Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

2 ennyiből: 421
2
Astra Militarum (Imperial Guard)
Dátum: 2017-10-09 15:10   [ Eltüntet ]   [ # 469203 ]  
Veterán
Fattyú - 2017-10-09 14:56

Legalább detachon belül ne lehessen Impériumot allyzni.

Ez biztos megmarad, mert van egy csomó csonka frakció, amelyek nem tudnak önálló detachmentet képezni.

Mondjuk azokat lehet kivételként kezelni.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-09 14:56   [ Eltüntet ]   [ # 469202 ]  
Veterán

Legalább detachon belül ne lehessen Impériumot allyzni.

Ez biztos megmarad, mert van egy csomó csonka frakció, amelyek nem tudnak önálló detachmentet képezni.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-09 13:21   [ Eltüntet ]   [ # 469197 ]  
Veterán

Bár lőttem le repülő utolsó sebét conscriptekkel, de szerintem se emiatt kell félni tőlük. Ahol tényleg kifejezetten kellemes az új sebzéstábla, az a T5-ös modellek megsebzése, de azok meg általában kaptak plusz sebet, úgyhogy ugyanott vagyunk.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-09 13:14   [ Eltüntet ]   [ # 469194 ]  
Veterán
dinnyeTM - 2017-10-09 11:47

A lényeg a morálon van, ha meg tudod oldani, hogy ne fussanak el/pusztuljanak bele…
Hogy jött ki neked azaz orbitális szám? Az okés, hogy 3*30 lövéás a 1 osztag csoki.

24 sebe van a Knight-nak
3+ a mentője tehát 24*3
T8 vs S3 24*3*6
5+ a conscript BS-e 24*3*6*3=1296

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-09 11:47   [ Eltüntet ]   [ # 469192 ]  
Veterán

A lényeg a morálon van, ha meg tudod oldani, hogy ne fussanak el/pusztuljanak bele…
Hogy jött ki neked azaz orbitális szám? Az okés, hogy 3*30 lövéás a 1 osztag csoki.

Aláírás 

We’re not here to destroy THE game, we’re here to destroy YOUR game

As you know, the key to victory is the element of surprise. Surprise!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-09 11:20   [ Eltüntet ]   [ # 469191 ]  
Veterán

Bár az a tény hogy 24*3*6*3=1296 lövéssel lelőnek egy Knightot biztos minden ellenfelet lábremegésre késztet. smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-09 11:16   [ Eltüntet ]   [ # 469190 ]  
Veterán

Azért amit a Comscriptec tudnak azt más is tudja produkálni, Chaos a horrokkal meg a kultistákkal/poxwalkerekkel (és ez utóbbiak lehet még örülnek is majd a megehető conscripeknek), gondolom a génorzó hybrid seregben is van rá megoldás, a valamint az orkok meg alapból tudják ezt.Fura hogy ezen megy a rinya, amikor meg az ellen telerakja kis démonaokkal a pályát az még eddig nem zavart senkit.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-09 10:48   [ Eltüntet ]   [ # 469188 ]  
Veterán
Zsolti - 2017-10-09 10:22
Freddy Krueger - 2017-10-09 10:09

Ebben az a jó, hogy a conscriptek a 3. kiadáshoz kiadott Eye of Terror kiegészítővel jöttek be a játékba, és azóta pontosan ugyanezt csinálták mindig, csak amíg én egyedül játszottam velük, addig senki nem parázott erre rá. Most, hogy mindenki ráült a bandwagonra, hirtelen észrevették smile

