Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

421 ennyiből: 431
421
Astra Militarum (Imperial Guard)
Dátum: 2005-07-18 20:30   [ Eltüntet ]   [ # 19661 ]  
Veterán

Hali

Army builderben összeraktam egy szerintem életképes Tanith sereget figyelve arra hogy a flufszerint felderitök és arra is hogy senki se feláldozható.
Vélemény?

Aláírás 

Dreadball és KoW magyarosítás. Másold be a linket
https://mega.co.nz/#F!ewd1wIwY!OMtR_deae_zKghYne5SfBA

[ Profil ]  
Dátum: 2005-07-18 19:08   [ Eltüntet ]   [ # 19660 ]  
Veterán

Jó ez a kis gép!
Ha ócsított 1/35-ös tankokat akarsz venni, akkor a Bajcsy-Zsilinszky úti modellboltban nézz szét, az italeri és a Zvezda makettjei közt!

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2005-07-18 18:28   [ Eltüntet ]   [ # 19659 ]  
Veterán

Valóban a Salamander megfelelõjének készül. Már csak azért is mivel a SdKfz. 253 a jármûcsalád tüzérségi megfigyelõ változata volt wink. Mondjuk a heavy boltert már sehogysem tudnám felrakni rá, ezt próbálná kiegyensúlyozni a pintle storm bolter. Egyébként ne tévesszen meg a látszólagos méret. Ez egy 1:35-ös méretû makett a Gw-s figurák meg talán 1:48-as méretûek. A valóságban ebben a cuccban legalább négy ember volt bezsúfolva a rádiók mellé. Szerintem, az arányokat megtartva persze 10 cadiai muki simán elférne benne. Persze a nehézfegyverzet (pl. egy lézerágyú) már bajosan(igaz ezt a chimerában is nehezen tudom elképzelni), de erre már készül a jármû után kötött kerekes ágyútalp. Legalábbis tervbe vettem smile

Aláírás 

GHB avagy Górugrány Hadijátékos Blogja
————————————————————————————————
“Success is 1% inspiration, 98% perspiration, and 2% attention to detail.”

Phil Dunphy

[ Profil ]  
Dátum: 2005-07-18 17:08   [ Eltüntet ]   [ # 19658 ]  
Veterán

Hali!

gorugrany:
Ez nagyon jó lesz ha ki lesz festve. smile Valami könnyû tank/felderítõ gép akar lenni? Mert annak príma. Csapatszállítónak kicsit aprónak tûnik, harci tanknak meg alulfegyverzett (IG standard szerint). Köszi a képet.

Aláírás 

8th edition Indexek és szabálykönyv pdf verziók
A Warhammer 40000 embléma alatti hozzászólásokban az egyes könyvek linkjei.

[ Profil ]  
Dátum: 2005-07-18 17:02   [ Eltüntet ]   [ # 19657 ]  
Veterán

Na ez egy SdKfz. 253-ból készült. Persze még nincs befejezve itt-ott még szétesik smile Meg persze a festés. Sajnos valóban jóval drágábbak a sima GW-s járgányoknál, azok amelyek olcsóbbak meg nem lehet beszerezni. Ez van. Viszont az ember kiélheti a konverziós és makettezõ ösztöneit, valamint jóval hangulatosabbá, de legalábbis egyedibbé változtathatja a seregét.

Aláírás 

GHB avagy Górugrány Hadijátékos Blogja
————————————————————————————————
“Success is 1% inspiration, 98% perspiration, and 2% attention to detail.”

Phil Dunphy

[ Profil ]  
Dátum: 2005-07-17 21:33   [ Eltüntet ]   [ # 19656 ]  
Veterán

hali!

Garvey:
Eredetileg volt nekik egy saját spec kódexük, de ez a doktrínás seregekkel megszûnt. Abban a kódexben ott volt az összes komolyabb karakter, a doki, a zenész, a mesterlövész, meg a többiek. A Command HQ úgy nézett ki, hogy Gaunt ott figyelt benne, meg mellette egy komolyabb tiszt (HSO). Amíg benn volt Gaunt az osztagban, addig õ volt a fõnök és az õ Ld értéke számított (ha nem volt benn, akkor “csak” Ld 9 volt, de újradobható). Amint kilépett onnan bárhová becsatlakozhatott és így ott lett 10-es az Ld. Ja és a seregben gyakorlatilag minden karkternek (a veterán õrmiknek is) ingyen volt a trademark item. Ez adta az újradobás lehetõségét.
A papokat én sem értem, az indep komisszárok meg gondolom Gaunt miatt vannak. merthogy õ is egy erõs independent commissar.

