Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

101 ennyiből: 104
101
Dark Eldar
Dátum: 2010-06-21 14:12   [ Eltüntet ]   [ # 195033 ]  
Veterán

Akkor most én is megkavarodtam :)
Találatokat, vagy sebeket osztogatsz? Mert a Viasz által bevágott leírás alapján az előbbit.

Aláírás 

Hive mind says: Nerfing is temporary, 5* paintjob is eternal.

Deadzone magyarul - másold be a linket:
https://mega.co.nz/#!NctwSBjQ!XiiEsnlQQaeLfEIz0FVDR29Jz_wCa18ndviFBodJ0Cw

Klubtársak blogja, F:A, Flames of War, meg sok minden más

[ Profil ]  
Dátum: 2010-06-21 14:01   [ Eltüntet ]   [ # 195031 ]  
Veterán

nem. dobsz talalatra.aztan osztani keZded a sebeket a legkozelebbi modellel kezdve,aztan jon a 2. legkozelebbi model,meghamas egysegben is van es igy tovabb.majd sebzes, amimeghal azt kell levenni.

Aláírás 

“Holy SHIT! IT’S SIGMAR!’’ Mircea screamed in horror. ‘‘GAME OVER MAN, GAME OVER!”
Of course im putting lots of points into vampires! The name of my army book is Warhammer: Vampire counts, not Warhammer: Random undead!
“Can you blame the doll, for the master’s poor stitching?”
I am the light inside, heed my voice!

[ Profil ]  
Dátum: 2010-06-21 13:23   [ Eltüntet ]   [ # 195026 ]  
Veterán

nem játszom DE-val, de ez alapján:
- kiválasztod a célpontot
- dobsz találatra
- ha talált, elkezded dobni a sebzéseket, először a legközelebbi ellenséges modellre, aztán a következőre, stb. (LOS és lőtáv persze kell, hogy legyen),
- ezt folytatod akkor is, ha külön egységben vannak a legközelebbi modellek
- a bekapott sebeket aztán a játékos leosztja valamelyik modelljére, és dob mentőt (ha jár neki)

Aláírás 

Hive mind says: Nerfing is temporary, 5* paintjob is eternal.

Deadzone magyarul - másold be a linket:
https://mega.co.nz/#!NctwSBjQ!XiiEsnlQQaeLfEIz0FVDR29Jz_wCa18ndviFBodJ0Cw

Klubtársak blogja, F:A, Flames of War, meg sok minden más

[ Profil ]  
Dátum: 2010-06-21 12:28   [ Eltüntet ]   [ # 195020 ]  
Veterán

Tisztelt Kollégák!

Segítséget kérek, egy türelmes, jóindulatú mestertől aki óvodás szinten elmagyarázná nekem, hogy néz ki a Talos lövése, példával bemutatva. (főleg másik példában bemutatva 2 különböző egymásba gabalyított unit esetén, mi a teendő ha nem assaultban lévő csapatom 1 inchre a pattogó lövésbe beleér, rá is megy belőle, de egyáltalán hogy is néz ki elejétől a végéig a dobás, az egész stb.

Be is írom, hogy maradjon nyoma foglalkoztam a témával, csak nem jutottam eredményre:

Wildfie: “...When it shoots, roll to hit as normal. (eddig világos) Then allocate the first hit scored to the nearest enemy model to the Talos, the second hit to the second closest model, and so on until all the hits (if there are any!) have been used up. Note that this may mean that models from different units are hit by attacks. Also note that only models within range of the weapon and in its line of sight can be hit. Once all possible targets in range and within its line of sight have been hit once each, any futher hits are wasted.

Előre is köszönöm!,
Meg kell értsem, ha már megjött végre Írországból a Talosom és ma végre össze is rakom a hétvégi játékra.

