Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 246
1
Dark Angels - The Unforgiven
Dátum: 2018-01-01 20:10   [ Eltüntet ]   [ # 471296 ]  
Veterán

Mivel az egész jármű sebzés táblázat a kukában landolt így nincs létjogosultsága az Extra Armournak smile . A Landspeederre visszakanyarodva, igen csak d6” Advance mozgást kap, de előtte repült 16”-et raspberry , míg egy tank ment 8-10”-et max.

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-01 18:13   [ Eltüntet ]   [ # 471292 ]  
Veterán

Arra bizony. smile Köszi!

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-01 13:43   [ Eltüntet ]   [ # 471287 ]  
Veterán
Crusader - 2017-12-31 21:51

Van erősebb páncél. Land speeder: T5, W6, Sv 3+ vs Land Raider: T8 W16 Sv 2+. Ha ez neked nem erősebb páncél akkor nem tudom mi lehetne az…

Szerinem az Exra Armourra gondolt.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-31 21:51   [ Eltüntet ]   [ # 471281 ]  
Veterán

Van erősebb páncél. Land speeder: T5, W6, Sv 3+ vs Land Raider: T8 W16 Sv 2+. Ha ez neked nem erősebb páncél akkor nem tudom mi lehetne az…

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-31 21:45   [ Eltüntet ]   [ # 471280 ]  
Veterán

A dózer blade már mást csinál. Erősebb páncél?

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-31 21:41   [ Eltüntet ]   [ # 471279 ]  
Veterán

Kicsit zavaros nekem ez a leegyszerűsített szabály. Adott egy baka 6” mozgással, d6 advance-szal meg egy land speeder ugyanúgy d6-tal?
Nincsenek már dozer blade-ek meg erősebb páncélok?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-31 11:42   [ Eltüntet ]   [ # 471264 ]  
Veterán

Mindegy hogy Power vagy sima pontszám alapján van össze rakva egy sereg ha a kezdő játékos egy Vér Pistikével kerül szembe ugyan úgy fel lesz vele törölve a padló míg ha egy értelmes emberrel akkor még ha ki is kap el lesz neki mondva hogy miben hibázott és hogyan lenne értelme ehhez hozzáfogni értelmesen.

Amit viszont nem szabad elfelejteni hogy a GW jelenleg az USA-t tekinti fő eladási célpontnak és lehet számukra lett bevezetve egy egyszerűbb pontszámítás avagy Power

Aláírás 

Dreadball és KoW magyarosítás. Másold be a linket
https://mega.co.nz/#F!ewd1wIwY!OMtR_deae_zKghYne5SfBA

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-31 09:26   [ Eltüntet ]   [ # 471261 ]  
Veterán

” De azért ez eléggé “beszéljük meg, hogy mit hozol” jellegű seregnek jó csak. “

Igen, de a cél az, hogy az újonnan kezdők megszeressék a játékot. Ha az első játékban cipóra lesz verve, nem lesz sikerélménye, és többet az életben nem fog asztal mellé ülni. Még ha a legtáposabb cuccokat hozná, akkor is le lehet győzni egy gyengébb sereggel, aminek egy veterán játékos ismeri az optimális használatát.

És ami a legfontosabb szerintem: ez egy JÁTÉK. Nem a győzelem a fontos, hanem a szórakozás.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-30 16:39   [ Eltüntet ]   [ # 471259 ]  
Veterán

Elég nagy a különbség Power és Power között.

SM, IG nagyon el tud szállni, amikor ugyanannyi Power 10 sternguard, és 10 sternguard ahol mindenkinél combifegyver van, vagy 10 veteran és 10 veteran 4 plasmával.

Nem ismerem a legnagyobb eltérést, de egy érzékletes példa:
Wave Serpent alap felszereléssel   129 pont
Wave Serpent karácsonyfa       202 pont
Különbség                   73 pont

Vagyis több mint másfélszer annyi.

Jó, értem a célt vele, hogy ne kelljen 8 forrásból összeszedni hogy mi hány pont és min-maxolni.
De azért ez eléggé “beszéljük meg, hogy mit hozol” jellegű seregnek jó csak.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-30 11:29   [ Eltüntet ]   [ # 471256 ]  
Veterán
Crusader - 2017-12-28 19:37

Power dolgot jó is hogy elkerülöd mert nagyon rossz. Ahol egy 6 fős csak-bolteres Tacical Squad ugyan annyi pont mint egy 10 fős Lascannon+Plasamgun+Combi plasma+Powerfist Tactical Squad, az nem kecsegtet semmi jóval.

