Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 428
1
Astra Militarum (Imperial Guard)
Dátum: 2017-12-06 23:53   [ Eltüntet ]   [ # 470851 ]  
Veterán

A range a legkevesebb igazából. Az a jelentősebb, hogy nem 4+-on hanem 3+-on talál a nagy dög mindentől függetlenül. A festés, hát igen ezt elhiszem h azt mondod, hogy egyeéges legyen a sereg mert az úgy szép. Ezt el kell, hogy ismerjem, hogy ebben igazad van én is azt szeretem ha egységes a sereg festése.  De az is tény, hogy utána azt mondok rá amit akarok raspberry Mindenki máshogy játszik mindenkinek más a játék stílusa és ezt az IG most szerencsére támogatja is.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 23:37   [ Eltüntet ]   [ # 470850 ]  
Tag

Relic of Lost Cadia szo szerint: “... bearer unveail this relic at the start of any turn. ...” Direkt megkerdeztem birot hasznalhatom-e minden korben a valasza csak annyi volt, hogy persze, ha elmagyarazom, hogy hogyan re-vailezem az unveil utan a relicet a kor vegen. Szoval igazabol nem kell hozza faq. Persze nyilvan ertelmezes kerdese, de tiszta angollal valoban nem tudsz egy dolgot tobbszor is “UN-veil”-ezni mert ahoz utana vissza kene raknod rejtettbe, hogy megint felfedhesd.

+Szerintem a festes miatt Cadia, ugy nez ki jol a serege, ha egysegesen vannak.
Most komolyan a Baneblade-et kulon Vostroyanra kenjem ki?
(a fix 1-es to hit re roll ingyen mindig minden korben, megkapja a stratagembol a +1 to hit bonust 1 unit helyett az egesz sereg mindig, es relic of lost cadiabol az 1-es to wound rollokat is ki lehet kerulni… szerintem jobban megeri mint a range a masodlagos fegyvereken.)

Aláírás 

I am the hammer, I am the mail about His fist.
I am the Spear in His hand.
Though we are lost, I am the shield on His arm.
I am the flight of His arrows. I am the hammer.
I am the sword. I am the shield.
I am a soldier at the battle at the end of time.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 20:49   [ Eltüntet ]   [ # 470848 ]  
Veterán

Slann ne vedd magadra nem ellened szólt. smile

Bocs ha kissé száraz voltam, nem volt szándékomban, hosszú ez a nap grin

Igazából a FAQ-al többek közt tényleg illett volna ha rendbe szedik a cadian relic-et, de még nem került rá sor.

Egyébként a vostroyan nekem is szimpatikus, a plusz lőtáv csábító, de cadia a rerollal túl jónak tűnik, főleg mivel úgyis gyorsab az arcodban van az ellenfél.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 19:55   [ Eltüntet ]   [ # 470846 ]  
Veterán

Slann ne vedd magadra nem ellened szólt. smile Azt nem tudom most biztosan, hogy a gw faq mondott-e valamit a relicre, csak annyit tudok, hogy az ETC/WTC/ITC ki faq-zta, hogy csak egyszer lehet használni és szerintem jobb is. Tudom ezek verseny szabályzatok meg minden, de szerintem ezek jobban is vannak megírva mind az alap, mert ezek legalább a balancera mennek.
De igazából lényegtelen is a dolog smile
Örüljünk, hogy jó az IG és be lehet vele darálni szinte mindenkit raspberry

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 16:52   [ Eltüntet ]   [ # 470839 ]  
Veterán

Ad1. Igen lehet supreme command detachment-ben hozni a BB-t és akkor kap regimental doctrinát,  de minek ha doktrína nem sokat számít viszont olcsóbban is meg lehet úszni és nincs szükséged +3 hq-ra?

Ad2. A regimental doctrinák nagy része nem befolyásol olyan mértékben egy BB-t, hogy megérje pluszban rákölteni kb 100 pontot. Vannak hasznosak de ha nem használod ki a 3hq-t akkor kidobott pont.

Ad3. Jópár poszttal ezelőtt én is egy olyan listát dobtam ide fel, amin vostroyan supreme command volt a +1 bs doktrína miatt. Nyilván ez is működik ugyanúgy, hogy nem supreme command hanem axuiliary-ből hozod a BB-t ha már van egy vostroyan detachmented, csak a példa volt cadia. (főleg mivel a vostroyan doctrina sem dob sokat a BB-n, a strategemhez meg nem kell vostroyan detachmentben lennie megának BB-nek, elég ha a keyword megvan és rajta kívül van egy vostroyan detachment)

ad4. Án úgy láttom, hogy a Relic of Lost Cadia-nál nem írja se a kódex sem a FAQ, hogy one use lenne. Csak annyit ír, hogy any turn, márpedig így semmi sem akadályoz, hogy minden körben “felmutassák”.

