Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 198
1
Tiranidák
Dátum: 2018-02-02 22:12   [ Eltüntet ]   [ # 472179 ]  
Veterán

A közelharcos warriorok mennyire érik meg manapság?

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-16 21:20   [ Eltüntet ]   [ # 471799 ]  
Veterán
Frigli - 2018-01-16 21:07

Újabb kérdés:

Valaki magyarázza el, hogy mirejó a Paroxyzm pszí képesség, mert nekem nem egyértelmű.

Példa 1: Ráteszed egy Emperor’s Children* Terminator osztagra és berohamozod 2 osztag Warriorral, akkor nem úgy lesz a sorrend hogy üt Warrior #1 majd Terminator majd WArrior #2 osztag (mint tenné normál esetben), hanem először üt a 2 Warrior osztag és utána üt csak vissza a Termi csapat (ha még él).

Példa 2: Hasonló egy már kialakult közelharcban: Tegyük fel a whychek berohantak egy zoanthrope meg egy Gaunt osztatog előző körben. Saját körben rájuk teszek a Paroxyt így elöbb tudsz harcolni a Zoákkal ÉS a Gauntokkal mielőtt a whych osztag üthetne abban a Fight Phase-ben.

Szóval akkor jó ha több osztaggal közelharcolsz 1 ellenséges osztaggal mert így megtudod tenni hogy te üss minden saját osztagoddal előbb mint a célpontod (nem felváltva).

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-16 21:07   [ Eltüntet ]   [ # 471798 ]  
Veterán

Újabb kérdés:

Valaki magyarázza el, hogy mirejó a Paroxyzm pszí képesség, mert nekem nem egyértelmű.

Aláírás 

A csata eszmai síkon dől el,DE ELŐTTE SZÉTÜTÖM A FEJEDET!

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-14 16:31   [ Eltüntet ]   [ # 471711 ]  
Veterán

This pack contains one Tyranid Biovore - a finely detailed resin cast kit that comes in eight components (including three spore mines), and is supplied with one 60mm round base and three 25mm round bases

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-14 15:46   [ Eltüntet ]   [ # 471710 ]  
Veterán

A biovore modellek most mekkora base-en vannak, az újabb fajták?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-10 21:51   [ Eltüntet ]   [ # 471638 ]  
Veterán

Indexben beleszámított, kódexben plusz, de ez oda is van írva az adott fegyvernél

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-10 21:41   [ Eltüntet ]   [ # 471637 ]  
Veterán

A monsterek a faroktámadást pluszként kapják, vagy beleszámít amármeglévő attack számukba. Illetve ha beleszámít kötelező, vagy csak választható opció?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-09 21:07   [ Eltüntet ]   [ # 471610 ]  
Veterán

Mivel nincs spec szabálya, ha nem ér be 1”-on belülre, rontott roham. Minden ellenséges egység sérül(het) 3”-on belül.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-09 20:35   [ Eltüntet ]   [ # 471609 ]  
Veterán

Csak hogy jól értem-e a spóra használatát:

Nem talál a biovore leteszek egy spórát. Ha nem lövi le az ellen a saját körében, akkor:

Az én következő örömben a spóra mozoghat, futhat, rohamozhat, és ha a fight phase-ben 3”-en belül van ellenséges modellhez robban.

Ha rohamot jelentek be a spórával, de az a dobott rohamtávval nem ér be 1”-re, de 3”-re igen akkor is robban, vagy csak marad helyben mert rontott roham?

Vagy ha úgy tudok vele berohamozni, hogy két különböző unitot is beköt, akkor mindkettő sérül a robbanástól?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-02 22:33   [ Eltüntet ]   [ # 471329 ]  
Újonc

A GW a hibás! :D
Én sem értette és bosszankodtam sokat, hogy lehet olyan modellt csinálni ami szabályosan nem rakható össze faragás, mágnesezés meg trükközés nélkül.

