Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

3 ennyiből: 53
3
Segítségkérés
Dátum: 2017-05-09 23:26   [ Eltüntet ]   [ # 464221 ]  
Veterán
Tsuneo - 2017-05-09 21:42

Viszont (ès ebben Maxx sztem megerősít) a 25e Ft itt is karcsúcska összeg, ha tènyleg játszani akarsz. A FFG sem olcsó gyártó.

attol fugg.

Jatszani siman belefer az osszegbe.
Legyujteni az osszes hajot minden felallasban mar nem.

Igazabol alapdoboz 10k FT korul van, van benne a szabalyok es tokenek mellett 1 festett X-wing es 2 Tie/f. 1-1 uj hajo 4-5k korul van.
Ez elsore nagyon karcsunak tunik, de a normal jatek 100pt, 1 X-wing meg kb 30pt, azaz a lazado oldal megvan 3, max 4 hajobol.
Birodalom jobban a tomegre epit, de 5-6-nal ott sem lesz tobb (es 2 alapdoboz mar 4 T/F, szoval 0-2 extra hajobol megvan a sereg, ezutan minden extra vasarlas csak a varialhatosagot noveli)

Szvsz 2 embernek erdemes 2 dobozt venni, egyik oldal kap 2 X/W-t es szabalyokat, masik meg 4T/F-t es szabalyokat.
Majd lazado vesz pl 1 A-Wing-et es 1 Y-t (vagy csak siman 2 A-t), kb 20k-t koltott es meg is van a ‘sereg’. Varialhatosagnak meg Z95-ot (itt lehet kicsit csalni, van doboz, amiben 2 Z95 es 1 Y-W van)
Birodalom meg vesz 2 valamilyen Tie valtozatot (interceptor, bombazo, phantom)

Bar sokan rossz neven veszik, de a kartyakat meg nem a tobbi hajo vetelevel oldanam meg, hanem kartyakat netrol letolteni, kinyomtatni es hasznalni. Otthonra, sima jatekhoz boven jo, csak versenyen nem szoktak engedni, de ott meg a kozosseg tud kolcson adni altalaban.

es kesz is, mindketten kb 20k-t koltottek, esetleg kisse felette. Van 2 teljes jatszhato sereg es szabalyok esetleg kicsit meg varialhato is.
Es meg festessel es osszerakassal sem kell molyolni, dobozokban keszen van ami kell.

alapdoboz egesz jo aron: http://geekhub.hu/bolt/x-wing-az-ebredo-ero-kezdodoboz/

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-09 21:42   [ Eltüntet ]   [ # 464218 ]  
Veterán

Szia Moondagger!

Ha mèg nem született döntès:

- WH40k: elég sok regényt olvastunk ebből a világból és tetszetős az art/setting.

- Age of Sigmar: alapvetően inkább a fantasy settingeket/fantasyvilágokat preferáljuk könyvek, társasok, rpg-k terén(kb WH40k pont a kivétel, minden egyéb esetben fantasytémájú dolgok jönnek be leginkább) és a többi megnézett fantasy témájú jelölthöz képest ez tetszett külsőre, art szempontjából leginkább.

Az általad említett összeg, amit rászánnátok, tènyleg csak a Maxx ès általad is említett kezdődobozokra elèg, azok viszont…kezdèsre elèg, mondjuk így. A GW nem olcsó gyártó, vastag pènztárcára lesz szüksègetek mindkèt rendszerhez (havi szinten simán rá lehet költeni azt a 20k-t jó ideig, míg azt èrzed majd, hogy olyan sereged van, amilyet szeretnèl). Imádom a 40K világát (játszottam is), ès WHFBvel kezdtem èn is a pályafutásom, most mègis azt mindom már, hogy egyiket sem kezdenèm el a nulláról. Second hand rendszerben is iszonyú összegeket emèszt fel.