Viasz kolléga

Aláírás 

Web: figurafestes.hu
Instagram: @figurafestes
FB: @figurafestes

[ Profil ]  
Dátum: 2010-06-04 21:16   [ Eltüntet ]   [ # 193059 ]  
Veterán

Hali!
Pedro kantor és sternguardjai (két osztag) végzete egy hétfős Incubi osztag Drazharral egy Archon mellett (Agoniser és Shadow field), igaz, ehhez kellett, hogy kilőjük alóluk a Landraiderüket, de négy DarkLance tette a dolgát.  Sereg 1250 pontból: a fent említett HQ Nightshieldes Raiderben, 2 Talos, 5 warp beast-b.masterrel, 2X 10fős troop 2-2 DL-el, 11 fős troop 2 splintercannonnal, sybaritával. És végül egy Ravager 3 disintegratorral reserve-ből és screaming jettel deepstrikeolt….. volna, ha nem feledem el, h van smile Így is mészárlás lett a 2 sternguard-Pedroval és a másik két osztagnyi SM scout osztag illetve LR és a Rhino mind füstbe ment smile Nálam csak a HQ és a 2 Talos pusztult. Shadow fieldre NE dobjatok 1-est Pedro ellenében wink Teszteltem pár egységet, WarpBeastek kegyetlen jók voltak a scoutok ellen, esélyük sem volt smile Talosok meg golyómágnesként teljesítettek jól wink
Üdv:CSV

Aláírás 

H.É.T.atya wink

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-29 09:53   [ Eltüntet ]   [ # 192091 ]  
Veterán
Warboss - 2010-05-29 08:10

Egyedül jetbike-okkal éri meg használni, de a jetbike amúgy is drága, ha hatékony akarsz lenni, akkor külön karakter kell, hogy cipelje, és a többiek mozoghatnak-lőhetnek. Risky…

W

Jetbike-os karakternek nem lehet portálja (a jetbike gear leírásában tiltja) illtve ha jól rémlik a deszkásnak sem, ez meg talán FAQ.

Aláírás 

GHB avagy Górugrány Hadijátékos Blogja
————————————————————————————————
“Success is 1% inspiration, 98% perspiration, and 2% attention to detail.”

Phil Dunphy

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-29 08:10   [ Eltüntet ]   [ # 192072 ]  
Veterán

Az incubi taktika:
24” előre night shielddel, lehetőleg úgy, hogy ne lásson rá mindenki, és legyen mellettük még más célpont is. Ha kilövik, akkor a roncstól 2”-re ki - az ellenség felé, utánna 6+6” - és benn is vagy közelharcban. Onnan nincs gond. Ha nem lövik ki, akkor van még 12” mozgásod, kiszállsz 2”-re, és 6” roham.
A portállal az a baj, hogy aki lerakja az semmi mást nem csinálhat a körben. Se mozgás, se lövés. Igy nem tudod megcsinálni azt, hogy 24” előre egy raiderrel, és utánna köv körben kiszállsz és lerakod. Ha kiszállsz, akkor csak a 3. körben jöhetnek a tartalékon a portálon keresztül. Ha az 1. körben kiszállsz, akkor meg mindenki a portálos csávót lövi, és valszeg meghal, és akkor oda a portál. Egyedül jetbike-okkal éri meg használni, de a jetbike amúgy is drága, ha hatékony akarsz lenni, akkor külön karakter kell, hogy cipelje, és a többiek mozoghatnak-lőhetnek. Risky…

W

Aláírás 

The question is: What is ......
The question is: Who cares?

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-28 15:46   [ Eltüntet ]   [ # 191985 ]  
Veterán

raideren,vagy raideren webwayportalbol, vagy raideren deep strikeból.

Aláírás 

“Holy SHIT! IT’S SIGMAR!’’ Mircea screamed in horror. ‘‘GAME OVER MAN, GAME OVER!”
Of course im putting lots of points into vampires! The name of my army book is Warhammer: Vampire counts, not Warhammer: Random undead!

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-28 12:25   [ Eltüntet ]   [ # 191948 ]  
Veterán

Köszönöm szépen!

Tau plazmából pl. tudok ilyet első látásra.

