Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 422
1
Astra Militarum (Imperial Guard)
Dátum: 2017-10-19 17:52   [ Eltüntet ]   [ # 469491 ]  
Veterán
Slam - 2017-10-19 17:44

OFFTOPIC: Most döbbentem rá egy szörnyű összeesküvésre. Sohasem tetszett a taurox, de most rájöttem miért. Hiszen ez kimondva “Tau Rocks”... a tudatalattim ezt észlelte ezért nem tudtam soha rávenni magam, hogy hozzak. Ha Tausux lenne a neve már lenne vagy egy tucat…

Köszi a szóviccet

Taurox hátránya, hogy nem lő kétszer, pedig a gatling + volley gun egész jó ötletnek tűnik.

Freddy Krueger - 2017-10-19 17:25

Pszt, ne áruld el nekik a titkunk, amit az első kódex óta őrzünk wink

Ja, érzem, hogy feltaláltam a melegvizet…

Lascannont neki!

A Lascannon jó. Épp azon dolgozom, hogy hogyan lehet hatékonyan hozni. Meg kitalálni, hogy LR mivel jó, alap BC + HB nem tűnik rossznak, Pask se, csak drága (mert a 2+ BS-re már rakok Lascannont meg 2 plasmát, ami így viszont egy harmad LR vagy fél Basilisk ára), Catachan doctrine és tank order mind kettő jó, talán a doctrine jobb, stb. stb. Cadian problémája, hogy nem mozog. Lehet ki kéne próbálni a sok conscript blob, menni előre, ráülni objektívákra, LR spammal lőni, az ellenfél meg találja ki, hogy mit akar/tud leszedni.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-19 17:44   [ Eltüntet ]   [ # 469490 ]  
Veterán

OFFTOPIC: Most döbbentem rá egy szörnyű összeesküvésre. Sohasem tetszett a taurox, de most rájöttem miért. Hiszen ez kimondva “Tau Rocks”... a tudatalattim ezt észlelte ezért nem tudtam soha rávenni magam, hogy hozzak. Ha Tausux lenne a neve már lenne vagy egy tucat…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-19 17:25   [ Eltüntet ]   [ # 469489 ]  
Veterán
Zsolti - 2017-10-19 16:06

Nekem eddig úgy tűnik, hogy az IG nem bírja a strapát, és viszonylag könnyen leesnek a dolgok, szóval mennyiséggel kell ezt kompenzálni.

Pszt, ne áruld el nekik a titkunk, amit az első kódex óta őrzünk wink
Az 5+ és a járművek jelentőségének alapszabálybeli változásával énszerintem ennél csak jobban hullott az IG az idők során.

Gyalogok ellen eddig a Hurricane bolter volt a legijesztőbb

Lascannont neki!

(vagy rohamozó 10+ genestealer, ami nagyon sokat üt, és elég nagyot),

Erre valók az áldozati osztagok, megfelelő távolságra a fő arcvonaltól.

de bármilyen rapid fire alap puska is kellemetlen, főként rapid fire range-ben.

Ha jól csinálod, ilyenből ritkán hoznak azért eleget.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-19 16:06   [ Eltüntet ]   [ # 469488 ]  
Veterán

Nekem eddig úgy tűnik, hogy az IG nem bírja a strapát, és viszonylag könnyen leesnek a dolgok, szóval mennyiséggel kell ezt kompenzálni. T3 5+ baka nyilván mindentől hullik, 4+-os scion sem sokkal ellenállóbb, főként, hogy az már 150 pont (Scion command lehet olcsóbb). Járművek T7-8, 3+ páncéllal 11-12 körüli sebbel, ami anti tank, az ezeket már simán 3-4+on sebzi, és ellenük ált. 5-6+ mentőd ha marad, és D6 sebzés is elég gyakori. Persze ezt lehet azzal kompenzálni, hogy 152 pont egy alap Leman Russ, és nem is biztos, hogy akarsz az alapon kívül mást hozni. Simán hozol belőle 4-et, vagy amennyid éppen van, darabja Heavy 2D6 S8 AP -2 D D3 meg azért általában fáj mindennek, ha nem is nagyon, de azért egy kicsit. És ha elég sok T8 W12 3+ tankot felraksz, akkor már nem annyira egyszerű leszedni őket/mindet.

