Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

3 ennyiből: 414
3
Astra Militarum (Imperial Guard)
Dátum: 2017-07-29 23:50   [ Eltüntet ]   [ # 467141 ]  
Veterán

Mindenkit transportba kell tenni. Vagy átvenni az ITC szabályt: szétdobás van kezdésre, és aki előbb befejezi a deployt, az hozzáadhat egyet (gyakorlatilag a régi WFB kezdés szabály). Én is folyamatosan ezzel szívok, gyakorlatilag mindenki kezd ellenem.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-29 23:31   [ Eltüntet ]   [ # 467140 ]  
Veterán

Na, végre én is játszottam egy igazi 2000-es csatát a seregemmel, hát, érdekes volt.

3*Company Commander, 2*Platoon commander
4*Command squad (2*lángszórós, 2*lascannon)
4*las-plas infantry squad
2* flameres infantry squad
4*lascannonos HWT
2*Vendetta
3* 7 fős rough rider squad
2* 50 conscript
2 komisszár és egy pap

A régi seregem, annyi történt, hogy 1850 helyett már csak kb 1800 pontot nyomott, egyrészt ezért, másrészt a dandárhoz még bele kellett tenni egy harmadik company commandert és 3 fast attacknak a három osztag lovast.

Duci Taui ellen játszottam (Mindenféle suitok, egy minimális Fire warrior, egy ghostkeel, meg egy repülő). 4 objektíva, hosszú oldalas felállás. Kb olyan szinten egyoldalú volt, mint 7. kiadásban játszani a Tauk ellen, csak most ő került a fasz rosszabbik végére.

-a Tauk mocsokságaiból nagyon sokat elvettek (majd a kódexben biztos visszaadják), és komoly tömegirtó tűzerejük nem is nagyon van. Tényleg nagyon legyengítették őket.

-a sebzésrendszer változása sokat lendített a tömegIG-n, a T5-ös fegyverek már csak 3+-on sebzik, és a nyakra-faszra mindenkinek alapfegyverre is osztott Ap5 is eltűnt. Tau FW-k ellen régen úgy nézett ki, hogy a jól megtápolt BS-sel eltalálva 2+-ra vette is le a figurát, (40-50 FW pár száz pontért gyakorlatilag önmagában is ledarálta a seregemet) most 3+-on sebez, és dobom rá az 5+-t.

-a HWT-k túlélőképessége nagyon sokat javult. Most már nem viszi el az egész csapatot egy assault cannon-sorozat, vagy egy autocannon, és ha egy le is esik, az új morálrendszerrel sokkal könnyebb megfogni őket, mint régen, mikor dobtam egy Ld7-et, ami 50%.

-a sablonok eltűnése is sokat lendített a seregen, aki beszopja, az beszopja most is, de nem lesz lepinnelve 3-4 osztag egyszerre.

-a flamer nagy, tömött osztagok ellen gyengült, de kisebbek ellen viszont jobb lett. Egy figurába is meglepő mennyiségű sebet beletol.

-a lascannon nagyon jó lett. Engem mindig halálba idegesítettek a battlesuithoz hasonló jó tápos nehézgyalogosok, távolsági fegyverekkel sehogy nem lehetett kivakarni őket mondjuk egy fedezékből, mert ha nagy nehezen eltaláltam, és át is ütöttem, a lascannon is csak 1-et sebzett rajta, és maradt még 1-2 sebe. Most? Gyááá, nesze D6 seb, ha szarul dobom, akkor meg max újradobom.

-a conscriptek közelharci potenciálja viszont elkeserítő (talán ez az egyetlen nagyobb negatívum a seregben), régen a pap is sokkal nagyobb bónuszokat adott, most meg max összecsalhatom vele a régi rohambónuszt, de újradobás nuku, a Zealot-ság csak a papra vonatkozik.

-a Vendettákat első körben használhatatlanná lőtték, így nem nagyon tudtam meg, hogy a horrorisztikus 230 pontért végülis mit tudnak. Mikor lőttek, már 6+-ra tették, 12 lövésből persze egyet se dobtam meg. Amúgy egész játék alatt elég szarul dobtam.

