Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

3 ennyiből: 141
3
Flames of War
Dátum: 2016-05-27 06:57   [ Eltüntet ]   [ # 453004 ]  
Veterán

Nem lehet leszállni huszár move-al járműről. A leszállásnál külön ki van emelve hogy a mozgási fázison kívül max akkor tudsz le/fel szálni ha van rá külön szabályod ami ezt engedi. A stormtroopnál le van írva a huszárnál nincs.

Aláírás 

Dreadball és KoW magyarosítás. Másold be a linket
https://mega.co.nz/#F!ewd1wIwY!OMtR_deae_zKghYne5SfBA

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-27 06:09   [ Eltüntet ]   [ # 453001 ]  
Veterán

Annyival egészíteném ki, hogy a szabály szerint a huszár movera a normál mozgás szabályai érvényesek, ez alapján végképp az a véleményem, hogy meg lehet velük csinálni.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-27 05:41   [ Eltüntet ]   [ # 453000 ]  
Veterán

Sziasztok!

A következő kérdés merült fel. Az teljesen világos, hogy a német egységek sturmtroop moveval le és fel tudnak szállni a járműveikről.

Ugyan ezt a magyar huszár teamek huszár moveval meg tudják csinálni?

Leírva sehol nem találtam erre vonatkozót. A játék logikájából én úgy gondolom igen, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-25 23:20   [ Eltüntet ]   [ # 452970 ]  
Veterán
Pogi - 2016-05-18 07:55

Olyanom van mint egy Nimrod csak 4 csövű és a lövegállás körül döntött toronypáncélzat van ami természetesen felül nyitott.
Szerk.: megvan smile wirbelvindem van kettő wink.

Megvan a hiba!
Két Nimródodnak kellene lenni, meg pár Zrínyi, Toldi és Csaba! smile

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-25 13:56   [ Eltüntet ]   [ # 452938 ]  
Veterán

Sziasztok!

Kaba vagyok a messzi Keletről, Pogi Nagymester klubjából. Nem felejtődött el a szervezés az Őszi Ébredésre, egyszerűen most mindenki el van havazva az ügyes-bajos kis szötymörgéseivel. Pogi majd keresni fog Titeket, de nekem is lenne egy-két elképzelésem a szervezésre.

Ami viszont jó hír és tutifrankó, hogy 2016. július 18-tól július 20-ig fent fogok tanyázni a fővárosban, Budapesten, és ha Nektek nem gond, meglátogatnálak Titeket 1-2 (vagy akár három) tanulómeccs erejéig, és ismerkedés céljából. Vannak elképzeléseink Pogival az őszi versenyt illetően, de mivel mi szerveznénk a 3. 40K-s KMCS (Kelet-Magyarországi Csapatverseny) rendezvényt is ősszel, ezért mindenképpen szeretném, ha leülnénk és egy málnaszörp / málnafröccs mellett megbeszélnénk a részleteket.

Ha benne vagytok, akkor kérnék szépen egy térképet vagy címet a TLK-hoz, ott ugyanis még sohasem jártam. Voltam már a Hammertime-ban, annó a Gólemben, Cantinában és a Kristálycsarnokban, de a TLK-ban még sohasem.

Hatalmas Tisztelettel:
Kaba

Csatolt képek
Profile.png
 Aláírás 

Kabaman Blogja - Gates of Hell

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-18 21:51   [ Eltüntet ]   [ # 452689 ]  
Veterán
Pogi - 2016-05-18 19:43

Köszi a tanácsokat, folyamatban! smile Bár a NW-nél szeretnék számítani rád illetve a silverlandre! smile

Ajánlom figyelmedbe, mivel úgy látom ez úgy, ahogy van hiányzik még:

German Heavy Weapons

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-18 19:43   [ Eltüntet ]   [ # 452686 ]  
Veterán
iceride - 2016-05-18 13:20

Pogi:

Jó kis gyűjtemény ez, ebből semmi nem felesleges! smile
Ami ordítóan hiányzik belőle, az egy NebelWerfer Battery (3x vagy 6x NW41 Rocket Launcher).

