Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

2 ennyiből: 195
2
Tiranidák
Dátum: 2017-07-08 09:00   [ Eltüntet ]   [ # 466571 ]  
Veterán

Igen, köszönöm.
Amit még hiányolok az a twin devouer with … . Jelenleg nagyon le lett butítva a fegyvertárunk a 7 hez képest.
Egyébként tesztelgetés alapján jók lettek a nidák, a Carnikat egyenesen imádom (pont értékben szerintem hasznos egység). Illetve tetszik, hogy sok olyan egység van amit lehet használni végre.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-08 08:42   [ Eltüntet ]   [ # 466570 ]  
Veterán
lordquator - 2017-07-08 08:15

Pár kérdés ami nem teljesen világos:

Swamlord adja magának a képességét, hogy a lövési fázisban is mozog, ilyenkor megtehetem azt, hogy a mozgásban futok, majd a lövésiben mozgok, majd végül rohamozok?

Mawlock, Ha több ellenséges osztag 1”-ra van akkor mindegyikre külön dobhatok, mortul wound miatt?

Illetve, inkább az angol gyengeségem miatt kérdezem: Ha nem vagyok szinapszisban, akkor a legközelebbit kell támadni, itt én eldönthetem, hogy futok inkább aztán lövök, vagy kötelezően lőni, rohamozni kell (ha tud)?

Köszi,

Szia.

A Swarmlord igen adhatja magának a képességek, de csak akkor futhat és rohamozhat ha psy-ből rajta van az onslaught. Alapból ha futottál akkor nincs roham.

A Mawlock amikor feljön ugye 1”-nél messzebb kell lennie minden ellenséges egységtől és minden 2”-en belüli egységre külön dob, hogy mennyi mortal woundot kapnak be.

Ha nem vagy synapsban már nem vagy kötöles mozogni,rohamozni vagy lőni. De ha rohamozol vagy lősz akkor a legközelebbit kell. Ergo elötte megteheted még azt hogy mozogsz valamerre és így akár máshoz kerülsz közelebb mint alapból.

Remélem tudtam segíteni smile
Ricsi

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-08 08:15   [ Eltüntet ]   [ # 466567 ]  
Veterán

Pár kérdés ami nem teljesen világos:

Swamlord adja magának a képességét, hogy a lövési fázisban is mozog, ilyenkor megtehetem azt, hogy a mozgásban futok, majd a lövésiben mozgok, majd végül rohamozok?

Mawlock, Ha több ellenséges osztag 1”-ra van akkor mindegyikre külön dobhatok, mortul wound miatt?

Illetve, inkább az angol gyengeségem miatt kérdezem: Ha nem vagyok szinapszisban, akkor a legközelebbit kell támadni, itt én eldönthetem, hogy futok inkább aztán lövök, vagy kötelezően lőni, rohamozni kell (ha tud)?

Köszi,

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-09 18:13   [ Eltüntet ]   [ # 465568 ]  
Veterán
Csaszi28 - 2017-06-09 15:03

Cserélhetünk nekem megtetszett a Nida nagyon most :D Ezt a szezont lenyomtam necronnal kell valami új :D

Továbbra is él, hogy ha valaki szeretne nidázni souls okon :

A nagyobb dolgok eladása után maradt egy csomó nidám, amit kölcsön tudok adni versenyekre:

2 tucat genorzo, 1 broodlord
2 db tervigon
60 db spinefist és egy tucat devoureres gaunt
6 db dupla bonesword, 4 db death spitter, 1-1 venom cannon és stranglethorn
3 db ravener + Red death
1 db ronda zoa

(eldára cserélem)

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-09 15:03   [ Eltüntet ]   [ # 465562 ]  
Veterán
Silverbeast - 2017-06-02 07:57

Biovore mortal woundokat osztogat, durva lett (Nida sniper:), igaz, most már kell neki LoS.

Lövős fex csapat: Egy Carnifex 4 deathspitter -el, T7 W8 3+ S7 lövés AP-1 12 szer, plusz charge -nal mortal wound. Mindez 114 pontért. A hab a tortán, hogy a dupla syc talonos fex adrenal glands-al és toxic -al még jobb smile
Old one eye őket buffolja.

Exocrine ha nem mozog, +1 hitel lő S7 AP-3 D2- őt 12 -szer. Nehéz gyalogság, könnyű jármű nyitó vadállat:) Tyranofex szintén ha nem mozog, lő 40-et a kiságyúval.