- Mordheim(tisztában vagyunk vele, hogy ez WHFB skirmish, és nincs friss hivatalos verzió, de a koncepció leírások alapján tetszik) – u.a. mint az AoS indok.

Sajnos jelenleg gyártói oldalról supporttal nem rendelkező játèk, viszont a hívei egèsz szèpen èletben tartják. Igazi kampányjátèk, abban teljesedik ki, ha egy csapattal “èletutat” jártok be. Az itteni fórumot èrdemes megnèzned, sok hasznos ès èrdekes dolgot találsz. A rászánt összegből nagyon szèp csapatot tudtok vásárolni.

- Malifaux:, tudjuk, hogy ez kockadobálás helyett kártyákkal “játszik”, de szinte csak jót olvastunk róla, és tetszetős az artja.

Pont a kártyás rendszer adja a játèk sava borsát ès az előzőekkel szemben itt váltott aktiválás van (egy figura tőled, egy az ellenfeledtől míg vègig nem èrtek mindenkin, majd új kör). A kezdő dobozok tökèletesen játszható crew-kat tartalmaznak (hosszabb távon is) ès kiegyensúlyozottak egymáshoz kèpest.A kezdőösszegből szèpen be tudtok vásárolni hosszútávra tervezve is.

nincs preferencia a skirmish, vagy „standard” módok között és leginkább arra lennénk kíváncsiak, hogy adott játékhoz/világhoz mit ajánlotok kiindulásnak?

Nagysereges sci-fi: A 40k egyeduralkodó. Mást mondani nem is igen lehet szerintem. Pro: támogatottság, háttèr, gyönyörű figurák. Kontra: a világ pènze nem elèg rá ès a gyártó üzletpolotikája (nem vitaindítónak szánom, csak a vèlemènyem osztom meg)

Nagysereges fantasy: AoS. Pro ès kontra, mint fentebb. De itt azèrt van versenytárs a Kings of War szemèlyèben. A 9th kiadás megjelenèsekor itthon is nagyon felfutott a KoW. Nem tudom most mi van vele, de versenytársa az AoS-nek mindenkèpp.

Skirmish: Ezek a játèkok most èlik virágkorukat. Szerintem nem tudsz olyan tèmát mondani,amiben nem lenne egy szabályrendszer, ami lefedi azt. Előnyük, hogy az általad említett összegből általában fedezhető a szüksèges figurák 70-75 %-a, tehát mèg egy kis ráfordítás ès megvan a sereged. Általában nem IgoUgo rendszerűek (èn szeretem, ha a seregem cselekszik ès nem bambán bámul, míg tökönrúgja a másik fèl, persze akadnak kivètelek, de az csak a szabályt erősíti wink ). Ès tuti van mèg jó pár pro, ami nem jut eszembne. Kontra? Van akit frusztrál a kevès figura. De tènyleg nem jut most eszembe. Olyanokkal, mint a fentebb említett nagysereges kontra èrvek èn itt még nem találkoztam, pedig jópár rendszert kipróbáltam már.

Ha esetleg valaki nagyon mást ajánlana, linket, többlet információt szintén megköszönök.

A Maxx által említett Infinity nevű játèkot èrdemes megnèznetek. Pörgős sci-fi skirmish, amiben lehetsz hős felföldi skót, aki bazi farkasokkal karöltve harcol, játszhatsz hiperfejlett lovagrenddel ès Zsandarkkal smile, vagy a görögök hőseivel, közöstudatú, mindenkit leigázó “alienekkel” vagy èpp mangás jappó nindzsákkal. Nagyon hangulatos, D20 rendszerű játèk.

X-Wing: A rendszert nem ismerem, de eddig jókat hallottam róla. Viszont (ès ebben Maxx sztem megerősít) a 25e Ft itt is karcsúcska összeg, ha tènyleg játszani akarsz. A FFG sem olcsó gyártó.

