Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 55
1
Operation WW2
Dátum: 2017-06-14 20:51   [ Eltüntet ]   [ # 465770 ]  
Adminisztrátor

Nekem 2.0-ig vannak dolgaim belőle, utána már nem ezzel foglalkoztam.

Csatolt fájlok
usa2.0.pdf  (Fájl mérete: 207 - Letöltések: 7)
 Aláírás 

A 40k SZ*R!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-13 13:26   [ Eltüntet ]   [ # 465730 ]  
Veterán

Üdv!

Anno alzozero honlapján volt fent egy kiegészítés amerikai gyalogsághoz. Ha jól emlékszem, egy komplett szakaszhoz lehetett venni támogató rajként géppuskás/aknavetős rajt, HQ-nak jeep-et. Ha valakinek megvan elfekvőbe netalán feltenné ide? Megköszönném

$peedY

Aláírás 

“Tuskó Hopkins: Hozz 2deci vörösbort! De ne tisztán, hígítsd valamivel!
Csapos: 2deci vörösbor 3deci rummal hígítva!”

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-14 08:49   [ Eltüntet ]   [ # 458070 ]  
Veterán
SGrulez - 2016-10-14 08:35

Jó látni, hogy anno érdemes volt lefordítani. smile

Már magam sem játszottam több éve, mostanság a Battlegroupot toljuk.

A váltás nálunk a seregméret miatt történt. Szakasz szinten gyalogságra épitkezve tökéletes az OWW2.
Ha viszont több tankkal szeretnél operálni, akkor század szinten a Battlegroup egy kíváló játék.

Azzal is szemezek, meg is van az alapkönyv, csak rá kéne venni másokat a kipróbálására smile

Aláírás 

Blogom:

Történelmi figuraelemzős, értékelős, tanácsadós, örömködős

Ha akad régi Warzone figurád, ne habozz értesíteni.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-14 08:35   [ Eltüntet ]   [ # 458069 ]  
Adminisztrátor

Jó látni, hogy anno érdemes volt lefordítani. smile

Már magam sem játszottam több éve, mostanság a Battlegroupot toljuk.

A váltás nálunk a seregméret miatt történt. Szakasz szinten gyalogságra épitkezve tökéletes az OWW2.
Ha viszont több tankkal szeretnél operálni, akkor század szinten a Battlegroup egy kíváló játék.

Aláírás 

A 40k SZ*R!

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-13 21:41   [ Eltüntet ]   [ # 458063 ]  
Veterán

‘Vásárhelyen kb havonta elővesszük.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-13 21:36   [ Eltüntet ]   [ # 458062 ]  
Veterán
xedar - 2016-10-13 21:06

Ejha! Majd’ egy éve nem szagolt senki hozzá a fórumhoz? Ej de sajnálom.
Mi azért rendes időközönként játszunk a haverokkal. Vannak még ilyen elszigetelt sejtek az országban?

Miskolcon mi már inkább Bolt Actionözünk. Jó szabályrendszer az OWW2, de kicsit túl lassú volt nekünk.

Aláírás 

Blogom:

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-13 21:06   [ Eltüntet ]   [ # 458060 ]  
Veterán

Ejha! Majd’ egy éve nem szagolt senki hozzá a fórumhoz? Ej de sajnálom.
Mi azért rendes időközönként játszunk a haverokkal. Vannak még ilyen elszigetelt sejtek az országban?

[ Profil ]  
Dátum: 2015-11-21 13:11   [ Eltüntet ]   [ # 442145 ]  
Veterán

Távol-keleti hadszíntérhez akad sereglista?

