Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 30
1
Festék eltávolítása
Dátum: 2018-01-08 19:06   [ Eltüntet ]   [ # 471551 ]  
Veterán

Nekem apránként kijött az akril pólóból kb 10 mosás alatt. Körömlakk lemosó talán segít.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-08 18:02   [ Eltüntet ]   [ # 471548 ]  
Veterán

Látom a piaci rést, szerintem erre indíthatnál valami startupot is!  tongue laugh

Aláírás 

Galéria: http://www.coolminiornot.com/artist/Lone+Lemming
WIP: http://www.coolminiornot.com/forums/showthread.php?62863-Lone-Lemming-s-WIP

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-08 17:20   [ Eltüntet ]   [ # 471544 ]  
Veterán
Lone Lemming - 2018-01-08 16:44

Sziasztok, pólóból Vallejo Model Colort mivel érdemes kiszedni?  Nem baj,  ha a póló színe megmarad,  sőt.

Ecetes ollóval.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-08 16:44   [ Eltüntet ]   [ # 471541 ]  
Veterán

Sziasztok, pólóból Vallejo Model Colort mivel érdemes kiszedni?  Nem baj,  ha a póló színe megmarad,  sőt.

Aláírás 

Galéria: http://www.coolminiornot.com/artist/Lone+Lemming
WIP: http://www.coolminiornot.com/forums/showthread.php?62863-Lone-Lemming-s-WIP

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-08 16:07   [ Eltüntet ]   [ # 471537 ]  
Veterán
Petrow - 2018-01-08 16:01

Azt hiszem, 25, hobbiban eltöltött év után megtaláltam a festékoldók Chuck Norrisát. Pedig volt már dolgom meredek holmikkal, inkluzíve szuperkromofág, nitro hígító és illusztris társai, de ez mindent visz.

A neve Tipleoldó. Műkörmösök használják, műköröm-ragasztó lemosó, 98%-os aceton. Műanyagot nagy körültekintés mellett tessék beletenni; én egy régi Everblight kezdődoboz Nephilimját tettem ki próbának.

Az alapozó + 2 réteg ecsettel kent festék + wash + lakk rétegén úgy ment át, mint kés a vajon, kb 10 mp-nyi sikálás után vittem is gyorsan a víz alá, mert félő volt, hogy a műanyagot is elkezdi enni (egyik-másik darabnál el is kezdte, szerencsére nem túl látványosan). Mire visszaértem a mosásból, a festéshez használt joghurtos doboz aljából felkapott kb fél évnyi festéklerakódást, és magát a dobozt is kezdte szétmarni… a pillanatragasztós ecset, amivel elkezdtem sikálni a figurát, azóta megint használható smile

Emellett embertelenül büdös, és tűzveszélyes is, szóval csak ésszel.

Majd adok pár figurát tisztítani :D

Aláírás 

Ha az igazság pihen, a halálnak kétszer annyi dolga van.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-08 16:01   [ Eltüntet ]   [ # 471536 ]  
Veterán

Azt hiszem, 25, hobbiban eltöltött év után megtaláltam a festékoldók Chuck Norrisát. Pedig volt már dolgom meredek holmikkal, inkluzíve szuperkromofág, nitro hígító és illusztris társai, de ez mindent visz.

A neve Tipleoldó. Műkörmösök használják, műköröm-ragasztó lemosó, 98%-os aceton. Műanyagot nagy körültekintés mellett tessék beletenni; én egy régi Everblight kezdődoboz Nephilimját tettem ki próbának.

Az alapozó + 2 réteg ecsettel kent festék + wash + lakk rétegén úgy ment át, mint kés a vajon, kb 10 mp-nyi sikálás után vittem is gyorsan a víz alá, mert félő volt, hogy a műanyagot is elkezdi enni (egyik-másik darabnál el is kezdte, szerencsére nem túl látványosan). Mire visszaértem a mosásból, a festéshez használt joghurtos doboz aljából felkapott kb fél évnyi festéklerakódást, és magát a dobozt is kezdte szétmarni… a pillanatragasztós ecset, amivel elkezdtem sikálni a figurát, azóta megint használható smile

Emellett embertelenül büdös, és tűzveszélyes is, szóval csak ésszel.

