Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

67 ennyiből: 69
67
Ecsetek és festékek
Dátum: 2006-02-03 16:59   [ Eltüntet ]   [ # 50835 ]  
Veterán

black ink: fekete tinta smile kisse atlatszobb, fenyesebb, erosebb, mint sima fekete, de jobban is folyik
femek bemosasahoz eleg jo.
varnish: lakk angolul smile

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2006-02-03 16:44   [ Eltüntet ]   [ # 50834 ]  
Veterán

Valaki tudna nekem segíteni mielõtt elcs***em a figukat hogy ezek mire valók?

Black Ink
Varnish

[ Profil ]  
Dátum: 2005-12-10 21:25   [ Eltüntet ]   [ # 50833 ]  
Veterán

1k köszönet smile

[ Profil ]  
Dátum: 2005-12-10 21:08   [ Eltüntet ]   [ # 50832 ]  
Veterán

Én használok. Ink készítésre tökéletes. additives, glazes, smoke Ez egy általános mindegyikrõl. Glaze medium Itt pedig egy részletes, képekkel.

Aláírás 

Beware the Palmtop Tiger!
Be individual!
http://www.l5r.com/images/crane_2.jpg
http://www.l5r.com/images/craneclan.jpg

[ Profil ]  
Dátum: 2005-12-10 20:53   [ Eltüntet ]   [ # 50831 ]  
Veterán

Használt már valaki Glaze mediumot ? Ez mit csinál tulajdonképpen ?

[ Profil ]  
Dátum: 2005-11-07 20:07   [ Eltüntet ]   [ # 50830 ]  
Veterán

A micropen néhány mikronnyi ‘hegyére’ gondoltam ... Én még sosem csinéltam ilyet, igazából nem is tudom hogyan kéne jól tartani a tollat - teljesen függõlegesen-e, csak vékonyan a felülethez érintve - nyilván azért is csinálok belõle ekkora feneket, mert még sosem próbáltam ki :DDDD

Aláírás 

Kecskemét-Kerekegyházi Misfire Klub

[ Profil ]  
Dátum: 2005-11-07 19:12   [ Eltüntet ]   [ # 50829 ]  
Adminisztrátor

Én konkrétan Blood Angel Space Marine figurán próbáltam ki, tehát piros az alap, és fekete tollat használtam. Egyrészt a figurán azokat a részeket lehet szépen megoldani vele, ahol ilyen áramkör-jellegû mélyedések vannak rajta (tipikusan a combon elõl van ilyen, a vádlin hátul, illetve az alkarokon fordul elõ, vonalak, négyzetek és kör alakban). Ide ha ecsettel fest be az ember, jó esély van rá hogy az ecsettel felmázolunk a vájat oldalára, peremére, és hülyén néz ki ha ez nem egyenletes. A tollal pont bele lehet húzni egy vonalat ebbe a résbe, és nagyon szép lesz. Másik amire használtam még, az a vállpáncél pereme és a vállpáncél nagy gömbfelületének az érintkezése, blacklining céljából, a gömbfelületre merõlegesen tartva a tollat, a peremet mint vonalzót használva.

Mindezt természetesen mikor már a festés készen van teljesen, de lakkozás elõtt. Néha becsúsznak hibák, megcsúszik az ember keze és lesz benne egy kanyar, vagy felszalad egy másik felületre, amit tintával lehet elmaszatolni vagy festéssel kell kicsit korrigálni, ezért jó a már kész figurán, de lakk elõtt.

Az eltömõdést nem értem, hogy mi és hogy tömõdhetne el, de nekem még nem volt ilyen, ebbõl adódóan smile

[ Profil ]  
Dátum: 2005-11-07 18:58   [ Eltüntet ]   [ # 50828 ]  
Veterán

S ez nektek mindig dolgozik is a figurán ( nem tömõdik el ) ????  Egyáltalán mikor kellene használni - ha kész a figura, de még lakkozás elõtt - vagy ha kész de lakkozás után ????

Aláírás 

Kecskemét-Kerekegyházi Misfire Klub

[ Profil ]  
Dátum: 2005-11-07 09:07   [ Eltüntet ]   [ # 50827 ]  
Veterán

Egészen 0.1 mm ig lehet kapni õket , én a Ferenciek terén vettem az ápiszban.

[ Profil ]  
Dátum: 2005-11-06 23:43   [ Eltüntet ]   [ # 50826 ]  
Adminisztrátor

Micropen a neve angolul, van ilyen márkanév is, és nevetséges áron lehet kapni a híresztelésekhez képest, pár száz forint egy darab, a vastagsága meg változó mint a rotringnak, láttam már 0,3 meg 0,5mm vastagságúban is.

Nekem speciel van egy fekete, és blackliningra tökéletes. A Nagymezõ utcai mûvészellátóban vettem, a jobb oldaliban.

