Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

101 ennyiből: 101
101
Dark Eldar
Dátum: 2010-05-18 10:38   [ Eltüntet ]   [ # 190345 ]  
Veterán

Hejj, de fogsz te szentségelni, ha megérkezik az új modellkészlet :)

Amúgy dicséretre méltó a lelkesedés, a ghoul-os groteszk megvalósítására pedig én is kíváncsi leszek.

Aláírás 

Hive mind says: Nerfing is temporary, 5* paintjob is eternal.

Deadzone magyarul - másold be a linket:
https://mega.co.nz/#!NctwSBjQ!XiiEsnlQQaeLfEIz0FVDR29Jz_wCa18ndviFBodJ0Cw

Klubtársak blogja, F:A, Flames of War, meg sok minden más

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-18 10:31   [ Eltüntet ]   [ # 190341 ]  
Veterán

Tiszteletem!

Új dark elda játékos vagyok.

Dark elda opticai updatet végzek a seregen, mivel vannak egységek, amikre nagyon ráfér.
Azért írok, hogy megosszam már folymatban lévő elképzeléseimet, illetve, ötleteket várok a továbbiakhoz.

DE lord retinue-ja:
Alap készletten kívül, dark elf csapat, Dark Elf Black Ark Corsairs lett.
http://www.kristalycsarnok.hu/product.php?id_product=3341

A csomagban maradt 4 fej amivel le is sikerült lecserélnem a reaver jetbikosok suta pókember maszkos fejét.

A groteszkek:
4 ólom helyett meg is van 10 db ugyanazon árért, és nekem nagyon tettszenek :D
http://www.manticgames.com/Shop-Home/Undead/Ghouls/Product/Undead-Ghoul-Troop.html

Witchek:
Nem újdonság de leírom Daemonettes of Slaanesh csomagot rendeltem, kis átalakítás és látványos egységet fognak alkotni.
http://www.kristalycsarnok.hu/product.php?id_product=43

Amire kiváncsi vagyok, mert még sok keresgélés után sem találtam meg az igazi megoldást:
Mandrake: már keresgéltem assassin hatású sötét figurákat, amik eddig csak 1-3 asával vannak más játékokban drágán.
Warp beast: Erre eddig ezt találtam:
http://www.kristalycsarnok.hu/product.php?id_product=2122

A talpak értékesek, lecserélésre várnak, jó festéssel, konvertálással remek warp beastek lehetnek, csak nincs meg a hüllő hatásuk, ami az eredetiben tettszik. Talán valami raptor kinézet közelebb állna ha találnék.

Homonkulus: valami, amiben 3 van, és nem kell sokat konvertálni, még nincs ötlet.

Jövő hónapban érkezik a csapathoz +2 raider, a ghoul kinézetű 10-es groti csapat, és hamarosan sok dark elda és elf bitz, szóval lesz miből alakítgatni, nem lesz hiány fegyveres kézben, végtagokban, fejekben.

Aláírás 

Web: figurafestes.hu
Instagram: @figurafestes
FB: @figurafestes

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-15 08:19   [ Eltüntet ]   [ # 189999 ]  
Veterán

A feltett kérdésre helyes választ adó játékostársaink között kisorsolunk egy majdnem győztes csatát Dark Eldák ellen…:)

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-15 06:34   [ Eltüntet ]   [ # 189985 ]  
Veterán

A nightshield főleg olyan raiderekre kell, amivel közelharcba szállítod a srácokat. Mozogsz 24”-t kapod a covert, ha kb 19”-re meg tudsz állni egy alap csapattól - értsd 24”-re lövő bolterek, plazmák, esetleg melták - akkor ők biztos nem tudnak rád lőni. Mégha egy nehéz fegyver ki is lő - bár ugye ott a cover - akkor is a közelharcos egység 6”+fleet+rohammal valszeg eléri az ellenséget.
Ez a taktika kb akkor jön ki jól, ha hátul van 3 ravager, 2 warrior osztag 4 DL-lel, 2 raider osztag 1 1-DL-lel, az ellenség arcában meg bent figyel 4 raider, benne archon icubikkal, meg 3 wych osztag agonizerrel, meg blasterrel.
Vajon kire kell lőni? A ravagerekre, akik körönként ellőnek összesen 9 plazma sablont 36”-re, illetve a 2 warrior osztagra gyalogosan, vagy 2 raider osztagra - ez igy összesen 8 DL+9 desintegrator, vagy lőnek a 4 raiderre, benne az egyik legkeményebb troop irtó csapattal - archon és barátai - illetve a 3 csaj osztagra - pw, blaster, drog, 4+ invi, 6-os I…

W

Aláírás 

The question is: What is ......
The question is: Who cares?

