Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 4
1
Rules of Engagement
Dátum: 2012-03-25 10:35   [ Eltüntet ]   [ # 281325 ]  
Veterán
Roodie - 2012-03-25 10:10

Talán egy kicsit elszakadva az eddigi gondolatmenettől kérdezném Roodie bácsit (aki így fellélegezhet), hogy mikor is kerül a képes beszámolós csatánk megrendezésre? grin

Ööö, verekedjetek meg Gróf úrral a csata jogáért :-D

A kő-papír-ollót javasolnám grin Vagy Emi, hagyjuk ki ezt a csúnya Roodiet és játszunk mi ketten. Összebénázunk valamit, majd beírjuk ide, milyen szar a rendszer, mert ez sem megy, meg az sem, Roodiet meg megsimítja a laposguta, jó? grin))

Aláírás 

DiL - Vadnyugati skirmish magyarul
SAGA
Firestorm Armada és Planetfall segédlet
Cry ‘Havoc!’, and let slip the dogs of war

[ Profil ]  
Dátum: 2012-03-25 10:17   [ Eltüntet ]   [ # 281324 ]  
Adminisztrátor

Ha az M3 és M3A1 közti vagy a 30-as és 50-es közti (stbstbstb) difi szőrszálhasogatás és tökmindegy akkor valóban nem itt/nem veled kéne eről beszélni.

Veled nem itt kellene beszélni. Többször le lett írva már, hogy hülyeségeket beszélsz, mert ott vannak az opciók rá a könyvben, vagy a kiegészítőben. Egyetlen egy hiba van a könyvben, amire a hivatalos fórumon 10 másodperc kereséssel meg is lett a megoldás a szerző billenytűzetéből (2007-ben):

See “MG Mount” on page 56 of the rulebook. The M3 halftrack is supposed to have this point - An M3 Halftrack may have additional MG Mounts as indicated on the model.

A .30 és .50-es különbséggel meg magad járatod le… Először számon kéred, hogy miért van a fényképek 90%-án .50-es, aztán te magad idézel be egy hivatalos forrást, amiben le van írva, hogy a szakaszparancsnok M3A1-én van csak .50-es géppuska, a lövészrajok M3A1-én meg .30-as géppuska van?

[ Profil ]  
Dátum: 2012-03-25 10:16   [ Eltüntet ]   [ # 281322 ]  
Veterán

Emerald!

Emlékszel?! Honnan?

A memóriám má’ nem a régi, de azé’ saját dolgaimra időnként visszaemlékszem, amúgy meg visszaolvastam… Nem is értem mi volt ezzel a problémád.

ha lehet a könyv ISBN számát / forrás adatait is írd le, hogy könnyebben megtaláljuk és ÉRDEMBEN reagáljunk rá!

Elismerem igazad van, csak a kiadót és a címet adtam meg, az ISBN-rő’ meg elfeljetkeztem… Én kérek elnézést, azonnal utánanézek a “2012-03-05 20:53”-as hozzászólásomban említett:
“Forrás: Osprey - Battle Orders - U.S.Army Infantry Divisions 1944-45” ISBN számának…

Ezt a hozzászólásaid ELŐTT kéne!  

Ezt is visszakeressem neked? wink

AD1 A helyesírásod eléggé OFF.

Ezé’ viszont elnézéseteket kérem, tényleg vó‘t jópár helyesírási hibám.

így nyomatékosan megkérnélek ne tedd

Vettem, befejeztem. További jó tapsolást. wink

[ Profil ]  
Dátum: 2012-03-25 10:10   [ Eltüntet ]   [ # 281321 ]  
Adminisztrátor

Talán egy kicsit elszakadva az eddigi gondolatmenettől kérdezném Roodie bácsit (aki így fellélegezhet), hogy mikor is kerül a képes beszámolós csatánk megrendezésre? grin

Ööö, verekedjetek meg Gróf úrral a csata jogáért :-D

[ Profil ]  
Dátum: 2012-03-25 10:09   [ Eltüntet ]   [ # 281320 ]  
Adminisztrátor

Roodienak pedig a szakasz szint:

És mi nem stimmel benne? Mi az, amit a ROE listájával nem lehet összehozni?

