Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 103
1
Dark Eldar
Dátum: 2017-09-23 19:33   [ Eltüntet ]   [ # 468715 ]  
Veterán

Ez 9 unit a pályán.
Félek hogy nem te kezdesz, és akkor kellemetlenül fogod érezni…

Én egyik succubus helyett hemi, és egy ravager-t dissie vel hoznám.

Vagy a Strength drogos wychek bloodbride-ra fejlesztve?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-23 14:00   [ Eltüntet ]   [ # 468710 ]  
Veterán

a kövi listát fogom előbb utóbb tesztelgetni
Succu
Succu
Succu
Haemy electro
5kaba blaster
5kaba blster
5wych impaler heka powersword (str drog)
5wych hydra heka agoniser (a drog)
3 Raider
6 Reaver 2blaster 2gravtalon champion agoniser
6 Reaver 2blaster 2gravtalon champion agoniser
5 scourge 4 blaster
3 Ravager
van még 106 pont(2000hez) ami dissintegrátorra, esetleg még egy Haemyre elférhet succicnak nem tudom milyen drog kéne mivel mind S5el üt én Attackra vagy WSre gondoltam(jó az a 2+ és 3adik kör sokára van), esetleg még Kaba/Wych van még hely az egyik raiderben. Tömeggel bajos de mikor nem a poison sem oldja meg azt raspberry

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-23 13:39   [ Eltüntet ]   [ # 468709 ]  
Veterán
Tyrpak - 2017-09-22 19:35

Taktikailag 16-22 mozgás.
Objektívák között rohangálni, vagy hátul campelő egységet befogni lennének jók.

A mostani szabályokkal sokkal jobb lett a páncéljuk, de a 2 damage-es dolgok (D3, D6) csúnyán viszik őket.
Agonizer olcsó és jó, mást nem raknék rájuk.

A 6+-ra mortal woundra én nem játszanék. smile

foglalni ott a raider meg a kabák igazából, archon ha van habááár most épp azt nézem hogy egy Succi vagy egy electrowhippes Haemi sokkal bulibb és egész hasznos

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-22 19:35   [ Eltüntet ]   [ # 468697 ]  
Veterán

Taktikailag 16-22 mozgás.
Objektívák között rohangálni, vagy hátul campelő egységet befogni lennének jók.

A mostani szabályokkal sokkal jobb lett a páncéljuk, de a 2 damage-es dolgok (D3, D6) csúnyán viszik őket.
Agonizer olcsó és jó, mást nem raknék rájuk.

A 6+-ra mortal woundra én nem játszanék. smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-22 17:07   [ Eltüntet ]   [ # 468693 ]  
Veterán
Urden - 2017-09-22 13:42
Thor The Mighty - 2017-09-22 08:26

Köszi a tanácsokat.

Be is rendeltem végül egy Start Collecting!-et és amint tudok veszek mellé egy Skysplinter-t.

Azon is gondolkodom hogy még egy Start Collecting!-et vegyek hogy legyen 6 Reaver-em.

Viszont abban tudtok segíteni miért használnak egyre többen Reaver-eket?

Úgy emlékszem régen nem nyomultak ennyire velük miért lettek most táposabbak?

Illetve hogy érdemes őket használni taktikailag és felszerelésileg?

nem tom 8adikban meg nem teszteltem, 7thben olyan nyeh volt ha jol dobtal elment szodaval, azelott a 5ikkiadasos kodexben buli volt.
Ebben a kiadasban dob rajtuk a pfp tabla meg hogy valasztod a drogot agoniser olcso, kicsit draga az alap motor motor mondjuk, eddigiekkel ellentetben a cluster nyomi a talon elmegy.
gyorsnak gyors de még nem tudom hova tenni h mennyire jo, tapnak tuti nem tap

A versenyek maelstrom-os kuldetesekkel vannak tele es ott azert jol jon, ha gyorsan oda tudsz menni, de ezen kivul nagy hasznat nem latom. En max 2x3-ban hoznam oket.

Aláírás 

“Death? You want death? I’m afraid that would be far too boring” Lord Sarnak, Kabal of the Black Heart

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-22 13:42   [ Eltüntet ]   [ # 468690 ]  
Veterán
Thor The Mighty - 2017-09-22 08:26

Köszi a tanácsokat.

Be is rendeltem végül egy Start Collecting!-et és amint tudok veszek mellé egy Skysplinter-t.

