Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

313 ennyiből: 313
313
Ûrgárdisták az új kiadásban
Dátum: 2008-07-27 15:47   [ Eltüntet ]   [ # 161150 ]  
Veterán

A Combat Squados megoldás nagyon is fontos lesz véleményem szerint, ugyanis ezentúl csak a troopok foglalhatnak objektivát, és a combat squad külön külön is foglaló egységnek számítanak, így jobban megoldható az objektívák elfoglalása.

Aláírás 

BAAAAAAAANNNNNNEEEEEEEEEEBLAAAAAAADDDEEEEEEEEEEEEE!

[ Profil ]  
Dátum: 2008-07-27 14:37   [ Eltüntet ]   [ # 161149 ]  
Veterán

a 2 mystic miatt kijelölhet egy osztagot a sját osztag helyett, aki tüzet nyit a ds-elõ ellenfélre

Aláírás 

The question is: What is ......
The question is: Who cares?

[ Profil ]  
Dátum: 2008-07-27 13:58   [ Eltüntet ]   [ # 161148 ]  
Veterán

Inquisitor - 38
+ 2x Mystic
+ Boltgun
+ Melta Bombs

The inquisitor basically guarentee’s me a victory against daemons, deep striking deathwing, or Drop-Pod armies, and for 38 points this is too good to miss out on.

1 bolterrel és 2 laspistollal kilyuggatja a drop pod-ot/nagydémont?

Aláírás 

https://steamdb.info/calculator/76561197990355908/?cc=de

[ Profil ]  
Dátum: 2008-07-27 13:47   [ Eltüntet ]   [ # 161147 ]  
Veterán

Igen 170 pont lesz.A Warseeren is van egy új kódexes marine lista,abban is pont ennyi a tactical squad flamerrel és mulitmeltával együtt.Egész pontosan itt nézhetitek meg.Másfelõl az új képességeket figyelembevéve csodálkoztam volna,ha nem drágultak volna a marine osztagok.Amúgy dettó mint a BA-knál is az osztag árában benne van a DC-s marine smile

Abban nem vagyok biztos,hogy a 10 fõ nélkül nem férnének hozzá a fegyverekhez.Szerintem max mint a BA-k esetében a nehézfegyót csak a tizedik figura után hozhatjuk.

Ami viszont furcsa,hogy ezekszerint vagy a multimelta lesz olcsóbb a deváknál vagy pedig a deva marineok 15 pontba fognak kerülni.Illetve ha jól kalkulálok,akkor a sternguardok 25pontba fognak kerülni.

Illetve a BoLS-on azt írták,hogy a drenya innentõl kezdve 125pontba kerül majd.

[ Profil ]  
Dátum: 2008-07-27 13:01   [ Eltüntet ]   [ # 161146 ]  
Veterán

A pletykák szerint 170 pont lesz egy 10 fõs taktikai egység veterán õrmi nélkül. Szóval egyes fegyverek pontértéke eleve beépítve lesz a teljes létszámú egységbe. Nem külön veszed, ezért tûnik majd ingyenesnek, holott a pontértéket kifizeted majd érte. Másként mondva jól hangzik, de meg lesz az ára (fõleg úgy, hogy amíg nincs 10 fõs az egység, addig semmilyen más fegyverük nem lesz, csak ami alapból van és minden más fegyveropció majd csak 10-es létszám esetén válik elérhetõvé).

Aláírás 

8th edition Indexek és szabálykönyv pdf verziók
A Warhammer 40000 embléma alatti hozzászólásokban az egyes könyvek linkjei.

[ Profil ]  
Dátum: 2008-07-27 09:41   [ Eltüntet ]   [ # 161145 ]  
Veterán

Nagyon-nagyon kíváncsi vagyok az új kódexre, remélem, hogy kiegyensúlyozott lesz ismét az ûrgárdista oldal, olyan igazi “all-around” sereg lesz.

Amúgy a Combat Squad opció nem tûnik nagy durranásnak, de szerintem nagyon jók a kis 5 fõs csoportok, sokkal jobban lehet taktikázni velük.

Aláírás 

„Hogysem tíz barátot szerezzek képmutatással, inkább szerzek őszinteségemmel száz ellenséget.”

[ Profil ]  
Dátum: 2008-07-27 09:05   [ Eltüntet ]   [ # 161144 ]  
Veterán

6”’-ig mindennel, de nem kap módosítatlant - (10 armor), 12”-ig 1 fegyver.
Jól értem?

igen, és 12” fölött kap fedezéket.

én eddig sima speedereket hoztam multimelta-val deepstrike-olva, mivel a ds 6”+ mozgásnak minõsül raspberry

Aláírás 

https://steamdb.info/calculator/76561197990355908/?cc=de

[ Profil ]  
Dátum: 2008-07-27 09:01   [ Eltüntet ]   [ # 161143 ]  
Veterán

Hogy is fog lõni a tornado?
6”’-ig mindennel, de nem kap módosítatlant - (10 armor), 12”-ig 1 fegyver.
Jól értem?

Aláírás 

The question is: What is ......
The question is: Who cares?

