Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

312 ennyiből: 315
312
Ûrgárdisták az új kiadásban
Dátum: 2008-08-28 18:13   [ Eltüntet ]   [ # 161212 ]  
Veterán

Látom megy a teóriahammer smile

Elég lesz a 3-4 10 fõs Tactical is:
- Csak 10 fõnél lehet spec és heavy fegyvert hozni
- Objektívás küldetésben szétbonthatóak, kill pointos küldetésben egyben tarthatóak
- Rhino nem szükséges mindegyiknek, úgy is csak mobil fedezék, a marine-ok inkább fussanak mögötte takarásban
- Drop Pod-dal a tartalékban lévõ egységek fele, felfelé kerekítve, az elsõ körben automatikusan bejöhet.

Aláírás 

I love to hate and hate to love.

[ Profil ]  
Dátum: 2008-08-28 18:04   [ Eltüntet ]   [ # 161211 ]  
Adminisztrátor

Az általam idézett pletyka Phil Kellyt említi meg, mint forrást. Ez szerintem hitelesebb, mint a “valahol azt írták”. Ezek a 2 - 1,5 - 1 évek meg ahogy már sokan írták, nagyon kevesek az esetleg 10 éve váró seregekhez képest. De várjuk ki a végét, már csak egy hónap.

[ Profil ]  
Dátum: 2008-08-28 18:01   [ Eltüntet ]   [ # 161210 ]  
Veterán

Ez így tényleg le van írva szabályként (illetve le lesz írva az új kódexben)? Azért kérdem mert nem tudom.

Aláírás 

8th edition Indexek és szabálykönyv pdf verziók
A Warhammer 40000 embléma alatti hozzászólásokban az egyes könyvek linkjei.

[ Profil ]  
Dátum: 2008-08-28 17:58   [ Eltüntet ]   [ # 161209 ]  
Veterán

Azt az ajtót be is lehet csukni miután kiszállt mindenki, sehol sincs leírva, hogy nem lehet. Ugyancsak immó LR-be is be lehet szállni, ha nincs jobb fedezék… :D

Aláírás 

Néha a jók is győznek!

Pitypangvirágos Crybaby háborús érdemérem síró tulajdonosa

[ Profil ]  
Dátum: 2008-08-28 17:52   [ Eltüntet ]   [ # 161208 ]  
Veterán

A DP miért takar ki? Ha leérkezett akkor nyitva van, így gyönyörûen átlátni rajta. grin Ad egy jó kis covert, azt annyi.
De a legjobb állítólagos elõnye, hogy a DP-k fele az elsõ körben fixen megérkezik.

Aláírás 

8th edition Indexek és szabálykönyv pdf verziók
A Warhammer 40000 embléma alatti hozzászólásokban az egyes könyvek linkjei.

[ Profil ]  
Dátum: 2008-08-28 17:33   [ Eltüntet ]   [ # 161207 ]  
Veterán

hmm.. valahol azt írták, hogy az új SM után legalábbis egy idõszakos FAQ rögtön kijön.
A többi update meg lehet, hogy kijön WDben? (Ezt nem írták sehol, de a BA után tulképpen logikus lenne egy “major overhaul”. A DA kódex durván másfél éves, a BA még nincs egy éves, a BT pedig lassan 2.)

[ Profil ]  
Dátum: 2008-08-28 16:16   [ Eltüntet ]   [ # 161206 ]  
Veterán

rhino mellett erdemes DP-n gondolkodni:
- nagy
- kitakar
- lesz teleport homer-je—> tobbi bejovo mar nem szorodik emiatt lehet akar elvalaszto falat epiteni. Es nincs idegesitobb, mint 17pt erteku (4-ik kiadas alapjan immo miatt fel ertek), de 12-es pancelu semmittevoket lovoldozni.

de mindket esetben vegletekben gondolkodom smile:
- 4-5 rhino + 2 razorback
- 6 droppod + par egyeb

ezek hozzak a mennyiseget es a 6dp v 4-5 rhino pontban csak 180-200 korul van. (Ft-ban persze joval tobb, es gozom nincs hogyan lehet rendesen szallitani oket kulon kisteherauto hijan)

———————

ujdonsagok topicban is levo: DA/BA nem kap faq-t a cuccokhoz… 1 ember allitotta, vagy igazat mondott, vagy panikoltatott direkt. Sztem megkapjak a DA-k is a 3+ Stormot pl.
(ha meg nem,akkor dobalja loves ellen a 3v4+ fedezeket)

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2008-08-28 16:11   [ Eltüntet ]   [ # 161205 ]  
Veterán

