Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 53
1
Segítségkérés
Dátum: 2018-02-06 14:21   [ Eltüntet ]   [ # 472234 ]  
Veterán

Nem tudtok véletlenül olyan elemes led “mécsest” (laposat), amit objektíva világítására használhatnék?
Ilyen 3cm átmértőjű talpat szeretnék megvilágítani vele.
Én csak domborút találtam ebben a méretben és 7cm-es volt a legkisebb lapos.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-02-04 18:10   [ Eltüntet ]   [ # 472217 ]  
Veterán

- GW-nek a “WarhammerTV” csatornaja (Duncan es Peachy videok).

-beasts of War csatornajan a “3 Color up” sorozat (regiek TTQ-ra nem rosszak, de nehezebbnek mutatja, mint lennie kellene, utana jott a Roman fele festes, ami fajdalmas volt, mostanaban volt par egesz jo nelkule) ami jo toluk, az lathato (igaz mas modellen) a P3 csatornan is.
- Ghoolsworld (bar o kicsit TTQ fole probalja beloni magat (nem mindig sikeresen))
- Next Level Painting (vegyesen van AB es ecset, neha fajdalmas az ontomjenezeset hallgatni, de vannak nezheto videoi)
- Miniwargamer Jay
- Miniac
- The War Gamer (aka Duncan light)
- Dr Faust Painting Clinic

- nem TTQ, de ecset es halott csatorna, de par latvanyos video: paintingbuddha
- scale75 csatornan par festos video (fokepp termekdemo, de hasznalhatoak)

- nem legalis, de erdemes levadaszni a P3 (privateer Press paintig) videot + ha mar P3, akkor a sajat WM csatornajukat ( PrivateerPressPrime )

—————-
a teljesseg miatt:
a fentiek kozul, ami eleg jo volt ahhoz, hogy lementsem:
- GW, paiting buddha, scale75
amin gondolkodom, hogy erdemes lenne lementeni:
- Ghoolsworld, PrivateerPressPrime

az tobbi olyan, hogy ha epp van uj video megnezem, de nem erik meg a helyet a merevlemezen.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2018-02-04 17:46   [ Eltüntet ]   [ # 472216 ]  
Veterán

Sziasztok!

Tudnátok nekem olyan youtube csatornát mondani (esetleg többet is, ès ne airbrusht!), ahol TTQ minősègű festővideókat tudnèk nèzni? Szeretnèk mvègre 28mm-bennis festett seregeket magamènak tudni. DASCO csatornáját már nèzem, csak egyenlőre sehol nem tart (de várom az okító videóit nagyon minden hèten. Csak gratulálni tudok neki ès HAJRÁ!).

Köszönöm!

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-31 17:29   [ Eltüntet ]   [ # 472137 ]  
Veterán

Akkor egy másik kérdés:

SSD meghajtók mennek sata2 csatiról? (Ha megy is nyilván lassabb, de na).

Ok, meg van, találtam egy témát kiválóan kimerítő cikket.

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing
SW Armada

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-29 21:18   [ Eltüntet ]   [ # 472086 ]  
Veterán
dinnyeTM - 2018-01-29 20:57
JuronValor - 2018-01-29 19:56

Hardver tudorokat kérdeznék.

Az alaplapomon 2 pár ram slot van, amiből most 1 párat használok.
DDR2 800mhz 2x1Giga

Ha a másik pár slotba nagyobb ramokat teszek pl 2x2 Giga (de szintén 800mhz), az baj?
Vagy hogy van ez?

Nem okoz gondot (nálam annó nem okozott), cserébe a sereg olyan gyors lesz, mint a leglassabb tagja. Ugyanitt eladó 4GB corsair ddr2es memória :D

Nagyszerű, elférne a meglevő corserek mellé. Akkor írok!

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing
SW Armada

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-29 20:57   [ Eltüntet ]   [ # 472085 ]  
Veterán
JuronValor - 2018-01-29 19:56

DDR2 800mhz 2x1Giga

Ha a másik pár slotba nagyobb ramokat teszek pl 2x2 Giga (de szintén 800mhz), az baj?
Vagy hogy van ez?

Nem okoz gondot (nálam annó nem okozott), cserébe a sereg olyan gyors lesz, mint a leglassabb tagja. Ugyanitt eladó 4GB corsair ddr2es memória :D

Aláírás 

We’re not here to destroy THE game, we’re here to destroy YOUR game

As you know, the key to victory is the element of surprise. Surprise!

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-29 19:56   [ Eltüntet ]   [ # 472082 ]  
Veterán

DDR2 800mhz 2x1Giga

Vagy hogy van ez?

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing
SW Armada

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-27 19:44   [ Eltüntet ]   [ # 472043 ]  
Veterán

Az én unortodox seregszállító megoldásom: mágnes minden modell talpába ha már festett, illetve 2mm-s mágneslap az egész talpra, ha még nem festett, aztán csak beállítgatom őket egy vas szerszámos ládába és kész. Több ezer km-t szállítottam így a seregeim, eddig gond nélkül. További előny: kevesebb hely kell így a figuráknak. Hátrány: egy jó láda már üresen is 5-6 kg, a főként fém sista seregem kézi súlyzónak is elmegy…

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-27 19:39   [ Eltüntet ]   [ # 472041 ]  
Újonc

Sziasztok!