Gyalogok ellen eddig a Hurricane bolter volt a legijesztőbb (vagy rohamozó 10+ genestealer, ami nagyon sokat üt, és elég nagyot), de bármilyen rapid fire alap puska is kellemetlen, főként rapid fire range-ben.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-19 11:59   [ Eltüntet ]   [ # 469485 ]  
Veterán
Ducimax - 2017-10-19 11:56
Tyrpak - 2017-10-19 11:23
alali77 - 2017-10-19 11:15
Freddy Krueger - 2017-10-18 15:11
Slam - 2017-10-18 14:44

Egy Freddy féle AM, vagy Ork tömegsereggel sokat nem tudok kezdeni, de némi mázlival egy döntetlent ki lehet harcolni.

Én nem értek az IG-hez smile , de szerintem nyolcadik kiadásban megengedhetetlen luxus nem készülni horda ellen.

No de hordán kívül mi lesz jó horda ellen?

SM Aggressor 2x 6+d6 lövéssel
Necron buffolva 5+-ra 3 találattal
AdMech Castellan
Mortarion
Berzerkerek

Kihagytam még valamit?

A T’aut, mint olyat… megfelelő figurák 12-16 lövés per kopf, összevont overwatch, sok Fly ha szükség lenne még egy lövés fázisra miután odaér a tömeg.

Nah, akkor ezek után nem is értem hogy min megy a sirám, mindenki lazán lenyomja a tömegseregeket. smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-19 11:56   [ Eltüntet ]   [ # 469484 ]  
Veterán
Tyrpak - 2017-10-19 11:23

Egy Freddy féle AM, vagy Ork tömegsereggel sokat nem tudok kezdeni, de némi mázlival egy döntetlent ki lehet harcolni.

Én nem értek az IG-hez smile , de szerintem nyolcadik kiadásban megengedhetetlen luxus nem készülni horda ellen.

AdMech Castellan
Mortarion
Berzerkerek

Kihagytam még valamit?

A T’aut, mint olyat… megfelelő figurák 12-16 lövés per kopf, összevont overwatch, sok Fly ha szükség lenne még egy lövés fázisra miután odaér a tömeg.

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Számukra a gyermekek nem többek, mint a részek pótlásai, melyek képesek tudásukkal szolgálni, amíg meg nem halnak.
Akkor mi ez a gépezet?
Ez a gépezet a rettenetes és gonosz Tau Birodalom.
Az emberiséget fenyegeti ez a gonosz gépezet, és ha belenyugszunk létezésébe, a gépezet felőröl minket.
Az ilyen gépezetet el kell pusztítani.

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-19 11:23   [ Eltüntet ]   [ # 469480 ]  
Veterán

AdMech Castellan
Mortarion
Berzerkerek

Kihagytam még valamit?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-19 11:15   [ Eltüntet ]   [ # 469479 ]  
Veterán

Egyébként a Shadowsword biztos kapja a +1BS-es doktínát?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-18 16:37   [ Eltüntet ]   [ # 469460 ]  
Veterán

Én nem értek az IG-hez , de szerintem nyolcadik kiadásban megengedhetetlen luxus nem készülni horda ellen.

Ha vostroyan akkor kaphatja, nincs gyalogságra korlátozva.

Hát igen ki kell próbálni, esetleg kifaragni egy punishert valahogy plusz gyalogságirtásra. Egyébként aki vissza is tudja hozni az osztagokat azzal szemben úgyis csak végletes megoldás működik és akkor más sereggel szemben vérzik el a lista. Nem marad más lehetőség, mint az ynarri-k elleni taktika: csak koptatod az osztagokat és nem ölöd meg őket. Ha a csökkentett létszámú osztagokat pár körig túléled akkor az utolsó körökben a maradékot le lehet takarítani, persze ez csak az elmélet ugye mert a gyakorlatban az ellenfél és a kocka is hajlamos beleszólni… 

Amúgy az +1 to hit, és nem +1 BS, elég jelentős a különbség.

Igen régi megszokás, de shadowsword-nál kevésbé számít a különbség, az executioner-nél sokkal inkább.

- Dagger of Tu’sakh-al simán be lehet hozni oldalról egy Tank commandert egy conscript blobbal

Bizony vagy pl. egy papot bullgryn-okkal. szerk.: Ha van regimentje a karakternek akkor csak ugyanolyat hozhat.

- a Sabre platform searchlighttal 20 pontért 1 unitnak 1 unit ellen ad +1 to hitet, ami nekem elég tápnak tűnik

IA FAQ szerint csak regiment infantry-nak, de persze így sem rossz. Csak nincs figura már hozzá és könnyen lelőhető.