Ami viszint tènyleg igaz; ha van lehetősègetek, mindekèpp menjetek el bemutatónapokra, próbálgassátok ki a játèkokat akár papírfigurákkal, mert aznitthoni pènztárcát nèzve azèrt ez egy költsèges hobbi ès nem mindegy mire adod ki a pènzt (elsőre. Mert ha eygszer belekezdtek nem lesz megállás eztbszinte borítèkolom wink )

Ha mèg kèrdèsed lenne, PM nyugodtan nekem.

Üdv, Tsuneo

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-09 19:10   [ Eltüntet ]   [ # 464215 ]  
Újonc

Köszi a válaszokat:)

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-09 16:05   [ Eltüntet ]   [ # 464206 ]  
Veterán
Moondagger - 2017-05-09 15:38

hogy tapasztalatok alapján melyik settinget/világok ajánljátok, illetve mivel érdemes nekikezdeni, mit érdemes venni?

sajnos inkabb az dont, hogy masok mit jatszanak leginkabb.
Pl hiaba mondom, hogy AoS, ha rajtatok kivul mindenki pl csak xwing-et jatszik. Ha csak ketten-harman jatszotok, unalmassa tud valni a dolog, hisz kiismeritek egymas stilusat.

Ha ez nem szempont,akkor azzal erdemes nekikezdeni, ami leginkabb tetszik.

Természetesen, ha valaki mást ajánlana arra is nyitottak vagyunk.

bar nem fantasy, de : infinity, x-wing

Maximum 20-25e Ft/fő körül húztuk meg a limitet, amennyit kezdetnek, első körben rászánnánk (ez seregekre/miniatűrökre szánt összeg)

ez a 40k/aos-t megneheziti. Bar a start collecting pont alatta van, igy talan megis.

- 40K/AoS-nal mindenkepp a start collecting (hacsak nem tetszenek a kezdodoboz seregei (Space Marine vs Kaosz, Stormcast vs Kaosz), ekkor erdemes a dobozt beszerezni, mivel abban van szabalykonyv es par apro extra is).
- Amire 40k-nal figyelnek, hogy juni kozepen jon az uj kiadas es emiatt uj alapdoboz (allitolag ultramarine (SM) vs death guard (nurgle csm) lesz benne). Ez egyben azt is jelenti, hogy pl a Dark Vengeance valoszinuleg utana nem lesz kaphato tobbe.
- Burning of prospero szvsz annyira nem jo 40k kezdesnek (kivetel ha a 2 szemely SM-el akar jatszani, akkor kb jo). Inkabb Horus Heresy jatekosoknak es kiegesziteseknek jok a dobozok.
- neha GW kiad limitalt dobozokat, ahol jo sereg alapok vannak (pl tavaly? Deathwatch vs Harlequin doboz)
- ebay / masodkez mindenkepp jo, hisz neha nagyon jo dolgokat lehet kifogni jo aron.

Malifaux: szvsz a master+crew alapdobozok a legjobb indulasok.

Amire meg erdemes figyelni indulasnal: hobby cuccok (szike, ragaszto, festekek (8-9 alap), ecset, alapozospray) kb ujabb kb. 15000Ft-ot fel tudnak emeszteni, de ha kozosen rakjatok ossze/festetek, akkor csak 1x kell ezeket megvenni, nem mindenkinek (kivetel talan az ecsetek).

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-09 15:59   [ Eltüntet ]   [ # 464205 ]  
Tag

Hali!

Én első körben azt javasolnám, hogy keressetek egy klubot, ahol meg tudjátok nézni, vagy ki tudjátok próbálni a játékokat. A HTC-ben rendszeresen szoktak kezdőnapok lenni sokféle rendszerhez, de szerintem a legtöbb játékos szívesen segít, ha valamit meg szeretnétek nézni, vagy ki akartok próbálni.
A cucc beszerzése előtt érdemes tájékozódni, mert használtan jóval olcsóbban be lehet szerezni a figurákat.
Szerintem…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-09 15:38   [ Eltüntet ]   [ # 464204 ]  
Újonc

Sziasztok!

