Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 104
1
Dark Eldar
Dátum: 2017-12-12 13:52   [ Eltüntet ]   [ # 470947 ]  
Veterán
Crusader - 2017-12-11 15:25

GW havonta 2 codexet ad ki, de ez ne zavarjon biztos pont a dark eldákat hagyják ki wink !

Remélem nem csak a web way portalos Command Point lesz benne és 30 oldal fluff, höhö. smile

Aláírás 

Kabaman Blogja - Gates of Hell

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-11 15:29   [ Eltüntet ]   [ # 470924 ]  
Veterán

ja most megy a tempo, legroszabb esetben utcso lesz a sisterrel :D

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-11 15:25   [ Eltüntet ]   [ # 470923 ]  
Veterán

GW havonta 2 codexet ad ki, de ez ne zavarjon biztos pont a dark eldákat hagyják ki wink !

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-11 11:27   [ Eltüntet ]   [ # 470921 ]  
Veterán

Jaja, kódex… Majd valamikor smile

Csatolt képek
Dark_Eldar_Safe.jpg
 Aláírás 

Kabaman Blogja - Gates of Hell

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-09 17:32   [ Eltüntet ]   [ # 470905 ]  
Veterán
Tyrpak - 2017-12-09 17:08

Jármű ellen a sista orgonán játszik. smile

Dark eldar szerintem még mindig kódex hiányban szenved, akkora a különbség egy ravager és egy alaitoc prism között… Két - három ravager és két prism között még nagyobb.

Scourge jó, kb egyetlen egység ami jobb, meg nincs a craftworld nek.

Szóval szokás szerint szép meg vicces, csak átlag alatti a dark eldar.

És hogy ezt hogyan hozza ki konzekvensen a GW, az már minimum össze esküvés elméletet érdemel.

amúgy nem olyan átlag alatti a darkeldar ha indexet nézel, a sister pont megveri mert S5 ap-1 bőven elég hogy a raidernek fájjon, az orgona meg well nem rosz most a pontcsökkenésel pláne, de a melta jobb ha beér vagy cely :D.
Szóval vissza a darkeldarra, indexes seregek közül az egyik legjobb volt amikor még nem voltak kódexek, szar dobások mellett elvitt egy Knightot, Baneblade még nem volt olyan táp, meg ilyenek. Annyi jelenleg a gyengéje, hogy még nincs kódexe, de ahogy eddig haladtunk ez hamar orvosolva lesz

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-09 17:08   [ Eltüntet ]   [ # 470904 ]  
Veterán

Jármű ellen a sista orgonán játszik. smile

Dark eldar szerintem még mindig kódex hiányban szenved, akkora a különbség egy ravager és egy alaitoc prism között… Két - három ravager és két prism között még nagyobb.

Scourge jó, kb egyetlen egység ami jobb, meg nincs a craftworld nek.

Szóval szokás szerint szép meg vicces, csak átlag alatti a dark eldar.

És hogy ezt hogyan hozza ki konzekvensen a GW, az már minimum össze esküvés elméletet érdemel.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-09 16:17   [ Eltüntet ]   [ # 470903 ]  
Veterán

400 pontert sem draga ha 3 squad DL scourgessel hozod meg dobsz melle egy heamonculust.
En nagyon sok jarmuvel jatszom szoval flamer ide vagy oda… nem sokat zavar.

Aláírás 

“Death? You want death? I’m afraid that would be far too boring” Lord Sarnak, Kabal of the Black Heart

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-09 09:12   [ Eltüntet ]   [ # 470891 ]  
Veterán

tantalus bar nagyon szep, most a chapter approvedal nagyon sok pont is lett.
Sister nem tom miert konnyu ellenfel most erosek es nem csak cely miatt, en a heavy flamer spamat jatszom veluk es nagyon kemeny, most a 2x5 seraphim inferno pistolon torom a fejem, es lehet nevetni h 6” de ha 24et mozognak gyorsabbak mint a DE smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-09 01:03   [ Eltüntet ]   [ # 470889 ]  
Veterán
Fattyú - 2017-12-08 21:03

Ez kb 500 pont veszteség? 2000-ből? smile
Őszinte leszek - én csak DE ellen játszom, nem vele, a sistáimmal a DE az egyik legkönnyebb ellenfél. És messze nem tud a seregem annyit, mint az IG. Persze lehet, hogy akivel játszottam, volt túl könnyű sereggel.

