Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

141 ennyiből: 141
141
Flames of War
Dátum: 2010-06-12 08:05   [ Eltüntet ]   [ # 193931 ]  
Veterán
Érc - 2010-06-11 18:13

A magyarokkal az a baj, hogy csak ‘42-‘43 telét fedik le a hozható egységek.

Ezen sokat gondolkodtam, de nem nagyon értem mit akarsz vele mondani.
Ha az Észak-afrikai hadszíntérre gyűjtesz bármit amcsikon kívül, azt meg még Itáliában sem nagyon hozhatod a festés miatt (pedig egy könyvben vannak).

Ha arra gondolsz, hogy pl. egy német gránátos század jó választás, mert szinte bármelyik hadszíntérre berakható, hát majdnem megállja a helyét de ott is változott az egyenruha, járműfestés (csizma, bakancs, sátorlapok, terepfestés).

Szóval én úgy gondolom, hogy ritka az a sereg ami mindenhova vihető. Nincs azzal semmi gond, ha két évet lehet vele tolni.

A kérdés szerintem inkább arra vonatkozott, hogy pl. a T-38G hkszázad megállja-e a helyét mondjuk egy T-34 század ellen (szerintem meg), mennyire lehet ütőképes általában a magyar sereg a szovjet ellen.

Fogalmam sincs, még nem játszottam magyarok ellen de remélem hamarosan kiderítem. Én bátran be merném vállalni bármelyiket, nem lehet nagyon elcsúszva az egyensúly.

A Harckocsizó század Confident Veteran ami a legjobbak közt van, a gyalogság is Confident Trained, jobban képzettek az átlag szovjeteknél, és elég sok féle német egységet hozhatnak szövetségbe, illetve két Divisional supportjuk lehet, ami nem rossz (átlag szovjet eggyel szemben). 

A beásás újradobás mindig jól jön, oroszokkal tudom milyen érzés 3 körig görcsölni az 5+ skill teszttel miközben legéppuskázzáak a fele bandát, a Hussar move-ot nem tartom olyan nagy előnynek mint a Stormtrooper move-ot de jobb mint a semmi.

Na remélem nem lőttem nagyon mellé.

Én konkrétan arra gondoltam, hogy igazán rakhattak volna bele Zrínyit, Turánt, Hetzert, Stugot, stb. Egyébként más tapasztalatok alapján (történelmi források, OWW2) a Pz. 38(t) nem igazán állta meg a helyét a Doni fronton.

Aláírás 

“Ha elfogy a benzin, légy bunker. Ha elfogy a lőszer, légy menedék. Ha elfogy az idő, légy hős.”

[ Profil ]  
Dátum: 2010-06-11 20:52   [ Eltüntet ]   [ # 193903 ]  
Veterán

Úgy látom egy kicsit késtem:)
Viszont örömteli dolog, hogy ennyire sokat dolgoznak a srácok, és lassan teljesen lefedik az európai háborút. Nem lennék meglepve, ha kiadnának a jövőben egy spanyol polgárháborús kitérőt is.

Aláírás 

“The night is dark and full of terrors.”

[ Profil ]  
Dátum: 2010-06-11 20:46   [ Eltüntet ]   [ # 193900 ]  
Veterán

Garvey

Ebben a pillanatban még teljesen találó a megállapításod, de valószínűleg nem lesz ez mindig így. Még nem láttam az új itáliai könyvet, de elvileg abban kellene lennie olaszoknak is. Bizonyos hírek alapján a LateWar 1944-ben a keleti fronton tovább gördül nyugat felé - tehát előbb-utóbb eljut a dicsőséges Vörös Hadsereg Magyarországra is. Valamint, ha jól láttam, tervbe van véve az Early War kidolgozása, ahol azért elvileg bővebb lenne a nemzetek palettája (mondjuk ez a felhasználható technika rovására megy majd). Reméljük a legjobbakat, talán sok újdonsággal ajándékoznak meg minket.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2010-06-11 20:28   [ Eltüntet ]   [ # 193899 ]  
Veterán

Ostfront

T-34-et oldalról max Bail Outra tud lőni, igen de gondolom nem csak T-38G-ket hoz, hanem PIV-eket is meg valami német szövetségest.
A szovjet meg valószínűleg egy Könnyű századot hoz a T-34-esek mellé.

Ja hogy ‘44-45? Olyat hallottam hogy jön a Budapest (Late) könyv.

However with a break for Early-war followed by Wayne’s Budapest book in November (for all the Eastern front fans out there) the second Italy book will be released in March 2011.

FoW link

Aláírás 

„Hogysem tíz barátot szerezzek képmutatással, inkább szerzek őszinteségemmel száz ellenséget.”

