Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

63 ennyiből: 66
63
Ecsetek és festékek
Dátum: 2006-04-12 19:31   [ Eltüntet ]   [ # 50852 ]  
Akolitus

Ejh!! Nah mire leírtam az elõzõ hozzászólásomat, addigra, már 2 használhatóbb válasz is érkezett.

[ Profil ]  
Dátum: 2006-04-12 19:29   [ Eltüntet ]   [ # 50851 ]  
Akolitus

Hát én Érctõl kérdeztem ugyanezt és azt mondta, h lehet azért, mert zsíros kézzel fogdosom õket. Mondjuk nekem tényleg izzadós a tenyerem. Azt mondta, ha izzadós kézzel fogjuk meg õket és ráfestünk, akkor lekophat a festék.
Ennek az ellenszere lehet a lakkozás, Csak a többiek, felhívták rá a figyelmemet, h akkor annyira már nem is néznek ki jól, és ez szerintem is igaz.

Nah remlélem valaki tud vmi agyas dolgot mondani Tussky kérdésére, mert ez engem is érdekel.

[ Profil ]  
Dátum: 2006-04-12 19:28   [ Eltüntet ]   [ # 50850 ]  
Veterán

Üdv!

Kopás: zsírtalanítani kell õket festés elõtt, bõ szappanos vízzel lemosni, hogy a fogdosás (összerakás) közben rákerült retek meg a gyári formaleválasztó (nem tudom, fröccsöntésnél van-e iylen. Mindegy.) trutyi lejöjjön róla.

[ Profil ]  
Dátum: 2006-04-12 19:24   [ Eltüntet ]   [ # 50849 ]  
Adminisztrátor

Lehetséges, hogy régi a festéked és már nem homogén az eloszlása benne a hordozóanyagnak és a festékpigmenteknek. Ha csak egyes festékek produkálják ezt a jelenséget, akkor valszeg valami ilyesmi lehet mögötte. Még akkor is simán lehet, ha nemrégen vetted õket, ki tudja mennyi ideje álltak a boltban, raktárban, akárhol.

Milyen festék egyébként, GW vagy Vallejo, esetleg valami más?

A kopás ellen kész figurák esetében lakkozás, folyamatban levõknél pedig csak a fokozott figyelem segít. Érdemes a figurát a festés idõtartamára rögzíted valamire, parafadugóra, festékestégelyre, ilyesmire, és vigyázz, hogy csak a legszükségesebb esetben érj a figurához. Ha nem alapozol, akkor is jobban kopnak a figurák.

[ Profil ]  
Dátum: 2006-04-12 18:29   [ Eltüntet ]   [ # 50848 ]  
Veterán

Két kérdésem lenne:
Miért van az,hogy ilyen kis gömbök jelennek meg a festett felületen,olyan,mintha kis festékcsomók lennének ?Az alapozást szép vékony rétegekben csinállom,háromszor egymás után.Az ecseteket és a színkeverõtálkát pormentes helyen tartom.A festékeimet is kb 1 percig rázom minden festés elött.A figurákkat amíg nem dolgozok velük,egy dobozban tartom,szintén pormentes helyen tartva õket.A festéket úgy viszem fel,hogy elég vizes legyen ahhoz,hogy ne legyen túrós,de még fedjen is valamennyire.Ennek ellenére szép kis csomók jelennek meg a felületen,amit nem lehet úgy eltávolítani,hogy ne maradjon nyoma.Van valakinek ötlete ?

Kopás:egyszerûen nem értem,hogy miért de iszonyatosan kopnak a figuráim,még azok is,amiken dolgozok.Mint már említettem egy dobozban tartom õket,minden darab alá a blisterekben lévõ szivacsot teszem,valamint a festés ideje alatt is ilyen van alattuk.Ennek ellenére úgy néz ki,mintha dobálnám õket össze vissza.Mellékelek egy képet,hogy egyértelmû legyen,hogy mirõl van szó.

kép

[ Profil ]  
Dátum: 2006-04-03 19:16   [ Eltüntet ]   [ # 50847 ]  
Veterán

Hát másodszorra sokkal szebb lett az eredmény . Valószínû túl messzirõl fújtam , kevés felrázással.
Bár így is vastag lett így kicsit.

[ Profil ]  
Dátum: 2006-04-03 18:06   [ Eltüntet ]   [ # 50846 ]  
Adminisztrátor

Szerencsére engem még nem lepett meg ilyesmivel a Citadel spray, pedig csak azt használok. A felrázás az midenképp fontos dolog, ami még megeshet, hogy túl távolról fújtad, esetleg túl hideg/meleg volt, vagy a levegõ volt párás.

