Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 618
1
Warhammer 40K szabályok
Dátum: 2018-03-20 17:17   [ Eltüntet ]   [ # 472881 ]  
Veterán

Ez eredetileg a 4. kiadás szabályainak topikja, csak azóta mindig az aktuális szabályokról beszélget a nép itten, az oldschool dolgokkal nem tudom mi van smile

Lapozz vissza egy oldalt, ott van egy bejegyzés ami 2017.11.22 és az azt követő 2018.03.09.

a 8as kiadáshoz tudtommal ez a topic lett létrehozva:

Warhammer 40000 8. kiadás szabályai smile

Aláírás 

“A humor égszínkék celofánjába be lehet csomagolni a napi gondok elnyűtt és véres alkatrészeit.” -Bohumil Hrabal-

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-20 15:42   [ Eltüntet ]   [ # 472880 ]  
Veterán
Doki --- Orkmarci - 2018-03-19 19:51

Mivel ez a topic eredetileg a hetes kiadásé és a nyolcasnak van új topicja ezért itt kérdezem (bár Horus Heresy játék kapcsán jött elő, de a HH topicot meg nem biztos hogy olvassák a régi 7. kiadás szabálygurujai)

szóva: Az a szitu állt elő, hogy a seregem egy része a tábla jobb szélén állt. Második körben bejött két osztagmom outflankel szintén a jobb oldalon és úgy helyezkedtem, hogy az osztagok végig állták az asztal jobb oldalát. Ez után jött az ellenfelem következő köre, akinél szintén bejött egy outflankelő osztag. Mi lett volnaha az osztagnak azt dobja ki hogy arról az oldalról kell outflankelnie ahol az én osztagaim miatt nem tud feljönni a pályára?

Ez eredetileg a 4. kiadás szabályainak topikja, csak azóta mindig az aktuális szabályokról beszélget a nép itten, az oldschool dolgokkal nem tudom mi van smile

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-20 14:58   [ Eltüntet ]   [ # 472879 ]  
Veterán
Zsolti - 2018-03-20 12:08

Mivel ez a topic eredetileg a hetes kiadásé

Ennél már csak a “Ûrgárdisták az új kiadásban” topic a jobb…..

Igazán jöhetne már az a 2 hónapja ígérgetett új fórum.

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-20 12:08   [ Eltüntet ]   [ # 472878 ]  
Veterán

Mivel ez a topic eredetileg a hetes kiadásé

Ennél már csak a “Ûrgárdisták az új kiadásban” topic a jobb…..

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-20 08:31   [ Eltüntet ]   [ # 472876 ]  
Veterán

Mivel ez a topic eredetileg a hetes kiadásé és a nyolcasnak van új topicja ezért itt kérdezem (bár Horus Heresy játék kapcsán jött elő, de a HH topicot meg nem biztos hogy olvassák a régi 7. kiadás szabálygurujai)

szóva: Az a szitu állt elő, hogy a seregem egy része a tábla jobb szélén állt. Második körben bejött két osztagmom outflankel szintén a jobb oldalon és úgy helyezkedtem, hogy az osztagok végig állták az asztal jobb oldalát. Ez után jött az ellenfelem következő köre, akinél szintén bejött egy outflankelő osztag. Mi lett volnaha az osztagnak azt dobja ki hogy arról az oldalról kell outflankelnie ahol az én osztagaim miatt nem tud feljönni a pályára?

Megsemmisült. Egy kivétel: ha jármű próbál bejönni, akkor Tank Shockkal megpróbálhat áttörni.

CsG

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-19 22:13   [ Eltüntet ]   [ # 472873 ]  
Veterán

Nem tud bejonni, kov korben ujra probalkozhat.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-19 19:51   [ Eltüntet ]   [ # 472869 ]  
Veterán

Aláírás 

“A humor égszínkék celofánjába be lehet csomagolni a napi gondok elnyűtt és véres alkatrészeit.” -Bohumil Hrabal-

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-18 15:53   [ Eltüntet ]   [ # 472831 ]  
Veterán

Nincsen tartalék, minden egységet vagy felpakolsz kezdetnek vagy az egyéni érkezésével rakod fel őket (deeps srike variánsok vagy infiltrate utód képességek).
A “deepstrike” képességgel bármikor (de legkésőbb a 3. körben) szóródás nélkül felrakhatod az egységet, csak 9”-nél távolabb kell hogy legyél bármilyen ellenséges modelltől.