Valaki adjon már Freddynek egy “tízéve ugyanazzal játszom” plecsnit raspberry

Kész csoda, hogy eddig senkinek nem jutott eszébe ellőni a Bane-es poént…

Hős vagy Freddy, egy kibaszott híró! Lapozzunk raspberry

Irigykedsz, hát pont ettől annyira jó! wink A conscriptek a legállatabbak.
Egyébként, szégyellem, de bevallom, volt pár év, amikor hűtlen voltam hozzájuk, és inkább infantry squadokat hoztam helyettük és hagymahéj-taktikát játszottam, ez az orkok virágkorában volt, amikor 30 ork támadott 120-at rohamból és simán elvitték az 50 conscriptet egy körben (és ezért persze minden második játékos ork volt. Aztán jött az overwatch, meg, hogy mindig a közelebbi modellt kell levenni, és az agyatlanul rohamozó ork hordának is befellegzett, de akkor meg jöttek a deathstarok)
Még így jobban belegondolva, az igaz, hogy az 5+-os páncél sokkal jobb lett, de cserébe közelharcban meg sokat romlottak: eddig volt rohambónusz, lehetett tápolni őket a pappal, és BS4-ig 4+-on találták az embereket. most meg van egy fix 5+ találat, és egy támadás.

Meg nem is az a fő baj velük szerintem, hogy ezt csinálják, hanem, hogy mindenki orrba-szájba hozhatja őket. Régen, amíg a platoonstruktúra szigorúan megvolt, addig limitálva volt, hogy egy osztag conscript/platoon, és így háromnál többet akkor sem nagyon tudott az ember hozni, ha direkt hordára hajtott. Most egy sima troop choice, ráadásul Imperium keywordös.

Ja, ez elég jogos. Ugyanígy a Smite platform Primaris psyker 40 pontért, annyit spamolsz belőle, amennyit akarsz.

Egyszer hoztam három 50-es osztag conscriptet, már nem emlékszem, talán 3000-es, vagy 2500-as Legendás verseny volt, és hoztam Chenkovot, meg AlRahemmel az egyik osztag oldalról jött be. Szerintem eddig ez volt a maximum értelmesen hozható conscriptmennyiség nem-Apocalypseban. (Elvileg nyilván beférne több is, de amúgy működő sereget feltételezve.)

És még egy apróság: olcsó troop a brigade-hoz.

Az nem, 20 fős minimál osztaggal 60 pont, az infantry squad pucéron csak 40.

A franc tudja, 10 fős Infantry squad nem csinál semmit, 20 fős conscript osztag meg már elég jól foglalja a helyet.

Én mindig viszek sima Infantry squadokat is, egy lángszórót kell adni nekik, úgy hasznos jószág, mert abszolút feláldozható, akár rohamfelfogásra, akár objektíváért szaladni. És azért fél seggel lefingani (5 fős SM tactical boltertüze pl) nem lehet úgy, mint pl egy négyfős command squadot, 10 ember leszedéséhez már azért tisztességesebben oda lehet pörkölni. Viszont ugye ott van mellettük 190 másik ember, így egy kis létszámú sereg prioritási listáján nagyon hátul lesznek, sokat csintalankodhatnak.

Egyrészt jó dolog, hogy az Imperium allyzhatja saját magát, másrészt nem annyira fasza, hogy tényleg bárki bárhova bebökhet egy random egységet ingyen (najó, ez kicsit talán jó is, pl. az x-menes lánctalpas servitort lassan be kéne szereznem).

Igen, ebben valami rendszer azért kéne. Legalább detachon belül ne lehessen Impériumot allyzni.

Azért 20 pontért +10 wound nem olyan rossz.

Teljesen jó, de az se jó, ha mindenkid egy osztagban van. +más szempontból azért az infantry jobb, jobban tud lőni, vannak opciói, stb. Meg kell találni az egyensúlyt, mind a két osztagnak megvan a maga helye a seregben.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-09 10:38   [ Eltüntet ]   [ # 469187 ]  
Veterán

Azért 20 pontért +10 wound nem olyan rossz.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-09 10:22   [ Eltüntet ]   [ # 469185 ]  
Veterán

Ebben az a jó, hogy a conscriptek a 3. kiadáshoz kiadott Eye of Terror kiegészítővel jöttek be a játékba, és azóta pontosan ugyanezt csinálták mindig, csak amíg én egyedül játszottam velük, addig senki nem parázott erre rá. Most, hogy mindenki ráült a bandwagonra, hirtelen észrevették smile

Valaki adjon már Freddynek egy “tízéve ugyanazzal játszom” plecsnit raspberry

Kész csoda, hogy eddig senkinek nem jutott eszébe ellőni a Bane-es poént…

Hős vagy Freddy, egy kibaszott híró! Lapozzunk raspberry

Meg nem is az a fő baj velük szerintem, hogy ezt csinálják, hanem, hogy mindenki orrba-szájba hozhatja őket. Régen, amíg a platoonstruktúra szigorúan megvolt, addig limitálva volt, hogy egy osztag conscript/platoon, és így háromnál többet akkor sem nagyon tudott az ember hozni, ha direkt hordára hajtott. Most egy sima troop choice, ráadásul Imperium keywordös.

