Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 101
1
Dark Eldar
Dátum: 2017-06-24 23:49   [ Eltüntet ]   [ # 466144 ]  
Veterán

probaljak max 3-ra korlatozni az ugyanolyan osztagok/karakterek szamat, mert van par eszement seregotlet ami kinyirhatja a jatekot. Az egyik azt hiszem tau ahol 7 ugyanolyan HQ van, a masik valamelyik marine ahol predatorokat spammelnek, ha jol emlekszem. Szovel ilyen hulyesegek miatt probalnak hazi szabalyokat gyartani. Valoszinuleg troopok kivetelek lesznek.

Aláírás 

“Death? You want death? I’m afraid that would be far too boring” Lord Sarnak, Kabal of the Black Heart

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-24 18:58   [ Eltüntet ]   [ # 466131 ]  
Veterán

uhm? ne lehessen több mint 3 osztag wychet? lol, azért ez meredek, amikor a nurgle démon úgy nyomatja h 7x1 beast of nurgle… meg hasonlóak :D, vagy az IG 100+ bakája :D
Am értem mire gondolsz csak nekem valahogy semelyik előnye nem jött ki, mert a járműveim jó hogy rohamoznak de a legalapabbak legalapabbja leveri őket nem vészesen sok közelharc alatt, az első körös roham az max a járgányoknak mert ugye move elött szálsz ki, oh igen az agoniser se csinált sokmindent de arra nincs panasz mert 4 pont nem sok raspberry, nem érzem a közelharcunkban azt a keménylegénykedést a reaverek egyenesen gagyinak tűntek, de tesztelni kell, hellion eddig is csak dísz volt és most se tűnik jobbnak :(, mondjuk a mandrake stabilan javul már második kiadása raspberry a blasteren nem értem a d3 dmg-et de végülis nem a világ vége úgy is 1est dob hitre vagy woundra :D

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-24 18:08   [ Eltüntet ]   [ # 466126 ]  
Veterán
Urden - 2017-06-24 13:59
Gyogykagyerek - 2017-06-24 13:38

Na megvolt az elso 8th ed meccsem. 4-en jatszottunk, mindneki mindenki ellen 1250 pontbol. Sokaig nem jutottunk, mert lejart az idonk, de a Dark eldar nagyon nagyon durva. Venomok nagyon jol birjak a gyurodest. kb 800 pontnyi marine/IG kellett, hogy leszedjenek 1-et, de csak azert jott ossze, mert elfelejtettem, hogy jarmuvekkel is mehet a charge. 7 harlequin jarmu kellett, hogy leszedjenek 7 sebet a voidravenrol. Egyszeruen hihetetlen szivosak a gepek. Az az erzes meg, amikor az 59pontos wych sqaud kozelharcban tartja a 350+ pontos land raidert az valami leirhatatlan. :D Szerintem mindenki le fogja porolni a reg elfeledett wycheket, mert 59 pontert kapsz 4-et meg a hekatrixet blast pistol-al es agoniserrel. Loves fazisban mehet 3 splinter pistol, 1 blast pistol, meg a D6 granat, mind kulon celpontra, aztan meg a charge. Igaz, abban a pillanatban, hogy ok kapjak az aldast kezdenek hullani.
Dark lancekkel nagyon rosszul dobaltam, de land raiderrol egy squad deep strike-ing scourge (-1bs) akkor is leszedett 6 sebet. A ravagerem meg egy fene tudja mit lott szet felig. Annyira nem voltam veluk megelegedve, de a dobasaim eleg rosszak voltak.
2 Haemy es 1 wracks hexrifle-vel semmit nem er. Pont kidobas. Viszont a haemy +1T bonusza eleg szivossa teszi a wrackseket.
Kovetkezo jatekban azt hiszem egy full cult sereget fogok kiprobalni, mert elsore nagyon bejottek a wychek.

