Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 11
1
Kódexek, ahogy mi szeretnénk
Dátum: 2011-08-04 09:51   [ Eltüntet ]   [ # 250408 ]  
Veterán

bulba: a célalakok sose lőttek vissza nagyon más eltalálni nyugisan fekve egy álló célt akármilyen messze is van egy mozgót és ha az még vissza is lő.De gondolom ezt nem kll magyarázni

Hajaj, de még mennyire! Stresszhelyzetben a pontosság min. 50%-ot romlik. Ha nyugiban éppen csak eltalálsz egy mellalakot, akkor esélyes, hogy élesben elhibázod. Ha nyugiban nem lősz ki a 10-esből, akkor benne lehet a mellalakban élesben is. Viszont, ha éppen egy seprűnyél mögé próbálsz elbújni, mert kopognak a lövedékek a közeledben, akkor nagyon jónak kell lenni, hogy pontos legyél.

Azt felejtsük el, amit Mel Gibson vetít a halálos fegyver 1-ben, miszerint egyszer 900!!! méterről lelőtt egy embert erős oldalszélben. Nem lőtte le. Nem is látta. Azt se tudta, hogy van ott valaki:-)

[ Profil ]  
Dátum: 2011-08-04 09:48   [ Eltüntet ]   [ # 250407 ]  
Veterán
Barakis - 2011-08-04 09:29

De azért remélem azt nem vitatod, hogy képzetlen kölökként erős hendikeppel indulsz a lövöldözésben…

Egy percig sem vitatom.

Crybaby Loki - 2011-08-04 09:30

bulba: a célalakok sose lőttek vissza smile nagyon más eltalálni nyugisan fekve egy álló célt akármilyen messze is van egy mozgót és ha az még vissza is lő.De gondolom ezt nem kll magyarázni smile

Ez is tény, de azért ne 25m legyen a célozható lőtáv. Főleg ne automata, vagy félautomata fegyverrel.
Egység magassága: kb 1” = 2m
Egység mozgása: 6” = 12m
Boltgun lőtáv: 24” = 48m

Ha már képzett katona, ez azért nem sok. Főleg, hogy leggyakrabban nem önálló, hanem csapatos (raj vagy szakasz szintű) támadók érkeznek.
De egyébként a semmin vitázunk…

Aláírás 

EPIC: Armageddon, Serpent Chapter Space Marines
Blood Bowl - Ork Team, Varlyúdonbi Vidám Fijúk
Epic HQ Hungary
Hordes - Circle Orboros

Flames of War - Soviets

[ Profil ]  
Dátum: 2011-08-04 09:30   [ Eltüntet ]   [ # 250405 ]  
Veterán

bulba: a célalakok sose lőttek vissza smile nagyon más eltalálni nyugisan fekve egy álló célt akármilyen messze is van egy mozgót és ha az még vissza is lő.De gondolom ezt nem kll magyarázni smile

Aláírás 

Szerény vagyok,de van mire ! smile

Born to be Cry smile

Titulusom mától hivatalosan: Térítő vagy Próféta

[ Profil ]  
Dátum: 2011-08-04 09:29   [ Eltüntet ]   [ # 250404 ]  
Veterán
bulba - 2011-08-04 09:21

Nem a cyberpunkból vettem.
Lehet, hogy nem képzett katonák, viszont nem is voltak egy közelharc forgatagában…

De azért remélem azt nem vitatod, hogy képzetlen kölökként erős hendikeppel indulsz a lövöldözésben…

Aláírás 

Néha a jók is győznek!

Pitypangvirágos Crybaby háborús érdemérem síró tulajdonosa

[ Profil ]  
Dátum: 2011-08-04 09:21   [ Eltüntet ]   [ # 250403 ]  
Veterán
Barakis - 2011-08-04 08:41

Igen, ez konkrétan a CyberPunk alapkönyvben van benne. Tegyük hozzá, hogy ez a statisztika résztvevőinek nagy része fiatal vagy kiskorú gettólakó kölyök, és nem képzett katona.

Nem a cyberpunkból vettem.
Lehet, hogy nem képzett katonák, viszont nem is voltak egy közelharc forgatagában…

Aláírás 

Epic HQ Hungary
Hordes - Circle Orboros

Flames of War - Soviets

[ Profil ]  
Dátum: 2011-08-04 08:41   [ Eltüntet ]   [ # 250396 ]  
Veterán
bulba - 2011-08-04 06:45

FBI statisztika, hogy a tűzpárbajok nagy része 3m-en belül zajlik és elég sokat elpuffogtatnak céltalanul.