Aláírás 

Blogom:

[ Profil ]  
Dátum: 2015-08-06 11:30   [ Eltüntet ]   [ # 436568 ]  
Veterán

Urak 1:100ban játszott OWW-hez lenne eladó némi német figurám, ha érdekel valakit:

XX106 - Plastic urban rubble base (bontatlan)—-> 17 EUR -30% = 12 EUR
Német - a képek sorrendjében:
- GE516 Pak50 blister (2 gun)—-> 17 EUR -30% = 12 EUR
- GE516 Pak50 blister (2 gun)—-> 17 EUR -30% = 12 EUR
- HMG Platoon 1 (4+1)—-> 10 EUR -30% = 7 EUR
- HMG Platoon 2 (4+1)—-> 10 EUR -30% = 7 EUR
- SMG Platoon (10+1 minden korszakhoz)—-> 23 EUR -30% = 16,1 EUR
- Mortar Platoon (4+1+2)—-> 10 EUR -30% = 7 EUR
- Rifle/MG Platoon (10+1 minden korszakhoz)—-> 23 EUR -30% = 16,1 EUR
- Panzerfaust Assault Rifle Platoon (6+1)—-> 18 EUR -30% = 12,6 EUR

Képek:
https://www.dropbox.com/sh/mwbzt59e0os8y4u/AAA0-8w-K3EhXnXnsbipqWWSa?lst

Aláírás 

WARGAMING ESSENTIALS
Firestorm Armada
Planetfall

[ Profil ]  
Dátum: 2015-08-06 08:28   [ Eltüntet ]   [ # 436556 ]  
Veterán

Ami nincs benne a sereglistában azt szimplán megveheted annak az egységnek amelyik oda van írva, igazából csak lusták voltak átvezetni :-D .
Mondjuk én egyszer használtam fehér foszfort eddig, amerikai aknavetővel. Sikerült egy gyönyörű luftot lőni 80 pontért.

Bangalore és társai meg speciális küldetésekhez van, ott használható ahol a küldetés engedi.

Aláírás 

https://steamdb.info/calculator/76561197990355908/?cc=de

[ Profil ]  
Dátum: 2015-08-05 18:53   [ Eltüntet ]   [ # 436523 ]  
Veterán

Másik kérdésem az extra felszerelésekkel kapcsolatos. Van pár felszerelési cikk, ami a szabálykönyvben benne van ugyan, de nem szerepel a sereglistákban. A kérdés az, hogy mely nemzet, azon belül milyen/melyik egység használhatja és mennyit. Azért érdekel, mert elkezdtük behozni a játékba a műszaki zárakat - most, hogy elkészültek végre - és ezek a felszerelések (is) kellenének az akadályok leküzdéséhez. Vélemények és tapasztalatok is érdekelnek.

Puskagránát - egy szakasz (puskás tagjai) hány grenade launchert vehet? Amennyit akar (ahány puska van)? Füstgránát miatt érdekes nekem.

Fehér foszfor - én azt találtam, hogy a bazookának, a brit és az amerikai aknavetőknek volt ilyen típusú lőszere - már a 2”-esnek is. Van-e valami más?

Füstgránát lövegek és aknavetők számára - Több esetben nincs a sereglistában, pl német 81mm aknavető esetén. Lehet azt mondani, hogy az összes közepes és nehéz aknavető, löveg használhat ilyet a könnyűek meg nem (kivéve a 2” mortar - bár itt a lista is írja)?

Világító gránát - van-e aknavetőnél megkötés, hogy mekkora lőheti ki?

drótvágó, fémdetektor - elvben bármely gyalogos, de azért rákérdezek.

satchel charges - ez ugyan benne van a listákban rendszerint, csak az érdekelne, hogy ha meg van határozva, hogy pl csak egy ember hozhat ilyet az adott rajban, lehet-e többet is venni neki vagy csak 1db-ot? Elég gáz a ruszkiknál hogy egy engineer rajban csak 1db robbanótöltet lehet….

Demolition charges - még a demolition expert-nél sincs a listában, gondolom satchel charges helyett lehetne hozni, kifizetve a 80 pontot 50 helyett de ez csak feltételezés.

Bangalore torpedo - Briteken és amerikaiakon kívül használhatja-e valaki és ha csak engineer alakulat használhatja - feltételezem - akkor mennyit hozhat egy raj?

