Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 198
1
Tiranidák
Dátum: 2018-04-08 08:46   [ Eltüntet ]   [ # 473192 ]  
Veterán

Szia!

50mm

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-08 07:46   [ Eltüntet ]   [ # 473191 ]  
Akolitus

Köszi az infot!

Újabb kérdés: a Hive guardok 40mm vagy 50mm basen nyomulnak?

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-02 22:27   [ Eltüntet ]   [ # 473137 ]  
Veterán

Szia!
Remélem ez segít: https://www.youtube.com/watch?v=q9BQ09u3Au0

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-01 08:38   [ Eltüntet ]   [ # 473106 ]  
Akolitus

Szia mindenki!

Valaki meg tudna dobni pár összerakási útmutatóval? Akár egy link formájában akár képekkel, a következőkre lenne szükségem:
- Tyrannofex/Tervigon
- Hive guard/Tyrent guard

Előre is köszi!

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-31 18:06   [ Eltüntet ]   [ # 473092 ]  
Veterán

Megnéztem, tényleg nincs adrenal. Mindegy. Az orzók 9"re jönnek fel, rohamtávot újradobhatja. Vannak stratagemek vagy hive fleet speckók is ugyanerre. A Broodlord adja a +1 to hitet (2+). Szóval nem csak kultusz lehetséges. De azért hiányolom az adrenalt. A toxin 2seb nem nagy durranás. Azt hiszem orzó spamben gondolkodok ezután. Sokszor 5 feljön és roham.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-31 10:49   [ Eltüntet ]   [ # 473071 ]  
Veterán

A genorzokat Cultbol érdemes hozni, drágább, de bejövetel után mozognak, ha jól dobsz a cult táblán.

. 1 Cp ért 3 kockával dobsz a táblán, amit a Primus újra dobat.  Szóval 99% hogy odaérnek. Primus miatt 2+ ra is ütnek.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-30 23:24   [ Eltüntet ]   [ # 473067 ]  
Újonc
Airyku69 - 2018-03-30 18:08

16 génorzó adrenalinnal csodákra képes. Az érkezésük után berohannak egy komolyabb elit osztagot és szétkapják. De vajon mi a helyzet a hormákkal? Korábban a 4+ toxinnal hoztam őket. Mára sajna nem látok bennük potenciált. Van ötletetek, hogy lehet őket újra hasznosan használni?

Genestealernek nem lehet adrenal glandja.
A hormagaunt-ot most próbálgatom, bekötni közelharcra a 6 inch-es pile-in/consolidate-el tökéletes. Körbevesz tankokat, behúz mindenkit maga körül közelharcba. Ezen felül arra is jó, hogy benyelje az overwatch-ot mielőtt a fontosabb unitok is rohamoznának.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-30 18:08   [ Eltüntet ]   [ # 473062 ]  
Veterán

16 génorzó adrenalinnal csodákra képes. Az érkezésük után berohannak egy komolyabb elit osztagot és szétkapják. De vajon mi a helyzet a hormákkal? Korábban a 4+ toxinnal hoztam őket. Mára sajna nem látok bennük potenciált. Van ötletetek, hogy lehet őket újra hasznosan használni?

[ Profil ]  
Dátum: 2018-02-28 23:59   [ Eltüntet ]   [ # 472543 ]  
Veterán

Én teóriázgatok…
Screamer killer-rel hoznám, mögöttük menne, így a lövések -1 to hit-tel csapódnak a carnifexekbe. Behemót, Kraken vagy Leviatán verzióban hozzad!

Lenne 2 osztag deathstar carnifex vele, a maradék meg rengeteg kis célpont. Spórás dakkagauntok, gargoyle-ok stb.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-02-28 08:27   [ Eltüntet ]   [ # 472532 ]  
Veterán

Általános üdvőzlet a nagyérdemünek..
Az uj old one eye használhatóságával kapcsolatban valami tapasztalat…
Gondolatok esetleg teoriahammer területen rola😜?

Aláírás 

” Aliter in theoria, aliter in praxi.”

[ Profil ]  
Dátum: 2018-02-22 00:43   [ Eltüntet ]   [ # 472464 ]  
Újonc

Én múltkor úgy használtam, hogy 2 pár Scythin talons volt mindegyiken Flesh hook-al meg Adrenal Glands, mögöttük Prime-al (deathspitter+Bone sword+AG). +1 db ütés, 2+on talál közelharcban to hit 1-es újradobva, 3+on Flesh hoo-kal még 2 lövés/warrior. nem volt rossz. smile

Kíséretnek még volt 2 osztag warrior. (2db deathspitter+Scythyng talons, 1db Barbed Strangler+Scythyng talons)x2

Korábban nem igazán használtam közelharcra a Warriorokat, de annyira nem rossz, ha kifejezetten erre rakod össze őket.