Szeretnék némi segítséget, pontosabban tanácsot kérni.

1-2 barátommal erősen hajlunk arra, hogy a pen and paper rpg-k, társasjátékok világa után belevágunk valamilyen „figurás terepasztalos játékba”.
Ezen játékok szempontjából teljesen kezdőnek számítunk, és az lenne a kérdésem, hogy tapasztalatok alapján melyik settinget/világok ajánljátok, illetve mivel érdemes nekikezdeni, mit érdemes venni?

Jelenleg az alábbiakat hagytuk benn a kosárban, leginkább lore és/vagy art szempontjából alakultak ki ezek a jelöltek, mert a játékmechanizmusokat nem ismerjük:

- WH40k: elég sok regényt olvastunk ebből a világból és tetszetős az art/setting.

- Age of Sigmar: alapvetően inkább a fantasy settingeket/fantasyvilágokat preferáljuk könyvek, társasok, rpg-k terén(kb WH40k pont a kivétel, minden egyéb esetben fantasytémájú dolgok jönnek be leginkább) és a többi megnézett fantasy témájú jelölthöz képest ez tetszett külsőre, art szempontjából leginkább.

- Mordheim(tisztában vagyunk vele, hogy ez WHFB skirmish, és nincs friss hivatalos verzió, de a koncepció leírások alapján tetszik) – u.a. mint az AoS indok.

- Malifaux:, tudjuk, hogy ez kockadobálás helyett kártyákkal “játszik”, de szinte csak jót olvastunk róla, és tetszetős az artja.

Természetesen, ha valaki mást ajánlana arra is nyitottak vagyunk.

Maximum 20-25e Ft/fő körül húztuk meg a limitet, amennyit kezdetnek, első körben rászánnánk (ez seregekre/miniatűrökre szánt összeg), nincs preferencia a skirmish, vagy „standard” módok között és leginkább arra lennénk kíváncsiak, hogy adott játékhoz/világhoz mit ajánlotok kiindulásnak?

- Ha Malifaux akkor starter box, master+crew alapdobozok?

- GW termékek esetén Start collecting sereg, 2 sereges alapdobozok(pl.: Dark vengeance), Shadow war: armageddon(erre leginkább kezdőszett gyanánt gondoltunk), valamelyik dobozos társas( pl.: Burning of prospero), esetleg figurák, seregrészek másodkézből történő beszerzése(ebay, vagy itt a kínál szekció ajánlatai alatt), vagy valami egyéb?

Ha esetleg valaki nagyon mást ajánlana, linket, többlet információt szintén megköszönök.

Köszönöm a segítséget.

Üdv

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-27 20:10   [ Eltüntet ]   [ # 462352 ]  
Veterán

Sziasztok!

Tudnátok segíteni a Silver Tower VS Dungeon Saga témában?
Olyanok írjanak akik már próbálták mindkettőt, és nem érzelmi oldalról közelítik meg a kérdést. wink
De jobb híján egy link is jöhet.

Köszönöm a segítséget!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-04 12:46   [ Eltüntet ]   [ # 460817 ]  
Veterán

http://www.jatekmester.com

Ide ellátogatva hamar választ kaphatsz - van telefon-szám, email cím stb.

Aláírás 

Kecskemét-Kerekegyházi Misfire Klub

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-04 12:24   [ Eltüntet ]   [ # 460815 ]  
Veterán

Helló

Tudnátok abban segíteni , hogy Magyarországon forgalmaz valamelyik bolt Chessex kockákat ?
ja és kb mennyiért ( a 36 darabos kis kockakészlet érdekelne )
Segítséget előre is köszönöm

Aláírás 

King for a day , Fool for a Lifetime , Take this bottle
Faith no More

[ Profil ]  
Dátum: 2016-12-31 11:07   [ Eltüntet ]   [ # 460700 ]  
Veterán

Köszi! Kipróbálom!

