Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

3 ennyiből: 421
3
Astra Militarum (Imperial Guard)
Dátum: 2017-10-08 09:30   [ Eltüntet ]   [ # 469158 ]  
Veterán
Zsolti - 2017-10-08 09:19
Freddy Krueger - 2017-10-08 09:17
Crusader - 2017-10-08 09:00

4 conscript osztaggal meg 6 intafty squaddal (amik mind immunisak a morálra) tényleg kell Lemannak is ob-sec? Bár én csak örülök ha kevesebb CP-t csinálsz mert ez így minden szempontból undorító raspberry .

Háhá!
Egyébként az a legszebb benne, hogy ebből 1500 pont az a sereg, amivel 15 éve játszom (a platoon commanderek lettek előléptetve company commanderré, de ennyi idő alatt ez a való életben is megtörtént volna), a direkt tápolás a maradék 500 pont, amiből a Valkűrök helyére a Russokat meg a két asztropatát betettem.

TFW az IG seregbe tápolásnak Leman Russokat raksz :D
Végre.

Leman Russokat opciók nélkül. De nem, azt nem lehet überelni, hogy a conscript squad a legtáposabb egységünk, és az emberek a betiltását-nerfelését (conscripteket nerfelni!!! LOL) követelik.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-08 09:19   [ Eltüntet ]   [ # 469157 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2017-10-08 09:17

4 conscript osztaggal meg 6 intafty squaddal (amik mind immunisak a morálra) tényleg kell Lemannak is ob-sec? Bár én csak örülök ha kevesebb CP-t csinálsz mert ez így minden szempontból undorító raspberry .

Háhá!
Egyébként az a legszebb benne, hogy ebből 1500 pont az a sereg, amivel 15 éve játszom (a platoon commanderek lettek előléptetve company commanderré, de ennyi idő alatt ez a való életben is megtörtént volna), a direkt tápolás a maradék 500 pont, amiből a Valkűrök helyére a Russokat meg a két asztropatát betettem.

TFW az IG seregbe tápolásnak Leman Russokat raksz :D
Végre.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-08 09:17   [ Eltüntet ]   [ # 469156 ]  
Veterán

Háhá!

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-08 09:03   [ Eltüntet ]   [ # 469154 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2017-10-08 08:38

-a papot igazán kitalálhatnák már végre. Megkonvertáltam és félig kifestettem egy shotgunost és egy bolt pisztolyost, erre fel most megint elvették tőlük ezeket az opciókat.

+1 kör picsogás WYSIWYG miatt

Ja, IG gyakorlatilag bármilyen káosz egységet le tud szedni, ha elsüti a stratagemet. Ráadásul van ehhez Relic is. Plusz poén, hogy a Relic, legalábbis a 2. meg a 3. nem része a sereglistádnak, szóval ha káosz ellen mész, viszed, ha nem, nem.

-2CP valszeg megéri az obj. secet.

Rádiós eddig jöhetett lasgunnal, most megint nem. Indexbe is erratazva került be.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-08 09:00   [ Eltüntet ]   [ # 469153 ]  
Veterán

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-08 08:38   [ Eltüntet ]   [ # 469152 ]  
Veterán
Tyrpak - 2017-10-07 23:49

3 Russ, 16 lasca, meg meg meg?

18 lasca, és én kérek elnézést wink

Nem túl sok dolgot tudok, ami ezt le tudja bontani a pályáról.

Ráadásul Valhallan doktrína, tehát felezem a morálból elfutók számát, a Leman Russok sebei duplán számítanak a sérüléstáblázaton, és 2CP-ért visszahozhatok egy halott infantry egységet, akár a conscripteket is.
2017. október 8-án tényleg nem sok minden tudja ezt leszedni, de azért várjuk ki az új kódexeket. Az elda például biztos kemény lesz, mindig az. Az IG pedig nagyon érzékeny a to hit-manipulálásra, ha ebbe az irányba viszik az eldákat tovább, akkor bármi lehet.
Azt mondjuk én sem értem, hogy a Leman Russ dupla lövését hogy gondolták, ez már kb 7edik kiadású Tau kódex szint.

Pontosabban annyi idő alatt, ami a versenyek 2-3 körig tartó csatáiban van, annyi alatt biztos nem.

Hát igen, ennek a seregnek nem elég egy két és fél órás meccsidő. Amivel ellened játszottam, annál viszont azért kicsit gyorsabb, a lovasokkal sok szarakodás van.