AoS tzeentch sereg hordozásra mit ajánlanátok?
Elég vegyes a sereg figura méret szempontjából :lord of change, 9 tzaangor discen, chaos warriors, kairic acolytes, chaos knights ,chaos chariot - kb 50 figura.
Leginkabb a törésállás szempontjából,mert nézegetve a foamokat pl, nem igazán láttammegfelelőt.

Köszönöm és bocs ha rossz topicba írtam.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-27 13:09   [ Eltüntet ]   [ # 472035 ]  
Akolitus

Legion egész jól néz ki, köszi mindkettőtöknek.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-25 14:43   [ Eltüntet ]   [ # 471994 ]  
Veterán
dobermann79 - 2018-01-25 13:43

Nézegetem már egy ideje a SW-os stormtrooper-eket meg a klónokat, létezik más is mint az Imperial Assaultos csomag és kiegészítői 28-mm méretben?

- ha valahol talalsz, akkor a knight modelsnek volt egy egesz jo SW sorozata, sajnos mar nincs naluk az ip, igy OOP.

- olcson sok stormtrooper, akkor a wizards-tol a SW jatek figurait ajanlom (clix rendszer), elonyuk, hogy elofestettek, hatranyuk, hogy elofestettek es nem is a leg reszletesebbek. Szinten OOP, de ezekbol legalabb sok van elfekvoben igy nem olyan veszes az aruk

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-25 14:30   [ Eltüntet ]   [ # 471992 ]  
Veterán
dobermann79 - 2018-01-25 13:43

Nézegetem már egy ideje a SW-os stormtrooper-eket meg a klónokat, létezik más is mint az Imperial Assaultos csomag és kiegészítői 28-mm méretben?

Két hónapon belül jön ki a Star Wars: Legion, ahhoz lesz 32mm-es Stromtrooper. Én másról nem tudok.

Aláírás 

Néha a jók is győznek!

Pitypangvirágos Crybaby háborús érdemérem síró tulajdonosa

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-25 13:43   [ Eltüntet ]   [ # 471991 ]  
Akolitus

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-02 22:48   [ Eltüntet ]   [ # 471331 ]  
Veterán

Már tárgytalan

Aláírás 

Order brings stability and predictability, but it also stagnates imagination, innovation and individuality.
Chaos brings both difficulties and changes, but it also allows new beginnings, freedoms, and the feelings of personal achievement.
Könyvtár
40k RPG gyűjtemény by SomiZ

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-25 14:05   [ Eltüntet ]   [ # 470560 ]  
Veterán

Van valakinek esetleg a Forbidden Stars társasjátékhoz magyar nyelvű szabályfordítása?

Aláírás 

A csata eszmai síkon dől el,DE ELŐTTE SZÉTÜTÖM A FEJEDET!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-25 13:27   [ Eltüntet ]   [ # 470558 ]  
Újonc

Sziasztok!

Elkészítettem a Warhammer Total War 2 lizardmen kampány videóinak magyar nyelvű feliratát. Örömmel venném ha valaki szakmai szempontok alapján is megnézné. Gondolok itt pl. a Great Warding helyes magyar megfelelőjére, stb…

A videó megtalálható a youtube-on az alábbi linken: 

Total War Warhammer II - Gyíkemberek kampány - átvezető videók (magyar felirattal)

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-08 17:47   [ Eltüntet ]   [ # 469169 ]  
Akolitus

Szerintem csak elvétve találsz Skull white-t, és a corax white meg a skull white nem ugyanaz, mert az előbbi az igazából szürke. Világos szürke, vagy piszkosfehér, de érezhetően nem ugyanolyan.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-08 17:01   [ Eltüntet ]   [ # 469167 ]  
Veterán

Sziasztok van itthon egy régi GW féle skull white spray és most vettem egy corax whiteot a kettő ugyan az csak átnevezték?

Aláírás 

http://warhammer40k.blog.hu/

“Ha az út könnyű a cél értéktelen.”

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-15 22:54   [ Eltüntet ]   [ # 468530 ]  
Veterán

nagyon szépek a gyantáik (legalább is a legutóbbi Sistáik), de kis bizbaszok és szinte nemlétező illesztési felületek miatt némelyiket elég macerás összerakni. Festeni még nem festettem őket. (momentán azon merengek, megtartsam e egyáltalán)

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-15 18:18   [ Eltüntet ]   [ # 468527 ]  
Veterán
dwalin - 2017-09-15 08:16

Tanácsot szeretnék kérni, hogy a Raging Heroes figurái milyen minőségűek? A honlapjukon nagyon mutatósak a modelljeik, de “kibontva” nem túl meggyőzőek a figurák.
Mennyire törékenyek, milyen őket festeni?
Köszönöm a válaszokat!!

D.

Csak néhánnyal fém figurájuk fordult meg a kezemben. A fém elég jó minőségűnek tűnt. Nem lágy,de nem is rideg, ami egy hajtás után eltörik. Az biztos, hogy vigyázni kell rájuk, mert elég filigránok /mivel nagyrészt nőneműek/ tehát könnyen elhajlanak. A gyanta kivitelt ezért nem is javasolnám. Egyébként szerintem gyönyörűek és kidolgozottnak tűntek. Inkább vitrinbe, mint játékasztalra valók.

[ Profil ]  

1 ennyiből: 53
1