Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

3 ennyiből: 141
3
Flames of War
Dátum: 2016-08-06 13:34   [ Eltüntet ]   [ # 455152 ]  
Veterán

Van valami szabály a tankok talp méretére?

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-06 07:52   [ Eltüntet ]   [ # 455130 ]  
Veterán

igen, 1:100-as

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-05 14:42   [ Eltüntet ]   [ # 455109 ]  
Veterán

Szevasztok.
Az lenne a kérdésem, hogy mekkora méretarányú a játék?
Egy ideje gyülnek itthon Zvezda 1/100-as német gépei, így merült fel bennem, hogy megfelelnènek e?

[ Profil ]  
Dátum: 2016-06-18 17:58   [ Eltüntet ]   [ # 453656 ]  
Veterán

Sziasztok!

Logisztikai okok miatt nem tudok Flames of War sereget felvinni Pestre, nem férnek el a KoW és a W40K seregeim mellett a bőröndben, így ki kell hagynom a júliusi látogatásomat Nálatok. Bocsi!

Üdv:
Kaba

Aláírás 

Kabaman Blogja - Gates of Hell

[ Profil ]  
Dátum: 2016-06-09 10:12   [ Eltüntet ]   [ # 453372 ]  
Veterán
Metálfi - 2016-06-03 13:24
kabaman - 2016-05-25 13:56

Sziasztok!

Kaba vagyok a messzi Keletről, Pogi Nagymester klubjából. Nem felejtődött el a szervezés az Őszi Ébredésre, egyszerűen most mindenki el van havazva az ügyes-bajos kis szötymörgéseivel. Pogi majd keresni fog Titeket, de nekem is lenne egy-két elképzelésem a szervezésre.

Ami viszont jó hír és tutifrankó, hogy 2016. július 18-tól július 20-ig fent fogok tanyázni a fővárosban, Budapesten, és ha Nektek nem gond, meglátogatnálak Titeket 1-2 (vagy akár három) tanulómeccs erejéig, és ismerkedés céljából. Vannak elképzeléseink Pogival az őszi versenyt illetően, de mivel mi szerveznénk a 3. 40K-s KMCS (Kelet-Magyarországi Csapatverseny) rendezvényt is ősszel, ezért mindenképpen szeretném, ha leülnénk és egy málnaszörp / málnafröccs mellett megbeszélnénk a részleteket.

Ha benne vagytok, akkor kérnék szépen egy térképet vagy címet a TLK-hoz, ott ugyanis még sohasem jártam. Voltam már a Hammertime-ban, annó a Gólemben, Cantinában és a Kristálycsarnokban, de a TLK-ban még sohasem.

Hatalmas Tisztelettel:
Kaba

Ave smile ez igen jó hír minden tekintetben smile
Tehát:1117 Budapest, Bogdánffy Ödön utca 8/c
https://goo.gl/maps/25h6ef6S7vE2
Hátulról van a lejárat, a kis-park felőli oldalon a pincében smile
A július pont megfelelő időpont lesz erre szerintem, simán jelöljük meg akkor!
Akad nálunk most így hirtelen Early-Mid-Late war, ezen belül magyar-német-orosz-angol változatos listákkal smile
Mit hoznál?

Bandi

Köszönöm szépen! Late War német páncélosokkal jönnék, kaptam Wyrm bácsitól remek listákat, azokat szeretném kipróbálni. Meg a játékot, offkorsz! Hamarosan küldök Nektek konkrét időpontot és listát. Előre is köszi!

Üdv:
Kaba

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-06-08 19:09   [ Eltüntet ]   [ # 453366 ]  
Veterán

Megjött a Tank csomag. Azt kell hogy mondjam a hogy ezek az új műanyag tankok tényleg szépek és egy kicsit talán még nagyobbak is mint a régi mügyanta figurák. Igaz a régi tankok egyedi díszítései hiányoznak és nem nagyon van diszitő elem a spure-on.
A dobozban lévő karton terep mondhatni megfelel a játékhoz hiszen a játékban minden takar mindent még az ellenséges tankok is, így a magasság nem számít. A szabályok gyors átlapozása után azt kell hogy mondjam hogy a játék talán alkalmasabb egy nagyméretű tiszta tank csatához mint a FoW, már ha a résztvevőket nem zavarja hogy nincsen szemből kilőhetettlen tank, illetve még elégé rövid tankok listája (20db a 4 nációra). A játék kifejezetten díjazza a mozgást és persze bünteti is, ugyanis minél többet mocorogsz egy körben annál nehezebb kilöni téged de te is annál nehezebben találsz. A nemzetek a megőriztek spec szabályaikat a FoWból kivéve az oroszokat. Az amerikaiakat kevésbé bünteti a rendszer ha mozogtak a németek a lövés után tudnak mocorogni ha nem kell a tankot javítani, a britek kapnak egy kis bonuszt ha nem mozogtak, na de az oroszok a lövésre kapnak bonuszt ha egy közelükben lévő ellenséges tankra valaki már rá lőtt, végre nem az agyatlan hordát erőltetik.
Annyit még hogy a játékhoz a készítők 100pt-ot javasolnak ez 2-6 tankot jelent a jelenlegi tankokkal függően hogy mennyire nehéz vasakat akarsz hozni illetve mennyire akarod felszerelni öket mert van lehetőség akár Lafayet War Dady Poolt és teljes tank legéységét összerakni és beültetni egy M4A376mm Shermanban ami így már 50 pt-ot kostál a 25 helyet.