Ja, ez elég jogos. Ugyanígy a Smite platform Primaris psyker 40 pontért, annyit spamolsz belőle, amennyit akarsz.

A franc tudja, 10 fős Infantry squad nem csinál semmit, 20 fős conscript osztag meg már elég jól foglalja a helyet.

Egyrészt jó dolog, hogy az Imperium allyzhatja saját magát, másrészt nem annyira fasza, hogy tényleg bárki bárhova bebökhet egy random egységet ingyen (najó, ez kicsit talán jó is, pl. az x-menes lánctalpas servitort lassan be kéne szereznem).

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-09 10:09   [ Eltüntet ]   [ # 469184 ]  
Veterán
Fattyú - 2017-10-08 10:19

Meg tudod védeni a járműveidet, objektívát foglal, leköt közelharcosokat. De főleg az első, mert tök jó a két csillió lézeres Russ, ha bejön hátul egy assassin és elkezdi szétszerelni, illetve miután kioldalogsz a CC-ből, csak paranccsal tudsz lőni a körödben.

Ebben az a jó, hogy a conscriptek a 3. kiadáshoz kiadott Eye of Terror kiegészítővel jöttek be a játékba, és azóta pontosan ugyanezt csinálták mindig, csak amíg én egyedül játszottam velük, addig senki nem parázott erre rá. Most, hogy mindenki ráült a bandwagonra, hirtelen észrevették smile Meg nem is az a fő baj velük szerintem, hogy ezt csinálják, hanem, hogy mindenki orrba-szájba hozhatja őket. Régen, amíg a platoonstruktúra szigorúan megvolt, addig limitálva volt, hogy egy osztag conscript/platoon, és így háromnál többet akkor sem nagyon tudott az ember hozni, ha direkt hordára hajtott. Most egy sima troop choice, ráadásul Imperium keywordös.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-09 09:34   [ Eltüntet ]   [ # 469183 ]  
Veterán
SaGa Jr - 2017-10-09 08:59

Csak most vettem észre, de a Hellhound kapott egy egész erős buff-ot. Az ágyúja már 2d6 találatot oszt le az indexes d6 helyett és a pontértéke az ágyúnak nem változott. Ezzel mondjuk a FW-ös Hellhound változat (ami 20 ponttal drágább) mehet is a kukába az 1 kockás találattal és annak újradobásával.

viszont dmg1 lett dmg2ről

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-09 08:59   [ Eltüntet ]   [ # 469181 ]  
Veterán

Csak most vettem észre, de a Hellhound kapott egy egész erős buff-ot. Az ágyúja már 2d6 találatot oszt le az indexes d6 helyett és a pontértéke az ágyúnak nem változott. Ezzel mondjuk a FW-ös Hellhound változat (ami 20 ponttal drágább) mehet is a kukába az 1 kockás találattal és annak újradobásával.

Aláírás 

8th edition Indexek és szabálykönyv pdf verziók
A Warhammer 40000 embléma alatti hozzászólásokban az egyes könyvek linkjei.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-09 07:52   [ Eltüntet ]   [ # 469180 ]  
Veterán

nyau dupla

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-09 07:52   [ Eltüntet ]   [ # 469179 ]  
Veterán
Zsolti - 2017-10-08 19:45

Vehicle equipmentekből talált valaki jót? Nekem az a benyomásom, hogy drágák, és nem túl használhatók, de lehet nem vettem észre valami kombót. Augur array nem rossz, de drága, és 1db kocka újradobása kicsit halvány.

track guard sztem jo a hellhoundokra, punisherre, augur kicsit nyeh de hasznos tud lenni