[ Profil ]  
Dátum: 2012-03-25 10:04   [ Eltüntet ]   [ # 281319 ]  
Veterán

Hát ezt mondom én is! Az ilyen hozzászólásaidat ne ide, hanem amoda. Te is ezt mondod. És mégsem így teszel grin

Engem nem kell meggyőznöd, h a hadtörténészek gyöngye vagy, az egyedüli tudományos igazság ismerője és minden másban is zseni, mivel ebben a kiüresedett és elhidegült korban fikarcnyit sem érdekel a személyed (bocs). Majd ha és esetleg játszunk, akkor majd megismerlek és érdekelni fog. Vagy nem. Ne vedd ígéretnek, még felesleges reményeket keltenék grin És ezt elfogadom vice versa is, minden gond nélkül.
Ellenben amit csinálsz az kontraproduktív, erre próbáljuk többen és többféle megközelítésben felhívni a figyelmed. Sajnos kénytelen vagyok egyre erősebb képekkel élni, mert nem jön át az adás; semmiképpen sem bántani akarlak, hanem segíteni, h élvezd a játékot: A.) írd át a dolgokat, ahogy neked tetszik, szólj az ellenfelednek és mehet a menet B.) írj a fejlesztőknek és meccselj velük.

Speciel én nem szeretem a 40kát, meg is tudom indokolni miért, alá tudom támasztani több szempontból, meg azt is, amiért sajnálom, h nem szeretem, mert szeretném szeretni. Mégsem írok a 40k topikokba, pedig meggyőződésem, h igazam van. Példás az önuralmam :-D

Aláírás 

SAGA

[ Profil ]  
Dátum: 2012-03-25 09:51   [ Eltüntet ]   [ # 281318 ]  
Moderátor
kiskorúbézoltán - 2012-03-25 08:08

Az M3 félhernyó esetében azé’ csak feltételeztem, hogy egyértelmű, ...

Feltételezésekbe bocsátkozol, egy ilyen komoly történelmi szimulációnál, ahol minden szögnek fontos szerepe van / volt?!

Node mindegy, ha jól emlékszem, az ami gépesített gyalogség volt az első kínom, ...

Emlékszel?! Honnan?

... azt szívesen olvasnám.

Kérlek szépen mi is, így ha neked ez szokásod, legközelebb talán idézz, ha valahol olvastál valamit, valamint pontos oldalszámot és ha lehet a könyv ISBN számát / forrás adatait is írd le, hogy könnyebben megtaláljuk és ÉRDEMBEN reagáljunk rá!

... hogy mé’ van a korabeli fényképek 90%-án 50-es a 30-as helyett?

Az ilyen és e-fajta kérdések azok, amiket, ahogy Gróf úr is írta a fejlesztőknek kéne feltenned, no persze ha Hamlet-i magasságokba akarsz emelkedni, akkor ajánlok egy kézben az ég felé tartott koponyát párbeszéd partnernek wink

Közben előkotrom, hogy szerintem mégis hány rajos a szakasz, hány géppuska van a géppuskás rajban…

Ezt a hozzászólásaid ELŐTT kéne!

Persze ha tökegymindegyek az ilyen dolgok, mer’ lényeg a fíling, meg a játék a lényeg - amivel nagyjából, ha nem is teljesen de egyet tudok érteni.

AD1 A helyesírásod eléggé OFF.
AD2 Ha egyetértesz a játék ilyetén kompromisszumaival, akkor a fórumtéma előző két oldalas teleszemetelése (bocs, de nincs rá jobb szó), teljesen felesleges volt, szerintem.

Nekem azé számít a történelmi hűség is, remélem ezt meg ti tudjátok elfogadni. smile

Nekünk is számít, de nem ilyen áron, amit te próbálsz ránk erőltetni, így nyomatékosan megkérnélek ne tedd és saját igazad bizonygatásával fordulj a játék fejlesztőihez, kitalálóihoz, akik érdemben tudnak segíteni a nyavalygásaidon!

Aláírás 

“There is only one war open to mankind, and that is the war against our extinction…” /Isaac Asimov/

[ Profil ]  
Dátum: 2012-03-25 09:49   [ Eltüntet ]   [ # 281317 ]  
Veterán

Kedves Gróf Úr!

