Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 204
1
Figurafestés
Dátum: 2017-04-14 09:53   [ Eltüntet ]   [ # 463437 ]  
Veterán
Grimor - 2017-04-14 09:40

Warmachin Retri páncélokhoz Jackokhoz akarom használni.

Valami azt súgja, nagyon hasonló seregünk lesz smile

Itt van egy jó kis összehasonlítás mindenféle gyártók kék fémfestékeiről

Aláírás 

That Chaos army seems suspiciously well-organised…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-14 09:40   [ Eltüntet ]   [ # 463436 ]  
Veterán

Sziasztok.

Kérdésem lenne, hogy valakinek volt-e már tapasztalata a Vallejo Air Metal festékeivel.
Konkrétan a Green Metal és a Blue Metal-ra gondoltam.
Mennyire lesz fémes hatású? Mennyire keverhető más színekkel?

Warmachin Retri páncélokhoz Jackokhoz akarom használni.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-12 10:03   [ Eltüntet ]   [ # 463392 ]  
Veterán

husvet elotti utolso wip (majdnem kesz)

Csatolt képek
Distracted_wip2.jpg
 Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-03 13:05   [ Eltüntet ]   [ # 463223 ]  
Veterán

OK, akkor Coat’d’Arms lesz a receptre írva smile

És jah, ezt a két árnyalattal játszó variánst néztem ki… azért elképzelhető, hogy érdemes rögtön a Reducer (thinner) adalékot is rendelni mellé? Bár vízbázisúnak írja..

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-03 05:55   [ Eltüntet ]   [ # 463207 ]  
Veterán

hatareset, nem egeszen a regi tintak, de kozel vannak.
+ allagra 2 extra festek ugyanaz: blood for the blood god (vilagosabb voros) es a nika?? oxide (pasztel zold)
az igazi vadhajtas a “tint” sorozatuk.

Chestnut ink: Coat’d'Arms chestnut ink smile , de muvellatos sargasbarna is jol kozelit.

szinvalto festek:
szvsz gyarto/festek valogatja. Amit en hasznalok (emlitett GA szinek), ott az alatta levo reteg sotetsege es a nezes szoge ami inkabb modosit rajtuk (sotet reszeken erosebben lathato a hatas + a szin a nezotol fugg).

Ha ezekrol beszelsz: https://www.youtube.com/watch?v=Sa-5TVirAFw
akkor szinten a hatter szine befolyasolja a szin erejet. A femes csillogas maga a festek resze.

A GA Interference szinek a fenti videohoz hasonlo eredmenyt adnak
A GA CT Interference szinek annyi extrat, hogy nezes szogetol fuggoen 2 kulonbozo szint adnak (pl fekete hatteren, kb szembol nezve zolden csillan vissza, kb 45 foknal atmegy narancsba(aranyszeru))

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-02 22:17   [ Eltüntet ]   [ # 463206 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-04-02 21:54

gemstone festek nem femszinnel kevert tinta, hanem csak sima tinta, semmi extra.

Na, szép… de akkor ezek a klasszikus tinták, nem pedig a wash-széria egy álcázott vadhajtása, ugye?
Amúgy egykori chestnut ink pótlására milyen alternatívák léteznek manapság (ami árnyalatban azonos, vagy legjobban megközelíti)?

És igen, a színváltós dolgokat nézegettem, bár én az Auto Air Gem sorozatánál kötöttem ki a legutóbbi utánajáráskor, illetve a Spaz Stix-et is ajánlották több helyen.
Ha jól értem, sokat lehet a színváltós effekten módosítani azzal, hogy különböző (pl fémes) színeket kenünk alájuk, ugye?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-02 21:54   [ Eltüntet ]   [ # 463204 ]  
Veterán

gemstone festek nem femszinnel kevert tinta, hanem csak sima tinta, semmi extra.

