Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 28
1
Hobby Preview kibeszélõ
Dátum: 2017-12-09 13:16   [ Eltüntet ]   [ # 470898 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-12-08 22:15

Vilagot nem valt meg

A franc tudja, eddig találtam egy-két elég jó fogantyút, de mindegyikkel a rögzítés volt a baj. A blue tac nem tart, a pillanatragasztó tart, de amikor leszedem, vagy letörik az egész talp, vagy nem. Ezzel nincs ilyen gond. A nagyon nagy talpas dolgokat meg már könnyű simán kézben fogni. Szóval van egy probléma, amit barkács eszközökkel nem annyira egyszerű megoldani, ez meg megoldja. Ennél többet nem kell tudnia. És gw cucchoz képest talán túlárazva sincs annyira.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-09 11:02   [ Eltüntet ]   [ # 470893 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-12-08 22:15

utobbi kb 1 oldalon errol irunk.
Vilagot nem valt meg, de arahoz kepest jo.

Ja, tényleg tongue laugh
Csak az oldal feléig, háromnegyedéig néztem vissza.
Én is azt néztem, hogy az áráért jó, főleg a “fessünk ki öt space marint” projektejhez.

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing
SW Armada

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-08 22:15   [ Eltüntet ]   [ # 470887 ]  
Veterán

utobbi kb 1 oldalon errol irunk.
Vilagot nem valt meg, de arahoz kepest jo.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-08 21:44   [ Eltüntet ]   [ # 470886 ]  
Veterán

Ezt a jópofa cuccot láttátok?

A Blood Bowl elf festős videóban vettem észre.

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing
SW Armada

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-05 23:48   [ Eltüntet ]   [ # 470806 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-12-05 20:25
Zsolti - 2017-12-05 19:41

Én is kipróbáltam, elég jónak tűnik.

Meg próbáltam még egy M-es glaze ecsetet, de az foscsi, első használat után kunkorodik a vége. Azért írtam costumer service-nek, hátha kicserélik.

az araert 1 probat meger szerintem.

ecset: nem lepodtem meg, ezert sem ajanlom soha senkinek a GW ecseteket. Azert remelem kicserelik, a CS egesz jo szokott lenni GW-nel. Mondjuk a problema jo esellyel marad, szoval eros a gyanu, hogy a csere nem fog segiteni.

Akkor majd arról is írok a CS-nek :D Amúgy Vallejo is kicsit szájhúzva, de küldött cserét berohadt festékekre (mondjuk a boltban rohadt be, nem nálam).

5 eurós ecsettől én se vártam világmegváltást, de azt azért de, hogy 10 percnél tovább bírja. Webshoupukon olvastam, hogy szintetikus, az meg elég hajlamos a kunkorodásra. Azt hiszem a layer ecseteik már kolinsky. Wash felvitelre kellett volna viszonylag nagyobb hegyű cucc.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-05 20:25   [ Eltüntet ]   [ # 470799 ]  
Veterán
Zsolti - 2017-12-05 19:41

Meg próbáltam még egy M-es glaze ecsetet, de az foscsi, első használat után kunkorodik a vége. Azért írtam costumer service-nek, hátha kicserélik.

az araert 1 probat meger szerintem.

ecset: nem lepodtem meg, ezert sem ajanlom soha senkinek a GW ecseteket. Azert remelem kicserelik, a CS egesz jo szokott lenni GW-nel. Mondjuk a problema jo esellyel marad, szoval eros a gyanu, hogy a csere nem fog segiteni.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-05 19:41   [ Eltüntet ]   [ # 470796 ]  
Veterán
BALLS OF STEEL - 2017-11-25 23:54
BALLS OF STEEL - 2017-10-30 12:22

Kíváncsi vagyok mekkora talpméretekkel boldogul.

Végül is rendeltem egyet. Körtalpból max. terminator talp befogására alkalmas, ami bőven elég de azért jó lett volna ha beleférne a centurion base is. Szögletesekből a monster base (ogre stb) már nem fér bele ami szomorú.
Amit megfog, azt sziklaszilárdan tartja. Szerintem veszek még párat..

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-27 08:20   [ Eltüntet ]   [ # 470585 ]  
Veterán

cyber monday CMON boltban.

Eleg sok minden eleg durva 75%-os arengedmennyel megy.
Pl: DVD-k, Wrath of Kings, Confrontation, 54+mm-ek jo resze, stb.
Egyetlen kivetel talan a Dark Age.

Posta Eu-ba csomag merettol fuggoen 6-9$ kozott van es jo esetben mint Promo anyagkent kuldik (meguszva a vamot), de ha nem jon be… 75% engedmeny mellett a vam elhanyagolhato.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-25 23:54   [ Eltüntet ]   [ # 470571 ]  
Veterán

Kíváncsi vagyok mekkora talpméretekkel boldogul.

Végül is rendeltem egyet. Körtalpból max. terminator talp befogására alkalmas, ami bőven elég de azért jó lett volna ha beleférne a centurion base is. Szögletesekből a monster base (ogre stb) már nem fér bele ami szomorú.
Amit megfog, azt sziklaszilárdan tartja. Szerintem veszek még párat..

Aláírás 

FOK JULLE NAAIERS!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-24 12:00   [ Eltüntet ]   [ # 470545 ]  
Veterán

ujabb draga fekete pentek…. Es csomo helyet meg sem neztem akciok miatt, csak:
- Kingdom Death-et (mert KD raspberry )
- Prodos-t (uj AvP figurak miatt)
- Pedro Fernandez Works (par nagyobb meretaranyu figura miatt)
- MediaMarkt-ot (PS4 jatekok (65 helyett 15 euro/jatek, mondjuk csak 2-t talaltam ami erdekelt is), kulso HDD(4TB-os 2.5”-es 99 euro alatt))

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-30 13:13   [ Eltüntet ]   [ # 469902 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2017-10-30 08:16
BALLS OF STEEL - 2017-10-30 08:05

Végre mostantól nem a szexshopba kell mennünk figuratartóért.

