Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 71
1
Ecsetek és festékek
Dátum: 2018-04-22 12:31   [ Eltüntet ]   [ # 473468 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2018-04-22 10:25

Az egyetlen, ami eszembe jut, hogy ilyesmi az a “Warcolours”.

http://www.warcolours.com/index.php?route=product/category&path=59

bar alapvetoen nem latom ertelmet komplett szettek vasarlasanak (szinek jo resze sosem lesz hasznalva), de a full set egesz jo ar/ertek arannyal rendelkezik. 150 euroert 92 szin.

Áh, ezaz, örök hálám ! smile

Aláírás 

Thousands of tons of armour and guns Making it’s way through the sand Our panzer battalion is back for revenge Artillery sweeping the land.!
T.S.J.K. Hévíz

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-22 10:25   [ Eltüntet ]   [ # 473464 ]  
Veterán

Az egyetlen, ami eszembe jut, hogy ilyesmi az a “Warcolours”.

http://www.warcolours.com/index.php?route=product/category&path=59

bar alapvetoen nem latom ertelmet komplett szettek vasarlasanak (szinek jo resze sosem lesz hasznalva), de a full set egesz jo ar/ertek arannyal rendelkezik. 150 euroert 92 szin.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-22 10:07   [ Eltüntet ]   [ # 473462 ]  
Veterán

Sziasztok !

Egy kis segítséget szeretnék kérni, keresek egy festék típust vagy márkát de sajnos csak annyi maradt meg, hogy a tégelye hasonló a Vallejohoz, többnyire egyszínű illetve egy fekete koponya található rajta amit leginkább Boba Fett jelvényéhez tudnék hasonlítani, nem sok info de remélem valaki tud segíteni.

A válaszokat előre is köszönöm!

Csatolt képek
star_wars_boba_fett_symbol_decal_window_sticker_2a6f82b6.jpg
 Aláírás 

Thousands of tons of armour and guns Making it’s way through the sand Our panzer battalion is back for revenge Artillery sweeping the land.!
T.S.J.K. Hévíz

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-18 20:16   [ Eltüntet ]   [ # 473407 ]  
Veterán

Strong Tone Ink
Szinte mindig van belőle készleten.

Aláírás 

Love & Peace

Bear Pirates Go To Hell!

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-18 19:13   [ Eltüntet ]   [ # 473406 ]  
Veterán

Pont most rendeltünk kétszer is scale-t smile Ha nézed pl. Infinity csoportot, elkaphatod a következőt.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-18 19:12   [ Eltüntet ]   [ # 473405 ]  
Veterán
Heterodyne - 2018-04-18 18:53

A Vallejo liquid metal airbrusholható? Mivel alapozzak alá?

nem szeretned smile. alap ala akarmelyik akrilszin (pl fekete, mint legtobb femnel)

A scale75 ill. Army painter strong tone ink itthon beszerezhetetlen (örülnék, ha ebben tévednék).

eselyes, de mas is megoldotta. Alt talalni neten olyan boltot, ahonnan postaval egyutt is olcsobb, mint Mo-n megvenni.

Az alclad tényleg jó (a króm-ot használtam már belőle), de hogyan/mivel árnyékolod?

sotetebb femszin, fekete (matt szeru inkabb)

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-18 18:53   [ Eltüntet ]   [ # 473404 ]  
Veterán

A Vallejo liquid metal airbrusholható? Mivel alapozzak alá?
A scale75 ill. Army painter strong tone ink itthon beszerezhetetlen (örülnék, ha ebben tévednék).
Az alclad tényleg jó (a króm-ot használtam már belőle), de hogyan/mivel árnyékolod?

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-18 12:31   [ Eltüntet ]   [ # 473399 ]  
Veterán

- GW-base-ben levo aranyszinek (retributor armor, balthasar gold) eleg jok erre a celra
- Vallejo liquid metal sorbol az old gold es tarsai szinten (ezek nem vizzel higitandok)
- mivel a scale75 femszinei szuperek, igy az itteni arany is ajanlhato (dwarven gold, elven gold)

- legjobb az alclad(2) - pale gold , de higito alapu szoval szobaban csak ha rendes elszivot is hasznalsz, kulonben buzleni fog a lakas. Raadasul kimondottan AB-hez vannak, szoval ecsettel kevesbe jo.

arnyalasokhoz kb akarmelyik barna/lila jo (agrax earthshade, strong tone ink, stb)
vilagositashoz Vallejo Metal mediumot vagy scale75 white alchemy-t ajanlom. Mivel akril szinek keverhetoek egymassal, igy nem fontos 1 adott gyartonal maradni.