-a lovasokat egy csapatban hoztam be hátul, és szerencsés dobásokkal kettő is tudott rohamozni. A még mindig extrém sok Tau overwatch miatt kicsit megritkultak, de kettő is beért feljövés körében (az egyikhez kellett az újradobás), sok kárt nem tettek (a lándzsák azért nem annyira jók, mint amikor rohambónusz volt és a power weapon ignorálta a páncélt- igaz, akkor nem is 8 pont voltak), de lefoglalták a Taukat, és persze iszonyatos terror három ilyen osztag bárhonnan feljőve. Ducitól utólag is elnézést, itt kicsit elbasztam a listaépítést, mert a lándzsák darabját két pontért nem adtam hozzá az árhoz, még szokni kell ezt az új rendszert. Mondjuk a csata nem ezen múlt.

-jó sokáig tartott a játék, valami 4 és fél óra alatt játszottunk le négy kört. Ennek több oka is van, az egyik, hogy már az első körben is több közelharc alakult ki, a másik meg, hogy a rohamokat mindig újra és újra le kellett játszani méricskéléssel-overwatchcsal, mert a Tauk folyton kiugráltak CC-ből. Minden körben volt vagy 4-5 roham, ez zabálja az időt.

-sokat lehet és kell még optimalizálnom a seregen (kezdve például azzal, hogy Vendettát versenyre nem is vihetek) most tényleg csak arra voltam kíváncsi, hogy a régi banda hogy muzsikál az új szabályokkal. Egyelőre úgy tűnik, hogy jól, negyedik kör után már nem nagyon volt értelme tovább játszani, a négy objaktívából 3 fixen az enyém volt, pedig a felrakásuk neki kedvezett.

-a kezdést viszont ezzel a sereggel fixen bukom. nem is tudom, hogy lehetne-e olyan IG sereget csinálni, amivel nem.

És itt is volt óriás IG (nem én vagyok:))

Csatolt képek
oriasIG_visszater_inkv.jpg
[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-27 12:48   [ Eltüntet ]   [ # 467062 ]  
Veterán
Woody - 2017-07-27 10:51
SaGa Jr - 2017-07-27 10:44

Leman Russ Conqueror - alapból 110 pont szemben az összes többi LR variáns 132 pontos alap árával.

FW FAQ ezt már megberhálta hogy a Conqueror is alapból 132 pont.

Page 110 – Astra Militarum Points Values
Change the points per model value for the Leman Russ Conqueror to read ‘132’.

Köszönet az infóért. Ez sajnálatos. :(
Így akkor már nem az igazi ez a tank variáns.

Aláírás 

8th edition Indexek és szabálykönyv pdf verziók
A Warhammer 40000 embléma alatti hozzászólásokban az egyes könyvek linkjei.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-27 11:45   [ Eltüntet ]   [ # 467058 ]  
Veterán
CsG - 2017-07-27 11:41
Kryw - 2017-07-27 11:24

akkor a parancsos dolgot elbasztam… :(

viszont a dakka russ tényleg nagyon jó (ha parancsnok) pask egyedül 2 kör alatt lepucolta a vele szembe érkező 3 fős ork mobot smile

2 kör alatt 3 orkot? Asztamindenit smile

CsG

30 bocsánat raspberry

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-27 11:41   [ Eltüntet ]   [ # 467057 ]  
Veterán
Kryw - 2017-07-27 11:24

viszont a dakka russ tényleg nagyon jó (ha parancsnok) pask egyedül 2 kör alatt lepucolta a vele szembe érkező 3 fős ork mobot smile

2 kör alatt 3 orkot? Asztamindenit smile

CsG

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-27 11:24   [ Eltüntet ]   [ # 467056 ]  
Veterán

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-27 10:51   [ Eltüntet ]   [ # 467055 ]  
Veterán
SaGa Jr - 2017-07-27 10:44

Leman Russ Conqueror - alapból 110 pont szemben az összes többi LR variáns 132 pontos alap árával.

FW FAQ ezt már megberhálta hogy a Conqueror is alapból 132 pont.

Page 110 – Astra Militarum Points Values
Change the points per model value for the Leman Russ Conqueror to read ‘132’.

