Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 272
1
Tiranida taktikák
Dátum: 2013-12-26 02:45   [ Eltüntet ]   [ # 374235 ]  
Veterán
Urden - 2013-12-25 13:53

Szerintem kicsit sovány lista 1400 pontra, 27modell ahhoz képest hogy nida ennyi pontban még eldar is ennyit/többet hoz nemhogy IG de mèg SMek is 1.5-2szeres túlerőben lesznek ráadásul kint leszel egy flyrantel 10 gauntal meg 10 gs el meg a guard-prime unittal első körben ott azért lesz veszteség ha megsoroznak a 36”+ fegyverekkel és van ignore coveres cucc(pl serpent shield, IG parancs, lámpák stb), amúgy kellemes kis közelharcos banda, szokásos ha utolérlek véged wink

Köszi az észrevételt! A lényeg az volna, hogy deployban felkerülnek fedezékbe a hive guardok, közéjük az alfa, Valahol a sarokba a flyrant, hogy 48”-es lövések találják el, ha egyáltalán… A carniknak nem kell reserve-t nézni, marad az ymgarl. Vagyis van tarcsiban 2 osztag ymgarl és ennyi. Esetleg flyrant is kezdhetne reserved-ben DS-sel, érkezéskor zoomolva. A 2 ymgarlért rakom fel az alfa+ guard kombót. A Hive Commander miatt a mezei gauntok outflankelhetnek, az orzók meg az infiltrate miatt teszik ugyanezt. De módosítok a listán.

Most valami ilyen van:
HT, HComm, wing, TL brain leech
2 Carnifex + 2 Spore, bioplasma+TL brain leech

3 Hive guard
5 ymgarl orzó
3 Lictor

Alfa ingben gatyában.
10 hormagaunt
10 termagaunt
10 termagaunt

[ Profil ]  
Dátum: 2013-12-25 13:53   [ Eltüntet ]   [ # 374180 ]  
Veterán

Szerintem kicsit sovány lista 1400 pontra, 27modell ahhoz képest hogy nida ennyi pontban még eldar is ennyit/többet hoz nemhogy IG de mèg SMek is 1.5-2szeres túlerőben lesznek ráadásul kint leszel egy flyrantel 10 gauntal meg 10 gs el meg a guard-prime unittal első körben ott azért lesz veszteség ha megsoroznak a 36”+ fegyverekkel és van ignore coveres cucc(pl serpent shield, IG parancs, lámpák stb), amúgy kellemes kis közelharcos banda, szokásos ha utolérlek véged wink

[ Profil ]  
Dátum: 2013-12-24 23:35   [ Eltüntet ]   [ # 374153 ]  
Veterán

Mit szóltok az alábbi istához, ami főleg éjjeli harcos, kevés objektívás küzdelemhez kell?

HT, regen, wing, acid blood, HComm 290 - Repcsivadász/közelharcos a nagyobb dögök ellen, 2 biomancyvel vagy Primarises telepathy és random biomancy.
Alfa Prime, death spitter 85 - Hive guardok mellé volna besorolva a synapse miatt.

3 Hive guard 150 - Éjjeli harcban kiválóak!!!
5 Ymgarl stealer 115 - cél a bujkáló elitek stb levadászása.
5 Ymgarl stealer 115 - hasonlóképp.

10 hormagaunt 60 - outflankel vagy ráül egy objektívára és le sem jön onnan.
5 stealer 70 - relices küldiben kell az Ld 10 troop, alternatíva hogy a Prime 70 pontnyi gaunthoz csapódik.
5 stealer 70 lásd előbb.

Carnifex, bioplasma, frag, Spore 225 - Érkezéskor tank mögé esik le, utána, ha életben van 3. körre (normál esetben 2. körre bejön, ott a HT, meg az orzók) roham a tankokra/Riptideokra stb. Utóbbi esetben eldugom a spóra mögé.
Carnifex, bioplasma, Spore 220 - lásd fentebb.

