Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 69
1
Ecsetek és festékek
Dátum: 2018-02-12 09:08   [ Eltüntet ]   [ # 472334 ]  
Újonc
MAXXxxx - 2018-02-12 08:29

nem homogen felulet: itt inkabb rossz technika a ludas. Bar kicsit csalnak a videoban, de kb mutatja, hogy mi lehet a gond: https://www.youtube.com/watch?v=wxWgsqSf74s
Mondjuk Wet-palette neha erdekesen tulhigitja a festekeket, szoval az is lehet gond. Bar ekkor a felulet kb egyenletes, csak 3-4 reteg is kellhet, mire rendesen fed.
Es jah, rendes kinezethez tobb vekony reteg kell, nem lehet 1 retegbol megoldani hogy szep is legyen.

Otthon megnézem majd, köszi a tippet. Igen, szinte biztos, hogy a rossz technika miatt smile Egyébként ahogy ráfestettem még egy réteget, már jobban tetszett. Lehet még teszek rá egy réteget.

Alternativa az egesz macerara: Airbrush smile (itt persze a maszkolasok ami extra munka, szoval valamit valamiert)

A maszkoláson túl az egész airbrush téma macerának tűnik: eszközök kiválasztása és beszerzése kompresszorostól, tisztítás/karbantartás, festékek megfelelő hígítása. Tény, hogy sokkal homogénebb, szebb lenne a felvitel. Kezdőként először inkább megpróbálkozom a festéssel. Igazából tekintve a lefestendő minik számosságát nem is nagyon érné meg a beszerzése.

72051 - Black (ez a VGC)
71057 - Black (az a VAC)

+1 (bar ez alapozo)  73602-es fekete.

Köszi, a Ghost Arkot meg a másik NS-t megpróbálom ezeket használva lefesteni, ha befejeztem a mostanit.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-02-12 08:29   [ Eltüntet ]   [ # 472333 ]  
Veterán
BecX - 2018-02-12 00:01

... Aztán lejavítottam jobb híján az Abaddon Blackkel (nem volt egyszerű, mert nem fedte jól), de megszáradva nem tetszett a folt elütő színe, így lefestettem vele az egész szárnyat. Így már vállalhatóbb volt, de most meg nem annyira homogén a felület. ... Szóval elképzelhető, hogy jó ez az abaddon black, de ehhez a nagy felülethez szerintem túl vékony.

haat ezek alapjan a VAC es VGC sem lesz az igazi neked.
Ha eleg ‘friss’ a festek, akkor mindketto jo esellyel higabb, mint a GW festekei.

Az eluto ‘szin’ a GW benasaga. Minden mas gyarto meg tudta oldani, hogy a spray es a festek azonos szin legyen…

nem homogen felulet: itt inkabb rossz technika a ludas. Bar kicsit csalnak a videoban, de kb mutatja, hogy mi lehet a gond: https://www.youtube.com/watch?v=wxWgsqSf74s
Mondjuk Wet-palette neha erdekesen tulhigitja a festekeket, szoval az is lehet gond. Bar ekkor a felulet kb egyenletes, csak 3-4 reteg is kellhet, mire rendesen fed.
Alternativa az egesz macerara: Airbrush smile (itt persze a maszkolasok ami extra munka, szoval valamit valamiert)

Es jah, rendes kinezethez tobb vekony reteg kell, nem lehet 1 retegbol megoldani hogy szep is legyen. Ahhoz valtani kellene Akrylrol Enamelre vagy Olajra.

BecX - 2018-02-12 00:01

Ezekre gondoltál?
72094 -es Negro Black
71073 -as Black Metal
71315 -ös Air Tyre Black

nem (bemoso, nem festek)
nem(sotet femszin, nem fekete)
nem (sotetszurke, nem fekete).

72051 - Black (ez a VGC)
71057 - Black (az a VAC)

+1 (bar ez alapozo)  73602-es fekete.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2018-02-12 00:01   [ Eltüntet ]   [ # 472332 ]  
Újonc
MAXXxxx - 2018-02-11 23:08

vallejobol talan a VGC(Game Color)-Black ami legkozelebb van hozza allagra es fedokepessegre is.

De szemelyes kedvenc a VAC(Vallejo Air Color)-Black. Bar a szoveged szerint ennek a higsagat utalnad. (szvsz meg egyik legnagyobb elonye).
Alapozashoz persze ott van a VAC-fekete alapozo, ami meg jol hasznalhato, vagy atterhetsz az Army Painterre (fekete festekuk ugyanaz, mint a fekete spray-uk)

Köszönöm, meglesem a VGC-Black-et és a VAC-Blacket is.

