Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

63 ennyiből: 67
63
Ecsetek és festékek
Dátum: 2007-09-05 12:51   [ Eltüntet ]   [ # 50883 ]  
Moderátor

Valóban nem, csak átfutottam, de nem is állítottam hogy átolvastam smile

De amennyien ecsetet nyalogatnak, csak kellett volna már valakinek emiatt, hogy baja legyen (de szép mondat)

Az meg, hogy “rákkeltõ”... hát manapság egyrészt mindenre rámondják, másrészt továbbra sincs bizonyíték.
Mindenesetre továbbra is várom a fejleményeket.

[ Profil ]  
Dátum: 2007-09-05 12:41   [ Eltüntet ]   [ # 50882 ]  
Adminisztrátor

Mint említettem, pletyka.
Ami engem illet, néha nyalogatom az ecsetet a hegye miatt, de akkor nem, amikor festék van rajta, és nem is olyan gyakran, mint mások, akik magukat valóban ecsetnyalogatóknak nevezik. Az ecset hegyét leginkább a festék felvételekor, a szár pödörgetésével tartom fenn.

Azt pedig kétlem, hogy röpke 4 perc alatt átolvastál mindent, amit összehordtak azon a fórumon. smile

[ Profil ]  
Dátum: 2007-09-05 12:36   [ Eltüntet ]   [ # 50881 ]  
Moderátor

Stark, szerintem ecsetnyalogatás közben te is elnyaltál már egy pár kiló festéket, ehhez képest van bajod? smile Vonatkozik ez minden régebb óta festõ emberkére. Átnéztem a linket, de szerintem nincs ok aggodalomra.

[ Profil ]  
Dátum: 2007-09-05 12:32   [ Eltüntet ]   [ # 50880 ]  
Adminisztrátor

Elkezdtek pletykák terjedni, hogy a Vallejo festékek mérgezõek. Az Angol nyelvet bíróknak itt a link:
Toxicity of Vallejo Paints

[ Profil ]  
Dátum: 2007-07-11 12:17   [ Eltüntet ]   [ # 50879 ]  
Veterán

Á hogy erre nem gondoltam :D

Csak azért kérdeztem,hogy esetleg hátha létezik,vmi speciális festék,de akkor ok

Köszi ! smile

Aláírás 

“Holy SHIT! IT’S SIGMAR!’’ Mircea screamed in horror. ‘‘GAME OVER MAN, GAME OVER!”
Of course im putting lots of points into vampires! The name of my army book is Warhammer: Vampire counts, not Warhammer: Random undead!
“Can you blame the doll, for the master’s poor stitching?”
I am the light inside, heed my voice!

[ Profil ]  
Dátum: 2007-07-11 12:10   [ Eltüntet ]   [ # 50878 ]  
Veterán

falfesték? smile

[ Profil ]  
Dátum: 2007-07-11 11:56   [ Eltüntet ]   [ # 50877 ]  
Veterán

Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni.

Egy lányka ismerõsöm megkért arra hogy a szobája falára rajzoljak ilyne nonfigurativ mintákat.

Nos iylen célra miylne féle festék lenne a legalkamasabb?

Aláírás 

“Holy SHIT! IT’S SIGMAR!’’ Mircea screamed in horror. ‘‘GAME OVER MAN, GAME OVER!”
Of course im putting lots of points into vampires! The name of my army book is Warhammer: Vampire counts, not Warhammer: Random undead!
“Can you blame the doll, for the master’s poor stitching?”
I am the light inside, heed my voice!

[ Profil ]  
Dátum: 2007-04-30 10:14   [ Eltüntet ]   [ # 50876 ]  
Veterán

Sziasztok!

A Rackham festékek milyenek a Citadel-hez képest? Milyen nehéz velük festeni? Megérik az árukat?

A múltkor vettem vallejo festékeket, csak azóta ugye bezárt a gyanta palota, máshol pedig nem lehet kapni, max netes rendelés.

Milyen festékek vannak még, amik jók?

köszi
chipie

haat, parszor mar irtam a dolgokat, de meg 1x.

