Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 5
1
Vassal40k
Dátum: 2013-03-04 09:53   [ Eltüntet ]   [ # 331919 ]  
Veterán

Szóljatok, ha valamelyik este játszotok, felnézek és beköszönök.
Én “Lan”-ba toltam 1 gépen, mert kaki az angolom, mostanában csak a külföldieket sasolom, meg D21-be vannak játékok.

Lanba sok mindent kipróbáltam már viszont. Szerintem a magasságot nyessétek majd rá a tereptárgyakra, a többit el lehet dönteni simán, csak kitakarás szerint fontos és nem egyértelmű a 2d.

Aláírás 

(\__/)
(=’.’=)
(’‘)_(’‘)

http://www.cyanide-studio.com/games/dungeonbowl/dungeonbowl-banner.png

[ Profil ]  
Dátum: 2013-03-03 21:24   [ Eltüntet ]   [ # 331843 ]  
Veterán
Sharkiepapa - 2013-03-03 18:47

Tényleg honnan is tudnám ezt megszerezni wink?

progi
http://www.vassalengine.org/news/VASSAL-3.2.2-Released
ez a mod:
http://www.mediafire.com/?rjz4pb2p2rx0g6p

Aláírás 

Az angyalok zokogása semmit nem ér;
a valódi kincs: a tébolyult ördög szemeiben megjelenő könnycsepp.

Hol bizonytalanság van, oda fényt viszek!
Hol kétség az úr, ott hitet nyújtok!
Hol fortyog a düh, ott megmutatom, hogy kell levezetni!
Szavam úgy hat a lelkekben, mint sorozatlövőm a csatatéren!

[ Profil ]  
Dátum: 2013-03-03 18:47   [ Eltüntet ]   [ # 331802 ]  
Veterán

Tényleg honnan is tudnám ezt megszerezni wink?

Aláírás 

We is gonna stomp da universe flat and kill anyfink that fights back. we’re da Orks, and was made ta fight and win.

We don’t fight fer food, or fer teef, or guns, or cos we’s told to fight. We fight cos we woz born to fight. And win.

Orkz is made fer’ two fings! Fightin’, and winnin’!

Get ‘em boyz!

Dakka dakka dakka!

WAAAGH! THE ORKS!

WAAAGH!

—————————————————————————————————

[ Profil ]  
Dátum: 2013-03-03 18:45   [ Eltüntet ]   [ # 331801 ]  
Veterán
Nekropancser - 2013-03-02 23:02
Sharkiepapa - 2013-03-02 17:26

Én tudok segíteni. Uninstalálld, aztán told át a képed néha… raspberry

Hülyefarok. Mondtad, felhívsz, azt nem lett belőle semmi. Mondtam, felhívlak és nem lett belőle semmi. Amúgy meg még mindig darabokban a sereg. Van négy félkész rhinoscratch, agyad eldobod, ha elkészül, meg egy kisrakat szanaszét projekt. Szóval nem játszható. Azt meg nem hinném, hogy belemennél, hogy azt az egy darab kész kapsit tegyem le eléd 2000 pont értékben. Mármint ha meg is éri. :D Mindegy, a vassalt akarom kipróbálni veled te tökkelütött, de szarra sem megyek vele.

Nem azt mondtam hogy játszani gyere, csak hogy gyere wink. Azért nem hívtalak, mert gondoltam fizu után optimálisabb.

Lehet leszedem ezt a vackot hátha… Legalább tesztelhetem az agymenéseimet.

Na ne OFF-oljuk tovább a topicot. raspberry

Aláírás 

We is gonna stomp da universe flat and kill anyfink that fights back. we’re da Orks, and was made ta fight and win.

We don’t fight fer food, or fer teef, or guns, or cos we’s told to fight. We fight cos we woz born to fight. And win.

Get ‘em boyz!

Dakka dakka dakka!

WAAAGH! THE ORKS!

WAAAGH!

[ Profil ]  
Dátum: 2013-03-02 23:02   [ Eltüntet ]   [ # 331708 ]  
Újonc
Sharkiepapa - 2013-03-02 17:26

Hülyefarok. Mondtad, felhívsz, azt nem lett belőle semmi. Mondtam, felhívlak és nem lett belőle semmi. Amúgy meg még mindig darabokban a sereg. Van négy félkész rhinoscratch, agyad eldobod, ha elkészül, meg egy kisrakat szanaszét projekt. Szóval nem játszható. Azt meg nem hinném, hogy belemennél, hogy azt az egy darab kész kapsit tegyem le eléd 2000 pont értékben. Mármint ha meg is éri. :D Mindegy, a vassalt akarom kipróbálni veled te tökkelütött, de szarra sem megyek vele.