Abaddon kb ugyanaz, mint a Chaos Black, csak az Abaddon mattabb. Ha nagyon zavar a higsaga, eleg varni kicsit, ahogy szarad, besurusodik (rovid ido utan meg olyan suru, hogy azt kivanod, bar ne szaradna ilyen gyorsan a tubusaban)

Wet palettet használok, mert amikor először festettem egy cimborám útmutatása alapján, elég hamar beszáradtak a színek, sokat kellett belőle használnom.

—-
Igazabol a kerdes, hogy mennyire fekete dolgot festesz. Ha fokepp fekete (Deathwatch, Black Templar, Ultwe) akkor szamithat a dolog, ha kisebb reszeken hasznalod (ovek, kopeny belso, stb) akkor meg tok mindegy melyik, folosleges szoszolni vele.

Most speciel Necron Nightscythe-ot kezdtem el. Alapozáshoz a Chaos Black-et használtam és meglepően szép, homogén felületet értem el vele. Aztán jött a leadbelcher a szárnyak közti részre, amivel néhol belementem oda is amibe nem akartam. Aztán lejavítottam jobb híján az Abaddon Blackkel (nem volt egyszerű, mert nem fedte jól), de megszáradva nem tetszett a folt elütő színe, így lefestettem vele az egész szárnyat. Így már vállalhatóbb volt, de most meg nem annyira homogén a felület. Átfestettem még egyszer, most egy fokkal jobb. Lehet, hogy kenek rá még egy réteget. Szóval elképzelhető, hogy jó ez az abaddon black, de ehhez a nagy felülethez szerintem túl vékony.

Ezekre gondoltál?
72094 -es Negro Black
71073 -as Black Metal
71315 -ös Air Tyre Black

[ Profil ]  
Dátum: 2018-02-11 23:08   [ Eltüntet ]   [ # 472331 ]  
Veterán

vallejobol talan a VGC(Game Color)-Black ami legkozelebb van hozza allagra es fedokepessegre is.

De szemelyes kedvenc a VAC(Vallejo Air Color)-Black. Bar a szoveged szerint ennek a higsagat utalnad. (szvsz meg egyik legnagyobb elonye).
Alapozashoz persze ott van a VAC-fekete alapozo, ami meg jol hasznalhato, vagy atterhetsz az Army Painterre (fekete festekuk ugyanaz, mint a fekete spray-uk)

Abaddon kb ugyanaz, mint a Chaos Black, csak az Abaddon mattabb. Ha nagyon zavar a higsaga, eleg varni kicsit, ahogy szarad, besurusodik (rovid ido utan meg olyan suru, hogy azt kivanod, bar ne szaradna ilyen gyorsan a tubusaban)

—-
Igazabol a kerdes, hogy mennyire fekete dolgot festesz. Ha fokepp fekete (Deathwatch, Black Templar, Ultwe) akkor szamithat a dolog, ha kisebb reszeken hasznalod (ovek, kopeny belso, stb) akkor meg tok mindegy melyik, folosleges szoszolni vele.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2018-02-11 22:15   [ Eltüntet ]   [ # 472329 ]  
Újonc

Sziasztok!

Facebookon már kérdeztem egy miniatűr-festő csoportban és válaszoltak is részben, de a pontosítás végett feltenném itt is a kérdést.
Szóval a GW-s Chaos Black-hez hasonló base festéket keresnék. A GW-s Abaddon Black meg sem közelíti a színét, állagra túl folyékony, túl vékony, szerintem ez inkább valami layer festék lehet, annak ellenére, hogy base van ráírva. Amellett, hogy más a színe még csak nem is fed annyira mint más GW-s base amit próbáltam (történetesen a leadbelcher-t). Bedobták FB-on, hogy Vallejo, el is kezdtem nyomozni a témában, de a Vallejo-nak is van sokféle feketéje. Van valami tipp, hogy melyik lehet az, ami még kezelhető (nem dry), de fed és ugyanolyan, vagy közelítőleg olyan színe van, mint a Chaos Black-nek?
Előre is köszönöm a válasz(oka)t.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-02-09 17:47   [ Eltüntet ]   [ # 472291 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2018-02-09 13:59

hatareset.
Ha masok altal ajanlott maestro vagy duplicolor alapozo jo figurakhoz, akkor jo esellyel ugyanazon gyarto szines (ez esetben femszinu) spray-e is jo lesz).

A fenyes felulet viszont igaz, de a necronoknal talan ez meg jol is jon, hisz kov lepes a wash es fenyes feluleten jobban a melyedesbe folyik a bemoso.

Viszont, ha nem akar kockaztatni az ember, akkor tenyleg jobb, ha a draga sokba kerulo GW/AP-nel marad. Mondjuk 1db spray eleg 3-4000pt-ra, szoval nem fogy olyan gyorsan, hogy nagyon fajjon.