Aláírás 

Hive mind says: Nerfing is temporary, 5* paintjob is eternal.

Deadzone magyarul - másold be a linket:
https://mega.co.nz/#!NctwSBjQ!XiiEsnlQQaeLfEIz0FVDR29Jz_wCa18ndviFBodJ0Cw

Klubtársak blogja, F:A, Flames of War, meg sok minden más

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-31 20:06   [ Eltüntet ]   [ # 467197 ]  
Veterán
A Sárga Lovag - 2017-07-31 10:40

Válasz a lenti kérdésre:
https://www.youtube.com/watch?v=baSn9vydlfY
https://www.youtube.com/watch?v=XfRvXImRAi4

Áhá!!!
Köszi, tényleg hasznos volt. Ott kúrtam el, hogy kivettem a betétet mert megenné a nitró. Vagy más betét kell, vagy nem nitróhígító  wink

Aláírás 

FOK JULLE NAAIERS!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-31 10:40   [ Eltüntet ]   [ # 467182 ]  
Tag

Válasz a lenti kérdésre:
https://www.youtube.com/watch?v=baSn9vydlfY
https://www.youtube.com/watch?v=XfRvXImRAi4

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-10 09:34   [ Eltüntet ]   [ # 461923 ]  
Veterán

Tapasztalatok megosztását kérném ultrahangos tisztító terén: milyen folyadékot milyen figurához érdemes használni és mennyi ideig?

Tegnap vettem egy olcsót a Lidl-ből és nem sok sikert produkált. Fém figuhoz nitrohígítót töltöttem bele. Fél óra ultrahangozás után semmi eredmény.

Aláírás 

FOK JULLE NAAIERS!

[ Profil ]  
Dátum: 2016-11-03 21:54   [ Eltüntet ]   [ # 458827 ]  
Veterán

Köszönöm. kipróbálom.

Aláírás 

“One,two, three ‘n four
Some declare a Holy war”

War. War never changes…

[ Profil ]  
Dátum: 2016-11-03 09:06   [ Eltüntet ]   [ # 458794 ]  
Veterán

A hideg zsíroldó egyáltalán nem bántja a műgyantát.

Még régebben írtam itt le a kísérletem eredményét, mikor is GW FW és “H” műgyanta keretet tettem csupaszon a Tesco hideg zsíroldóba több mint 48 órára.
Az ég világon semmi, de semmi bajuk sem volt.

Ja, és oldja a pillanatragasztót (kivéve a vízálló féléket), illetve egyes más ragasztókat is.
Lásd lentebb, az X-Wing figuk ragasztását is.

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing
SW Armada

[ Profil ]  
Dátum: 2016-11-03 07:37   [ Eltüntet ]   [ # 458786 ]  
Veterán

Ekkora méretnél hideg zsíroldó, de én a Well Done márkát ajánlom, az kicsit sűrűbb, tehát jobban megmarad a függőleges felületeken. Valamivel erősebb, gyorsabb is, tehát kevesebb ideig van kölcsönhatásban a gyantával. Háztartási gumikesztyű erősen ajánlott és valami védőszemüveg is. Ne áztasd, csak tedd egy mélyebb tálcába és 2-3 centire vágott szőrű szintetikus ecsettel kend át /normál szőrt nagyon ellágyítja/. Egy perc után mosd le és dörgöld át fogkefével. Ha marad festék ismételd meg a festékes részen. A művelet végén jól áztasd át mosószeres vízben. Lehetőleg kint, vagy jól szellőző helyiségben csináld, mert a felszabaduló gázok nem egészségesek.

Ne sprés változatot vegyél, hanem a sima kupakost. Olcsóbb és a szórófejek 60-70%-ban tönkremennek.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-11-03 00:27   [ Eltüntet ]   [ # 458784 ]  
Veterán

Tesco hideg zsíroldó. Kesztyűben!