[ Profil ]  
Dátum: 2013-03-02 17:26   [ Eltüntet ]   [ # 331670 ]  
Veterán
Nekropancser - 2013-03-02 15:34

Lehetne egy kérdésem? Hogy vehetem rá a Vassalt, hogy takarékosabban bánjon a memóriával? Még megtanulni sem tudom, olyan idióta a program, hiába van benne fantázia. Egy öreg gépet sikerült csak beüzemelnem, egy 256 megabyte-os 1800 mhz-s celeront, ez most otthon minden gépem, szal a java igencsak leterheli. Vagy most tényleg tanuljam ki a java programozást és írjam át a kódot? Pff… manapság nem gyártanak forrástakarékos programokat. Más: az elején kidob néhány objektumot, a deployment zone-t. Miért nem tudom az egyiket törölni? Ez a negyedet jelképező.

Aláírás 

Get ‘em boyz!

Dakka dakka dakka!

WAAAGH! THE ORKS!

WAAAGH!

[ Profil ]  
Dátum: 2013-03-02 16:50   [ Eltüntet ]   [ # 331666 ]  
Veterán
Nekropancser - 2013-03-02 15:34

Lehetne egy kérdésem? Hogy vehetem rá a Vassalt, hogy takarékosabban bánjon a memóriával? Még megtanulni sem tudom, olyan idióta a program, hiába van benne fantázia. Egy öreg gépet sikerült csak beüzemelnem, egy 256 megabyte-os 1800 mhz-s celeront, ez most otthon minden gépem, szal a java igencsak leterheli. Vagy most tényleg tanuljam ki a java programozást és írjam át a kódot? Pff… manapság nem gyártanak forrástakarékos programokat. Más: az elején kidob néhány objektumot, a deployment zone-t. Miért nem tudom az egyiket törölni? Ez a negyedet jelképező.

shiftet nyomd le és kattints rá. smile

a memoriával kapcsolatban nem tudok segíteni. :S

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2013-03-02 15:34   [ Eltüntet ]   [ # 331661 ]  
Újonc

[ Profil ]  
Dátum: 2013-03-02 13:32   [ Eltüntet ]   [ # 331655 ]  
Veterán

Sziasztok! ha valakinek nem mutatja a modelleket. és az elején BUG reportot kell küldened. akkor a java programmal van gond. szedjétek le a javat majd a legújabbat tegyétek fel és tökéletesen fog működni!

valamint, ha valakinek nem jönnek be az új gombok akkor a régi menü rendszeres mod ezen a linken letölthető!

http://www.mediafire.com/?rjz4pb2p2rx0g6p

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2013-02-27 10:11   [ Eltüntet ]   [ # 331009 ]  
Veterán

Nekem nem akarja betölteni a képeket a modellekhez. Java és Vassal versio a legfrissebb.
ha bárki találkozik hasonlóval az a bug reportot szorgalmasan nyomkodja a srácoknak, hogy tudják javítani. új DA módosítások SOON! smile

“Dark Angels

Deathwing Terminators/ Knights/ Command Squad
Dark Talon/ Nepihlim Jetfighter
Land Speeder Vengeance/ Darkshroud
New ravenwing bikes (if needed)

Chaos Deamons
Plague Drones of Nurgle
Blood Throne of Khorne/ Skull cannon of Khorne
Herold of Tzneetch on burning chariot/ Burning Chariot of Tzeentch
Exalted Seeker Chariot of Slaanesh/ Seeker Chariot of Slaanesh/ Hellflayer of Slaanesh
Herald of Tzeentch
Herold of Nurgle
Herold of Khorne
Herold of Slaanesh

*Edit*
Oops forgot to say about new stupid flyer rules that give most sm chapters a storm raven. So the storm raven needs to be edited for all vanilla codex chapters and black templars. Unfortuanatly I did the storm raven but my origional files are on my pc in america BUT someone must of had them as someone used them to make the Grey Knight version cant remember who it was tho..

Cheers”

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2013-02-27 08:36   [ Eltüntet ]   [ # 330976 ]  
Veterán

Csak nem megjött a 6. kiadáshoz a Vassal fejlesztése? wink
http://www.mediafire.com/?1dtk5jg1910dga6

Köszi Kyrgeen.
Eddig is játszható volt, de most már nem kell a FNP-t sem átállítani 5+-ra mindig pl.
Jó játékot!