Szerk: Nyilván csak azok az egységek érkezhetnek így akiknek meg van hozzá a képességük. (Terminator - Teleport strike, Assault Squad - Jump pack assault, Crisis - Manta strike stb…)

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-18 15:47   [ Eltüntet ]   [ # 472830 ]  
Tag

Tartalékból mikor érkezhetnek egységek, és hova tudom felpakolni őket? Van külön kulcsszó, vagy bármely egység érkezhet így szállítójármű nélkül?

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-11 17:38   [ Eltüntet ]   [ # 472690 ]  
Veterán

Erre alapoztam a véleményem, de ez valóban csak eventekre szól. sorry.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-11 16:46   [ Eltüntet ]   [ # 472689 ]  
Veterán
Fattyú - 2018-03-10 20:55

Versenye válogatja. A kisebb helyeken semennyire. Már két festettségi versenyt nyertem azzal, hogy csak az én seregem volt teljesen kifestve + WYSIWYG. smile
A Warhammer World-ben nem is játszhatsz baselt és legalább minimálisan árnyékolt sereg nélkül.

Ez azert igy nem teljesen igaz. WW-ban csak versenyen nem jatszhatsz festetlen sereggel, mert kovetelmeny, amugy a kutyat nem erdekli, hogy festve van-e. Sot, siman viheted a kinai utangyartottat is, mert nem fogjak megalapitani, hogy az most GW termek vagy sem.

Aláírás 

“Death? You want death? I’m afraid that would be far too boring” Lord Sarnak, Kabal of the Black Heart

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-10 20:55   [ Eltüntet ]   [ # 472668 ]  
Veterán

Versenye válogatja. A kisebb helyeken semennyire. Már két festettségi versenyt nyertem azzal, hogy csak az én seregem volt teljesen kifestve + WYSIWYG. smile
A Warhammer World-ben nem is játszhatsz baselt és legalább minimálisan árnyékolt sereg nélkül.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-10 20:17   [ Eltüntet ]   [ # 472667 ]  
Moderátor
Fattyú - 2018-03-10 20:10

Itt versenyeken és játékban teljesen elfogadott az FW, de baráti játékban a kiugróan beteg dolgoknál szokták jelezni, hogy valami durvát hoznának, ha nem gond. 
Csak hogy megint fikázhassatok a külföldi példa miatt…;)

Jó lenne ha egy kicsit körbe nézne a magyar szervező gárda a szomszédban meg itt ott smile

Amúgy a ködös albionban mennyire kell festett sereg egy átlagos versenyre?

D

Aláírás 

Merry f@kin BLOOD FOR THE BLOOD GOD!!!
http://alkimistalaboratorium.hu/
https://www.facebook.com/AlkimistaLaboratorium

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-10 20:10   [ Eltüntet ]   [ # 472666 ]  
Veterán

Itt versenyeken és játékban teljesen elfogadott az FW, de baráti játékban a kiugróan beteg dolgoknál szokták jelezni, hogy valami durvát hoznának, ha nem gond. 
Csak hogy megint fikázhassatok a külföldi példa miatt…;)

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-10 11:53   [ Eltüntet ]   [ # 472661 ]  
Akolitus
Crusader - 2018-03-10 10:57

Egyébként mindenki azzal játszik amivel akar miután megegyezik az ellenfelével, csak válaszolni akartam a bújtatott kérdésre hogy miért van FW “utálat” a játékosok túlnyomó részében úgy általában wink .