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-14 22:22   [ Eltüntet ]   [ # 189971 ]  
Veterán

Ma kipróbáltam a következő felállást 2v1 csatában. Necron szövetségessel mentünk káosz ellen 2k pontban.1000,1000 vs 2000pts.
Necron lista: 20warrior,8+9 immortal, scarabok destroyer lorddal
DE lista: heamonculi, crucible of malediction,destructor,scissorhand.,2raider osztag 5minimum fővel, ahol 1 DL, 1 Blaster, a hajon is DL.
3x10 warrior 2DL
2ravager 3dl night shield.
1ravager 3disintegrator night shield

1.Fentebb emlitett raider squadok un. gunboatok. 110 pont, 12” mozgásig a raideren lévő DL tud lőni, 6”-ig a raider DL-e, és a blaster 12”-re, álló helyzetben pedig 2DL(külön célpontra ugye!), 1 blaster. Nagyon jók, érik az árukat, és lashelni sem tudják őket.
2. Night shielldel kitörölhetem ha olyan fegyver van a pályán ami 48”-re lő.
3. gyakorlatilag semmi sem tudna odaérni, ha nem dobok messze statisztikán alul, és még annál is alább. (nyilván ezért odaértek)

Vicces volt a csata, az obliteratorok nem akarnak dark lancekkel találkozni.

Aláírás 

“Holy SHIT! IT’S SIGMAR!’’ Mircea screamed in horror. ‘‘GAME OVER MAN, GAME OVER!”
Of course im putting lots of points into vampires! The name of my army book is Warhammer: Vampire counts, not Warhammer: Random undead!
“Can you blame the doll, for the master’s poor stitching?”
I am the light inside, heed my voice!

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-14 20:12   [ Eltüntet ]   [ # 189938 ]  
Veterán

Hű, ez kiály, csak kicsit másképp wink Zson-ger’s cutlass’ wink
Na, milyen??? :D

Aláírás 

H.É.T.atya wink

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-14 16:27   [ Eltüntet ]   [ # 189901 ]  
Veterán
Csillagvadász - 2010-05-14 15:46

Már csak egy tuti név kell wink

Gerzson.

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-14 15:46   [ Eltüntet ]   [ # 189891 ]  
Veterán

Üdv Kollégák:)

Tegnap megtörtént életem első saját DE seregem (és egyben első 40k-s seregem is) bevetése 500 pontban smile Imádom a Talost, de a többiek is szépen tették a dolgukat, igaz az orkok még szebben levágtak minket :(  De akkor is élveztem smile Már csak egy tuti név kell wink

CSV smile

Aláírás 

H.É.T.atya wink

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-14 14:17   [ Eltüntet ]   [ # 189879 ]  
Veterán
BoneHeart - 2010-05-13 08:44

Más: Tegnapelőtt játszottam SW ellen. “CSAK” 3 runepriest vagy miaz isten, ilyen no range, no los villámokkal. Gyakorlatilag vége is volt a seregemnek, mikor az asztal másik végéről jött a d6 s7 villám a raiderekre. Undoritó, gusztustalan. _

Ha JotWW-vel nem tud szívatni az I5 miatt, akkor marad ez. Meg a Murderous hurricane smile
Amúgy ha jól emlékszem a living lightninghoz kell LOS, a chooser of slain is csak +1-et ad a BS-hez, de nem pótolja a lővonalat.

Aláírás 

Hive mind says: Nerfing is temporary, 5* paintjob is eternal.

Deadzone magyarul - másold be a linket:
https://mega.co.nz/#!NctwSBjQ!XiiEsnlQQaeLfEIz0FVDR29Jz_wCa18ndviFBodJ0Cw

Klubtársak blogja, F:A, Flames of War, meg sok minden más

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-14 14:15   [ Eltüntet ]   [ # 189878 ]  
Veterán
buci - 2010-05-14 14:06

köszi mindenkinek a válaszokat. lehetőségeimhez mértem próbálom majd alakítani.
A jet-bike sqad-ot miért húzza le mindenki ennyire? én régebben szerettem, nagyon gyorsak és ha nagyon nagyon gyorsak invi mentőjük lesz, ami azért jó, mert legalább vhol dob6ok mentőt smile miután 3+on találnak és 2+ on sebezik a sereg 99%át..

par ok ra:
- nem invi mentojuk lesz, hanem cover, elso langszoro meginkabb nehezlangszoro negalja (utobbi a pancelt is, igy semmit sem dobsz)
- 25pt-ert eleg huzos az aruk. Tul konnyen fontos celpontta valnak. Es vagy emlitett flamer vagy akar Heavy Bolter leszedi oket gond nelkul. (pl.: 5 reaver fejlesztes nelkul 125pt, 5 Tac Marine 90, 5 SW-LongFang 5HB-el 110pt, ebbol a kettobol akarmelyik leszedi a reavereket nagyobb gond nelkul.)