Óvatosan a csúsztatásokkal, ha kérhetem, ezzel tekintsük az első részét a hozzászólásodnak lezártnak, jó? smile

Ha azt mondod a könyvben leírtakra, hogy az úgy jó ahogy van, mert az úgy volt biza, annak örülök, mer’ nyilván indokolni is tudod. No ezért kérdezősködök itt.
Ha azt mondod a könyvben leírtakra, hogy az úgy jó ahogy van, mert ugyan nem úgy volt de jó az is, akkó’ megin’ egyenesben vagyunk, mer’ tényleg nem veled/veletek kell erről beszélni.

Ha az M3 és M3A1 közti vagy a 30-as és 50-es közti (stbstbstb) difi szőrszálhasogatás és tökmindegy akkor valóban nem itt/nem veled kéne eről beszélni.

Hogy pozitív dolgot még nem olvastál az csak rajtad múlott, olvass vissza találni fogsz. Bár érdekelne, hogy tényleg azt gondolod-é, hogy görcsölnék ennyit a TOE résszel ha amúgy összességében nem tetszene nagyon a RoE?

A törpikékkel nem kívántam megbántani senkit, egyszerűen csak - igaz mindenféle (RoE) játéktapasztalat nélkül pusztán a szabkönyv elolvasása után - úgy vélem, hogy ez a szabályrendszer az egyetlen - általam ismert - amiben nem találtam olyan hibát ami érdektelenné tenné azt számomra. Ha ezt valami lehúzza mert mindegy az csak játszunk az viszont számomra hupikéktörpikézés. Mégegyszer nem sértésnek szántam, a 40k is az, pedig azt nagyon szeretem.

Természetesen ha udvariatlan voltam, vagy netalántán meg is sértettelek azért itt és most elnézésedet kérem.

Roodienak pedig a szakasz szint:

3 Rifle Platoons, each with:
—- Platoon Headquarters
1 1st/2nd Lieutenant (1 .30 cal M1 carbine)
1 Staff Sergeant (platoon leader)(1 .30 cal M1
carbine)
1 Sergeant (squad leader)(1 .30 cal M1 rifle)
9 Privates
1 Half Track Driver (1 .45 cal submachine
gun, 1 M3A1 halftrack with &
1 .50 cal HB HMG)
8 Riflemen (7 .30 cal M1 rifles & 1
.30 cal M1903 rifle)
—- 2 Rifle Squads, each with:
1 Corporal (asst. squad leader)(1 .30 cal
M1 rifle)
10 Privates
1 Half Track Driver (1 .45 cal submachine gun
1 M3A1 halftrack with 1 .30 cal HMG
& 1 2.36” rocket launcher)
9 Riflemen (9 .30 cal M1 rifles)
—- 60mm Mortar Squad:
7 Privates
1 M3A1 halftrack with 1 .30 cal HMG
& 1 2.36” rocket launcher)
2 Mortar Gunners (2 .30 cal M1 carbines &
1 60mm mortar)
2 Ammunition Handlers ( .30 cal M1 carbines)
2 Riflemen (2 .30 cal M1 rifles)
—- Light Machine Squad:
1 Corporal (asst. squad leader)(1 .30 cal
M1 rifle)
10 Privates
1 M3A1 halftrack with 1 .50 cal HB
flexible HMG & 1 2.36” rocket launcher)
2 Machine Gunners (2 .30 cal M1 carbines &
2 .30 cal LMGs)
2 Ammunition Handlers (2 .30 cal M1 carbines)
5 Riflemen (5 .30 cal M1 rifles)

Change #2 of 7 January 1944
3 Rifle Platoons, each with:
—- Platoon Headquarters
Staff Sergeant became Technical Sergeant
—- 2 Rifle Squads, each with:
Sergeant became Staff Sergeant
Corporal became Sergeant
—- 60mm Mortar Squad:
—- Light Machine Squad:

Kiollózva a
Detailed Organization
American Armored Division
Rifle Company of an Armored Infantry Battalion
15 September 1943
Table of Organization 7-27
-ből

Forrás: US TO&E Documentation obtained at US Army Historical Center, Carlisle Barracks, PA

[ Profil ]  
Dátum: 2012-03-25 09:42   [ Eltüntet ]   [ # 281316 ]  
Adminisztrátor

Ha jó fejek akkor nagyon fognak örülni, h a kutatómunkát elvégezted helyettük és javítják legalább a neten a dolgokat.