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2016-11-02 23:38   [ Eltüntet ]   [ # 458782 ]  
Veterán

resint mivel tisztítunk lefelé a festéktől? van egy elvileg Forge Worldos sárkány a terítéken, és le kéne szedni róla a cuccot.

1: fel kéne készüljek rá h húzott, tehát akkor sem kéne h baja legyen
2: jó lenne ha túlélné a szajré.

szokásos módszer a körömlakklemosóval?

van egy speckó zöld festékoldó cuccom, azzal szoktam lemosogatni mindent- ez valami pró festékleszedő bizbanty. Annyi cska a baj vele h a műanyagot is megeszi- a fém viszont remekül bírja.

5letek?

Aláírás 

“One,two, three ‘n four
Some declare a Holy war”

War. War never changes…

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-27 08:03   [ Eltüntet ]   [ # 456159 ]  
Veterán

Egy kis infó X-wing miniatures modell ügyben.

A hideg zsíroldó nem meglepő módon a gyári bemosást leszedte róla, viszont a színes festést (csíkok, stb) igen nehezen oldja le. Én kb 12 órát áztattam benne a modellt, de ajánlott tovább.

Amiben viszont reménykedtem, hogy megtörténik.. az megtörtént smile
Oldotta a ragasztást!!
Különösebb gond nélkül szét tudtam szedni a részeket, de ajánlott e miatt is tovább áztatni, hogy még simábban menjen.

Mehet majd egy kis konvertálás, majd festés!

Szerk.: a modell nem lett kékes színű, mint a képen, csak a telefonom ilyenre csinálta a képet.

Csatolt képek
DSC_1712.jpg
 Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing
SW Armada

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-24 10:35   [ Eltüntet ]   [ # 452879 ]  
Veterán

Próba cseresznye. A nitro az egyik legbrutálabb hígító/oldószer jelenleg a piacon, úgyhogy megfelelő idő elteltével szerintem BÁRMIT leold - csak arra vigyázz, hogy a figurában ugyanilyen könnyen kárt tehet.

Aláírás 

Hive mind says: Nerfing is temporary, 5* paintjob is eternal.

Deadzone magyarul - másold be a linket:
https://mega.co.nz/#!NctwSBjQ!XiiEsnlQQaeLfEIz0FVDR29Jz_wCa18ndviFBodJ0Cw

Klubtársak blogja, F:A, Flames of War, meg sok minden más

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-24 10:28   [ Eltüntet ]   [ # 452878 ]  
Veterán
JuronValor - 2016-05-24 09:22

Ilyen nehezet kérdeztem? smile

aha smile

partvonalrol, mert en inkabb festeni, mint lemosni szoktam fiurakat:
- milyen alapu lakk ? akril vagy higito alapu
- melyik gyarto, esetleg kulonleges belekevert anyag, ami miatt nem ugy viselkedik, mint mas hasonlo.
- stb stb

amugy elvileg le kellene szednie.

legjobb proba: nem figuran, hanem femdarabon/keretdarabon kiprobalod.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-24 09:22   [ Eltüntet ]   [ # 452877 ]  
Veterán

Ilyen nehezet kérdeztem? smile

Azt hiszem használják lakk hígításhoz, de hogy a megszáradt lakkot megfelelően leszedi-e azt nem tudom (nem értek hozzá).

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing
SW Armada

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-23 14:02   [ Eltüntet ]   [ # 452847 ]  
Veterán

A lakkokat a nitrohigító oldja?

Azt a vékony lakkozás utáni, olajfestékes wash módszert szeretném majd tesztelni egy fém figurán.
Ez teszt lesz több színnel is, mindenképp le akarom majd mosni róla az egészet.

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing
SW Armada

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-23 11:43   [ Eltüntet ]   [ # 452840 ]  
Újonc

Na kipróbáltam a DOT3-at, 2,5 nap alatt elvékonyította a festékréteget, fogkefével átdörzsöltem a kényes helyeket, és elégedett vagyok a végeredménnyel.

Köszi a tippet!

[ Profil ]  

1 ennyiből: 30
1