A hasznalatuk altalaban:
- vilagos femszint felvisz (stormhost silver/??? gold vagy mik a mostani legvilagosabb GW-s femek)
- szaradas utan gemstone viszonylag vastagon, higitatlanul felvisz es a felso resz fele tol (YT-on van GW-tol video a hasznalatarol)
(szerk: https://www.youtube.com/watch?v=XUBtItceuec )

Alternativak pl.:
- WnN / muveszellatos tintak
- Coat’d'Arms tintak
- VGC tintak (VMC Transparentek kb, bar szinek nem extrak a GW-hez kepest)

RC autokra valo festeknel mire gondolsz? enamelek? szinvaltos izek?
Amugy legtobb festek ami AB-hez van kitalalva hasznalhato ecsettel is, csak lassabb meg jobban oda kell figyelni.
Szinvaltos festekek kozul a Golden Acrylics Interference es CT Interference szineit ajanlom, bar nem olcsoak, de teljesen jok, keverhetoek barmely mas akril szinnel.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-02 21:45   [ Eltüntet ]   [ # 463203 ]  
Veterán

Kérdezgetnék errefelé is, hogy próbálta-e valaki ezeket a GW-s gemstone festékeket? Egyes vélemények szerint ezek csak színes tintával(?) kevert fémszínek… ha tényleg így van, milyen cuccokkal érdemes kutyulgatnom a mithril silvert, hogy valami szimpatikus árnyalatot is előállíthassak? (a bolti kínálattól most nem igazán fogott el a vásárlói kedv)

Illetve ha már itt tartunk, próbálta-e már valaki ecsettel kenni az RC autókra való festéket (ami eredetileg airbrush-hoz való)?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-18 22:38   [ Eltüntet ]   [ # 462835 ]  
Veterán

Par mellszobor, amiket benazasom miatt (osszes mellszobor talp Mo-n felejtodott, itt nincs 1db se) husvetig nem tudok befejezni.

Igazabol amit szeretnek:
- “Pitt” nyakat megcsinalni (restomites + fekete nyakresz valami ertelmes szinre festese)
- matt lakk mindenhova
- fenyes lakk szemekre / fenyes vagy selyemfenyu lakk szajakra
- felragasztani oket talpra
- orom, boldogsag

Csatolt képek
Marine_wip2_inkv.jpgOnline_wip4_inkv.jpg
 Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-17 12:17   [ Eltüntet ]   [ # 462810 ]  
Veterán
machine1919 - 2017-03-17 10:55

SM Scout-ok álcaköpenyét terepszínűre festettem.
Árnyékolástm világosítást hogy oldjam meg a különböző színű foltokon, hogy egységes hatása legyen?

Minden csak attól függ, konkrétan milyen terepszínről van szó.

-Ha kicsi a kontraszt a színek között (pl a most magyarok által használt sárga-barna-világoszöld sivatagi terepszín), akkor én simán egyből megfestem a terepszínt natúrban, ahogy van, és csak a nagyon mély árkokat, varrásokat, sliccet, gombokat stb-t húzom ki barnával, illetve az élekre teszek egy nagyon enyhe fehéret.
-Kevés, de nagy foltot tartalmazó, kontrasztos színösszeállításnál (szovjet klasszikus zöld-sárga) működhet a foltonkénti highlight.
-Nagyon apró vegyes mintánál (2. vh-s német esőminták, de UCP-t is láttam már így festeni) lehet a mintával is trükközni, a világosabb foltokból többet rakni a kiemelkedő részekre,a sötétebbekből meg többet a résekbe.
-Ha nagyon nincs ötleted, de a festeni kívánt ruha elég tagolt felületű, akkor egy árnyékolás nélküli festés+egy jó blacklining kombinációja is jó lehet.

...és ezek kombinációja. Scoutoknál ugyan zsebek pont nincsenek, de arra kell még vigyázni, hogy a varrások megtörik a mintát, az legtöbbször az illesztésnél nem folyamatos, legfeljebb, ha utólag, a kész ruhát festették be.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-17 11:54   [ Eltüntet ]   [ # 462808 ]  
Veterán

a. minden szinbol keversz/veszel egy sotetebb valtozatot es egyenkent megfested a melyedeseket. Jol irnayithato igy a hatas, cserebe lassu. En szemely szerint nem ajanlom ha 1 figuranal tobbet festesz es nem Golden Demonra/Crystal Brushra.