[ Profil ]  
Dátum: 2013-06-13 08:15   [ Eltüntet ]   [ # 348689 ]  
Veterán
Airyku69 - 2013-06-12 14:29

Szerintem jó lista. Én tuti, hogy hoznék 1-2 tervigont ingeben-gatyában, meg Mortrexet. De jó lehet a full hormagauntos, ripperes/sky slasheres banda is, Old one eye-jal. Minek synapse, Ld 8-ra dobsz. Ha ehhez hozzá vesszük, hogy támadáskor +2A van 1 helyett… Mellé venom thrope, meg hive guard. smile

igy van FFZre nem hozhato w3 nál nagyobb lény,meg nevesitett sem,(meg +2mentös “csapat"kivéve a hq neki és csakis neki lehet +2 de ez a bogaraknál nem jellemző.....csak “kislétszámba” egyszerü egységekkel zuzni a hajnalban csendben halkan wink felderitgetni…megtalálgatni…max 1hq 4troops 1elite 1heavy 2fast….

én is gondolkodtam hogy beáldozom a közelharcos warrior squadot smile 10gargolylra és még valamire mondjuk hormákra…de félek attol hogy kikéne vennem a hq-t a warriorok közül igy sz.rabb BS ük lesz és mondjuk berakni 2hyveguard közé....(itt megint sporolodik 50pts de a többségi T6 wink jol jön)...és akkor 2 synaps rész van fent….mert félö hogy kapok egy nagyblastot és ha egyhelyen van minden synaps elviheti egy rossz dobás….(pl instantolodhatok cheese -ami általában meg is történik)

Aláírás 

” Aliter in theoria, aliter in praxi.”

[ Profil ]  
Dátum: 2013-06-12 14:39   [ Eltüntet ]   [ # 348563 ]  
Veterán
Airyku69 - 2013-06-12 14:29

Szerintem jó lista. Én tuti, hogy hoznék 1-2 tervigont ingeben-gatyában, meg Mortrexet. De jó lehet a full hormagauntos, ripperes/sky slasheres banda is, Old one eye-jal. Minek synapse, Ld 8-ra dobsz. Ha ehhez hozzá vesszük, hogy támadáskor +2A van 1 helyett… Mellé venom thrope, meg hive guard. smile

A lista FFZ-re készült (arra szerintem is príma lesz, esetleg valami gyorsabb egység kéne majd bele mert az elkottyantás alapján lesz minél gyorsabban lemenekülős feladat) ott meg erősen limitálva van hogy egy modellnek mennyi sebe lehet vagy épp milyen páncélja (ez meg kiüti az OOE-t, meg a tervigonokat, meg ha jól emlékszem a Mortrex-et is).

Aláírás 

8th edition Indexek és szabálykönyv pdf verziók
A Warhammer 40000 embléma alatti hozzászólásokban az egyes könyvek linkjei.

[ Profil ]  
Dátum: 2013-06-12 14:29   [ Eltüntet ]   [ # 348559 ]  
Veterán

[ Profil ]  
Dátum: 2013-06-12 06:27   [ Eltüntet ]   [ # 348441 ]  
Veterán

valahogy én is ugy gondolom amugy hogy nem begyakorolt ,kiprobált agyontesztelt kiélezve valamikre sereget gondoltam felirásra hanem 800pts vmit amivel majd nagyjábol lehet vmit csinálni…tyranidánál gondolok itt pl egy ilyesmire:

most van idöm felirni:
800pts

Hq Tyranid warrior prime(pairobonesw.,deathsp.,adgl.regen.)115pts
Troop1 Tyranid warriors 3db (2xdeathsp.,1xvenomcan.,3xadgl.,3xscytal.)130pts

