Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 144
1
WW2 Általában
Dátum: 2017-11-09 14:21   [ Eltüntet ]   [ # 470226 ]  
Veterán

Bolt Action? Flames of War? Operation WW2? Gyíkok.
EZ az igazi.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-28 00:21   [ Eltüntet ]   [ # 456210 ]  
Veterán

http://www.wargamevault.com/product/191836/FiveCore-Retro-Collection

Akciós a Fivecore/Five Men in Normandy 1. kiadás, “fizess amennyit akarsz” modellben megkapsz egy csomómindent. A rendszer nem bonyolult, kevésfigurás (5-6), pörgős, visszajelzések alapján jóféle.

Aláírás 

Blogom:

Történelmi figuraelemzős, értékelős, tanácsadós, örömködős

Ha akad régi Warzone figurád, ne habozz értesíteni.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-01 21:31   [ Eltüntet ]   [ # 454987 ]  
Veterán

Magyar korridor - Varsó 1944

Aláírás 

http://szarnyashuszar.blogspot.hu/
http://borura-deru.blogspot.hu/

[ Profil ]  
Dátum: 2016-07-20 21:08   [ Eltüntet ]   [ # 454633 ]  
Veterán

Új orosz WWII film: The Panfilov’s 28

Aláírás 

BGG profil.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-06-12 20:02   [ Eltüntet ]   [ # 453438 ]  
Veterán

Ma felavattuk a Tanks játékot.Jó kis pörgős játék lett. 3db 100 pontos (ez a javasolt méret) játékot kevesebb mint 3 óra alatt játszottunk le. Ami tanulságot levontam nagyon számít a mozgékonyság a magas kezdemény érték és a létszám. Egy Cromvel vagy Comet a 3-4 körben már gyakorlatilag ott csap le ahol akar és akár több tankot is ki tudnak zárni hogy rájuk lőjenek. Igaz ha a célpont megmozdult akkor simán 4-5 kockával fog védekezni a préda gyakorlatilag annyival amennyivel a brit tank támad.
A létszámra a legjobb példa a második játékuk volt: Panther+ witman és a lövésze +3Pz IV. szembe egy 76os sherman + War Dady és teljes legénysége +2 sima sherman. A 2 feltápolt tank szétlötte egymást (mindkettő 50+ pont volt) majd a 3 Pz IV szépen felszecskázta a 2 shermant

Roodie: A játékról azt kell tudni hogy egy GF9 és Battlefront közös játéka. GF9 adja a szabályokat (ha jól tudom) a Battlefront adja a tankokat. Jelenleg csak azok a tankok kaphatóak/rendelkezek kártyával amit Battlefront már kiadót a FoW-hoz műanyagban. Igen állítólag GF9 bejelentette hogy idővel a többi tank is kap majd kártyát. Valamikor. Ha valaki kies fővárosunkban ki akarja próbálni és még nem vette meg írjon rám szivesen a rendelkezésére állok.

Aláírás 

Dreadball és KoW magyarosítás. Másold be a linket
https://mega.co.nz/#F!ewd1wIwY!OMtR_deae_zKghYne5SfBA

[ Profil ]  
Dátum: 2016-06-09 10:40   [ Eltüntet ]   [ # 453374 ]  
Adminisztrátor

Megérkezett a TANKS kezdődobozom… egyszerre jó és csalódás!

Ami jó:
- A szabályok továbbra is egyszerűek és gyorsak (meglepetés :-D)
- Ötletesek a sérüléskártyák és az upgrade kártyák
- Szép a 3 15mm-es modell, amit adnak mellé
- 6700 Ft-ért (átszámítva) teljesen korrekt a tartalom!