Egyébként én BB/shadowsword esetében a legnagyobb hiányosságot BS-ben látom, úgyhogy ha bármivel lehet azon dobni az már jó. A +lőtáv, egy kocka újradobás, 5+ overwatch stb. nagyon helyzetfüggőek, ahhoz hogy megérjék, a valhallan doktrína meg praktikus, csak egy shadowsord esetén szerintem inkább az első két körön van mert az ellenfél nagy dögjeire maximim ennyi időd van aztán odaérnek grin.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 16:05   [ Eltüntet ]   [ # 470838 ]  
Veterán
Slam - 2017-12-06 15:45

“És valaki magyarázza már el nekem h miért olyan jó a Cadiaból hozni bármilyen baneblade variánst. :D”

Nyilván nem az egyes újradobás miatt, mert azt auxiliary-ban nem kapja meg. De ha eleve cadiai a sereged, akkor mivel a BB is cadiai így hat rá az Overlapping Fields of Fire strategem (+1 to hit, ha már cadiai egység belesebzett az adott egységbe) valamint a Relic of Lost Cadia (reroll 1 to hit és to wound, reroll to hit és to wound ha célpont chaos).

Tehát ha jön mortarion vagy magnus akkor belenéz a twin linked pl. volcano vannon-ba és még 3 HQ-t sem kellett venni hozzá, ami azért kb 100 pont.

Persze ha serged többi része nem cadiai akkor sok értelme nincs.

Hozd Supreme Command Detachment részeként a super heavy-t azt akkor hat rá (működik) a regimental doctrine.

Aláírás 

8th edition Indexek és szabálykönyv pdf verziók
A Warhammer 40000 embléma alatti hozzászólásokban az egyes könyvek linkjei.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 16:01   [ Eltüntet ]   [ # 470837 ]  
Veterán

Jó a relic, de csak 1-szer lehet használni. Akkor már inkább Vostroyaból érdemes hozni. Firstborn Pride +1 Bs ugyanott tartok mint az Overlappinggel és nem csak 1 célpont ellen kapom meg a plusz bs-t hanem mindenki ellen. Ha chaos jön szembe akkor pedig elnyomod rá a Vengeance for Cadia-t és akkor van egy 3+ twinlinked Shadowswordom. smile Ugyanúgy 2cp-t költöttem és ezt akár minden körben eljátszhatom ha kell. ( és a42”-es heavy bolter 54”-es lasca meg sokszor jól jön) A relic of lost cadia nagyon jó ezért a sereg másik fele meg persze jöhet Cadiaból és akkor ők is újra dobnak mindent chaos ellen. smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 15:45   [ Eltüntet ]   [ # 470836 ]  
Veterán

“És valaki magyarázza már el nekem h miért olyan jó a Cadiaból hozni bármilyen baneblade variánst. :D”

Nyilván nem az egyes újradobás miatt, mert azt auxiliary-ban nem kapja meg. De ha eleve cadiai a sereged, akkor mivel a BB is cadiai így hat rá az Overlapping Fields of Fire strategem (+1 to hit, ha már cadiai egység belesebzett az adott egységbe) valamint a Relic of Lost Cadia (reroll 1 to hit és to wound, reroll to hit és to wound ha célpont chaos).

Tehát ha jön mortarion vagy magnus akkor belenéz a twin linked pl. volcano vannon-ba és még 3 HQ-t sem kellett venni hozzá, ami azért kb 100 pont.

Persze ha serged többi része nem cadiai akkor sok értelme nincs.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 15:14   [ Eltüntet ]   [ # 470835 ]  
Veterán
Tyrpak - 2017-12-06 12:02

És és és Papa Smurf? Ő is megkapja az ultra taktikát.

Vagy rosszul tudom?

Tisztázzuk: Papa Smurf az Marneus Calgar, aki infantry, tehát megkapja.

Ha Roby G.-re gondolsz, ő éppenséggel nem kap chapter tactics-ból (nem mintha az n+1 képessége mellé még kéne neki), tehát közelharcból kivonulás után nem tud lőni, és nem kap +1 Ld-t.

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Számukra a gyermekek nem többek, mint a részek pótlásai, melyek képesek tudásukkal szolgálni, amíg meg nem halnak.
Akkor mi ez a gépezet?
Ez a gépezet a rettenetes és gonosz Tau Birodalom.
Az emberiséget fenyegeti ez a gonosz gépezet, és ha belenyugszunk létezésébe, a gépezet felőröl minket.
Az ilyen gépezetet el kell pusztítani.

