Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 434
1
Astra Militarum (Imperial Guard)
Dátum: 2018-04-21 19:45   [ Eltüntet ]   [ # 473457 ]  
Veterán

Üdv

Kösz

A

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-21 19:29   [ Eltüntet ]   [ # 473456 ]  
Veterán
Archon - 2018-04-21 18:55

Üdv

Kezdő IG-ként kérdezem
Vannak a nagy tankok pl BANEHAMMER
Ebből ki lehet lőni. Akit szállít azok kilőhetnek. Banehammer 25 szállítottból 10-en.

Lehet nekik parancsot adni ?
Hatnak rájuk az aurák ?
Hatnak rájuk a regiment képességek, pl cadian ha nem mozog az 1 újra dobja?

Köszi: Archon

Az alapszabályoknál a transport leírása tartalmazza az első két kérdésedre a választ.

Embarked units cannot normally do anything or be affected in any
way whilst they are embarked. Unless specifically stated, abilities
that affect other units within a certain range have no effect whilst
the unit that has the ability is embarked.

Azaz ahogy a fenti szabály kimondja utasokra nem lehet hatni semmi módon ha csak kimondottan az adott hatás erre külön ki nem tér (az adott hatásnak tartalmaznia kell hogy hat kimondottan csapatszállítóban dekkoló utasokra). Azaz sem parancsok, sem aurák nem működnek rájuk.
Ráadásul ők sem tudnak semmi egyebet csinálni, csak amit kimondottan megenged nekik az adott jármű amiben utaznak (Banehammer esetében ezt a Firing Deck szabály tartalmazza).

A regiment képességekkel az adott modellek eleve rendelkeznek amennyiben az adott regiment keyword megvan nekik, így ha az olyan dolog ami kihat a lövésre, akkor tudják használni azt.

Aláírás 

8th edition Indexek és szabálykönyv pdf verziók
A Warhammer 40000 embléma alatti hozzászólásokban az egyes könyvek linkjei.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-21 18:55   [ Eltüntet ]   [ # 473453 ]  
Veterán

Üdv

Kezdő IG-ként kérdezem
Vannak a nagy tankok pl BANEHAMMER
Ebből ki lehet lőni. Akit szállít azok kilőhetnek. Banehammer 25 szállítottból 10-en.

Lehet nekik parancsot adni ?
Hatnak rájuk az aurák ?
Hatnak rájuk a regiment képességek, pl cadian ha nem mozog az 1 újra dobja?

Köszi: Archon

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-17 17:19   [ Eltüntet ]   [ # 473385 ]  
Veterán

Most kezdtem el építeni a elysian drop troop seregemet és örömmel tapasztalom a az őket ért buffot (aux greande launcher) bár tény és való kaptak némi hátrányt a dsből és az ismétlés megkötéséből

Aláírás 

Dreadball és KoW magyarosítás. Másold be a linket
https://mega.co.nz/#F!ewd1wIwY!OMtR_deae_zKghYne5SfBA

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-17 16:46   [ Eltüntet ]   [ # 473384 ]  
Veterán

Most esett le, hogy bizony a FAQ miatt nem működik DS/Tallarn strategem/Dagger tartalékból érkező egységeknél a move,move, move parancs. Ez eléggé fájdalmas, mert sok objektívát foglaltak el így a srácok. Legalább most már van értelme a valkyr-nek grin

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-17 13:04   [ Eltüntet ]   [ # 473372 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2018-04-17 12:22
Slam - 2018-04-17 08:43

Végiggondolva elég kellemetlen a max 3 company commader….
bár persze ott van még 3 platoon commander, creed, +1 parancs strategem de hát ez nem ugyanaz.

Nekem azért nem tetszik, mert a Battalion+Brigade sereghez minimum 5 HQ kell. Persze így több CP lesz smile

...mondjuk ennél nagyobb baj, hogy se a négy command squad, se a négy HWS nem fér be. Na nem baj, majd kitalálok valamit.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-17 12:59   [ Eltüntet ]   [ # 473371 ]  
Veterán
Vanger - 2018-04-17 12:40

@Freddy:
Mi történne, ha egy kb tükör sereggel találkoznál szembe?
Az döntene, hogy ki kezdte az első kört és tudott elöbb FRFSRF-et tolni a csillió CP-ből? :D

Szerencse. Nem feltétlenül a kezdés (tömegirtásra hosszútávú fegyverek nem nagyon vannak a seregben), de pl az objektívakártyák nagyon sokat. Meg persze a gyakorlat smile

Erről jut eszembe.Brigade és battalionnal 3+5+12 azaz 20 cp jön össze. Mire tudná ezt költeni egy IG játékos? Ha csak 5 körrel számolunk, ez körönkétn 4 CP (nem beleszámolva, a visszanyerem a CP-ket, meg asszem Creed ad még többet).

Újradobni mindent smile De egyébként persze, vsz ez lesz az én seregemmel is, egy Company elég arra a 15 pontra, amire eddig egy Battalion is kellett, úgyhogy át lehet szervezni a dolgokat kicsit, majd meglátjuk, ha részletesen átnéztema FAQt.