Troop2 Tyranid warriors 3db (3xpairscytal.,3xadgl.)105pts

Troop3 Genestealer 10db (10xscytal.)160pts

Elite1 Hyveguard 3db 150pts

heavy1 Biovore 3db 135pts

rem jol számoltam….795pts
probáltam belerakni elegendö synapsot,S5ös fegyot..ha már BS3 legalább +3ra sebezek,nagysablont,kissablont,könnyü páncél nyitott,meg némi közelharcost….no meg warriort mert 3woundja van és talán megbirja a lövést a kitinje smile de emlékeim szerint egyböl instantolják….no meg a félre sikerült biovore lövések lebegö aknák telepitésére jogositanak hátha jo helyre lebeg cheese

persze vannak még ötleteim nagyon szemezek egy bazi nagy horda hormagaunttal smile
még ugyis finomitgatok ha bogárral mennék esetleg…
én vmi ilyet tudnék elképzelni

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2013-06-11 12:56   [ Eltüntet ]   [ # 348360 ]  
Veterán

Azért az eddigi trend alapján talán lesz egy küldetés ahol az ellenfél letakarítása lesz a lényeg, de csak egy (bár azt is meg lehet majd nyerni máshogy ha nem csalódom a küldetések kiagyalóiban). Viszont a többi küldetésben az ölés sosem számított, sőt a győzelem kulcsát sem jelentette ha le lett gyilkolva akár totálisan az ellenfél.
Egyedül talán az első FFZ volt olyan ahol a hent volt a léyneg bár már ott is befigyelt egy olyan küldetés ahol az nem számított. Meg ha emlékeim nem csalnak akkor kezdetekben még a küdletések sem voltak mind előre ismertek, hanem egy részük biza ott derült ki a verseny előtt vagy a versenyen vagy nem sokkal előtte (miután már le lettek adva a listák).

Szivatós terepekre (gyilkos szinten), begyűjtendő objektívákra bizton lehet számítani, meg ugye a lépj le mihamarabb minél több egységeddel megoldás sem maradhat ki. wink

Bírnám nagyon ha nem lehetne előre felkészülni a küldetésekre (mert nem kerülne kirakásra hogy jól be lehessen gyakorolni), hanem a vitt sereggel kéne ott helyben kihozni a legjobbat a felmerülő helyzetből. Ilyesmi általában a meglepi küldetés szokott lenni ami attól meglepi, hogy nem tudni előre sem a feladatot sem a körülményeket, hanem majd ott derül ki helyben minden.

Aláírás 

8th edition Indexek és szabálykönyv pdf verziók
A Warhammer 40000 embléma alatti hozzászólásokban az egyes könyvek linkjei.

[ Profil ]  
Dátum: 2013-06-11 12:44   [ Eltüntet ]   [ # 348357 ]  
Veterán

Hát Imph egy-két elkottyintásából ki lehet azért venni, hogy nem egészen… pl. a leölt ellenfél nem is fog pontot adni. Meg állítólag lesz olyan küldetés, ahol le kell menekülni a pályáról. Szóval ez alapján nem feltétlenül száímtanék objektívás - killpointos küldetésekre.

Aláírás 

Hive mind says: Nerfing is temporary, 5* paintjob is eternal.

Deadzone magyarul - másold be a linket:
https://mega.co.nz/#!NctwSBjQ!XiiEsnlQQaeLfEIz0FVDR29Jz_wCa18ndviFBodJ0Cw

Klubtársak blogja, F:A, Flames of War, meg sok minden más

[ Profil ]  
Dátum: 2013-06-11 12:36   [ Eltüntet ]   [ # 348356 ]  
Veterán

szerintem ölni cool grin és vinni ugy is kell valamit cool smirk erre meg csak van némi ötlet..én is felirom majd a hatalmas gondolatomat ha kicsit több idöm lészen

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2013-06-11 09:28   [ Eltüntet ]   [ # 348329 ]  
Veterán

Szerintem várd meg, milyen elborult / vicces / agyament küldetéseket dobnak fel a srácok (tudod, majd “hétfőn”). Az előző FFZ-k tapasztalataiból kiindulva könnyen lehet, hogy a standard küldetésekre összedobott listákkal kitörölhetjük - aztán lesz egy orzó + sky slasher lista, ami mindent visz smile

Aláírás 

Hive mind says: Nerfing is temporary, 5* paintjob is eternal.

