Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 52
1
Segítségkérés
Dátum: 2017-07-08 21:40   [ Eltüntet ]   [ # 466609 ]  
Újonc

Nem jelenik meg a profilképem. :’( Ha most megjelenik, akkor csak visszamenőleg nem fogja átvenni a változtatás. Elvileg egy gif… :( Szerk.: Megoldottam! smile

Aláírás 

Warhammer 40k Hungary

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-03 13:58   [ Eltüntet ]   [ # 466450 ]  
Moderátor

Ments életet!
Véradás egy jó barátnak!
JUTTASSAD EL MINÉL TÖBB EMBERNEK!

Egy kedves klubtagunknak/vendégünknek, Bánfalvi Richárdnak szüksége van a segítségünkre, mivel súlyos balesetet szenvedett.

Itt tudtok vért adni:
Országos Vérellátó Szolgálat
Péterfy Sándor Utcai Kórház Vérellátó / Donor Osztály
Telefon: 06-1/342-7392
Véradók fogadása:
H-CS: 08:00-15:00
P: 08:00-12:00

Amit magatokkal kell vinnetek:
- Személyi
- Lakcím
- TAJ kártya (fénymásolatot nem fogadnak el)

EZT KELL MONDANI A VÉRADÓKNAK:
IRÁNYÍTOTT VÉRADÁS
A beteg aki a vért kapja: Bánfalvi Richárd
1993. 07. 20.
Taj: 045128703
Vércsoport: A+ negatív ellenanyag
Honvéd Kórház
Baleseti sebészet
Dr. Erőss Attila

Mindenkinek köszönjük aki vért ad!

Csatolt képek
véradás.png
 Aláírás 

HammerTime Cafe
Hammer Times Youtube Csatorna

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-03 06:50   [ Eltüntet ]   [ # 466438 ]  
Veterán
Frigli - 2017-07-02 21:02

Sziasztok!

Meg tudná mondani valaki, hogy egy Imperial Knight modell milyen magas és széles?

szia. 14 centi szeles ami alatt a vallapjai max tavjat ertem illetve 16,5 magas ha nincs rajta turret.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-02 21:02   [ Eltüntet ]   [ # 466426 ]  
Veterán

Sziasztok!

Meg tudná mondani valaki, hogy egy Imperial Knight modell milyen magas és széles?

Aláírás 

A csata eszmai síkon dől el,DE ELŐTTE SZÉTÜTÖM A FEJEDET!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-02 09:28   [ Eltüntet ]   [ # 466389 ]  
Újonc

Koszi, a Frostgrave Soldiers jo lesz szerintem kezdesnek. Tobb figura van benne igy gyakorlasra alkalmasabbnak gondolom.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-01 18:23   [ Eltüntet ]   [ # 466365 ]  
Veterán
monthy - 2017-07-01 12:06

Koszi a tippeket.
Leginkabb fantasy tema erdekelne.

Ha nem akarsz sok pénzt beletenni, akkor jó választás lehet a Frostgrave. Northstar Miniatures-nél vagy a Warlord-nál szemrevételezheted, aztán a Waylandtől megrendeled olcsón. Hősök/varázslók ólomból vannak, azok 90’-es évek GW mérete és részletessége. A műanyag készletek modelljei kisebbek, ott 20 figura van négy kereten tucatnyi fejjel és fegyverrel (kör alakú talpakkal adják). Én DnD5-höz használom őket. A blister postával 2600 huf, a doboz ~7000 (így 350 huf egy figura).

Aláírás 

minden szabály opcionális

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-01 15:38   [ Eltüntet ]   [ # 466357 ]  
Veterán

egyedi fantasy figurakra 28-32mm-ben a kedvenc (arban es minosegben is jo):
- reaper miniatures figurai (fokepp DnD hosok es szornyek)
- dark sword miniatures figurai (fokepp DnD hosok, de van tronok harca adag is)
- freebooter miniatures figurai (fokepp kalozos fantasy, de van par regebbi sotetelf es tarsa is)

- malifaux/Warmachine/Hordes figurak. Igazabol keverekei a fantasy-nak es steampunknak, de hasznalhatoak.