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-14 14:06   [ Eltüntet ]   [ # 189876 ]  
Veterán

köszi mindenkinek a válaszokat. lehetőségeimhez mértem próbálom majd alakítani.
A jet-bike sqad-ot miért húzza le mindenki ennyire? én régebben szerettem, nagyon gyorsak és ha nagyon nagyon gyorsak invi mentőjük lesz, ami azért jó, mert legalább vhol dob6ok mentőt smile miután 3+on találnak és 2+ on sebezik a sereg 99%át..

Aláírás 

I used to roll the dice
Feel the fear in my enemey’s eyes
Listen as the crowd would sing
“Now the old king is dead! Long live the king!”

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-13 10:13   [ Eltüntet ]   [ # 189664 ]  
Veterán

1 darcon + 5 incubi raiderben night shielddel 300 pont körül
2x10 warrior + 2x2DL 200 pont
2 ravager desintegratorokkal -260 pont
1 raider squad (6) raider + DL esetleg egy blaster night shielddel 130 pont
Esetleg 2x5 wych raiderben sucubussal night shield 300 pont körül.

Ez kb 1250-1300 pont.
Ha kell butítsd le a raider squadot.

3 közelharci egység
3 troop
2 erős heavy
4 raider
9 DL

Használható lehet.
Esetleg csak 1 wych osztag de akkor minden megerősítve - pl:wycheknél blaster

W

Aláírás 

The question is: What is ......
The question is: Who cares?

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-13 08:44   [ Eltüntet ]   [ # 189647 ]  
Veterán

1250? Hát igazából 3 raider nagyon kevés. nekem is csak 5 van, de az is kevés.
1250be nem igazán szoktam még incubis osztagot tenni, de lássuk mit tudnál kihozni a készletből.

-Kis lord (dracon) +5fős minimálkiséret raideren. ez ugyan drága, de szinte bármit bedarál.
- 20 wych mindenképp jöjjön, szintén raideren, ezzel el is ment a 3db hajó.
- talos JÓ, és használható, hidd el, főleg 100pontért smile Jöhet
-hellionokban én látok fantáziát (4+ mentő,ds-ből rapid, v szarrátápolt-drogozott csempa személyében)
- pár 10fős 2dl-es “sniper” osztag (én min 3-at szoktam hozni)
- maradék 2-3 nagyobb kupac warrior sztinén DL-ekkel ÉS blasterekkel (hogy legyen hus, és tuléljék, mig eljutnak az objektiváig.
-warp beast sztem jó
-jetbike-okat felejtsd el. Esetleg az incubis osztag helyett egy olcsobb megoldás, + igy marad 1 raidered, raider squadra vagy ravagerre, hogy karácsonyfa jetbikeos lord, mellé 3 jetbikeos, 2 blasterrel.

Ez bőven lesz 1250 pont smile
De mivel kevés a raider, ott a lehetősége bukni, mikor a pálya másik végére kell menni az objektiváé (ez küldifüggő nyilván)
Remélem már a köv versenyen nem leszek egyedüli DE player smile
De ha esetleg összejön, és tudok menni, szivesen adok kölcsön bármit (kivéve raidert, mert abbol én is hiján vagyok :D)

Más: Tegnapelőtt játszottam SW ellen. “CSAK” 3 runepriest vagy miaz isten, ilyen no range, no los villámokkal. Gyakorlatilag vége is volt a seregemnek, mikor az asztal másik végéről jött a d6 s7 villám a raiderekre. Undoritó, gusztustalan. _Esetleg_ full raider drop sereggel lehetne kivédeni, de akkor meg másik pszi, 24”-en belül minden nehéz meg veszélyes terep a skimmereknek, jetbikeoknak.

Aláírás 

“Holy SHIT! IT’S SIGMAR!’’ Mircea screamed in horror. ‘‘GAME OVER MAN, GAME OVER!”
Of course im putting lots of points into vampires! The name of my army book is Warhammer: Vampire counts, not Warhammer: Random undead!