A neves rendházak felszerelésének az új SM kódexhez való igazítása tényleg eléggé valószínûtlen. Legalábbis az Új SM kódexxel egyidõben vagy röviddel annak megjelenése után.
Az eddigiek alapján azt gondolom, hogy mivel elég sok mindent megváltoztatnak az új kódexben, felszerelés, tulajdonságok, egység sõt, sereg speciális képességek, ezért elég alaposan meg kell bolygatni a pontértékeket is. Ezek a dolgok megint csak igen alaposan beleszólnának a régebbi kódexek egyensúlyába mind a pontértékek, mind a seregek, egységek használhatósága terén. Szóval a neves rendházak kódexeinél valószínûleg nem lenne elég az, hogy innentõl minden BA/BT/DA/SW tudja az önkéntes visszavonulást, x pontért hozza a DP-t, y-ért storm shieldet, ami innentõl 3+ invu stb…
Ezeket a dolgokat alaposan át kellene számolni és tesztelni. Ehhez idõ kell. Ja hogy az SM redux nem tegnap lett elkezdve háát izé… másik team dolgozott rajta.
Szóval egyetértek MAXXxxx-al, hogy erõsen valószínû, hogy bizony sz@rnak is erre. Talán az év végére vagy csak a jövõ év elejére meg lesznek azok az igazítások. És ezek szvsz bizony pozitívan érintik majd a nevesített rendházakat.
Lehet, hogy pl. a drenyák monstrous creature-ök lesznek vagy hasonló :D

Aláírás 

GHB avagy Górugrány Hadijátékos Blogja
————————————————————————————————
“Success is 1% inspiration, 98% perspiration, and 2% attention to detail.”

Phil Dunphy

[ Profil ]  
Dátum: 2008-08-28 15:20   [ Eltüntet ]   [ # 161204 ]  
Veterán

Schundi:
A kill pointál az a baj, hogy 1 troop choice 2 kill point….ezért ott indokolt esetben lehet csak szétbontani a troopokat. A többinél jogos.

A DPs megoldás sztem nem gáz, mert BIZTOS, hogy lejön a DSsel ellentétben

Versenyen ezért jó, mert akkor és ott döntöd el, hogy szétszed-e vagy sem. Ezt a rugalmasságot meg csak az SM tudja.

Nem a DS-el van bajom, hanem an blocc nem szeretek tartalékba rakni semmit. Én az SM seregben egyébként mindig is 5-6 troopot használtam. 2 maxosat, meg 4 kicsit.

Aláírás 

Ahol az Angyalok laknak: http://sites.google.com/site/acelangyalok/Home

[ Profil ]  
Dátum: 2008-08-28 14:32   [ Eltüntet ]   [ # 161203 ]  
Veterán

ehh…
Jól értem hogy az hogy a rendházak mennyit kapnak meg az új SM wargearbõl nem holmi seregkoncepción, esetleg fluffon múlik, hanem azon hogy a szerkesztõnek milyen kedve volt éppen, és beírta-e az akkor még egyezõ wargear leírást, vagy inkább berakott egy képet, meg hivatkozott az SM codexre?
lol.

Aláírás 

Ultramarines. The most violent Disney movie I’ve ever seen.

[ Profil ]  
Dátum: 2008-08-28 14:27   [ Eltüntet ]   [ # 161202 ]  
Veterán

Schundi:
A kill pointál az a baj, hogy 1 troop choice 2 kill point….ezért ott indokolt esetben lehet csak szétbontani a troopokat. A többinél jogos.

Viszont csatlakozok ahhoz, hogy a “viszonylag olcsón” kicsikét erõs. Viszonylag olcsó az Ork, és a Tau. Olcsó meg a Dark Elda. :D
Abban viszont nem bíznék, hogy a kövikódexben is lehet a termiket DPben hozni a DA kódexet alapul véve. :D

Amivel egyetértek a sok troop, és mostmár nincs 5 fõs nehézfegyver konfig.
Részemrõl úgy szoktam feltenni, hogy fogok egy Rhinot, és felteszem az asztalra az osztag elé minden védelem nélkül. Ha kilövik, kilövik, ez van, de 15 pontért nem teszek rá EAt. Így 35 pontból kijön egy transport, ami ha leesik, hát leesik… A Razorback viszont egyelõre aránytalanul drága, használható opcióval legalábbis.

Egyelõre én is a troopmaxolás mellett vagyok, de én 3 troopnál állnék meg, max 4-nél. Ezeket lehet bontani, aztán a többi pontból meg meglássuk… A DPs megoldás sztem nem gáz, mert BIZTOS, hogy lejön a DSsel ellentétben (utóbbi 2 DS próbálkozásom mind ellenségre, vagy közelharcra ment, igen kis eséllyel mind2). Másrészt várjuk a scoutokat, hogy mit hoznak be.