Másfelõl pedig ne várj tökéletes munkát egy spray-tõl. Akármilyen zseniálisan fújsz, lesznek olyan helyek, ahova nem megy elég festék és javítani kell. Emiatt nem érdemes 5 rétegben fújni. Én általában 2-3 réteget fújok, a rétegek közt megvárom, amíg rendesen megszárad. Táv figura és spray közt kb 20 cenit. A harmadik réteg az már inkább csak javító jellegû szokott lenni, mindig elõfordul, hogy valamilyen irányból nem fújom rendesen és maradnak fémes felületek.  Száradás után kis retusálás és mehet a festés.

Fura eredményeket egy meglehetõsen régi spray produkált nekem, amit kb 5 éve hagytam anyámék padlásán és nemrégiben megtaláltam. Azt gondoltam elsõre milyen fasza, de aztán amikor lefújtam vele egy figurát, ez a gondolatom el is szállt. Az alapozás egyenletes, de csúnya ragyás lett. Egy öntõkeretmaradékon kipróbáltam mégyegyszer, az eredmény ugyanez lett, így ment a spray a kukába.

[ Profil ]  
Dátum: 2006-04-03 10:41   [ Eltüntet ]   [ # 50845 ]  
Veterán

Remélem felráztam eléggé , de fene tudja , 1 percig tuti ráztam. A fõ probléma hogy a sarkokban kiszõrösödött a festék és ott kaparhatom le valahogy . Aztán újrafestés. :(

[ Profil ]  
Dátum: 2006-04-02 18:22   [ Eltüntet ]   [ # 50844 ]  
Veterán

Felráztad elötte rendesen ?A fehér valóban rosszul fed,de max 2 réteg elég neki,ha nem fehér színt akarsz felvinni,hanem valamilyen másmilyet.

[ Profil ]  
Dátum: 2006-04-02 17:59   [ Eltüntet ]   [ # 50843 ]  
Veterán

Teljesen ki vagyok akadva a citadel skull white spren. Hazavágtam vele majd fél éves konvertálásom eredményét. Rettentõ rosszul fedett , legalább az 5. réteg érte el a kellõ hatást , de így is javíthatom. Már most látszik hogy rengeteg munkám lesz mire elfogadható minõséget kihozok belõle. :(

[ Profil ]  
Dátum: 2006-02-06 21:21   [ Eltüntet ]   [ # 50842 ]  
Veterán

köszi. idõközben rájöttem. az aranyhoz tényleg jó, csak nem mertem odanyomni a fisen mázolt könytároshoz:) de jót tett neki

[ Profil ]  
Dátum: 2006-02-06 17:20   [ Eltüntet ]   [ # 50841 ]  
Veterán

Én viszont 18 éven át gyümölcstermesztést tanulva, kutatva és oktatva rá voltam kényszerítve - valamely szinten legalábbis :D , hogy azt a lehetõséget ,amelyet pl. szakközépiskolában is elvettek tõlünk ( csak oroszt lehetett tanulni, mást nem ) - önszorgalomból pótoljam !

Aláírás 

Kecskemét-Kerekegyházi Misfire Klub

[ Profil ]  
Dátum: 2006-02-06 16:48   [ Eltüntet ]   [ # 50840 ]  
Veterán

Mea Culpa, Mea Maxima Culpa! Angolul (se) sosem voltam jó növényekbõl.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2006-02-06 14:07   [ Eltüntet ]   [ # 50839 ]  
Veterán

Nem mintha nem lenne szinte mind1 ... de kertészként ismerve : gesztenye-barna tinta - a többi messzemenõen stimmel !

Aláírás 

Kecskemét-Kerekegyházi Misfire Klub

[ Profil ]  
Dátum: 2006-02-04 10:05   [ Eltüntet ]   [ # 50838 ]  
Veterán

jah, chestnut egesz jo aranyak sotetitesehez, meg rozsdahoz is, sot
langszorohoz / kipufogokhoz, csak ott meg kellhet kis fekete is (festek vagy tinta)

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2006-02-04 05:35   [ Eltüntet ]   [ # 50837 ]  
Veterán

mogyoró tinta. Sárgák, barnák bemosásához fõleg, esetleg barna felületek fényessé tételére, fémeken rozsdahatásra, ami tetszik.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2006-02-03 20:28   [ Eltüntet ]   [ # 50836 ]  
Veterán

és a chestnut ink?

[ Profil ]  
Dátum: 2006-02-03 16:59   [ Eltüntet ]   [ # 50835 ]  
Veterán

black ink: fekete tinta smile kisse atlatszobb, fenyesebb, erosebb, mint sima fekete, de jobban is folyik
femek bemosasahoz eleg jo.
varnish: lakk angolul smile

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2006-02-03 16:44   [ Eltüntet ]   [ # 50834 ]  
Veterán

Valaki tudna nekem segíteni mielõtt elcs***em a figukat hogy ezek mire valók?

Black Ink
Varnish

[ Profil ]  
Dátum: 2005-12-10 21:25   [ Eltüntet ]   [ # 50833 ]  
Veterán

1k köszönet smile

[ Profil ]  

63 ennyiből: 66
63

‹‹ Figurafestés      Tereptárgyak ››