Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 17
1
Apocalypse
Dátum: 2014-06-20 00:53   [ Eltüntet ]   [ # 401491 ]  
Veterán

Ti hol szoktatok játszani? lassan lesz egy teljes seregem teli FW-s formációval, de erre felé még normál játékra sincs ellenfél nem, hogy apocalypse-ra

[ Profil ]  
Dátum: 2013-08-13 20:16   [ Eltüntet ]   [ # 356114 ]  
Veterán

Ma játszottunk egy Apocot a klubban. de ami sokkal fontosabb, hogy rájöttünk a következőre:
Hozol egy High Command Formációt.
Hozol egy Baneblade-et vagy Fűnyírót vagy amit nem szégyellsz.
A második körtől kezdve bármikor elrendelsz egy All-out attackot az adott Super-heavy-dre.
És mehetsz vele 36”-et a mozgás fázisban.
Igaz utána nem lehet lőni vagy Flat outolni, de akkor is lol Forma-1 Baneblade.

Aláírás 

BAAAAAAAANNNNNNEEEEEEEEEEBLAAAAAAADDDEEEEEEEEEEEEE!

[ Profil ]  
Dátum: 2013-08-03 15:04   [ Eltüntet ]   [ # 354743 ]  
Veterán

Nekem elég nagy csalódás volt ez a könyv. Az előző sokkal jobban tetszett. Kevesebb tartalom/kép/ csataleírás került ebbe.

Különsebben a szabályok sem tetszenek főleg az hogy beletették a kezdés elvételt. Ezt nem tudom fölfogni hogy gondolták. De mindegy mert végülis az apokot mindeki úgy játsza ahogy akarja.

Mondjuk nem vártam sokkal többet attól apokalipsz könyvtől aminek reklámarca a khorne fűnyíró/permetezőgép/hokotró lett.

Cserébe van egy (photosoppolt) kép benne az Ultra chapterről ami nagy állatul néz ki!!

Amúgy az elda titan még mindíg OP, a transzcendens c’tannak van anti mater meteorja amit tök jó kimondani, és a némi szerencsével 181 db. 10/1-et lövő tzeentch formáció pedig epic.

Reménykedek benne hogy az esetleges reloadban majd fölmutatnak valamit.

Aláírás 

Fitting, considering that Doombreed, being the most ancient Daemon Prince of Khorne, is stronger than all the Daemon Primarchs combined, and perhaps stronger than the Empra himself!! This would be true if the Emprah didn’t banish Doombreed by simply telling him to fuck off and go back to the warp.

-Wanna play the rape game?
-No!
-That’s the spirit!!

[ Profil ]  
Dátum: 2013-08-03 14:41   [ Eltüntet ]   [ # 354741 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2013-08-03 10:37
Woody - 2013-08-03 08:41

Vagy amikor az ellenfeled nagy nehezen lelövi a 200 Riptideodat, te meg visszahozod az egész bagázst Replacement-el.

szerintem a forge the narratibve nem ezekről szól, hanem pont az ellenkezőjéről:)

Hát figyelj, felőlem akár le is írhatod veszteségnek azt a 200 Riptideot, azán elvertheted a Replacementet arra, hogy 5 Baneblade 30”-el kirobogjon a tartalékból. Ha te azzal akarod fordzsolni a narratívát, én nem leszek ellene! Csak akkor ne az én csapatomban legyél :D!

