Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

66 ennyiből: 67
66
Ecsetek és festékek
Dátum: 2005-11-06 17:42   [ Eltüntet ]   [ # 50823 ]  
Újonc

Szevasztok!
Lehet kapni különféle számítástechnikai boltokban meg asszem írószeres boltokban CD/DVD jelölõ tollakat, szép fekete színben. Szerintetek lehet-e ezt használni pl kisebb, apró részletek (szem, feliratok, stb.) “megfestésére” vékony ecset helyett?

[ Profil ]  
Dátum: 2005-07-19 11:29   [ Eltüntet ]   [ # 50822 ]  
Veterán

Mega Modell?
néha a Török Ignác utcai makettboltban is vannak jók

[ Profil ]  
Dátum: 2005-07-16 17:41   [ Eltüntet ]   [ # 50821 ]  
Veterán

Nem tudja valaki hogy hol lehet Gyõrben vagy környékén jó ecsethez hozzájutni mert én már egy csomó pénzt elcsesztem de még mindig nem teláltam normális ecsetet.

[ Profil ]  
Dátum: 2005-04-05 14:26   [ Eltüntet ]   [ # 50820 ]  
Moderátor

Ez így is volt az akril feltalálásáig smile Nem tudom pontosan hogyan csinálják…
Másik ilyen a bíbor volt. Kb. az 1 / tengerpart sûrûségû bíborcsigából nyerték, egy csigából kb. 1 cseppet. Nem hiába volt a királyok színe a bíbor (gondoljatok csak Bíborbanszületett Konstantinra), és ára az arany tízszerese.

[ Profil ]  
Dátum: 2005-04-05 14:16   [ Eltüntet ]   [ # 50819 ]  
Veterán

No akkor azt hiszem nem ilyennel fogom lefesteni az Ultramarinjaimat smile))

Aláírás 

“A humor égszínkék celofánjába be lehet csomagolni a napi gondok elnyűtt és véres alkatrészeit.” -Bohumil Hrabal-

[ Profil ]  
Dátum: 2005-04-04 21:09   [ Eltüntet ]   [ # 50818 ]  
Veterán

Csak mint érdekesség, ma találtam az Asztalos és Faipar 2005/3-as számában Szikszai László cikkében:

“Ultramarinkék. A lazúrkõbõl (lapis lazuli) nyerhetõ ultramarin a legszebb és legtisztább kék. Az olasz Oltramarino szó azt jelenti “tengerentúlról való”. A lazuritnak is nevezett féldrágakõ legfõbb lelõhelye Észak-Afganisztán hegyei közt a Szare-Szang völgyben (“a kõ lelõhelye”) meghúzódó bányák sora.
Ahhoz, hogy a finomra õrölt lazúrkõbõl festék legyen, gyantából, viaszból, mézgából és lenolajból a festékkészítõ pogácsákat gyúr. Miután napokon át gyúrja-gyömöszöli ezt a masszát, a pogácsákat hamulúggal vagy vízzel teli tálba teszi, azután két fával addig nyomkodja-gyömöszöli órákon át, míg a folyadék át nem itatódik a kék színnel. A kék folyadékot leönti egy tiszta tálba és hagyja kiszáradni. Miután a nedvesség kipárolog, a kék folyadékból gyönyörû porózus festék lesz. Az elsõ - szûz - sajtolás a legjobb. A további sajtolásból kapott szín kevésbé szép és értékes.
Az ultramarinkék az aranyat leszámítva sokáig a legdrágább festék volt. A reneszánsz festõk maguk nem is tudták megfizetni, megrendelõik, mecénásaik biztosították számukra a legszebb kék festéket. Ma az afganisztáni lazúrkõbõl reneszánsz recept szerint készült fél kiló ultramarin festék ára közel 2000 dollár (400 ezer Ft).”

Aláírás 

BGG profil.

[ Profil ]  
Dátum: 2005-03-26 13:09   [ Eltüntet ]   [ # 50817 ]  
Tag

Szerintem is hígítani kell, ha meg ecsetel fested nem ajánlatos teljesen belemártani a festékbe az ecsetet mert megszárad a tetején és csíkot húz, és akkor tényleg nem lessz egyenletes.

[ Profil ]  
Dátum: 2004-12-30 18:15   [ Eltüntet ]   [ # 50816 ]  
Veterán

Vagy másik megoldás, hogy adsz neki egy barna alapot, és erre mész a hígitott pirossal. És így még az árnyékok is jobban mutatnak majd talán

[ Profil ]  
Dátum: 2004-12-30 14:48   [ Eltüntet ]   [ # 50815 ]  
Adminisztrátor

Valószinüleg ha egy kis vízzel higítod õket és nem egy, hanem több rétegben fested, a rétegek között megfelelõ száradási idõt hagyva, akkor sima és egyenletes színt fogsz kapni.

