Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 99
1
Dark Eldar
Dátum: 2017-05-11 00:03   [ Eltüntet ]   [ # 464263 ]  
Veterán

Tuti hogy az a night shield smile

Felteszem más nyelvű könyvből fordították le, a spanyolok szoktak hamarabb kiszivárogni mindig. smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-10 19:31   [ Eltüntet ]   [ # 464259 ]  
Veterán
Tyrpak - 2017-05-10 19:23

Megbízhatósága: 4/5

Jink is +2 to armour save but -1 to hit with weapons. People inside unaffected.

Shadow field is +1 to armour save
Flickerfields is 5++ still.

Dark eldar vehicles come with a 4+ armour save.
Raider has 10 wounds, venom has 6.

A fedezék mentők a páncélhoz adódnak, és az AP csökkenti, pl a lasca -3, a melta -4
Vagyis egy night shieldes, jinkelő raider melta ellen 5+ -ot dob, egy bolter ellen meg 2+, és közben a jármű 6+ helyett már 4+ -ra talál.

Egyedül a T-t nem tudjuk, de az eddig minden járműnél T8 volt.

tuti hogy a shadow field +1? nem lehet hogy az a night shield?

Aláírás 

“Death? You want death? I’m afraid that would be far too boring” Lord Sarnak, Kabal of the Black Heart

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-10 19:23   [ Eltüntet ]   [ # 464258 ]  
Veterán

Megbízhatósága: 4/5

Jink is +2 to armour save but -1 to hit with weapons. People inside unaffected.

Shadow field is +1 to armour save
Flickerfields is 5++ still.

Dark eldar vehicles come with a 4+ armour save.
Raider has 10 wounds, venom has 6.

A fedezék mentők a páncélhoz adódnak, és az AP csökkenti, pl a lasca -3, a melta -4
Vagyis egy night shieldes, jinkelő raider melta ellen 5+ -ot dob, egy bolter ellen meg 2+, és közben a jármű 6+ helyett már 4+ -ra talál.

Egyedül a T-t nem tudjuk, de az eddig minden járműnél T8 volt.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-28 03:05   [ Eltüntet ]   [ # 463852 ]  
Veterán

SW:A csapathoz kérnék tanácsot:

Szerintetek állig felfegyverzett Syrennel kezdjek vagy még egy wych-csel?

1. lista:

Syren, chainhook és splinter pistol

5 db Wych, chainhook és splinter pistol mindnél

2 db Bloodbride, Shardnet and Impaler -rel.

2. lista:

Syren, Power sword és Blast Pistol

4 db Wych, chainhook, splinter pistol, és Blade Venom

2 db Bloodbride, Shardnet and Impaler

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-09 10:15   [ Eltüntet ]   [ # 463313 ]  
Veterán

valamennyire off, de BFG Dark Eldar flotta kitbash-hez keresek biteket, 6-7db folos Dark Elda vitorlat cirkalokhoz.
( Ezt a flottat szeretnem boviteni)

Raider/Ravager dobozban 2/3 extra szokott lenni.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-26 21:04   [ Eltüntet ]   [ # 457478 ]  
Veterán

http://www.ebay.co.uk/itm/28-mm-scale-KERRIGENE-STEALER-WITH-BONE-WINGS/262482193394

Hemi scissorhand, pistol, ccw? smile))))

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-23 23:20   [ Eltüntet ]   [ # 457367 ]  
Veterán

Kötelező igazából a wwp és a probe.

Ami viszont sokat dob az egység ütőképességén, az:

Talos ichor injector, opcionálisan heat lance.
Heminek scissorhand.

Ha nem bízol a roham kockáidban, akkor sindriq’s sump, hogy fleetet adjon az egységnek. Ha meg beragad a közelharcba pl 50 fearless IG ellen, akkor meg rampage.

lordquator - 2016-09-23 14:56

Mi a kötelező cucc ? Wwp az oks, illetve az lehetséges, hogy Lélekszondával, rémbabával 3+ os Fnp lesz? Illetve a Rémbaba csak a hq-nak adja a +1 fnp-t, vagy az osztagnak is?

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-23 21:47   [ Eltüntet ]   [ # 457365 ]  
Veterán
lordquator - 2016-09-23 14:56
Tyrpak - 2016-09-02 19:35

Formációkból kettő volt, ami nekem bejött:

Egyik a Dark Artisan (hemi, cronos, talos), wwp-vel egyéb kötelező cumókkal 370 pont, és van hogy nem ér oda.