Aláírás 

AtomMaki megmutatja a fény erejét!
KAAA- ,......-*-......, -POOOWWW

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-27 10:44   [ Eltüntet ]   [ # 467054 ]  
Veterán
Kryw - 2017-07-27 07:31

A conscriptek hála az új futtatós, és a get back into fight parancsnak a 3. körre simán át érnek a pályán és bekötnek közelharcba mindenkit akit kell, tök jól tudják blokkolni az ellenséget (kárt ugyan nem okoznak, de az nem is az ő dolguk…) A scionok szintén jól szerepeltek. Egyedül a leman russokat éreztem kicsit gyengének. Közel 200 pontjukkal nem sok mindent tudnak hozzá tenni a csatához, a hellhoundok sokkal jobban működtek, plusz nem is sokkal törékenyebbek mint a russok :( esetleg úgy látom értelmét hogy hozni paskot, és mellé még 2 commander tankot, a jobb BS és a to hit 1 újra dobással már azért van bennük fantázia) A punisher még mindig elég jól kezeli a hordákat, tanknyitásra me ott a lascanon és/vagy a multimelták

Gratula a jó helyezéshez.

Ki adott a conscript-eknek parancsot? Mert a Tempestor nem adhat nekik (regiment szabály ugyebár). Hozzájuk sima IG parancsnok kell ha nekik akarsz dirigálni, Militarum Tempestus parancsnok erre nem alkalmas. De erre Woody is felhívta a figyelmet amikor tanácsait és észrevételeit megosztotta a listáddal kapcsolatban.

Leman Russ tankokból a dakka variánsokat kell hozni, amik sokat lőnek, nem a nagy ágyús cuccokat. Telenyomni a gépeket bolterekkel azt menjenek.
Úgyis most már a legjobb általános fegyverré vált a heavy bolter (van Ap módosítója, az ereje miatt T6-tól T9-ig bezárólag 5+-on sebez mindent és kellő számú lövést prezentál).

Alternatíva gyanánt Leman Russ Conqueror. Ezen a mini változata van a battle cannon-nak (csak D3-at sebez és csak 48”-re lő, de cserébe a tank ezzel a löveggel és 3 heavy bolter-rel meg mondjuk egy storm bolterrel 161 pont - alapból 110 pont szemben az összes többi LR variáns 132 pontos alap árával, erre jön 25 pont a fő löveg miatt, ingyen kapsz egy co-axial storm bolter-t, a 3 HB 24 pont míg a tetőre biggyesztett storm bolter meg 2 pont).

A másik dakka gép meg a taurox prime, ami 100 pont alatt kihoz neked 30-32 lövést, igaz csak S4-el, de T7-ig az is prímán gyaláz mindent és mindenkit (ráadásul teszi ezt 3+-on találva). Ehhez a gatling csúzlit kell rádobni, meg 2 volley gun-t és 1 storm bolter-t. 8 lövés Ap-2-vel megy, a többi Ap módosító nélkül.

Tank parancsnokokkal vigyázz, ők nem adhatnak parancsot karaktereknek. Azaz sem egymásnak, sem Pask-nak. Pask adhat nekik, de magának nem, mivel nála nincs ott a szabályban hogy nem adhat character keyword-ös egységnek parancsot, míg a tank parancsnoknál ez ott szerepel.

A hellhound variánsok meg tényleg nagyon jók lettek és olcsók. A banewolf (chem ágyús variáns) különösen jó bármi ellen ami nem gép.

Aláírás 

8th edition Indexek és szabálykönyv pdf verziók
A Warhammer 40000 embléma alatti hozzászólásokban az egyes könyvek linkjei.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-27 07:31   [ Eltüntet ]   [ # 467048 ]  
Veterán

A szombati Gépház versenyre én ezt a kombót vitttem végül

HQ
Punisher pask Multi meltával lascanonnal
Tempestor prime bottal

Elite
Comissar
Tempestus command full plasmával

Troop
50 conscript
2x10 Scion 4 plasmával illetve 2 melta 2 plasma felállásban

Fast
2x banewolf

Heavy
2x leman russ battletank vegyes upgradekkel
1x leman russ executioner

A dobogó 3. helyéig repítettek a srácok smile

A mérgezős lángszórós tankok meglepően jól teljesítettek az árukhoz képest!  a 2+ sebzés és a ap -3 másodpercek alatt olvasztotta el mind a daemon princeket, mind a GK terminátorokat. A conscriptek hála az új futtatós, és a get back into fight parancsnak a 3. körre simán át érnek a pályán és bekötnek közelharcba mindenkit akit kell, tök jól tudják blokkolni az ellenséget (kárt ugyan nem okoznak, de az nem is az ő dolguk…) A scionok szintén jól szerepeltek. Egyedül a leman russokat éreztem kicsit gyengének. Közel 200 pontjukkal nem sok mindent tudnak hozzá tenni a csatához, a hellhoundok sokkal jobban működtek, plusz nem is sokkal törékenyebbek mint a russok :( esetleg úgy látom értelmét hogy hozni paskot, és mellé még 2 commander tankot, a jobb BS és a to hit 1 újra dobással már azért van bennük fantázia) A punisher még mindig elég jól kezeli a hordákat, tanknyitásra me ott a lascanon és/vagy a multimelták