Azon is gondolkodom hogy még egy Start Collecting!-et vegyek hogy legyen 6 Reaver-em.

nem tom 8adikban meg nem teszteltem, 7thben olyan nyeh volt ha jol dobtal elment szodaval, azelott a 5ikkiadasos kodexben buli volt.
Ebben a kiadasban dob rajtuk a pfp tabla meg hogy valasztod a drogot agoniser olcso, kicsit draga az alap motor motor mondjuk, eddigiekkel ellentetben a cluster nyomi a talon elmegy.
gyorsnak gyors de még nem tudom hova tenni h mennyire jo, tapnak tuti nem tap

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-22 08:26   [ Eltüntet ]   [ # 468687 ]  
Tag

Köszi a tanácsokat.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-22 07:47   [ Eltüntet ]   [ # 468686 ]  
Veterán
Tyrpak - 2017-09-21 13:50

Drogból én:
Wych-nek és Succubus-nak Strength,
Hellion-nak és motorosnak Attack.

Succinak minek str? s5 az archite impalerhez megertem de lehet inkabb blast pistolt kap, ahogy neztem s5 es s6 kozott most nincs akkora kulonbseg

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-21 13:50   [ Eltüntet ]   [ # 468667 ]  
Veterán

Drogból én:
Wych-nek és Succubus-nak Strength,
Hellion-nak és motorosnak Attack.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-21 13:30   [ Eltüntet ]   [ # 468666 ]  
Veterán

egy hellion blobnak milyen drogot adnatok? S/A/M?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-21 09:10   [ Eltüntet ]   [ # 468654 ]  
Veterán

ha csak úgy funból belekezdel akkor mind1 azt vedd ami tetszil raspberry, a wych sem haszontalan jelenleg, főleg h választhatod a combat drogot. A hellionnak is lehet haszna, csak fel kell készülni h 6+ feel no pain lesz sokszor az egyedüli mentőd. A venom spam nyeh mert a poison úgy nagy átlagban nyeh. Szerintem az N-szer 5 kaba a legjobb felállás mert egy raider vihet 2 ilyen osztagot, osztagonként 1 spec fegyver jár így több blaster fér be mint 10 fősben (dark lance nyumi ha mozog). Talosok nem vészesek csak nem éri meg rávenni semmi melee fegyvert az alapon kívül (és ne rohanj meg járművet mert soha nem eszik meg). Érdemes a közelharcra gyúrni mert a power from pain azt erősíti csak, Wrackok szívósak, Grotik, talos, incubi wych, nem kellemes még az S3as wych sem ha 2+on talál. Ravager kb az egyik legjobb csonak a 4 eldarban. Repcsik nem roszak, szóóóval összességében nem rosz a sereg.
A battleforce vagy start collect vagy mi nyavaja a neve most az jó kezdés, mellé szerzel olyan raider+kaba dobozt és megvan az alapod, a shreddereket kicsi vagy akár semmilyen átalakítással simán használhatod blasternek. A scouge személyes kedvencem hatékonyak tudnak lenni ha jól dobod a 3+ találatot raspberry. Onnan tovább meg érdemes kiproxizós kisérletekel kipróbálni mi tetszik

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-20 10:47   [ Eltüntet ]   [ # 468628 ]  
Veterán

Kezdésről volt szó. smile

És kezdésnek a 2 skysplinter az kezdés.
Abból tud magának archont és kabákat építeni.

A 4 rapid splinter és az 1 blaster 50 pontért pedig messze nem tax, hanem egyik legjobb ár-érték a 8. kiadásban.

Utána ha megvan az első 500 pontja, akkor vehet ravagereket, scourge-öket.

Ynnari és reaperre jelenleg csak úgy van lehetőség, ha beraksz valakit a triumvirátusból, vagyis kezdő játékosnak eléggé kizárt.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-19 22:21   [ Eltüntet ]   [ # 468620 ]  
Veterán
Ducimax - 2017-09-19 20:02
Gyogykagyerek - 2017-09-19 19:02

Nem tudtam, hogy verseny seregrol beszelunk de egyebkent sem olyan durva mint mondjuk egy atlag ynnari.

Senki nem beszélt versenyseregről, csak megjegyeztem. A FW modelleknél meg továbbra sem a durvaság a mérvadó, bár tény, hogy van egy-kettő baromira elszállt közöttük, hanem az exkluzivitás, hogy drága, és csak külföldről rendelhető, (persze vannak olcsóbb “utángyártó” források is, de ezek közül megbízhatót találni elég lutri) és nehezen kezelhető, magasabb technikai szintet igényel, így sokan, főleg kezdőként, kiszorulnak belőle.

Alapjáraton ezért én nem is gondolok ilyesmire normál listában, az meg hogy anélkül meg f0s az egész frakció, nettó hülyeség. Ha valaki szól, hogy játszana ellenem, és hozna FW-t, akkor örülök, hogy pályára léphetnek a srácok a polcról, de alapesetben nem fogom ezzel húzni mások agyát, a WAAC hozzáállás megölheti a játékot.

