Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 431
1
Astra Militarum (Imperial Guard)
Dátum: 2018-02-13 17:58   [ Eltüntet ]   [ # 472348 ]  
Veterán
Tyrpak - 2018-02-13 13:02
Freddy Krueger - 2018-02-12 22:20

Vagy konvertálsz, mint én.

De ez nem mondja, hogy AAAAAAAA!!!!!

Viszont ez vazsbúl van, nem ilyen szar foskasztból smile

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2018-02-13 13:02   [ Eltüntet ]   [ # 472345 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2018-02-12 22:20

De ez nem mondja, hogy AAAAAAAA!!!!!

[ Profil ]  
Dátum: 2018-02-13 10:38   [ Eltüntet ]   [ # 472344 ]  
Veterán
Slam - 2018-02-12 19:50

Korlátozott boxing day only figura volt. A szabályai a dobozban,röviden eversor light.

huhh, siman januarban gw boltban vettem, tobb darab volt meg polcon.
Mondjuk eleg nagy csalodas volt, hogy failcast. Sima primaris ormester sajat muanyag sprue-t kap (tok foloslegesen), de IG karaktert csak ebbol a r***i anyagbol csinalnak.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2018-02-12 22:20   [ Eltüntet ]   [ # 472342 ]  
Veterán

Csatolt képek
IG EL12 Sly Marbo.jpg
 Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2018-02-12 19:50   [ Eltüntet ]   [ # 472340 ]  
Veterán

Gyakorlatilag ebayen.
Korlátozott boxing day only figura volt. A szabályai a dobozban,röviden eversor light.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-02-12 19:36   [ Eltüntet ]   [ # 472339 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2018-02-11 14:04

Sly Marbo hány pontba kerül most?

hol adták ki?

[ Profil ]  
Dátum: 2018-02-11 21:56   [ Eltüntet ]   [ # 472328 ]  
Veterán

Régen 25 és 45 között mozgott. És elit olt, nem HQ. Ez utóbbinak most is jobban örülnék.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2018-02-11 15:37   [ Eltüntet ]   [ # 472320 ]  
Veterán
Fattyú - 2018-02-11 15:23

65.

Köszönöm! Úgy emlékszem, régen is pont ennyi volt.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2018-02-11 15:23   [ Eltüntet ]   [ # 472319 ]  
Veterán

65.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2018-02-11 14:04   [ Eltüntet ]   [ # 472317 ]  
Veterán

Sly Marbo hány pontba kerül most?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-31 13:39   [ Eltüntet ]   [ # 472133 ]  
Veterán

Az AM helye a verseny környezetben:
Las Vegas Open
Rövden azért volt AM az első tízben, mert blood angel-ek CP generátornak használtak minket.
Az első full AM sereg 12-ik helyen végzett. (nem gondoltam volna, hogy a power lifter sentinel-ek straken-el ennyire használhatóak)
A 18-ik helyen 15 artemia hellound… ez is egy megoldás a -1 to hit ellen grin

Persze dark reaper-re épült elda a top 20-ban minden sarkon…

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-27 11:59   [ Eltüntet ]   [ # 472034 ]  
Veterán

Codex creep kapcsán én két ünnep közti Győri utolsó emberig versenyel elvittem az 1 helyet, de az kevésbé vérre menő buli volt.

A listám: battlallion (cadian) 3db company commander, 7db las-plas squad, astropath, spec team plazma, spec team GL, 2 db hellhound, 2 db scout sentinel, basilisk, HWT mortar, Maticore, + vanguard : 2db eversor, platoon commander, inkvizitor

Mealstorm küldetések voltak, az 1. ellenfelem AM tank sereg volt, a 2. admech, a 3. elda.

Az 1. AM elleni meccsben nagyon kijött, hogy mealstorm-ban deep strike stb. képességek nagyon kellenek az AM-nek, az ellenfélnek minimális volt így teljesen attól függőtt, hogy jó objektívát húzzon.