Én egy értelmes dolognak tartom 1 okból:
A Power nem azt veszi figyelembe, hogy mennyire tudod min-maxolni az egységedet. A Power alatt azt fizeted ki, hogy ideális esetben egy egység mennyire tud hatékony lenni az ellenfeled ellen. Ha Power alapon játszol, akkor az a feltételezés, hogy karácsonyfa szinten tele lesznek az egységeid aggatva mindennel.

És SZERINTEMM pont ez az a része ami miatt van értelme: Arra tanít meg, hogy hogyan lehet a legtöbbet kihozni az egységeidből ha az ár nem számít. Akinek nem tetszik ne használja, de tapasztalatom szerint ismerkedésre és gyakorlásra hasznos dolog.

A 6 bolteres marine egy szál faszban versus 10 marine karácsonyfának öltözve felvetésre meg az a véleményem, hogy meg is érdemli aki csak azért behoz POWER alapon +1 Marine-t, hogy ott legyen. AOS-ban se veszel 16 Breton lovagot azért, hogy feltehess az asztalra 9-et. Vagy ha igen, akkor meg is érdemled a sorsodat…

Aláírás 

WH40K 2nd - 8th Edition, WH30K
OWW2 Német sereg
Keszulo AoS sereg

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-29 00:36   [ Eltüntet ]   [ # 471223 ]  
Veterán

dupla.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-29 00:36   [ Eltüntet ]   [ # 471222 ]  
Veterán

Már nem is nagyon tud az új pontokkal titánt hozni 2000-be senki.
Volcano cannon (Stormsword?) S16…

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-28 19:37   [ Eltüntet ]   [ # 471213 ]  
Veterán

S12 a régi D erejű fegyverek lettek, meg van 1-2 lépegető akik akkora közelharci husánggal rohangálnak.

Power dolgot jó is hogy elkerülöd mert nagyon rossz. Ahol egy 6 fős csak-bolteres Tacical Squad ugyan annyi pont mint egy 10 fős Lascannon+Plasamgun+Combi plasma+Powerfist Tactical Squad, az nem kecsegtet semmi jóval.

Aláírás 

-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-28 15:47   [ Eltüntet ]   [ # 471210 ]  
Veterán

Nem kell S12 legtöbb jàrmû T7-8, nincs versenyen titanic :D lascannon elèg . Legalàbbis 2000 pontoson nem hozott eddig senki ...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-28 15:45   [ Eltüntet ]   [ # 471209 ]  
Veterán

A powerkedést azért nem akarom, mert matched versenyekre akarok felkészülni. Akkor hát 1000 ponttal kezdek majd. Milyen fegyver van, ami S12???
Azt vágom, hogy Béla csak Dark Angel kari, de eddig a successorok is részesültek áldásában. Hoztam Béla adataival Kis Pityut az Angels of Absolution rendházba. De most a Successorok marha nagy hendikeppet kapnak így…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-28 12:42   [ Eltüntet ]   [ # 471208 ]  
Veterán
Airyku69 - 2017-12-28 09:41

Azt nem tudjátok, hogy a Successor Chapterek-nek vannak egyedi képességei, stratagem stb, mint pl a nida kaptárflottáknál? Kicsit furának érzem, hogy régen simán lehetett Belial kaliberű karakterem vagy Sammaelem, ugyanazon képességekkel, csak nem Dark Angel volt. Mostmeg az összes karaktert csak Dark Angel-be hozhatom, vagy nem ad bónuszt a Successor Chapternek? Ez most komoly?

Tanulgatnám a 8. kiadást Dark Angelekkel, matched play-ben valamikor januárban. Mit javasolnátok 500, 1000, 1500 és 2000 pontból? Főleg DW és RW meg sima tacticaljaim vannak. Semmi Primaris, se repcsik, de van egy imperial bunkerem.
Én 500-ból arra gondoltam, lenne 10 scout (5 sniper-camo, többi shotgun vagy ccw), egy plazmapisztolyos chaplain meg a maradék mondjuk egy 5 fős rakétás tactical osztag.