Deadzone magyarul - másold be a linket:
https://mega.co.nz/#!NctwSBjQ!XiiEsnlQQaeLfEIz0FVDR29Jz_wCa18ndviFBodJ0Cw

Klubtársak blogja, F:A, Flames of War, meg sok minden más

[ Profil ]  
Dátum: 2013-06-11 09:21   [ Eltüntet ]   [ # 348328 ]  
Veterán

Általános üdvözlet bogárttársak…..
tehát feldobnék egy dolgot….
FREE FIRE ZONE szabályaira kiirt(csatákklubokrendezvények-FFZ) 800pts Tyranida “verseny"listák tömkelegét szivesen olvasnám a nagy érdemütöl….
igazi agymunka wink hogyan nyerhetünk kevés synapsal,és monster nélkül…

én feldobtam a dolgot remélem lesz aki(k) leüti(k)  tongue wink

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2013-05-19 16:04   [ Eltüntet ]   [ # 344761 ]  
Veterán
Sco - 2013-05-19 10:40
Airyku69 - 2013-05-18 21:52

A Zoák feleslegesek szerintem, esetleg biomancyval próbálhatnád meg a sereget táponi velük, de nem éri meg, arra jók csak, hogy adják a szinapszot stabilan.
Az orzók ennyien nagyon gyengék, iszonyat könnyű őket gránátos osztaggal lekapni overwatch után, hisz csak rá kell állni egy terepre, ez vonatkozik az Ymgarl orzókra is és a hormagauntokra is. A Shriekek szintén nem valami tápos, ha nincs elég nyomás és tudnak rájuk figyelni-lőni, és a tartalék 3 Lictor, a 15 gaunt spórában és a carnifex spórában pedig nem akkora nyomás, hogy válsztania kell az ellenfélnek a rossz közül, és a kisebbiket fogja, akkor se, ha a szárnyas HT csapkod az arcába. Igazából inkább úgy érzem, ha a szárnyas leesik ( nem nagy kunszt lekapni egyébként ), a Carnifex 4 élete elfogy és kilőtték a spórás termák magukat, nincs más meglepi erőd ezzel a listával, és elfogyott a kakaó, mehet az ima hogy 5. körbe vége legyen a játéknak. A többi egység nem valami erős. Pesze, meglepi mindig lehet, attól is függ, kivel játszol, de aki ismeri a seregét, az kikapja a szárnyast, megvárja a shriek osztagot majd lelövi rapiddal, a génorzókkal nem is foglalkozik, a Lictoroktól messze megy, a termákat azonnal leszedi amint megjöttek, a Carnifexbe pumpálja minden nehéz fegyverét, amit monsztrák ellen visz, miután a shrieket leinstantolgatta vele, ami ahogy észlelem még mindig 4 lascannon, 4 autocannon esetleg 2-3 assault cannon, kb, ami egy marine alapú seregben megtalálható. Ezek variánsa a 2 lascannon, 4-5 assault cannon, plazmacannon. Meg hát basszus, a rapid plazma is úgy eszi a carnit, hogy szinte hallod, ahogy belesülnek cuppanós hanggal a töltetek.

Szóval, jó gyakorló sereg annak, akivel játszol, hogy őszinte legyek :D

Köszi! Alapvetően az orzók nem azért vannak bent, hogy 5-en bárkire is rárohanjanak. Kell troop, ami foglal, és ők azért életképesebbek a mezei gauntnál. Az egész arról szól, hogy remélhetőleg zoák tankot nyitnak érkezéskor, ahogy a gauntok is leszednek pár lascannonos devát. Shriek és HT első körben védve vannak pusztán a távolság miatt, de az overwatch miatt valóban át kell gondolnom az ymgarlokat.

Átlag marine ellen nem hordát akarok vinni, ők könnyen bontják a páncélt, instázzák a szörnyeket stb. 2,5 óra a játékidő, szóval 100 modellt nem fogok tologatni.
Amit tudnék belerakni: Még orzók, broodlord 2db, 1 tervigon, 1 t-fex, még egy carnifex, alfa, pár terma, sok ripper/skyslasher, 4 venomthrope, még 4 warrior, 2 hive guard, mortrex.

