Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 76
1
Warriors Of Chaos
Dátum: 2018-01-01 21:17   [ Eltüntet ]   [ # 471299 ]  
Veterán

Egrimm von Horstmann (chaos dragonon ul). Crom the conqueror. ( gyalogos hos)

Aláírás 

Techno Viking

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-30 12:55   [ Eltüntet ]   [ # 471257 ]  
Tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni, hogy milyen warrior of chaos hero lehetnek amiről nem tudok. A mostani gwvel tisztában vagyok, de ilyenekre gondolod: Henry, the hammer ; Gamesday2009 exalted hero. Olyasfajta ritságokra gondolok amik a chaoswarriorhoz köthető.

[ Profil ]  
Dátum: 2015-11-19 06:07   [ Eltüntet ]   [ # 442048 ]  
Veterán

Sziasztok.Konvertalas celjabol keresek chaos warrior ill lovas pajzsokat.Cserebe bitz vagy kp.Surgos lenne.Koszonom.

[ Profil ]  
Dátum: 2015-02-04 08:43   [ Eltüntet ]   [ # 422897 ]  
Veterán

” It comes with a 100x150mm monster base and three 20mm square bases”

amúgy a gw website a barátod wink

P.

[ Profil ]  
Dátum: 2015-02-04 08:31   [ Eltüntet ]   [ # 422894 ]  
Tag

üdv mindenkinek!
valaki megtudná mondani mekkora talpon van
a hell Cannon?

Aláírás 

Bakter

[ Profil ]  
Dátum: 2015-01-22 09:25   [ Eltüntet ]   [ # 421718 ]  
Veterán

...kivéve ha elrontod a Frenzy tesztet és mész a legközelebb álló 20 pontos terelő egységnek majd utána a pálya szélének, és buksz 3 kört a csatából (mert ugye a pánikra immunis leszel, de a 8-as Ld, azért itt is tud szivatni)

P.

[ Profil ]  
Dátum: 2015-01-21 23:45   [ Eltüntet ]   [ # 421699 ]  
Veterán

Én ezért hiszek inkább a khorne jelben.. Az se fut el, és sokkal nagyobb az esélye az őt esetleg oldalba rohanó nemkívánatos izék ellen (egy zenésszel felszerelt gyorslovas osztag már simán elkertgethet egy ilyen szekeret ha nem khorne-os)

Aláírás 

- Megöltük mind-mind!
- De azok a saját patkányaink voltak…
- A siker akkor is siker!

[ Profil ]  
Dátum: 2015-01-21 19:36   [ Eltüntet ]   [ # 421676 ]  
Tag

nagyon köszönöm
a válaszod jo széleskörüen leirtad
amiért külön hálás vagyok

Aláírás 

Bakter

[ Profil ]  
Dátum: 2015-01-21 18:48   [ Eltüntet ]   [ # 421664 ]  
Veterán

mert ha igen akkor nem értem mért ezt a jelet válasszák neki
szerintem a nurgle jobb.

1. Az immunitás pánik tesztre nagyon hasznos, mivel a szekerek gyakran lemaradnak a BSB-től (mert ugye a BSB-t discre vagy demonic mountra divat rakni) és 8-as LD nem garancia arra, hogy megdobják. Azt a pár pontot megéri, hogy az ember ne izzadjon le, amikor a szekér mellől kilőtt kutyák/horsemen-ek miatt tesztet kell dobni.

2. Olcsó, harmadannyi pontba kerül mint a nurgle jel. Mivel gyakran töltik fel szekérrel a core-t az emberek így a pontkülönbség is többszörösen érvényesül, és néha az ember itt tud lefaragni, hogy valami más beleférjen. Az olcsóság miatt ugyanígy gyakran a fölös pontból slaanesh jelet vesz az alap szekérnek, attól függően, hogy ki hogy kezd a listaépítéshez grin.

3. Van aki “egy isten hívő” azaz szereti a sereget egy isten jelével ellátni fluff megfontolásból, még akkor is ha más jellel hatékonyabb lenne az egység.

4. A szekér fő funkciójában a nurgle jel sem segít, a szekér célja, hogy rohamból törjön egységeket, ha hosszú harcba kerülsz velük (amire nurgle jel tökéletes) akkor már nem optimálisan használták őket.

Röviden a slaanesh jel segít, hogy a szekér odaérjen ahova kell, a nurgle jel abban segít hogy ott maradjon. grin

[ Profil ]  
Dátum: 2015-01-21 14:53   [ Eltüntet ]   [ # 421632 ]  
Veterán

Mert ha kilőnek, szétvernek mellette valakit, akkor nem fut el.

Aláírás 

Szakállas Vaddisznók Előre!

A háború egy munka.
És mint minden munkához, ehhez is iparosok kellenek.
Nem művészek!!!!!

seregépítésesdi

[ Profil ]  
Dátum: 2015-01-21 14:39   [ Eltüntet ]   [ # 421630 ]  
Tag

hali mindenkinek!
néztem egy pár sereg listát amiben azt vettem észre
hogy a szekereknek Slaanesh jelét kapják.
a kérdésem pedig ha megtörik közelharcban akkor sem fog elfutni?
mert ha igen akkor nem értem mért ezt a jelet válasszák neki
szerintem a nurgle jobb.