Aláírás 

(\__/)
(=’.’=)
(’‘)_(’‘)

[ Profil ]  
Dátum: 2012-11-30 23:01   [ Eltüntet ]   [ # 317492 ]  
Veterán

Okés, köszi! smile
Szavadon foglak majd!

[ Profil ]  
Dátum: 2012-11-30 08:38   [ Eltüntet ]   [ # 317408 ]  
Veterán

Ja, ezeket ne vedd légyszi okoskodásnak, csak tudom, hogy kb (mondjuk 90% a biztos) mi változott 5. kiadás szabályai óta, a Nidákat meg elmondhatjuk, hogy azért már-már ismerem, ellenben tudom, hogy te nem érsz rá sokat foglalkozni a játék “száraz” részeivel most, egyébként szerencsére, ugye, :D ezért irkálom mindig a szabály dolgokat neked, hogy ne kelljen mindent csekkolnod, ha tudsz játszani.

Hát én Lanba játszom 1 cimborával Vassalt, ha van szabad 1-2 óra erre, meg kedv :D mert gyér az angolom, magyarok még nemigen vannak fent, meg ha lenne több idő, akkor 1 Vadász, Frigli meccset játszanék inkább most a klubba a Tiranidákkal, de ha akarod írok neked, ha online leszek egész nap és tolhatjuk.
Talán még a páromat is befűzöm, hogy Sisterekkel vagy Démonokkal álljon ki ellened egy tanuló meccsre, de meglátjuk majd, mennyire lesz valószínű ez smile

Aláírás 

(\__/)
(=’.’=)
(’‘)_(’‘)

[ Profil ]  
Dátum: 2012-11-29 18:05   [ Eltüntet ]   [ # 317340 ]  
Veterán
Sco - 2012-11-29 09:31

Airyku69:
A minimális szóródást akkor kapod meg a Deathleaperrel vagy a Lictorokkal, ha nem abban a körben jönnek be, tehát mondjuk 2.-ban bejönnek, és aki a 3.ba bejön, az a körzetébe tehető.

De mivel ez Vassal topic, el kell mondjam, hogy mostanában sok mindent le tudtam így tesztelni, és pl a Khorne ikonos Motorosok 1000 ponton szerintem egész jók, a berzerkerek annyira nem jók, a Juggernautos lord motorosokhoz csapva… de a +W+A+T az egész jó, csak lassú nagyon, és a mocisokat is lassítja, valamint tudom, hogy az egész játék egyik legdúrvább instant tápja Marbo. :D
1500 ponton szoktunk általában játszani.
Meg azt is levettem, hogy ha elmozgok a Tau Broadside-okkal egy közelharci fenyegetés miatt, akkor már a repcsit kell lőni, ha van, ha úgy is 6-ra találnak, legalább jó esély van leszedni.
Persze sok mindent tuti rosszul csinálok smile.

Szóval, jó ez a játék tesztelni, egyedül csak a magasságban kell megegyezni és beírni mindenhová.
Nehéz megállapodni, hogy pl egy 4” magas toronyról rász egy pálya másik végén levő 3” magas cuccra úgy, hogy az a modell látszik e vagy nem, amikor felülnézetes a játék. Remélem 3D-be is meg lesz csinálva egyszer, elforgatható kamerával. wink

De zsír, ajánlom továbbra is, elmondható szerintem, hogy a leglassabb gépeken is fut.

Melóhelyre is leszedném, ha lehetne, és tolnám addig is a 40k-t. wink

A legújabb 5.4 F-ben a Necron modellek is be vannak frissítve, a Káosz kódexig minden benne van, de azt nagyon könnyen be lehet jelölgetni, ami változott azóta, mindenre van alternatíva legrosszabb esetben.