- ha valamit nagyon meg akarsz védeni, akkor ki lehet osztani +1 saving throwt stratagemből, egy másikat psziből, meg egy -1 to hitet az ellenfélnek szintén psziből. egy 1+-os páncélú Baneblade -1 to hittel már egész életképes. Főként ha véletlenül fedezékben is van.

Konkrétan az én listám is így védené a shadowsword-ot, csak enginseer-el turbózva.

- Tallarn Move, Advance, lő, rohamoz, 2+-ra nagyot üt Baneblade valaki?

Én is gondolkodtam rajta, de a mérete miatt nagyon nehezen oldalazva tudod felrakni ambush-al, -1 to hit ha advance-olt (mert a fegyverei tallarn miatt assault). Még így is jól hangzik, de nem szabad elfelejteni, hogy a lövés nélkül advance vagy normál mozgás lövés mellett a többi baneblade is megteheti ugyanezt. Érdemes összehasonlítani más regiment specjeivel, ezért kísérletezek a vostroyannal.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-18 15:53   [ Eltüntet ]   [ # 469456 ]  
Veterán

Mármint? Unit kaphatja, a Baneblade unit.

Amúgy az +1 to hit, és nem +1 BS, elég jelentős a különbség. Pl. ha van valamid, ami 6-ra üt be, akkor a +1 BS-nél ugyanúgy 6-ra, de +1 to hittel 5-6-ra, ill. ugyanígy overcharge-olt plasma +1 to hit-el nem tud besülni, de az 1-es dobás ugyanúgy mellé megy (mert az 1 mindig mellé megy, akárhova módosítod).

Szerk.: egy-két érdekesség, amit az interneten találtam:

- a Relic of lost Cadia úgy van megfogalmazva, hogy akárhányszor lehet használni, nem csak egyszer (az unveil az játék szempontjából az égvilágon semmit se jelent)

- Dagger of Tu’sakh-al simán be lehet hozni oldalról egy Tank commandert egy conscript blobbal

- a Sabre platform searchlighttal 20 pontért 1 unitnak 1 unit ellen ad +1 to hitet, ami nekem elég tápnak tűnik, főként, hogy mindenki meg az anyja is tud -1 to hitet osztani, és pl. nem poén, ha mozgás után 1-3-ig robban a plasma (persze akkor már nyilván nem fogod overcharge-olni)

Vindicare-t vagy Ratling spamot próbált már valaki? Minimum IG ellen elég hasznos a character gyilkolás, de sniper rifle nem túl erős, a Vindicare meg ha fejreáll is csak D3/D6 sebet visz be, szóval kb. két körönként lő le 1 IG karaktert, ami azért a táptól vagy az elégtől messze van. Persze amire egy kevés, arra a sok lehet, hogy elég, és darabja csak 90 pont.

- ha valamit nagyon meg akarsz védeni, akkor ki lehet osztani +1 saving throwt stratagemből, egy másikat psziből, meg egy -1 to hitet az ellenfélnek szintén psziből. egy 1+-os páncélú Baneblade -1 to hittel már egész életképes. Főként ha véletlenül fedezékben is van.

- Tallarn Move, Advance, lő, rohamoz, 2+-ra nagyot üt Baneblade valaki?

- Mordian orderes sok plazmás veteránok/special weapon squad elég hatékonynak tűnik karakterek ellen, csak valamivel célba is kell juttatni, bár a Valkyrie ami mozog min 20”-at, ledobja, ahova kell (néhányan túl is élik, ugye ez úgy megy, hogy egyesével dobod, nem n db D6-ot, tehát mindenkinek 1/6 esélye van leesni) lehet nem rossz erre

Az már kiderült, hogy a CP visszanyerő warlord trait meg relic milyen viszonyban van az első kör előtt használt stratagemekkel?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-18 15:11   [ Eltüntet ]   [ # 469452 ]  
Veterán

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-18 14:44   [ Eltüntet ]   [ # 469451 ]  
Veterán

Látom beindult az élet és gyűlnek a tapasztalatok, úgyhogy rákérdeznék a véleményetekre.
Az alábbi listával kacérkodok:

Supreme command (vostroyan)
HQ Lord Commissar, Primaris, Tempestor Prime (rod)
LOW Shadowsword 2xhb sponson
+ Brigade (cadian)
HQ 2x commander+ tank commander (executioner, las+ 2 plazma)
TROOP 1x consript (30), 3x squad (lascannon), 2x scion (2plazma)
ELITE astropath, commissar, tech priest
FAST 3x scout sentinel
HEAVY executioner (las + 2 plazma), battle tank (battle cannon, 3xhb), HWT (3 mortar)
kerek 2000 pötty, 13 CP a rövid idő alatt klasszikussá vált 5+ cp újrhasznosító trait és relic