nem tudom, amikor probalgattam chaos demon ellen, a talos glouriously alulmulta magat alig karcolgatott 2db egy nurgle dpt, a venomok ugyan tisztesen lottek de a lutri 50% sebzes es a nurgli dupla 5+ ellen nem sokat ert, meleeben soso, de a legalapabb nurgli ize is reroll wounddal 2 kozelharci fazis alatt levittek 1hpra, ravager alig okozott barmit mert fennakadt az 5+ 5+on a dissi, ha az az egy ecs alapjan itelem meg nem latok tul sok valtozast eddigiekhez pedig meg azt se mondhatom h szarul dobtam volna

Szerintem akkora potencial van a DE-ben az uj kiadasban, hogy az valami eszmeletlen. Egesz egyszeruen elso korben berohanhatsz szinte barkit 16”-et mozog a jarmu alapbol es van atlag 7” charge. Be kell kotni az ellenfel brutal jarmuveit, mint pl a land raidereket, vagy igazabol barmit ami sokat lo, aztan a ravager, jetfighter stb meg loheti a kozelharciakat. Ha az ellenfeled tul kozel rakja a jarmuveit 1 venommal bekothetsz akar 2-t is, aztan vagy bent ragad, vagy kijon, de utana nem lo. Szerintem nagyon meg lehet szivatni az ellenfelet. 59 pontos wychek meg bent tartjak az ellenfelet akar egesz jatekra. Nekem megeri 59 pontot aldozni azert, hogy akar 6-700 pont ne csinaljon semmit korokig. A razorwing flocksrol meg ne is beszeljunk, mert 24 woundot kell leamortizalni mielott moral tesztet dob, ha van beastmaster a kozelben.
Szerintem rettenet sok elonye van most a DE-nek. A helyi klubban mar hazi szabalyokat akarnak bevezeetni, hogy pl ne tudjak 192 razorwinget hozni, vagy tobb, mint 3 squad wyches-t.

Aláírás 

“Death? You want death? I’m afraid that would be far too boring” Lord Sarnak, Kabal of the Black Heart

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-24 13:59   [ Eltüntet ]   [ # 466119 ]  
Veterán
Gyogykagyerek - 2017-06-24 13:38

Na megvolt az elso 8th ed meccsem. 4-en jatszottunk, mindneki mindenki ellen 1250 pontbol. Sokaig nem jutottunk, mert lejart az idonk, de a Dark eldar nagyon nagyon durva. Venomok nagyon jol birjak a gyurodest. kb 800 pontnyi marine/IG kellett, hogy leszedjenek 1-et, de csak azert jott ossze, mert elfelejtettem, hogy jarmuvekkel is mehet a charge. 7 harlequin jarmu kellett, hogy leszedjenek 7 sebet a voidravenrol. Egyszeruen hihetetlen szivosak a gepek. Az az erzes meg, amikor az 59pontos wych sqaud kozelharcban tartja a 350+ pontos land raidert az valami leirhatatlan. :D Szerintem mindenki le fogja porolni a reg elfeledett wycheket, mert 59 pontert kapsz 4-et meg a hekatrixet blast pistol-al es agoniserrel. Loves fazisban mehet 3 splinter pistol, 1 blast pistol, meg a D6 granat, mind kulon celpontra, aztan meg a charge. Igaz, abban a pillanatban, hogy ok kapjak az aldast kezdenek hullani.
Dark lancekkel nagyon rosszul dobaltam, de land raiderrol egy squad deep strike-ing scourge (-1bs) akkor is leszedett 6 sebet. A ravagerem meg egy fene tudja mit lott szet felig. Annyira nem voltam veluk megelegedve, de a dobasaim eleg rosszak voltak.
2 Haemy es 1 wracks hexrifle-vel semmit nem er. Pont kidobas. Viszont a haemy +1T bonusza eleg szivossa teszi a wrackseket.
Kovetkezo jatekban azt hiszem egy full cult sereget fogok kiprobalni, mert elsore nagyon bejottek a wychek.