Igen, ez konkrétan a CyberPunk alapkönyvben van benne. Tegyük hozzá, hogy ez a statisztika résztvevőinek nagy része fiatal vagy kiskorú gettólakó kölyök, és nem képzett katona.

Aláírás 

Néha a jók is győznek!

Pitypangvirágos Crybaby háborús érdemérem síró tulajdonosa

[ Profil ]  
Dátum: 2011-08-04 08:32   [ Eltüntet ]   [ # 250395 ]  
Veterán

Ezekkel egyet tudok érteni. Vegyük úgy, hogy fejbe veri a pisztollyal, mert előtte kiürítette a tárat. (persze meg lehet magyarázni, hogy a rövidnadrág térdesedik)
A “stand and shoot” viszont érdekes, azt ki kell próbálnom mindenképpen grin

Aláírás 

T.S.J.K. HÉVÍZ
Hévízi agymenések - DrCsernus wargame blog
“Harcolva a tiszteletért és a becsületért, kimeríthetetlen és bátor seregeivel érdemelte ki nevét a
Birodalmi Gárda. Ők a Császár Kalapácsa.”

[ Profil ]  
Dátum: 2011-08-04 06:45   [ Eltüntet ]   [ # 250380 ]  
Veterán
Sharkiepapa - 2011-08-03 08:02

...gond nélkül hasba lőnélek. Pont. Pedig nem vagyok jó lövész, de hidd el fél méterről menne…

FBI statisztika, hogy a tűzpárbajok nagy része 3m-en belül zajlik és elég sokat elpuffogtatnak céltalanul.

A “valóság” lemodellezéséhez meg annyit tennék hozzá, hogy szerintetek ha valaki egy rakéta-sorozatvetőből (á la Whirlwind) zárótüzet kap, az mennyire fog még szaladgálni? Miért csak annyi a lőtávja egy karabély-szerű fegyvernek, amennyit egy ember egy kör alatt lefut? Én még emlékszem rá (sokan talán nem), hogy rajkötelék lövészeten 600 és 300m-en lévő álló alakot és 300m-en lévő fekvő géppuskás alakot kellett lőni. De még A/1 lőgyakorlaton is 100 vagy 150m (pontosan nem emlékszem) mellalak volt a cél. És nem volt ördögtől való egyiket sem eltalálni…
Ergo, a “realitást” hagyjátok már…

Aláírás 

Epic HQ Hungary
Hordes - Circle Orboros

Flames of War - Soviets

[ Profil ]  
Dátum: 2011-08-04 02:13   [ Eltüntet ]   [ # 250374 ]  
Veterán

Akkor már én is belekotnyeleskedem.
“firing pistols” = +1A. Ez miért ne lehetne lövés. Induljunk ki abbol hogy fiktív világról beszélünk. Az Űrelfek rohadt gyorsak, a szuperhumánok reflexei megfelenek az elvárásoknak, a normál bakának meg édes mindegy hogy fejbe szúrják avagy fejbe lövik nem nyávog érte. Az a +1A az pont ez: Ultramarine 6 hasba akarja lőni Elda 7et miközben kézitusát vívnak a lövészárokban:

- A) De sajnos Ultramarine 6 nem tudodott pontosan célozni, megcsúszott a kiontott belekben, ráesett a karjára egy hulla vagy pöppet figyelmetlen volt és Elda 7 pont mentett pár centit magán azzal h a karadal arrébb “erőszakolta” a pisztolyt tartó kezet.
- B) De sajnos Ultramarine 6 nem találta el Elda 7et mert az kihasználva a fürgeségét és a könnyű páncélját felszökkent a lövészárok tetejére hogy megszerezze a magaslati poziciót vagy idejében maga elé rántotta az épp “elesni” készülő társát.
- C) Ultramarine 6 talált de a Császárnak dolga volt, nem figyelt rá és a Xeno páncélja felfogta az ütés erejét mely talán halálos lehetett volna.
- D) Ultramarine 6 talált és ölt. Tiszta lövés. Lerúgja a xenot a többi hulla közé és neki ront a következő ellenfelének aki épp most vágta le egy testvérét… 

Első két esetben, nem volt meg a WS dobás, a harmdaik esetben az elda játkos megdobta a mentőjét a negyedik esetben pedig nem. Igen bele lehet kötni hogy de milyen pisztoly volt mert a kék jobban sebez ám mint a piros, de elméletben - ismétlem ELMÉLETBEN - ez zajlik le. Ha plazma pisztolyal nincs sebb:  első két eset. Ha van: negyedik eset. Mert ugye a plazmapisztolyt az Elda páncél nem fogja meg! wink

Annak érdekében hogy a játék ne akadjon, ne kelljen sok mindent számolni - nem azért mert nem lennél rá képes mert hülye vagy hanem mert neked is jobb egségnyi idő alatt két menetet játszani mint egyet - valamit így kellett megoldani. SzvSz ha mást bíztak volna a képzeletünkre szarabbul jártunk volna. Komolyan.