[ Profil ]  
Dátum: 2010-06-11 18:44   [ Eltüntet ]   [ # 193884 ]  
Veterán

Érc neked az elavult osfront vagy az új easternfront van meg? Szerintem a régi osfront.
A t38G-nek semmi esélye sincs arra hogy a T-34 oldalpáncélját átlöje viszont 400 pontból simán hozok 8db 75mm tankelháritó ágyút de tudok mellé venni még nehéztüzérséget aránylag olcson. Illetve 4 40mm ágyut nevetséges 90pontért ha oldalra fordulnál vagy hoznál valami puhát.
Mátyás szerintem arra gondolt hogy a magyar sereggel nem lehet 44-45-ös csatákat játszani a jelenlegi szabályokkal

Aláírás 

Dreadball és KoW magyarosítás. Másold be a linket
https://mega.co.nz/#F!ewd1wIwY!OMtR_deae_zKghYne5SfBA

[ Profil ]  
Dátum: 2010-06-11 18:13   [ Eltüntet ]   [ # 193880 ]  
Veterán

Ezen sokat gondolkodtam, de nem nagyon értem mit akarsz vele mondani.
Ha az Észak-afrikai hadszíntérre gyűjtesz bármit amcsikon kívül, azt meg még Itáliában sem nagyon hozhatod a festés miatt (pedig egy könyvben vannak).

Ha arra gondolsz, hogy pl. egy német gránátos század jó választás, mert szinte bármelyik hadszíntérre berakható, hát majdnem megállja a helyét de ott is változott az egyenruha, járműfestés (csizma, bakancs, sátorlapok, terepfestés).

Szóval én úgy gondolom, hogy ritka az a sereg ami mindenhova vihető. Nincs azzal semmi gond, ha két évet lehet vele tolni.

A kérdés szerintem inkább arra vonatkozott, hogy pl. a T-38G hkszázad megállja-e a helyét mondjuk egy T-34 század ellen (szerintem meg), mennyire lehet ütőképes általában a magyar sereg a szovjet ellen.

Fogalmam sincs, még nem játszottam magyarok ellen de remélem hamarosan kiderítem. Én bátran be merném vállalni bármelyiket, nem lehet nagyon elcsúszva az egyensúly.

A Harckocsizó század Confident Veteran ami a legjobbak közt van, a gyalogság is Confident Trained, jobban képzettek az átlag szovjeteknél, és elég sok féle német egységet hozhatnak szövetségbe, illetve két Divisional supportjuk lehet, ami nem rossz (átlag szovjet eggyel szemben). 

A beásás újradobás mindig jól jön, oroszokkal tudom milyen érzés 3 körig görcsölni az 5+ skill teszttel miközben legéppuskázzáak a fele bandát, a Hussar move-ot nem tartom olyan nagy előnynek mint a Stormtrooper move-ot de jobb mint a semmi.

Na remélem nem lőttem nagyon mellé.

Aláírás 

„Hogysem tíz barátot szerezzek képmutatással, inkább szerzek őszinteségemmel száz ellenséget.”

[ Profil ]  
Dátum: 2010-06-11 16:46   [ Eltüntet ]   [ # 193871 ]  
Veterán

Lehet hogy én látom rosszúl de ha az ember nem a brit/jenki/szovjet/fritz kvartet valamelyik tagjával akar játszani akkor csak a midwar(42-43) idöszakban tud játszani.
Viszont ebben az idöszakban már szinte mindent lehet hozni a legerösebb dögökön kivül

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2010-06-11 09:06   [ Eltüntet ]   [ # 193801 ]  
Veterán

Aláírás 

“Ha elfogy a benzin, légy bunker. Ha elfogy a lőszer, légy menedék. Ha elfogy az idő, légy hős.”

[ Profil ]  
Dátum: 2010-06-10 22:20   [ Eltüntet ]   [ # 193771 ]  
Veterán

A magyar seregről mi a vélemény?

Amenyire én látom lehet egy aránylag nagylétszámú defenziv gyalogos sereg közel se olyan komoly tüzérséggel mint más seregek viszont bousszal a beássára.
Vay egy nagyjából német szintű de ezáltal kisebb létszámú gyors mozgású páncélos/gyalogos sereget lehet belölük csinálni.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2010-06-10 09:49   [ Eltüntet ]   [ # 193704 ]  
Veterán

Azt hiszem Roodie már ezen túl van. Kiválasztotta a neki szimpatikus sereget…
Egyébként közel egy tucat kiadványa van a Battlefront-nak és legalább ennyi tölthető le ingyenesen (nagyon igényes PDF formátumban) a weboldalukról (HOBBY/Briefings alatt találjátok)...
A legésszerűbb megoldás talán a következő: Korszak—> Oladal—> Nemzet(sereg)—> Front
De természetesen lehet ezer más módon is megközelíteni a seregépítés kérdését. : D

Aláírás 

Only human!
The Question Is What Is The Question?