Rackham: surubb, sokkal, alap GWnel kicsit jobban fed, a doboza viszont erosen katasztrofa (vagy nem jon festek, vagy kulon ki kell nyitni es a folost visszatuszkolni), bar ez utobbi hozzaszokassal eltunik mint gond, mert megtanulod,hogy mennyire kell a tubust megnyomni.
A Rackham festek elvileg kicsit szemcses, nem tul egyenletes. Nagy higitasnal ez csunyan bejott, de 2-3 retegnel mar nem latvanyos. Kicsit tobbet kellene probalnom nekem is, mert most meg nagyon fura.

szerintem megernek az arukat, ha kozben nem jott volna ki meg 1-2 fajta (igaz azok neten rendelhetoek meg)

ami meg van:
Vallejo: ismered, olyan smile kiszereles nekem tetszik, szinpaletta szinten
Andrea: fabulis.hu-n (vagy hol) talan kaphato, spanyol mini-ceg arulja, teljesen ugyanaz, mint a Vallejo Model Color. Ugyanugy 17ml
PrivateerPress P3: itthon ugy tudom nem kaphato, brutal jol fed a tegelybol (1 reteg, sarganal feketen esetleg 2, igy seregfestesre szuper), higitva meg nagyon jol kezelheto blendinghez es tarsaihoz.kiszerelese jo, mennyiseg is (17ml)
GW foundation: en megprobalnam a helyedben seregbe alapretegnek, troll fogja arulni mostanaban itthon.
Reaper Master Series: nem probaltam, de sok jot hallottam rola, szinten neten at rendelheto.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2007-04-30 01:43   [ Eltüntet ]   [ # 50875 ]  
Akolitus

Sziasztok!

A Rackham festékek milyenek a Citadel-hez képest? Milyen nehéz velük festeni? Megérik az árukat?

A múltkor vettem vallejo festékeket, csak azóta ugye bezárt a gyanta palota, máshol pedig nem lehet kapni, max netes rendelés.

Milyen festékek vannak még, amik jók?

köszi
chipie

[ Profil ]  
Dátum: 2006-12-29 20:30   [ Eltüntet ]   [ # 50874 ]  
Akolitus

Köszi a válaszokat, már csak egy dolog. A sima szintetikus higgító is jó a revellhez ugye?
Z

Aláírás 

Live fast, die young.

[ Profil ]  
Dátum: 2006-12-29 16:16   [ Eltüntet ]   [ # 50873 ]  
Veterán

Üdv!

Én olajfestékkel festek, és szerintem abszolút jó. Mivel lassabban szárad, szerintem blendinghez és társihoz ezerszer jobb.
Arra vigyázz, hogy vízzel nem lehet hígítani, hígítsd benzinnel, amit gyõgyszertárban lehet kapni. (Tûzveszélyes, nem kell mondanom, ne cigizz festés közben)
A fémfigurákon nem tapad meg oylan jól direktben, ezért mindenképp érdemes jól lemosni meg akrillal lealapozni õket, de utána mehet rá az olaj.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2006-12-29 15:23   [ Eltüntet ]   [ # 50872 ]  
Veterán

meg vigyázz a revell festékkel,h a tégely szélére ne kerüljön anyag,mer pik-pakk beszárad..meg az olajfesték sokkal lassabban szárad,mint az akril alapú,és büdös is! smile ja,és jóval vastagabb rétegben is fed,ezért ha nem vigyázol,eltömíti a finom részeket a figurán-tehát ha kezdõ vagy,akkor érdemes elõtte kipróbálni vmi máson..

[ Profil ]  
Dátum: 2006-12-29 14:38   [ Eltüntet ]   [ # 50871 ]  
Veterán

a contacta az ecsetes ragasztó. ugyanolyan mint a tûs, csak lassabban szárad 1 picivel. A makettezõk fõleg akkor használják ha nagy darabokat ragasztanak össze pl egy repülõtörzs 2 oldalát. Illetve asszem az átlátszó cuccokat is lehet vele rendesen vagy mi…
A revell meg zsír jó a babákhoz, nagyon szépen fed, én is azzal kezdtem. Csak az a probléma vele hogy mivel nem víz alapú, ezért problémásabb higítani, meg ugye nem tudod keverni a gw-sel.
A Tamiya akril az meg karaj, simán higítható vízzel ha jól rémlik még keverhetõ is a gw-s festékekkel… Szóval kidobni semmiképpen ne, simán használható, de ha majd újakat veszel inkább gw-set érdemes