Én mágnesezéssel oldottam meg (mondjuk nálam minden mágneses, a nagy dögöknek a teste is a szállíthatóság miatt). Ha érdekel küldhetek képet.
Egyébként régebben ide raktam fel párat: link
Tökéletesen működik, a lényeg, hogy megfelelő méretű és erősségű mágneseket használj.
Ha ragasztod akkor meg még kevesebb munkád van, felragasztod a szárnyat, az illesztésnél kifaragod, a fegyvert is megfaragod az illesztési ponton és ragaszthatod is, green stuff-al meg eltakarod a nyomokat.

Ami még megoldás lehet a repülő farok használata esetén, hogy a lábait nem teszed fel, hanem azok helyére is fegyvert raksz.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-29 21:04   [ Eltüntet ]   [ # 471248 ]  
Veterán

Simán, mint minden transzportból.
Annyi, hogy egyforma brood kulcsszavuknak kell lenni

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-29 16:58   [ Eltüntet ]   [ # 471240 ]  
Veterán

A tyrannocyta-ba is rakhatok több osztagot, pl. brood lord+génorzók a szállítási kapacitás eléréséig?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-29 16:57   [ Eltüntet ]   [ # 471239 ]  
Veterán

Igazatok van a lábai tényleg megfelelnek egy pár talonnak. Avicces, hogy csak twinlink devourereim vannak itthon monsterhez sima nincs! smile

Ma atényleg csak az egyik karja lesz az, a másik meg valami más.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-29 15:36   [ Eltüntet ]   [ # 471237 ]  
Veterán

Ha a tekercs farkon állónak építed meg, akkor a lábai scytal, de szerintem az a farok nagyon ronda.

Mondjuk én csak jelezném, hogy mi van rajta, egyik kezébe a TL devourer, ha van olyanod, másik keze meg scytal

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-28 22:19   [ Eltüntet ]   [ # 471219 ]  
Veterán

Ha megnézed, a lábak scything talonok… azt kellene átkonvertálni. Mekkora buli lenne a lába közé ragasztani a venomcannont zsákkal… smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-28 21:54   [ Eltüntet ]   [ # 471218 ]  
Veterán

Egyik sem hibás, csak nincsenek összehangolva (vagy jön hamarosan egy új tyrant sculpt wink )

Aláírás 

-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-28 21:41   [ Eltüntet ]   [ # 471217 ]  
Veterán

Most szerelem össze a szárnyas tyrant modellem, és szembesültem egy kérdéssel. Oldalanként a torzón két-két karnak van hely. Ebből ugye egy-egy helyet elvisznek a szárnyak. Viszont a kódex szerint továbbra is két-két karja lehet.

Most a torzómhibás vagy a kódex? smile

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-21 22:06   [ Eltüntet ]   [ # 471127 ]  
Újonc

Amit kipróbálnék még majd nagyversenyen hogy 30 gargoyle + Cyte + Swarmie és átuszítani a Gargoyleokat a screenen majd belechargeolni a tankokba vagy a gyalogos Heavykbe. Elég változatosan látok azonban nem-fly tankokat, így ez metafüggő. Repulsor, Wave Serpent, Fire Prism, repülők, Foetid Bloat-Drone és Commanderek kinevetik, a Dark Reaperek, AM amblokk, Helblasterek és Plagueburst Crawlerek csendben beletörődnek, hogy 180 pont megbénított kétszer-háromszor annyit.
Tyrannofexeimet még nem raktam össze, de 240 pontért hat BS4+ Reroll 1 lascannon nem lehet rossz.
Lictorok és Deathleaper nem is jön szóba nálam, matematikailag nem élik túl, ha belerohamoznak egy osztag Dark Reaperbe vagy Helblasterbe, közelharcban pedig semmi esélyük egy normális karakter ellen.
Broodlord Stealerek mellé kötelező, viszont nem olcsó és nem deepstrikeol.
Józsi ötletét, a “Termák rést ütnek a screenen majd pedig a Trygon shooting phaseben Hive Commander majd charge” ki kell próbálni, jó lehet.
Tyrannocyte nem vihet, csak egy egységet, máshogy kell bevinni a Broodlordot.
Transzportról csak annyit tudok mondani, hogy:
Trygon 173 pont - 1 egység
Tyrannocyte 123 pont - 1 egység
3 Ravener 72 pont - 1 egység/CP
Mivel 3 CPt 239 pontért mérnek egy batallionban, ezért sokkal jobb a Ravener. Kivéve, ha Monstert kell vinni, aki meg nyilván a Swarmlord. Poénként ki kell próbálni a Haruspexet, Toxicrenet és a Dimachaeront, de a nap végén úgyis Swarmie száll be a gombócba.