Amit köszönök szépen smile
Mondjuk nem mintha versenyre készülnék, csak érdekelt. És igazából csak a pay-to-win dologgal nem értettem egyet, hiszen így is qrv*sokat fizetünk a GW-nek, hogy játszhassunk a műanyag katonáikkal smile
Kicsit nekem az az érzésem, hogy inkább nem hajlandóak kifizetni az emberek az extra felárat, pedig már amúgyis eleve sokat költenek a hobbira, egyszerűen nem fér bele a keretbe és így ellenérzésük támad azok ellen akiknek belefér a budgetbe. Bevallom nem sok FW cuccot láttam asztalon, de amit igen azzal az érzésem, hogy kidolgozottabbak, szépen néznek ki, így azt mondanám némelyik modell megéri a felárat (bár én is szívom a fogam), de ha nem tud vele játszani az ember, akkor azért nem biztos, hogy megvenném, mert jól mutat a vitrinben.
Abban igazad van, hogy az általad hozott példában valóban erősnek tűnik adott pontért az egység. Lehet, hogy finomítani kéne a szabályaikon. Bevallom sokat szemezek mostanában a FW oldalán a Necron csapatomba pár egységgel, tetszetős a Tesseract Ark, Night Shroud Bomber, Pylonok, de különösen a Canoptek Sentinel és Tomb Stalker, egyelőre még várat magára, hogy megvegyem. Csak kíváncsi voltam a játékosok véleményére a témában, amit utólag is köszönök mindenkinek.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-10 11:06   [ Eltüntet ]   [ # 472660 ]  
Veterán
Fattyú - 2018-03-09 20:04

Egyébként nem értem ezt a FW fóbiát, hogy őszinte legyek.

Mert az emberek szeretnek rinyálni smile

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-10 10:57   [ Eltüntet ]   [ # 472659 ]  
Veterán
BecX - 2018-03-10 08:33
Crusader - 2018-03-09 21:18

Azért van FW fóbia mert vagy nagyon vackok vagy a pay-to-win színtiszta megtestesülései.

Lásd: Necron Pylon, Spartan Assault tank és társai.

A pay-to-win kifejezést nem tudom értelmezni ha valaki Wh40k-val játszik… Mindenki vásárolja a seregét, nem? (Öcsémet kivéve, mert neki én vásárlom raspberry)
Igazából ilyen tekintetben a FW motyó igaz, hogy drágább, de aki megveszi a sima GW-s super-heavy-t, annak árban szinte ugyanott van a FW is.

Úgy értem a pay-to-wint hogy prémium árat fizetsz a modellért €-ban, hogy aztán a játékban legyen egy olyan figurád ami az átlag erő / pontérték arányon jóval túl tesz smile .
A Spartan 500 pont, de 1,5x annyi Wounddal 2x annyi lascanonnal és 2x akkora Transport kapacitással mint a 356 pontos sima Land Raider.

Egyébként mindenki azzal játszik amivel akar miután megegyezik az ellenfelével, csak válaszolni akartam a bújtatott kérdésre hogy miért van FW “utálat” a játékosok túlnyomó részében úgy általában wink .

Aláírás 

-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-10 08:33   [ Eltüntet ]   [ # 472657 ]  
Akolitus
Crusader - 2018-03-09 21:18

Azért van FW fóbia mert vagy nagyon vackok vagy a pay-to-win színtiszta megtestesülései.

Lásd: Necron Pylon, Spartan Assault tank és társai.

A pay-to-win kifejezést nem tudom értelmezni ha valaki Wh40k-val játszik… Mindenki vásárolja a seregét, nem? (Öcsémet kivéve, mert neki én vásárlom raspberry)
Igazából ilyen tekintetben a FW motyó igaz, hogy drágább, de aki megveszi a sima GW-s super-heavy-t, annak árban szinte ugyanott van a FW is.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-10 08:09   [ Eltüntet ]   [ # 472656 ]  
Veterán

Mi úgy vagyunk vele, ha már kiad az illető egy rakat pénzt (mert a FW cuccok hamisítva sem olcsók) akkor had használja. Én sem értem a FWfóbiát. Most komolyan egy Spartan alsó hangon 500 pont 8 lascannon lövésért és a lascannon ezt ugyanúgy 3+-on sebzi. Egy sikeresebb (vagy karakterekkel megtámogatott) dobássorozat egy lascannonos deva osztaggal az első körben elviheti. Nem mellesleg jó pár táposabb fw egység jelentősebb pontdráguláson ment át a chapter approved-ben. Nyilván nem rábeszélni akarok senkit, csak annyit akarok megjegyezni, hogy aki akarja használni, annak nem reménytelen olyan közeget találni, ahol ezt megteheti.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-10 07:52   [ Eltüntet ]   [ # 472655 ]  
Veterán

Vagy a chaos decimators / malefic lords stb…

[ Profil ]  

1 ennyiből: 618
1