Ezen kívül a Mech századhoz nehézgéppuskák és aknavetők. Nincs felderítőd, úgyhogy valami páncélautó nem ártana. Meg vennék még három-négy PaK40-et.
Nagyjából meg is vagy.

Persze bővíteni mindig lehet. smile

Köszi a tanácsokat, folyamatban! smile Bár a NW-nél szeretnék számítani rád illetve a silverlandre! smile

Aláírás 

“... az erőssel alkusznak, a gyengének parancsolnak…”
“Békét akarok,de a szolgaság békéjét nem akarom!”
                        Kossuth Lajos
“Nem haragból, de becsületből!”
(felirat egy 48-as huszárkardon)
“A harcnak vége,hadd pihenjek meg hát!”
(Birodalmi gárdista dal)
Hallgatni!
Blog

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-18 13:41   [ Eltüntet ]   [ # 452679 ]  
Veterán

Hírek:

During the development and production of any product, there are always unexpected complications that arise and unfortunately TANKS is no different.
During the final stages of production we “lost a few days here and there”.
...
Stock will arrive in the UK at the end of May, and in the US for early June.
We know that you will be as disappointed as we are, but we feel that TANKS is worth the wait.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-18 13:20   [ Eltüntet ]   [ # 452678 ]  
Veterán

Pogi:

Jó kis gyűjtemény ez, ebből semmi nem felesleges! smile
Ami ordítóan hiányzik belőle, az egy NebelWerfer Battery (3x vagy 6x NW41 Rocket Launcher).

Ezen kívül a Mech századhoz nehézgéppuskák és aknavetők. Nincs felderítőd, úgyhogy valami páncélautó nem ártana. Meg vennék még három-négy PaK40-et.
Nagyjából meg is vagy.

Persze bővíteni mindig lehet. smile

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-18 07:55   [ Eltüntet ]   [ # 452660 ]  
Veterán
Wyrm - 2016-05-17 21:15

Hali!

Lehet ebből aztán rendesen építkezni. Mivel én is tank mániás vagyok, csak azokat írom le.

Az első ami, feltűnt, az a Kampfgruppe Bäke. Kari +bergepanther, az egyik CP 3 párduc, a másik 2 tigris. Máris elköltöttél 1255 pontot. 3 db 15cm ködvető tüzérség és 2 páncélozott flakvierling légvédelem kell mellé. Meg 2 kimaxolt gebirgsjäger panzerfausttal. Ez egyébként egy nehezen játszható lista.

Grey Hunterből egy általános Panzer Kompanie, Pz4 és Stuggal, és a 2 “kötelező” elefánttal. 10,5 cm tüzérség meg légvédelem kell mellé. Ha az elefánt helyett hornisse-t raksz bele, akkor sokkal több szakaszokat tudsz mellé rakni, pl. gyalogságot.

A legérdekesebb a Desperate Measures könyvből lehet valamelyik Kampfgruppe. Ott már tényleg össze-vissza lehet keverni a tankokat. Csak alig marad valami a német spec szabályokból.

A flakvierling teherautón ül? Mert ha nem, akkor rá kell rakni. gyalogság és tüzérség ellen tökéletes, ha nincs repülő.

Szia!
Jó listák, tetszenek. wink
A flakvierling nekem lánctalpas szóval lehet rosszul emlékeztem a nevére. Olyanom van mint egy Nimrod csak 4 csövű és a lövegállás körül döntött toronypáncélzat van ami természetesen felül nyitott.
Szerk.: megvan smile wirbelvindem van kettő wink.

Aláírás 

Kossuth Lajos
(Birodalmi gárdista dal)
Hallgatni!
Blog

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-17 21:15   [ Eltüntet ]   [ # 452648 ]  
Veterán

Hali!

Lehet ebből aztán rendesen építkezni. Mivel én is tank mániás vagyok, csak azokat írom le.