Amúgy bocsánat tévedtem, túl rég volt, hogy tanulmányoztam a spec karaktereket. Mivel Gaunt esetében is ott figyel a Leader képesség, ezért ha beáll egy Command HQ-ba, akkor automatice õ lesz a fõnök (neki lesz a legnagyobb Ld-je), ráadásul megadja az összes 12”-es körzetében lévõ egységnek az Ld 10-et. Ha van master VOX, akkor meg ez az Ld lesz kiadva a többi VOX-os osztagnak. De sajnos ettõl függetlenül ezt az Ld éertéket továbbra is csak körönként egy alkalommal lehet igénybe venni. Ennyibõl elõnyösebb, ha a közelében vannak az osztaok (elég egyetlen figurának benne lennie ebben a hatótávban). Szóval Gaunt bácsi ebbõl a szempontból kivételes.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2005-07-17 21:13   [ Eltüntet ]   [ # 19655 ]  
Veterán

SaGa ez kár. Pedig a fluff szerint az lenne az igazi hogyha Gaunt nem csak 12” körzetében tudna mindenkinek 10Ld-t csinálni hanem a Vox-on keresztül is. A papokat és az Independent commissar-okat a könyv alapján nem igazán értem de még csak az elsõ köyvet olvasom. A töbi doktrina pedig igazán ilik hozájuk legalábis könyv alapján

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2005-07-17 18:03   [ Eltüntet ]   [ # 19654 ]  
Veterán

Hali!

Garvey:
A Vox valóban a tiszt (JO, SO, HSO) Ld értékét sugározza szét. Ha 10-es Ld-t akar az ember, akkor hoz egy HSO-t és mellé egy komisszárt. Ez a tiszt Ld értékét emeli meg 1 ponttal, így már a master VOX-on keresztül ez fog érvényesülni. Más esetben csak akkor lesz 10-es az Ld, ha a tisztet kinyírták, de van az osztagban egy komisszár, mert akkor automatice átveszi a halott fõnök helyét. Ez van akkor is, ha kivégzi a tisztet. Lehet erre játszani, bár nem biztos, hogy megéri. Mert ha halott a tiszt, akkor oda a leader képesség elõnye, hogy a 12”-en belüli egységek használhatjáka fõmufti Ld értékét.
Ez pedig azért egy fontos dolog, mert a VOX körönként csak egyszer alkalmazható, míg a tiszt leader képessége folyamatosan. Egy csapat pedig kényszerülhet ugye morál tesztre a lövési fázisban, a közelharcban, de ritka esetekben akár a mozgásiban is(tank shock). Ezek közül pedig csak egyben tud segíteni a master vox-os fõmufti.

A Tanith csapat meg egész jó, csak ugye elõre fixáltak a doktrínáik. Amik között azért akadnak egészen jók is (light infantry, chameleoline cloak), meg kevésbé jók (priest). Összesen 7 doktrínájuk van (Light infantry, Priests, Sharpshooters, Veterans, Hardened fighters, Independent commissars, Chameleoline cloak). Ezzel szemben egy átlagos sereg maximum 5 doktrínával rendelkezhet. A felsoroltak közül csupán a priests és az indep commissars ami megkérdõjelezhetõ a hasznosságát tekintve. A többibõ viszont nagyon ütõs kis sereg rakható össze.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2005-07-17 17:45   [ Eltüntet ]   [ # 19653 ]  
Veterán

1790Ft. Nekem annyira jött be hogy tervben van egy Gaunts Ghosts box vagy legalább egy Ibram Gaunt model smile

Meg persze az se kizárt hogy egy Tanith seregt rakok majd össze ha elkezdek 40K-ni de elötte még összerakom a Fantasy seregeimet

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2005-07-17 17:27   [ Eltüntet ]   [ # 19652 ]  
Veterán

A master-vox az nem a fõ tiszt (nem a csapat, hanem konkrétan a HQ-ba vett tiszt) Ld-jét ,,viszi szét”? Persze lehet, hogy én tudom rosszul, szal már ketten kérdezzük:) Elsõ és egyetlen jó:) nekem angolul van meg, mennyibe kerül a magyar változat?

