kreatív minmaxolás el ne tüntethetne.

Szerintem ez nettó lustaság, ezzel akarták letudni a tápolás megakadályozását, hogy ha 20 ponttal drágább, akkor majd tuti nem lehet minmaxolni. Persze elméletileg működik, mert a tápság kétszer annyiért már sokkal kisebb tápság, de ez mindenkit büntet ész nélkül, ráadásul a célt sem feltétlenül éri el.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-01 13:55   [ Eltüntet ]   [ # 468207 ]  
Veterán

Ami probléma lehet viszont, a minmaxolás. Mondjuk akarok egy chimerat de ez túl drága nekem, szóval kidobom belőle a lasgun arrayt, a hull meg torony fegyvereket, és lesz egy olcsó, gyors dobozom. Vagy rakok rá firing decket, és belerakom a lascannonokat.

Igen, pont az ilyenek miatt. Meg lennének olyan konverziók, hogy valaki mondjuk az SM triciklire rábluetackel egy festetlen battlecannont és nesze, könnyűpáncélos, hoztam belőle ötöt.

De minden esetre érdekes, szerintem pl. poén lenne Leman Russ mindenhol lascannonnal, vagy autocannonnal, vagy tornyos baneblade másik ágyuval esetleg Demo cannon helyett mással, meg ilyenek.

Ezek viszont pont azok a dolgok, amiket az FW adogat ki, dupla lascannonos tornyos Leman Russ konkrétan van is. A régi VDR egyébként úgy volt csinálva, hogy ugyanaz a jármű VDR-ből összerakva kicsit többe kerüljön, mint kódexből, mondván, hogy az egyediségnek is van ára. De persze nincs az a pluszköltség, amit egy kis kreatív minmaxolás el ne tüntethetne.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-01 13:21   [ Eltüntet ]   [ # 468205 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2017-09-01 09:09

Azt én sem támogatom, hogy ezekből hivatalos, versenyeken elismert szabály legyen, mert ezt aztán végképp nem lehet versenyszintre kiegyensúlyozni.

Szerintem nagyságrendileg tíz különböző fajt is marha nehéz kiegyensúlyozni, szóval azzal összehasonlítva ez sem lehetetlen, csak kicsit kevesebb tapasztalatuk van benne.

Ami probléma lehet viszont, a minmaxolás. Mondjuk akarok egy chimerat de ez túl drága nekem, szóval kidobom belőle a lasgun arrayt, a hull meg torony fegyvereket, és lesz egy olcsó, gyors dobozom. Vagy rakok rá firing decket, és belerakom a lascannonokat.

Gondolom valamennyire az is be van lőve, hogy mittudomén, 60 pontért kapsz transportot, 200ért flyer transportot, vagy akármi. Vagy hogy pl. IG-nél valami 400-500 pontos baneblade a legolcsóbb firing deck az amúgy marha olcsó lascannonok alá. A VDR ezeket is megborítja kicsit.

De minden esetre érdekes, szerintem pl. poén lenne Leman Russ mindenhol lascannonnal, vagy autocannonnal, vagy tornyos baneblade másik ágyuval esetleg Demo cannon helyett mással, meg ilyenek.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-01 09:09   [ Eltüntet ]   [ # 468194 ]  
Veterán

mi az a VDR?

Vehicle Design Rules

Hogy most hogy lesz, azt senki nem tudja. Eddig az volt, és pont az volt a lényeg, hogy akár a kasznit is te csinálhattad (méret, meghajtás, páncélértékek, stb), ezzel minden scratch jármű kaphatott szabályokat, nem kellett Kiméra counts-asként hozni mondjuk egy BTR-kategóriájú kerekes gépet, és meg lehetett olyan dolgokat csinálni, amiknek közelítőleg sincs megfelelője, mint pl az én nagy IG lépegetőm (mérete kb félúton a sentinel és a Knight között, szóval egyiknek se az igazi).
A járműszabályok egyszerűsítésével persze sok finomság kiesett ezek közül, de remélem, ez nem megy a szabadság rovására.

Azt én sem támogatom, hogy ezekből hivatalos, versenyeken elismert szabály legyen, mert ezt aztán végképp nem lehet versenyszintre kiegyensúlyozni. Fun játékra kellenek ezek a szabályok, hogy ne teljesen hasból adjon pontokat és statisztikákat az ember a konvertált-szkreccselt cuccainak.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-01 08:49   [ Eltüntet ]   [ # 468193 ]  
Veterán

mi az a VDR?

Vehicle Design Rules

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-01 08:18   [ Eltüntet ]   [ # 468192 ]  
Veterán
Slam - 2017-09-01 07:54

Még ne lelkesedjetek. VDR csak marine és chaos land raiderre fog vonatkozni első körben.

Elvileg az csak egy ilyen próba lesz, ha megállna a dolog annyiban, hogy a 161892689126 Land Raider-variáns mellé már te is csinálhatsz sajátot, azt nem hívnák VDR-nek.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-01 07:54   [ Eltüntet ]   [ # 468191 ]  
Veterán

Még ne lelkesedjetek. VDR csak marine és chaos land raiderre fog vonatkozni első körben.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-01 07:47   [ Eltüntet ]   [ # 468190 ]  
Veterán

mi az a VDR?

Vehicle Design Rules

Aláírás 

[ Profil ]  

3 ennyiből: 986
3

‹‹ Necron      KEzdõ vagyok! ››