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-26 18:36   [ Eltüntet ]   [ # 467036 ]  
Veterán

Annak örömére hogy jön a vadiúj Primaris Guard regiment, megint jól eltángáltam a Chadmarínokat. Jött a gonosz Repulsor tank meg a Firebat Aggressorok, de a frissen kitalált kombóm lenyomta mindet. Mert egy ilyet raktam össze 50 Power Levelre:
- Yarrick
- Tempestus Prime pimpbottal
- 10 Ratling
- Scion Command Squad 4 plazmával
- Platoon Commander
- 50 Conscript
- 2x5 gránátvetős Scion
- 2x5 plazmás Scion
- 2 Manticore
Pontban asszem ez nincs 1000 sem, szóval van hely fejlődni. De még így is nagyon tuti kis sereg volt ez, bár szegény Conscriptok megint nem alakítottak nagyot (Repulsor+Aggressor kb letakarította őket 1 kör alatt). Versenyre is valami ilyesmit vinnék, a teljesítmény megvan a csapatban.

Ellenben azt már most sejtem hogy ez a Repulsor tank so IG játékosnál fog agyvérzést okozni. Én a full-gépágyús változatot szívtam be, szenvedett is a gyalogságom amíg a Mantikórok ki nem szedték (szerencsére sok LoS blokkoló terep volt, szóval tudtam bujkálni), de a LC-s változat alatt ugyanúgy fognak nyőgni a tankok is (meg szerintem a gépágyús is kilyuggatott volna 1-2 Leman Russt). Valamit erre majd ki kell találni mert az, hogy 2 Manticore lövi 3 körön keresztül az biztos nem megoldás.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-25 18:48   [ Eltüntet ]   [ # 467007 ]  
Veterán
CsG - 2017-07-23 16:26
Woody - 2017-07-19 12:50
Sharkiepapa - 2017-07-19 12:39
Thomas Von Carstein - 2017-07-19 08:48

Üdv

egy kérdésem volna:
Pask a tank parancsot magára is kiadhatja-e ?

Ha egyezik a Regiment Keyword akkor igen, mert van Leman Russ Keywordje.

Hát, szerintem ha Pask saját magának adja a parancsot, akkor a Regiment Keyword nem lesz probléma :D.

Az új FAQ szerint Pask magának nem adhat parancsot.

Q: Can a Tank Commander or Knight Commander Pask issue a Tank Order to themselves?
A: No

CsG

Bocs nem voltam naprakész.

Aláírás 

We is gonna stomp da universe flat and kill anyfink that fights back. we’re da Orks, and was made ta fight and win.

We don’t fight fer food, or fer teef, or guns, or cos we’s told to fight. We fight cos we woz born to fight. And win.

Orkz is made fer’ two fings! Fightin’, and winnin’!

Get ‘em boyz!

Dakka dakka dakka!

WAAAGH! THE ORKS!

WAAAGH!

—————————————————————————————————

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-23 16:26   [ Eltüntet ]   [ # 466965 ]  
Veterán
Woody - 2017-07-19 12:50

Üdv

egy kérdésem volna:

Hát, szerintem ha Pask saját magának adja a parancsot, akkor a Regiment Keyword nem lesz probléma :D.

Az új FAQ szerint Pask magának nem adhat parancsot.

Q: Can a Tank Commander or Knight Commander Pask issue a Tank Order to themselves?
A: No

CsG

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-20 19:50   [ Eltüntet ]   [ # 466941 ]  
Veterán

akkor ezt benéztem! köszi a segítséget

szerk.: lecsréltem a command squadot egy komisszárra, többi pontot meg elszórtam az osztagok között

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-20 19:36   [ Eltüntet ]   [ # 466940 ]  
Veterán
Kryw - 2017-07-20 17:05

szevasztok

ezzel a listával készülök a szombati versenyre 1500 pont patrol sereg:

hq
pask punisher ágyúval lascanonnal multimeltával hunter killer rakétával stubberrel

tempestor prime kopaszon

troop
50 conscript
10 scion 4 plasma
10 scion 2 plasma 2 melta

elite
scion command squad 4 plasma

fast
6 lovas kopaszon

heavy
3* leman russ battle tank lascanonnal heavy bolterrel
heavy bolter squad

mivel csak 1 patrol formácit lehet hozni eléggé meg van kötve a kezem… sajnos a sok support karinak meg sok gyalogos osztagnak nem jut hely :(

A FAQ miatt ez nem egy legális sereglista.