Más
-a papot igazán kitalálhatnák már végre. Megkonvertáltam és félig kifestettem egy shotgunost és egy bolt pisztolyost, erre fel most megint elvették tőlük ezeket az opciókat.
-a Vengence for Cadia elég vicces, Káosz Knight és daemon primarch ellen jól fog jönni. És nem csak Cadian doktrínával használható.
-apróság, de konvertált figurákkal-saját regimenttel játszóként jól esik, hogy a szabály betűje nem kényszerít a kiemelt regimentekkel való játszásra: úgy fogalmaz, hogy bármi lehet a regiment keywordöd, és ha ehhez a regimenthez éppen nincs doktrína, akkor választhatsz egyet neki a kiemelt ezredek doktrínái közül.
-a sereggel kapcsolatban még azon gondolkozom, hogy hogy szervezzem a Russokat. Batallionban 3 CP, Spearheadben csak 1, de a Russ csak akkor ObSec, ha Spearheadben van. (Kódexes seregeknek alapból nagy táp az ObSec)

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-07 23:49   [ Eltüntet ]   [ # 469148 ]  
Veterán

3 Russ, 16 lasca, meg meg meg?

Ja igen, meg ahogy te dobod a 6+-okat is…

Nem túl sok dolgot tudok, ami ezt le tudja bontani a pályáról.
Pontosabban annyi idő alatt, ami a versenyek 2-3 körig tartó csatáiban van, annyi alatt biztos nem.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-07 18:16   [ Eltüntet ]   [ # 469140 ]  
Veterán

... és meg is van a sereg.

4 company commander
1 primaris
2 command squad 4-4 flamerrel
2 command squad 1-1 lascannonnal (meg az egyikben két sniperrel)
2 Asztropata (laspistollal, mert úgy olcsó)
3 Komisszár
4 Infantry squad las-plas (háromnak van boltere is, a negyedikre nem jutott pont smile)
2 Infantry squad 1-1 flamerrel
4 osztag conscript (2*30, 2*20)
4 HWS 3-3 lascannonnal
3 Scout Sentnel multilaserrel
3 Leman Russ battlecannon+hull heavy bolter

2000 pont, 210 ember, 6 jármű
A doktrína Valhalla, a relic Kurovs Aquila, a Warlord Trait Grand Strategist
Egy Battalion és egy Brigade, úgyhogy 15 CP

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-07 18:11   [ Eltüntet ]   [ # 469139 ]  
Veterán
Crusader - 2017-10-07 16:55

Vannak még lovasok wink . Minden hozható az Indexből, csak az egyező bejegyzéseket felülírja a Codex. Szóval jön a lovas és jönnek az olcsóbb pont költségek tongue laugh !

És ennyit arról, hogy egy, kicsi könyv elég lesz a teljes sereghez. Index meg gondolom azért nincs, mert azt nem lehet levédetni…

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-07 17:04   [ Eltüntet ]   [ # 469138 ]  
Veterán

+melee weapons listre rátehették volna a lánckardot, milyen már, hogy komisszárnak nem lehet lánckardja.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-07 16:55   [ Eltüntet ]   [ # 469137 ]  
Veterán

Vannak még lovasok wink . Minden hozható az Indexből, csak az egyező bejegyzéseket felülírja a Codex. Szóval jön a lovas és jönnek az olcsóbb pont költségek tongue laugh !

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-07 16:42   [ Eltüntet ]   [ # 469136 ]  
Veterán
Zsolti - 2017-10-07 14:06

- priest szabály furcsán van megfogalmazva, nem egyértelmű, hogy a unitnak kell benne lennie a 6”-ben vagy a modellnek.

A 6”-en belüli unitok minden modellje kapja a +1-at. Egyrészt a mondat maga egyértelmű, másrészt eleve feleslegesen szerepelne a mondatban a unit szó, ha csak modelleket kéne nézni.