Ezt kérni is szokták minden esetben, pláne ha új pdf listát raknak ki. Kiskorúbé elvtárson kívül eddig senki nem talált a listákban javítandó dolgokat (néhány jármű fegyveropciói között előfordult hiányosság). Én csak az afrikai listák feljesztésére láttam rá (még mindig teszt alatt), mert az már többnyire nyílt volt, de ott pl. igen alapos volt a kutatómunka előtte, és az összes visszajelzést beépítették. Alapkönyves listákkal ugyanez történt, csak nem nyíltan.

[ Profil ]  
Dátum: 2012-03-25 09:33   [ Eltüntet ]   [ # 281314 ]  
Adminisztrátor

Egyről, az M3-as felfedező autóról. Az M3 félhernyó esetében azé’ csak feltételeztem, hogy egyértelmű, ha 44-45 akkor M3A1-ről van szó mer’ ekkorra átépítették mindet szinte…

Szép hosszú bejegyzést írtam róla, nem igazán reagáltál rá semmit… OTT VAN AZ ARMOURED ASSAULTBAN az M3 bejegyzés alatt. Az, hogy az alapkönyvbe nem került bele, egy dolog - helyhiány miatt nem kerülhet bele minden, ezt többször le is írták a készítők maguk is. Továbbra sem látom, hol a probléma, ha a kiegészítőben ott van a megfelelő járgány, és minden további nélkül használhatod. Ha megnézed, a németeknél is az alap SdKfz variáns van csak az alapkönyben, és szintén ugyanabban a kiegészítőben került bele.

Ráadásul a sima M3-ból 12.300 példányt gyártottak, 44 februárjáig. A M3A1-ből 2800 körül, 44 januárjáig, plusz nagyjából 2200 sima M3-mast alakítottak át. Szóval volt bőven mindkettőből. Az egyik legelfogadottabb netes olda, a Bayonetstrenth is azt írja, hogy a HQ M3-mas halftracjén volt csak .50-es géppuska, a gyalogos rajokén .30-as. Sőt, ott írja azt is, hogy:

“I was posed an interesting query sometime ago regarding the machine gun armament of the M3A1 halftrack.  The official tables refer to the halftracks as being w/o or without armament.  Each subunit is then credited with either a .30-cal M1917 or a .50-cal M2HB as vehicle armament.”

Node mindegy, ha jól emlékszem, az ami gépesített gyalogség volt az első kínom, a rajszintet tartom ma is

Olvass vissza. Armoured infantryt kiszórtad az M3A1 hiánya miatt (amint kiderült, mégis benne van). Sima US infantry szakaszba kötöttél bele, a BAR-ok és a puskagránát miatt, aztán kiderült, hogy hogy a BAR lehetséges, csak elnézted az opciók vásárlásának lehetőségét, a puskagránátból meg eggyel kevsebb lehet benne. Ez a hatalmas probléma? Vagy volt bármi más, amit elfelejtettél beírni, csak gondoltál rá, és most erre hivatkozol?

Nekem azé számít a történelmi hűség is, remélem ezt meg ti tudjátok elfogadni. smile

Azt el, de az átgondolatlan kötözködést nehezen. A témában azért elég szűkös forrásokkal rendelkező kis hazánkból megmondod a tutit az angol anyanyelvű, igen alapos kutatást végző szerzőknek (a legtöbb esetben, pl. kanadai, francia listáknál kanadai, francia stb. hadtörténés és/vagy aktív szolgálatot teljesítő katona játékosok segítségével készültek a listák). Elnézést, ha én mégis inkább bennük bízom, nem pedig a te agyszüleményeidben.

De továbbra is szívesen meghajlok az alátámasztott érveid előtt, ha találsz olyat, ami nem egy darab felszerelési tárgy vélt és valós eloszlásáról szól (igen, a puskagránát), hanem tényleges szakasz szintű szervezeti felépítési hiba.

[ Profil ]  
Dátum: 2012-03-25 09:06   [ Eltüntet ]   [ # 281310 ]  
Veterán

Érdekes lehet, amikor korabeli légi- és harctéri fotók, visszaemlékezések és a mai helyzet alapján elkezdesz felrakni egy terepet, h a megfelelő pontossággal reprezentáld egy adott összecsapás viszonyait, mivel a harc során a terep gyakran döntő jelentőségű volt.
Ja, tudom, kompromisszum, ott belefér.

