Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 39
1
“Sculpting” vagy amit akartok!
Dátum: 2017-04-13 18:14   [ Eltüntet ]   [ # 463428 ]  
Tag

Futtatok rá egy Indiegogo kampányt, tehát ez most elmegy pénzt gyűjteni. Az ok, hogy tervezek belőle egy sorozatot és ha lesz rá külföldön kereslet, születik még több szobor is ebben a méretarányban (1/6).

Ez a következő terv, de hogy lesz be belőle valami, annak csak Isten a tudója. Szeretném elkészíteni, mert a kompozíció tökéletes. Persze, most még van más szobor, amit be kell fejeznem.

Csatolt képek
Bilbo.jpg
 Aláírás 

Létrehozok dolgokat és bízom benne, hogy gyönyörködtetek velük.

Honlap: Varga Műhely

Facebook (ez frissül folyamatosan!): Varga Műhely

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-13 16:47   [ Eltüntet ]   [ # 463423 ]  
Veterán

Ja, szép lett szerintem is!

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-13 12:27   [ Eltüntet ]   [ # 463414 ]  
Tag

Köszi! smile 

Még az elején járok, de már nem a legelején.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-13 08:02   [ Eltüntet ]   [ # 463408 ]  
Veterán

Ez valami nagyon király lett!!!

Aláírás 

Galéria: http://www.coolminiornot.com/artist/Lone+Lemming
WIP: http://www.coolminiornot.com/forums/showthread.php?62863-Lone-Lemming-s-WIP

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-12 03:09   [ Eltüntet ]   [ # 463389 ]  
Tag

Sziasztok! Elkészültem Barna Radagast szobrával, hátha valakit érdekel.
Sajnos a festés nem erősségem, de jó lenne festve látni az idős remetét. smile

A végére pedig egy aprócska making of videó (slideshow): https://www.youtube.com/watch?v=vugowjl0Q_o

Csatolt képek
pressa.jpgpressb.jpg
 Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-07-20 21:29   [ Eltüntet ]   [ # 454636 ]  
Veterán

Freddy: Érdemes kipróbálni, mert ha jól sejtem tucatszám kell és kézzel kireszelgetni rémálmos órák géppel meg percek kérdése csak.

Miniman: Köszönöm szépen. Most stagnálok, de nemsoká visszatérek olyan osztrákokkal, akik magyarok Napóleon ellen.

Bulba: Tökéletes smile

Aláírás 

GHB avagy Górugrány Hadijátékos Blogja
————————————————————————————————
“Success is 1% inspiration, 98% perspiration, and 2% attention to detail.”

Phil Dunphy

[ Profil ]  
Dátum: 2016-07-20 19:53   [ Eltüntet ]   [ # 454630 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2016-07-20 10:57

Igen, tervezem alakra reszelni, de nekem nincs ilyen késélező gépem, csak barkácsgépem különféle csiszoló/maró fejekkel.

Csinálni kell egyet házilag… grin

Csatolt képek
20160720_205213.jpg
 Aláírás 

EPIC: Armageddon, Serpent Chapter Space Marines
Blood Bowl - Ork Team, Varlyúdonbi Vidám Fijúk
Epic HQ Hungary
Hordes - Circle Orboros

Flames of War - Soviets

[ Profil ]  
Dátum: 2016-07-20 18:37   [ Eltüntet ]   [ # 454628 ]  
Veterán
gorugrany - 2016-07-20 09:51

A pilum nem volt hosszú, legalábbis azokon a képeken, amiket láttam, kb ember magasságú. Nem falanxban, vagy lovasok felnyársalására használták, mint a makedónok, vagy a svájciak, hanem alapvetően hajtófegyver volt, a vasnyelével beleállt a pajzsba, és elgörbülve akadályozta annak használatát.

Nem annyira az elgörbülés okán akadályozott, hanem a te fegyvereiden is jól látható két szeg/szegecs közül az egyik fából volt (Marius féle reformok találmánya), ami a becsapódástól eltört így a pilum hegye és nyele lefittyedt, amit kihúzni sem volt így egyszerű.