Incubikat, amúgy használni? Gyalognál lassít (kilövik a raidert), közelharcban az egyetlen aminek van esélye az azonnali megsemmisítés ellen warrioroknak segíteni.

Vélemény?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-28 12:11   [ Eltüntet ]   [ # 191945 ]  
Veterán
Viasz - 2010-05-28 11:45

Blasterről nem találtam, rá kiváncsi vagyok, aki tud segíteni.

Jobb oldali figura kezében van egy.

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-28 11:45   [ Eltüntet ]   [ # 191939 ]  
Veterán

Megnéztem:

Blasterről nem találtam, rá kiváncsi vagyok, aki tud segíteni.
Shredder, majdnem, mint a pisztoly, csak fölül, alul penge.

Cannon van a skacoknála dobozban, dark lance-t nem lenne szivem ugy konvertálni, hogy levágom a cannon pengéjét, meg a fölső fogóját: mert ez a skin nagyjából ebben a méretben.

Granyo, akár kroot, vagy firewarriortól is van wichekre, megoldva.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-28 09:18   [ Eltüntet ]   [ # 191899 ]  
Veterán
Viasz - 2010-05-28 08:26

Kérlek kicsit valaki indokolja meg miért nem jó a webportálon hozni a wicheket.
Véleményem szerint nem kell azon kínlódni kilövik e őket gyaloglásra kényszerítve, vagy sem.
A raider osztag meg erre vannak kitalálva, jönnek-lőnek. Ki hogy látja?

Egy fontos kérdés miatt írok: a warrioroknál a nehéz fegyo az ugyebár splinter cannon, nah már most, hogy jelölik hogy melyiknél van shredder, vagy blaster illetve dark lance?

Előre is köszönöm!

Nehézfegyver a Splintercannon, vagy a Dark Lance. Jelölni meg úgy kell, hogy megveszed/konvertálod a megfelelő figurát.
Bővebben Dark Eldar kódex 34-35. oldal.

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-28 08:26   [ Eltüntet ]   [ # 191892 ]  
Veterán

Kérlek kicsit valaki indokolja meg miért nem jó a webportálon hozni a wicheket.
Véleményem szerint nem kell azon kínlódni kilövik e őket gyaloglásra kényszerítve, vagy sem.
A raider osztag meg erre vannak kitalálva, jönnek-lőnek. Ki hogy látja?

Egy fontos kérdés miatt írok: a warrioroknál a nehéz fegyo az ugyebár splinter cannon, nah már most, hogy jelölik hogy melyiknél van shredder, vagy blaster illetve dark lance? Bővebben?

Előre is köszönöm!

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-26 11:26   [ Eltüntet ]   [ # 191572 ]  
Veterán

6db hemonculus. 1 groteszkekbe, 3 wych osztagokba, ha vannak raider osztagaid mehetnek oda is.
Ha vannak kemper warrior osztagaid és akarsz wwp-t, akkor oda. Ő egy támogató egység, az s4 ap d6 sablonjával meg egész kellemesen tud tömeget oszlatni, és nyílván ehhez közel kell vinni. Tehát ami közelre megy és raiderben ül, mindenhez mehet (legalábbis én igy szoktam), annyi, hogy a létszámra figyelj, hogy beférjem a hemi is. Ja és mindig destructor+scissorhandet adj neki.
Warp beastek: Legjobb wwp-ből kiereszteni őket, egyébként meg elvonják a tüzet kb. rájuk sose épits, csak mint zavaro/elterelő egységnek szánd őket.
Talos: nekem még csak 1 van, de szeretem és szoktam is hozni, akár még 2 ravager mellé is.
Ahogy jó:
1. WWP-ből : Jo előre viszed a wwp-t és kiereszted (akár 3at is). Hadd ne mondjam mennyire fáj.
2. hátul hagyod őrködni. Deep strikeoló/drop podos dolgokat nagyon szépen megeszi és megvédi az objektiván őrködő warriorjaidat.(főleg a drop podos drenyáktol és társaitól) Ez bejött, nem egyszer.
3. Csak tolod előre, és az ellen vagy leszarja, vagy elég sok nehézfegyóval rá lő, ezzel elvonva a tüzet a raiderekről/ravagerekről. szintén bejött.
4. mozgó fedezék. Gázos helyzetekben futtatható mögötte az objektiva felé rongyoló warrior osztag. Mozogsz talossal 6-ot,előre és félre a warriorok utjábol. Ha esetleg lőni akarsz, lősz warriorkkal (rapiddal, splinter cannonnal), majd a talossal lövési fázisan vissza runolsz d6-ot a warriorok elé, így 4+-t kapnak. Vagy cska mész előre még fleet+runnal d6-okat. sztinén bejött.