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2005-07-17 17:15   [ Eltüntet ]   [ # 19651 ]  
Veterán

Hali
Most olvasom az Elsõ és Egyetlen-t és megtetszet Gaunt és csapata. Ezzel kapcsolatban merült fel bennem egy gondolat:
Gaunt mivel independet karakter beálhat egy command squadba és az ott lévõ master-vox segitségével minden wox-caster -es unitomnak 10Ld-je lesz mint Gauntnak.

Jol gondoltam a dolgot vagy nem?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2005-07-17 14:47   [ Eltüntet ]   [ # 19650 ]  
Veterán

Egy 1/35-ös SdKfz 250-es;) A Dragon gyártja (talán van egy régi Tamiya-változat is belõle, de azt mostanában nem gyártják), és erre is rá kell szánni egy Kiméra árát. Sajnálnám szétvagdalni IG-vé. De nagyon jól néz ki, ha jól ki van festve!

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2005-07-17 13:58   [ Eltüntet ]   [ # 19649 ]  
Veterán

Hali!

Ez a kis gép sem rossz konverzió. Ránézésre egy inferno cannon vagy heavy flamer, egy storm bolter, illetve egy gépágyú talán? Elég tisztességesen tudja írtani a sima troopokat. Mellette a gyalogosokkal amolyan alternatív chimerának tûnik.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2005-07-17 13:38   [ Eltüntet ]   [ # 19648 ]  
Veterán

Üdv!

SdKfz 251: Ha jól tudom, a Zvezda is gyárt feleannyiért kevésbé jót, de IG-vé konvertálni az is ugyanolyan megfelelõ.

Birodalomhoz való hûség: pusztulj! raspberry Egyébként épp Nurgle-IG-ket is konvertálok, bár nem a Scythia XIV hadrendjébe:)

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2005-07-17 13:08   [ Eltüntet ]   [ # 19647 ]  
Veterán

Hali!

Én úgy tudom, hogy nem csak a méregdrága Tamiya modell kapható, így még reménykedem. smile

A Birodalmom iránti hûségrõl meg annyit, hogy én meg már most is olyan sereggel nyomulok, ami csak azért IG, mert ezt a seregösszeállítási sémát kedvelem (no meg ezek a sima kis normál emberkék, nem mutáns, génsebészeti szuperemberek). smile Egyébként aljas, másokat kihasználó zsoldosbanda. Aki fizet, azért harcolnak.

Jobb szeretném, ha lehetne hozni melléjük a WH kódexben szereplõ spec karaktereket bármikor, nem csak amikor WH ellen megy a harc.
Az a megtévedt kardinális meg a testõrei(crusaderek) iszonyat jó kis hangulatot adnak a seregnek, még ha drágák is. De az igazi lényeg a korlátlan számban hozható árulók csapatai (ha megvan a kötelezõ 2 választás a troopból akkor nincs felsõ limit ha ilyen egységeket hoz az ember). Finom kis 8 pontos gyalogság, 5-20 fõig, benne spec fegyverként ott szerepel a heavy stubber. Ráadásul van gránátjuk és beszivároghatnak. Hát kell ennél több? smile 10 db 5 fõs kellemetlenkedõ osztagok, beszivárgással és HS+HB kombóval. Na õk komoly ellenfelei lennének egy nida seregnek. wink

A Forge World cuccait nézegetve meg egy egész aranyos konverzió merült fel bennem, amikor a support sentinelekrõl szóló szabályokat böngésztem. Asszem érdemes lehet használni ezeket a kis kütyüket, mert meggyõzõ tud lenni, mikor 3 ilyen sentinel kiereszt magából 6 db blastos lövést. Oké, hogy gyakorlatilag csak az orkok páncélját viszi át, de tömegseregek ellen príma lehet. Meg nem is vészes a pontértéke. 55 pont egy ilyen kütyü. A drágább változata meg 75, de nem sok értelmét látom egy indirekt 6-48” guess rakétavetõnek. Kicsit rizikós a találat a páncéltörõ rakétával…
konvertálni meg az olcsóbb modelt nem lesz nehéz, csak szereznem kell egy megfelelõ méretû olajoshordót, és szétnyírbálni pár rakétafejet, hogy ezek rákerüljenek (az egész egy kisméretû rakétakötegre emlékeztet).

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2005-07-17 12:38   [ Eltüntet ]   [ # 19646 ]  
Veterán

Üdv!