[ Profil ]  
Dátum: 2008-07-26 21:52   [ Eltüntet ]   [ # 161142 ]  
Veterán

grin)))

LS témában pedig szerintem igazad van, tankvadászatra jó. Bár a 6-os erõ a letgtöbb hátsó/oldals páncélt még rending nélkül is átviszi, és jellemzõen ezeket kell elkapni egy nagyon gyorsan manõverezõ valamivel. (basiliszkusz, defiller)

A mási változat meg továbbra is jó a gyengén páncélozott massza típusú seregek (ork ,‘nida, elda) ellen
Például az általam joggal utált dark répák ellen kiválló.

Aláírás 

Ahol az Angyalok laknak: http://sites.google.com/site/acelangyalok/Home

[ Profil ]  
Dátum: 2008-07-26 21:49   [ Eltüntet ]   [ # 161141 ]  
Veterán

SZerintem a Land Speedernek mostantól egy normális használhatósága van:
FEl a speederre egy multi meltát azt nosza vadásszá tankot.

Tudom hogy ezentúl több pontba fog kerülni a tactical, de OLYAN jól hangzik az hogy INGYEN.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2008-07-26 21:06   [ Eltüntet ]   [ # 161140 ]  
Veterán

Manõverezés:
nem a tankok manõverezésének szerepe nõtt meg. Az ûrgárda tankjai (predator A. és D.) most már valóban a megáll fedezékben, és 4+ból lõ verziót képviselik. A vindicator, mint rohamlöveg szintén hasonló szerepre kárhoztatott.

Ami a lényeges, az a gyalogság manõverezésének fontossága. Ahhoz meg rinók kellenek, sok.
Nem állhatsz meg egy helyben, és lõhetsz, mint a meszes, két okból:
1, a lövés relatíve legyengült, a közelharcos seregek különbözõ taktikákkal hamar elérnek
2, ha állsz, és véded az objektívádat (2 küldetés a 3-ból) akkor azzal max döntetlened lesz, de gyõzni nem fogsz. Ugyanez a helyzet, ha spec osztagokkal indulsz el az ellenfél objektívája felé.

A taktikai osztagokat kell mozgatni, és sok taktikai osztag kell. 99,9% hogy minden SM megkapja az osztagok szétbontásának lehetõségét. Ez pedig egy versenyre kiállytott sereg esetében hihetetlenül nagy elõny. Sokkal hatékonyabb leszel mind a lövõs, mind az ütõs seregek ellen.

Speeder: Nem használhatatlan, csak nem irreálisan erõs. 1 HB és 1 AC még mindig kivállóan alkalmassá teszi arra, amire eredetileg készült - troopvadászatra. Igen, most már nem ez a mindent vivõ kártya, de szerintem ez nem baj.

Sokkal összetettebben kell játszani, a sereget úgy kell mûködtetni, hogy a részei kiegészítsék egymást, és rugalmasan tudj reagálni minden helyzetre. Ki kell hozni azt, amire az SM készült - a jó átlagminõségû rugalmas seregben rejlõ lehetõségeket.

Ja, és semmi nincs ingyen… grin) az alap troop értéke meg nõni fog, így átlagban ugyanott leszel.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2008-07-26 19:11   [ Eltüntet ]   [ # 161139 ]  
Veterán

Azt azért nem mondanám hogy erõsödtünk, maximum a többi sereg taktikái kevésbé kivitelezhetõek.
Amíg nem jön ki az új kódex, addig néhány egység használhatatlan, pl az LS tornado(hb+ac).
Szerintem az új kódex lesz az ami majd nagyon megdobja a space marine-ok értékét. Például én is várom már az ingyenes fegyvereket.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2008-07-26 18:50   [ Eltüntet ]   [ # 161138 ]  
Veterán

Én elsõsorban annak örülök,h mindenki kap frag+krak+bp-t.Valamint,hogy a tacticalokban pár fegyver többek között a HB,ML és a MM ingyen lesz,ha 10fõs osztagokat hozunk.Valamint,hogy a troopok elõtérbekerülnek smile

[ Profil ]  
Dátum: 2008-07-26 18:38   [ Eltüntet ]   [ # 161137 ]  
Veterán

mért nõtt volna a manõverezés fontossága? Épp hogy jármûvel is le kell állni egyhelyben aztán keresztüllõni mindenen a francba (amit ugye mostmár megtehetsz kb gond nélkül…)

[ Profil ]  
Dátum: 2008-07-25 17:24   [ Eltüntet ]  
Veterán

Idõszerûvé vált a téma…

Mindjárt egy indító üzenet.

Átolvasva a szabálykönyvet, nekem az az érzésem, hogy ez a szabálykörnyezet igencsak jól fekszik nekünk. Talán meg merem kockáztatni, hogy a leginkább az elmúlt 3 kiadás közül. Sokkal kiegyensúlyozotabbá vált mind a lövés, mind a közelharc.
Egy-egy sereg már nem igazán teheti meg, hogy csak egy adott elemre koncentrál a kettõbõl, a másikat teljesen elhanyagolva. Ez pedig egyértelmûen az ûrgárdának kedvez. A manõverezés fontosságának emelkedésével természetesen át kell gondolni számos taktikát, de ez vele jár.
Én azt hiszem, hogy már most - az új kódex kijövetele elött - elmondhatjuk, hogy erõsödtünk.

Aláírás 

[ Profil ]  

313 ennyiből: 313
313

‹‹ Vassal40k      Adeptus Mechanicus ››