Nézd, félre ne értsd a dolgot, szíved joga egy demokráciában, h neked ennyire fontos amit te történelmi hűségnek nevezel, de ami belülről igényességnek hangzik az a zord külvilágba kiszűrődve egyszerű szőrszálhasogatásnak látszik; ráadásul rossz helyen hasítod a sirt, sokkal érdemesebb lenne a fejlesztőknek feltenni a kérdéseidet, mert itt senki nem tudja, h pont ők miért pont úgy csinálták, sőt javítani sem tudunk rajta, ha esetleg tényleg nem jó, míg ők igen. Szerintem szedd össze minden gondod, problémád, észrevételed és írd meg nekik (biztos vagyok benne, h az angollal nincs gondod, de ha mégis, ez nem akadály, tényleg szívesen segítek, amennyit tudok) és juttasd el nekik. Ha jó fejek akkor nagyon fognak örülni, h a kutatómunkát elvégezted helyettük és javítják legalább a neten a dolgokat.

Ellenben az, h tőled pozitív dolgot még nem olvastam és a legjóindulatúbb hozzászólásra is hupikéktörpikézéssel reagálsz nem feltételezi, h jobbító szándékkal írsz ide. Az meg udvariatlanság, tudod.

Aláírás 

SAGA

[ Profil ]  
Dátum: 2012-03-25 08:08   [ Eltüntet ]   [ # 281307 ]  
Veterán

Eddig minden felhozott példádról iderült, hogy félreértés vagy hiányos információ.

Egyről, az M3-as felfedező autóról. Az M3 félhernyó esetében azé’ csak feltételeztem, hogy egyértelmű, ha 44-45 akkor M3A1-ről van szó mer’ ekkorra átépítették mindet szinte…

Node mindegy, ha jól emlékszem, az ami gépesített gyalogség volt az első kínom, a rajszintet tartom ma is (sry, az hogy más játékokban mi van az azé’ nem referencia… smile), szakasz szinten meg…

Az M3-as dolgot aszem kilőttük, de ha van valamid arról, hogy esetünkben (44-45 ami gépesítet gyalogság, eu.) jellemző lett volna - vagy akárcsak helyi szinten elterjedt - a mezei M3 azt szívesen olvasnám.

Ha má’ M3 és nem szeretjük ugye a szabványokat mer’ úgyse úgyvó‘t az, akkor az is érdekelne, hogy mé’ van a korabeli fényképek 90%-án 50-es a 30-as helyett?

Közben előkotrom, hogy szerintem mégis hány rajos a szakasz, hány géppuska van a géppuskás rajban…

Persze ha tökegymindegyek az ilyen dolgok, mer’ lényeg a fíling, meg a játék a lényeg - amivel nagyjából, ha nem is teljesen de egyet tudok érteni. Nekem azé számít a történelmi hűség is, remélem ezt meg ti tudjátok elfogadni. smile

[ Profil ]  
Dátum: 2012-03-25 07:55   [ Eltüntet ]   [ # 281304 ]  
Tag

Szerintem ha valakinek ennyi problémája akad egy rendszerrel, akkor az inkább keressen magának egy megfelelőt! Hiszen annyi lehetőség közül lehet már választani, nem csak két játék van, mint régen (legalábbis itt kis hazánkban annyi volt).
Roodie, Gróf úr, minden tiszteletem a tiétek, de szerintem ne nagyon törjétek magatokat…nekem úgy tűnik nem érdemes.

[ Profil ]  
Dátum: 2012-03-24 23:56   [ Eltüntet ]   [ # 281299 ]  
Adminisztrátor

De amúgy az zavar, hogy nem találtam olyan forrást ami alátámasztaná a szabkönyv TOE szekcióját. ...snip ...
Elég sok doksit végignyaltam mostnság a témában, a RoE alapkönyvben lévő TOE viszont nem egyezik egyikkel sem. Még azokkal sem amiket ők maguk soroltak fel mint forrásművek.

Komolyan - melyik része nem stimmel? Eddig minden felhozott példádról iderült, hogy félreértés vagy hiányos információ. Érdekes, hogy pl. a történelmi játékok “nexusának” tartott TMP fórumon sem kötött bele senki a TO&E részébe a játéknak, sőt, általában kiemelik, hogy mennyire jó. Az egyes sereglistákat pont hogy nem csak ők, hanem a téma szakértői (játékos közösségben) segítettek összerakni nekik. A legkomolyabb eltérés, amit fel tudtál eddig hozni, az a puskagránátok száma volt, és még az is vitatható (lásd kiutalt vs. ténylegesen használt mennyiség), de ott az egyetlen mentségem valóban az, hogy a többi játék sem pontosabb.

