Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

3 ennyiből: 428
3
Astra Militarum (Imperial Guard)
Dátum: 2017-12-01 08:30   [ Eltüntet ]   [ # 470680 ]  
Veterán
T1001 - 2017-11-30 23:27
Crusader - 2017-11-29 14:03
MAXXxxx - 2017-11-29 13:44
Freddy Krueger - 2017-11-29 13:23

és a tetejébe mindenki fél, hogy minél népszerűbbek lesznek, annál hamarabb kitúrják a régimarinokat.

“A_királynét_megölni_nem_kell_félnetek_jó_lesz”. smile

en nem felek tole, meg fogjak lepni. Inkabb az a kerdes, hogy hany ev mulva.

9. kiadás, megint ugrunk 110 évet és a classic marine-ok teljesen kirostálódtak helyettük csak a prímák vannak. (Mondjuk miért vannak még ekkor tau, IG meg régi Marine hősök jó kérdés fluff szempontból).

Üdv!

Némileg tán off, de kikívánkozik belőlem.

Engem személy szerint kb. sért a létük. Hacsak a történet gyönyörű logikájába belegondolunk, leköpném a kitalálóját. Feltámadt Guilliman, aki a Codex Astartessel és a járulékos rendszabályokkal konkrétan 10000 évre lefegyverezte a birodalmat, egyszemélyben felelős a nyomor, kilátástalanság és végtelen leépülés, védtelenség galaktikus léptékéért, krokodilkönnyekkel körbenéz és felháborodik, hogy milyen rossz minden. Aztán előszedi a minden birodalmi törvény szerint eretnek seregeit, amihez hasonlóért Fabius Billét 10000 éve üldözik és légiókba szervezve megállítja a káosz előretörését amit így egy retardált is megtenne és megveregeti a saját vállát, yeah, mekkora ász vagyok, így kell ezt csinálni. Majd korunk liberálprostituáltjainak erkölcseivel kinyilvánítja, hogy a légió szintű haderő rossz és ilyet nem szabad és gyorsan szétszórja ezt az eretnekséget galaktikusan a rendházakhoz. A sima űrgárdista vs sima ember léptéket kivetítve ezekre, fantasztius hatása lenne, ahogy belépnek a keresztesflottába: -Megjöttünk ti alkalmatlan tökéletlenek! Azok meg lapítanak mert hát ez a szokásuk amikor az Istencsászár alkotását bírálja felül valaki. Főleg amikor rájönnek, hogy 10K éve ezért nincs elég páncéljuk, tankjuk, fegyverük, mert a teljes haderőfejlesztésre és jórészt a gyártásra fordítható erőforrásokat erre fordították sunnyogva a hátuk mögött, miközben folyamatosan nyújtották be az igényléseket. Egész rendházak ugranának fejest a káoszba, Abaddon félútról visszafordulhatna a menekülésből, mert kétszeres hadereje lenne a fellázadt flottákkal és vazallus rendszerekkel, elindítva a második erenekséget és szakadást. Ami külön undorít, hogy gyorsan melléfésülték a Black Templarokat. Az utolsó novíciusom a feléért a puszta kezével bányászná ki és hordaná össze az uránt egy nukleáris máglyához, hogy miután lenyomtak a torkára egy példányt a kódexéből, elégessék rajta ezt az eretnek sz@rdarabot De természetesen mindenki a galaxisban csodálattal tekint erre az egészre mert hát gw.

Ugye tudod, hogy ez csak egy kitalált játék, és nem a valóság?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-01 01:44   [ Eltüntet ]   [ # 470678 ]  
Veterán
T1001 - 2017-11-30 23:36

és a tetejébe mindenki fél, hogy minél népszerűbbek lesznek, annál hamarabb kitúrják a régimarinokat.

9. kiadás, megint ugrunk 110 évet és a classic marine-ok teljesen kirostálódtak helyettük csak a prímák vannak. (Mondjuk miért vannak még ekkor tau, IG meg régi Marine hősök jó kérdés fluff szempontból).