[ Profil ]  
Dátum: 2004-12-30 14:45   [ Eltüntet ]   [ # 50814 ]  
Akolitus

Üdv festõ guruk!
Én BA-eket gyujtok és a festésükkel kapcsolatban lenne egx kérdésem.
Fekete spray-alap. Erre megyek gore reddel, aztán blood red. Mivel tudom javítani a két piros fedését?Valahogy túl sürü mindkettõ.
Mert mindíg olyan “csíkos-maszatos” lesz a festés, nem fed olyan szép egyenletesen, símán mint a fekete.
Segítséget/tanácsokat elõre is köszi.
Brolly

Aláírás 

Live fast, die young.

[ Profil ]  
Dátum: 2004-12-28 14:38   [ Eltüntet ]   [ # 50813 ]  
Veterán

Kedves Sonko!
Nagyon szépen köszönöm!

Aláírás 

GHB avagy Górugrány Hadijátékos Blogja
————————————————————————————————
“Success is 1% inspiration, 98% perspiration, and 2% attention to detail.”

Phil Dunphy

[ Profil ]  
Dátum: 2004-12-27 20:16   [ Eltüntet ]   [ # 50812 ]  
Moderátor

Vallejo-Gw színpárok

[ Profil ]  
Dátum: 2004-12-27 19:45   [ Eltüntet ]   [ # 50811 ]  
Veterán

A következõ Citadel festékeknek mi a Vallejo Game Color megfelelõje? Nézegettem a Warpon meg a saját oldalukon is, de nem bízok annyira a monitoromban, hogy pontosak lennének az árnyalatok. (Különösen a kék színek)
- Red Gore
- Enchanted Blue
- Regal Blue
- Dwarf Flesh
- Bronzed Flesh
- Elf Flesh
Persze ha van egy teljes lista annak is örülnék.

Aláírás 

Phil Dunphy

[ Profil ]  
Dátum: 2004-12-05 14:39   [ Eltüntet ]   [ # 50810 ]  
Veterán

matt lakk, vagy egy vizes átmosás. nagyon vizes

[ Profil ]  
Dátum: 2004-12-05 14:01   [ Eltüntet ]   [ # 50809 ]  
Moderátor

Lenne egy kérdésem : a figurákon a csillogást mivel lehet mexüntetni? Engem ugyanis eléggé zavar a “porcelán-marine” hatás…

[ Profil ]  
Dátum: 2004-11-30 17:06   [ Eltüntet ]   [ # 50808 ]  
Veterán

öühh, szal nem kell csapkodni, meleg vízbe (60 C) állítva nagyon kellemetes állagú (folyós, könnyen terülõ, vékony réteget adó, mégis jól fedõ) lesz, ha esetleg valaki ilyennel festene. akrilnál nem mûködik..
jut eszembe, használtok festésnél retardert?

[ Profil ]  
Dátum: 2004-11-23 23:23   [ Eltüntet ]   [ # 50807 ]  
Újonc

A leírásból következtetve,szerintem ugyanarról beszélünk:)

[ Profil ]  
Dátum: 2004-11-23 23:14   [ Eltüntet ]   [ # 50806 ]  
Moderátor

Ha testor féle model masterrõl beszélsz, én 550-ért vettem, és egész jók (bármely gw szín megvan). Szóval vagy elírtad, vagy írd meg a bolt címét smile
Állaguk kissé hígabb, de szépen fednek, fém tetejû üvegedényben vannak, ami jól zárható.Festés elõtt általában jól fel kell rázni õket, meg asztalhoz csapkodni, mert könnyen leülepszenek.

[ Profil ]  
Dátum: 2004-11-23 20:59   [ Eltüntet ]   [ # 50805 ]  
Újonc

Én festettem zománcfestékekkel,általában repcsiket, humbrol és testors márkájúval.Szerintem jól használhatóak,remekül fednek csak körülményesebbek mint a citadellek,higítózás stb..

[ Profil ]  
Dátum: 2004-11-23 20:11   [ Eltüntet ]   [ # 50804 ]  
Veterán

Sok makettezõ cég ad ki történelmi figurákat 1:32-es méretarányban. Ezek mûgyantából és fémbõl vannak, kis emelvényekre, mintegy mini diorámákba rendezve szokás elkészíteni. Kis hazánkban is mûvelik eme nemes mûvészetet, lapozzatok fel egy Pro Modell magazint és akárki megláthassa. Nem mondanám hogy ezek nem profi munkák. Ja és ezek az emberkék fõleg olajfestéket használnak. Érdemes lehet kipróbálni. Pl: a Model Master 15ml-s festékei olyan 250Ft körül vannak.

Aláírás 

Phil Dunphy

[ Profil ]  

66 ennyiből: 67
66

‹‹ Figurafestés      Tereptárgyak ››