Mondj már kérlek KONKRÉT példát arra, hogy egy adott szakasz felépítése nem történelemhű. Kiemelem a szakaszt, mert a játék szakasz-szintű, azaz századtól felfelé csak absztrakt módon, support formájában jelennek meg az egységek.

Mint írtam számomra mint szimuláció élvezhető a játék.

Akkor ez nem a te játékod. A legtöbb holmi megpróbál egyensúlyt teremteni a történelmi hűség és a játszhatóság között. Itt szerintem pont jó az egyensúly, sikerült létrehozniuk egy rendszert, ami pörgős és játszható, de valós taktikák működnek azért benne, és . Ha szimulálni akarsz, javaslom, szerezz be egy Face of Battle könyvet a kiegészítőkkel, az valódi szimuláció - csak éppen ott pontokból nem lehet összerakni sereget (azaz nem érdemes, mert kb. hasraütésre vannak megállapítva).

[ Profil ]  
Dátum: 2012-03-24 23:42   [ Eltüntet ]   [ # 281298 ]  
Adminisztrátor

Szerk.: egy rajnak három uni.carrier kell…

Nyilván, mivel eredetileg a támogató fegyverek vontatásához kapták. Nem csapatszállító volt, csak extrém esetben, ha félhernyó, akkor M3 ott is. A könyv lehetőséget ad a csapatszállítóként való alkalmazásra, ennyi, viszont ilyenkor valóban nem volt rajta a mountolt géppuska, mint ahogy a 2/3 fős extra legénység sem, csak a sofőr.

Ím egy kép, Burmából, ahol valóban használták troop carriernek :-D :
http://i317.photobucket.com/albums/mm387/Daytona-675/SE_002233.jpg

A szakasz kap század támogatót. Oké. De olyan dolgok vannak ott legtöbbször ami véletlenül sincs a századnak.

Aha. Az azért megvan, ugye, hogy a század támogató nem a század saját fegyverzetét jelenti, hanem a század aktuális akciójának támogatására kirendelt egyéb egységeket?

Aztán ugranak, kiesik a zászlóalj, ezred, dandár és jönnek a hadosztályt megerősítő dolgok…

Lásd fenn… Picit bonyolult lenne a seregösszállítás, ha ezek külön szerepelnének. Pláne, hogy a RO bevallottan infantry skirmish. Szakasszal foglalkozik, minden, ami “magasabb”, absztrakt módon jelenik meg, ezen két kategóriába sorolva (mármint company és div support).

Vagy pont fordítva, a szakasz szerves részét képző rajokat századtámogatóként kell hozzáadni, pedig simán lehetne hozzáadott raj is mint a 3-4. rajok…

És ez miért probléma? Csak az elköltött pontokban különbözik, a végeredmény ugyanaz, nem? A company és divisonal support a játék “szóhasználata” az egyes elérhető támogató egységek besorolására.

Szerk2: Ammán csak hab a tortán, hogy a rajok felsorolása a támogató résszel kezdődik, a rajparancsnok meg valahol a lista közepén van. Na ezekre még a keretről ippencsak levágott szürke plasztikfülű angolom is csak annyit mondana, hogy: WTF?

De komolyan, ez mi a fenét számít, hogy az adott raj felsorolásánál a kettébontott raj két elementjének melyikében van a rajparancsnok? Hol befolyásol ez a játékban, a seregösszeállításban, úgy egyáltalán bárhol bármit?

[ Profil ]  
Dátum: 2012-03-24 23:00   [ Eltüntet ]   [ # 281297 ]  
Veterán

Értem, tehát a taktikák, események, rálátás, észlelés (ami ugye az összecsapás alapja) valamint a terep és a mozgás esetében megengedhető  kompromisszum, míg abban, h két puskagránátos szolgált-e a rajban vagy három, kizárt. Ez nem játékosság avagy nem játékosság kérdése, szerintem teljesen felesleges az életet hűen visszaadó szimulációt elvárni egy terepasztalon (a mai technikai színvonal és értelmes ráfordítás mellett).