Közelharcba bele lövés még megoldható lenne de megkéne találni a balanszot arra hogy bármikor eltalálhatsz saját egységet sőt ha 15 Kroot elkezd ütni 1 Káosz Marinet és közben a Fire Warrior paracsnok kiadja a parancsot hogy pedig sorozzák meg azt a küzdelmet jóval több lövést kapnak a krootok mint a marine. De ez megint jópár +dobás lenne és érdemes mérlegelni : Megéri-e egy naaaagyon realisztikus játékkal játszani 1 meccset vagy egy kimondottan TÜRHETŐ játékkal mondjuk 2 esteleg 3at és közben sörözni, dumálni.

Ez volt a személyes véleményem, megbántani senkit nem akartam. Az Ultrmarine 6 és az ELda 7 nevek levédjegyezve ^^  További szép napot.

[ Profil ]  
Dátum: 2011-08-03 22:01   [ Eltüntet ]   [ # 250362 ]  
Veterán

Egyetértek. Lehet, hogy túl sokat csámcsogunk már a témán, de olyan egetverő baromságokat írnak a szabálykönyvbe ami mellett nem tudunk elmenni szó nélkül. Szó ami szó, asszem más játék után nézek.
De lehet, hogy mégse… grin

Aláírás 

T.S.J.K. HÉVÍZ
“Harcolva a tiszteletért és a becsületért, kimeríthetetlen és bátor seregeivel érdemelte ki nevét a

[ Profil ]  
Dátum: 2011-08-03 21:00   [ Eltüntet ]   [ # 250357 ]  
Veterán

Szerintem már kérdezték többen is, de itt akkor most azon megy a vita, hogy egy kitalált világ kitalált szabályaiban mennyi a realitás?

Úgyis az lesz a vége, amit a GW kitalál, hiába vitatkoztok itt és kezditek el bevonni a vívás és a fizika, meg a mit tudom én mi törvényeit. Ha egy Matt Ward féle marha (remélem több codex közelébe se engedik) azt írja bele a szabálykönyvbe, hogy az Ork könnycsepp 2+-os poisont ad a sluggáknak (igen, tudom, hogy az egy lőfegyver), akkor az úgy lesz.

Elnézést, ha egy kicsit erőszakosnak tűntem.

u.i.: teljesen tisztában vagyok azzal is, hogy az érem másik oldala az, hogy mi a fenét törődök én az ilyen vitákkal

Aláírás 

Order brings stability and predictability, but it also stagnates imagination, innovation and individuality.
Chaos brings both difficulties and changes, but it also allows new beginnings, freedoms, and the feelings of personal achievement.
Könyvtár
40k RPG gyűjtemény by SomiZ

[ Profil ]  
Dátum: 2011-08-03 10:36   [ Eltüntet ]   [ # 250297 ]  
Veterán
Sharkiepapa - 2011-08-03 08:02

Chrome ! Idézlek ...

- Nos, minden csak nem hagyományőrző a szokványos értelemben. Mi nem öltözünk be, stb. csakis kizárólag kardvívással és csakis kard (bot-, csatakard-, messer-, rapír-, ököl-) vívással foglalkozunk. 

Hát én voltam, és tudom hogy az első csapás szinte sosem talál és én személy szerint, az első hárítás után amikor egy pillanat erejéig statikus helyzetbe kerülsz, mert megakasztottam a támadásod lendületét, gond nélkül hasba lőnélek. Pont. Pedig nem vagyok jó lövész, de hidd el fél méterről menne. Mellesleg simán lőhetek rád, mielött ütéstávba érsz, ha rámrontasz.

És pont ezért írja Lichtenaver meg mindenki hogy NEM állunk meg vívás közben. Érdemes párbaj két lekötésből (érintés, amit említettél) és egy technikából áll. Ha tovább tart, már régen rossz és nem vívsz jól.

De tényleg nem vagyok kompetens a kérdésben, sose vívtam pisztoly ellen és remélem nem is fogok.

Aláírás 

BÉRFESTÉST, BÉRMODELLEZÉST VÁLLALOK! Kontaktus:
.(Az email cím megtekintéséhez engedélyezni kell a JavaScriptet)

[ Profil ]  
Dátum: 2011-08-03 08:02   [ Eltüntet ]   [ # 250288 ]  
Veterán

Chrome ! Idézlek ...