A Passióban, mikor Longinus megadja a kegyelemdöfést Jézusnak (mondjuk erre már talán nem írom, hogy spoiler smile), ő se pilumot használ, hanem valami hosszabb lándzsát.

Hastának (azaz latinul lándzsa) hívták azt a bizonyos lándzsát.smile

A pilumra visszatérve, a vastagsága is az öntés miatt van, sőt, a felső, vékony részt csak mókából csináltam meg, élesben levágom majd, és drótból vágok-kalapálok majd lándzsahegyet, amit a vastag részbe belefúrva rögzítek majd. Így nem törik le szállítás, vagy játék közben.

Ezzel a módszerrel készült lándzsa hegye pont olyan lesz, mint a pilumok hegye volt.

Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy én inkább injekcióstű csövéből csinálnám meg. Az elég szilárd és könnyű fogóval összelapítani a végét, aztán lándzsahegy formájúra köszörülni. A pilum fémrészében egyébként az volt a lényeg, hogy a négyszög keresztmetszetű hegy alatt elvékonyodott így, ha átütötte a pajzsot az egész fémszár átment és a nyélillesztésnél szorult meg. Ha nem sebezte meg a pajzs használóját, akkor is akadályozta annak használatában. A nyél rögzítésénél meg azért facsapokat alkalmaztak, mert az becsapódáskor eltört, a szár lefittyedt, leesett és nem lehetett visszadobni.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-07-20 17:32   [ Eltüntet ]   [ # 454624 ]  
Veterán

Ezzel a módszerrel készült lándzsa hegye pont olyan lesz, mint a pilumok hegye volt.

Nagyon pofás kis blog. Gratulálok!

Aláírás 

Facebook oldal
Shapeways bolt
Weblapom

[ Profil ]  
Dátum: 2016-07-20 12:12   [ Eltüntet ]   [ # 454617 ]  
Veterán
gorugrany - 2016-07-20 11:52

Ha van flexibilis hosszabbító hozzá, akkor azt satuba fogva van egy köszörűgéped. Régebben így csináltam, csak ma már vannak célgépeim.

Flexibilis nincs, de van akkora satum, amelyikkel be lehet fogni magát a gépet.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2016-07-20 11:52   [ Eltüntet ]   [ # 454616 ]  
Veterán

Ha van flexibilis hosszabbító hozzá, akkor azt satuba fogva van egy köszörűgéped. Régebben így csináltam, csak ma már vannak célgépeim.

Csatolt képek
IMG_20160720_125008_resize.jpg
 Aláírás 

Phil Dunphy

[ Profil ]  
Dátum: 2016-07-20 10:57   [ Eltüntet ]   [ # 454613 ]  
Veterán

A pilumra visszatérve, a vastagsága is az öntés miatt van, sőt, a felső, vékony részt csak mókából csináltam meg, élesben levágom majd, és drótból vágok-kalapálok majd lándzsahegyet, amit a vastag részbe belefúrva rögzítek majd. Így nem törik le szállítás, vagy játék közben.

Igen, tervezem alakra reszelni, de nekem nincs ilyen késélező gépem, csak barkácsgépem különféle csiszoló/maró fejekkel.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-07-20 09:51   [ Eltüntet ]   [ # 454611 ]  
Veterán

A pilum nem volt hosszú, legalábbis azokon a képeken, amiket láttam, kb ember magasságú. Nem falanxban, vagy lovasok felnyársalására használták, mint a makedónok, vagy a svájciak, hanem alapvetően hajtófegyver volt, a vasnyelével beleállt a pajzsba, és elgörbülve akadályozta annak használatát.

Nem annyira az elgörbülés okán akadályozott, hanem a te fegyvereiden is jól látható két szeg/szegecs közül az egyik fából volt (Marius féle reformok találmánya), ami a becsapódástól eltört így a pilum hegye és nyele lefittyedt, amit kihúzni sem volt így egyszerű.

A Passióban, mikor Longinus megadja a kegyelemdöfést Jézusnak (mondjuk erre már talán nem írom, hogy spoiler smile), ő se pilumot használ, hanem valami hosszabb lándzsát.