Szabalyoktol nem kell felni, csak mert benne van a dobozban az is nem jelenti azt, hogy ne lehetne szemrebbenes nelkul kukazni / elajandekozni.
+ ha ugyis csak 1-1 figurat festesz, akkor a kulon levo figurak is jok tudnak lenni GW-nel is.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-01 12:06   [ Eltüntet ]   [ # 466345 ]  
Újonc

Koszi a tippeket.
Leginkabb fantasy tema erdekelne. valamint olyat keresek ami csak figurakat (esetleg festeket) tartalmaz, vagyis szabalykonyvre, kartyakra stb nincs szuksegem mert csak festenek, jatszani nem tervezek (munka, csalad mellet keves idom van smile )

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-01 09:24   [ Eltüntet ]   [ # 466340 ]  
Veterán

ez attol fugg, mi tetszik, milyen temaban, mennyi idot akarsz 1 figura festesevel eltolteni es hogy hajlando vagy-e lemosni figurat, ha nem tetszik az eredmeny.

lemosasnal: ha nem akarsz vele foglalkozni es inkabb uj figurat veszel, akkor az anyag kb mindegy, ha szeretned lemosni es ujrakezdeni, akkor fem figurakkal jarsz a legjobban.

Ha szereted, hogy sok figurad van es tetszik a GW kisse bumfordi kinezete, akkor a kovetkezok szvsz nagyon jo vetelek:
- Age of Sigmar - Thunder and Blood (17 Sigmarite + 27 knhorne figura, 18500Ft (atlag 400Ft/figura))
- 40k - know no fear (juliusban jelenik meg) (14 Primaris marine + 17 Nurgle figura, kb 18500Ft lesz)

- alapvetoen a “getting started” dobozok.

- malifaux kezdodobozok

Ha inkabb tortenelmi figurak tetszenek:
- perry miniatures dobozai nagyon jok
- fireforge games dobozok szinten
- bar mas meretarany, de flames of war szinten

ha nem gond, hogy a figurak femek:
- Infinity, foleg a kb 300pt-os seregdobozaik jok szvsz.

ha egyedi fem figurak:
- Reaper miniatures
- Dark Sword miniatures
- Freebooter miniatures
- regi Confrontation figurak (ebay vagy cadwallon.com altal veve)

Ha nagyobb meretarany tetszik:
- scale75
- FeR miniatures

—————
festek…. itt nagyon nincs jo kezdodoboz.
Talan az army-paintertol a “Warpaints Starter Paint Set 2017” ami kezdeshez jo lehet.
Ami inkabb jo szvsz: kulon megvenni a szukseges kb 8-10 alapszint + azokat, amik segitik a figurad festeset.
A szinek: fekete, feher, 1 fem, 1 borszin, 1 barna, kek, zold, piros, sarga, lila/egy vilagosabb barna/tortfeher (VMC Ivory erre szuper). Ha kulon veszed, akkor a GW-Base szinek tokeletesek.
Meg erdemes 2-3 wash-t GW-tol/ArmyPaintertol venni: Agrax Earthshade/StrongToneInk, NulnOil/DarkToneInk.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-01 08:45   [ Eltüntet ]   [ # 466338 ]  
Újonc

Sziasztok! Hosszu ido utan (ertsd: kb 90es evek kozepe) ismet kedvem tamadt festeni, ezuttal figurakra gondoltam. Kezdesnek milyen kezdoszettet vagy figurat ajanlotok? koszi szepen a valaszokat.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-08 19:03   [ Eltüntet ]   [ # 465516 ]  
Újonc

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy az Age of Sigmaros Start collecting flesh eater dobozban van-e ghoul king? A gw-s leírásban nem szerepel, de a dobozon látszik a képeken.