A 2. Admech meccs Wulf ellen sokkal izgalamasabb volt, első körben ott volt az arcomba a forgeworld-je miatt, 12” fölött -1 to hit, azt hittem nem lesz 3. kör. Fokozatosan azonban elkoptattam, harmadik körre már nem sok maradt belőle. Sokat segített az inkvizitor LD bónusz és az ld strategemek kombója.

A 3. Elda meccs-ben éppenhogy sikerült nyerni, nagyon durva első köre volt, ha nem fújják le időhiány miatt bármi lehetett volna belőle, igazából az nyerte meg nekem, hogy ő nem tudott az én deploy-zónámba bejutni én viszont az assasinokkal és a tőr-relic miatt egy spec fegyver osztaggal igen, így egy linebreakerrel vittem a meccset. 

Tanulságaim:
Alapvetően meglátták a listámat és minden ellenfélnek az volt a reakciója, hogy “ezzel mit kezdjek” grin, és tényleg az segített, hogy a sereg bírta pofonokat és cadia+parancs kombóval tűrhetően ütött vissza. Ehhez kapcsolódóan mealstorm küldetésekben versenykörnyezetben, amikor tudod, hogy ez a forduló az utolsó akkor sokat számít, hogy tied az utolsó kör, mert nem te kezdtél. Márpedig sohasem én kezdtem grin. A tőrrel feljött plazma spec osztag move-move-move paranccsal elég praktikus volt így. Mivel én mindig könnyen lefedtem deploy zónámat az ellenséges deep strike nem sokat zavart.

Az eversorok nagyon jól teljesítettek, bár volt, hogy puskatussal agyonverték az egyiket. A basilisk kétszer is nagyot szólt, a manticore, hellhound-ok és a sentienelek többnyire első körben meghaltak, ami maradt az pedig ritkán csinált sokat, de nyilván nem véletlenül lőtték őket. A bakák picit átlag alatt teljesítettek, de ez a kockák hibája (az elda crimson hunter megdobott vagy 5db 6+ mentőt, nagyon frusztráló volt).

Az ellenfelek részéről evidencia, de a -1 to hit nagyon fáj. Vagy pl. cadiai reroll vagy 12” belüli lövöldözés kell, egyébként bajban vagyunk. Az Admech veszélyes de verhető, az elda egyszerűen táp, mindegyiknél sokat számít a túlerő.

Fejlesztés: a basiliskba kicsit beleszerelmesedtem, és egy full gyalog sereg pedig egyre szimpatikusabb elképzelés, bár nem tudom merjek e belevágni.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-27 10:53   [ Eltüntet ]   [ # 472032 ]  
Veterán
Tyrpak - 2018-01-27 10:12

Csak akinek van kódexe, az ott van az átlag szinten, akinek nincs, az meg átlag alatt.

12-ből 4. helyen véeztem orkokkal Szegeden a Crux Tesseria versenyen. Semmi genyó dolog, 20 Stormboyz, 8 Warbikerz, 2 Big Trakk és 10 Loota, Boss Zagstruk és egy Big Mek on Warbike. Dark Angels, Chaos Daemons és Elda ellenfelekkel szemben. IG és Marine rosszabb helyen végzett.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-27 10:12   [ Eltüntet ]   [ # 472031 ]  
Veterán

Egy elég szűk keretek között összerakott sereg még ott van a toppon, mint most Ricsié az utolsó HTC-s versenyen.

Amikor Magnusok és Mortarionok (és van hogy egyszerre mind a kettő) ellen kell a lista, akkor sajnos elég korlátozott hogy mi működik.

Kódex creep meg egyelőre még nincsen, kb egyforma erőre próbálják kihozni a kódexeket.
Csak akinek van kódexe, az ott van az átlag szinten, akinek nincs, az meg átlag alatt.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-27 08:08   [ Eltüntet ]   [ # 472029 ]  
Veterán

Most volt egy hosszabb kihagyásom, hogy állunk a codex creeppel? Még mindig jó az IG, vagy az történt, mint a legendák szerint legutóbb?