[ Profil ]  
Dátum: 2010-06-09 18:47   [ Eltüntet ]   [ # 193654 ]  
Veterán

Bár még én is csak nagyon az elején járok a Flames of Warral való ismerkedésnek, de én azt ajánlom, hogy válaszd ki azt a frontot, amelyik a legjobban érdekel, és vedd meg kezdésnek az adott fronthoz tartozó “Intelligence Handbook”-ot. (ebből én kettőt ismerek, ami új kiadású, tehát még jó darabig megállja helyét a játékban: Eastern Front {1942-43} és Fortress Europa {1944 január-augusztus})
Ezekben a könyvekben rengeteg információt találsz a választható csapattestekről, teljes szervezeti felépítéssel, szóval érdemes mihamarabb beszerezni valamelyiket. Az Eastern frontban értelemszerűen a keleti hadszíntéren tevékenykedő nemzeteket találod meg (német, szovjet, magyar, román, finn, olasz). A Fortress Europa felöleli a teljes európai hadszínteret, és ott a németek, szovjetek, amerikaiak és a britek egységeit vették górcső alá.
Én most is azon vagyok, hogy nézem a különböző alakulatokat, írom ki az összeállításokat, nézem a pontértékeket, és tervezem, hogy melyiket lenne jó kiválasztani, és elindítani a gyűjtését.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2010-06-09 17:59   [ Eltüntet ]   [ # 193647 ]  
Veterán

Roodie:

Nagyon jók az Army box-ok is. Igaz ezek már 1500 pontos sereget tartalmaznak (vagy többet).
Nagyjából megfigyelhető, hogy blister-enként vásárolva se jársz rosszabbul, mint ha dobozokat veszel. Igaz vannak olyan csapatok/járművek amelyeket lényegesen egyszerűbb dobozból összerakni (pl. az amerikai Tank Destroyer doboz úgy kerül a kezedbe, hogy tudod használni M és L -ként is. Egy jeep a különbség,de ezt bele is csomagolták.)
Alapvetően el kell dönteni, hogy történelmi hűséggel igyekszel sereget legyűjteni vagy inkább arra törekszek, hogy minden fronton és helyzetben bevethető haderőt hozz össze. Lehetőség van mind a kettőre (és értelem szerűen a kettő közti árnyalatokra is).

Aláírás 

Only human!
The Question Is What Is The Question?

[ Profil ]  
Dátum: 2010-06-09 17:18   [ Eltüntet ]   [ # 193642 ]  
Adminisztrátor
Ooorky - 2010-06-09 17:03

Még régebben szerettem volna elkezdeni a Flames of War-t, de hiányzott belőle egy fontos elem ami nélkül Patton 3. hadseregét (vagy minek fordítják) nem lehetett összerakni: M36-os Jackson. Ahogy nézem ezt a mai napig nem javították ki, szóval ez egy pocsék játék smile .

Hát, ilyen hozzáállásal azt hiszem nyugodtan kijelenthetem, a FOW közönség remekül el lesz nélküled, így mindenki boldog! grin

[ Profil ]  
Dátum: 2010-06-09 17:03   [ Eltüntet ]   [ # 193639 ]  
Veterán

Még régebben szerettem volna elkezdeni a Flames of War-t, de hiányzott belőle egy fontos elem ami nélkül Patton 3. hadseregét (vagy minek fordítják) nem lehetett összerakni: M36-os Jackson. Ahogy nézem ezt a mai napig nem javították ki, szóval ez egy pocsék játék smile .

[ Profil ]  
Dátum: 2010-06-09 16:18   [ Eltüntet ]   [ # 193634 ]  
Veterán

A COY vagy platoon dobozok nem rosszak ahogy én nézegettem őket, kapsz hozzájuk pár bónuszt, pl. mágnes, vagy nem neked kell összeválogatni a bitzeket, hogy különböző legyen a torony/test stb. és olcsóbbak is valamivel.

Az én javaslatom az, hogy kicsiben építsd meg kb.-ra a sereged mását (600 pontban) és játssz pár meccset, akkor látni fogod, hogy mi a következő lépés.

Itt van pár jó ötlet.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2010-06-09 16:00   [ Eltüntet ]   [ # 193631 ]  
Adminisztrátor

Rögtön egy kérdés - ha valaki belekezdene, és már nagyjából kitalálta, hogy melyik sereggel / típussal lenne, akkor hoygan érdemes az első sereget megvásárolni? Van valami általánosan elfogadott “kezdő sereg”? Pl. a company dobozok?

[ Profil ]  
Dátum: 2010-06-09 11:35   [ Eltüntet ]  
Adminisztrátor

Lassan, de biztosan kezd beindulni a FoW élet is, így megvan a létjogosultsága egy saját témának.

[ Profil ]  

141 ennyiből: 141
141

‹‹ Rules of Engagement      WW1 általában ››