Ugyan nem próbáltam még, de necron ellen 3 talost WWP-ből elég életképesnek tartanám tongue rolleye

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-26 08:24   [ Eltüntet ]   [ # 191544 ]  
Veterán

igen, talos-bol kb 3 kell, hogy az ellent megszorongassak.
1-re lehet koncentralni es leszedni nagyobb gond nelkul, 2 hatareset, 3-ra epitva mar okoznak gondot.

Igazabol Talos baja, hogy ugyanugy heavy a ravager is es 3 DL vagy AP2-es sablon sokkal tobbet szokott erni.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-26 08:08   [ Eltüntet ]   [ # 191542 ]  
Veterán

Tippeket szeretnék:

6 db homonkulusra, kivel, mivel, hányat hozzak?
10 warp beast, 2 packba beleférnek, hol, kinek a fedezékében fussanak, kikre?
Elit opcióban egy 10 es with van, (raider, ahogy ajánlottátok)és 2 warp beast, így megvan a 3.

Nagyon tettszik a Talos, de ha jól látom ő is olyan, hogy 2-3 érne valamit heavyben elrettentésnek. Erre konverziót kell kitalálnom, hiszen homonkulus csinálja a monsztát.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-25 10:33   [ Eltüntet ]   [ # 191398 ]  
Veterán

Igazad van, reméltem nem értitek félre, hogy nem webforditásnak használom a fórumot.

Itt a technikai kivitelezés, ötletelés miatt szeretném, ha tobábbra is több ember megírná a véleményét, egységekről, taktikákról: haez külföldi fórumokon, működik, mint a taunál, dark eldánál néhány ilyen gyakorlatias tipp, mint amit Boneheart leírt sokat lendíthet a DE szereplésén.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-25 07:55   [ Eltüntet ]   [ # 191377 ]  
Veterán

Hali
Szánj rá egy kis időt és _tüzetesen_ olvasd át a kódexet. Nem egyszer, de vagy 3szor. Ha esetleg gond van az angollal, használj szotárat, mert ha nemtudod helyesen értelmezni, oda a játékod. Segiteni segitünk szívesen, de az embernek vennie kell a fáradtságot és be kell nyalnia.

Webway portal: Leteszed a portált,ami kissablon méretű. Ha itt jönnek be az egységek, olyan mintha rendes reserveből jönnének a tábla széléről(reserve szabályok a nagy szaáblykönyvben). Tehát a portál szélétől kimozognak, aztán fleet/lövés majd roham ha van rá lehetőség.

Groteszkek: Nem. Aki a groteszkek ellen veszti a közelharcot és nem fearless, automatikusan menekül ld dobás nélkül. Ezután jöhet a sweeping.

akiknek alapbol van combat drugsuk: wychek,hellionok,jetbikeok, a játék elején 1x dobnak és végig az marad nekik. A karaktereknek amit 25pontért veszel, assault fázis elején VÁLASZTAS. Amennyit választasz annyi d6-ot dobsz. duplaszámnál seb, triplaszámnál killed. Általában be szoktam vállalni a tripla effektet.

Soulseeker ammunitiont megintcsak annak lehet venni, aki armorybol vásárolhat,ergo osztagbajnoknak és hősöknek. Ne is foglalkozz vele, nem éri meg (broken itemek egyike)(ha osztagnak lehetne venni mindenki ezzel rohangálna.)