Aláírás 

Bakter

[ Profil ]  
Dátum: 2014-09-05 18:10   [ Eltüntet ]   [ # 409462 ]  
Veterán

40k-ban van ilyen allies táblázat és akkor úgy néz ki h teljesítened kell a fő seregedet feltételeit (FoC) és utána hozhatsz egy adott mennyiségű szövit amit a tábla megenged. De akkor egyenlőre max +figunak fogom a démonokat aztán meglássuk h mi lesz a kövi kiadásba, mondjuk a szabálykönyvet nem olvasgattam még csak a kódexet de vannak hasonlóságok meg dolgok amik megegyeznek, de először úgyis néhány próbajáték lesz és utána kezdek el sereget építgetni:D

[ Profil ]  
Dátum: 2014-09-05 14:01   [ Eltüntet ]   [ # 409444 ]  
Veterán

Hála istennek még nincs. A démon sereg önálló.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2014-09-05 13:47   [ Eltüntet ]   [ # 409441 ]  
Veterán

jogos… én úgy értettem, hogy mint ally a saját sereged mellé nem hozhatsz csak úgy más egységeket… a több vs. több játék természetesen mehet és erre vannak szabályok is
40k-hoz hülye vagyok szóval nem tudom ott, hogy megy smile

[ Profil ]  
Dátum: 2014-09-05 11:46   [ Eltüntet ]   [ # 409433 ]  
Veterán

Vagyis van szövetséges rendszer, de úgy mint két különböző, önmagában is érvényes sereg, amely egy oldalon harcol

[ Profil ]  
Dátum: 2014-09-05 10:06   [ Eltüntet ]   [ # 409416 ]  
Veterán

elvileg jövő május környékén jön a 9th edition (egyes elvetemült pletykák szerint most szeptemberben de ez eléggé bulshit szagú), amiben talán lesz ally rendszer (figyelembe véve a mostanság divatos irányzatokat, kiegészítőket, kampánykönyveket)
jelenleg nincs szövetség rendszer (kivéve a triumph&treachery; multiple csata kiegészítő könyvét, ami ugye nem a versenykörnyezetben használatos alaprendszer)

szóval egy fél éves türelemmel ez is ki fog derülni…

A WoC amúgy meglehetősen erős sereg (bár az ETC nem ezt tükrözte) vannak hiányai és ahogy már hallottad a kevés létszám miatt tud fájni néhány lucky roll,de a kockadobásból adódó stresszt gondolom 40k-ban már megszoktad smile

P.

[ Profil ]  
Dátum: 2014-09-05 06:40   [ Eltüntet ]   [ # 409376 ]  
Veterán

Itt is van szövetségi rendszer? Mert elkezdtem építgetni a Daemon sereget is h legyen egy kis segítség a CSMnek és már van 1 Soul Grinder 1 SKullcannon 10-10 Daemonette meg Pinky és egy DP meg 3 Spawn am leginkább a gyalogos sereg érdekelne. Sok warrior meg marauder mennek előre és hellcannonokkal meg ilyenekkel kapják a támogatást hátulról.

[ Profil ]  
Dátum: 2014-09-05 06:38   [ Eltüntet ]   [ # 409375 ]  
Veterán

1 daemon prince
1 bsb disc-en
1 varázsló (szerintem ez is disc-en a tuti)
3 szekér (a legjobban akkor jársz ha konvertálod őket)
2x5 kutya
5 marauder horseman (van éppen egy doboz eladó wink )
1 chimera
3-4 juggeres böszme lovas
1 hellcannon

Kiindulásnak ez tökéletes lehet, aztán arrafelé finomítasz amerre szeretnél.

Aláírás 

http://arhk.xszerver.hu/

[ Profil ]  
Dátum: 2014-09-04 22:18   [ Eltüntet ]   [ # 409355 ]  
Veterán
zilahi - 2014-09-04 20:14

Halihó!

Egyre jobban kezdi izgatni a fantáziám a Warhammer Fantasy és mivel a 40k-ba is chaossal játszom itt is őket szeretném kipróbálni de vmiért Dreamer kolegától nem tudom megszerezni a legfrissebb (8. talán?) kódexet és megszeretném nézni hogyan is néz ki egy fantasy-s kódex meg h mik is vannak, egyáltalán tetszene-e az itteni koncepció. Meg akkor egy gyors kérdés arra vonatkozólag hogyan érdemes elkezdeni a seregépítést?

gyalogos vagy lovas sereg mozgatja a fantáziád? szerintem Chaos tudja mindkettőt elég sikeresen nyomatni, 40ks DP meg spawn tökéletes meg a démonok is, elég kemény közelharci legények ezek a srácok és 40kval merően ellentétben itt ez hasznos is

[ Profil ]  
Dátum: 2014-09-04 21:33   [ Eltüntet ]   [ # 409351 ]  
Veterán

1db hős. Varázsló v exalted hero, nem árt ha van alatta vmi ami viszi (disc v vmilyen hátas) Innentől mindenki másra esküszik, de azért a szekerek elég jók core-ból, a kutyák se rosszak, és ugye ott vannak a játék legjobb core gyalogosa a chaos warrior (csak hihetetlen hamar bedrágulnak ha az ember felszereli őket).
1db daemon prince se árt, ha neadj isten a bajnokod v a hősöd kidobja a dupla 6ot és prince lesz belőle.
ugyanezen okból a spawn-ból se árt 1-2 db. (plusz elég jó az is szvsz)
Én imádom a kimérát. Beteg h milyen olcsó és repül meg regen meg fúj meg csapkod és gyilkol és tapos… Szóval abból se árt 1-2 attól függően h mekkora pontból akarsz kezdeni.
Juggernautok is jók meg igazából majdnem minden egység használható smile Szóval inkább az a kérdés h milyen sereget szeretnél.
Ami viszont igaz a káoszra h kevés figurából fogsz valszeg felállni, ezért aztán minden szerencsés dobás az ellentől nagyon fájhat. (vagy pl az überistenrommá tápolt hősöd spawn lesz az se jobb :D )

Aláírás 

Krav maga Blaha és Érd

Nukleáris tél Budapest szívében

[ Profil ]  

1 ennyiből: 76
1

‹‹ Daemons of Chaos (WFB)      Kérdés: ››