Egyébként nekem is tetszik a kódex, csak egy summaryt beletehettek volna a végére.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-07 14:06   [ Eltüntet ]   [ # 469133 ]  
Veterán

Amit én találtam:

- demolition charge eltűnt, vagy csak én nem látom

- Tank Order Leman Russ-nak adható, és aura, Leman Russ mindenre vonatkozik, nem csak a Heavy Support részben leírtra (mert Leman Russ a keyword, a HS unit neve Leman Russ Battle Tanks) ==> Tank ordert lehet adni mindenkinek (LR-nek, Tank commandernek, Pasknak), nyilván csak Tank commander és Pask tud adni

- Cadia igazából két ordert kapott, az Infantry order upgrade a létező orderen, ha nem mozgott

- Laurels of command: 4+-on két különböző ordert kaphat u.a. unit, a második ráadásul ingyen van, kár, hogy Creed nem kaphat relicet

- priest szabály furcsán van megfogalmazva, nem egyértelmű, hogy a unitnak kell benne lennie a 6”-ben vagy a modellnek. Szóval 1) “Minden model megkapja a unitban, ami

- Master of Ordnance eléggé redundáns Cadia doctrine-al (nem annyira valószínű, hogy artilleryvel mozogni fogsz), viszont teljesen jól kombózik a Catachannal (mondjuk Harker talán jobban)

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-07 12:14   [ Eltüntet ]   [ # 469131 ]  
Veterán
alali77 - 2017-10-07 10:44

Kézbe fogva a kódexet:
-a taurox prime a gatling cannonjával és két volley gunnal baromi jó 85 pontért szerintem

én is azt néztem smile

-egy battle cannon+1heavy bolter leman russ 150 pontért elég jó vétel, de a legjobb talán a plazma fegyvere lesz ami még olcsóbb is két ponttal, ennyibe kerül a punisher gatling is, a többi túl lett árazva. A szabályok miatt szerintem jó sok Leman Russt fogunk látni

Én az eradicator nova cannont nem értem. -2 erő, fele lőtáv, DRÁGÁBB, cserébe kap egy ignore covert. Teljesen szarnak tűnik így elsőre. Ami vicces, hogy Baneblade-en a Hellhammer erősebb mint a Baneblade cannon.

-chimera multilaserrel, heavy bolterrel 93, hát lehet hogy mind a nyolcon ki kellene cserélnem a toronyfegyvert heavy bolterre, azzal jobb szinte minden ellen és még olcsóbb is két ponttal

Multilaser szerintem egész jó, de mindenképpen érdemes mindent mágnesezni (kínából tudsz százasával rendelni marha olcsón, ha kell url).

-servitort továbbra sem fogunk látni a pályán egy darabot sem szerintem, 14pts per darab és semmire sem jó

A servitor 2 pont + fegyver, a servo arm eszméletlenül túl van árazva, de pl. plasma cannonnal csak 17 pont, hevy bolterrel 10 smile Persze ehhez vinned kell 2 servo armosat, ami nem jó semmire, csak drágít. 62 pontból van 2 plasma cannonod, ami nem olyan rossz. 48-ból 2 Heavy boltered, ami már nem annyira jó, mert 42-ből 3 van a HWT-ben.

-jó nagy barom a GW hogy nem ad ki uj figurákat a regimentekhez, ez lesz a népszerű sereg szerintem nem az SM primaris amit kb asztalra sem érdemes tenni egyenlőre

Nem tudom milyen a Primaris, de ebben van logika.

-a plasma gun 7 pont 4+ Bs-hez és 13 pont ha jobban tud lőni a használója, ez sajnos jogos

Én itt még annyit picsognék, hogy az teljesen rendben van, hogy a scionoknál drágább, de veteranoknál meg command squadnál drágának tűnik. Oda mondjuk 10 pont vagy ilyesmi kéne

-astropatha annyi kell amennyi van otthon, milyen figurából érdemes konvertálni?

Amúgy ja, kár, hogy egy pszit csak egyszer lehet megpróbálni elsütni. A beépített, ingyen ignore coverje nem rossz, meg néha akár a 6+ smite is jól jöhet, véletlenül. A botos figurán nincs pisztoly, de ha az oldalára ragasztasz egy pisztolytáskát, akkor talán elég. Konvertálni gondolom bármilyen köpenyes figurából, bitbörzén nézz körbe.