- Nos, minden csak nem hagyományőrző a szokványos értelemben. Mi nem öltözünk be, stb. csakis kizárólag kardvívással és csakis kard (bot-, csatakard-, messer-, rapír-, ököl-) vívással foglalkozunk. 

Hát én voltam, és tudom hogy az első csapás szinte sosem talál és én személy szerint, az első hárítás után amikor egy pillanat erejéig statikus helyzetbe kerülsz, mert megakasztottam a támadásod lendületét, gond nélkül hasba lőnélek. Pont. Pedig nem vagyok jó lövész, de hidd el fél méterről menne. Mellesleg simán lőhetek rád, mielött ütéstávba érsz, ha rámrontasz.

- Ha az amerikai katonák szuronyozás előtt is lőnek akkor bizonyára jó okuk van rá ezt tenni, mindenesetre mint mondom, nem bíznám az életemet arra hogy egy kézben karddal vívjak a másikban meg célzoitt lövéseket adjak le. Ez így nem egészen egy életbiztosítás.

A célzott lövésről már elmondtam a véleményem ... Másrészt az M16-os szabványosított amerikai rohamkarabélyon nincs szurony ... A sok bádigárdfilmből ez feltünhetett volna. Késük van csak, de inkább három 5.56-os kaliberű skulóra szavaznék mint egy kétséges kimenetelű késelésre.

A harc sosem volt az, és nem is lesz ...

- Amúgy meg minden abszolút szituációfüggő: majdhogynem nincs két egyforma harci helyzet.

Ezzel egyetértek .

Mindenki másnak :

Másrészt az elmúlt öt oldalon azt látom hogy a vita azon megy lőjünk-e CC-ben vagy ne.
Ez arra hasonlít mikor levágja a vonat egy ember lábát uh. rakjunk egy ragtapaszt a lehorzsolt állára ... :S

Aláírás 

We is gonna stomp da universe flat and kill anyfink that fights back. we’re da Orks, and was made ta fight and win.

We don’t fight fer food, or fer teef, or guns, or cos we’s told to fight. We fight cos we woz born to fight. And win.

Orkz is made fer’ two fings! Fightin’, and winnin’!

Get ‘em boyz!

Dakka dakka dakka!

WAAAGH! THE ORKS!

WAAAGH!

—————————————————————————————————

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-26 02:04   [ Eltüntet ]   [ # 246519 ]  
Veterán
KerekPerec - 2011-06-25 18:29

Akkor a GW megint nem tudott fogalmazni smile “...firing pistols…”, erre +1 A-t kap a figura mintha csak fejbe verné az ellent a pisztollyal.
Elismerem, hogy formabontó ötlet, hogy lőhessünk közelharcban, de tesztelni kéne mielőtt ítélünk. Én sem próbáltam még ki, pusztán elméleti síkon kalandozok.

A legegyszerűbb a WHFB-s stand and shoot lenne.
Mindenki lőhet egyet a fegyverével -1 BS el (mert hirtelen cselekedet).

Vagy rendes BS-el egy lövés de akkor veszít egy attackot a védő modell (de minimum A1 marad).

Ekkor csak annyi lenne, hogy kétszer is meggondolná a NOB squad, hogy berohan-e 20 bolteres marint.

(gránátok alternatív effektje: nem -1 BS hanem -2 ha stand and shootolnak vagy ilyesmi)

Aláírás 

Fut, ugrik, győz !

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-25 18:29   [ Eltüntet ]   [ # 246497 ]  
Veterán

Akkor a GW megint nem tudott fogalmazni smile “...firing pistols…”, erre +1 A-t kap a figura mintha csak fejbe verné az ellent a pisztollyal.
Elismerem, hogy formabontó ötlet, hogy lőhessünk közelharcban, de tesztelni kéne mielőtt ítélünk. Én sem próbáltam még ki, pusztán elméleti síkon kalandozok.

Aláírás 

T.S.J.K. HÉVÍZ

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-24 17:07   [ Eltüntet ]   [ # 246384 ]  
Veterán
Oden - 2011-06-24 07:57

zsenialis plane h akkor nincs kozelharcban, amibe nem lehet beloni…pont azert mert a tarsat is eltalalhatja..ezert harcolnak kozelharci fegyverekkel, es nem lovoldoznek…tiszta celpont lenne de pont atfordul a kakaskodas miatt es a tarsadat talalnad telibe…folosleges ezzel tapolni, majd akkor lovoldozzel kozelharcba ha balsikernel sajat egyseget is lelohetsz

Idézet a szabálykönyvből (kiemelés tőlem):
Close combat is a swirling melee of troops leaping,
spinning, hacking and slashing at one another. As well
as fighting hand-to-hand, warriors will be firing pistols
at point blank range at any target that presents itself.