Aláírás 

AtomMaki megmutatja a fény erejét!
KAAA- ,......-*-......, -POOOWWW

[ Profil ]  
Dátum: 2013-08-03 10:37   [ Eltüntet ]   [ # 354721 ]  
Veterán
Thanatos - 2013-08-03 02:58

2.Sok új táblázat meg tessék lássék küldetés ide vagy oda, ha megnézzük mennyi és milyen formációk/assetek vannak az új Apocalypse könyvben és azt hozzá hasonlítjuk mennyi formáció volt a régi Apoc könyv+Reload+ingyen letölthető formációkkal, akkor azt lehet észrevenni, hogy a mérleg igencsak a régi felé billen.
Nagyon sok formáció van ami nincs felújítva (főleg a nem-Birodalmi oldalon), és így a Nem-Birodalmi oldalon fajonként az a röhej, hogy kevés a formáció.
Birodalmi oldalon meg szinte csak a régiek lettek felújítva (+ ugye minden marine rendházhoz kell valami szarság, nehogy sírjanak a rendházak, ami viszi a helyet bármi más elől a könyvben).
HA a régi formációkat még mindig el lehetne érni (legálisan) a GW honlapján és felújították volna őket, akkor más lenne a helyzet. De hát akkor mit raknának az Apocalypse Reload 2.0-ba?

Ezt aláírom, a felújított apocalypse mission mellett (ami küldetésekkel felhabosítva se sokkal több egy fél kódexnyi érdemi információnál) az apocalypse-hoz való tartalom kb ötödére csökkent az új könyvvel, a két régi könyvet meg a két FW-s IAA könyvet azzal a lendülettel lehet is a kukába hajítani, a WD-kben meg egyéb helyeken megjelent formációkról nem is beszélve.
Lehetett volna ezt értelmesebben csinálni, a ráncfelvarrott küldetés és a 2008 óta megjelent újdonságok apocalypse-osítása simán kiadott volna egy könyvet, az egész célja nyilvánvalóan csak annyi volt, hogy most évekig (az Apocalypse 3 megjelenéséig) ugyanazoknak a dolgoknak az újracsócsálását adják ki újdonságként.
+szerintem (az IG-s dolgokat néztem meg) nem is annyira fantáziadúsak az újak, mint a régiek, pedig ott se mindig erőltették meg magukat nagyon.

Woody - 2013-08-03 08:41

Vagy amikor az ellenfeled nagy nehezen lelövi a 200 Riptideodat, te meg visszahozod az egész bagázst Replacement-el.

szerintem a forge the narratibve nem ezekről szól, hanem pont az ellenkezőjéről:)
Más kérdés, hogy a GWis írhatott volna normális szabályokat ahelyett, hogy a saját hanyagságukat a játékosok (mint a mellékelt ábra mutatja, nem létező) jóérzésével próbálják befoltoztatni.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2013-08-03 08:41   [ Eltüntet ]   [ # 354715 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2013-08-02 22:42

+szerintem a forge the narratibve nem ezekről szól, hanem pont az ellenkezőjéről:)

Jaj, ugyanmár, amikor a 6x akkora Baneblade 6x olyan gyorsan mozog mint egy Leman Russ, akkor tudod hogy most éppen fordzsolva van a narratíva. Vagy amikor az ellenfeled nagy nehezen lelövi a 200 Riptideodat, te meg visszahozod az egész bagázst Replacement-el.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2013-08-03 02:58   [ Eltüntet ]   [ # 354701 ]  
Veterán

Szerintem azért maradt nagyon visszhang nélkül mert istenigazándiból nem sok mindent csináltak az Apocalypse-szal.
Kicsit átvariálták a szabályokat, beraktak pár random meg pár nem random táblázatot, 6 tessék-lássék küldetést, meg valamilyen metódus alapján kiválasztották, hogy melyik formáció lesz felújítva és melyik nem.

Ezzel alapvetően szerintem két probléma van:

1. 6 évvel ezelött az Apoc nem csak hogy tök új volt, de ráadásul olyan limited kedvezményes dobozokat dobtak ki, hogy az ember tényleg elgondolkodott, hogy mi lenne ha most lecsapna erre az ajánlatra és már mehet is játszani a 6 monolithjával mert már lehet.
Most kiadták a Tesseract Vaultot meg a Khorne Fűnyíró/Permetező/Hókotró járgányt, meg beraktak egy csomó (fogyasztóellenes) one-click bundle-t. Hát fasza. Őszintén szólva nem durrant akkorát.