b. fekete/sotetszurke/barna pasztellkreta/pigment szarazon felvive. Szemelyes kedvent, mert nagyon egyszeruen, gyorsan es szepre lehet csinalni. A szin a terepszintol fugg (varosi: inkabb fekete/sotetszurke, sivatagi: inkabb barna, erdei (sok zold eseten): inkabb fekete, erdei (sok khaki eseten): inkabb barna).
Szvsz pasztellkreta itt jobb, mert a fekete/barna pigmentek NAGYON erosek a hatashoz.
Vegen ‘sajnos’ lakkozni kell ovatosan.

c. B varians, csak higitott washokat hasznalva. Pl NulnOil/AgraxEarthshade + LahmianMedium 1:1-el a melyedesek atkenve kb 2x (koztuk szaradasi ido hagyva).
Ha nem GW festekeket hasznalsz, akkor:igazabol akarmelyik gyarto sotet festeke/tintaja + viz/matt medium kevereke. Itt tintak/washok eseten kb 1:1, festeknel inkabb 1:2 aranyu keverek.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-17 10:55   [ Eltüntet ]   [ # 462805 ]  
Tag

SM Scout-ok álcaköpenyét terepszínűre festettem.
Árnyékolástm világosítást hogy oldjam meg a különböző színű foltokon, hogy egységes hatása legyen?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-08 00:59   [ Eltüntet ]   [ # 462559 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-03-07 21:23

Kellene par otlet a 2UP Beijing urhajo festesehez.
Sajnos a studio szineken kivul nagyon nincs neten pelda arra, mas hogyan festette.

Ami elsore otlet:
- pancelozott reszek: (fekete)- sotet szurke - szurke - pasztel zold - (tortfeher (elekre)), VGC-Sepia Ink filter (voroses barna)
- par panelen: (csontszin) - tortfeher - feher,  pasztel voros filter (VMC-RedBeige vagy VMC-LightFlesh)
- fem reszek… VAC-BlackMetal - boltgun - steel, feketevel arnyekolva, jo esellyel Tamiya panelvonal bemoso.
- hajtomu: sotet kek - turkiz - feher

vajon mukodhet a dolog? Igazabol a hajo eleg nagy es ritka, igy itt nem TTQ a cel.

Olyanokat láttam eddig, neten illetve a BoW bootcamp videóin, hogy:

- páncélzat - “fleetmark” panelek - alkatrészek -

vörös - homokszín - törtarany
fehér - vörös - acél (eléggé Macross-os, nekem nagyon bejön)
bézs - zöld - matt szürke
kékarany - ezüst - vörösréz (ez kicsit talán túl metál)

Csak még az előtt szólj kérlek, hogy belekezdek a saját 2UP-omba, hogy véletlenül se legyen ugyanaz a kompozíció, hülyén néznének ki egymás mellett…

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Számukra a gyermekek nem többek, mint a részek pótlásai, melyek képesek tudásukkal szolgálni, amíg meg nem halnak.
Akkor mi ez a gépezet?
Ez a gépezet a rettenetes és gonosz Tau Birodalom.
Az emberiséget fenyegeti ez a gonosz gépezet, és ha belenyugszunk létezésébe, a gépezet felőröl minket.
Az ilyen gépezetet el kell pusztítani.

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-07 21:23   [ Eltüntet ]   [ # 462558 ]  
Veterán

Kellene par otlet a 2UP Beijing urhajo festesehez.
Sajnos a studio szineken kivul nagyon nincs neten pelda arra, mas hogyan festette.

Ami elsore otlet:
- pancelozott reszek: (fekete)- sotet szurke - szurke - pasztel zold - (tortfeher (elekre)), VGC-Sepia Ink filter (voroses barna)
- par panelen: (csontszin) - tortfeher - feher,  pasztel voros filter (VMC-RedBeige vagy VMC-LightFlesh)
- fem reszek… VAC-BlackMetal - boltgun - steel, feketevel arnyekolva, jo esellyel Tamiya panelvonal bemoso.
- hajtomu: sotet kek - turkiz - feher

vajon mukodhet a dolog? Igazabol a hajo eleg nagy es ritka, igy itt nem TTQ a cel.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-05 22:47   [ Eltüntet ]   [ # 462497 ]  
Veterán

egy masik ‘elkeszult’ mellszobor.
Hangsuly inkabb azon volt, hogy gyorsan kesz legyen. (nyilvan napokig lehet meg modositgatni…)

Csatolt képek
soldier_wip.jpg
 Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-07 22:14   [ Eltüntet ]   [ # 461841 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-02-05 19:12

velemenyeket/kritikat kernek. Kb a ‘bor’ ami kesz, ott sem minden.