És persze én is féltem a régimarínjaim létjogosultságát. smile

A primadonnákkal csak annyi a bajom, hogy CAD/CAM tervezésűek, és semmilyen opció nincs rajtuk. Ezzel pont a rendházak sokszínűségét ölik meg. De ezt lehet látni a jelenleg elérhető Chapter Approved cuccoknál is:
Land Raider VDR: Csak Open Play, Open War kártyákkal, és 30 POWER. 19 helyett, tehát konkrétan még egy terminátor szakasz árát is bukod amik benne ülhetnének.

És akkor van pofájuk mondani olyat a GW-seknek, hogy ha feltesznek a 2 Heavy flamert egy Redeemerre, akkor az Blood Angeles, mert “Oh, Flameyyy”...

Aláírás 

WH40K 2nd - 7th Edition, WH30K
OWW2 Német sereg
Keszulo AoS sereg

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-01 00:29   [ Eltüntet ]   [ # 470677 ]  
Veterán

A Knight inkább 520-570 pont felfegyverezve, és gagyi nagyon. Főleg ha szeme találkozik szinte bármelyik baneblade variánssal.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-30 23:36   [ Eltüntet ]   [ # 470676 ]  
Tag

És persze én is féltem a régimarínjaim létjogosultságát. smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-30 23:27   [ Eltüntet ]   [ # 470675 ]  
Tag

Üdv!

Némileg tán off, de kikívánkozik belőlem.

Engem személy szerint kb. sért a létük. Hacsak a történet gyönyörű logikájába belegondolunk, leköpném a kitalálóját. Feltámadt Guilliman, aki a Codex Astartessel és a járulékos rendszabályokkal konkrétan 10000 évre lefegyverezte a birodalmat, egyszemélyben felelős a nyomor, kilátástalanság és végtelen leépülés, védtelenség galaktikus léptékéért, krokodilkönnyekkel körbenéz és felháborodik, hogy milyen rossz minden. Aztán előszedi a minden birodalmi törvény szerint eretnek seregeit, amihez hasonlóért Fabius Billét 10000 éve üldözik és légiókba szervezve megállítja a káosz előretörését amit így egy retardált is megtenne és megveregeti a saját vállát, yeah, mekkora ász vagyok, így kell ezt csinálni. Majd korunk liberálprostituáltjainak erkölcseivel kinyilvánítja, hogy a légió szintű haderő rossz és ilyet nem szabad és gyorsan szétszórja ezt az eretnekséget galaktikusan a rendházakhoz. A sima űrgárdista vs sima ember léptéket kivetítve ezekre, fantasztius hatása lenne, ahogy belépnek a keresztesflottába: -Megjöttünk ti alkalmatlan tökéletlenek! Azok meg lapítanak mert hát ez a szokásuk amikor az Istencsászár alkotását bírálja felül valaki. Főleg amikor rájönnek, hogy 10K éve ezért nincs elég páncéljuk, tankjuk, fegyverük, mert a teljes haderőfejlesztésre és jórészt a gyártásra fordítható erőforrásokat erre fordították sunnyogva a hátuk mögött, miközben folyamatosan nyújtották be az igényléseket. Egész rendházak ugranának fejest a káoszba, Abaddon félútról visszafordulhatna a menekülésből, mert kétszeres hadereje lenne a fellázadt flottákkal és vazallus rendszerekkel, elindítva a második erenekséget és szakadást. Ami külön undorít, hogy gyorsan melléfésülték a Black Templarokat. Az utolsó novíciusom a feléért a puszta kezével bányászná ki és hordaná össze az uránt egy nukleáris máglyához, hogy miután lenyomtak a torkára egy példányt a kódexéből, elégessék rajta ezt az eretnek sz@rdarabot De természetesen mindenki a galaxisban csodálattal tekint erre az egészre mert hát gw.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-30 21:53   [ Eltüntet ]   [ # 470674 ]  
Veterán