Trygon + alagút + 20 horma + onslaught psy: sok ellenfél nem fog neki örülni. Vagy drop podba broodlord + 19 génorzó + onslaught. De génorzók olyan olcsók és gyorsak lettek, hogy jöhetnek gyalog is 20-an.

Haruspex legjobb melee egység lett Nidáknál, de picit drágának tartom.

Tervigon túl drága, bár egy beleférhet szigorúan az elesettek pótlására 20 devilgaunt meg 10 sima gaunt mellé.

Mawlock passz, ha tömörül az ellen, akkor jó lehet, de szituációtól függő, mert ha jól értelmezem, nem tolja el a modelleket a helyükről.

De ami most nagyon megfogott, hogy a Necronok milyen tápokat kaptak. Lehet elcsábulok:)

Cserélhetünk nekem megtetszett a Nida nagyon most :D Ezt a szezont lenyomtam necronnal kell valami új :D

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-02 09:39   [ Eltüntet ]   [ # 465151 ]  
Veterán
darkmore - 2017-06-02 08:36

Lényeg, hogy szinte minden olcsóbb lett, cserébe a fly legyökítve, de most már közelharcben is közepesek leszünk, nem hótszarok smile

Sosem tetszett a repülő flyrant cirkusz. Az egyedüli valamirevaló repülő egység a nidánál az a Harridan. De az nagyon jó:P

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-02 08:36   [ Eltüntet ]   [ # 465145 ]  
Veterán

Lényeg, hogy szinte minden olcsóbb lett, cserébe a fly legyökítve, de most már közelharcben is közepesek leszünk, nem hótszarok smile

Aláírás 

“Embrace your Biomass Tyranids are Coming!”

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-02 07:57   [ Eltüntet ]   [ # 465142 ]  
Veterán

Biovore mortal woundokat osztogat, durva lett (Nida sniper:), igaz, most már kell neki LoS.

Lövős fex csapat: Egy Carnifex 4 deathspitter -el, T7 W8 3+ S7 lövés AP-1 12 szer, plusz charge -nal mortal wound. Mindez 114 pontért. A hab a tortán, hogy a dupla syc talonos fex adrenal glands-al és toxic -al még jobb smile
Old one eye őket buffolja.

Exocrine ha nem mozog, +1 hitel lő S7 AP-3 D2- őt 12 -szer. Nehéz gyalogság, könnyű jármű nyitó vadállat:) Tyranofex szintén ha nem mozog, lő 40-et a kiságyúval.

Trygon + alagút + 20 horma + onslaught psy: sok ellenfél nem fog neki örülni. Vagy drop podba broodlord + 19 génorzó + onslaught. De génorzók olyan olcsók és gyorsak lettek, hogy jöhetnek gyalog is 20-an.

Haruspex legjobb melee egység lett Nidáknál, de picit drágának tartom.

Tervigon túl drága, bár egy beleférhet szigorúan az elesettek pótlására 20 devilgaunt meg 10 sima gaunt mellé.

Mawlock passz, ha tömörül az ellen, akkor jó lehet, de szituációtól függő, mert ha jól értelmezem, nem tolja el a modelleket a helyükről.

De ami most nagyon megfogott, hogy a Necronok milyen tápokat kaptak. Lehet elcsábulok:)

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-02 00:01   [ Eltüntet ]   [ # 465128 ]  
Veterán

Összeségében sztem a lictor most erősödött a 7 hez képest, bocsi 6 hoz. Legalább egyből lehet vele rohamozni, es nem viszi el egy kósza lővés.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-01 22:56   [ Eltüntet ]   [ # 465127 ]  
Veterán

A lictorok 1 fősek lesznek. A kiszivárgott képek alapján. Ennyit a nagy alakulatról…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-22 19:33   [ Eltüntet ]   [ # 464636 ]  
Veterán

Még nem tudjuk. Ahogy a génorzóknál spoilerezték, hogy 10+ orzó + broodlord az kap külön szabályt, ugyanígy lehet hogy lesz pl 5 fő lictorra is.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-22 19:15   [ Eltüntet ]   [ # 464631 ]  
Veterán

Minden formacio kuka (nekem is megvan az 5lictor+deathleaper…, de nem bánom).

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-22 18:58   [ Eltüntet ]   [ # 464630 ]  
Veterán

Parasite vajon lesz? Kiváncsi vagyok a swarmokra. Mi lesz a millió korábbi detechmenttel, egyéb nidás formációval? Nagy nehezen megvettem az 5 lictort deathleaperrel…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-22 10:05   [ Eltüntet ]   [ # 464612 ]  
Veterán

A Swarmlord kap egy külön specet, hogy Hive Commander, amivel a lövési fázisban is mozgathat egy egységet.