Igen, kb 500 pont veszteseget okozott kb 500 pontnyi modell, szoval behoztak az arukat, de, mig en 500 ponttal lovoldoztem, neki fent volt meg 1500 amivel lotte az en 500 pontomat wink
Sistak es nids a 2 sereg ami ellen meg nem veszitettem. Elobbivel nagyon nagyon ritkan jatszom, utobbi meg inkabb nem jatszik velem.
Ha mondjuk nem hozok grotesqueket, meg kutyakat, hanem helyette meg kb 10-12 DL-t, mert ugye tudtam, hogy IG ellenfelem lesz, akkor nem hiszem hogy olyan nagyon egyszeru lett volna a tortenet. Vagy siman a grotesquek helyet egy tantalust…

Aláírás 

“Death? You want death? I’m afraid that would be far too boring” Lord Sarnak, Kabal of the Black Heart

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-08 21:03   [ Eltüntet ]   [ # 470885 ]  
Veterán

Ez kb 500 pont veszteség? 2000-ből? smile
Őszinte leszek - én csak DE ellen játszom, nem vele, a sistáimmal a DE az egyik legkönnyebb ellenfél. És messze nem tud a seregem annyit, mint az IG. Persze lehet, hogy akivel játszottam, volt túl könnyű sereggel.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-08 20:22   [ Eltüntet ]   [ # 470884 ]  
Veterán
Fattyú - 2017-12-08 19:05

Legkozelebb viszek egy normalis sereget at azert majd nem teszi zsebre

Jó eséllyel de. :(

Nem olyan gyenge az a DE. 2 ravager meg egy repulo leszedett egy repulot, 2 russ-t (az egyik command), megnyomoritottak egy fene tudja milyen tankot flamerekkel, egy sentinelt (? walker ize) meg par aprolekot. Ha en kezdek megnyerem a jatekot, de ezt mar lattuk a sereglistakbol, hogy aki kezd az nyer.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-08 19:05   [ Eltüntet ]   [ # 470883 ]  
Veterán

Legkozelebb viszek egy normalis sereget at azert majd nem teszi zsebre

Jó eséllyel de. :(

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-08 07:08   [ Eltüntet ]   [ # 470868 ]  
Veterán
Gyogykagyerek - 2017-12-08 00:51

Na a “fun” seregemmel jatszottam egy “not for fun” IG ellen.
Elso kor, o kezdett, leszedte a vodravenemet, egy fightert 2 woundra, egy ravagert 1 woundra egy masikat 2-re, egy harmadikat 8-ra, 2 osztag kaba hullott, leesett egy haemonculus is, a full squad kymerak fele. En koromben leesett egy Russ es a repulot letoltam 7 woundig meg par baka innen-onnan.
Masodik kor: leszedte 2 ravageremet es egy fightert, az osszes beastet, a beastmastert, archont 1-et a 6 grotesqebol.
Gondoltam itt feladhatnam de a poen kedveert vegigjatszottuk. maradek 2 ravagerem kibirta az 5. korig es minden korben leszedtek valamit. Rakhart teljesen hasznalhatatlan de irgalmatlan mit kibir az allatja…

IG-nél ez a fun smile

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-08 00:51   [ Eltüntet ]   [ # 470867 ]  
Veterán

Na a “fun” seregemmel jatszottam egy “not for fun” IG ellen.
Elso kor, o kezdett, leszedte a vodravenemet, egy fightert 2 woundra, egy ravagert 1 woundra egy masikat 2-re, egy harmadikat 8-ra, 2 osztag kaba hullott, leesett egy haemonculus is, a full squad kymerak fele. En koromben leesett egy Russ es a repulot letoltam 7 woundig meg par baka innen-onnan.
Masodik kor: leszedte 2 ravageremet es egy fightert, az osszes beastet, a beastmastert, archont 1-et a 6 grotesqebol.
Gondoltam itt feladhatnam de a poen kedveert vegigjatszottuk. maradek 2 ravagerem kibirta az 5. korig es minden korben leszedtek valamit. Rakhart teljesen hasznalhatatlan de irgalmatlan mit kibir az allatja…
Vesztettem de durvan, de jo jatek volt. Legkozelebb viszek egy normalis sereget at azert majd nem teszi zsebre smile