nem tudom, amikor probalgattam chaos demon ellen, a talos glouriously alulmulta magat alig karcolgatott 2db egy nurgle dpt, a venomok ugyan tisztesen lottek de a lutri 50% sebzes es a nurgli dupla 5+ ellen nem sokat ert, meleeben soso, de a legalapabb nurgli ize is reroll wounddal 2 kozelharci fazis alatt levittek 1hpra, ravager alig okozott barmit mert fennakadt az 5+ 5+on a dissi, ha az az egy ecs alapjan itelem meg nem latok tul sok valtozast eddigiekhez pedig meg azt se mondhatom h szarul dobtam volna

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-24 13:38   [ Eltüntet ]   [ # 466118 ]  
Veterán

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-14 22:56   [ Eltüntet ]   [ # 465779 ]  
Újonc
Crusader - 2017-06-14 17:54

A Sssylith Mortal Woundként veszi át a sebet szóval csak a 6+ spec mentője van azok ellen.

Ez jogos. Igy marad mondjuk, 3 6+, Ami szinten sokkal job an hangzik, minthogy egy conscript lelovi a shadowfieldet.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-14 17:54   [ Eltüntet ]   [ # 465769 ]  
Veterán

A Sssylith Mortal Woundként veszi át a sebet szóval csak a 6+ spec mentője van azok ellen.

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-14 17:39   [ Eltüntet ]   [ # 465767 ]  
Újonc

Srácok!

Az Archon 2+-os invuja engem nem hagy nyugodni.

AP-(2+)-os dolgok ellen hihetetlenül jól jön, jó nagy sebeket le lehet vele védeni, de a legnagyobb gyengesége, amikor ilyen AP0, AP-1-es sorozatokkal lekaparják rólad a Shadowfield-et.

Viszont: Tegyük fel, hogy közelharcban, overwatch alatt, akármi belekóstolgatnak az említett AP0/-1-gyel. Ilyenkor ha úgy döntök, hogy nem invut dobok, hanem armour save-et (5+)-ra (6+ AP-1 esetén), utána van egy fnp-em 6+-ra. Bekapok egy adag sebet, de ott figyel mellettem a sslyth, aki 2+-ra átveszi a woundot (ami újradobható), annak van egy 5+-os invuja, majd neki is egy 6+ fnp-je.

Gyakorlatilag 4 dobasbol kell 5-6-ot dobnod, legrosszabb esetben átvándorol a seb a sslythre, de nem veszítem el butaság miatt a (2+)-os invumat.

Nekem ez elég jónak tűnik.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-10 15:46   [ Eltüntet ]   [ # 465590 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2017-06-10 15:15
Urden - 2017-06-10 15:00
Gyogykagyerek - 2017-06-10 14:35
Urden - 2017-06-10 14:19
Gyogykagyerek - 2017-06-10 14:04

Szerintem ezt igy itt hagyom hatha valakinek vastag a penztarcaja :D :
“If you bring 192 Razorwing Flocks (2 Outrider Detachments maxed out w/Beastmasters for un-slotted units) that’s 1,536 attacks per turn with 768 wounds. All for under 1500 points.”

ez annyira buta hogy az mérhetetlen… bizti ne alapozzunk már S2re az nevetséges…

Lehet S2 de akkor is atlag 100 woundot kell lementeni koronkent (es ez 100 wound jarmuveken is) es ez meg 2+-on is 17 bukas. Tudom, van veszteseg meg minden, de a sereg masik fele is ott maszkal valahol a palyan.

ha ilyet akarnék játszani IGvel lennék nem Darkeldarral :D

200 IG teljesen beteríti a felállási zónát, pedig azok kis talpon vannak. A razorwing 40mm-es talpával nem is biztos, hogy elférne.