Fémmel pláne szkeptikus vagyok, eleve em láttam még olyan fémfestéket, ami alapozás nélkül normálisan fedett (és nem fél centi vastag rétegben).

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2018-02-09 13:59   [ Eltüntet ]   [ # 472288 ]  
Veterán

hatareset.
Ha masok altal ajanlott maestro vagy duplicolor alapozo jo figurakhoz, akkor jo esellyel ugyanazon gyarto szines (ez esetben femszinu) spray-e is jo lesz).

A fenyes felulet viszont igaz, de a necronoknal talan ez meg jol is jon, hisz kov lepes a wash es fenyes feluleten jobban a melyedesbe folyik a bemoso.

Viszont, ha nem akar kockaztatni az ember, akkor tenyleg jobb, ha a draga sokba kerulo GW/AP-nel marad. Mondjuk 1db spray eleg 3-4000pt-ra, szoval nem fogy olyan gyorsan, hogy nagyon fajjon.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2018-02-09 12:50   [ Eltüntet ]   [ # 472286 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2018-02-09 00:09

arban nem biztos, hogy jobb, de az Army-Painternel van femszinu alapozo.

Alternativa: elmesz festekboltba/obi-ba/hasonlo boltba es veszel 1 femszinu spray-t. Arban biztos, hogy olcsobb lesz mind a GW, mind az AP-nal. Minoseg sokkal rosszabb elvileg nem lesz.
Ha fujaskor reszletet nem tuntet el (nem tul vastag a reteg), akkor jo lesz.

Festékbolti festékek sokkal rosszabbak, mint a hivatalosan figurához valók, én figurákhoz nem is használom őket semmire már, max tereptárgyhoz és talphoz. Sokkal vastagabban fognak és sokkal fényesebb a felületük, nehéz rájuk festeni.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2018-02-09 00:09   [ Eltüntet ]   [ # 472282 ]  
Veterán

arban nem biztos, hogy jobb, de az Army-Painternel van femszinu alapozo.

Alternativa: elmesz festekboltba/obi-ba/hasonlo boltba es veszel 1 femszinu spray-t. Arban biztos, hogy olcsobb lesz mind a GW, mind az AP-nal. Minoseg sokkal rosszabb elvileg nem lesz.
Ha fujaskor reszletet nem tuntet el (nem tul vastag a reteg), akkor jo lesz.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2018-02-08 22:49   [ Eltüntet ]   [ # 472280 ]  
Akolitus

Üdv!

Necron sereget kellene alapoznom, és az lenne a kérdésem, hogy van e a piacon valami ezüst színű, jó minőségű alapozó? Ami mondjuk nem kerül annyiba mint a GWs Leadbelcher alapozó.
Bármilyen ötletet meghallgatok ami meggyorsítaná a soksok gyalogos meg miegymás festését :)

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-01 20:13   [ Eltüntet ]   [ # 471297 ]  
Veterán

festékbolti nitrohigító, acetonmentes körömlakklemosó?)

Ilyen sorrendben egészségtelen és hatékony.

Ki mivel tisztítja az airbrush pisztolyt?

Festékenként alkohollal, kifestett egységenként Vallejo AB cleanerrel.

Ha holnapra kell, akkor elég a körömlakklemosó, télen nem vicces a nitrot a szobában szagolgatni (vagyis pontosabben vicces smile )

Aláírás 

Galéria: http://www.coolminiornot.com/artist/Lone+Lemming
WIP: http://www.coolminiornot.com/forums/showthread.php?62863-Lone-Lemming-s-WIP

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-01 19:18   [ Eltüntet ]   [ # 471295 ]  
Veterán
_Svindler_ - 2018-01-01 18:37

Nem kaptam Vallejosat.

Viszont a brush cleaner amit kaptam nem jó az airbrushoz, mert a festéket elmasszásítja. Ma próbáltam ki.

Akkor gyors kérdés:
- mivel lehet tisztítani az airbrush pisztolyt és hol lehet beszerezni, ha nem elérhető a vallejos.
(festékbolti nitrohigító, acetonmentes körömlakklemosó?)

Ki mivel tisztítja az airbrush pisztolyt? (Ja, vízbázisú akrilfestéket használok Citadell/Vallejo)

Holnapra kellene:)

Sv

Nitro higito.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-01 18:37   [ Eltüntet ]   [ # 471293 ]  
Veterán

Nem kaptam Vallejosat.

Viszont a brush cleaner amit kaptam nem jó az airbrushoz, mert a festéket elmasszásítja. Ma próbáltam ki.

Akkor gyors kérdés:
- mivel lehet tisztítani az airbrush pisztolyt és hol lehet beszerezni, ha nem elérhető a vallejos.
(festékbolti nitrohigító, acetonmentes körömlakklemosó?)