összesen 1 vulcan cannon grin, 7 db LC, 6-8 db PC (torony duplázás függvényében), 9 HB és az apró... 81 gyalog figura, 7 jármű

Az elképzelés az, hogy shadowspord minden körben megkapja +1bs vostroyan strategem-et és consriptekkel és pár karakterrel nyomul előre ha kell. A +1bs segít akkor is használhatónak maradnia mikor már lesérült, a psykerek és az enginseer pedig kicsit javít a túlélési esélyein.

A cadiai részleg infantry oszagai a lascannonokat marker light-nak használja, azaz parancsal újradobva remélhetőleg okoz legalább egy sebet a fő veszélyforrásnak és utánna a cadiai strategem-el a plazmás tankok +1BS-el megdolgozzák a célpontot. A plazma tankok adnák a sokoldalúságot mert járműre és gyalogságra is használhatóak.

A scionokban nem vagyok biztos, de úgy tűnt hiányzik a mozgékonyság és a maradék pontból ők tűntek értelmes választásnak.

Körönként megeszik 4-5 CP-t, úgyhogy nagyjából négy körig tudja tartani a hatékonyságát.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-18 14:36   [ Eltüntet ]   [ # 469450 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2017-10-18 14:19

Tényleg, hogyha -1tohit van, és így a plazma kettesen is megsüti magát- akkor viszont az 1-est újradobó paranccsal is újradobhatom a kettest is, nem?

Sajnos nem. Először nézed mit dobhatsz újra, utána a végleges kocka állapothoz hozzá adod a módosító(ka)t és mindezek után nézed meg milyen képességet / hatást vált ki az érték.

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-18 14:19   [ Eltüntet ]   [ # 469448 ]  
Veterán

Tényleg, hogyha -1tohit van, és így a plazma kettesen is megsüti magát- akkor viszont az 1-est újradobó paranccsal is újradobhatom a kettest is, nem?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-18 13:06   [ Eltüntet ]   [ # 469437 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2017-10-07 18:16

... és meg is van a sereg.

4 company commander
1 primaris
2 command squad 4-4 flamerrel
2 command squad 1-1 lascannonnal (meg az egyikben két sniperrel)
2 Asztropata (laspistollal, mert úgy olcsó)
3 Komisszár
4 Infantry squad las-plas (háromnak van boltere is, a negyedikre nem jutott pont smile)
2 Infantry squad 1-1 flamerrel
4 osztag conscript (2*30, 2*20)
4 HWS 3-3 lascannonnal
3 Scout Sentnel multilaserrel
3 Leman Russ battlecannon+hull heavy bolter

2000 pont, 210 ember, 6 jármű
A doktrína Valhalla, a relic Kurovs Aquila, a Warlord Trait Grand Strategist
Egy Battalion és egy Brigade, úgyhogy 15 CP

Játszogatok ezzel a sereggel, eddig jók a tapasztalatok
-A valhallan képesség, a morálból elfutók felezése nagyon hasznos, nem minden egységet ér el a komisszár, meg az ellenfelek is előbb-utóbb rájönnek, hogy az IG sereget annak kilövésével lehet legjobban megfogni, de így mérsékelhetőek az ebből eredő károk. Főleg a 10 fős futkorászós squadoknál, ha azok nem futnak el, akkor sokkal többet kell költeni a lelövésükre, mint amennyt egy 210 fős sereggel szemben álló ellenfél akarna.
-A valhallan doktrína, az infantry osztagok feltámadása is nagyon hasznos. Ha kell, egy 30 fős conscript, ha kell, lascannonosok- igazából felbecsülhetetlen minden szempontból.
-A valhallan egyedi parancsnak, a CC-be lövésnek eddig nem nagyon láttam a helyét, sokkal egyszerűbb a közelharcolókkal visszavonulni, és velük getbackinthefightolni, mint a fél seregnek egyenként közelharcba lövős parancsot adni. Esetleg egy nagyon jó közelharcos egység lehet, amit nem akar az ember kivonni, de ha olyan jó, akkor meg minek lőnék még bele is a CC-be?
-A Russok is jók, de főleg seregszinten-sok lövést levesznek a lascannonokról. A 2D6-os battlecannon kicsit csalódás volt, de, ha belegondolunk, 2d6 az mondjuk 7 lövés, kis jóindulattal 4 találat, annak még sebeznie kell, és csak AP-2, szóval tömegirtásra nem egy nagy eresztés. (HB-val mér jobb lenne, de az meg csak 5+-on talál mozgás után, szóval HB-nként egy találat, attól nem szarunk vastagot.) Itt is hasznos a Valhallan doktrína.
-A Sentinel nekem kellemes meglepetés volt, multilaserrel sokat nem okoz, viszont Go recon-nal tényleg szélvészgyors, és az amúgy is amsszív board controlt tovább javítja.
-Az 5+-os CPújrakapás nagyon kell, én nagyon szeretem költeni, a send in the next vawe alapból körönként kettő, az már négy kör alatt is több, mint amennyije a legtöbb ellenfélnek van.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-16 13:25   [ Eltüntet ]   [ # 469388 ]  
Veterán