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-08 21:24   [ Eltüntet ]   [ # 469177 ]  
Veterán

a könyv
https://mega.nz/#F!bEkglJwb!6qmF4o4ydr6NKkpBuq1YKQ
másolva

Aláírás 

This is our legacy. This is our Purpose. This is why we fight’
“For Russ and the Allfather!”
WarpStorm Szolnok (Inkvizítor)
WarpStorm Szolnok (facebook)

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-08 19:45   [ Eltüntet ]   [ # 469171 ]  
Veterán

Vehicle equipmentekből talált valaki jót? Nekem az a benyomásom, hogy drágák, és nem túl használhatók, de lehet nem vettem észre valami kombót. Augur array nem rossz, de drága, és 1db kocka újradobása kicsit halvány.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-08 10:19   [ Eltüntet ]   [ # 469162 ]  
Veterán

Meg tudod védeni a járműveidet, objektívát foglal, leköt közelharcosokat. De főleg az első, mert tök jó a két csillió lézeres Russ, ha bejön hátul egy assassin és elkezdi szétszerelni, illetve miután kioldalogsz a CC-ből, csak paranccsal tudsz lőni a körödben.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-08 10:15   [ Eltüntet ]   [ # 469161 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2017-10-08 09:30
Zsolti - 2017-10-08 09:19
Freddy Krueger - 2017-10-08 09:17
Crusader - 2017-10-08 09:00

4 conscript osztaggal meg 6 intafty squaddal (amik mind immunisak a morálra) tényleg kell Lemannak is ob-sec? Bár én csak örülök ha kevesebb CP-t csinálsz mert ez így minden szempontból undorító raspberry .

Háhá!
Egyébként az a legszebb benne, hogy ebből 1500 pont az a sereg, amivel 15 éve játszom (a platoon commanderek lettek előléptetve company commanderré, de ennyi idő alatt ez a való életben is megtörtént volna), a direkt tápolás a maradék 500 pont, amiből a Valkűrök helyére a Russokat meg a két asztropatát betettem.

TFW az IG seregbe tápolásnak Leman Russokat raksz :D
Végre.

Leman Russokat opciók nélkül. De nem, azt nem lehet überelni, hogy a conscript squad a legtáposabb egységünk, és az emberek a betiltását-nerfelését (conscripteket nerfelni!!! LOL) követelik.

Amúgy én még mindig nem raktam össze a nyilvánvalót. Marha olcsó, sok helyet foglal. Ennyi, vagy van ott még? Vagy az 5+ lasgun FRFSRF-el akkora tápság volt?

Sponson szerintem még mindig ráfér a Leman Russra, úgyis, hogy azzal nem lő kétszer, meg nem dobja újra a D6-okat Cadian tank order miatt. 15 pontért Plasma cannon vagy 8ért Heavy bolter kb. minden mennyiségben jó, főként, ha már úgyis kifizetted hozzá a platformot (és nem mondjuk +40 pontért hozod servitoron vagy Armoured sentinelen).

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-08 09:30   [ Eltüntet ]   [ # 469158 ]  
Veterán
Zsolti - 2017-10-08 09:19
Freddy Krueger - 2017-10-08 09:17
Crusader - 2017-10-08 09:00

4 conscript osztaggal meg 6 intafty squaddal (amik mind immunisak a morálra) tényleg kell Lemannak is ob-sec? Bár én csak örülök ha kevesebb CP-t csinálsz mert ez így minden szempontból undorító raspberry .

Háhá!
Egyébként az a legszebb benne, hogy ebből 1500 pont az a sereg, amivel 15 éve játszom (a platoon commanderek lettek előléptetve company commanderré, de ennyi idő alatt ez a való életben is megtörtént volna), a direkt tápolás a maradék 500 pont, amiből a Valkűrök helyére a Russokat meg a két asztropatát betettem.

TFW az IG seregbe tápolásnak Leman Russokat raksz :D
Végre.

Leman Russokat opciók nélkül. De nem, azt nem lehet überelni, hogy a conscript squad a legtáposabb egységünk, és az emberek a betiltását-nerfelését (conscripteket nerfelni!!! LOL) követelik.

Aláírás 

[ Profil ]  

2 ennyiből: 421
2

Warhammer 40K szabályok ››