Szerintem jó.
Valami belső érzés feszeget engem, hogy vörös ajkak kúvajó kontrasztban lennének a bőrrel.

Aláírás 

Alba Regia Hadijáték Klub

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-05 19:12   [ Eltüntet ]   [ # 461761 ]  
Veterán

velemenyeket/kritikat kernek. Kb a ‘bor’ ami kesz, ott sem minden.

Csatolt képek
online_wip_2.jpg
 Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2016-11-28 19:39   [ Eltüntet ]   [ # 459741 ]  
Veterán

Ójeeee!

Aláírás 

Szerény vagyok,de van mire ! smile

Born to be Cry smile

Titulusom mától hivatalosan: Térítő vagy Próféta

[ Profil ]  
Dátum: 2016-11-28 10:36   [ Eltüntet ]   [ # 459721 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2016-11-13 23:17
Crybaby Loki - 2016-11-11 18:20

MAXXxxx mondhatom,hogy Ójeeee! ?

mondhatod, de amilyen szerencsem van a postas dec 1-en delutan hozza (amikor mar repteren vagyok)

nna, most mar mondhatod, hogy Ojeeee smile
Kezben van.

bar Lufthansa meg megszivathat. Kedd-szerda sztrajk (mult het szerda ota megy), en csutortokon repulok haza… remelhetoleg.

Írjátok majd meg légyszíves, hogy milyen élőben.

Olyan amilyet vartam smile
sarga dobozban van: 1db fenykep, 1db osszerakasi utmutato, buborekfoliaba tekerve, vakumcsomagban 2 tortfeher mugyanta tomb (1 figura, 1 talp).

talp: semmi kulonleges, kiveve, hogy ahol a mellszoborhoz csatlakozik, ott szepen van extra csonk + jelolo mugyanta, hogy az illesztessel ne legyen gond

mellszobor: illesztes masik fele rendesen megcsinalva, igy igazabol csapolni sem kell.
se buborekot, se igazan sorjat nem talalok rajta sehol. Egyedul az all alatt, nyaknal van egy vekony kis mugyanta sorja, de szinte semmi.
Reszletesseg meg egyreszt keprol lathato, masreszt ahogy vartam a haj nincs szalankent kidolgozva, kicsit animesebb, tincsenkent van.
Aminek kulon orulok, hogy elegge nyitott, igy konnyu kimaszkolni az arcot/hajat/ruhat—> AB-vel konnyen meg lehet csinalni a munka nagyjat.

Es ami meg szep: feleannyiba kerult, mint egy 28mm-es GW-s muanyag figura.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2016-11-22 15:34   [ Eltüntet ]   [ # 459507 ]  
Veterán

en biztos nem.
be lettem fogva figurapakolgatasra (nevezo—> asztalon helyere—> fotoshoz—> vissza—> vissza) + zsurizesre.
Orulni fogok, ha korbe tudok nezni az asztalok kozott + begyujteni/atadni a lebeszelt cuccokat.

+ ugyis az a tapasztalatom, hogy nalam empatikusabb egyenek (kb mindenki) es/vagy jobb tanari venaval rendelkezok (szinten kb mindenki) sokkal jobban megfogjak az embereket (foleg kezdoket/sereget festoket), jobban tudnak magyarazni.

Az egyetlen, ami biztos, hogy szoban tudok kerdesekre valaszolni (ha tudom a valaszt) / otletelni (ha nem (pl milyen szint vegyek XY sereg festesehez)).

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  

1 ennyiből: 204
1

‹‹ Bunker      Ecsetek és festékek ››