Ugyanakkor vedd figyelembe, hogy az általad felvetett problémákat mi, érdeklődők és játékosok, vagyis eme topik közönsége nem tudjuk orvosolni (tényleg csak azt tudom felajánlani, h ellenem azt és úgy, ahogy akarsz, ha játszunk), míg a fejlesztők biztosan örülnének értékes és megalapozott észrevételeidnek; esetleg megosztanák veled, mit és miért csináltak vagy kiadnák a 2.0ás változatot, amiben minden tényszerűen és helyesen lenne és végre te is megtalálnád a számításodat ebben a játékban.

Aláírás 

SAGA

[ Profil ]  
Dátum: 2012-03-24 21:55   [ Eltüntet ]   [ # 281292 ]  
Veterán

A valóságban alkalmazott harctéri taktikák több, mint felét a terepasztalon nem tudod megcsinálni

Egyrészt talán írtam olyasmit, hogy kompromisszumok, nem? Kihagytam volna?

Másrészt - bármilyen hihetetlen - igenis nemcsakhogy le lehet modellezni a valós harcászati fogásokat, de a mai napig a harcászati (és magasabb szintű) tervezés szerves része az ún. hadijáték ami kísértetiesen hasonlít az asztali stratégiák játékához. Csak a játékosoktól függ miként játszanak.
Ha számodra ez elképzelhetetlen akkor kb mindegy, hogy mit engedsz meg nekem hozni, mer’ akkor csak ismételni tudom, nem ugyanazt a játékot játszuk.
Természetesen a legkevésbé sem lebecsülve azt aki inkább a játékosabb végét fogja meg a dolognak.

[ Profil ]  
Dátum: 2012-03-24 21:45   [ Eltüntet ]   [ # 281290 ]  
Veterán

De kérlek alássan, hogy lenne ez szimuláció? Kezdjük azzal, h látod a táblát. Nem tudsz csapdákat, elcsalásokat, színlelet támadásokat vagy épp meneküléseket csinálni, mert az ellenfél csak odanéz és aszondja: na ja, nem fogok befutni a géppuskáid elé - és nem teszi. A valóságban alkalmazott harctéri taktikák több, mint felét a terepasztalon nem tudod megcsinálni: semmi szükség valós felderítésre, mert pontosan tudod mivel és hol állsz szemben, semmi lehetőség rendes átkarolásra vagy áttörésre, mert szinte mindegy a tábla méretében és egyáltalán, a kitűzött célok is inkább csak szinesítésnek vannak.
Szerintem el vagy tévedve, ha szimulációt keresel a terepasztalon, az jobbára megvalósíthatatlan. Illetve, persze, három asztalon kéne játszani, egyet te látsz, egyet az ellenfeled, egyet meg a bíró, aki felteszi azt a te asztalodra, amit megláttál az ellenfél cuccaiból - na, ebben lenne izgalom :-D

Ettől persze nem akarlak lebeszélni, sőt, ha ellenem játszol olyan felszereléssel hozol és azt, amit csak akarsz, ha téged az szórakoztat grin - és btw a szerzők pontosan ezt bátorítják: tiéd a játék, módosítsd ha az ellenfél is beleegyezik, szóval szabad a pálya, ha lehet, tedd fel ide is az alkotásaid.

Aláírás 

SAGA

[ Profil ]  
Dátum: 2012-03-24 21:30   [ Eltüntet ]   [ # 281289 ]  
Veterán

Kedves Gróf Úr!

nem értem a problémádat

Nem baj, túlélem. smile

zavar egy játékban, h nem 200%os pontossággal követi le a te forrásaid szerinti felszerelést és fegyverzetet?

Most eltekintenék attól, hogy visszakérdezzek a forrásokról. Hagyjuk ezt az én forrásom, te forrásod dolgot, különösen ha nincs is. smile
De amúgy az zavar, hogy nem találtam olyan forrást ami alátámasztaná a szabkönyv TOE szekcióját. Hogy ez miért probléma? Nos, miután a II.VH egy valós dolog volt így hajlamos vagyok a dolgot egyfaja szimulációként kezelni. Egy szimuláció minőségét viszont a valósághűsége adja, természetesen tudomásul véve a szükséges kompromisszumokat a játszhatóság érdekében.
Elég sok doksit végignyaltam mostnság a témában, a RoE alapkönyvben lévő TOE viszint nem egyezik egyikkel sem. Még azokkal sem amiket ők maguk soroltak fel mint forrásművek.