Ymgarlok tizen vannak, cserébe egyel kevesebb sima orzó. Rohamkor meg +1T.

[ Profil ]  
Dátum: 2013-05-19 10:40   [ Eltüntet ]   [ # 344733 ]  
Veterán
Airyku69 - 2013-05-18 21:52

Mit szóltok az alábbi listához?
Hive Tyrant, TL brain leech, lash whip+bone sword, regeneration, wings, Hive commander, biomancy. 290

4 Shriek, pair of bonesword, scything talon, toxin sacs. 200

10 gaunt ingben, gatyában. 50

Ők vannak fent első körben, a tábla sarkában.

3 Lictor 195

5 Ymgarl orzó 115

15 horma toxin 120 ők outflankelnek

1 Carnifex, TL brain leech, bioplazma, Spóra+TL deathspitter 245

15 dakka gaunt, Spóra+stinger 200

3 Zoa, Spóra+stinger 230

5 genestealer 70

5 genestealer 70

Ez kb 1800 pont. -35. A cél, hogy a 2. körben az ellenfél mindent az arcába kapjon. Ami tud lőni, az lő, később a repülő tyrant és a shriekek előre mennek. A gauntok és orzók objektívára vadásznak a térfelemen.

A Zoák feleslegesek szerintem, esetleg biomancyval próbálhatnád meg a sereget táponi velük, de nem éri meg, arra jók csak, hogy adják a szinapszot stabilan.
Az orzók ennyien nagyon gyengék, iszonyat könnyű őket gránátos osztaggal lekapni overwatch után, hisz csak rá kell állni egy terepre, ez vonatkozik az Ymgarl orzókra is és a hormagauntokra is. A Shriekek szintén nem valami tápos, ha nincs elég nyomás és tudnak rájuk figyelni-lőni, és a tartalék 3 Lictor, a 15 gaunt spórában és a carnifex spórában pedig nem akkora nyomás, hogy válsztania kell az ellenfélnek a rossz közül, és a kisebbiket fogja, akkor se, ha a szárnyas HT csapkod az arcába. Igazából inkább úgy érzem, ha a szárnyas leesik ( nem nagy kunszt lekapni egyébként ), a Carnifex 4 élete elfogy és kilőtték a spórás termák magukat, nincs más meglepi erőd ezzel a listával, és elfogyott a kakaó, mehet az ima hogy 5. körbe vége legyen a játéknak. A többi egység nem valami erős. Pesze, meglepi mindig lehet, attól is függ, kivel játszol, de aki ismeri a seregét, az kikapja a szárnyast, megvárja a shriek osztagot majd lelövi rapiddal, a génorzókkal nem is foglalkozik, a Lictoroktól messze megy, a termákat azonnal leszedi amint megjöttek, a Carnifexbe pumpálja minden nehéz fegyverét, amit monsztrák ellen visz, miután a shrieket leinstantolgatta vele, ami ahogy észlelem még mindig 4 lascannon, 4 autocannon esetleg 2-3 assault cannon, kb, ami egy marine alapú seregben megtalálható. Ezek variánsa a 2 lascannon, 4-5 assault cannon, plazmacannon. Meg hát basszus, a rapid plazma is úgy eszi a carnit, hogy szinte hallod, ahogy belesülnek cuppanós hanggal a töltetek.

Szóval, jó gyakorló sereg annak, akivel játszol, hogy őszinte legyek :D

Aláírás 

(\__/)
(=’.’=)
(’‘)_(’‘)

http://www.cyanide-studio.com/games/dungeonbowl/dungeonbowl-banner.png

[ Profil ]  
Dátum: 2013-05-18 21:52   [ Eltüntet ]   [ # 344706 ]  
Veterán

Mit szóltok az alábbi listához?
Hive Tyrant, TL brain leech, lash whip+bone sword, regeneration, wings, Hive commander, biomancy. 290

4 Shriek, pair of bonesword, scything talon, toxin sacs. 200

10 gaunt ingben, gatyában. 50

Ők vannak fent első körben, a tábla sarkában.