Azert ez messze nem WAAC. Az kb ott kezdodik mikor IG jon 40+ deep strike-olo meltas es hasonlo nyalanksagokkal mikozben minden apro szarra van eleg command pontja, vagy egy ynnari sereg 3 fos dark reaperekkel es par psykerrel hogy par extra lovesuk is legyen a D3-as fegyvereikkel, de meg sorolhatnam az ilyeneket. (Itt halkan jegyzem meg hogy egy 1400-1500pt ynnari dark reaper lista lazan szetkap egy 2000 pontos DE-t. Max 3 kor alatt.) De senki nem mondta hogy fos a DE, csupan annyit mondtam, hogy en ezeket szereznem be elsore. Az egysegek amiket leirtam azok nagyjabol garantaljak az elso kort, ami ennel a frakcional fontos es meg brutalis tuzerot is felvonultat. Persze nida, ork, tomeg IG ellen kutya fule az egesz dark lancekkel. Azok ellen mar okosan kell jatszani egy ilyen listaval.

De ha mar FW nelkuli nagyon nagyon kezdobarat listarol beszelunk akkor jelenleg DE-nel a fokusz a ravagereken es bombazokon van. Viszonylag olcso (pontban), mozgekony, nagy tuzero, egyszeru taktikazni. Kabalitok/wychek csak tax. Mandrakes ar/ertek aranyban jo. Rettenetesen idegesitoek tudnak lenni az ellenfelnek es ha full csapat jon ott mar azert eleg szep mennyisegu mortal wound is jonni szokott. Ha van transport akkor HQ-nak meg haemy a +1T-ert.

Aláírás 

“Death? You want death? I’m afraid that would be far too boring” Lord Sarnak, Kabal of the Black Heart

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-19 22:21   [ Eltüntet ]   [ # 468621 ]  
Veterán
Ducimax - 2017-09-19 20:02

Nem tudtam, hogy verseny seregrol beszelunk de egyebkent sem olyan durva mint mondjuk egy atlag ynnari.

Senki nem beszélt versenyseregről, csak megjegyeztem. A FW modelleknél meg továbbra sem a durvaság a mérvadó, bár tény, hogy van egy-kettő baromira elszállt közöttük, hanem az exkluzivitás, hogy drága, és csak külföldről rendelhető, (persze vannak olcsóbb “utángyártó” források is, de ezek közül megbízhatót találni elég lutri) és nehezen kezelhető, magasabb technikai szintet igényel, így sokan, főleg kezdőként, kiszorulnak belőle.

Alapjáraton ezért én nem is gondolok ilyesmire normál listában, az meg hogy anélkül meg f0s az egész frakció, nettó hülyeség. Ha valaki szól, hogy játszana ellenem, és hozna FW-t, akkor örülök, hogy pályára léphetnek a srácok a polcról, de alapesetben nem fogom ezzel húzni mások agyát, a WAAC hozzáállás megölheti a játékot.

Azert ez messze nem WAAC. Az kb ott kezdodik mikor IG jon 40+ deep strike-olo meltas es hasonlo nyalanksagokkal mikozben minden apro szarra van eleg command pontja, vagy egy ynnari sereg 3 fos dark reaperekkel es par psykerrel hogy par extra lovesuk is legyen a D3-as fegyvereikkel, de meg sorolhatnam az ilyeneket. (Itt halkan jegyzem meg hogy egy 1400-1500pt ynnari dark reaper lista lazan szetkap egy 2000 pontos DE-t. Max 3 kor alatt.) De senki nem mondta hogy fos a DE, csupan annyit mondtam, hogy en ezeket szereznem be elsore. Az egysegek amiket leirtam azok nagyjabol garantaljak az elso kort, ami ennel a frakcional fontos es meg brutalis tuzerot is felvonultat. Persze nida, ork, tomeg IG ellen kutya fule az egesz dark lancekkel. Azok ellen mar okosan kell jatszani egy ilyen listaval.

De ha mar FW nelkuli nagyon nagyon kezdobarat listarol beszelunk akkor jelenleg DE-nel a fokusz a ravagereken es bombazokon van. Viszonylag olcso (pontban), mozgekony, nagy tuzero, egyszeru taktikazni. Kabalitok/wychek csak tax. Mandrakes ar/ertek aranyban jo. Rettenetesen idegesitoek tudnak lenni az ellenfelnek es ha full csapat jon ott mar azert eleg szep mennyisegu mortal wound is jonni szokott. Ha van transport akkor HQ-nak meg haemy a +1T-ert.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-19 20:02   [ Eltüntet ]   [ # 468617 ]  
Veterán

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Számukra a gyermekek nem többek, mint a részek pótlásai, melyek képesek tudásukkal szolgálni, amíg meg nem halnak.
Akkor mi ez a gépezet?
Ez a gépezet a rettenetes és gonosz Tau Birodalom.
Az emberiséget fenyegeti ez a gonosz gépezet, és ha belenyugszunk létezésébe, a gépezet felőröl minket.
Az ilyen gépezetet el kell pusztítani.