Nekem kezdésnek 3 ogryn felfogott egy osztag Black Templart játék végéig és jól meg is nyirbálta. Mondjuk jók voltak a dobások is.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-30 21:34   [ Eltüntet ]   [ # 470673 ]  
Veterán

Pl. 3 Command squad, mindenki flamerrel, ugye erre nem jó a scion, mert deep strikeból nem lehet lángszórózni. Vagy 2 comamnd squad, meg pár karakter. Mondjuk primaris, Officer, ilyesmik. Esetleg Ogrynok + támogató karakterek. Drága a transport, az a baj. 12” mozgás, valami 70 pont. Valkyrie legalább oda rakja, ahova akarod (aztán vagy bele hal, vagy nem), utána még tud lőni.

Multilaser pl. Wraithek ellen pont jó. T5, 3++, az AP-1et is leszarja, és kell is az S6.

Ogrynokat, vagy bármi közelharcot próbált valaki?

Meg most a lovagokat néztem, hogy elég keveset lőnek vagy 400 pontért. Ha mindkét kezén közelharci cucc van, akkor csak az opciói bővülnek, erősebb nem lesz cc-ben nem? Mivel azok is 30-35 pont körül vannak, akkor már érdemes egyik helyett valami puskát. De az meg keveset lő....ami működhet még, hogy messzire lőnek, pl. Thermal cannon egy 36” rangű D6-ot lövő melta (+1 erővel). A rapid fire battle cannon gyakorlatilag két battle cannon egyben, azt a LR feleannyi pontból tudja (ugye az kettőt lő).

Szerintem a melta jó cucc, bár drága, kb. bármi ellen, aminek 2nél több woundja van. Plasmával elég körülményes több sebet bevinni.

Battlecannonnál nekem leginkább az alacsony AP fáj, 2+/3+ beáll fedezékbe, már nagyon kellemetlen mentője marad ellene.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-30 20:34   [ Eltüntet ]   [ # 470672 ]  
Veterán

Chimerát vagy Tauroxot (nem a Prime-ot) használt valaki? Jók azok bármire? Van bármi, amit érdemes szállítani, és nem jobb egy Valkyrieből kidobni?

Igen pont ez a kérdés, hogy van e mit szállítani. Szállításra igazából csak a valkyrie alkalmas, a többi transport igazából nem sokat segít odajuttani valamit. Ráadásul amit szállítanál pl. plasma osztag azt a scion-ok szállítójármű nélkül is odaviszik ahova kell. Egyedül meltánál izgalmas a 6” miatt, de a melta eleve nem nagy szám most, főleg hogy drágább lett, és egyéként is csak valkyrie-el működik jól (bár ott durva, hogy 20”+6” mozgás+ 6+d6” advance + parancs kombóval 33”+ inch távolságból megsüthetsz valamit) csak drága.

Védelemre jó, és hogy a deployment számodat csökkentsd a kezdés érdekében. Ebben jobb a chimera, mert 12 helybe bepakolhatsz egy-két osztag mellé pár karaktert is. Állítólag arra is jó, hogy maradékosztagokat elbújtasson az ember és ne adjon fel kill pontot, de ezt én elég macerának tartom, nálam úgysem marad az osztagból ha lövik.

Line of sight-ot blokkolni jók grin

Engem az ára fogott meg, legolcsóbb LR toronyfegyver:) De ennyiért tényleg még mindig nem jó.

Egyébként szerintem a vanquisher mellett a legfelháborítóbb fegyver a multilaser. 2 ponttal több mint a heavy bolter és az nagyságrenddel jobb. Ugyanaz a táv és sebzés, a multilaser +1 erő csak t5, t6 és t12-nél számít, amik nem túl gyakorik, ehhez képest a heavy bolter -1AP-ja mindig jó. Hogy miért drágább a multilaser így is azt nekem senki se tudja megmagyarázni.