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 14:39   [ Eltüntet ]   [ # 470834 ]  
Veterán

Szerintem teljesen lényegtelen, hogy másoknál miért így van vagy miért úgy van. Ig-nél így írták ki és ennyi. Ez valamilyen téren érthető is, mivel az ig lazán hoz (404 pont) olyan LoW-ot ami az első körben elég nagy eséllyel kipukkant egy IK-t vagy bármilyen másik LoW-ot vagy járművet. Ha azt akarod, hogy megkapja az is megoldható, annyi az egész, hogy supreme commandba hozod. Igen oda kell 3 HQ de ha Cadiaból hozod a nagy fiút (amit nagyon nem értek, hogy miert) akkor elég nagy eséllyel a sereged többi része is onnét van és egyből be tudst rakni 3 comoany commandert v pár primaris psykert, esetleg tank commandert/ Paskot. Nem értem egyszerűn azt, hogy ezen miért kell lázongni és példálózni azzal, bezzeg a másiknak lehet. Ez a szabály ez van csak gondolkozni kell a megoldáson, semmi baj nincs ezzel és tenném hozzá, hogy IG-vel játszom ezt úgy mondom. És valaki magyarázza már el nekem h miért olyan jó a Cadiaból hozni bármilyen baneblade variánst. :D

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 12:02   [ Eltüntet ]   [ # 470822 ]  
Veterán

És és és Papa Smurf? Ő is megkapja az ultra taktikát.

Vagy rosszul tudom?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 01:29   [ Eltüntet ]   [ # 470810 ]  
Veterán
Slam - 2017-12-05 23:06

Más seregnél nem láttam ilyen korlátozást, de lehet, hogy csak én vagyon műveletlen.

Más seregnél ilyesmire nem volt szükség, mert vagy nem rendelkeznek a probléma részét képező super-heavyvel, vagy alapból csak infantry és biker kaphatja meg a témaseregből adódó spec. szabályt. Az egyetlen sereg aminek ez jelenleg meg van engedve, az Aeldari, meglátjuk náluk meddig marad.

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Számukra a gyermekek nem többek, mint a részek pótlásai, melyek képesek tudásukkal szolgálni, amíg meg nem halnak.
Akkor mi ez a gépezet?
Az emberiséget fenyegeti ez a gonosz gépezet, és ha belenyugszunk létezésébe, a gépezet felőröl minket.

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-05 23:50   [ Eltüntet ]   [ # 470807 ]  
Veterán
Fattyú - 2017-12-05 20:32

Túl táp?

???

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-05 23:06   [ Eltüntet ]   [ # 470804 ]  
Veterán

Más seregnél nem láttam ilyen korlátozást, de lehet, hogy csak én vagyon műveletlen.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-05 20:32   [ Eltüntet ]   [ # 470802 ]  
Veterán

Túl táp?

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-05 20:25   [ Eltüntet ]   [ # 470800 ]  
Veterán

Leszámítva, hogy super heavy-re külön ki van kötve, nem értem a logikát, hogy ha csak 1db egység van egy detachmentben, az miért ne kapna regiment bónuszt. Az 1db-ból az összes cadian.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-05 20:01   [ Eltüntet ]   [ # 470798 ]  
Veterán

Ez esetben tallarn BB-t kell hozni, azt hiszem. 3 CP-ért outflankol=biztos első körös túlélés.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-05 15:39   [ Eltüntet ]   [ # 470790 ]  
Veterán
Fattyú - 2017-12-05 14:42

A leírásod alapján a magányos BB is önálló detachment, ez alapján minden vonatkozik rá is, nem?

Külön ki van kötve, hogy Super-Heavy Auxiliary Detachment nem részesül a Regimental Doktrines-ből. Ezt leszámítva igen, hatnak rá az említett dolgok.

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Akkor mi ez a gépezet?

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-05 14:42   [ Eltüntet ]   [ # 470789 ]  
Veterán

A leírásod alapján a magányos BB is önálló detachment, ez alapján minden vonatkozik rá is, nem?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-05 13:04   [ Eltüntet ]   [ # 470788 ]  
Veterán

Egy kérdés:

Regiment keyword-öt az egységnek mindenképpen kapnia kell, de a regiment bónuszát csak akkor kapja meg ha az egész detachment adott keyword-ös. Az adott regiment speciális strategemeit akkor lehet használni, ha legalább egy ilyen keyword-ös detachment-ed van, illetve astra militarum strategm-et is csak akkor használhatsz ha vagy egy astra militarum detachment-ed, de nem korlátozzák arra, hogy csak a detachment egységére használhatod.

Ha tehát hozok pl. egy cadia-i detachment-et, és auxiliary superheavy detachment-ként egy baneblade-et cadian regiment keyword el, akkor csak cadian “ha nem mozog 1-est újradobja” bónuszt nem kapja meg, de cadia strategem-et használhatok rá, illetve a cadiai relic hatása rá is vonatkozik ugye?

[ Profil ]  

1 ennyiből: 428
1

Warhammer 40K szabályok ››