Kivetel persze az alclad, ahol egy vilagos alclad(2) szin ajanlott (aluminium, white aluminium)

—————

fentiekbol akarmelyik jo, de ha egyaltalan nincs arany szined, akkor vagy a Scale75-ot vagy a GW-t hasznalnam.

Amit en vennek: GW-RetributorArmor, Scale75-WhiteAlchemy, ArmyPAinter-StrongToneInk

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-18 09:58   [ Eltüntet ]   [ # 473395 ]  
Veterán

A legjobb aranyfestéket keresem, ha airbrushba is használható az plusz előny, de a lényeg, hogy a fő (és szinte az egyetlen) szín lenne.
Mivel aranyat sosem használtam alapszínként, érdekelne, hogy melyik a legjobb és van e trükkje (alapozás, árnyékolástechnika stb.).
Válaszokat előre is köszönöm.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-10 11:04   [ Eltüntet ]   [ # 473239 ]  
Veterán
Zuzamek - 2018-04-09 17:28

Sziasztok!

A tinta a mély részekben fehér foltot hagy. Mi ennek az oka? Vége a tintának?
Nem igazán találtam megoldást.

A tinta szar, te meg túl vastagon tolod. Én terpentinnel+művészolajjal szoktam az ilyen árnyékolást kimosni/újrahúzni (óvatosan vele, ha nincs jól alapozva, az alapréteget is leszedi). Újratintázással ne próbálkozz, feloldja a dzsuvát, de nem tünteti el, ha megszárad, újra kicsapódik.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-09 17:28   [ Eltüntet ]   [ # 473227 ]  
Veterán

Sziasztok!

A tinta a mély részekben fehér foltot hagy. Mi ennek az oka? Vége a tintának?
Nem igazán találtam megoldást.

Csatolt képek
IMG_20180409_182008_01_01_01.jpg
[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-01 21:29   [ Eltüntet ]   [ # 473128 ]  
Veterán

bar apr 1, de:

chameleon nem az, kgb vagy ki probalta nemreg. Sokmindenre azert nem jo, de pl Tzeench demonokhoz pl szuper. (+1-2 szin mas dolgokhoz mint pl Alpha Legion CSM-ek)

spider… draga kiszerelese a hajlakkos/crackle-lakkos modszernek. (eloszor Massivevoodoo-n olvasva, de pl video a hajlakkrol, 2013-bol: https://www.youtube.com/watch?v=LtljheSIydY )
legnagyobb baja: baromi ‘torekeny’, bemutatokra cipelni hogy egybe maradjon kin.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2018-04-01 20:20   [ Eltüntet ]   [ # 473126 ]  
Veterán

Ez jó cuccosnak tűnik,  remélem nem áprilisi tréfa : Spider Serum and Chameleon Paints

Aláírás 

Galéria: http://www.coolminiornot.com/artist/Lone+Lemming
WIP: http://www.coolminiornot.com/forums/showthread.php?62863-Lone-Lemming-s-WIP

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-19 14:51   [ Eltüntet ]   [ # 472865 ]  
Veterán
NON PLUS ULTRA - 2018-03-15 09:11

Update szárazecsethez: Szerintem nem feltétlenül a legleharcoltabb ecseted a legjobb szárazecseteléshez, legalábbis nem minden helyzetben. Mikor finom részleteket szárazecsetelsz akkor fontos, hogy ne legyen túl kócos az ecseted. Erre én egy olcsó Italeri 2-es lapos ecsetet használok, ha kezd pöndörödni a szálak vége a használattól akkor picit visszavágom körömcsipesszel. Nem hosszúéletű az ecset de van mindig egy marékkal.
Nagy felületekre a nagyobb lapos ecsetek jobbak, szintén dedikált szárazecseteket használok erre, pl a GW szárazecseteket nagyon jónak találom. A régi rossz ecseteket is fel lehet használni persze de pontos munkához pontos ecsetek kellenek itt is.