-a repcsit továbbra sem fogom hozni, a vendettat kérem vissza

Ha csak anti infantry cuccal pakolod fel, akkor valami 150 pontból elég sok lövést lehet összehozni (2HB, 2 Multiple rocket pod, multilaser). Mondjuk 8 pontért szerintem mindenhova érdemes Heavy boltert rakni, ahova csak lehet.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-07 10:44   [ Eltüntet ]   [ # 469130 ]  
Veterán

Kézbe fogva a kódexet:
-nincsenek már lovasok
-a taurox szerintem a két autocannonnal 70 pontért egész jó
-a taurox prime a gatling cannonjával és két volley gunnal baromi jó 85 pontért szerintem
-egy battle cannon+1heavy bolter leman russ 150 pontért elég jó vétel, de a legjobb talán a plazma fegyvere lesz ami még olcsóbb is két ponttal, ennyibe kerül a punisher gatling is, a többi túl lett árazva. A szabályok miatt szerintem jó sok Leman Russt fogunk látni
-szerintem jók és hangulatosak a doktrinák, nem annyira lehet persze variálni velük mint a harmadik kiadásban, de azokkal soha nem nyertem csatát, ezekkel meg hátha fogok
-hellhound bolterrel, inferno cannonnal 101 pont, nem rossz
-chimera multilaserrel, heavy bolterrel 93, hát lehet hogy mind a nyolcon ki kellene cserélnem a toronyfegyvert heavy bolterre, azzal jobb szinte minden ellen és még olcsóbb is két ponttal
-servitort továbbra sem fogunk látni a pályán egy darabot sem szerintem, 14pts per darab és semmire sem jó
-jó nagy barom a GW hogy nem ad ki uj figurákat a regimentekhez, ez lesz a népszerű sereg szerintem nem az SM primaris amit kb asztalra sem érdemes tenni egyenlőre
-a plasma gun 7 pont 4+ Bs-hez és 13 pont ha jobban tud lőni a használója, ez sajnos jogos
-astropatha annyi kell amennyi van otthon, milyen figurából érdemes konvertálni?
-szerintem a relikek és faszányosak lettek
-kurovs aquilaa +grand strategist+brigade=végtelen mennyiségű command point
-a grand stragist-tel vajon az ellen is visszakapja a command pointot
-a repcsit továbbra sem fogom hozni, a vendettat kérem vissza
Nekem tetszik, de szerintem nem auto-win a sereg, remélem nem száll el a GW a 10. kodexére

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-06 15:40   [ Eltüntet ]   [ # 469115 ]  
Veterán
Agony - 2017-10-06 15:20
Freddy Krueger - 2017-10-06 14:40
mage - 2017-10-06 14:37
Zsolti - 2017-10-05 08:14

https://regimental-standard.com/2017/10/04/the-complete-guide-to-conscripts/

Mondjuk remélem, ez nem jelenti azt, hogy csak azt a 2 ordert kaphatják a conscriptek.

Nem, de a többinek nem nagyon van értelme a szerző szerint. Az Advance gyorsabban mozgó gyalogos blob-okat készít neked. A Fire at will-t nem ismerem.

Mi a baj a gyorsan mozgó gyalogos blobokkal? Csatát nyerhetnek.

Valóban, nekem is értelmetlennek tűnik egy “olcsó” nagy létszámú csapat, ami gyorsan ráül egy objektívára, vagy gyorsan leköti az ellen több egységét, azok tűzerejét. Ez mind értelmetlen egy csata során.

Nincs felesleges parancs, csak olyan szituáció, amivel _még_ nem találkoztál smile

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-06 15:20   [ Eltüntet ]   [ # 469113 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2017-10-06 14:40

Mondjuk remélem, ez nem jelenti azt, hogy csak azt a 2 ordert kaphatják a conscriptek.

Nem, de a többinek nem nagyon van értelme a szerző szerint. Az Advance gyorsabban mozgó gyalogos blob-okat készít neked. A Fire at will-t nem ismerem.

Valóban, nekem is értelmetlennek tűnik egy “olcsó” nagy létszámú csapat, ami gyorsan ráül egy objektívára, vagy gyorsan leköti az ellen több egységét, azok tűzerejét. Ez mind értelmetlen egy csata során.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-06 14:40   [ Eltüntet ]   [ # 469111 ]  
Veterán

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-06 14:37   [ Eltüntet ]   [ # 469110 ]  
Veterán

Aláírás 

WH40K 2nd - 7th Edition, WH30K
OWW2 Német sereg
Keszulo AoS sereg

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-05 08:14   [ Eltüntet ]   [ # 469085 ]  
Veterán

[ Profil ]  

3 ennyiből: 421
3

Warhammer 40K szabályok ››