Ki mivel tisztítja az airbrush pisztolyt? (Ja, vízbázisú akrilfestéket használok Citadell/Vallejo)

Holnapra kellene:)

Sv

Aláírás 

You must gather your party before venturing forth…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-29 22:44   [ Eltüntet ]   [ # 471252 ]  
Veterán

Vallejosat kaptál?

Amúgy aceton is nagyon jó, acetonmentes körömlakklemosó is jó, utóbbi kicsit kevésbé egészségtelen.
Én gyakori mosáshoz aldis bioetanolt használok, és néha fújom át AB mosóval.

Aláírás 

Galéria: http://www.coolminiornot.com/artist/Lone+Lemming
WIP: http://www.coolminiornot.com/forums/showthread.php?62863-Lone-Lemming-s-WIP

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-29 14:48   [ Eltüntet ]   [ # 471234 ]  
Veterán

Egy gyors kérdés. Elfogyott a vallejo airbrush tisztító folyadékom és lótottam-futottam ma a városban, hogy szerezzek, de nem volt, végül egy modellüzletben akiket felhívtam tudtak adni. Viszont benéztem vagy az eladó értette félre és kaptam brushcleaner folyadékot - ezt itthon vettem észre.

Szerintetek használhatom airbrush tisztításra? Oldószernek oldószer. Nincs kedvem visszamenni és kicserélni.

Sima aceton az nem jó erre a célra?

Köszi előre is.

Sv

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-09 15:46   [ Eltüntet ]   [ # 470901 ]  
Veterán

igen, lehet gond nelkul tovabb festeni.

viszont nem tudom melyik GW matt lakkra gondolsz, csak fenyes es selyemfenyut gyartanak.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-09 13:33   [ Eltüntet ]   [ # 470899 ]  
Veterán

Köszi a válaszokat, a “kimegyek az erkélyre gyorsan lealapozok 1 figurát, spuri be” bejött, nem folyt meg sehol, szép lett az alapozás!

Másik kérdésem: Lakkozott felületre minden további nélkül lehet festeni? Mondjuk GW-s matt-al lakkozott figurára festhetek még?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 20:47   [ Eltüntet ]   [ # 470847 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-12-06 13:20
Freddy Krueger - 2017-12-06 12:42

Hát, ügyesen kell. Én eddig összesen egyszer vagy kétszer fújtam mellé doboznak.

iigazabol nem az a gond.
Hanem fujasnal jo adag a levegobe kerul.
Fujas utan ugye dobozt elteszed, de a levegoben levo festek meg egy ideig szall, majd par ora alatt megall a padlon (ahol addigra mar nincs ott a doboz + legmozgas ugyis odebbviszi.

A vegeredmeny: hiaba nem fujtam melle, ha par ora mulva vegigtorlom a csempet, akkor az alapozo szinet latni a torloruhan.

Szoval bar hasznalhato a dolog, de erdemes 1-2 ora mulva rendesen felmosni / falon levo csempeket vegigtorolni.

Megerősítem, nagyobb mennyiségű figura alapozása után porként ül meg a festék a vízszintes felületeken, mint az ajtó-, ablakkeret, polc. Én zárt, nem huzatos helységben fújok amit nem lehet kiszellőztetni így aztán büdös is van meg por is smile

Aláírás 

GHB avagy Górugrány Hadijátékos Blogja
————————————————————————————————
“Success is 1% inspiration, 98% perspiration, and 2% attention to detail.”

Phil Dunphy

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 18:27   [ Eltüntet ]   [ # 470843 ]  
Veterán

Nem feltétlenül. Akkor látszik jól, ha poros felületre “hullik” a levegőből.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 17:17   [ Eltüntet ]   [ # 470840 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-12-06 13:20
Freddy Krueger - 2017-12-06 12:42

Hát, ügyesen kell. Én eddig összesen egyszer vagy kétszer fújtam mellé doboznak.

iigazabol nem az a gond.
Hanem fujasnal jo adag a levegobe kerul.
Fujas utan ugye dobozt elteszed, de a levegoben levo festek meg egy ideig szall, majd par ora alatt megall a padlon (ahol addigra mar nincs ott a doboz + legmozgas ugyis odebbviszi.

A vegeredmeny: hiaba nem fujtam melle, ha par ora mulva vegigtorlom a csempet, akkor az alapozo szinet latni a torloruhan.

Szoval bar hasznalhato a dolog, de erdemes 1-2 ora mulva rendesen felmosni / falon levo csempeket vegigtorolni.

Ilyet se tapasztaltam még eddig, pedig legtöbbször feketével fújok, annak jól kellene látszania.

Aláírás 

[ Profil ]  

1 ennyiből: 69
1

‹‹ Figurafestés      Tereptárgyak ››