2.Sok új táblázat meg tessék lássék küldetés ide vagy oda, ha megnézzük mennyi és milyen formációk/assetek vannak az új Apocalypse könyvben és azt hozzá hasonlítjuk mennyi formáció volt a régi Apoc könyv+Reload+ingyen letölthető formációkkal, akkor azt lehet észrevenni, hogy a mérleg igencsak a régi felé billen.
Nagyon sok formáció van ami nincs felújítva (főleg a nem-Birodalmi oldalon), és így a Nem-Birodalmi oldalon fajonként az a röhej, hogy kevés a formáció.
Birodalmi oldalon meg szinte csak a régiek lettek felújítva (+ ugye minden marine rendházhoz kell valami szarság, nehogy sírjanak a rendházak, ami viszi a helyet bármi más elől a könyvben).
HA a régi formációkat még mindig el lehetne érni (legálisan) a GW honlapján és felújították volna őket, akkor más lenne a helyzet. De hát akkor mit raknának az Apocalypse Reload 2.0-ba?

(És bár szerintem nem ez a legnagyobb baj, de az Apocalypse szabályokban vannak legalábbis megkérdőjelezhető változtatások főleg a D erőt és a formációk pontértékének eltörlését illetően)

Összegezve:
Nincs annyi tartalom az Apocalypse-hoz mint amennyit elvárhattunk volna és nincs is olyan jó  marketingstratégiával körítve mint annak idején.

Aláírás 

BAAAAAAAANNNNNNEEEEEEEEEEBLAAAAAAADDDEEEEEEEEEEEEE!

[ Profil ]  
Dátum: 2013-08-02 22:42   [ Eltüntet ]   [ # 354696 ]  
Veterán
Woody - 2013-08-02 18:49

Na, mi fehérváriak végre a kezünkbe kaptuk amaza vadiúj Ápókalípsz könyvet, és hogy csak a Geskét idézzem: itt az idő hogy fórdzsoljuk a narratívát!

- Szuper.-nehéz járművek nem Heavy járgányok, azaz rendesen 12”-et is mehetnek, emg még turbo-boostolhatnak is ha úri szívük úgy kívánja. A Baneblades formáció akár 30”-et is mehet egy körben (12” sima mozgás + 18” turbo-boost rapier formációban) vagy 36”-et úton. Nascar Baneblade b+, mi konkrétan dőltünk a röhögéstől.
- A CSM Psy Warcovenben nicns maximális létszám a Sorcererekre, így ha 100 Sorcert hozol, akkor kifoshatsz akár 100 Vortex gránátot is egy körben. Az egy dolog hogy még a legutolsó Gretchin is 6+-ra ledönájdöviccsezi (miután beáldoztad a 100 varázslót ofkóz), de hát most istenem! megjegyzés: asszem ez így nem működik mert van valami hülye limit a maximálisan beáldozható varázslókra, de mivel apokalipsz meg forge the narrative, ezért nem érdekel.
- Ja, és cserébe a sebesség buff-ért, a Baneblade egy jó 100 ponttal drágább lett.
- A Tau Riptide formációra elfelejetettek egy maximális limtiet tenni, szóval jöhet a 100 über-suit mint RipTIDE :D.

Bp-re is megjött, érdekes, mennyire visszhang nélkül maradt, pedig az előző kiadás előtt fél évig másról sem ment a beszélgetés.
+szerintem a forge the narratibve nem ezekről szól, hanem pont az ellenkezőjéről:)

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2013-08-02 18:49   [ Eltüntet ]   [ # 354675 ]  
Veterán

Na, mi fehérváriak végre a kezünkbe kaptuk amaza vadiúj Ápókalípsz könyvet, és hogy csak a Geskét idézzem: itt az idő hogy fórdzsoljuk a narratívát!