[ Profil ]  
Dátum: 2015-06-29 11:07   [ Eltüntet ]   [ # 433594 ]  
Veterán

Légelhárítót egyszer használtam, akkor is 80mm-es magyart, meg egyszer láttam Sg-nél egy német 88-ast 1940-es francia csatában. Mellesleg semmi se tiltja AP lőszer használatát AA lövegeknél, csak jelenleg 0 értelműk van a játékban (kivéve a 88-ast).

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2015-06-26 22:14   [ Eltüntet ]   [ # 433495 ]  
Veterán
pati - 2015-06-26 20:32

Szóval nem baj, hogy csak HE van nekik, az a reális +azzal is lehet rombolni azért..

Itt most kis kaliberről van szó, azzal AP vel sem ütsz nagyot (20mm a könnyű tankot 10-re alapból), nemhogy HE-vel (ugyanennél max teherautót, afelett NE), pedig - mint írtam - pont ugyanez a löveg van a Pz II-n meg egy jó pár másik járművön, ahol lehet AP lőszer. Csak annyit látok, ha ez után olvasok, hogy ehhez a fajta löveghez kifejlesztettek négyféle HE és kétféle AP lőszert és ezt használta mind a légelhárító, mind a PZ II és a többi jármű, amin ez a löveg van. Az persze kérdés, hogy milyen arányban volt az AP/HE lőszer mennyisége az egyiknél és a másiknál. Nem találok adatot a lőszer javadalmazásról, így én nem tudom mi a jellemző vagy reális.

A szovjet 37mm légelhárító AP-vel is el volt látva és annak jobb volt a páncélátütése, mint a német szintén 37mm-es PaK 36-nak (500m-en 47mm -vagy 37mm 60 fokban döntve-, míg a német páncéltörőnél ezen a távon csak 31mm). Az adatok nem tudom mennyire megbízhatóak, de mindenesetre elgondolkodtatóak.

edit: értem én, hogy alapvetően légelhárítónak van egy fajta szerepe. Na ez ebben a játékban nem igazán fog előjönni, mert nincs repülő (ha nem nézzük a vitorlázógépeket). A játékban olyan funkcióban kénytelen az ember használni ami nem jellemző, hanem inkább kivétel (födi és nem légi célpontok ellen). A kérdés, mit tettek, mikor egy járműre kellett lőni? Vajon mi volt ilyenkor a bevett eljárás, vajon tárat cseréltek-e HE-ről AP re?

[ Profil ]  
Dátum: 2015-06-26 20:32   [ Eltüntet ]   [ # 433490 ]  
Veterán
Ooorky_ - 2015-06-26 18:23

Körönként 1 leader csak egyszer próbálkozhat koordináta leadással.

+Nekem régi problémám a tarackok kezelése a játékban…
Én engedélyezném a páncéltörő lőszer használatát mert volt hozzájuk rendszeresítve, de -2-vel találatra, mivel azért annyira nem volt nagy páncélátütésük azoknak a lőszereknek…

Abszolút nem volt jellemző, csak a háború későbbi szakaszában, ott sem mindenhol (nyilvá na németeknél volt, a ruszki tank swarmok miatt)! Gyakorlatilag egy 105ös, közvetlen irányzással, találat/közeli esetén MINDENT letakarít egy harckocsiról, főleg a lánctalpat smile

Egy 150-es meg be is szakítja -nem üti át, de olyat nyom rá, amitől az öledbe szakad az összes kacat, optika, stb smile

Szóval nem baj, hogy csak HE van nekik, az a reális +azzal is lehet rombolni azért..

[ Profil ]  
Dátum: 2015-06-26 18:23   [ Eltüntet ]   [ # 433477 ]  
Veterán

Körönként 1 leader csak egyszer próbálkozhat koordináta leadással.