Knight: az új kódex fényében kevésbé éri meg, mert ugyanazt a tűzerőt olcsóbban is be lehet szerezni. A fő előnye, hogy komoly ütőerőt képvisel, ami sokat segít, hogy az ellenfél nagy dögének utolsó woundjait lekapd vagy feltartsd. Ellenünk azonban hatékony, mert nem lehet közelharcban lekötni (ha elhagyja a közelharcot ugyanúgy lő és rohamozik) és infantry-n át is mozoghat kiváláskor, így lazán átsétál a consripteken. Mint minden superheavy jól végig kell gondolni, hogy mire akarod használni, mert csak a tűzereje és a csak a közalharci ütőereje miatt nincs értelme hozni. Svájci bicskának viszont jó, de ahhoz ki kell használni minden előnyét (hogy mozog, lő, rohamozik, kiválik újra lő, újra rohamozik stb.).

Stormlord: nem kapott semmi komoly bónuszt a kódex-el, bár rengeteg figurát tud szállítani de nagyon drága ahhoz, hogy csak pl. lascannon-ok elrejtésére használja az ember és kevés esetben éri meg csapatszállításra a tallarn spec szabályok és a scion deep strike mellett.

Shadowsord: most a sztár, mert jó/jobb lett az ágyúja. Ráadásul jobban működik vele az új superheavy strategem/tallarn álom kombó (mozogsz/oldalszéltől deployolsz, advance-olsz, meglövőd ágyúval az ellenséges dögöt, megrohanod és lepucolod a maradék wound-ját 2+-os találatokkal).

Többi variáns: nem nagyon emelkednek ki és ritkán hoznak többet, mint azonos pontértékért hozott leman russ-ok, amik ráadásul obsec-ek lehetnek és a batallion-ban kitöltik a heavy-t.

Általánosságban minden super heavy csak akkor jó, ha seregedet köré építed és egy konkrét feladatot adsz neki, amiben hatékony.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-15 09:32   [ Eltüntet ]   [ # 469370 ]  
Veterán
Urden - 2017-10-14 12:03
Zsolti - 2017-10-14 11:09

Baneblade nem kaphat parancsot max stratagemet meg doctrinet. Előbbivel ccben is elég jó most smile

A knigtok egyelőre indexben meg admech codexben vannak, ugye?

Várja sokkal ki próbálkozott? A 3d3 s16, amire rálőttek, az leesik verzión kívül mi jó meg?

stormlordon kivul mind okes papiron atlag dobasokkal is korrekt

Stormlord sokat lő, infantryra elég nagyot is, szállít, van fireing deckje, mi a baj vele?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-14 17:02   [ Eltüntet ]   [ # 469360 ]  
Veterán

Üdv

Egy kérdès a pre game résznél ami nem fázis lehet-e több stratagemet használni ?

Aláírás 

King for a day , Fool for a Lifetime , Take this bottle
Faith no More

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-14 12:03   [ Eltüntet ]   [ # 469357 ]  
Veterán
Zsolti - 2017-10-14 11:09

Baneblade nem kaphat parancsot max stratagemet meg doctrinet. Előbbivel ccben is elég jó most smile

Várja sokkal ki próbálkozott? A 3d3 s16, amire rálőttek, az leesik verzión kívül mi jó meg?

stormlordon kivul mind okes papiron atlag dobasokkal is korrekt

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-14 11:09   [ Eltüntet ]   [ # 469356 ]  
Veterán

[ Profil ]  

1 ennyiből: 422
1

Warhammer 40K szabályok ››