A Successor Chapterek egyedi képességei és stratagemei:
- Nem az alap Marine Codex szerint hozzák az egységeiket, hanem a felmenő rendházuk Codexének általános része szerint válogathatnak.
- Nem hozhatnak semmilyen nevesített karaktert, mert azoknál a kulcsszó fixen a saját rendházuk. Te se mondhatod azt, hogy engem Steve Jobs tanított, tehát én ugyanazt tudom, mint Steve Jobs. A nevesített karakterek kivételes hősök, akik kiemelkednek a masszából. Ha ilyet akarsz, akkor tessék behozni őket a saját rendházukban.
- Használhatják a felmenő rendházuk Stratagemeit.

Javaslatok:
Kezdetben Power alapon játszatok. 35-36 power tökéletes tanuló csatákhoz. Ott nem kell agyalnod a felszerelés pontértékén, és meg tanulhatod rendesen kezelni/felszerelni az egységeidet. Ez kb. a 700 pont magassága, itt indul a 40K.
Következő lépés az, hogy a seregedet felhúzd 50-60 power magasságára. Ha ez megvan, akkor kb. van egy 1500 pontos sereged.

Taktikai jótanácsok: A plazma nem rossz, de a járművek és nagy dögök ellen Melta és Lascannon kell. A Rakétavető alapvetően csak a kis és közepes járművek ellen hatékony. A Nehéz tankok és Lovagok 8-as szívóssága ellen nem megbízható. Ráadásul a Rakétavető ugyanúgy 25 pont, mint a Lascannon.
Ha az ellenfeled van akkora gyökér, hogy behoz ellened egy Titánt, akkor meg felejtsd el az összes cuccodat. Hozz ellene ugyanannyi pontból Gretchint, és győztél. Titánok ellen csak a 12 vagy magasabb erejű fegyverek érnek valamit…

Aláírás 

WH40K 2nd - 8th Edition, WH30K
OWW2 Német sereg
Keszulo AoS sereg

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-28 10:29   [ Eltüntet ]   [ # 471206 ]  
Veterán

Azt nem tudjátok, hogy a Successor Chapterek-nek vannak egyedi képességei, stratagem stb, mint pl a nida kaptárflottáknál? Kicsit furának érzem, hogy régen simán lehetett Belial kaliberű karakterem vagy Sammaelem, ugyanazon képességekkel, csak nem Dark Angel volt. Mostmeg az összes karaktert csak Dark Angel-be hozhatom, vagy nem ad bónuszt a Successor Chapternek? Ez most komoly?.

Azért jöhetnek és adják csak DA-nak a buffokat, hogy elkerüljék a 7. kiadásos super friends seregeket. Mint pld amikor Azrael 4+ invut osztogatott 50 fenrissian wolfnak.
Legalább 1000-1250 pontban érdemes játszani amúgy ebben a kiadásban .

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-28 10:05   [ Eltüntet ]   [ # 471205 ]  
Veterán

Azt nem tudjátok, hogy a Successor Chapterek-nek vannak egyedi képességei, stratagem stb, mint pl a nida kaptárflottáknál? Kicsit furának érzem, hogy régen simán lehetett Belial kaliberű karakterem vagy Sammaelem, ugyanazon képességekkel, csak nem Dark Angel volt. Mostmeg az összes karaktert csak Dark Angel-be hozhatom, vagy nem ad bónuszt a Successor Chapternek? Ez most komoly?

Tanulgatnám a 8. kiadást Dark Angelekkel, matched play-ben valamikor januárban. Mit javasolnátok 500, 1000, 1500 és 2000 pontból? Főleg DW és RW meg sima tacticaljaim vannak. Semmi Primaris, se repcsik, de van egy imperial bunkerem.
Én 500-ból arra gondoltam, lenne 10 scout (5 sniper-camo, többi shotgun vagy ccw), egy plazmapisztolyos chaplain meg a maradék mondjuk egy 5 fős rakétás tactical osztag.

500 pontot nem ajanlom 8ban…nagyon keves meg kezdozni is 750-800 minimum de az 1000 pont jo gyakorolni smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-28 09:54   [ Eltüntet ]   [ # 471204 ]  
Veterán

Igen, komoly hogy Belial csak Dark Angeleknél van mert ő a Dark Angelek nevesített karaktere nem random neve-sincs chapteré smile .

Aláírás 

-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-28 09:41   [ Eltüntet ]   [ # 471203 ]  
Veterán

[ Profil ]  

1 ennyiből: 246
1

‹‹ Death Korps Of Krieg      Szájkarate 40k ››