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing
SW Armada

[ Profil ]  
Dátum: 2016-12-30 20:02   [ Eltüntet ]   [ # 460689 ]  
Veterán
JuronValor - 2016-12-30 14:22

Tud valaki jó epub olvasót PC-re? win xp vagy 7-es.

1. nem csuklik össze ha megpróbálsz megnyitni egy epub fájlt (a negyediket próbálom, az első kettő nem jutott sehova, a harmadik csak a képeket mutatja, a szöveget nem, a negyedik - mostani - minimális hibával megnyitja.

2. Lehet benne zoomolni, vagy nagyítani a szöveget (mielőtt kifolyik a szemem).

(3. Opcionális - ki tudja nyomtatni az oldalt)

Köszi!

Nekem a calibre vált be.

Aláírás 

Order brings stability and predictability, but it also stagnates imagination, innovation and individuality.
Chaos brings both difficulties and changes, but it also allows new beginnings, freedoms, and the feelings of personal achievement.
Könyvtár
40k RPG gyűjtemény by SomiZ

[ Profil ]  
Dátum: 2016-12-30 14:22   [ Eltüntet ]   [ # 460682 ]  
Veterán

Tud valaki jó epub olvasót PC-re? win xp vagy 7-es.

1. nem csuklik össze ha megpróbálsz megnyitni egy epub fájlt (a negyediket próbálom, az első kettő nem jutott sehova, a harmadik csak a képeket mutatja, a szöveget nem, a negyedik - mostani - minimális hibával megnyitja.

2. Lehet benne zoomolni, vagy nagyítani a szöveget (mielőtt kifolyik a szemem).

(3. Opcionális - ki tudja nyomtatni az oldalt)

Köszi!

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing
SW Armada

[ Profil ]  
Dátum: 2016-12-10 19:16   [ Eltüntet ]   [ # 460197 ]  
Veterán

Nincs a listán és elég nehéz beszerezni, de ha sivatagi terep, akkor IG Tallarnok.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-12-09 19:54   [ Eltüntet ]   [ # 460167 ]  
Veterán

Birodalmiakhoz: (Damocles gulf kampány)
gerilla csajok: http://maxmini.eu/miniatures/female-guerilla-reinforcements-miniatures
Elysian ejtőernyősök: https://www.forgeworld.co.uk/en-EU/Elysian-Hardened-Veterans-with-Shotguns

Inkvizíció (az oldscool kedvéért):
https://www.games-workshop.com/en-EU/Grey-Knights-Arco-flagellants
https://www.games-workshop.com/en-EU/Grey-Knights-Inquisitor-with-Inferno-Pistol-Power-Sword

Skitarii: https://www.games-workshop.com/en-EU/Sicarian-Infiltrators

CSultisztot meg boostold meg egy ilyennel:
https://www.games-workshop.com/en-EU/Chaos-Space-Marines-Cultists
https://www.forgeworld.co.uk/en-EU/Renegade-Militia-Heavy-Stubber-Team

Orkoktól a stormboyok amik jók lehetnek vagy a bikerek bár az több kinlódás hogy dinamikusan nézzen ki:
https://www.games-workshop.com/en-EU/Ork-Warbiker-Mob
https://www.games-workshop.com/en-EU/Ork-Stormboyz

Eldartól a bansheeket láttam még elég dinamikusnak:
https://www.games-workshop.com/en-EU/Eldar-Howling-Banshees

Ha nem muszály talpasnak lenni akkor dark eldar hellions:
https://www.games-workshop.com/en-EU/Dark-Eldar-Hellions

Meg egy harlekin osztag: (kevés balettozósabb van ettől)
https://www.games-workshop.com/en-EU/Harlequin-Troupe-Troop

Aláírás 

-BOOM! BOOM! BOOM!..... BOOM! Boom! Boom BOOOOOOOOM!.... BOOM BOOM!  -  Guardsman Baldrick’s poem about the enemy’s artillery barrage.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-12-09 18:58   [ Eltüntet ]   [ # 460165 ]  
Veterán

Egy TK skorpió?