Ami nem annyira tetszett:
- A kártyák minősége - semmivel nem jobb, mintha besétálnál egy random hazai digitális nyomdába, és magadnak nyomtatnád, sőt, kifejezetten vékony a karton, nyomába sem ér pl. az x-wing lapjainak
- Az alapdobozban a benne lévő tankokén kívül NAGYON kevés tankhoz adtak kártyát, és ezekhez is csak 1-1 darabot…Panther, Jagdpanther, Stug IV, Panzer IV a német választék, és mindegyikhez egyetlen kártya van… Remélem igazak a pletykák, és kaphatóak lesznek külön a lapok majd.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-11 06:39   [ Eltüntet ]   [ # 452420 ]  
Veterán
Illyan - 2016-05-10 22:11

Sziasztok!

Olvastam, hogy a bézs színű USA uniformisokat a D-daynél használták, majd szépen lassan leváltották “zöld” színre. A háború vége felé mennyire volt jellemző ez a bézs, vagy teljesen eltűnt ‘45-re?

Ha rákeresel azokra az 1945 májusában készült képekre, ahol amerikai és szovjet katonák együtt fényképészkednek, ha nem is bőven, de láthatsz még bézs zubbonyba öltözött katonákat.

TG

Aláírás 

Karosszék tábornok

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-11 05:58   [ Eltüntet ]   [ # 452418 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2016-05-10 22:25

Sziasztok!

Olvastam, hogy a bézs színű USA uniformisokat a D-daynél használták, majd szépen lassan leváltották “zöld” színre. A háború vége felé mennyire volt jellemző ez a bézs, vagy teljesen eltűnt ‘45-re?

Amerikaiaknál kifejezetten jó volt az ellátás mindenből, de nem hiszem, hogy egy egy éves egyenruha teljesen eltűnt volna.

Én csak az ejtőernyősökről tudom, hogy az egyenruhát zöldre váltották kb. a Market Garden környékére, a sima gyalogság tudtommal maradt khakiben/bézsben.

Aláírás 

Blogom:

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-10 22:25   [ Eltüntet ]   [ # 452412 ]  
Veterán

Sziasztok!

Amerikaiaknál kifejezetten jó volt az ellátás mindenből, de nem hiszem, hogy egy egy éves egyenruha teljesen eltűnt volna.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-10 22:11   [ Eltüntet ]   [ # 452411 ]  
Veterán

Sziasztok!

[ Profil ]  
Dátum: 2016-03-22 21:48   [ Eltüntet ]   [ # 449805 ]  
Adminisztrátor

Úgy látom, nem volt még: könnyed tankos játék a Battlefronttól a GF9 közreműködésével:

TANKS

A fantáziadús név (:-D) egy egyszerű kis skirmisht takar - a szabálykönyv ingyen tölthető. Az egészről az X-Wing rendszere ugrott be, és ezt most pozitívumként írom. A tankok kártyával rendelkeznek, rajta az alap statok (kezdemény, támadás, védelem, szívósság) és esetleges spec szabályok. Lehet legénység és fejlesztés kártyát rakni a tankhoz. A kritikus találatok esetén szintén kártyát kell húzni, azon lesz az effekt.

A mozgás is X-winges sablonnal történik, jegyezni kell, hogy 1 vagy 2 egységnyit mozgott a tank. Lövésnél annyi kockáva dobsz, amennyi a tankod támadás értéke (pl. Shermannak ez 4), minden 4+ talál, a 6-os kritikus. A célpont is dob, a védelem értéke (Sherman esetén 1) + módosítók számú kockával (plusz kocka, ha bármelyik mozgott, ha fedezékben van, mínusz kocka, ha oldalról/hátulról lövöd, vagy rövid távon). Minden 4+ semlegesít egy találatot, 4-5 esetén a lövést leadó, 6 esetén a célpont választja ki, melyik találatot (kritikus). A tankoknak lehúzható életerejük van (Sherman: 6), a sima találatok egyet visznek, a kritikusok annyit, amennyi a kártyán van. Ha elfogy, a kör végén megsemmisül a tank (tehát ha a kritikus nem okoz azonnali robbanást, visszalőhet).