Köszönöm.

Üdv

Szerk.: Privátban megkaptam a választ

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-05 15:24   [ Eltüntet ]   [ # 465330 ]  
Veterán
Agony - 2017-06-05 08:46

Ha eredetit akarsz, preparátoroknál érdeklődj, valószínűleg ismeretség alapján be tudják szerezni és időt állóan ki is készíteni. Esetleg vadász közösségek adok-veszek oldalain. Ha jó a replika, oktatási segédeszköz boltokban keresd. Nekem onnan van öklömnyi koponyám, igaz húsz éve vettem. Vagy keresd meg a Városligeti Mezőgazdasági múzeum restaurátorait, hátha készítenek neked egyet. De ez utóbbi nem lesz egyszerű.

CITES miatt beszerzés helyétől és módjától függetlenül gyakorlatilag tilos farkaskoponyával kereskedni, preparátor se adhatja el (Btk 242. paragrafus).
Egyébként még a vadőröknél lehet megpróbálni, ők szokták a trófeákat kifőzni, és lőnek is sakált-rókát-kóbor kutyát.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-05 08:46   [ Eltüntet ]   [ # 465310 ]  
Veterán

Ha eredetit akarsz, preparátoroknál érdeklődj, valószínűleg ismeretség alapján be tudják szerezni és időt állóan ki is készíteni. Esetleg vadász közösségek adok-veszek oldalain. Ha jó a replika, oktatási segédeszköz boltokban keresd. Nekem onnan van öklömnyi koponyám, igaz húsz éve vettem. Vagy keresd meg a Városligeti Mezőgazdasági múzeum restaurátorait, hátha készítenek neked egyet. De ez utóbbi nem lesz egyszerű.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-05 06:24   [ Eltüntet ]   [ # 465306 ]  
Veterán

Toportyánt (arany sakál) már nálunk is lehet lőni. Ennek is utána nézhetsz.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-05 01:09   [ Eltüntet ]   [ # 465305 ]  
Veterán
Ducimax - 2017-06-04 21:21

Üdv srácok! Ismerősömnek kéne egy kis segítség. Van olyan akinek van otthon elfekvőben, vagy tudja honnan lehet szerezni (nem külföldi rendelés, lehetőleg 1 hónapon belül kellene) farkas koponyát, eredetit vagy anatómiailag helyes replikát?

Tudom, nem egy hétköznapi kérés, de hátha smile

Lőni kell egy farkast, minden más megoldás pózerség.
Magyarországon nem szabad, meg nem is nagyon lehet, külföldön kell, van olyan ország, ahol vadásszák. Ha sikerül, akkor van egy Washingtoni Egyezmény nevű dolog (röviden CITES), az összes valahol védett meg veszélyeztetett állatnak (erről van egy több fokozatú lista, de a farkas rajta van), trófeájának, testrészének, satöbbijének a szállításához és kereskedelméhez ilyen engedély kell, külön abban az országban, ahonnan hozod, meg ott is, ahová viszed. A vadászatszervező ezt valószínűleg elintézi, nem lesz olcsó, de a farkasvadász expedíció összköltségéhez képest már csak aprópénz. (Ha valaki lő egy farkast, az biztos nem fogja eladni a trófeát, ráadásul ragadozóknál pont a koponya a fő trófea).

Vagy szerzel kutyakoponyát: preparátortól, állatorvostól biztos lehet (gugli, aztán izzon a telefon), meg iskolai biológiaszertárakban is szokott lenni, meg vaterán is érdemes rákeresni (én most találtam, igaz, nem farkaskutya). Vagy sintértelepről valami döglött németjuhászt (a dög mondjuk veszélyes hulladék, és le kell adniuk égetésre), aztán kifőzni a fejét (ez sem akkora ördöngösség, de azért nem árt hozzá némi gyakorlat).