Akkor még egyszer: Dakka gaunt és zoa spórában jön, nem fog elszállni az osztag, mert csökkented a távot, így lehet ellenségek mellé is rakni, hátha bejön a hit. DL nem szóródik, ymgarlok sem. Én erre céloztam. smile A Shriekek és Sky slasherek mondjuk szóródnak, de kevés modell talán nem lesz akkora gáz. A LOS valóban cinkes. Nálam volt egy csontra 24”-es lőtáv Assault cannonnal, ami épp elérte a Hive Tyrantet a LOS vonallal. 3D csak álom. GW sosem menne bele, hogy ismét legyen ilyen.
Csináltam egy white scar mocis sereget, potom 2070 pontért, amit levittem 1850-re. SM topicba majd beírom. A nagy marine-nida meccsem otthon folytattam és elképesztő mészárlást rendeztem a marineok közt. A hormák és pár orzó lehulltak, de 5 marine nem váltja meg overwatch-al a világot. A HT 6 assault fázis alatt verte le a drenyát úgy, hogy már az elsőben letépte a lángszóróját, meg az autocannont… Aztán jutott eszembe, hogy van már Hull point… smile Mortrex viszont csalódás volt. Challange-ben összesen 1 wound ment be a rending miatt scout örminek. 5+-ra lesz ripper. Hát nem lett. Több figurát meg nem tudtam levenni vele, mert a shriekek leverték őket. Ő inkább magányos harcos. Legközelebb kipróbálom így. Mikor szoktál neten játszani?

[ Profil ]  
Dátum: 2012-11-29 09:31   [ Eltüntet ]   [ # 317259 ]  
Veterán

Airyku69:
A minimális szóródást akkor kapod meg a Deathleaperrel vagy a Lictorokkal, ha nem abban a körben jönnek be, tehát mondjuk 2.-ban bejönnek, és aki a 3.ba bejön, az a körzetébe tehető.

De mivel ez Vassal topic, el kell mondjam, hogy mostanában sok mindent le tudtam így tesztelni, és pl a Khorne ikonos Motorosok 1000 ponton szerintem egész jók, a berzerkerek annyira nem jók, a Juggernautos lord motorosokhoz csapva… de a +W+A+T az egész jó, csak lassú nagyon, és a mocisokat is lassítja, valamint tudom, hogy az egész játék egyik legdúrvább instant tápja Marbo. :D
1500 ponton szoktunk általában játszani.
Meg azt is levettem, hogy ha elmozgok a Tau Broadside-okkal egy közelharci fenyegetés miatt, akkor már a repcsit kell lőni, ha van, ha úgy is 6-ra találnak, legalább jó esély van leszedni.
Persze sok mindent tuti rosszul csinálok smile.

Szóval, jó ez a játék tesztelni, egyedül csak a magasságban kell megegyezni és beírni mindenhová.
Nehéz megállapodni, hogy pl egy 4” magas toronyról rász egy pálya másik végén levő 3” magas cuccra úgy, hogy az a modell látszik e vagy nem, amikor felülnézetes a játék. Remélem 3D-be is meg lesz csinálva egyszer, elforgatható kamerával. wink

De zsír, ajánlom továbbra is, elmondható szerintem, hogy a leglassabb gépeken is fut.

Melóhelyre is leszedném, ha lehetne, és tolnám addig is a 40k-t. wink

A legújabb 5.4 F-ben a Necron modellek is be vannak frissítve, a Káosz kódexig minden benne van, de azt nagyon könnyen be lehet jelölgetni, ami változott azóta, mindenre van alternatíva legrosszabb esetben.

Aláírás 

(\__/)
(=’.’=)
(’‘)_(’‘)

[ Profil ]  
Dátum: 2012-11-29 00:05   [ Eltüntet ]   [ # 317236 ]  
Veterán
Sco - 2012-11-28 09:32

Azt kell itt csak figyelembe venni, hogy aki jön spórából vagy outflankből, az abban a körben nem rohamozhat, tehát ha a szokásos plazmakannonos DA móka ellen játszattattad a nidákat, akkor az bizony egy kamikaze öngyilkos móka, pláne, ha hátrálgatsz is a Marine-okkal szivatásból, miközben lövöd.
Pláne ha Flamer is van benne owervatch miatt, az owervatch amúgy is úgy eszi a Hormagauntokat, mint ha kötelező lenne, de a génorzókat is.

Amúgy amit írtál az jó sereg alapnak, mármint a sok dakkagaunt és a 3x3 Zoa, de csak ha több kemény tank ellen mennek.
Amúgy 3 db ilyen genyó is szétkap bármit kb, amit nem, azt meg a szörnyek le Smash-olják most már, de jó a gyalogság, a terminátorok ellen is kb, szóval a 3x3 is jó.