Túl tudok lépni a dolgon, csak zavar, hogy ugyanennyi munkával jobbat is alkothattak volna. Nem látom megoldhatatlan problémának, hogy megegyezzek ellenfeleimmel és olyan felállást hozzak ami szerintem megfelelő.

Egyrészt a források is eltérnek egymástól…stb

Tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal.

De, tegyük fel, ez a játék adja vissza a lehető legkevésbé híven a harctéri felszerelést az összes közül, mit számít ez? Nem a játék, a taktikázás, a harc megvívása lenne a lényeg? Tényleg fontosabb a játékrendszer erősségeinél vagy gyengeségeinél az, h kinél van a puskagránát és hány van belőle?

Mint írtam számomra mint szimuláció élvezhető a játék. Amolyan mi lenne ha? stílusban. Vajh, hogyan tudná megállítani egy ami gépesített szakasz egy harckocsival megerősített páncélgránátos szakasz támadását? és társai. Ehhez viszonylag pontos TOE kell, mert amúgy csak egy II.VH köntösbe bújtatott 40k lenne… Vagy hupikék törpikék harcolnak Hókuszpók ellen waffenss egyenruhába bújtatva.

Ha neked nem számít a történelmi hűség különösebben, elég csak a külsőség és a hangulat azzal semmi bajom, csak ez esetben nem ugyanazt a játékot játszuk. smile

ha neked a te forrásaid szerinti 100%os történelmi pontosság a cél, és ez nem az a játék, hát sajnálom, ez van.

Ne eröltessük ezt a kinek a forrása dolgot, bár ha van valamid én szívesn látnám. wink

Sajnos az a helyzet, hogy ami szabályzendszer eddig láttam abbó’ ez - a RoE - az ami a leginkább szimulációszerű. Itt-ott talán lehetne még csiszolni rajta, de akkor is ez a rendszer tűnik a legjobbnak.

Osprey

Sajnos nem az említett sorozat az ami miatt írtam amit írtam. Ha csak az lenne akkor most boldog tudatlanságban hajigálnám a koczkákat. smile

Gróf úr, remélem megválaszoltam minden kérdését és most már tisztábban látja kínlódásom okát.

[ Profil ]  
Dátum: 2012-03-24 20:44   [ Eltüntet ]   [ # 281283 ]  
Veterán

Drága kiskorúbézoltán, olvasgatom egy ideje a topikot, a szabályokat, várnám az első gyakorló-összecsapást Roodieval (aki amióta megtudta, h Fallschirmjagereket hoznék nem lelkes :-D) és nem értem a problémádat. Kérlek javíts ki, ha rosszul látom, de téged az zavar egy játékban, h nem 200%os pontossággal követi le a te forrásaid szerinti felszerelést és fegyverzetet?

Egyrészt a források is eltérnek egymástól, másrészt a harctéren a fegyverzet sem volt egységes, még ugyanazon század két mezei (tehát nem specialista) lövész-raja sem volt ugyanúgy felfegyverezve már a laktanya elhagyásakor sem (de legkésőbb kihajózásig már mindenki összecsencselte a saját egyedi preferenciája szerinti cuccot), nemhogy mondjuk egy hónap folyamatos harc után.

De, tegyük fel, ez a játék adja vissza a lehető legkevésbé híven a harctéri felszerelést az összes közül, mit számít ez? Nem a játék, a taktikázás, a harc megvívása lenne a lényeg? Tényleg fontosabb a játékrendszer erősségeinél vagy gyengeségeinél az, h kinél van a puskagránát és hány van belőle?

Félre ne értsd, jogod van megkeresni azt a játékot, amelyik a te egyéni kívánságodat a legjobban teljesíti: ha neked a te forrásaid szerinti 100%os történelmi pontosság a cél, és ez nem az a játék, hát sajnálom, ez van. BTW az Osprey bár remek kiadványokkal rukkol elő (magam is használom sokszor), nem az a fajta cucc, aminek minden és bármelyik sorára mérget lehet inni…

Aláírás 

SAGA

[ Profil ]  

1 ennyiből: 4
1

‹‹ Operation WW2      Flames of War ››