En eddig se oda jartam, mert parafadugot mashonnan is lehet szerezni, de persze lehet, hogy te nem a kezeddel tartottad oket smile

Igazából Fb-n olvastam hogy “GW now sells buttplugs so you can fuck yourself :D “

Nekem egy sótartó jutott róla az eszembe, de hát különbözőek vagyunk smile

Amúgy kissé megkésett dolognak tartom a GW részéről bár lehet csak arra vátak, hogy kivezessék a szögletes talpakat a forgalomból, hogy csinálhassanak egy “univerzális” fogdosót. Kíváncsi vagyok mekkora talpméretekkel boldogul.

Ötévente tartanak egy meetinget, hogy ,,mi a faszt lehet még eladni ezeknek figurán, ecseten és festéken kívül?”. Akkor szétnéznek a piacon, hogy tényleg, vajon mit; és mindenből csinálnak GW editiont. A figuratartók a mostani szórásba kerültek bele, az airbrush és a tömítőpaszta az előzőbe, a PVA és a pillanatragasztó a kettővel ezelőttibe.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-30 12:43   [ Eltüntet ]   [ # 469900 ]  
Veterán

kep alapjan 40mm-ig.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-30 12:22   [ Eltüntet ]   [ # 469895 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2017-10-30 08:16

En eddig se oda jartam, mert parafadugot mashonnan is lehet szerezni, de persze lehet, hogy te nem a kezeddel tartottad oket smile

Igazából Fb-n olvastam hogy “GW now sells buttplugs so you can fuck yourself :D “

Amúgy kissé megkésett dolognak tartom a GW részéről bár lehet csak arra vátak, hogy kivezessék a szögletes talpakat a forgalomból, hogy csinálhassanak egy “univerzális” fogdosót. Kíváncsi vagyok mekkora talpméretekkel boldogul.

Aláírás 

FOK JULLE NAAIERS!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-30 12:08   [ Eltüntet ]   [ # 469894 ]  
Veterán
Zsolti - 2017-10-30 10:39

Ha már tartó, talpat mivel rögzítitek?

semmi: talpnal fogom a figurat es ugy festem. TTQ figurakhoz boven eleg, ott igazabol nem gond a fogdosas
Bluetac: fokepp muanyagnal, ott nem olyan veszes a suly, hogy gond legyen az ereje

Ha meg valamire jobban oda akarok figyelni (ami nem ttq koruli), akkor mindenkepp csapolok.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-30 11:47   [ Eltüntet ]   [ # 469891 ]  
Veterán

Ha már tartó, talpat mivel rögzítitek?

Ez engem is érdekel, amúgy az én megoldásom a pezsgőtabletta tartó. A kupakját rögzítettem így borulásmentesen le tudom rakni vagy többet fújni egyszerre (7 ilyen szettem van)
Fújáshoz elég a blutack, festéshez 2oldalú ragasztószalagot tervezek használni. Vagy akár mágnes a talpba mert később úgyis jól jön és egy b@szotterős földmágnes a csö aljára belülről.

Csatolt képek
2017-10-30 11.46.38.jpg2017-10-30 11.47.19.jpg
 Aláírás 

FOK JULLE NAAIERS!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-30 11:40   [ Eltüntet ]   [ # 469890 ]  
Veterán

Még olyat láttam, hogy nem rakom rá a talpra, hanem a figurát megfúrom, aztán gemkapcsot beleragasztok a lukba, és ezt a fémdarabot szúrom a parafába.

Én úgy szoktam. Ha felborulós a figura, egymáshoz szigszalagozok több dugót. Fémet szoktam csak a talpba ragasztani festés előtt, azt fogom a talpnál.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-30 10:39   [ Eltüntet ]   [ # 469881 ]  
Veterán

Ha már tartó, talpat mivel rögzítitek? A pillanatragasztó tart, csak amikor leszedem, néha törik a talp, a blue tac meg nem tart rendesen (+ amíg rányomkodom, ugyanúgy görbül a talp).

Még olyat láttam, hogy nem rakom rá a talpra, hanem a figurát megfúrom, aztán gemkapcsot beleragasztok a lukba, és ezt a fémdarabot szúrom a parafába.

Amúgy én elég fasza szekrénygombokat vettem egy faboltban, de annak sincs se felső tartó bizbasza, és alulról ugyanúgy nem lehet hozzáférni. Parafának annyi előnye van, hogy keskeny, szóval alulról hozzá lehet férni, cserébe néha felborul.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-30 09:08   [ Eltüntet ]   [ # 469876 ]  
Veterán

megvan ugyanaz a hibaja, mint a legtobb ilyen tartonak. Befogott figurat jol lehet veluk festeni oldalrol/felulrol, de a lefele nezo reszek… a tarto mindig utban van.

Raadasul GW kihagyta a felso fogo reszt, hogy ne kelljen a figura tetejet fogdosni.

Persze az igazi vicc, hogy a muanyag figurakhoz igazan nem szamit (nem kopik a festek) raadasul a GW festesi modszer eleg durva hogy amiatt sem fontos semmi tarto.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-30 08:16   [ Eltüntet ]   [ # 469874 ]  
Veterán

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-30 08:05   [ Eltüntet ]   [ # 469873 ]  
Veterán

Csatolt képek
Képkivágás.jpg
 Aláírás 

FOK JULLE NAAIERS!

[ Profil ]  

1 ennyiből: 28
1