Page 10 – Astra Militarum Army List
Add the following rule:
‘Matched Play – Command Squads
If you are playing a matched play game, a Battle-forged
army can include a maximum of one <Regiment>
Command Squad (pg 15) in a Detachment for each
<Regiment> Officer in that Detachment. Similarly,
if you are playing a matched play game, a Battleforged
army can include a maximum of one Militarum
Tempestus Command Squad (pg 51) in a Detachment
for each Tempestor Prime (pg 50) in that Detachment.

CsG

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-20 18:04   [ Eltüntet ]   [ # 466939 ]  
Veterán
Kryw - 2017-07-20 17:05

szevasztok

Hát, én három dolgot vettem észre:
- A Tempestor Prime-nak bot kellene, úgyis ingyér van
- Conscriptok csak úgy nagy magányukban nem jók semmire sem - a Prime nem tud nekik parancsot adni, Ld támogatásuk zéró, szóval csak a pontot eszik
- A FAQ óta csak egy Command Squad-ot hozhatsz parancsnokként, és ez a Scionokra is vonatkozik.

Plusz egy, de ez csak az én személyes véleményem:
- Pasknál már nem jó keverni a dolgokat , szóval én 3 HB-vel hoznám és nem erőltetném rajta a LC+MM kombót

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-20 17:05   [ Eltüntet ]   [ # 466938 ]  
Veterán

szevasztok

hq
pask punisher ágyúval lascanonnal multimeltával hunter killer rakétával stubberrel

tempestor prime kopaszon

troop
50 conscript
10 scion 4 plasma
10 scion 2 plasma 2 melta

elite

fast
6 lovas kopaszon

heavy
3* leman russ battle tank lascanonnal heavy bolterrel
heavy bolter squad

mivel csak 1 patrol formácit lehet hozni eléggé meg van kötve a kezem… sajnos a sok support karinak meg sok gyalogos osztagnak nem jut hely :(

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-20 06:35   [ Eltüntet ]   [ # 466919 ]  
Veterán

arra nincs, az még nincs befejezve, ott még lesz szerintem két drenya pluszba (wolfnál amúgy az 4 drenyát jelentene :D)

Aláírás 

Ha az igazság pihen, a halálnak kétszer annyi dolga van.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-19 15:51   [ Eltüntet ]   [ # 466914 ]  
Veterán
Serrath - 2017-07-19 09:03

ha már power point, írtam listát én is, bár még nem játszottam

SW-vel.
Batallion 779 pont és 58 PP
(2 HQ 3 TROOP 1 HEAVY)

Vanguard Detachment 710 pont és 46 PP
(1 HQ 3 ELIT)

Vanguard Detachment2 393 pont és 22 PP
(1 HQ 1 ELIT)

Ez nagyon nem fog működni így.
A Battallion jó, ott megvan a minimum.
Az 1 HQ 3 elites Vanguard is jó, ott is megvan a minimum.

De az 1 HQ 1 Elitet hogyan akarod hozni? Mert arra nincs FOC

Aláírás 

WH40K 2nd - 7th Edition, WH30K
OWW2 Német sereg
Keszulo AoS sereg

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-19 12:50   [ Eltüntet ]   [ # 466909 ]  
Veterán

Üdv

egy kérdésem volna:

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-19 12:39   [ Eltüntet ]   [ # 466908 ]  
Veterán

Üdv

egy kérdésem volna:

Aláírás 

We is gonna stomp da universe flat and kill anyfink that fights back. we’re da Orks, and was made ta fight and win.

We don’t fight fer food, or fer teef, or guns, or cos we’s told to fight. We fight cos we woz born to fight. And win.

Orkz is made fer’ two fings! Fightin’, and winnin’!

Get ‘em boyz!

Dakka dakka dakka!

WAAAGH! THE ORKS!

WAAAGH!

—————————————————————————————————

[ Profil ]  

3 ennyiből: 414
3

Warhammer 40K szabályok ››