Az én kérdésem, hogy van e értelme zászlós command osztagot hozni? Jól hangzik a +1 LD, de bárki lelő 4 gárdistát. Mondjuk pont náluk van értelme LOS blokkoló transport-nak.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-30 09:52   [ Eltüntet ]   [ # 470667 ]  
Veterán
Slam - 2017-11-29 17:36

Ha nem írták át a szabályait a chapter approved-ben - márpedig erről még nem hallottam - akkor 5ponttal olcsóbban is használhatatlan.

Engem az ára fogott meg, legolcsóbb LR toronyfegyver:) De ennyiért tényleg még mindig nem jó.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-29 21:47   [ Eltüntet ]   [ # 470662 ]  
Veterán

Chimerát vagy Tauroxot (nem a Prime-ot) használt valaki? Jók azok bármire? Van bármi, amit érdemes szállítani, és nem jobb egy Valkyrieből kidobni?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-29 18:19   [ Eltüntet ]   [ # 470655 ]  
Veterán

Itt egy srác szereti, hátul egy command tank Vanquisher ágyúval, nem mozdul csak vadászgat a trasnportokra. Mindenki féltávon van, jól sebez, 3+ -on általában talál is kétszer, mellé osztogatja a parancsait.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-29 17:36   [ Eltüntet ]   [ # 470654 ]  
Veterán

Vanquisher cannon: én régen (amikor szintén nem volt nagy szám) sokat használtam, de nem sokat ért akkor sem, de ez mostanra még rosszabb.
Egy egy/két lövetű hosszútávú melta, aminek mindig féltávon belül van az ellenfél, de sokkal rosszabb a páncélátütése. A szerepe tank/szörny vadászat lenne de erre alkalmatlan, cserébe másra még annyira sem jó. Vagy lövések számát, vagy a to wound-ot vagy a sebzését kellene növelni hogy használató legyen. Fantázia annyi van benne, hogy a standard meltához képest, amivel úgyis csak egyszer lősz, ezzel lőtáv miatt mindig találsz megfelelő célpontot…. csak a célpont kiröhögi. 
Ahogy írták is egy battlecannon többet sebez tankon/szörnyön, pedig épp ebben kellene jónak lennie.

Ha nem írták át a szabályait a chapter approved-ben - márpedig erről még nem hallottam - akkor 5ponttal olcsóbban is használhatatlan.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-29 16:56   [ Eltüntet ]   [ # 470653 ]  
Veterán

Meglátjuk, egyelőre az a baj, hogy se szerepük nem nagyon van (a marin seregben eddig is minden volt háromszor, és egyelőre nem akanak direkt konkurenciát primarisból pl az assault squadnak- de ki tudja, meddig lesznek ilyen visszafogottak), modellezésileg elég buták és ötlettelenek(ez meg változhat a chapterspecifikus készletekkel), és a tetejébe mindenki fél, hogy minél népszerűbbek lesznek, annál hamarabb kitúrják a régimarinokat.

Más: jól látom, hogy a ChApp változásokkal csak a Vanquisher cannon olcsósodott? Azt használta már valaki? Megéri? Én gondolkoztam rajta, mert így még olcsóbban lennének a Russok, de végeredményben csak egy jobb lascannon, úgy látom.

A primarisokkal az a baj, hogy jelen pillanatban semmi szerepük nincs amit a régi osztagok sima marineokkal nem tudnak legalább olyan jól megoldani. Ráadásul direkt nem kompatibilisek a régi marine vonalról semmivel.

A következő kiadásra szerintem el fognak tünni a régi marine-ok, és marad a Primaris. Meg a Chapter specifikus dolgok is. Elvégre már most is az van, hogy kifestenek egy Primarist nyugaton pirosra, és örvendeznek: Milyen szép BA figurájuk van.

