Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 68
1
Ecsetek és festékek
Dátum: 2017-12-09 15:46   [ Eltüntet ]   [ # 470901 ]  
Veterán

igen, lehet gond nelkul tovabb festeni.

viszont nem tudom melyik GW matt lakkra gondolsz, csak fenyes es selyemfenyut gyartanak.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-09 13:33   [ Eltüntet ]   [ # 470899 ]  
Veterán

Köszi a válaszokat, a “kimegyek az erkélyre gyorsan lealapozok 1 figurát, spuri be” bejött, nem folyt meg sehol, szép lett az alapozás!

Másik kérdésem: Lakkozott felületre minden további nélkül lehet festeni? Mondjuk GW-s matt-al lakkozott figurára festhetek még?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 20:47   [ Eltüntet ]   [ # 470847 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-12-06 13:20
Freddy Krueger - 2017-12-06 12:42

Hát, ügyesen kell. Én eddig összesen egyszer vagy kétszer fújtam mellé doboznak.

iigazabol nem az a gond.
Hanem fujasnal jo adag a levegobe kerul.
Fujas utan ugye dobozt elteszed, de a levegoben levo festek meg egy ideig szall, majd par ora alatt megall a padlon (ahol addigra mar nincs ott a doboz + legmozgas ugyis odebbviszi.

A vegeredmeny: hiaba nem fujtam melle, ha par ora mulva vegigtorlom a csempet, akkor az alapozo szinet latni a torloruhan.

Szoval bar hasznalhato a dolog, de erdemes 1-2 ora mulva rendesen felmosni / falon levo csempeket vegigtorolni.

Megerősítem, nagyobb mennyiségű figura alapozása után porként ül meg a festék a vízszintes felületeken, mint az ajtó-, ablakkeret, polc. Én zárt, nem huzatos helységben fújok amit nem lehet kiszellőztetni így aztán büdös is van meg por is smile

Aláírás 

GHB avagy Górugrány Hadijátékos Blogja
————————————————————————————————
“Success is 1% inspiration, 98% perspiration, and 2% attention to detail.”

Phil Dunphy

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 18:27   [ Eltüntet ]   [ # 470843 ]  
Veterán

Nem feltétlenül. Akkor látszik jól, ha poros felületre “hullik” a levegőből.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 17:17   [ Eltüntet ]   [ # 470840 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-12-06 13:20

Hát, ügyesen kell. Én eddig összesen egyszer vagy kétszer fújtam mellé doboznak.

iigazabol nem az a gond.
Fujas utan ugye dobozt elteszed, de a levegoben levo festek meg egy ideig szall, majd par ora alatt megall a padlon (ahol addigra mar nincs ott a doboz + legmozgas ugyis odebbviszi.

A vegeredmeny: hiaba nem fujtam melle, ha par ora mulva vegigtorlom a csempet, akkor az alapozo szinet latni a torloruhan.

Szoval bar hasznalhato a dolog, de erdemes 1-2 ora mulva rendesen felmosni / falon levo csempeket vegigtorolni.

Ilyet se tapasztaltam még eddig, pedig legtöbbször feketével fújok, annak jól kellene látszania.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 13:20   [ Eltüntet ]   [ # 470832 ]  
Veterán

iigazabol nem az a gond.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 12:43   [ Eltüntet ]   [ # 470828 ]  
Veterán

Szemétledobó+dobozok (vagy örülnek a lakók az új freskóknak :D)

Aláírás 

We’re not here to destroy THE game, we’re here to destroy YOUR game

As you know, the key to victory is the element of surprise. Surprise!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 12:42   [ Eltüntet ]   [ # 470827 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-12-06 11:49

Én éjszaka a folyosón szoktam. Akkor már senki nem járkál.

ehhez nem volt merszem, igy maradt az alagsor.
mostani hazban meg nem tul jo otlet, mert a folyoson sok a szonyeg.

Nálunk nagyon jól lehet, négyemeletes társasház, legfelső emelet, kicsi a forgalom.

Freddy Krueger - 2017-12-06 11:28

Én mindig makettesdobozok tetejében alapozok: nagy, lapos dobozok, de még elég magas az oldaluk ahhoz, hogy a kifújó festék nagyját megfogják.

szinten jo otlet, pl DarkImperium/BlightWar/AoS alapdoboz szuper erre.

A furdoszobaban ezt hasznalom en is, de… nos amikor kesobb felmosok, akkor erosen latszik, hogy mennyi megy valojaban melle / mennyi van a levegoben mikor a dobozt mar elteszed.

Hát, ügyesen kell. Én eddig összesen egyszer vagy kétszer fújtam mellé doboznak. Igaz, sokszor inkább több lépésben alapozok, először egyik irányból fújom, aztán, ha megszáradt, megfordítom, és úgy a másikból, így kisebb az egy fújásra jutó bejárt szögtartomány=> könnyebb a dobozban tartani.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 11:49   [ Eltüntet ]   [ # 470821 ]  
Veterán

ehhez nem volt merszem, igy maradt az alagsor.
mostani hazban meg nem tul jo otlet, mert a folyoson sok a szonyeg.

Freddy Krueger - 2017-12-06 11:28

Én mindig makettesdobozok tetejében alapozok: nagy, lapos dobozok, de még elég magas az oldaluk ahhoz, hogy a kifújó festék nagyját megfogják.

szinten jo otlet, pl DarkImperium/BlightWar/AoS alapdoboz szuper erre.