Aláírás 

Dreadball és KoW magyarosítás. Másold be a linket
https://mega.co.nz/#F!ewd1wIwY!OMtR_deae_zKghYne5SfBA

[ Profil ]  
Dátum: 2016-06-04 23:06   [ Eltüntet ]   [ # 453286 ]  
Veterán
Metálfi - 2016-06-03 13:26

na tessék… és szegény oroszok!?! azok mit kapnak???... ilyenkor :D

20-30 fos gyalogos “szakaszt” es letszam novekedesevel egyre olcsobb tankokat smile

Aláírás 

WARGAMING ESSENTIALS
Firestorm Armada
Planetfall

[ Profil ]  
Dátum: 2016-06-03 17:48   [ Eltüntet ]   [ # 453259 ]  
Veterán

Egérutat…

[ Profil ]  
Dátum: 2016-06-03 13:26   [ Eltüntet ]   [ # 453252 ]  
Veterán
Garvey - 2016-05-27 17:11

Duce én a 187 oldalon azt látom hogy a mozgási fázis elején visszaszállhat és pont, husszár move-nál meg azt látom hogy hogy 4” mozoghat amire vonatkozik minden szabály ami a mozgásra egyébként. Amikor a huszár mozgást csinálsz már a lövési fázisban vagy tehát nem szálhatsz vissza a motorra. A mount dimountra meg ahogy tanult kolegám Icerider leírta a szabálykönyv 47-48. oldalán pontosan le van írva milyen körülmények között kerülhet sor. A gyengébbek kedvéért csak a mozgási fázis legelején egyéb esetben csak ha speciális szabály külön engedi. A stormtroopnál egy külön bekezdésben le van irva hogy igen tud mount/demount-ot csinálni. Na ez a 3 sor hiányzik mind a Huszar movenál mind az Avantinál, mind az Advance at Gallopnál és a Thunder from Heavennél(azt hiszem csak ezek a szabályok vannak amik engedélyezik a mozgást a lövési fázis alatt. A megfogalmazás mind a 4nél gyakorlatilag ugyan az csak a galopnál hiányzik érthető okokból a bail out bogged down kikötés illetve a gallop engedélyezi az esetleges storm troopot szintén érthető okokból.

na tessék… és szegény oroszok!?! azok mit kapnak???... ilyenkor :D

Aláírás 

Terepasztal Lovagjainak Klubja

[ Profil ]  
Dátum: 2016-06-03 13:24   [ Eltüntet ]   [ # 453251 ]  
Veterán
kabaman - 2016-05-25 13:56

Sziasztok!

Kaba vagyok a messzi Keletről, Pogi Nagymester klubjából. Nem felejtődött el a szervezés az Őszi Ébredésre, egyszerűen most mindenki el van havazva az ügyes-bajos kis szötymörgéseivel. Pogi majd keresni fog Titeket, de nekem is lenne egy-két elképzelésem a szervezésre.

Ami viszont jó hír és tutifrankó, hogy 2016. július 18-tól július 20-ig fent fogok tanyázni a fővárosban, Budapesten, és ha Nektek nem gond, meglátogatnálak Titeket 1-2 (vagy akár három) tanulómeccs erejéig, és ismerkedés céljából. Vannak elképzeléseink Pogival az őszi versenyt illetően, de mivel mi szerveznénk a 3. 40K-s KMCS (Kelet-Magyarországi Csapatverseny) rendezvényt is ősszel, ezért mindenképpen szeretném, ha leülnénk és egy málnaszörp / málnafröccs mellett megbeszélnénk a részleteket.

Ha benne vagytok, akkor kérnék szépen egy térképet vagy címet a TLK-hoz, ott ugyanis még sohasem jártam. Voltam már a Hammertime-ban, annó a Gólemben, Cantinában és a Kristálycsarnokban, de a TLK-ban még sohasem.

Hatalmas Tisztelettel:
Kaba

Ave smile ez igen jó hír minden tekintetben smile
Tehát:1117 Budapest, Bogdánffy Ödön utca 8/c
https://goo.gl/maps/25h6ef6S7vE2
Hátulról van a lejárat, a kis-park felőli oldalon a pincében smile
A július pont megfelelő időpont lesz erre szerintem, simán jelöljük meg akkor!
Akad nálunk most így hirtelen Early-Mid-Late war, ezen belül magyar-német-orosz-angol változatos listákkal smile
Mit hoznál?