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-04 23:42   [ Eltüntet ]   [ # 465304 ]  
Veterán
Lone Lemming - 2017-06-04 22:56

Kutya nem jó? Nagy különbségnek nem kellene lennie a kettő között…

Eredetit nem biztos, hogy lehet venni: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__vadallatok__6310411-hol-szerezhetekvehetek-igazi-farkas-fogat

Meg még találtam német forrást is, két hetet ígértek: http://www.tierschaedel-online.de/page_shop.php?LID=EN

Hát, ennyit nem hinném hogy hajlandó lenne érte kifizetni, de köszönöm hogy utána néztél smile

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Számukra a gyermekek nem többek, mint a részek pótlásai, melyek képesek tudásukkal szolgálni, amíg meg nem halnak.
Akkor mi ez a gépezet?
Ez a gépezet a rettenetes és gonosz Tau Birodalom.
Az emberiséget fenyegeti ez a gonosz gépezet, és ha belenyugszunk létezésébe, a gépezet felőröl minket.
Az ilyen gépezetet el kell pusztítani.

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-04 22:56   [ Eltüntet ]   [ # 465301 ]  
Veterán

Kutya nem jó? Nagy különbségnek nem kellene lennie a kettő között…

Eredetit nem biztos, hogy lehet venni: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__vadallatok__6310411-hol-szerezhetekvehetek-igazi-farkas-fogat

Meg még találtam német forrást is, két hetet ígértek: http://www.tierschaedel-online.de/page_shop.php?LID=EN

Aláírás 

Galéria: http://www.coolminiornot.com/artist/Lone+Lemming
WIP: http://www.coolminiornot.com/forums/showthread.php?62863-Lone-Lemming-s-WIP

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-04 21:21   [ Eltüntet ]   [ # 465297 ]  
Veterán

Üdv srácok! Ismerősömnek kéne egy kis segítség. Van olyan akinek van otthon elfekvőben, vagy tudja honnan lehet szerezni (nem külföldi rendelés, lehetőleg 1 hónapon belül kellene) farkas koponyát, eredetit vagy anatómiailag helyes replikát?

Tudom, nem egy hétköznapi kérés, de hátha smile

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Számukra a gyermekek nem többek, mint a részek pótlásai, melyek képesek tudásukkal szolgálni, amíg meg nem halnak.
Akkor mi ez a gépezet?
Ez a gépezet a rettenetes és gonosz Tau Birodalom.
Az emberiséget fenyegeti ez a gonosz gépezet, és ha belenyugszunk létezésébe, a gépezet felőröl minket.
Az ilyen gépezetet el kell pusztítani.

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-31 17:05   [ Eltüntet ]   [ # 465012 ]  
Veterán

Köszi, ezeket nem ismertem, forwardolom. smile Többieknek is köszönöm az ötleteket, egyelőre úgy tűnik, a levegőre száradó gyurma lesz a befutó.

Aláírás 

Magyar Blood Bowl Liga

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-30 08:03   [ Eltüntet ]   [ # 464896 ]  
Veterán
Swifty - 2017-05-29 17:50

Egyik ismerősömnek kérdeznék: 20. század eleji, de akár 19. századi figurákra lenne szüksége, nem túl drágán (egy kisebb múzeumban kiállított maketthez lennének), és kb. 70-80 mm-es méretben. Neten 72 mm-t találtam, mint hasonlót, de csak fantasy-ban, WWII-ben. Ja igen, mert polgárok kellenének, nem katonák.

Ha ez lehetetlen, akkor jól jönne bármilyen kiinduló pont, ami egy grafikusnak figuraöntéshez/faragáshoz adható.

Köszi.

Kérdés, hogy mennyi kell? Pár figurára az alábbiak szerintem egész jók: Henry Ford és barátai, régi tűzoltók
http://www.makettshop.hu/tcslista/figurak/1/24-figura-makettek_52210

Aláírás 

You must gather your party before venturing forth…

[ Profil ]  

1 ennyiből: 52
1