A furdoszobaban ezt hasznalom en is, de… nos amikor kesobb felmosok, akkor erosen latszik, hogy mennyi megy valojaban melle / mennyi van a levegoben mikor a dobozt mar elteszed.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 11:28   [ Eltüntet ]   [ # 470820 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-12-06 11:24

—ami esetleg ujsag melle megy, ott vallvonas, hogy a sok koszhoz kepest meg sem latszik

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 11:25   [ Eltüntet ]   [ # 470819 ]  
Veterán
Csempa - 2017-12-06 10:42

Akkor ti ilyenkor hogy oldjátok meg? Panelben lakok, garázs nincsen sajna, a szobába meg azért nem akarok alapozni… smile

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 11:24   [ Eltüntet ]   [ # 470818 ]  
Veterán
Csempa - 2017-12-06 10:42

Akkor ti ilyenkor hogy oldjátok meg? Panelben lakok, garázs nincsen sajna, a szobába meg azért nem akarok alapozni… smile

panelban 2 megoldas mukodott nekem:
- ha van erkely, akkor:
—spray felraz, figura kezbefog
—ajto kinyit, gyorsan fuj, majd vissza szobaba (annyira gyorsan nem hul le se a palack, se a figura, hogy gond legyen belole)

- de mivel otthon nem volt erkelyunk, igy a gyakoribb modszer:
—alagsorba lemegy
—ujsagot leterit jo nagy feluleten
—figurakat alapoz
—ami esetleg ujsag melle megy, ott vallvonas, hogy a sok koszhoz kepest meg sem latszik

(- nem annyira ajanlott, de mostani lakasban telen ezt tudom csak csinalni:
—furdoszobabat ujsagokkal kitapetaz (ami esetleg igy is mellemegy, azt csemperol konnyu lemosni)
—alapozas
—kov par oraban furdoszoba elkerulese a sprayben levo higito szaga miatt

alternativa, hogy telen azt festem, ami le van alapozva / ecsettel alapozok / Airbrushal alapozok
)

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 10:42   [ Eltüntet ]   [ # 470816 ]  
Veterán

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 09:36   [ Eltüntet ]   [ # 470814 ]  
Veterán

A nagyon hideggel az a gond, hogy a festék nem jön ki a palackból illetve nem a legjobb keveredési aránnyal működik. Azaz több hajtógázzal kevesebb festék érkezik, ami végül azt fogja eredményezni, hogy marad festék a palackban hajtógáz nélkül, amit már nem lehet kifújni. Ez az egyik probléma. A másik, hogy a hideg miatt az oldószer nem olyan ütemben párolog el a festékből, ha egyáltalán, ahogy az nekünk jó lenne. Így a festék megfolyik illetve azokat az anyagokat amiket az oldószer old (kedvenc műanyag figurád, aminek a konvertálásába 20+ munkaórát öltél) bizony meg is marhatja. Kb. ezért írhatják a flakonokra, hogy optimálisan 16-25 fok között használjuk a festéket, ami amúgy nonszensz szűk tartomány.

Aláírás 

GHB avagy Górugrány Hadijátékos Blogja
————————————————————————————————
“Success is 1% inspiration, 98% perspiration, and 2% attention to detail.”

Phil Dunphy

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 09:29   [ Eltüntet ]   [ # 470813 ]  
Veterán

Már problema.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 08:22   [ Eltüntet ]   [ # 470812 ]  
Veterán

Sziasztok. Több helyen olvastam hogy hidegebb/melegebb időben nem szabad spray el alapozni Nyáron egyszer a majd 40 fok miatt ezt észrevettem. Az lenne a kérdésem, hogy a mostani minusz pár fok már elég ahhoz hogy ne legyen szép az alapozás, vagy még nem probléma?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-06 08:22   [ Eltüntet ]   [ # 470811 ]  
Veterán

Sziasztok. Több helyen olvastam hogy hidegebb/melegebb időben nem szabad spray el alapozni Nyáron egyszer a majd 40 fok miatt ezt észrevettem. Az lenne a kérdésem, hogy a mostani minusz pár fok már elég ahhoz hogy ne legyen szép az alapozás, vagy még nem probléma?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-08 20:05   [ Eltüntet ]   [ # 469176 ]  
Veterán

de hogyan oldod meg, hogy a festék tényleges színét bevidd

Ezzel kezdtem.

Persze csináltam olyan változatot is, hogy a Vallejo PDF-jeiből (pölö VMC) szedtem ki az RGB értékeket.

Aláírás 

Galéria: http://www.coolminiornot.com/artist/Lone+Lemming
WIP: http://www.coolminiornot.com/forums/showthread.php?62863-Lone-Lemming-s-WIP

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-08 19:58   [ Eltüntet ]   [ # 469175 ]  
Veterán

Amúgy ez a színeket összeszorozgatja, és abból kiadja, milyen festéket használj egész jó ötlet, és még működhet is, de hogyan oldod meg, hogy a festék tényleges színét bevidd? U.a. színt nagyon sok féle színűnek lehet fényképezni, kamerától, fényektől akármitől függően.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-08 19:49   [ Eltüntet ]   [ # 469173 ]  
Veterán

Olyat már GIMPben csináltam, hogy egy adott RGB színhez melyik festék áll a legközelebb (color pick + végigfutok a festékszíneken, hogy melyiknek a legkisebb a távolsága), de nem voltam elégedett az eredménnyel, így jött a bővített változat.

Aláírás 

Galéria: http://www.coolminiornot.com/artist/Lone+Lemming
WIP: http://www.coolminiornot.com/forums/showthread.php?62863-Lone-Lemming-s-WIP

[ Profil ]  

1 ennyiből: 68
1

‹‹ Figurafestés      Tereptárgyak ››