Bandi

Aláírás 

Terepasztal Lovagjainak Klubja

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-27 17:11   [ Eltüntet ]   [ # 453029 ]  
Veterán

Duce én a 187 oldalon azt látom hogy a mozgási fázis elején visszaszállhat és pont, husszár move-nál meg azt látom hogy hogy 4” mozoghat amire vonatkozik minden szabály ami a mozgásra egyébként. Amikor a huszár mozgást csinálsz már a lövési fázisban vagy tehát nem szálhatsz vissza a motorra. A mount dimountra meg ahogy tanult kolegám Icerider leírta a szabálykönyv 47-48. oldalán pontosan le van írva milyen körülmények között kerülhet sor. A gyengébbek kedvéért csak a mozgási fázis legelején egyéb esetben csak ha speciális szabály külön engedi. A stormtroopnál egy külön bekezdésben le van irva hogy igen tud mount/demount-ot csinálni. Na ez a 3 sor hiányzik mind a Huszar movenál mind az Avantinál, mind az Advance at Gallopnál és a Thunder from Heavennél(azt hiszem csak ezek a szabályok vannak amik engedélyezik a mozgást a lövési fázis alatt. A megfogalmazás mind a 4nél gyakorlatilag ugyan az csak a galopnál hiányzik érthető okokból a bail out bogged down kikötés illetve a gallop engedélyezi az esetleges storm troopot szintén érthető okokból.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-27 16:35   [ Eltüntet ]   [ # 453027 ]  
Veterán

Felszálni fel lehet huszár moveval lásd grey wolf 187 old.  A motorcycle rec leirásnál.

A leszálást azért gondolom végrehajthatónak, mert a huszármovera a normál mozgás szabályai érvényesek grey wolf 227 old. Már pedig normál mozgás szabályai szerint le lehet szálni.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-27 08:28   [ Eltüntet ]   [ # 453009 ]  
Veterán

Megerősítés: Huszár move-val nem lehet leszállni, se föl…
Ruleboook, p.47.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-27 06:57   [ Eltüntet ]   [ # 453004 ]  
Veterán

Nem lehet leszállni huszár move-al járműről. A leszállásnál külön ki van emelve hogy a mozgási fázison kívül max akkor tudsz le/fel szálni ha van rá külön szabályod ami ezt engedi. A stormtroopnál le van írva a huszárnál nincs.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-27 06:09   [ Eltüntet ]   [ # 453001 ]  
Veterán

Annyival egészíteném ki, hogy a szabály szerint a huszár movera a normál mozgás szabályai érvényesek, ez alapján végképp az a véleményem, hogy meg lehet velük csinálni.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-27 05:41   [ Eltüntet ]   [ # 453000 ]  
Veterán

Sziasztok!

A következő kérdés merült fel. Az teljesen világos, hogy a német egységek sturmtroop moveval le és fel tudnak szállni a járműveikről.

Ugyan ezt a magyar huszár teamek huszár moveval meg tudják csinálni?

Leírva sehol nem találtam erre vonatkozót. A játék logikájából én úgy gondolom igen, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-25 23:20   [ Eltüntet ]   [ # 452970 ]  
Veterán
Pogi - 2016-05-18 07:55

Olyanom van mint egy Nimrod csak 4 csövű és a lövegállás körül döntött toronypáncélzat van ami természetesen felül nyitott.
Szerk.: megvan smile wirbelvindem van kettő wink.

Megvan a hiba!
Két Nimródodnak kellene lenni, meg pár Zrínyi, Toldi és Csaba! smile

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-25 13:56   [ Eltüntet ]   [ # 452938 ]  
Veterán

Sziasztok!

Hatalmas Tisztelettel:
Kaba

Csatolt képek
Profile.png
 Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-18 21:51   [ Eltüntet ]   [ # 452689 ]  
Veterán
Pogi - 2016-05-18 19:43

Köszi a tanácsokat, folyamatban! smile Bár a NW-nél szeretnék számítani rád illetve a silverlandre! smile

Ajánlom figyelmedbe, mivel úgy látom ez úgy, ahogy van hiányzik még:

German Heavy Weapons

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-18 19:43   [ Eltüntet ]   [ # 452686 ]  
Veterán
iceride - 2016-05-18 13:20

Pogi:

Jó kis gyűjtemény ez, ebből semmi nem felesleges! smile
Ami ordítóan hiányzik belőle, az egy NebelWerfer Battery (3x vagy 6x NW41 Rocket Launcher).

Ezen kívül a Mech századhoz nehézgéppuskák és aknavetők. Nincs felderítőd, úgyhogy valami páncélautó nem ártana. Meg vennék még három-négy PaK40-et.
Nagyjából meg is vagy.

Persze bővíteni mindig lehet. smile

Köszi a tanácsokat, folyamatban! smile Bár a NW-nél szeretnék számítani rád illetve a silverlandre! smile

Aláírás 

“... az erőssel alkusznak, a gyengének parancsolnak…”
“Békét akarok,de a szolgaság békéjét nem akarom!”
                        Kossuth Lajos
“Nem haragból, de becsületből!”
(felirat egy 48-as huszárkardon)
“A harcnak vége,hadd pihenjek meg hát!”
(Birodalmi gárdista dal)
Hallgatni!
Blog

[ Profil ]  

3 ennyiből: 141