Mi a kötelező cucc ? Wwp az oks, illetve az lehetséges, hogy Lélekszondával, rémbabával 3+ os Fnp lesz? Illetve a Rémbaba csak a hq-nak adja a +1 fnp-t, vagy az osztagnak is?

A nightmare doll csak a haemynek adja ami nem dobhat fnpt s8 vagy nagyobb ellen.
Am jo formacio a grotesquerie es a corpsethief
Scalpel nem rosz de erdemes raepiteni a sereget hogy null deploy es atadni a kezdest ellenfelnek

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-23 14:56   [ Eltüntet ]   [ # 457358 ]  
Veterán
Tyrpak - 2016-09-02 19:35

Egyik a Dark Artisan (hemi, cronos, talos), wwp-vel egyéb kötelező cumókkal 370 pont, és van hogy nem ér oda.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-02 19:35   [ Eltüntet ]   [ # 456474 ]  
Veterán

Másik a scalpel, 2 db venom meg benne wrackok, egyik wracknál ossefactor (ap2), meg ha van feles pontod, akkor a vezetőjüknél hexrifle. Első körös null deploy-ra tökéletesek. Ellenfelet engeded kezdeni, ők meg bejönnek a te felednél.

Bújócskázni reaverekkel szoktam, első körben nightfighting és jink az 2+ cover nekik.
(viszont rendszerint 1 db-ot lelőnek a háromból és utána rontom a morál dobást…)

Kimaradt egység még a scourge, legalább egy 5 fős osztag 4 db haywire-ral kötelező.
A 3x 4 db blasterborn mellett elég anti-tankod lesz.

Nem tudom mennyi repülő van felétek, de flyrantek ellen viszont a razorwing istenkirály, 6 db S5 Ap2 ellen mindenki jinkelni fog (és FMC-re tud rakétát is kilőni). Rakétája meg pompás tömegoszlató.

Ravager sajnos rövid életű szokott lenni, de lásd a fenti anti-tankot, én 3 disintegratorral, alapáron szoktam hozni, a 9 db S5 Ap2 36”-ra, az fájni szokott (kivéve ha első lövésre explodes).

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-02 19:01   [ Eltüntet ]   [ # 456471 ]  
Veterán

Én mondjuk 1-2 hónapja kezdtem csak bele a fajba, de eddig a legjobb taktikának azt éreztem, hogy bejönnek az elitek hajón 2-3. körben, és kipurgálják az olyan egységeket amik komolyabb kárt tudnak tenni. Általában a 175 pontot amibe kerülnek kitermelik.

A lenti formációnál az a főbb gond, hogy +Archon-t ki kell fizetni, tehát tulajdonképpen olyan 50 pontot jelent az, hogy újradobom az 1-es dobást. Ki kell próbálni. Lehetséges, hogy megéri.

Mivel most kezdtem a fajjal, így nagy tapasztalatom nincs még 3-4 játék, de nagyon tetszik, gyors egységek (nidák után pláne).

Nagyjából ilyen számomra az összkép:
erős hq-k (10-25 pontos udvarház raspberry )

Elitnek 3 warrior osztag hajóval, néha incubi (Azt egyszer használtam akkor is elrontottam adobást, de elméleten erősnek érzem…)

Fastnak 5 jetbikos osztag, (legjobb, nem is kell rá rakni semmit, ők úgy is foglalnak, meg jinkelnek)

Heawy:Ravanger,szintén deep strik-kal érkezve, még talos, cronos vonallal ismerkedem az is szimpi, csak a hajókhoz képest nem gyors.

Troop, sajnos kötelező, de venommal bujocskázni kell vele, míg meg nem jönnek a többiek.

Formációk: Az én stílusomhoz, talán ez az új passzol a legjobban, még gondolkodom homukuluszban lévő formációkon, hogy kipróbálok 1-2t, de azokat drágának érzem.

Mit érdemes még kipróbálni szerintetek ?