- Szuper.-nehéz járművek nem Heavy járgányok, azaz rendesen 12”-et is mehetnek, emg még turbo-boostolhatnak is ha úri szívük úgy kívánja. A Baneblades formáció akár 30”-et is mehet egy körben (12” sima mozgás + 18” turbo-boost rapier formációban) vagy 36”-et úton. Nascar Baneblade b+, mi konkrétan dőltünk a röhögéstől.
- A CSM Psy Warcovenben nicns maximális létszám a Sorcererekre, így ha 100 Sorcert hozol, akkor kifoshatsz akár 100 Vortex gránátot is egy körben. Az egy dolog hogy még a legutolsó Gretchin is 6+-ra ledönájdöviccsezi (miután beáldoztad a 100 varázslót ofkóz), de hát most istenem! megjegyzés: asszem ez így nem működik mert van valami hülye limit a maximálisan beáldozható varázslókra, de mivel apokalipsz meg forge the narrative, ezért nem érdekel.
- Ja, és cserébe a sebesség buff-ért, a Baneblade egy jó 100 ponttal drágább lett.
- A Tau Riptide formációra elfelejetettek egy maximális limtiet tenni, szóval jöhet a 100 über-suit mint RipTIDE :D.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2012-08-25 20:14   [ Eltüntet ]   [ # 303054 ]  
Veterán

Na megvolt életem első Apoc játéka. Legalább 15-en játszottuk order\disorder felállásban. DE-vel nyilván disorder oldalon harcoltam. 5. kiadás szabályai szerint ment a játék.  Nagyon elvesztettük a játékot. Talán az volt a baj, hogy az összes 11-13 éves disorder oldalon harcolt. Kicsit taktikai baklövésnek tartottam, hogy lényegében T3-as egységeimmel kellett feltartanom a teljes ellenséges csapat mindkét szárnyát, miközben a kiscsávók a pálya közepén 2 titánnal és 5000 pontnyi tankkal szemben nem csináltak semmit azon kívül, hogy dobálták a fedezék mentőket. Kb 2k pontnyi démon deep strikeolt a 3. körben az ellenség arcvonala mögé. Hiba volt. 1 kör alatt leszedték mindet. A bal szárnyon 2(10+4 fő) incubi csapat és egy beast horda leírtott 2 termi csapatot, 2 fene tudja már milyen SW bagázst, 1 SM szakaszt és szinte játék végéig lekötött 2 drenyát is. Az ellenfél kicsit idegesítőnek találta hogy a raiderek 5+-os mentőjét 75%-ban megdobáltam smile, na meg persze rendszeresen elfeledkeztek a night shieldről is az első 2 körben.
Érdekes játék volt de nagyon nem volt egyensúlyban a 2 csapat és a terep sem. Order oldalon erődítés, bastionok, aegis defense line-ok, meg minden ami kell, disorder oldalon, a legnagyobb fedezéket egy kb 10cm magas, 6 cm széles rom adta, a többi az nagyjából 2cm magas domb volt, de abból legalább 15, ami mind nehéz terepnek számított.
Nem írok csatajelentést róla mert az egységek kétharmadát nem is tudtam, hogy micsoda, csak mentem, azt irtottam az ellent. A lényeg hogy jól lehet szórakozni egy ilyen Apoc játék alatt.

Aláírás 

“Death? You want death? I’m afraid that would be far too boring” Lord Sarnak, Kabal of the Black Heart

[ Profil ]  
Dátum: 2012-06-29 08:21   [ Eltüntet ]   [ # 293955 ]  
Veterán
Gyogykagyerek - 2012-06-29 05:47
Freddy Krueger - 2012-06-28 21:04
Gyogykagyerek - 2012-06-28 19:18

Valaki brrr… zzzz egy Apc szabály krrr…hrrrr tudna ....brrrr? Júli végén részt veszek egy össznépi öszeröffenésben, amolyan jók a gonoszok ellen játékban, és jó lenne a szabályokkal BUMMMMMMM
Előre is ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ krrrrrrrrrrrr….. zzzzzzzzzzzzz….....!