[ Profil ]  
Dátum: 2005-11-06 19:47   [ Eltüntet ]   [ # 50825 ]  
Veterán

Viszont sokan mérnökök által használt tûfilcet javasolnak, csak hát az ha jól tudom nem él olcsó

[ Profil ]  
Dátum: 2005-11-06 19:33   [ Eltüntet ]   [ # 50824 ]  
Veterán

Szerintem nem nagyon lehet használni, mert nagyon elüt az állaga a festéktõl és olyan vékony, mint egy 3/0-ás ecset hegye soha nem lesz smile

[ Profil ]  
Dátum: 2005-11-06 17:42   [ Eltüntet ]   [ # 50823 ]  
Újonc

Szevasztok!
Lehet kapni különféle számítástechnikai boltokban meg asszem írószeres boltokban CD/DVD jelölõ tollakat, szép fekete színben. Szerintetek lehet-e ezt használni pl kisebb, apró részletek (szem, feliratok, stb.) “megfestésére” vékony ecset helyett?

[ Profil ]  
Dátum: 2005-07-19 11:29   [ Eltüntet ]   [ # 50822 ]  
Veterán

Mega Modell?
néha a Török Ignác utcai makettboltban is vannak jók

[ Profil ]  
Dátum: 2005-07-16 17:41   [ Eltüntet ]   [ # 50821 ]  
Veterán

Nem tudja valaki hogy hol lehet Gyõrben vagy környékén jó ecsethez hozzájutni mert én már egy csomó pénzt elcsesztem de még mindig nem teláltam normális ecsetet.

[ Profil ]  
Dátum: 2005-04-05 14:26   [ Eltüntet ]   [ # 50820 ]  
Moderátor

Ez így is volt az akril feltalálásáig smile Nem tudom pontosan hogyan csinálják…
Másik ilyen a bíbor volt. Kb. az 1 / tengerpart sûrûségû bíborcsigából nyerték, egy csigából kb. 1 cseppet. Nem hiába volt a királyok színe a bíbor (gondoljatok csak Bíborbanszületett Konstantinra), és ára az arany tízszerese.

[ Profil ]  
Dátum: 2005-04-05 14:16   [ Eltüntet ]   [ # 50819 ]  
Veterán

No akkor azt hiszem nem ilyennel fogom lefesteni az Ultramarinjaimat smile))

Aláírás 

“A humor égszínkék celofánjába be lehet csomagolni a napi gondok elnyűtt és véres alkatrészeit.” -Bohumil Hrabal-

[ Profil ]  
Dátum: 2005-04-04 21:09   [ Eltüntet ]   [ # 50818 ]  
Veterán

Csak mint érdekesség, ma találtam az Asztalos és Faipar 2005/3-as számában Szikszai László cikkében:

“Ultramarinkék. A lazúrkõbõl (lapis lazuli) nyerhetõ ultramarin a legszebb és legtisztább kék. Az olasz Oltramarino szó azt jelenti “tengerentúlról való”. A lazuritnak is nevezett féldrágakõ legfõbb lelõhelye Észak-Afganisztán hegyei közt a Szare-Szang völgyben (“a kõ lelõhelye”) meghúzódó bányák sora.
Ahhoz, hogy a finomra õrölt lazúrkõbõl festék legyen, gyantából, viaszból, mézgából és lenolajból a festékkészítõ pogácsákat gyúr. Miután napokon át gyúrja-gyömöszöli ezt a masszát, a pogácsákat hamulúggal vagy vízzel teli tálba teszi, azután két fával addig nyomkodja-gyömöszöli órákon át, míg a folyadék át nem itatódik a kék színnel. A kék folyadékot leönti egy tiszta tálba és hagyja kiszáradni. Miután a nedvesség kipárolog, a kék folyadékból gyönyörû porózus festék lesz. Az elsõ - szûz - sajtolás a legjobb. A további sajtolásból kapott szín kevésbé szép és értékes.
Az ultramarinkék az aranyat leszámítva sokáig a legdrágább festék volt. A reneszánsz festõk maguk nem is tudták megfizetni, megrendelõik, mecénásaik biztosították számukra a legszebb kék festéket. Ma az afganisztáni lazúrkõbõl reneszánsz recept szerint készült fél kiló ultramarin festék ára közel 2000 dollár (400 ezer Ft).”

Aláírás 

BGG profil.

[ Profil ]  
Dátum: 2005-03-26 13:09   [ Eltüntet ]   [ # 50817 ]  
Tag

Szerintem is hígítani kell, ha meg ecsetel fested nem ajánlatos teljesen belemártani a festékbe az ecsetet mert megszárad a tetején és csíkot húz, és akkor tényleg nem lessz egyenletes.

[ Profil ]  
Dátum: 2004-12-30 18:15   [ Eltüntet ]   [ # 50816 ]  
Veterán

Vagy másik megoldás, hogy adsz neki egy barna alapot, és erre mész a hígitott pirossal. És így még az árnyékok is jobban mutatnak majd talán

[ Profil ]  

67 ennyiből: 69
67

‹‹ Figurafestés      Tereptárgyak ››