Jinx: az lesz a szép, ha ez jön be… ez elég nevetséges lenne. A DA akkor tényleg mehet a levesbe a BAval együtt, talán még a BTvel együtt is.
Egyébként meg még borzalmasan logikátlan is. Miért csak a traites rendházaknak lenne jó storm shieldjük?? A többinek miért nem? Talán õk a kínai piacról veszik, vagy mi van? Várjuk meg a spearhead szállítási dátumát, aztán addig ne parázzunk… ráérünk utána is :D

[ Profil ]  
Dátum: 2008-08-28 14:20   [ Eltüntet ]   [ # 161201 ]  
Adminisztrátor

Durva hírek, bocs, ha volt már:

Everyone else is talking about it so now its our turn. Word is Phil Kelley dropped the news in Los Angeles that much of the updated wargear and equipment changes in the new marine Codex will not be standardized across the other codices.

That means 3+ invulnerable stormshields for the boys in blue, but not the boys in red for example. While I could understand the point of not giving the Black Templars the option of 3pt upgraded stormshields for entire assault squads, it still seems strangely inconsistant across the board. Why 12 vs 10-man Land Raiders for example?

The Space Wolves apparently get off easy as their codex specifically says to refer to Codex: Space marines for much of their wargear.

BoLS-ról

[ Profil ]  
Dátum: 2008-08-28 14:17   [ Eltüntet ]   [ # 161200 ]  
Veterán

Nekem igazán az a bajom, hogy az az 1 nehézfegyver / osztag elég rossz hatásfokon üzemel. Bár egy tesztet ez is megér.

Aláírás 

Néha a jók is győznek!

[ Profil ]  
Dátum: 2008-08-28 13:47   [ Eltüntet ]   [ # 161199 ]  
Veterán

Barakis:
gondolkoztam ezen a felálláson is. Az alábbi problémám van vele:
- Versenyeken sok esetben csak a troopok állnak fent az elején. Ilyenkor nagy elõny, ha az erõid jelentõs része fent van már az asztalon.
- DP rizikós, nem szeretem. A tartalékdobások nagy mértékben a szerencsére alapoznak, és azt jobb a lehetõ legkissebbre szorítani, már ami a taktikát illeti.
- Kis létszámú sereged lesz
- A taktikai osztagokat mindenki ellen egyformán tudod használni. Az elõre predesztinált rendeltetéssel bíró egységek ellenben sok csatában hátrányt jelentettek. Ez sokáig gond volt az SM versenyseregekkel.

A sok egység pedig mindig hatékony, különösen a voluntary fall back szabállyal együtt.
Az elsõ két küldetésben azt hiszem, nem kell külön részletezni, miért is jó a sok pontszerzõ osztag.
Az utolsóban pedig ne feledd, minden egyes szájbatett marinet egyesével kell levadászni ahhoz, hogy pontot kapjál. Ez 14-15 osztag esetében jobb esetben is problémás…
Egy helyre támadva (jó taktika) pedig simán összpontosíthatod az erõdet, de mivel sok kicsi osztagod van, nem lesz “obsolate firepower”, amikor 10 babával lõsz 1 orkra.
Persze nem azt mondom, hogy ez az üdvözítõ és a helyes, de egyenlõre, a jelenlegi források alapján nekem ez tûnik hatékonynak. Azt majd meglátjuk.

A rinók helyetti razobackeken is agyaltam. A pontértékek még ugyan képlékenyek, de a DA kódexet alapul véve, inkább megéri a +1 jármûre szerelt nehézfegyver helyett egy újabb speciális osztagot behozni. (termiket, motorosokat stb)
A 10 fõs kapacitás pedig jól jöhet, ha pl egy tau akad az utadba. Nem mellesleg 30 pontért össze-vissza tanksokkolni meg rammolni jó!
Átlagban számolva akár 20-22 különálló célpontot is felrakhatsz egy 2000 pontos csatában az asztalra, ami nem semmi!

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2008-08-28 12:55   [ Eltüntet ]   [ # 161198 ]  
Veterán

Szerintem is logikus, esetleg rhinok helyett, mellett pár Razorback.