Az első ami, feltűnt, az a Kampfgruppe Bäke. Kari +bergepanther, az egyik CP 3 párduc, a másik 2 tigris. Máris elköltöttél 1255 pontot. 3 db 15cm ködvető tüzérség és 2 páncélozott flakvierling légvédelem kell mellé. Meg 2 kimaxolt gebirgsjäger panzerfausttal. Ez egyébként egy nehezen játszható lista.

Grey Hunterből egy általános Panzer Kompanie, Pz4 és Stuggal, és a 2 “kötelező” elefánttal. 10,5 cm tüzérség meg légvédelem kell mellé. Ha az elefánt helyett hornisse-t raksz bele, akkor sokkal több szakaszokat tudsz mellé rakni, pl. gyalogságot.

A legérdekesebb a Desperate Measures könyvből lehet valamelyik Kampfgruppe. Ott már tényleg össze-vissza lehet keverni a tankokat. Csak alig marad valami a német spec szabályokból.

A flakvierling teherautón ül? Mert ha nem, akkor rá kell rakni. gyalogság és tüzérség ellen tökéletes, ha nincs repülő.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-17 19:29   [ Eltüntet ]   [ # 452640 ]  
Veterán

Sziasztok!
Amíg megy a morfondírozás kérhetnék tanácsot wink.
Szóval mivel kevés időm van mostanság játszani így a megszervezendő csatái,at már egy majdnem kiforrott sereggel játszanám.
Német seregemből mit lehetne kihozni? Én inkább gépesített vagy tank mániás vok, tehát amim van:
Kb 2 szakasznyi gyalog
Gyalog coy hq
7 db sdkfz 251
6 db Panther
11 db PzIV
4 db Tiger IE
5 db stug IV
10,5-es üteg
2 db 88mm-es flak
3 db jagdtiger
3 db flakpanzer 38
2 db 7,5 pak40
4 db sdkfz 250
2 db sdkfz amiben aknavető van
2 db Hornisse
2 db Elefant
2 db flakvierling? Ha jól emlékszem a nevére.
Kb ennyi. Mit lehet ebből kihozni? Mit kell még beszerezni hozzá? Mi az ami felesleges?

Aláírás 

Kossuth Lajos
(Birodalmi gárdista dal)
Hallgatni!
Blog

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-13 07:53   [ Eltüntet ]   [ # 452505 ]  
Veterán

Hali, igen, igazad van Pogi! Csináljuk így, szervezzük át magunkat az őszre wink viszont azt még vegyük ötletnek Hozzá, h akkor amúgy is gondolkodtunk egy Heppeningben a TLKban, szal lehetne az a pesti esemény is Pesten?!
Majd erről még morfondíruzzunk még sztem wink
Köszi, Bandi!

Aláírás 

Terepasztal Lovagjainak Klubja

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-09 19:20   [ Eltüntet ]   [ # 452342 ]  
Veterán
Metálfi - 2016-05-09 18:40

Ave,
Azon töprengett a szellemi elit, hogy lehet inkább május végét, június elejét kéne megcéloznunk.
Egyenlőre konkrétumok nincsenek a fejekben, a kérdés az lenne, h Nektek milyennek látszik most ez az időszak?
Köszi smile
Bandi

Hááát igen….. :(. Nekem most úgy tűnik, hogy a közeljövő nem alkalmas, de…!
Ha nektek megfelelne csináljunk egy őszi ébredést a tavasziból. Mit gondoltok? Sajnos, nálunk aki szóba jöhet játékosként az Kaba és Lyman. Na ők felváltva nincsennek itt, én pedig úgy néz ki 17-től el kell h menjek egy hónapra, ismét. :( Szóval ha nektek járható esetleg mi lenne ha októberre terveznénk? Akkor mindenki itt lesz már vagy még smile és van idő felkészülni is pl Kabának aki még most fog szabályokat tanulni smile. Ez csak egy ötlet de írjátok le mit gondoltok.