Egyébként nyilván sok függ attól, hogy kik ellen használod, meg persze, hogy hogyan dobsz :D. A Bone sword is jó mert az is ad +1 ütést, meg van -2AP-ja is. Rending Claw-al is próbálkoztam már, ott sajnos ha nem jönnek a 6-osok akkor cseszheted és egy árban van a Bone Sword-al.
Bone sword mellé mondjuk vagy Deathspittert vinnék, vagy Flesh hook nélkül Spine fistet, ha az a cél, hogy minél előbb közel harcba keveredj és nem akarsz sokáig nagy távot tartani.

Tesztelgess, hogy bejön-e neked egyáltalán. Nálam a Warriorok mindig szélsőségesen teljesítenek. Vagy darálnak, vagy leszedik őket az elején, a fos páncéljuk miatt (pláne, ha AP-s fegyóval lövik), de van, hogy csak dísznek vannak a pályán, nem is találnak igazán célba, de őket sem nagyon támadják.

A Shrike-ot sajnálom, hogy kihagyták a kódexünkből így csak a indexben lévő pontért hozhatod, ami nem feltétlen éri már meg, bár ki tudja…

[ Profil ]  
Dátum: 2018-02-02 22:12   [ Eltüntet ]   [ # 472179 ]  
Veterán

A közelharcos warriorok mennyire érik meg manapság?

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-16 21:20   [ Eltüntet ]   [ # 471799 ]  
Veterán
Frigli - 2018-01-16 21:07

Újabb kérdés:

Valaki magyarázza el, hogy mirejó a Paroxyzm pszí képesség, mert nekem nem egyértelmű.

Példa 1: Ráteszed egy Emperor’s Children* Terminator osztagra és berohamozod 2 osztag Warriorral, akkor nem úgy lesz a sorrend hogy üt Warrior #1 majd Terminator majd WArrior #2 osztag (mint tenné normál esetben), hanem először üt a 2 Warrior osztag és utána üt csak vissza a Termi csapat (ha még él).

Példa 2: Hasonló egy már kialakult közelharcban: Tegyük fel a whychek berohantak egy zoanthrope meg egy Gaunt osztatog előző körben. Saját körben rájuk teszek a Paroxyt így elöbb tudsz harcolni a Zoákkal ÉS a Gauntokkal mielőtt a whych osztag üthetne abban a Fight Phase-ben.

Szóval akkor jó ha több osztaggal közelharcolsz 1 ellenséges osztaggal mert így megtudod tenni hogy te üss minden saját osztagoddal előbb mint a célpontod (nem felváltva).

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-16 21:07   [ Eltüntet ]   [ # 471798 ]  
Veterán

Újabb kérdés:

Valaki magyarázza el, hogy mirejó a Paroxyzm pszí képesség, mert nekem nem egyértelmű.

Aláírás 

A csata eszmai síkon dől el,DE ELŐTTE SZÉTÜTÖM A FEJEDET!

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-14 16:31   [ Eltüntet ]   [ # 471711 ]  
Veterán

This pack contains one Tyranid Biovore - a finely detailed resin cast kit that comes in eight components (including three spore mines), and is supplied with one 60mm round base and three 25mm round bases

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-14 15:46   [ Eltüntet ]   [ # 471710 ]  
Veterán

A biovore modellek most mekkora base-en vannak, az újabb fajták?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-10 21:51   [ Eltüntet ]   [ # 471638 ]  
Veterán

Indexben beleszámított, kódexben plusz, de ez oda is van írva az adott fegyvernél

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-10 21:41   [ Eltüntet ]   [ # 471637 ]  
Veterán

A monsterek a faroktámadást pluszként kapják, vagy beleszámít amármeglévő attack számukba. Illetve ha beleszámít kötelező, vagy csak választható opció?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-09 21:07   [ Eltüntet ]   [ # 471610 ]  
Veterán

Mivel nincs spec szabálya, ha nem ér be 1”-on belülre, rontott roham. Minden ellenséges egység sérül(het) 3”-on belül.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-09 20:35   [ Eltüntet ]   [ # 471609 ]  
Veterán

Csak hogy jól értem-e a spóra használatát:

Nem talál a biovore leteszek egy spórát. Ha nem lövi le az ellen a saját körében, akkor:

Az én következő örömben a spóra mozoghat, futhat, rohamozhat, és ha a fight phase-ben 3”-en belül van ellenséges modellhez robban.

Ha rohamot jelentek be a spórával, de az a dobott rohamtávval nem ér be 1”-re, de 3”-re igen akkor is robban, vagy csak marad helyben mert rontott roham?

Vagy ha úgy tudok vele berohamozni, hogy két különböző unitot is beköt, akkor mindkettő sérül a robbanástól?

Aláírás 

[ Profil ]  

1 ennyiből: 198
1