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-19 19:02   [ Eltüntet ]   [ # 468614 ]  
Veterán
Ducimax - 2017-09-19 18:32
Gyogykagyerek - 2017-09-19 17:36
Tyrpak - 2017-09-19 16:05

8. kiadás smile

Most ez a “menő”, Sybarita, 3 sima kaba, és egy blasteres, 50 pontért.

Nekem nem jonnek be a kabalite-ok ebben a kiadasban. Csak arra jok, hogy 4x35 pontert le tudod ugy fedni a felallasi zonad, hogy nem kell aggodnod genesteeler ambush es hasonlo nyalanksagok miatt mert senki nem fog elferni.
Nem eppen “low budged” de en tuti tantalus-al es haemonculus-al kezdenek. Aztan johet 3 szakasz scourge dark lancekkel amiket bele is tennek a tantalusba (remelem meg nem FAQ-tak szet :D ) meg a par kaba, hogy lefedje a zonat aztan mindjart 1000 pontnal jarunk brutalis tuzerovel. Aztan utana johetnek a Dark reaperek ynnaribol (mar aki szereti az ynnarit, en pl nem), vagy a disintegrator ravager-ek es a voidraven bomber-ek. Persze nem fognak szeretni a jatszo pajtik :D

Vedd figyelembe kérlek, hogy a Tantalus ForgeWorld modell, ami a versenyek jó részére nincs beengedve, ha pedig baráti játékra hozol ilyet, az komolyan rongálhatja a szociális kapcsolataidat…

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-19 18:32   [ Eltüntet ]   [ # 468613 ]  
Veterán
Gyogykagyerek - 2017-09-19 17:36

8. kiadás smile

Nekem nem jonnek be a kabalite-ok ebben a kiadasban. Csak arra jok, hogy 4x35 pontert le tudod ugy fedni a felallasi zonad, hogy nem kell aggodnod genesteeler ambush es hasonlo nyalanksagok miatt mert senki nem fog elferni.
Nem eppen “low budged” de en tuti tantalus-al es haemonculus-al kezdenek. Aztan johet 3 szakasz scourge dark lancekkel amiket bele is tennek a tantalusba (remelem meg nem FAQ-tak szet :D ) meg a par kaba, hogy lefedje a zonat aztan mindjart 1000 pontnal jarunk brutalis tuzerovel. Aztan utana johetnek a Dark reaperek ynnaribol (mar aki szereti az ynnarit, en pl nem), vagy a disintegrator ravager-ek es a voidraven bomber-ek. Persze nem fognak szeretni a jatszo pajtik :D

Vedd figyelembe kérlek, hogy a Tantalus ForgeWorld modell, ami a versenyek jó részére nincs beengedve, ha pedig baráti játékra hozol ilyet, az komolyan rongálhatja a szociális kapcsolataidat…

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Számukra a gyermekek nem többek, mint a részek pótlásai, melyek képesek tudásukkal szolgálni, amíg meg nem halnak.
Akkor mi ez a gépezet?
Ez a gépezet a rettenetes és gonosz Tau Birodalom.
Az emberiséget fenyegeti ez a gonosz gépezet, és ha belenyugszunk létezésébe, a gépezet felőröl minket.
Az ilyen gépezetet el kell pusztítani.

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-19 17:36   [ Eltüntet ]   [ # 468612 ]  
Veterán

8. kiadás smile

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-19 16:05   [ Eltüntet ]   [ # 468611 ]  
Veterán

8. kiadás smile

Tudsz hozni egy battaliont, ami 3 osztag kaba, 2 jármű és 2 archon.

Egyik járműbe beszáll 2x5, másik járműbe 5-8 és a 2 archon.
És akkor mindenki járműben van.

Másik hogy később lesznek Venomjaid, amik kifejezetten az 5 fős osztagokra van, azért írtam így.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-19 14:55   [ Eltüntet ]   [ # 468609 ]  
Tag

És nem jobb telerakni a Raidert 10-10 Kabalite Warrior-ral.

4*5-ből 2*5 mezítláb megy 2*5 pedig repül?

[ Profil ]  

1 ennyiből: 103
1

‹‹ Battlemissions      40k bili ››