Nagyjából Dani harckocsizóit le tudod írni hogy szerepelt meg miből volt. Èn is próbálok ETC listát hegeszteni csak ez ott már kipróbált cucc volt.

Erre el is felejtettem válaszolni. Exterminatus Híradón van egyébként leírás róla, de volt egy Shadowswordje, Pask, két vagy három másik Tank Commander, két Hellhound, két Hidra, meg 30-40 baka, Infantry squadok és vagy két pszi. Nem ért el rossz eredményt ő se, talán két helyezéssel végzet mögöttem. Shadowsword szerintem olyan nagyon jól nem szerepelt, a sűrű terep miatt nehéz volt lerakni, a primarchás seregek, amik ellen egy ekkora ágyú kell, meg kihaltak, a Prague Openen egy se volt.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-17 12:40   [ Eltüntet ]   [ # 473370 ]  
Veterán

@Freddy:

Mi történne, ha egy kb tükör sereggel találkoznál szembe?

Az döntene, hogy ki kezdte az első kört és tudott elöbb FRFSRF-et tolni a csillió CP-ből? :D

Edit:

Erről jut eszembe.Brigade és battalionnal 3+5+12 azaz 20 cp jön össze. Mire tudná ezt költeni egy IG játékos? Ha csak 5 körrel számolunk, ez körönkétn 4 CP (nem beleszámolva, a visszanyerem a CP-ket, meg asszem Creed ad még többet).

Aláírás 

I love to hate and hate to love.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-17 12:22   [ Eltüntet ]   [ # 473369 ]  
Veterán
Slam - 2018-04-17 08:43

bár persze ott van még 3 platoon commander, creed, +1 parancs strategem de hát ez nem ugyanaz.

Nekem azért nem tetszik, mert a Battalion+Brigade sereghez minimum 5 HQ kell. Persze így több CP lesz smile

A trükkőt meg tudom a seregedben.
Sokan van mindenhol èa konzisztens.

Hát igen, 200 ember, 20 lascannon, milyen trükk kell még. Inkább azért furcsa, mert mutatja, hogy már mindenki az ilyen hülye trükköket várja, nem a jó öreg nyers erőt smile

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-17 08:43   [ Eltüntet ]   [ # 473363 ]  
Veterán

A szabálykönyv FAQ-ban tisztázták azt is, hogy először számolod a bónuszokat és aztán cseréli le a commissar LD-jére a sajátját az egység. A zászló bónusza még működik, de mordian és chatachan bónusz nem kombinálható commissar-al.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-16 23:06   [ Eltüntet ]   [ # 473351 ]  
Veterán

Ja, és a comissar már nem lő fejbe valakit alapból, opcionális. Ha mindenki fut, már szarik bele.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-16 22:45   [ Eltüntet ]   [ # 473350 ]  
Veterán
Fattyú - 2018-04-16 21:00

Bejöhetnek, de csak a saját deployba. Ez az orvgyilkosok miatt kicsit bosszant. smile

Majd bejönnek a 2. körben bárhova.

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-16 21:37   [ Eltüntet ]   [ # 473346 ]  
Veterán

hm ellenben megszünt a command squad spam lehetősége, mert ha jól értettem a kódexet akkor tank commander után is járhatott egy command squad meg a kis brunyik után is de most ugye max 2-3 lehet belőlük

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-16 21:00   [ Eltüntet ]   [ # 473344 ]  
Veterán

Bejöhetnek, de csak a saját deployba. Ez az orvgyilkosok miatt kicsit bosszant. smile

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-16 18:19   [ Eltüntet ]   [ # 473337 ]  
Veterán

Visszafogottabb lett az alpha strike, pl. tempestus és hasonló egységek nem jöhetnek be első körben és harmadik után halottak, azaz leghamarabb második, de legkésőbb harmadik körben be kell jönniük.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-16 18:03   [ Eltüntet ]   [ # 473336 ]  
Veterán

Olcsóbb lett a comissar (15/30), a franc tudja, hogy ennyit még ér-e, de annyiért fluffos szóró unitnak még simán jó, ill. battallion/brigade +5/+12 CP-t ad +3/+9 helyett, ami mondjuk egy 3-5-7 pontos boost.

Ja, és smite spam meg lett nerfelve kicsit, próbálkozásonként +1 warp charge.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-16 17:38   [ Eltüntet ]   [ # 473333 ]  
Veterán

FFZ-n kipróbáltam egy mordian gyalogos brigade-et és meglepően működőképes volt. Tegyük hozzá, hogy a speciális küldetések és kiírás miatt, kisebb súly volt a járműveken és nagy dögökön így ez értelemszerűen az infantry seregek irányába billentette a mérleget.

A speciális parancsot nem volt alkalmam használni, az első két küldetésben nem volt értelme, és az utolsóban amikor haszna lehetett volna akkor egyszerűen elfelejtettem.

A +1 to hit overwatch és a +1 LD közepesen hasznos, ha van jó, de építeni nem szabad rá. 