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-02 18:00   [ Eltüntet ]   [ # 456469 ]  
Veterán

Jó a meglátásod, tényleg lehet így upgrade-elni. smile

Bár én maradni szoktam a disruptornál a raideren, meg úgyis jinkelni fog. smile

Az egész formáció legnagyobb hibája, hogy egyetlen, drága egység, egy törékeny kosárban.
Második legnagyobb hibája, hogy mit hozol még mellé, egy realspace raidert?
Mert a dark eldar még nem kapott decuriont, nincs elég választható formáció mellé, amiből kihozol egy épkézláb sereget. Több archont hozni meg pont kidobás.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-02 17:18   [ Eltüntet ]   [ # 456467 ]  
Veterán

Gondolkodtam ezen a formáción, ha jól gondolom,  a warriorokat fel lehet fejleszteni elitnek, 5 fős csapat, 4en kapnak Robbantót, meg az Archon is, illetve a szállítóra is lehet szerelni, és így lenne 6db 8/2es lövés, melyből az 1-es dobást újra dobhatod. Szerintem ez így elég jó.
A motorosokat meg amúgy is hozza mindenki foglalás miatt.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-12 11:22   [ Eltüntet ]   [ # 455467 ]  
Veterán
Tacytus - 2016-08-12 10:06
dwalin - 2016-08-12 10:00

Sziasztok!

Segítenétek, hol találom meg az új DE formációt? A Start collecting dobozban van?

Megköszönöm, ha ad vki egy linket.

D.

Szia

Melobol csak ennyit tudok segiteni.

Googleba beirod ,dark eldar starter formation, és a képekre atkattintasz.

http://www.belloflostsouls.net/2016/06/40k-eldar-dark-eldar-formations-spotted.html

Vagy ez, de a kep ugyan az.

grin

Köszönöm!

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-12 10:06   [ Eltüntet ]   [ # 455463 ]  
Veterán
dwalin - 2016-08-12 10:00

Sziasztok!

Segítenétek, hol találom meg az új DE formációt? A Start collecting dobozban van?

D.

Szia

Melobol csak ennyit tudok segiteni.

Googleba beirod ,dark eldar starter formation, és a képekre atkattintasz.

http://www.belloflostsouls.net/2016/06/40k-eldar-dark-eldar-formations-spotted.html

Vagy ez, de a kep ugyan az.

Aláírás 

THE FALSE EMPEROR IS NOT HERE TO PROTECT YOUR MEN! ONLY CHAOS WILL GAIN FROM THEIR SACRIFICE!

BÉRFESTÉST VÁLLALOK!

Starter Box-ok vásárlása felesbe!
-WH40K Dark Vengeabce (chaos)

HTBK terepasztalos szekció facebook oldala (Debrecen)
Warp Storm Szolnok Facebook oldala

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-12 10:00   [ Eltüntet ]   [ # 455461 ]  
Veterán

Sziasztok!

D.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-05 16:14   [ Eltüntet ]   [ # 455111 ]  
Veterán

Csak siman hozz egy Llhamean-t Hq helyett :D 10pt

Aláírás 

“Death? You want death? I’m afraid that would be far too boring” Lord Sarnak, Kabal of the Black Heart

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-05 11:04   [ Eltüntet ]   [ # 455095 ]  
Veterán

Llhameannak nincs dodge-a ami miatt meghal ha rátüsszentenek, de az egész Courtban a legjobb mentő az 5+ asszem szóóóval egész halandóak

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-01 07:43   [ Eltüntet ]   [ # 454958 ]  
Veterán

Sslyth és medusa eddig bejött, a lhamia jól hangzik de emlékeim szerint sajnos nincs gránátja és ez az utolsóra is igaz.
Ha nem sajnálod rá a pontot némi medusa, egy wwps archon és egy raider/venom segítségével csúnya meglepetéseket lehet okozni sok SM jellegű seregnek.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-07-31 15:18   [ Eltüntet ]   [ # 454940 ]  
Veterán

Court of the Archon-ról mi a véleményetek?
Viszonylag olcsók a +2-őn sebző, lamaean-ok,
S4 ap3 flameres medusae-k és feart okozó sokat ütő Ur-Ghul ok.
illetve Sslyth-ek is egészen jók majority T5-öt adni az Archonnak.
Nem foglalnak force organization helyet, és eléggé sokszínű osztagokat lehetne belőlük csinálni.(már konvertáltam egy rakat sslyth-et a régi lizardmen temple guardjaimból smile )
Nálatok beváltak?

[ Profil ]  

1 ennyiből: 99
1

‹‹ Battlemissions      40k bili ››