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-12 16:43   [ Eltüntet ]   [ # 189553 ]  
Veterán
buci - 2010-05-12 15:07
[konyvtar] MAXXxxx - 2010-05-12 14:37

kb semmi smile

de a 3 ravager 3 heavy-bol jo indulas, hogy megis legyen eselyed.
Majd hozza par raider + warrior felallast parszor.
Vegul valami karakter, ami a kozelharci gyengesegedet kicsit feljavitja (valami cc-ben jo fonok)
ekkor jo esellyel mar tul is lepted az 1250-et.

kb semmi?:D remek, bé terv gyanánt kölcsönkérem elendro nidáit jobb 5letnek hangzik?
1ébként, össz-vissz 3 raider/ravager nek kinéző hajóm van, azokat tudom ide oda kombinálni, h mi legyen, úgyh ha a 3 heavy ravager, akkor csak gyalog warrior osztagokat tudok hozni.

A dark eldarból csak a teljes hajós sereg maradt meg, mint használható.

Aláírás 

Beware the Palmtop Tiger!
Be individual!
http://www.l5r.com/images/crane_2.jpg
http://www.l5r.com/images/craneclan.jpg

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-12 15:07   [ Eltüntet ]   [ # 189529 ]  
Veterán
[konyvtar] MAXXxxx - 2010-05-12 14:37

kb semmi smile

Vegul valami karakter, ami a kozelharci gyengesegedet kicsit feljavitja (valami cc-ben jo fonok)

kb semmi?:D remek, bé terv gyanánt kölcsönkérem elendro nidáit jobb 5letnek hangzik?
1ébként, össz-vissz 3 raider/ravager nek kinéző hajóm van, azokat tudom ide oda kombinálni, h mi legyen, úgyh ha a 3 heavy ravager, akkor csak gyalog warrior osztagokat tudok hozni.

Aláírás 

I used to roll the dice

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-12 14:37   [ Eltüntet ]   [ # 189517 ]  
Veterán

kb semmi smile

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2010-05-12 14:27   [ Eltüntet ]   [ # 189513 ]  
Veterán

Azta, h záporoznak a hozzászólások ebben a topicban smile nem győzök visszaolvasni.
Azért fordulok a kedves olvasókhoz, m utoljára a 3feles kiadással játszottam 40Kt, de lehetséges h a kövi HÉT-re ha tényleg külön nap lesz erre, nevezek ebben a számban is.
1250p lesz a pletykák szerint, asszem ennyi pontot gond nélkül ki tudok tenni. Sajna a seregkönyvem itt bujkál vmerre a szobában, 1enlőre ismeretlen helyen úgyh még csak nagyjából sem tudom belőni h mi férne be. Arra emlékszem, h 10warrior+2DL az 100p smile
Van kb 80 warriorom, 20 witch + beast pack, 8 hellion, 10 incubi, 10 jetbike + 2 kari jb-on, illetve 2 raider 1 ravager, 1 skorpió cucc, illetve mindenféle gyalog hősök, esetleg gotesque-et tudok hozni zombi modellből.
Ez a kill pontos rendszer nem tudom h működik pontosan, de ha jól sejtem az a jó ha te sokat ölsz és kevés 1séged pusztul.. micsoda logika :D ebből kiindulva gondoltam, h nem biztos, h a ma is azt játszatnám amit régen, miszerint 6*10 harcos 2dl-el, 1 lord jb-on, jb osztagban és a maradékból ravager-ek (a raider+ 2 oldalra dl-es mukik).
Mit gondoltok a fenti modellekből milyen sereget tudnék csinálni aminek akár halvány reménye is van, h nem mészárolnak le 3ból 3x.
köszi

Aláírás 

I used to roll the dice

[ Profil ]  
Dátum: 2010-04-12 10:55   [ Eltüntet ]  
Veterán

Üdvözlet!

Ezzel megindítanám a Dark Eldar topicot, mert szomorúan tapasztaltam, hogy a régi eltűnt minden tartalmával együtt :(

Infok a Dark eldákról.

Történet
A rég eltűnt Torturer’s tale, ami egy Commorragh-i fogoly történetét meséli el.
Commorragh, a Dark Eldák városa
Dark Elda taktika a Warseeren, ami azért (is) jó, mert 12 év után sem elavultak az infok és a sereglisták, csupán a szabályrendszer kiadásokbeli különbségeire kell figyelni.

Ezen kívül ha valakinek valami kérdése van, ide írhat, illetve nekem is küldhet pm-et, szivesen segitek bármiben. Jó lenne ha többen játszanánk Dark Eldákkal smile

Tisztelet

Aláírás 

[ Profil ]  

101 ennyiből: 101
101

‹‹ Battlemissions      40k bili ››