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 01:22   [ Eltüntet ]   [ # 470809 ]  
Veterán
Gyogykagyerek - 2017-12-06 00:08

azert mert ehhez van kedvem.

http://memes.ucoz.com/_nw/37/30176386.jpg

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Számukra a gyermekek nem többek, mint a részek pótlásai, melyek képesek tudásukkal szolgálni, amíg meg nem halnak.
Akkor mi ez a gépezet?
Ez a gépezet a rettenetes és gonosz Tau Birodalom.
Az emberiséget fenyegeti ez a gonosz gépezet, és ha belenyugszunk létezésébe, a gépezet felőröl minket.
Az ilyen gépezetet el kell pusztítani.

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 00:08   [ Eltüntet ]   [ # 470808 ]  
Veterán

Tyrpak, kosz en is igy gondoltam.

Urden, azert mert ehhez van kedvem. Amugy a DE-rol csak annyit, hogy eddig 8. kiadasban 2 jatekot veszitettem el. Az egyik a legelso tesztjatek volt IG ellen, a masik meg egy elda akinek a wraithknightja felrobbant miutan ravagerjeim lelottek es a robbanas magaval vitt 960 pontnyi modellemet. Nyertem mar meg jatekot 2 kor alatt elda ellen is (mondjuk a Dice God nagyon velem volt es nagyon az ellenfelem ellen)

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-05 23:04   [ Eltüntet ]   [ # 470803 ]  
Veterán

minek…használsz… liquifiert :D ? pontkidobás és még gáz is S3al még annyira se jó mint egy handflammer mert nem 6pont hanem 10 vagy 15

Amúgy kérdés, irogattam magamnak egy listát és papíron nem tűnik olyan erősnek lehet csak a kocka emlékei riogatnak:
Haemy crucible, whip
Haemy crucible, whip
5Kaba blaster
5Kaba blaster
5Wrack osse
5Wrack osse
5Trueborn blasterek
5Trueborn blasterek
5Scourge blasterek
3Ravager lancek
2Razorwing lancek splintercannon
2Raider prow, lance
2Venom cannonok
15 lance és 14 blaster lövés meg aprólék, de nem érzem hogy egy IGt kikezdhetne még akkor sem ha kezdek, vagy egy magnust/mortit megölne egy kör alatt. Lehet nekem magas a mérce az eldár psik miatt és a Shadowsword miatt, elda codex óta nem nagyon látom értelmét a DE-t használni (szerencsére nem kell kevernem a 2őt hogy müködjenek valahogy mint indexnél) bármi tipp hogy velem van-e a bibi vagy a lista valóban kicsit nyeh

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-05 20:31   [ Eltüntet ]   [ # 470801 ]  
Veterán

Olvasatomban: Fegyverenként, tehát külön külön kidobod az AP-t, és az egyforma AP-jűekkel lőhetsz egyszerre.

Szóval: D6 - D3 , D6 - D3, és így tovább, aztán add össze őket.

Még viccesebb, ha több egységre lőnek, és akkor szét kell osztani, hogy melyik D6-D3 kire megy.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-05 16:06   [ Eltüntet ]   [ # 470792 ]  
Veterán

Liquifier gun kerdes:
10fos szakasz grotesque, mindenkinel LG. Fegyverenkent D6 attack, ez ok, de kulon kell fegyverenkent dobalni az Ap D3-at?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-02 23:54   [ Eltüntet ]   [ # 470736 ]  
Veterán

Talos és minden más több sebes gyengéje a 8. kiadásban: D6-ot sebző fegyverek.

Mozog az ellenfél felé, aki tudja, hogy legkorábban a második körében tud rohamozni, és még akkor is ki tudja simán kerülni. Szóval addig semmilyen fenyegetést nem jelent.

Tehát lövi a raidereket, venomot. Aztán 3. körben végül eljut a taloshoz, és csak a kockákon múlik, hogy a 3+ talál, 3+ sebzés, 5+ invu lementi után hányszor D6 sebre kell a 6+ FnP-t dobnod. És sajnos megvan az esélye, hogy a talos szépen lehullik.

[ Profil ]  

1 ennyiből: 104
1

‹‹ Battlemissions      40k bili ››