Brrrr…zzzz…itt....BUMMMMM…árulják….brrr…kzzzz

ááááhhhh egy játékért tuti nem vásárolok semmit. Csak aszonták, hogy árnyaltabban fogalmazzak mikor kérek valamit, hát gondoltam jóvan akkor zavarja a vonalat a csatazaj

A csatazajon át is értettem a szándékot, nyugi. Egyébként ha csak részt veszel egy játékban és semmi különleges egységet nem hozol, akkor semmi különös, normál 40k.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2012-06-29 06:10   [ Eltüntet ]   [ # 293934 ]  
Veterán

És honnan tudod, hogy a jövőben nem lesz több apocalypse-játékod? Na? Na? A GW-részvényesek csökkenő osztalékait már fel se hoznám… smile

Aláírás 

Blessed warriors of Lorgar, do you hear the call of battle?”

[ Profil ]  
Dátum: 2012-06-29 05:47   [ Eltüntet ]   [ # 293931 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2012-06-28 21:04

Valaki brrr… zzzz egy Apc szabály krrr…hrrrr tudna ....brrrr? Júli végén részt veszek egy össznépi öszeröffenésben, amolyan jók a gonoszok ellen játékban, és jó lenne a szabályokkal BUMMMMMMM
Előre is ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ krrrrrrrrrrrr….. zzzzzzzzzzzzz….....!

ááááhhhh egy játékért tuti nem vásárolok semmit. Csak aszonták, hogy árnyaltabban fogalmazzak mikor kérek valamit, hát gondoltam jóvan akkor zavarja a vonalat a csatazaj

Aláírás 

“Death? You want death? I’m afraid that would be far too boring” Lord Sarnak, Kabal of the Black Heart

[ Profil ]  
Dátum: 2012-06-28 21:04   [ Eltüntet ]   [ # 293906 ]  
Veterán

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2012-06-28 19:18   [ Eltüntet ]   [ # 293890 ]  
Veterán

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2010-01-02 01:06   [ Eltüntet ]   [ # 154807 ]  
Veterán

Néhány képhez külön is írtam kommentet, ha a képre kattintotok, megnézhetitek.

[ Profil ]  
Dátum: 2010-01-01 23:18   [ Eltüntet ]   [ # 154806 ]  
Veterán

Köszi

Aláírás 

Ealdó festék tartók:Kép1

Rendelésre tudunk lézerrel vágni.

[ Profil ]  
Dátum: 2010-01-01 22:30   [ Eltüntet ]   [ # 154805 ]  
Veterán

No tisztelt mindenki, feltöltöttem a csatán készült képeket, és feliratoztam. Így talán érthetõbb a csataleírás, bár sajnos sok mindent nem tudtam dokumentálni (thx to rossz SD kártya, köszi a pótot andy).
Megnézhetõek itt. Kommentezzétek õket nyugodtan)! Ha valakit érdekelnek az eredeti, nagyfelbontású képek, privizzen rám.

[ Profil ]  
Dátum: 2009-12-30 01:25   [ Eltüntet ]   [ # 154804 ]  
Veterán

Lesz valami a képekbõl?

Aláírás 

Ealdó festék tartók:Kép1

Rendelésre tudunk lézerrel vágni.

[ Profil ]  
Dátum: 2009-12-29 22:32   [ Eltüntet ]   [ # 154803 ]  
Veterán

Érdekes volt egyébként most a LoD. Õszintén szólva erõsebbnek gondoltam õket, fõképp a pontjaikhoz mérten!

Nem véletlenül nincs bérletük a versenylistákba =D

Aláírás 

Ultramarines. The most violent Disney movie I’ve ever seen.

[ Profil ]  

1 ennyiből: 17
1

‹‹ Tiranida szabályok      Chaos Daemons (40K) ››