Az egész szabálykönyv 22 oldalas, sok-sok példával és ábrával, meg pár alap scenarioval. Az ingyenes holmiban sajnos a kártyák nincsenek ott (a storeban szerencsére a tank kártyák megnézhetőek), ahhoz a jövő hónapban megjelenő, 23 eurós (kb. 7000 Ft) alapdobozt kell megvenni majd, amiben 3 15mm-es műanyag tank, 22 tank kártya (a leggyakoribb alap tankokból néhány), 16 legénység, 7 hős parancsnok, 16 fejlesztés kártya, és a 32 lapos kritikus pakli kapott helyet, na meg a sablonok, jelzők és kockák. Persze jönnek a kiegészítők is, a panzer IV kieg pl. 9 EUR (2800 Ft), 1 tank van benne, a kártyája, 1 hős, 2 legénység és 2 fejlesztés kártya. 

Most jön, hogy mit gondolok róla… szerintem az ötlet hatalmas. Két világ találkozása, egyrészt az X-wing néha pofátlan, de mindenképp működő gyűjtögetős szemlélete, másrészt a World of Tanks csak tankos csatái. A szabályrendszer halál egyszerű, gyorsan tanulható, a bővíthetősége szinte végtelen. És máris van organized play support.

Az árazása lesz az érzékeny pont. Egyrészt az alapdoboz szerintem remekül be lett lőve, a 7000 Ft körüli összeg tökéletes. A kiegészítők… ha azt nézem, hogy egy doboz FoW Panzer IV 3500 körül van (vagy ott a PSC doboz, 8000-ért 5 tank), akkor sok a 2800 - igaz, itt a kártyákat, és vele a képességeket is megfizeted. Viszont ha valaki most kezd bele a WW2 terepasztalosba - esetleg pont emiatt - annak még így sem rossz opció. 

Összességében pofás holmi, és azt gondolom, jót tehet a hobbinak. Mi pedig, akiknek itt áll a szekrényben a sok Panzer IV, Tigris, Churchill és Sherman, majd játsszuk ezt is 1:72-ben, nyomtatott kártyákkal, ha éppen úgy hozza a kedvünk, hogy könnyed tankos sörmeccsre vágyunk. Én biztos veszek majd egy alapdobozt, ugyanis ennél jobb játékot a lassan 8 éves fiam bevonására a hobbiba keresve sem találnék szerintem (a gyalogság addig érdekli, amíg eltapossa a tankkal! :D).

[ Profil ]  
Dátum: 2016-03-03 10:10   [ Eltüntet ]   [ # 448580 ]  
Veterán

http://www.artizandesigns.com/painting-guides.php

illetve feltöltök két táblázatot, a FoW-tól, amelyet már nem találok az oldalukon.

TG

Csatolt fájlok
fig 2vh-s festés táblázat 1942-43.pdf  (Fájl mérete: 14 - Letöltések: 120)
fig 2vh-s festés táblázat 1944-45.pdf  (Fájl mérete: 182 - Letöltések: 575)
 Aláírás 

Karosszék tábornok

[ Profil ]  
Dátum: 2016-03-03 09:20   [ Eltüntet ]   [ # 448579 ]  
Veterán

Sziasztok!

Van valakinek festékkódja 2.vh-s amerikai egyenruhához? Érdekelne sima gyalogság, és desszantos táblázat is.

Köszi

Aláírás 

http://arhk.xszerver.hu/

[ Profil ]  
Dátum: 2016-01-20 17:39   [ Eltüntet ]   [ # 445706 ]  
Veterán

Bizony, az M8-akat az UK, a franciák és a brazil csapatok kapták.

Aláírás 

Blogom - Bibliai csaták, ókor, seregek

[ Profil ]  
Dátum: 2016-01-20 16:29   [ Eltüntet ]   [ # 445702 ]  
Veterán
ericghar - 2016-01-20 13:40

A Szovjetunió kapott a kölcsönbérleti program keretében M8-M20 felderítő páncélautókat is? Azért kérdezem mert Bolt Action játékhoz akarom oroszként hozni (amolyan fél-proxyként) mint BA-20 vagy BA-64, de azt nem tudom hogy valóban volt-e ilyen.