Várom a véleményeteket smile

Aláírás 

“Though my guards may sleep and ships may rest at anchor, our foes know full well that big guns never tire.” - Lufgt Huron, The Tyrant of Badab

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-21 22:00   [ Eltüntet ]   [ # 471126 ]  
Újonc

Sziasztok.
Egész sokat játszottam már Tyranidákkal, én vagyok a másik arc Józsin kívül aki a Gépházban minden versenyen megjelentem Tyranidákkal az elmúlt másfél évben. Most volt egy 1250-es verseny, ahol eddigi legjobb szereplésemet értem el, de sajnos el kellett jönnöm korán így az utolsó meccset idő előtt feladni kényszerültem. Röviden: A kódexünk fenomenális és hihetetlen mennyiségű játékszert és trükköt tartalmaz. A kódex előtt gondolkoztam Brood Brothers AM Shadowsword beszerzésén, mostanra ez teljesen feledésbe merült mert elképesztő mennyiségű újrafelfedezni való vár rám.
A különböző egységekről a tapasztalatok:
Hive Tyrant, specifikusan a Flyrant:
Induljon a fanfár, kezdődhet az éljenzés, beszarás most az öreg Flyrant megint. Háromféle loadoutot próbáltam eddig, a 24 lövésest, a 12 lövéses MRClawsosat és a 12 lövéses Scythes of Tyranest. A 24 lövésesnek is bizonyára megvan a helye, de őt éreztem a leggyengébbnek. A sima Monstrous Rending Clawsos elég jó, lehet vele szerencsésen pusztítani CCben, de leginkább az artifactos nyűgözött le. Behemoth Hive Fleetes Rohamtáv-rerollal és 1 CP-t bekészítve 72% az esélye egy sikeres 8"es Adrenal Glandes rohamnak, amely már egész vállalható. A mostani versenyen tesztjén egy Longstrike-ot, a versenyen egy Hemlockot tépett ketté a roham során, bár előtte megsorozta 2d3 mortal wounddal is varázslatokkal. Pusztító összeállítás, amely komoly eséllyel indul egy Stormraven megrokkantására is. A 18"as Shadow in the Warp, a 4++, a T7, a 12W és a beépített Deep Strike abszolút az élvonalba katapultálták az Indexben közepesen muzsikáló Repkedő Zsarnokainkat smile
Hive Guard:
Fantasztikus srácok, személy szerint jobban kedvelem őket, mint az Exocrinet, mert gyakrabban találkozom tank-kaliberű (T7-8 Sv3+) ellenfelekkel, mint elite-infantryval, ahol az Exocrine csilloghatna. A Stratagem csak hab a tortán, ki ne szeretne 10-12 extra rakétát utánaeereszteni egy második célpontnak is smile Emellett kevésbé lefókuszálhatóak, mint az Exocrine, ami meglepően gyorsan hal sajnos.
Neurothrope:
Nincsenek szavaim, melyek leírhatnák mit vitt véghez a három Neurothrope-om a versenyen. W5 3++, Psychic test reroll 1 és gyógyítás garantálta, hogy amelyik oldalról elkezdtem sanyargatni az ellenfél deploymentjét a Neuro-párossal, 20 Termagantjukkal és az őket beásó 3 Ravenerrel onnan menekültek az ellenfelek. 3d3 mortal wound nem vicces és volt meccs, ahol közel 10 HPt gyógyultak ketten együtt miközben tartották a frontot. Ráadásul a Smite-nerf sem fogja őket érzékenyen érinteni, hiszen 1-es rerolljuk miatt jóval magasabb átlagot dobnak, mint egy mezei psyker.
Devilgant:
Teszten jobban muzsikáltak a srácok, mint a versenyen, már emlékeztek ellenfeleim, hogy nem érdemes indokolatlanul kitenni az elite egységeiket 120 devourer-lövésnek. Első körben így csak két Tau Commander és drónjaik, második körben egy Wave Serpent esett áldozatul az Alpha Strike-juknak. Fantasztikus srácok, de még tanulnom kell a “Mivel mire lőni” taktikát.