Off:
Suicide: Kicsit tényleg lekezelő a stílusod. Attól, hogy valamivel nem értesz egyet, még nem kell hülyének nézni a másikat. Ha jól sejtem, nem játszottál azokkal rendszerekkel, ahol ezek a szabályok életképesek voltak. Így könnyű valamit élből elítélni.

Igyisvan. Errol nyilvan en tehetek, a stilusomon meg csiszolnom kell…sajnalom a dolgot, de nemigazan valtozott a velemenyem… tovabbra sem tartom ertelmesnek a plasma/inferno pistol to woundjat cc-ban..igy jartam. rolleyes
De csak hu legyek onmagamhoz, nyilvan szandekosan vettek ki ezt a dolgot, mert nem allta meg a helyet.  hmmm

Aláírás 

“Köztetek járok, de nem tartozom közétek”

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-24 07:57   [ Eltüntet ]   [ # 246330 ]  
Veterán

zsenialis plane h akkor nincs kozelharcban, amibe nem lehet beloni…pont azert mert a tarsat is eltalalhatja..ezert harcolnak kozelharci fegyverekkel, es nem lovoldoznek…tiszta celpont lenne de pont atfordul a kakaskodas miatt es a tarsadat talalnad telibe…folosleges ezzel tapolni, majd akkor lovoldozzel kozelharcba ha balsikernel sajat egyseget is lelohetsz

Idézet a szabálykönyvből (kiemelés tőlem):
Close combat is a swirling melee of troops leaping,
spinning, hacking and slashing at one another. As well
as fighting hand-to-hand, warriors will be firing pistols
at point blank range at any target that presents itself.

Off:
Suicide: Kicsit tényleg lekezelő a stílusod. Attól, hogy valamivel nem értesz egyet, még nem kell hülyének nézni a másikat. Ha jól sejtem, nem játszottál azokkal rendszerekkel, ahol ezek a szabályok életképesek voltak. Így könnyű valamit élből elítélni.

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-23 15:11   [ Eltüntet ]   [ # 246243 ]  
Veterán

A “valóság” alatt én a 40k fluffjára gondoltam.

Aláírás 

Minitroopers Kis bakás flashjáték, jó móka smile

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-23 14:57   [ Eltüntet ]   [ # 246242 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2011-06-23 14:26

Ha a valóságot akarnánk, akkor a közelharc teljesen elhanyagolható dolog lenne- a 40k-ban a közelharc szerepe mesterségesen fel van nagyítva, hogy változatosabb legyen a játék.

Mint ahogy annyi minden más esetében is kilóg a lóláb, dehát ez itt a 41. évezred… smile

A pisztolyos dolgot én így tudnám elképzelni egy változatban:
- pisztik lőtávja egységesen 6” (mer azé’ ugye ez mégsem bolter/bolterkategória)
- roham előtt 1 lövés
- közelharc I szerint de akit berohamoztak választahat, vagy pisztivel lő egyet (a saját I-nél Bs szerint, piszti karakterisztikával) vagy üti ami a statjában van, a rohamozó +1A de a piszti nem ad +A-t (így a pisztik csak egyet lőnek körönként, nem lesz belőlük ministormbolter)
- a következő közelharci körben I szerint lőhet mindenki vagy pisztivel mint fent vagy üti az alap ütéseit mint fent, de akit itt 1-est dob to hit-re azt saját ellen kell kidolgozni (azé’ csak itt mer’ itt má’ össze vannak keveredve, míg roham előtt még jól elkülönültek)

Így talán lenne értelme a különböző pisztiknek és a piszti+jó/nem túl rossz Bs kombónak a tiszta Ws meccs helyett. Aki rohamozik fixen lő először, minden más I szerint.

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-23 14:26   [ Eltüntet ]   [ # 246239 ]  
Veterán

Necromunda szabályaiban nagyon jól le van modellezve a több fegyveres harc, a közelharci pisztolyhasználat, és a közelharcba lövés, szerintem tanulmányozzátok azt is.

Windir - 2011-06-23 14:12

Nem “valóságot” akarunk modellezni, hanem egy játékrendszert átalakítani smile

Ha a valóságot akarnánk, akkor a közelharc teljesen elhanyagolható dolog lenne- a 40k-ban a közelharc szerepe mesterségesen fel van nagyítva, hogy változatosabb legyen a játék.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  

1 ennyiből: 11
1