+Nekem régi problémám a tarackok kezelése a játékban…
Én engedélyezném a páncéltörő lőszer használatát mert volt hozzájuk rendszeresítve, de -2-vel találatra, mivel azért annyira nem volt nagy páncélátütésük azoknak a lőszereknek…

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2015-06-26 16:08   [ Eltüntet ]   [ # 433466 ]  
Veterán

Egy másik kérdés a kommunikációval kapcsolatban. Egy brit HQ tartalmaz egy futárt és egy rádióst. A HQ észrevesz egy ellenséges egységet. Ugyanabban a körben meg lehet-e próbálni rádión és hírvivő útján is leadni az ellenséges egység pozícióját mondjuk egy 20 cm belül levő saját lövegnek és egy tüzérségi megfigyelőnek/asztalon levő aknavetőnek, melynél van rádió, avagy egy fajta kommunikációt lehet próbálni egy adott körben?

Másik, ha egy szovjet aknavető megfigyelő lát egy célpontot, a saját aknavetőjének egy körben leadhatja-e rádión és futárral (vagy hanggal ha közel vannak) vagyis ugyanannak az egységnek ugyanannak a célpontnak a koordinátáit, két módon (biztosra akar menni), ill. ha 2 aknavető van fent külön egységként, azoknak egyszerre egy körben küldhet e koordinátákat ugyanarról a célpontról (egyiknek futárral, másiknak rádión).

[ Profil ]  
Dátum: 2015-06-23 18:40   [ Eltüntet ]   [ # 433209 ]  
Veterán

Mi úgy értelmeztuk, hogy ha nincs tarack tulajdonsága akkor páncélromboló lőszert is használhat.

[ Profil ]  
Dátum: 2015-06-20 08:58   [ Eltüntet ]   [ # 433019 ]  
Veterán

Mi mindig engedtük a légvédelmi gépágyúkat páncéltörő lőszert is használni. Amúgy ami érdekes, hogy a magyarok gyártottak 40mm-s Bofors-t és gyártottak hozzá páncéltörő lőszereket is. A Nimródokat is használták páncélvadászként is. Ahogy nagyapám mondta, nehéz volt kilőni vele a T-34-t, de egy tárnyi lőszerből valamelyik mindig kárt okozott benne.

[ Profil ]  
Dátum: 2015-06-11 14:58   [ Eltüntet ]   [ # 432327 ]  
Veterán

Egy kérdésem lenne a légvédelmi ágyúkkal kapcsolatban. A németek használtak Flak 30/38 táras könnyű automata ágyút melynek lőszerjavadalmazásában szerepel páncéltörő lőszer is. Ez jelen van ugye a Pz II-n, az SdKfz 222, SdKfz 231-n, 250/9-n stb. Ezeknél a járműveknél természetesen a nehézfegyver táblázat közvetlen tüzelés páncéltörő lőszerrel szakaszt vesszük figyelembe. Mi a helyzet viszont a Flak 38 légvédelmi ágyúval? Ugyanaz a táras gépágyú, mint az előbbi járműveken, viszont a szabálykönyv (76.o.) az A3 sablon használatára kötelez ennél és megjegyzi, hogy tankok, féllánctalpasok ellen nem túl jó - vagyis, hogy ennek megfeleljek, a táblázat szerint a HE lőszert kellene figyelembe vennem, nem használhatnám az AP-s sort. Kérdésem tehát az, hogy ha valami anti-aircraft karakterisztikával rendelkezik, az csak HE-t használhat (függetlenül attól, hogy a valóságban volt AP lőszere is) vagy ha az adott fegyverhez volt AP lőszer a valóságban, akkor akár azt is használhatom (a Bofors-nak pl nem volt de a 37mm szovjethez tartozott AP lőszer). Azért sem mellékes, mert a német AA-nak volt 4 csövű verziója, amire a kutya sem dob ki +600 pontot, ha a fegyver teherautónál keményebb járművet nem tud megkarcolni, ellenben páncéltörő lőszerrel már használhatónak lehet ítélni.

[ Profil ]  
Dátum: 2015-06-10 21:07   [ Eltüntet ]   [ # 432247 ]  
Veterán

Pár napja jelent meg az Operation Squad “javított” verziója, az Evolution.

Sereglisták.

Aláírás 

BGG profil.

[ Profil ]  

1 ennyiből: 55
1

‹‹ WW2 Általában      Rules of Engagement ››