Biovore:
Személyes kedvenceim, nevetségesen undorítóak tudnak lenni. Szerintem 36 pontért ingyen van amit csinálnak, az egész pályán rettegést keltenek alacsony HPs ám erős páncélú egységekben és ha ellenfelem bohó módon nem-fly transportokkal érkezik, akkor lemondhat arról, hogy a bent ülőket közelebb hordozza. Terminátorok, Primarisok, Biciklik, Harlequinek, lépegetők rettegik nevüket és amikor közelharci kenyértörésbe keverednek vagy eltalálják őket valami gonosz hosszútávú fegyverrel, meglepően strapabírónak bizonyulnak. Emellett egy hatfős Spearhead egy Neurothrope-pal 286 pont belőlük és lehetővé teszik a túlnyomó többség asztalon kívül kezdésést, hiszen minden Biovore külön egység.
Ravenerek:
Egészen egyszerűen elképesztőek. Megcsinálják amit egy Trygon, csak nem teszek fel egy hatalmas célpontot értelmetlenül közel 200 pontért, hanem felteszek inkább 72 pontért 12 pisztolylövést és 15 közelharci 4-0-1 ütést. Nem bontanak tankot, viszont a maradék pont amit spórolnak, bonthat.
Ripper Swarm:
Ahogy 1d4chanon mondták és igaz: ő a csendes igáslova a seregnek. 33 pontért beugrik az objektívára, lehetőleg egy perem mögé, LoSon kívül és haláláig ott marad. Játékot nyer azzal hogy nem csinál semmit és CP-t ad mert olcsó. 3x3-mmal toltam, zseniálisak voltak.
A génorzókat most hanyagoltam, mivel a Lictor deployment a FAQ-ban törölve lett, marad a bedobás és a felfutás. A felfutás eddig nekem nem jött be, screenek ellen pedig effektívebbnek érzem a Devilgantokat, nem jó érzés 12 pontos génorzókat ráuszítani 6 pontos Poxwalkerekre és Ork Boyokra. Hiába irtok ki egy osztagot azonnal, a visszachargeból én is kipusztulok és kétszerannyi pontom bukta. Swarmlordot nem hoztam ilyen kis pontszámhoz, érzem hogy nagy versenyen jogos a használata, de semmi esetre sem kezdenék az asztalon vele, túl sokszor lőtték már ki első körben. Citába vele és bedobás…
Carnifex valószínűleg 24 lövéses BS3+ to-hit-1 verzióban igen jó lehet 100 körüli pontért de még nem teszteltem. Alapvetően úgy érzem hogy nem tehetek fel semmit pályára deployban ami drágább mint 150 pont és nincs invulja, mert az ki lesz filézve. Emiatt eszembe sem jut kipróbálni Harpyt, Hive Cronet vagy Haruspexet. Tegyük hozzá az én taktikám a közel null-deployment, ebbe ők nem férnek bele.

Aláírás 

“Though my guards may sleep and ships may rest at anchor, our foes know full well that big guns never tire.” - Lufgt Huron, The Tyrant of Badab

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-19 22:58   [ Eltüntet ]   [ # 471093 ]  
Veterán

Ha jól sejtem, teóriahammerezni fogok a téli szünetben…
Brutális változások vannak.

A dakka gauntokat én juszt is Tyrannocitával dobálnám. Majd januártól lenne valaki, akivel tesztelhetem a sereget? 500, 1000, 1500, 2000 pontosakat gondoltam, hogy szokjam a seregépítést is.
Az működik most, hogy spórát dobok le broodlorddal és génorzókkal, azok meg rögtön rohamoznak?

[ Profil ]  

1 ennyiből: 198
1