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-26 16:16   [ Eltüntet ]   [ # 472016 ]  
Veterán

Azt ugye tudod, hogy a “save” és az “invulnerable save” két különböző dolog? A “save” egy karakterisztika, amit 2-vel javít a slabshield - 4+-ról, 2+-ra. A Slabshieldes Bullgrynnek 2+-os “save”-e van, és 5+-os “invulnerable save”-e. A Brute Shieldesnek meg van egy 4+-os invu save-e és egy 5+-os invu save-e, és választhat közülük. Szabálykönyv 181. oldal.

Tudom mi a különbség save és az invul save közt, de slabshield “+2 to save roll” és nem +2 save karakterisztika. Nem ugyanazt jelenti mint, ahogy +1 Bs sem azonos +1 to hit roll-al. Szerintem is marhaság, de ez van.

A szabálykönyv faq szerint:

Q: If an ability allows me to add 1 to saving throws, does it
apply to both normal saving throws and invulnerable throws?
A: Yes, unless otherwise stated.

Azaz a bullgryn slabshield-el alapban csak a páncélját tudja használni és ahhoz hozzáadni kettőt, mert nincs invulja. De ha szerez valahogy akkor azt is tudja növelni 2-vel.

Ugyanígy take cover strategem is növeli az invult ha van az osztagnak.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-26 15:09   [ Eltüntet ]   [ # 472015 ]  
Veterán

A legdurvább CC osztag amivel eddig találkoztam: 6 ogrin, 3 slabbal, 3 invivel. Folyamatosan támogatva pszchik barierrel/take cover stratagemmel. Bárhova odaérnek, leosztanak kb 25 S6 ütést, aztán lehet nézelődni.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-26 12:59   [ Eltüntet ]   [ # 472014 ]  
Veterán
Zsolti - 2018-01-26 09:45
Slam - 2018-01-25 16:35

Érdekesek a hírek (GW-nél újra elgurult a gyógyszer), AM/Custodes kombó szempontjából:

Vexila defensor 9”-ben 5+ invult ad minden imperium infantry-nak lövés ellen, a bullgryn slabshield +2-t ad minden mentőhöz, = 3+ invul bullgryn-ok lövés ellen tongue laugh
és ez csak a passzív képesség, ehhez még jöhetnek relic-ek és strategemek (AM pszi/take cover strategem +1 minden mentőhöz így már 2+ is kijön).

Persze a 2++ marha jól hangzik, de veszélyes annyira a bullgryn, hogy ez bárkit zavarjon?

Kerülj egyszer közelharcba egy csapat bullgrynnel, majd meglátod mennyire zavaróak… smile

CsG

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-26 12:59   [ Eltüntet ]   [ # 472013 ]  
Veterán

Érdekesek a hírek (GW-nél újra elgurult a gyógyszer), AM/Custodes kombó szempontjából:

Vexila defensor 9”-ben 5+ invult ad minden imperium infantry-nak lövés ellen, a bullgryn slabshield +2-t ad minden mentőhöz, = 3+ invul bullgryn-ok lövés ellen tongue laugh
és ez csak a passzív képesség, ehhez még jöhetnek relic-ek és strategemek (AM pszi/take cover strategem +1 minden mentőhöz így már 2+ is kijön).

Azt ugye tudod, hogy a “save” és az “invulnerable save” két különböző dolog? A “save” egy karakterisztika, amit 2-vel javít a slabshield - 4+-ról, 2+-ra. A Slabshieldes Bullgrynnek 2+-os “save”-e van, és 5+-os “invulnerable save”-e. A Brute Shieldesnek meg van egy 4+-os invu save-e és egy 5+-os invu save-e, és választhat közülük. Szabálykönyv 181. oldal.

CsG

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-26 09:45   [ Eltüntet ]   [ # 472006 ]  
Veterán

Persze a 2++ marha jól hangzik, de veszélyes annyira a bullgryn, hogy ez bárkit zavarjon?

[ Profil ]  

1 ennyiből: 431
1

Warhammer 40K szabályok ››