Elmeletileg elfer, foleg ha tobbszintes romok vannak terepnek es meg az ellenfel sem fog a hatadba deep strikeolni :D. Csak ne kelljen visszavonulni :D

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-10 15:15   [ Eltüntet ]   [ # 465589 ]  
Veterán
Urden - 2017-06-10 15:00

“If you bring 192 Razorwing Flocks (2 Outrider Detachments maxed out w/Beastmasters for un-slotted units) that’s 1,536 attacks per turn with 768 wounds. All for under 1500 points.”

ez annyira buta hogy az mérhetetlen… bizti ne alapozzunk már S2re az nevetséges…

Lehet S2 de akkor is atlag 100 woundot kell lementeni koronkent (es ez 100 wound jarmuveken is) es ez meg 2+-on is 17 bukas. Tudom, van veszteseg meg minden, de a sereg masik fele is ott maszkal valahol a palyan.

200 IG teljesen beteríti a felállási zónát, pedig azok kis talpon vannak. A razorwing 40mm-es talpával nem is biztos, hogy elférne.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-10 15:00   [ Eltüntet ]   [ # 465587 ]  
Veterán

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-10 14:35   [ Eltüntet ]   [ # 465584 ]  
Veterán

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-10 14:19   [ Eltüntet ]   [ # 465582 ]  
Veterán

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-10 14:04   [ Eltüntet ]   [ # 465581 ]  
Veterán

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-08 18:35   [ Eltüntet ]   [ # 465515 ]  
Újonc
Urden - 2017-06-08 09:25
SaGa Jr - 2017-06-08 07:40
Urden - 2017-06-07 22:59

srácok cruicible pont ára merre van? vagy valaki “nem látta”?

Ha arra gondolsz, ami a haemonculus-nál van, akkor az nem wargear, hanem ability, ezért nincs pontértéke. smile

jaja, fura, a felszerelésnél írja hogy vehet magának, nem is néztem az abilityknél, meg régen is elég drága relic vagy mi volt

Igen, az kicsit zavaró, hogy “ingyen magához veheti, ha akarja”. MI? Persze, hogy akarom. smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-08 14:15   [ Eltüntet ]   [ # 465508 ]  
Veterán
Tyrpak - 2017-06-07 02:27

Szemfüles ember kiszúrta, hogy a hemi Master of Pain képessége érvényes a Venomokra és Raiderekre is, ha ugyanabba a Covenbe tartoznak. Ha 6”-on belül marad, akkor fel tudja tolni a toughnessük 6-osra.

Na ez most megfogott.
Ha a Venom és a Raider <Haemonculus Coven> egység, akkor lehet-e őket hozni Ynnari seregbe?
Vagy onnan, hogy Wych Cultot vagy Kabalt választok nekik, onnantól már nincs baj?

Ha a facebookos DE oldalrol vetted az infot akkor koszonom, koszonom, en szurtam ki elsokent. smile Ilyenkor power gamernek erzem magam…
En abban gondolkodom, hogy venomban truebornok DL-el, 2-3 szakasz, kozottuk meg egy haemy. A venomot -1bs-el lovik es +1toughness. Mellette coverban lehet, meg sem kell mozdulnia es a save-re is bonuszt kap.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-08 09:25   [ Eltüntet ]   [ # 465491 ]  
Veterán
SaGa Jr - 2017-06-08 07:40

Ha arra gondolsz, ami a haemonculus-nál van, akkor az nem wargear, hanem ability, ezért nincs pontértéke. smile

jaja, fura, a felszerelésnél írja hogy vehet magának, nem is néztem az abilityknél, meg régen is elég drága relic vagy mi volt

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-08 07:40   [ Eltüntet ]   [ # 465486 ]  
Veterán

Aláírás 

8th edition Indexek és szabálykönyv pdf verziók
A Warhammer 40000 embléma alatti hozzászólásokban az egyes könyvek linkjei.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-07 22:59   [ Eltüntet ]   [ # 465482 ]  
Veterán

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-07 16:54   [ Eltüntet ]   [ # 465475 ]  
Veterán

Sziasztok!

Az Yannari szabályokhoz egy linket tudna vki bemásolni, vagy pm-ben átküldeni?

Köszönöm,
D.

[ Profil ]  

1 ennyiből: 101
1

‹‹ Battlemissions      40k bili ››