Aláírás 

Kossuth Lajos
(Birodalmi gárdista dal)
Hallgatni!
Blog

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-09 18:40   [ Eltüntet ]   [ # 452340 ]  
Veterán

Ave,
Azon töprengett a szellemi elit, hogy lehet inkább május végét, június elejét kéne megcéloznunk.
Egyenlőre konkrétumok nincsenek a fejekben, a kérdés az lenne, h Nektek milyennek látszik most ez az időszak?
Köszi smile
Bandi

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-03 10:32   [ Eltüntet ]   [ # 452046 ]  
Veterán
Metálfi - 2016-05-03 05:14

Okok, én is körbekérdezek csütörtökön a klubban, h ki-mit lát a május-júniusból wink

Ok. Köszönöm és egyben köszönöm Wyrmnek a szombati játékot és beszélgetést. Csúnyán kikaptam de legalább tanltam belőle wink.

Aláírás 

Kossuth Lajos
(Birodalmi gárdista dal)
Hallgatni!
Blog

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-03 05:14   [ Eltüntet ]   [ # 452035 ]  
Veterán

Okok, én is körbekérdezek csütörtökön a klubban, h ki-mit lát a május-júniusból wink

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-04-30 15:03   [ Eltüntet ]   [ # 451927 ]  
Veterán
Metálfi - 2016-04-30 07:02

ok, köszi!
Milyen új időpontokat láttok alkalmasnak?
Például, jön a pünkösdi hétvége-hétfő?! Ahhoz mit szólnátok ötletként?

Még gyűjtöm az adatokat a debreceni topicban remélem mihamarabb találunk olyan hétvégét ami mindenkinek jó! wink

Aláírás 

Kossuth Lajos
(Birodalmi gárdista dal)
Hallgatni!
Blog

[ Profil ]  
Dátum: 2016-04-30 07:02   [ Eltüntet ]   [ # 451916 ]  
Veterán

ok, köszi!
Milyen új időpontokat láttok alkalmasnak?
Például, jön a pünkösdi hétvége-hétfő?! Ahhoz mit szólnátok ötletként?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-04-29 07:02   [ Eltüntet ]   [ # 451870 ]  
Veterán
Metálfi - 2016-04-29 04:42
Pogi - 2016-04-28 19:00
Metálfi - 2016-04-27 19:04

Hali, hajjajj… ok, értjük.
Holnap összegyűlik a nép a TLK-ban és megvitatjuk a dolgot.
Este akkor megírom itt a fórumon, h megyünk-e ennek fényében és milyen felállásban a hétvégén.
Addig kis türelmet kérnénk még smile
Köszi!
Bandi

Na mi lett az eredmény?

Ave, a nép szavazott, így sajnos nem fogunk lemenni vasárnap :( m pont a lényege veszne el, h találkozzon a társaság egy eseményen. Egymással játszunk, ne a megszokott banda játszon önmagával csak.
Wyrm-el még egyeztess kérlek Pogi, neki van egyéb irányú ügye vasárnap Debrecenben, ő lemegy mindenképpen wink

Azt javasoljuk, hogy ütemezzük át az eseményt akkor wink Keressünk egy olyan időpontot, amikor Nektek is jó május/június folyamán!
Ahogy eredetileg terveztük, szombat bemelegítés sör-virsli-teamyankee smile vasárnap meg maga az esemény :D a két asztalnyi terep levitelét az eseményre továbbra is tartjuk.
Ez így lenne szerintünk gömbölyű akkor smile

Köszi,
Bandi

Teljes mértékben egyetértek veletek, ezért is írtam fel h gondoljátok át a leutazást, mert fordított esetben így én sem mennék fel. Akkor a többit leegyeztetjük és új időpontban megrendezzük a versenyt.
smile wyrmel egyeztetek. smile

Aláírás 

Kossuth Lajos
(Birodalmi gárdista dal)
Hallgatni!
Blog

[ Profil ]