SdKfz 251: hát igen, jól szétvagdalta hozzá a Kimérát a gyerek.. De ha meg a Tamiya 1/35-ösébõl akarod csinálni: annak nem csak a játékbeli ára másfélszerese a Kiméráénak:)

TAU auxilaries: sose árulnám el a Birodalmat… ellenben biztos érdekes ellenfél lenne belõlük. Kéne az a könyv.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2005-07-17 11:13   [ Eltüntet ]   [ # 19645 ]  
Veterán

Hali!

Most láttam csak meg, hogy a Taros Campaign könyvben a TAU auxiliaries (átállt IG) is külön sereglistát kapott. Kíváncsi vagyok, hogy ez mit is fog jelenteni a gárdistáknak. Már azon túl, hogy minden birodalmi egység 3+-on üti õket. smile

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2005-07-17 09:50   [ Eltüntet ]   [ # 19644 ]  
Veterán

Hali!

Na asszem megvan az új chimera szériám alapmodellje. smile Ilyen tankok/APC-k egyszerûen kellenek nekem! Kegyetlen jól mutatnak, és az sem érdekel, hogy VDR-bõl összerakva 2 ilyen gép pontértékébõl 3 normál chimerát tudnék kiállítani.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2005-07-16 18:59   [ Eltüntet ]   [ # 19643 ]  
Veterán

Üdv!

Akkor mindenképpen hozok belõlük.
Modellezésileg: nem múmiává kötözöttekre gondoltam természetesen, de ha Dr. Krueger vezeti a tábori kórházat, a sebesültek helyében asszem te is meggondolnád, nem jobb-e a harcmezõn:)

Itt egy kis ihlet a halftrackhoz.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2005-07-16 18:46   [ Eltüntet ]   [ # 19642 ]  
Veterán

Hali!

Én speciel nagyban építek a remnants osztagokra (minden szakaszomban van egy remnants osztag minden esetben, de végülis 199 figurából futja :D). Õk az én kis ellenroham és védõ osztagaim, emellett õk rohangásznak sokszor területet foglalni. De lehetnek suicid osztagok is gránáttal, veterán õrmivel plasmagunnal, az õrminél plasmapistollal.

Ha õrnek használom õket, akkor közvetlenül a legkomolyabb tûzerejû osztagok közelében állomásoznak, vagy a HQ körül lebzselnek, hogy a közel érõ ellenfélre lecsaphassanak, beléjük rohanhassanak, vagy eléjük álljaka. A lényeg, hogy jópárszor elõfordult már, hogy nem sikerült õket bedarálni azonnal, így az ellenfél csak a saját közelharci fázisában tudott végezni velük. Ezután õ konszolidálódott, én meg megsütöttem lasgunsortûzzel. smile Ilyenkor általában lángszóróval és bolterrel(veterán õrminél) látom el õket.
Ha robbantgatni, vagy egyéb öngyilkos feladatokat végrehajtani teszem be õket, akkor plasmagun + plasma pistol kombó játszik. Finom tud lenni ez is. Ha nem mozognak és közel van az ellenfél, akkor 4 plasma lövés megy ki. Ha messze, akkor csak 1. Mozgás után ha lõpozícióban vannak, akkor meg 3-at lõhetnek.

De arra is prímák, hogy megosszuk a megtámadott osztag ütéseit. Mert ugye ha egy célpontot 2-3 egység rohamoz be, akkor ott nehéz lesz mindenkit levernie még ha a gárda katonáiról van is szó. Így meg 2-3 körre ki lehet iktatni osztagokat. Még ha leszedni nem is feltétlenül fogják. Csak aztán sûrûn kell reménykedni azokban az Ld dobásokban (Close order drill + veterán õrmi = Ld9). Esetleg mindezt a hiriget egy iron discipline-es tiszt közelében elkövetni. smile

A modellezésükön már én is gondolkodtam. A catachaniaknál ez nem probléma, mert legfeljebb nem színes, hanem átvérzett lesz az a fejpánt, illetve ebben az esetben kötés. De annyira sérültek viszont nem lehetnek, ha bevethetõek…

De különösen bunkó dolgokat lehet mûvelni velük, ha light infantry doktrínával nyomjuk a játékot és van beszivárgás az adott küldiben.

Aláírás 

[ Profil ]  

421 ennyiből: 431
421

Warhammer 40K szabályok ››