Vanquisher cannon: Eredetileg arra volt jó, hogy egy messzire lövő valami volt, ami 50% eséllyel talált. Szemben a Battle Cannonnal, ami csak 1/3 eséllyel maradt a célponton. Ráadásul a 8+2d6 páncélátütése miatt a Land Raidereket is átütötte egy átlagos dobással.

Jelenleg most ott tartunk, MatHammer alapon 2 Vanquisher Cannon sebzése megegyezik egy Battle Cannon sebzésével. De a Battle Cannon is gagyi a Demolisher Cannon-hoz képest…

Aláírás 

WH40K 2nd - 7th Edition, WH30K
OWW2 Német sereg
Keszulo AoS sereg

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-29 15:30   [ Eltüntet ]   [ # 470651 ]  
Veterán
Jim - 2017-11-29 15:21

IG in 8th :D

Román Yinnari ellen egyébként volt, hogy a Leman Russok közelharcoltak Serpentekkel smile

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-29 15:21   [ Eltüntet ]   [ # 470650 ]  
Veterán

IG in 8th :D

Csatolt képek
24174444_1711782698874409_2824646807137092820_n.jpg
[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-29 14:03   [ Eltüntet ]   [ # 470647 ]  
Veterán

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-29 13:44   [ Eltüntet ]   [ # 470646 ]  
Veterán

Reméljük ha túl vannak a Codex dömpingen elkezdenek új figurákat gyártani Sly mintáján (dobozban a szabály meg figura, nem kell éveket várni codex update-el).

meglatjuk, bar ismerve a ceget, amint johet uj codex/ChapterApproved, a dobozban levo szabaly ‘ervenyet veszti’ (de legalabbis erosen megvaltozik).

modellezésileg elég buták és ötlettelenek(ez meg változhat a chapterspecifikus készletekkel)

nem fog. Mondjuk valoszinu a regi(2-3-ik kiadasbol megszokott) Marine-ok miatt, de engem annyira nem zavar, hogy nem minden egyes figura egyedileg faragott, hanem klon sereg.
Chapterspec…. per pillanat ez nem valtoztat rajtuk. UM/BA/DA alapjan minden ilyen keszlet: 5 sima es 2 termi vallap, 2 fej, 1v2 fegyver, 5-7 apro granat meretu bit.
Az osszkepen szinte semmit sem valtoztatnak a primarison (annyira semmikepp, mint pl CD a BA-nal a regi BT/DA/DW sprue a DA-n vagy a kulon kiadott SW dobozok)

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-29 13:23   [ Eltüntet ]   [ # 470645 ]  
Veterán
Crusader - 2017-11-29 12:46

Most kivételesen tényleg nem beléd akartam kötni Freddy, csak mint jó példát (amiért külön gratu! ) hoztalak fel, mert jött a primaris agresszor meg sima marine letakarít példálózás azonnal, ami elég mulatságosnak hatott hogy ilyen szép siker után is rögtön kell mondani hogy “fúj marine” grin .

Bőven voltak erős marin seregek, jórészt éppen ők voltak azok, amik ellen nagyon nem szerettem volna menni: azért komoly S4 tömegtüzet lehet öszerakni, ha valaki szeretne (persze ezek meg a sok DP meg hasonlók ellen nem lennének olyan jók, de az új towound táblával végülis S4-ből is bármi megtörténhet, pláne woundot újradobva)

GW primaris tolása meg még (ex)marine szimpatizánsként is unalmas már. Reméljük ha túl vannak a Codex dömpingen elkezdenek új figurákat gyártani Sly mintáján (dobozban a szabály meg figura, nem kell éveket várni codex update-el).