Hastának (azaz latinul lándzsa) hívták azt a bizonyos lándzsát.smile

Aláírás 

Phil Dunphy

[ Profil ]  
Dátum: 2016-07-20 07:13   [ Eltüntet ]   [ # 454608 ]  
Veterán

Szoktam variálni az arányokkal is, de ez köztudott dolog. Itt viszont az a hátulütő, ha túl sok sárgát teszel bele, kötés után is túl rugalmas marad és könnyen szakad.  Egy-egy arányt sosem használok, mert túl kemény lesz, főként ha régebbi, szárazabb a green és nagyon gyorsan köt. Valószínűleg a kötést elindító anyag a kék komponensben van. Minél finomabb részletet kell kidolgozni, annál kevesebb kék kerül bele, de minimum 3/4 rész. Akkor már inkább lámpa alá teszem, hogy felmelegedjen, mert attól is lágyul. Sokat se keverek be egyszerre és a fehordásig a figurát tartó kezem tenyerében tartom, az ujjbegyem tövében, hogy ne hűljön ki. Innen levagdalni is könnyű belőle.

A tapadásnál vazelinnel meg még sose volt gondom. Maximum megdörzsölöm alkoholos fülpucolóval a felületet. Festeni meg évek óta nincs érkezésem, de a vazelint a sima mosószeres víz is leszedi.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-07-19 21:08   [ Eltüntet ]   [ # 454599 ]  
Veterán
Agony - 2016-07-19 19:09

A pajzsnál gondoltam, hogy az önthetőség és stabilitás miatt vastagabb. A milliputot én a szemcséssége, szakadóssága miatt nem használom, csak alapnak. Nem lehet jól húzva nyújtani. A greenről pedig kevesen tudják, hogy ha mikor összekevered nem csak egyszerűen összegyúrod, hanem hajtogatod és nyújtod /mint a vasat a damaszkolás során/, sokkal lágyabb és kezelhetőbb lesz. .

Én is így szoktam, de nem tapasztaltam komolyabb különbséget, sokkal többet számít, hogy milyen arányban van a kék és a sárga. Több sárgától (akár 2:1 arány, de a gyári alapból ritkán 1:1) lesz puhább és nyúlósabb, igaz, egyben ragadósabb is. Milliputot azért nem szeretem ilyenhez, mert amíg tömbben van, szépen formázható, de nagyon kicsiben vagy vastag és sprőd lesz, vagy bevizezed, de akkor meg nem ragad semmihez. Ruhagyűrődéseket szoktam belőle csinálni, ahhoz tényleg jó. A magyar történelmi figurafaragók szívesen használják egyébként, ha ért hozzá az ember, jó dolgokat lehet kihozni belőle.

Vazelint meg ilyesmit direkt nem akarok bevetni, lehet, hogy csak én vagyok így vele, de a víz az elpárolog, a vazelint meg sikálhatod le mindenről, és biztos ragasztási felületre is fog jutni belőle.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-07-19 19:09   [ Eltüntet ]   [ # 454595 ]  
Veterán

A pajzsnál gondoltam, hogy az önthetőség és stabilitás miatt vastagabb. A milliputot én a szemcséssége, szakadóssága miatt nem használom, csak alapnak. Nem lehet jól húzva nyújtani. A greenről pedig kevesen tudják, hogy ha mikor összekevered nem csak egyszerűen összegyúrod, hanem hajtogatod és nyújtod /mint a vasat a damaszkolás során/, sokkal lágyabb és kezelhetőbb lesz. Bár ez tűnhet felesleges varázsolásnak, nekem bevált. Mindjárt keverés után nagyolva kell felvinni, aztán várni kicsit és félkötött állapotban lehet jól utána igazítani, kialakítani az éleket és simítani a felületét. Ehhez pedig érdemes kenőanyagnak vazelint használni, vagy más krémet. A víz túl könnyen kiszalad a szerszám alól és a szerszámra tapad a green. Jobb esetben meghúzod a felületet, rosszabban szétszakad és a szerszámon marad egy jókora darab.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-07-19 14:30   [ Eltüntet ]   [ # 454589 ]  
Veterán

Köszönöm a hozzászólásokat:)

Agony - 2016-07-19 05:55

Nagyon jó, csak kicsit több időt kéne szánnod az “élezésre” amikor kötni kezd a GS.