Wychek: 17-20fő??? jesus christ. Wycheket CSAK 10fővel vagy 10fő alatt, hogy beférnek raiderbe, és CSAK raiderben szabad hozni. gyalogos wycheket felejtsd el. Groteszkek alá szintén nem árt raider. Gyalogosan csak warriorokat szoktam hozni, 10fő 2DL-el.
Vagy nagyobb kupacot (10+ fő) szintén csak warriorbol érdemes hozni, meat shieldnek, illetve hogy objektivát tartsanak.

LD: Ja, mindenkinek 8-as ld, eternal warriort még hallásbol se ismerik, de nem is kell.
közelharcra szánt osztagok bajnokának szoktam adny trophy rackset (ha befér a pontba), azzal fel tudják huzni az ld-jüket 9-re.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-24 22:21   [ Eltüntet ]   [ # 191355 ]  
Veterán

Üdv!

Köszönöm!

Ma 3 csatát vívtam DE-vel, 1000-1500-2000 pontban, változatos felállásban.

Ami valahogy elakadt gondolatban:

Webway portal, alant írtátok mizu. ok,
Kíváncsi vagyok 2 wich osztag: 17 db és egy 20 db-os, hogyan érkezik meg(hogy teszem le szabályosan, aki nem fér ki meghal gondolom, de mint deep strikenál “virág alakban? 1 középre, többit szorosan köré, köré köré? Mit tudnak csinálni, mit és hol érdemes weben használni, ti hogy szoktátok és mit?
(egyszerre sok, de körül kívántam írni, ha van időtök részletesebben írni erről az opcióról, mint a “webway portal és a csapat ami bejön, használhatóan, ha ügyesen csinálom”.)

A másik a combat drog: pl.: reaver jetbikok, dobnak csak assault elején 1 kockával és ennyi?
Az armoryban leirt drog sajna máshogyan működik, több előnnyel a 25 pontért 1 embernek, pl.: lord. succubus.:
pl.: több drog egyszerre elsüthető, de 2 egyforma dobás 1 woundot jelent, minden assaultban ujra kell dobni mintha elmúlna az előző. 10 witch is 1 kocka ahogy én láttam. Jól láttam?:D

Illetve furcsa apró felejthető fintorra adott okot:
- splinter puska: 3 s/ 5 ap (de rapid és ha jól tudom 10 pontért érdemes soulseeker ammot venni osztagnak, hogy hitre ujra dobhassanak 1x.)
-nem hozható ki fearless (kisebb bibi, tau majdnem detto) nincs Ethernal warrior.
- és jippí: a groteszkek 1 wound ütés után a fearlesst is megfuttatják?
Sajnos ma a visszaütésnél meghalt az 5, ami fenn volt, igy ugy láttuk nincs mitől futniuk, de nem tudom. Azt írja: bite..ez most wound, vagy sikeres hit, nem tudom.

Tisztelettel kérem részletezzétek.
Előre is köszönöm!

(Elkészült a dark elf konvert 20 warrior, és sikerült csirke lábakat és az ollókat is lecserélni a wicheken. Vannak fluffos karik: pl.: a fél szemű, splinter cannonos kalóz, namármost neki nem kell hunyorítással időt pazarolnia ha az ellenségre céloz:D
Fotóval, személy szerint bajban vagyok, de amint lehet felrakok képet, már feketére le van alapozva mind.)

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-24 10:34   [ Eltüntet ]   [ # 191263 ]  
Veterán

Uraim, büszkén tudatom, hogy Zson-ger serege tegnap sikeresen lepusztított egy szemtelen kis inkvizítort terminátorostól, greyknightstól, eversorostól smile HQ incubikkal, agoniserrel nightshieldes raiderben gyönyörűen beért közelharcba és aprított, mint Gordon Ramsey wink
Most épp boldog vok… wink
CSV

Aláírás 

H.É.T.atya wink

[ Profil ]  

101 ennyiből: 104
101

‹‹ Battlemissions      40k bili ››