Szerintem nem. M3-akat kaptak.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-01-20 13:40   [ Eltüntet ]   [ # 445681 ]  
Veterán

A Szovjetunió kapott a kölcsönbérleti program keretében M8-M20 felderítő páncélautókat is? Azért kérdezem mert Bolt Action játékhoz akarom oroszként hozni (amolyan fél-proxyként) mint BA-20 vagy BA-64, de azt nem tudom hogy valóban volt-e ilyen.

Aláírás 

minden szabály opcionális

[ Profil ]  
Dátum: 2015-11-20 11:47   [ Eltüntet ]   [ # 442099 ]  
Veterán

http://www.modiphius.com/airfix.html

Airfix WW2 wargame. Első blikkre kicsit ilyen “első wargame-em” jellegű téma, de minenképp beszerzem és írok róla.

Aláírás 

Blogom:

[ Profil ]  
Dátum: 2015-04-25 07:23   [ Eltüntet ]   [ # 429501 ]  
Veterán
Beowulf - 2015-04-24 14:29

Valaki tudja mi a különbség az M4A3E8 Easy eight tank és az M4A3E2 Jumbo tank között?

Rendeltetésbeli különbség: A Jumbo felpáncélozott “áttörő” tank, míg az E8 simán maradt közepes besorolásban, mint a Shermanek újabb verziója.

Külsőleg: Az E2 Jumbo felfüggesztése megmaradt az addig használt típusoknak megfelelő (fejből sajnos nem ugrik be a neve) viszont magát a láncot szélesítették. A torony minden esetben a 76-os shermanekre hajaz (Mármint attól függetlenül, hogy 75-ös M3-as vagy 76-os M1-es löveggel volt szerelve.) Továbbá szembetűnő csak a Jumbora jellemző jellegzetes megerősített lövegpajzs (formailag), illetve szemből felismerhető a rá applikált plusz páncélzat (Ez az oldalán is észrevehető)

Az E8: más felfüggesztést (HVSS) kapott (Ez már önmagában elég jellegzetesnek tűnik a korábbi sherman variánsokhoz képest szerintem. Így szélesebb lánctalpat is kapott (először ha jól tudom fémből, majd később bejött a “gumi” elemekkel ellátott) ez a típus főképp 76-os löveggel volt szerelve (Bár ezzel a felfüggesztéssel lézetezz 105-ös verzió is, de az nem a hagyományos easy eight) A lövegen továbbá már felfedezhető a csőszájfék (Ez a fő különbség az M1A1 és M1A2 löveg között tudtommal) míg a jumbo 76-osokon a csőszájfék nem volt jellemző (Igazából én még nem láttam képen Jumbot M1A2-es löveggel) Ami még szembetűnhet az E8-nál, az a tornyon a lövegpajzs fedése ponyvával. Ha jól emlékszek, akkor ez ennél a verziónál kezdett használatba kerülni. A többi dologban kinézetre szerintem nagyjából megegyezik a sima M4A3 76(W)-al

[ Profil ]  
Dátum: 2015-04-24 14:49   [ Eltüntet ]   [ # 429489 ]  
Veterán

http://www.tanks-encyclopedia.com/ww2/US/M4_Sherman.php - ez segít.

[ Profil ]  
Dátum: 2015-04-24 14:46   [ Eltüntet ]   [ # 429488 ]  
Veterán
Beowulf - 2015-04-24 14:29

Valaki tudja mi a különbség az M4A3E8 Easy eight tank és az M4A3E2 Jumbo tank között?

A Jumbo jobban fel volt páncélozva, az Easy Eight meg valamivel könnyebb volt, emlékeim szerint. Fegyverzet tekintetében nemtom fejből, utána kéne nézni, de a Google elég univerzális dolog.

Aláírás 

Blogom:

[ Profil ]  

1 ennyiből: 144
1

Operation WW2 ››