Nem is szeretek páncélt gs-ből csinálni, de milliput ilyen kicsiben valahogy még ennyire se szokott összejönni. Lehet, hogy a vállvasakon még igazítok majd.

Valamint a pajzs vasalása lehetne vékonyabb és kisebbek a szegecsek. De csak azért, mert ez történelmi modell.

Az direkt ilyen, egyrészt ez a legvékonyabb sztirolom, és a legkisebb, még kezelhető méretű szegecs (0,6-os- van 0,5-ös is a szegecscsinálómon, de ott már nem is látja az ember, melyik oldalával teszi fel ), másrész öntve lesz műgyantából a figura, egy vékonyabb pajzsnál attól félek, hogy könnyen törne, vagy ki se jönne szépen a formából.

Egy légiónyi ebből jól mutathat…!

Az a cél, ahogy a skaven, vagy a conscriptek, ez is seregbe készül.

A pilum az nem volt hosszabb igazibó, vagy csak a vastagsága miatt tűnik rövidnek? Nem értek hozzá, csak bele szeretnék szólni.

A pilum nem volt hosszú, legalábbis azokon a képeken, amiket láttam, kb ember magasságú. Nem falanxban, vagy lovasok felnyársalására használták, mint a makedónok, vagy a svájciak, hanem alapvetően hajtófegyver volt, a vasnyelével beleállt a pajzsba, és elgörbülve akadályozta annak használatát (SPOILER: Trónok Harca Fattyak csatájában megszopathatták volna Ramsayt, ha visznek pár köteggel). A Passióban, mikor Longinus megadja a kegyelemdöfést Jézusnak (mondjuk erre már talán nem írom, hogy spoiler smile), ő se pilumot használ, hanem valami hosszabb lándzsát.
A figura és felszerelése méreteit egyébként a Warlord Games rómaijairól vettem, ezeket használtam referenciának, így az azokból a dobozokból kimaradt alkatrészekkel felturbózhatom majd a Freddy-légiót.

Van a warlordnak egy másik készlete, amiben auxilia légiósok vannak, azok egybeöntött fém figurák, csak a lándzsájuk és a pajzsuk van külön. A lándzsákat eleve reszelt-kalapált drótból adják, a pajzsokat meg külön fém alkatrészekből. Fém pajzsot ragasztani halál, úgyhogy nekik is csináltam új, műgyantából leöntendő pajzsokat, az látható a bal oldali képen a háttérben (az ovális objektum, sajnos nem lett jó a kép)

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-07-19 07:46   [ Eltüntet ]   [ # 454572 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2016-07-18 22:47

28mm-es római, majd öntve lesz, a jobb oldali képen csak bluetakkal van összerakva.

Egy légiónyi ebből jól mutathat…! A pilum az nem volt hosszabb igaziból, vagy csak a vastagsága miatt tűnik rövidnek? Nem értek hozzá, csak bele szeretnék szólni.

Aláírás 

You must gather your party before venturing forth…

[ Profil ]  
Dátum: 2016-07-19 05:55   [ Eltüntet ]   [ # 454569 ]  
Veterán

Nagyon jó, csak kicsit több időt kéne szánnod az “élezésre” amikor kötni kezd a GS. Valamint a pajzs vasalása lehetne vékonyabb és kisebbek a szegecsek. De csak azért, mert ez történelmi modell.

Ne érd be kevesebbel, mint amire képes lennél.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-07-18 22:47   [ Eltüntet ]   [ # 454566 ]  
Veterán

28mm-es római, majd öntve lesz, a jobb oldali képen csak bluetakkal van összerakva.

Csatolt képek
FaragottRomai_1.jpg
 Aláírás 

[ Profil ]  

1 ennyiből: 39
1