Ja, szerintem is így van. Én van, hogy keményebb szőrű normál ecsetet veszek (nem a legdrágábbat persze), és azt már nullkilométeresen levágom egyenesre és beállítom szárazecsetelésre.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-19 14:07   [ Eltüntet ]   [ # 472864 ]  
Veterán

WnNS7mini helyett a simat? persze, hogy erdemes

WnNS7 helyett Raph/Rosemary-t? nem, kb ugyanazok.
A kulonbseg:
- Rosemary(Series33) picit rosszabb (valahol WnN es Vallejo kozott, szoval szinte lenyegtelen), de kb fel-harmad aron van.
- Raphaell nekem jobban kezre all (puhabb, jobb washokhoz es glazeekhez, rosszabb apro reszletekhez), de arban-minosegben kb. azonos

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-19 12:50   [ Eltüntet ]   [ # 472858 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2018-03-15 10:09
Zsolti - 2018-03-13 16:19

(mivel mini helyett a simat vagy Raphaell/Rosemary-t hasznalok).
.

Ezeket érdemes kipróbálni?

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-16 16:15   [ Eltüntet ]   [ # 472798 ]  
Veterán
Belial - 2018-03-15 13:35

Na akkor még egy dolog.
Az ecset tisztitorol mi a véleményetek??

Művészellátóst vegyél az nekem tökjól működik. és nem is egetrengető az ára.

Aláírás 

Alba Regia Hadijáték Klub

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-15 13:35   [ Eltüntet ]   [ # 472774 ]  
Veterán

Na akkor még egy dolog.
Az ecset tisztitorol mi a véleményetek??

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-15 10:09   [ Eltüntet ]   [ # 472771 ]  
Veterán
Zsolti - 2018-03-13 16:19

Ugyanitt, aki tudja honnan lehet miniature szériából szerezni 0 vagy1-est, sikítson, kéne 1-2 db.

https://www.gerstaecker.de/

0-s 6,30 euro (kb 2000Ft)
1-s 6,91 (2200Ft)

postat nem tudom mennyi…. ohh valtoztattak a felteteleken (150 euro alatt kulfoldre nem postaznak…) akkor mindegy is.

+ most nezem, van 1db 0-s es 1db 1-esem is a WnN7Series7Mini-bol, amit az eletben nem fogok hasznalni (mivel mini helyett a simat vagy Raphaell/Rosemary-t hasznalok). Husvetkor (2 het mulva) Mo-rol tudom oket postazni.

——————-
NonPlus:
- elsosorban nem leharcolt, hanem uj, de olcso ecsetet ajanlottam
- masodsorban de a leharcoltak is tokeletesek erre. A kocos reszt olloval visszavagom amig megint zavaro nem lesz. 1-3 alkalommal megteheto a legtobb ecsetnel.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-15 09:11   [ Eltüntet ]   [ # 472769 ]  
Veterán

Update szárazecsethez: Szerintem nem feltétlenül a legleharcoltabb ecseted a legjobb szárazecseteléshez, legalábbis nem minden helyzetben. Mikor finom részleteket szárazecsetelsz akkor fontos, hogy ne legyen túl kócos az ecseted. Erre én egy olcsó Italeri 2-es lapos ecsetet használok, ha kezd pöndörödni a szálak vége a használattól akkor picit visszavágom körömcsipesszel. Nem hosszúéletű az ecset de van mindig egy marékkal.
Nagy felületekre a nagyobb lapos ecsetek jobbak, szintén dedikált szárazecseteket használok erre, pl a GW szárazecseteket nagyon jónak találom. A régi rossz ecseteket is fel lehet használni persze de pontos munkához pontos ecsetek kellenek itt is.

Aláírás 

FOK JULLE NAAIERS!

[ Profil ]  

1 ennyiből: 71
1

‹‹ Figurafestés      Tereptárgyak ››