Ami viszont fenomenálisan működött az az infantry oszagok összeolvasztása + mordian strategem + laurels of command. Egy 20 fős osztag rapid 4 lasgunnal, ahol minden 6-os dobással +4 lövést kapsz elég gyorsan el tud szaladni, az 1-es újradobások (take aim, bring it down) még többet segítenek a laurels extra paranccsal ha kijön. Egy 30 fős horror és 30 fős ork osztag feleződött meg ilyen kombótól és olvadt el morál dobással együtt (nem csak én hoztam sok figurát).

A hatékonysága persze sokat romlik nagyobb thougness és jobb páncél esetén és az adminisztrációja egy ilyen megoldásnak rémálom, tehát nem egy világrengető kombináció. Ugyanakkor további meglepetés volt, hogy ennyi figurát is lehet gyorsan mozgatni a baseto base miatt, (korábban is volt sok figurás seregösszeállításom, de ot nem mozogtak sokat) ráadásul a szoros elrendezés miatt egy movement tray is praktikusan tovább pörgetheti mozgást..

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-11 11:35   [ Eltüntet ]   [ # 473259 ]  
Veterán

Job Well done comrade!
Give that man a medal.

A trükkőt meg tudom a seregedben.
Sokan van mindenhol èa konzisztens.

Ui:
Nagyjából Dani harckocsizóit le tudod írni hogy szerepelt meg miből volt. Èn is próbálok ETC listát hegeszteni csak ez ott már kipróbált cucc volt.

Aláírás 

-BOOM! BOOM! BOOM!..... BOOM! Boom! Boom BOOOOOOOOM!.... BOOM BOOM!  -  Guardsman Baldrick’s poem about the enemy’s artillery barrage.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-10 11:22   [ Eltüntet ]   [ # 473241 ]  
Veterán
Zsolti - 2018-04-08 09:05

Most, hogy elég jól halad a codex creep, talált valaki a neten frissített okosságokat, hogy mi a jó, mi a nem jó igben? Pár hónap kihagyás után kene némi olvasni való.

Prágában toltam egy 19. helyet (50valahányból), nagyjából a szokásos seregemmel:
2 detach, ezred és zászlóalj, Valhallan
5 commander
2*command squad 4 lángszóróval
2*command squad lascannonnal
2*30 conscript (egyik commandernél Pietrovs bolt pistol persze)
4*las-plas infantry squad
4*gyaloglós, minden nélküli infantry squad
2*gyaloglós infantry squad flamerrel
4*HWS lascannonnal
3*Leman Russ BC+HB

Első ellenfél egy német rohamozós démon olyan terepen, hogy a felállási zónámból egyáltalán nem láttam ki (gamemat.eu volt a verseny szponzora, ők terepet gyártanak, és egyáltalán nem spóroltak vele), amire ráláttam, azt lőttem, de azért kiszoptam talán 6:14-re

Második ellenfelem egy német nida, sok szörnnyel meg génorzókkal, itt döntetlen lett, majdnem mindenét lelőttem, konkrétan egy carnifexe maradt az én fél seregem ellen. De kill pointos küldetés volt, abból sokat beszedett. Itt volt az, hogy a Leman Russ overwatchból leszedett egy flyrantet smile

Harmadik ellenfelem Dani mech IG-vel (Shadowsword meg command tankok), őt megvertem 11:9-re, ilyen kártyahúzogatós küldetés volt, de igazából neki nagyon kevés objektívafoglaló egysége volt, azzal nyertem, hogy elárasztottam a pályát mindenféle kis osztagokkal.

Negyedik ellenfelem egy cseh deepstrikeoló rohamozós Black Templar, ez pont az az ellenfél, aki ellen az én seregem a legjobb, meg is csaptam 20:0-ra.

Ötödiknek meg egy nurgle sereg jött egy feltápolt nagy plaguebearer osztaggal meg azokkal a repülő szarokkal, csúnyán lelövöldöztem, de itt is vesztettem a kill pointok miatt 7:13-ra talán (volt egy nagyon gonosz osztaga Noise Marines, fejenként lőnek hatot, meg amikor meghalnak, még hármat, kinyírtam őket, de a MVP ez volt az ő részéről) Az vicces volt egyébként, mikor a csávó végigolvasta a listámat, és megkérdezte, hogy mi benne a trükk.

Szóval nem rossz az IG most se, de nagyon kellene, hogy a hülye FAQ-kat eltöröljék, mert, ahogy mondod, a codex creep nagyon erős, már most ott tartunk, hogy duplázzák a lövészszámokat és 10 pontokkal csökkentik a költségeket az indexekhez képest, ezt nem sokáig fogjuk bírni.
A deepstrikeból rohamozás egyébként a mostani legelterjedtebb dili, szerintem az ellen kell nagyon készülni, elsősorban deepstriketávot kitoló Sentinelekkel és screenelő osztagokkal.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-08 12:04   [ Eltüntet ]   [ # 473199 ]  
Veterán

Az a baj hogy itthoni versenyeken korlátozva van a detachment, szóval nem lehet osszelegozni ezeket.

[ Profil ]  

1 ennyiből: 434
1

Warhammer 40K szabályok ››