[ Profil ]  
Dátum: 2006-12-29 14:33   [ Eltüntet ]   [ # 50870 ]  
Akolitus

Hali
A karácsonyi rokonlátogatáskor megleptek egy nagy doboz használt modellfestékkel, nagy része már beszáradt, de van egy pár ami még egész jónak tûnik. A kérdésem tehát az lenne, hogy jól tudom-e hogy a Revell vestékek olaj alapúak, és ha igen ajánlatos-e 40K figurákhoz? Azon kívül sima higító jó a higításhoz (ilyen nutella állagú a cucc)?
A másik fajta amit kaptam az meg Tamiya Color, ez meg akril. Ezekbe mivel lehetne életet lehelni? Alkohol?
A dobozban volt még egy Revelles cucc az van rá írva hogy Contacta liquid, folyékony cement. Ez mi a szösz? Az egész úgy néz ki mint egy körömlakk, kis ecset is van benne és színtelen folyadék van benne aminek elég kicsi a vizkozitása. Mire való eZ?
A válaszokat elõre is köszi
Z

Aláírás 

Live fast, die young.

[ Profil ]  
Dátum: 2006-12-26 15:50   [ Eltüntet ]   [ # 50869 ]  
Veterán

Revell Color 16 = VMC 914 Green ochre.
nem 100% pontos, de VGC 63 Desert Yellow eleg jol kozelit, annak a GW megfeleloje meg a hasonlonevu szin (desert yellow (61-83))

jo sotet homokszin kulonben az eredeti, a VGC/GW szin sztem kicsit vilagosabb, mint kelleni fog, de ok a legkozelebbi hasonlosagok.

forras:
http://www.acrylicosvallejo.com/
itt van a VMC/VGC lista, es van osszehasonlitas a gyartok kozott.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2006-12-26 15:38   [ Eltüntet ]   [ # 50868 ]  
Veterán

Yo!

Tud nekem segíteni valaki az alábbi a problémám:

Tomb King sereget festegetek és a talpakat eddig lekentem homokszínre és arra jött homok és eddig ez nagyon frankón néz ki, szóval a többit is ilyenre akarom, na most itt a gond, hogy jól beszáradt a homokszínû festékem. Na a lényeg az hogy a

REVELL COLOR MATT 16 festéknek (homok színû smile ) melyik gw-s szín felel meg legjobban szerintetek? vagy létezik esetleg ilyen átváltó tábla? nagyon megköszönöm a segítséget!

Üdv!

[ Profil ]  
Dátum: 2006-08-17 16:26   [ Eltüntet ]   [ # 50867 ]  
Veterán

A Vallejonak vannak lakkjai, több féle (matt, selymes, fényes) különbözõ kiszerelésben (sprékanna grin, model AIR festékszórókba, és “sima” dobozos is ecsetekhez). Meg lehet próbálni.

http://www.acrylicosvallejo.com/

Aláírás 

„Hogysem tíz barátot szerezzek képmutatással, inkább szerzek őszinteségemmel száz ellenséget.”

[ Profil ]  
Dátum: 2006-08-17 16:17   [ Eltüntet ]   [ # 50866 ]  
Veterán

meg en sem talaltam. Igy marad a festekbolti matt spray es a remeny, hogy jo lesz.
amit most hasznalok csillog, de nem veszes—> SM-nel maradok ennel, tobbihez ecsetes cucc maradt nekem.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2006-08-17 16:11   [ Eltüntet ]   [ # 50865 ]  
Veterán

Yo!

Szerintetek milyen lakk felel meg leginkább a GW-s matt lakknak? (purity seal) mert hogy az már nincsen, ami helyette van Satin Varnish purity seal néven az viszont ratyi mert túl csillog. Ja és fújósba kellene, mert macerás végigkenni az összes babát…. nos uraim?

[ Profil ]  
Dátum: 2006-08-12 20:12   [ Eltüntet ]   [ # 50864 ]  
Újonc

köszönöm a gyors válaszokat.
hát, ha “csak” ezek kaphatók, akkor boldogtalan leszek, mert keresnem kell más árnyalatokat.
maxxxxx: kösz, ezt megtaláltam, de azt gondoltam, h mivel rövid a lista, csak a vízalapú revell-eket tartalmazza. ezek szerint csak azok vannak benne, amiknek van vallejo megfeleõje?
(off: mért nem jelenik meg az avatar, amit feltöltöttem magamnak?)

[ Profil ]  

63 ennyiből: 67
63

‹‹ Figurafestés      Tereptárgyak ››