Nem tudok a feléről, de 2 troop régen kellett mellé. Majd megnézem.
A 17 dakka gaunt megeszi a 10 fős marinokat reggelire. 3 Zoa 3 blast-tal szintén gyalogos gyilkos. Deathleaper fenyegető, pláne, ha van a közelben pár sima swarm golyó fogó. Az egész sereg lényege, hogy szinte minden bejön, és limitált a szóródás. Mondhatni az ellenfél arcába deployolok. Ezért jó a spóra. Ymgarlok rohamozhatnak. Overwatch 5 marine esetén: 1 őrmi pisztoly, 3x2 lövés bolter, meg vagy egy flamer vagy egy pisztoly. Csak 6-ra talál, 4+-ra sebez, 4+-ra lementem. Ha első körre T5-öt kérek, akkor meg 5+-ra sebez… A spéci fegyósokat ki lehet snipeolni a HT-tel vagy ügyes rohamozással. (Ha a legközelebbi úgy helyezkedik, hogy a lángsablon mindenképp érje a baráti modellt, nincs sablon…

[ Profil ]  
Dátum: 2012-11-28 09:32   [ Eltüntet ]   [ # 317064 ]  
Veterán

Azt kell itt csak figyelembe venni, hogy aki jön spórából vagy outflankből, az abban a körben nem rohamozhat, tehát ha a szokásos plazmakannonos DA móka ellen játszattattad a nidákat, akkor az bizony egy kamikaze öngyilkos móka, pláne, ha hátrálgatsz is a Marine-okkal szivatásból, miközben lövöd.
Pláne ha Flamer is van benne owervatch miatt, az owervatch amúgy is úgy eszi a Hormagauntokat, mint ha kötelező lenne, de a génorzókat is.

Amúgy amit írtál az jó sereg alapnak, mármint a sok dakkagaunt és a 3x3 Zoa, de csak ha több kemény tank ellen mennek.
Amúgy 3 db ilyen genyó is szétkap bármit kb, amit nem, azt meg a szörnyek le Smash-olják most már, de jó a gyalogság, a terminátorok ellen is kb, szóval a 3x3 is jó.

Aláírás 

(\__/)
(=’.’=)
(’‘)_(’‘)

[ Profil ]  
Dátum: 2012-11-28 07:55   [ Eltüntet ]   [ # 317051 ]  
Veterán
Airyku69 - 2012-11-27 23:13

HT van csak fent, a többiek 2+ jönnek.

Nem kell a felének az asztalon kezdenie? wink Vagy mindenki spórában DS-elt?
Amúgy jól hangzik.

[ Profil ]  
Dátum: 2012-11-27 23:13   [ Eltüntet ]   [ # 317036 ]  
Veterán

Nem tudom mennyire voltam jó, de 1850 pontos városi csatát nyomtam magam ellen pár napon át. nida vs sm. SM-mel még nem megy jól a dolog, de a 3 Land Speeder 9 heavy bolter lövése + TL assault cannon + rocket nagyon durva! A flamer és rocket-es 2 kör alatt lelőtték a hormáimat. smile Amúgy nida nyert, mert ritka szopatós a lista. HT van csak fent, a többiek 2+ jönnek. Hormák oldalba, objektívára. Sky slasherek és Deathleaper ment a sniperekre, sima orzók lorddal spórából mentek jó helyre, ymgarlok deva osztagra mentek, zoák tankokra, mortrex meg shriekekkel amire épp tudott. Ja, és 17 dakka gaunt érkezéskor megölt 8 marint. Állítom, hogy nem kell más: 3x3 zoa spórában, 3x20 dakka gaunt spórában, meg valami egyéb még. smile

[ Profil ]  
Dátum: 2012-11-11 07:28   [ Eltüntet ]   [ # 314823 ]  
Veterán

Ment üzibe a tutorial link.
Még volt egy ELda + Ork meccs tegnap, 3 órás pályaszerkeztéssel együtt, meg kidobtuk a 4-es küldetést, és az objektívákkal szoptunk. Nagyon faja volt, az Elda kollega tudja már, mire bővítse a seregét, én pedig tudom, hogy a 6 motoros nob + boss kigyúrva + 2 dakkajet + 2x8 loota kombó nem váltja meg a világot, legalább is az én nidás: FNP mindenkinek, aztán menés-gyakás, hátulról fedezékből (lövősökkel) lootákkal fedezékből kempelés taktikámmal. Hiányzik az a Pref Enemy, amit a Hive Tyrant szokott nekem adni! :D Értő kezekben viszont erős tudna lenni, ez biztos, nekem csak az első próba volt velük.

Ja, és a dombokra, fedezékekre írjátok rá, milyen magas, előre.

Aláírás 

(\__/)
(=’.’=)
(’‘)_(’‘)

[ Profil ]  

1 ennyiből: 5
1