Meglátjuk, egyelőre az a baj, hogy se szerepük nem nagyon van (a marin seregben eddig is minden volt háromszor, és egyelőre nem akanak direkt konkurenciát primarisból pl az assault squadnak- de ki tudja, meddig lesznek ilyen visszafogottak), modellezésileg elég buták és ötlettelenek(ez meg változhat a chapterspecifikus készletekkel), és a tetejébe mindenki fél, hogy minél népszerűbbek lesznek, annál hamarabb kitúrják a régimarinokat.

Más: jól látom, hogy a ChApp változásokkal csak a Vanquisher cannon olcsósodott? Azt használta már valaki? Megéri? Én gondolkoztam rajta, mert így még olcsóbban lennének a Russok, de végeredményben csak egy jobb lascannon, úgy látom.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-29 12:46   [ Eltüntet ]   [ # 470643 ]  
Veterán

Most kivételesen tényleg nem beléd akartam kötni Freddy, csak mint jó példát (amiért külön gratu! ) hoztalak fel, mert jött a primaris agresszor meg sima marine letakarít példálózás azonnal, ami elég mulatságosnak hatott hogy ilyen szép siker után is rögtön kell mondani hogy “fúj marine” grin .

GW primaris tolása meg még (ex)marine szimpatizánsként is unalmas már. Reméljük ha túl vannak a Codex dömpingen elkezdenek új figurákat gyártani Sly mintáján (dobozban a szabály meg figura, nem kell éveket várni codex update-el).

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-29 11:34   [ Eltüntet ]   [ # 470640 ]  
Veterán
Crusader - 2017-11-29 08:49

Japp, Freddy 2+ auto win módon végig veri a teljes WTC-t a “jajj megölték az IG-t” komisszár nerf után, de még mindig sírni kell hogy az IG nem elég táp és fúj marine LOL !

Most miért, tök normális, hogy egy egységet tíznaponta nerfelnek, kérdezz meg bárkit smile
Egyébként nem a marinok powerleveljével van a baj, csak vicces, ahogy a GW nyomja a primarisokat, a nép meg látványosan nem kér belőlük, mondjuk az egy Gunlinymant kivéve, hanem mindenki a már 15 évvel ezelőtti megjelenésükkor is ronda catachanokat meg a szintén 10+ éves cadian űrgolyhókat veszi százszám, és fél veséjét odaadná egy új műanyag IG regimentért. (És nem úgy általában az újdonságokat utasítják el, mert pl a DG kifejezetten népszerű).

A két 5x 20 pontos mivel játszott?
(nem hiszem hogy IG - vel smile)

Az egyik Yinnarival, a másikat nem tudom. Az egyikük az a Skark nevű lengyel csávó, aki már az anyaméhben is tournamenteket nyert (százezer éve varsói GT-n játszottam talán ellene, akkor gyalogeldát hozott, és simán nyert, pedig a sokguardianos felállás a lelőhetetlen Falcon+harlekin spam korában nem volt annyira népszerű)

A fő gond az hogy az IG-nek az egyik 3. kiadás óta létező nem feltétlenül gyenge egysége erős lett. Míg a legtöbb seregben az erős egységek általában szivós sok W-s jó mentőjű dolgok magyarán könnyű rájuk készülni addig az IG kapot egy tömeg megoldást amire másképpen kell készülni. És ahelyett hogy a játékosok gondolkodnának elkezdtek sírni (ne feledjük amerikai faitalok a célközönség) ezért használhatatlanságig kellet nerfelni.

A legnagyobb baj a conscriptekkel (már az ellenfelek és a GW hozzáállása mellett), hogy bárki hozhat bármennyit belőlük. Ez egyrészt a platoonstruktúra eltörlésének, másrészt a nagyon szabaddá tett szövetségi rendszereknek köszönhető, viszont sajnos a GW megmakacsolta magát: nem lesznek sem egység- sem szövetségi korlátozások (mert az árt az üzletnek), úgyhogy marad ez a hülye helyzet.

Aláírás 

[ Profil ]  

3 ennyiből: 428
3

Warhammer 40K szabályok ››