Pl. saját magát. 18”-cal bárhová odaérhet.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-22 07:53   [ Eltüntet ]   [ # 464597 ]  
Veterán
Tyrpak - 2017-05-22 01:41
Ducimax - 2017-05-21 22:13

Korrekciók:

A Trygon megtolását nem tudom, honnan szedted, az volt oda írva, hogy amelyik körben feljön, nem mozoghat, de rohamozhat (márpedig a lövés fázisban végzett mozgás is mozgás… persze majd meglátjuk kirészleteznek-e ilyen dolgokat)

https://17890-presscdn-0-51-pagely.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2017/05/New40kReservesSubterrain.jpg

Nem azt mondja, hogy nem mozoghat, hanem azt, hogy a mozgási fázis végén jön fel.
SZVSZ akkor a lövési fázisban mozgathatom, nem?

A lövési fázisban nincs többé mozgás. A futás (vagy ilyesmi) is a mozgási fázisban történik.

CsG

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-22 01:41   [ Eltüntet ]   [ # 464593 ]  
Veterán
Ducimax - 2017-05-21 22:13

Korrekciók:

A Trygon megtolását nem tudom, honnan szedted, az volt oda írva, hogy amelyik körben feljön, nem mozoghat, de rohamozhat (márpedig a lövés fázisban végzett mozgás is mozgás… persze majd meglátjuk kirészleteznek-e ilyen dolgokat)

https://17890-presscdn-0-51-pagely.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2017/05/New40kReservesSubterrain.jpg

Nem azt mondja, hogy nem mozoghat, hanem azt, hogy a mozgási fázis végén jön fel.
SZVSZ akkor a lövési fázisban mozgathatom, nem?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-21 22:39   [ Eltüntet ]   [ # 464592 ]  
Veterán

Azt hiszem nem lesz gond a kiugrok közelharcból képeséggel. Ilyen buffok mellett nem éli túl az első kört nagyon sok egység:)

Hab a tortán, hogy synapse immunissá tesz a morál szabályokra.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-21 22:13   [ Eltüntet ]   [ # 464591 ]  
Veterán
Tyrpak - 2017-05-21 20:30

8”-at mozgó hormák az buli.

Az, hogy El Senor saját magának 16” mozgást csinál, és utána rohamozhat, az vicces.

Az, hogy a feljött trygont is meg tudja esetleg tolni, hogy az ne 9”-ről, hanem 3”-rol rohamozzon, az már kezd kombó lenni.

Hogy a trygon még egy osztag gauntot is felhoz, akik védik El Senort? Az csak hab a tortán. smile

Korrekciók:

El Senor magának 18” mozgást csinál (2*9) és utána rohamozhat. Ilyen lendülettel nem csoda hogy bárkit eltapos… csak le ne szaladjon a pályáról :D

El Senor-nak több, mint 10 sebe van, így a gauntok nem védik, legyen neki elég az 5++ és az 5+++ (de sejtésem szerint a tyrant guard továbbra is képes lesz felfogni a golyót bármilyen tyrant elől).

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Számukra a gyermekek nem többek, mint a részek pótlásai, melyek képesek tudásukkal szolgálni, amíg meg nem halnak.
Akkor mi ez a gépezet?
Ez a gépezet a rettenetes és gonosz Tau Birodalom.
Az emberiséget fenyegeti ez a gonosz gépezet, és ha belenyugszunk létezésébe, a gépezet felőröl minket.
Az ilyen gépezetet el kell pusztítani.

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-21 20:30   [ Eltüntet ]   [ # 464587 ]  
Veterán

8”-at mozgó hormák az buli.

Az, hogy El Senor saját magának 16” mozgást csinál, és utána rohamozhat, az vicces.

Az, hogy a feljött trygont is meg tudja esetleg tolni, hogy az ne 9”-ről, hanem 3”-rol rohamozzon, az már kezd kombó lenni.

Hogy a trygon még egy osztag gauntot is felhoz, akik védik El Senort? Az csak hab a tortán. smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-21 19:31   [ Eltüntet ]   [ # 464584 ]  
Veterán

Bigger, better, FASTER!!!

https://www.warhammer-community.com/2017/05/21/warhammer-40000-faction-focus-tyranids/

MC degradáció is benne van, meg hogy minden szuper lesz, de shadow of the warpról nincsen szó.

Aláírás 

[ Profil ]  

2 ennyiből: 195
2