3 Lictor 195

5 Ymgarl orzó 115

15 horma toxin 120 ők outflankelnek

1 Carnifex, TL brain leech, bioplazma, Spóra+TL deathspitter 245

15 dakka gaunt, Spóra+stinger 200

3 Zoa, Spóra+stinger 230

5 genestealer 70

5 genestealer 70

Ez kb 1800 pont. -35. A cél, hogy a 2. körben az ellenfél mindent az arcába kapjon. Ami tud lőni, az lő, később a repülő tyrant és a shriekek előre mennek. A gauntok és orzók objektívára vadásznak a térfelemen.

[ Profil ]  
Dátum: 2013-04-22 10:38   [ Eltüntet ]   [ # 340484 ]  
Veterán
Blackfire - 2013-04-22 09:59

jól néz ki.

Búbot akartam még csinálni a fejére, tudod mint a Gargoyle-oknak van, de nagyon idiótán nézett ki, ezzel a Carni fejjel, sok volt már rajta a giccs, és maradtak az agyarak. Meg a lába helyett lehetne még monszter talon esetleg, de én ezzel küldöm.

Valamikor lesz hozzá modell idén egyébként, azt csiripelték a madarak.

Aláírás 

(\__/)
(=’.’=)
(’‘)_(’‘)

[ Profil ]  
Dátum: 2013-04-22 09:59   [ Eltüntet ]   [ # 340476 ]  
Veterán

jól néz ki.

Aláírás 

-“Jaj! Én egy olyan festményt rendeltem magától, ami emléket állít a férjem utolsó gondolatának! Erre maga idefest egy glóriás trágyakupacot meg egy csomó közösülő indiánt!”
-” Mrs. Custer, ezek a férje utolsó gondolatai: Mi a szent szar! Ezt a sok kibaszott indiánt!

[ Profil ]  
Dátum: 2013-04-22 09:38   [ Eltüntet ]   [ # 340472 ]  
Veterán
Blackfire - 2013-04-22 09:02

Sziasztok!

Tyranid harpy-hoz létezik valami alternatív modell, vagy kapható esetleg conversion kit?

Én kerestem, de nem találtam hozzá, ezért Carnibol csináltattam meg a párommal.

Csatolt képek
DSC00972.jpgDSC00970.jpgDSC00973.jpg
 Aláírás 

(\__/)
(=’.’=)
(’‘)_(’‘)

[ Profil ]  
Dátum: 2013-04-22 09:02   [ Eltüntet ]   [ # 340469 ]  
Veterán

Sziasztok!

Tyranid harpy-hoz létezik valami alternatív modell, vagy kapható esetleg conversion kit?

Aláírás 

-“Jaj! Én egy olyan festményt rendeltem magától, ami emléket állít a férjem utolsó gondolatának! Erre maga idefest egy glóriás trágyakupacot meg egy csomó közösülő indiánt!”
-” Mrs. Custer, ezek a férje utolsó gondolatai: Mi a szent szar! Ezt a sok kibaszott indiánt!

[ Profil ]  
Dátum: 2013-04-10 08:19   [ Eltüntet ]   [ # 338650 ]  
Veterán

Nálam a biovore-ok túlságosan rapszodikus teljesítményt nyújtottak. Én ki is vettem őket, mert nagyon nem megbízhatóak.

Necron warrior blokk, cultista hordák, horror tömeg osztag ellen persze nagyon jók… viszont ott is csúszhatnak… emiatt vettem ki őket.

Alapból azt mondanám hogy 2x2 jobb, de a verseny pontszámolás miatt lehet hogy az 1x3-al jobban jársz… én ennek ellenére is a 2x2 javaslom ha már használod őket. Lehet hogy egy célpontra lövöd akkor is, de jobb eséllyel találsz.

Aláírás 

-Hammerhand… megvan! Might of Titan… megvan! Quicksilver… megvan! Kutyaf.sza… perils!!! smile

[ Profil ]  

1 ennyiből: 272
1

‹‹ Ork      Nekron szabályok ››