[ Profil ]  
Dátum: 2008-08-28 12:52   [ Eltüntet ]   [ # 161197 ]  
Veterán

A három küldetésbõl egynél van szükség nagyszámú troop-ra a másiknál kevés is elég a harmadikhoz meg nem kell. Egy combosabb troop hány pont lesz? 230-nak számolom, esetleg finomságokkal több. Ami 5-6-nál…  Nem nagyon fog maradni tûztámogatásra, esetleg nekem lenne olyan tippem, hogy kevesebb troop, de azok DP-ben, imádkozni, hogy késõn jöjjenek be és addig a sok-sok maradékpontból vásárolt csilivili újdonságokkal (storm shield termi, Venguard, etc) írtani a troopokra veszélyes elemeket…

Persze ezt még nem ártana tesztelnem is. smile

Aláírás 

Néha a jók is győznek!

[ Profil ]  
Dátum: 2008-08-28 12:45   [ Eltüntet ]   [ # 161196 ]  
Veterán

Jó elképzeléseknek tûnik, az ûrgárdisták nagy elõnye volt mindig is, hogy viszonylag olcsón, nagy számban hozhatnak szívós troopokat, és ezt eddig senki nem használta ki (csak sírt, hogy miylen hamar lelövi mindenki õket- ha húsz figurából áll a sereg, azt nyilván lelövik baze), most rá vannak kényszerítve. Lesz egy kemény derékhad, a táposabb, régi seregekben alapvetõnek számító választásokból meg csak pár, támogatásnak. Illetve, ha nem is mindenki így játszik, de versenyképes lett ez az összeállítás is.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2008-08-28 12:28   [ Eltüntet ]   [ # 161195 ]  
Veterán

Na, kivesézve az új alapkönyvet, meg a kódex elõrejelzéseket, valami efféle elképzelésem van a jövendõ SM VERSENYseregekrõl:
- Sok-sok troop. 5 vagy 6 osztag, mindet Rinóba csapva. Szükség esetén az egész bagázs mozgatható, de általában szétbontva alkalmazandó. Egy nehézfegyverrel, (rakéta) meg egy lángszóróval, õrminél TH vagy power fist
- Chapter Master, mint HQ, erõs közelharcos beállítással
- Egy erõsebb közelharci támogató osztag (pl termik) drop podban, hogy szükség esetén bárhol bevethetõek legyenek
- Drenya, lövõs+CCW felszereltséggel tartalék-támogató hatáskörben
- pontértéktõl függõen egy WW vagy Vindicator, esetleg techmarine a T cannonnal

A taktika pedig a következõ:
A gyors mozgás szükséges, ehhez kellenek a rinók. A szétbontakozott taktikai osztagok egy része beássa magát a saját objektívánál, a több támad.
A CCW osztag vezeti a támadást az ellenséges objektíva felé, a taktikai osztagok támogatásával
Drenya helyzettõl függõen vagy segít a saját objektívát védeni, vagy támad (esetleg megelõzõ támadást hajt végre)

A sereg rugalmas, minden egyéb sereg ellen bevethetõ (versenyhelyzetben nagy elõny) 10-12 pontszerzõ osztaggal operál. A seregben sok lézerágyú, energiafegyver és spec fegyver van, a létszám pedig (SM-hez mérve) viszonylag magas.
A “run” miatt a helyben, rinó nélkül maradó osztagok is tudnak manõverezni, ellentámadni, ha szükséges.

Két véglet elleni mûködés:
Tau: az egész sereg elõrelendül a rinókban, a drop podos CCW osztag meg hátba kapja õket. A lézerágyúsók tûztámogatást nyújtanak, majd a közelharcok megkezdésekor õk is támadni kezdenek.

Káosz-Khorne
Mindenki helyben maradva lõ, majd a szétbontott osztagok közelharcos részei rohamoznak. A játék vége felé a rinókban egy-két osztagot eljuttatni az ellenséges objektíva mellé.

Szerintetek?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2008-08-28 09:59   [ Eltüntet ]   [ # 161194 ]  
Veterán

Abban én nem bíznék. Egyértelmû a trend, hogy a retinue-k megszünnek az új kódexekben, a jelenlegi szabály meg csak arra való, hogy betömje a száját azoknak, akiknek még nincs updatelt kódexük.

Aláírás 

I love to hate and hate to love.

[ Profil ]  
Dátum: 2008-08-27 17:03   [ Eltüntet ]   [ # 161193 ]  
Veterán

Oké, köszönöm a válaszokat. Mégis meg kéne várnom az új SM kódexet (bízván, hogy így is marad a helyzet), hiszen úgyis csak piros mariskákat akarok gyûjteni:)

Aláírás 

GHB avagy Górugrány Hadijátékos Blogja
————————————————————————————————
“Success is 1% inspiration, 98% perspiration, and 2% attention to detail.”

Phil Dunphy

[ Profil ]  

312 ennyiből: 315
312

‹‹ Vassal40k      Adeptus Mechanicus ››