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2016-12-09 18:52   [ Eltüntet ]   [ # 460164 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2016-12-09 18:43

egy dioramahoz kellene otlet.
Miket lehetne hasznalni tamadonak egy krootox-rider (kereskedo) ellen sivatagos/szavannas terepen?

Meret es aranyok miatt GW/Mantic/GW bit-gyartok termekei amik kozul kellene otlet.
Legjobb az lenne, ha 1 (de max 5) figurabol megoldhato lenne a dolog.

amiket eddig nezegettem:
- kaosz kultistak (elony, hogy van beloluk eleg, hatrany, hogy alapban nem tul dinamikusak)
- genorzo kultistak (igazabol a figurak annyira nem tetszenek)
- uj tzaangorok (nagyon jol neznek ki, de kicsit ezek is statikusak)
- FW-os necron scarab swarm (egesz jok, bar nem tudom mennyire illenek hozza, mas otlet hianyaban ezek a legvaloszinubbek)
- nurglingek (csak maceras lesz beszerezni oket)
- 1 nurgle blight drone (mindig is akartam 1-et festeni, FW mar nem gyartja…)
- Eldrad / Death jester / solitaire / motoros warlock / harlequinek (eleg sokat kellene konvertalni, hogy jok legyenek, bar Solitaire meg egesz hasznalhatonak tunik).

Káosz IG katonák, Mad Max stílusban, rajtaütés szerűen.

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing
SW Armada

[ Profil ]  
Dátum: 2016-12-09 18:51   [ Eltüntet ]   [ # 460163 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2016-12-09 18:43

Miket lehetne hasznalni tamadonak egy krootox-rider (kereskedo) ellen sivatagos/szavannas terepen?

Meret es aranyok miatt GW/Mantic/GW bit-gyartok termekei amik kozul kellene otlet.

amiket eddig nezegettem:
- kaosz kultistak (elony, hogy van beloluk eleg, hatrany, hogy alapban nem tul dinamikusak)
- FW-os necron scarab swarm (egesz jok, bar nem tudom mennyire illenek hozza, mas otlet hianyaban ezek a legvaloszinubbek)
- Eldrad / Death jester / solitaire / motoros warlock / harlequinek (eleg sokat kellene konvertalni, hogy jok legyenek, bar Solitaire meg egesz hasznalhatonak tunik).

Ha dinamikusat szeretnel, akkor Wyches. Esetleg valami tuareges fejjel (pl. gripping beast arab infantry)? A death jester meg figyelhetne valami kiszogellesrol.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-12-09 18:43   [ Eltüntet ]   [ # 460161 ]  
Veterán

amiket eddig nezegettem:

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2016-11-24 20:14   [ Eltüntet ]   [ # 459599 ]  
Veterán
slawter - 2016-11-10 18:56

Ha elsősorban sportjátékokkal játszol, akkor jó az xbox one - egyébknént a ps4 nyerőbb. Ha nem akarsz a későbbiekben VR-el játszani, akkor PS4. Ha minden eshetőségre fel akarsz készülni és combos gépet akarsz, akkor ps4 pro.

koszi.

Nos ugy tunik megis lesz belole valami (sima 500gb ps4 slim + hozza indulasnak FF15).
Ha minden igaz holnap MediaMarktban 199 euro lesz az ara a normalis 299 helyett.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2016-11-22 15:42   [ Eltüntet ]   [ # 459510 ]  
Veterán
Frigli - 2016-11-22 15:38

A szabvány GW terepasztalnak mi a mérete cm-ben?

120x180

Aláírás 

You must gather your party before venturing forth…

[ Profil ]  

3 ennyiből: 53
3