Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

69 ennyiből: 69
69
Ecsetek és festékek
Dátum: 2004-10-15 10:09   [ Eltüntet ]   [ # 50795 ]  
Adminisztrátor

Szerintem nem kell kidobni. Drybrushra még lehet használni a teljesen szilárdra beszáradt akrilokat, gyakorlatilag úgy funkcionálnak, mint az általános iskolai vízfesték. Pici vizet teszel a felületére, és egy vastagabb ecsettel (GW féle Large Drybrush) elkezded masszírozni, és felold egy csomó festéket, ami ha ügyesen tetted a vizet, jó sűrű lesz. Ezt utána ki lehet törölni az ecsetből és tökéletesen drybrusholható.

Rendesen festeni is lehet vele így, csak az már nagyon macerás, tönkrevágja az ecsetet, meg ilyenek. Jobban megéri befektetett idő, energia meg ilyenek tekintetében ha az ember vesz egy új flakonnal.

Persze ezek mind a Citadel festékekre vannak alapozva, Vallejo festékről nehezen tudom elképzelni hogy beszárad a cseppentőn keresztül…

[ Profil ]  
Dátum: 2004-10-14 21:34   [ Eltüntet ]   [ # 50794 ]  
Veterán

remegés ellen két megoldás van.
1. csinálsz egy figuratartó és úgy festesz
2. a bábut az aszatlhoz támasztod. én így csinálom, a remegés 0

Koncz: annak vége. kidobós. A nem használt festékeket ajánlatos bizonyos időközönként alaposan átkeverni, esetleg higítani.

[ Profil ]  
Dátum: 2004-10-14 20:44   [ Eltüntet ]   [ # 50793 ]  
Tag

Ha egy vízfesték teljesen beszárad . Lehet valamit csinálni ?

[ Profil ]  
Dátum: 2004-10-03 17:16   [ Eltüntet ]   [ # 50792 ]  
Adminisztrátor

Nem akarom magam reklámozni, de ezen kérdések nagyrészére találhatsz válaszokat a figrafestésről írt cikkem második részében, ITT.

[ Profil ]  
Dátum: 2004-10-03 16:37   [ Eltüntet ]   [ # 50791 ]  
Veterán

Nekem is remeg a kezem, ráadásul én még néha nyomom is az ecsetet, és túl sok festéket viszek fel. Ez ellen úgy védekezek, hogy eléggé keményen hígítom a festéket, és festés közben, amikor látom, hogy az ecset hegye nem okés, akkor nyalogatom smile. 2/0-ás ecsetet használok, és most már megy a szem kifestése is vele.

Aláírás 

Beware the Palmtop Tiger!
Be individual!
http://www.l5r.com/images/crane_2.jpg
http://www.l5r.com/images/craneclan.jpg

[ Profil ]  
Dátum: 2004-10-03 15:35   [ Eltüntet ]   [ # 50790 ]  
Veterán

NYalogasd bőszen az ecseteidet, az jót tesz neki! vagy mosd ki őket szappanos vízben, ez összehúzza az ecset szőrszálait!
Nekem van egy 5/0ás ecsetem, ez elég jó apró részletek festésére pl szem. Régebben mindent ezzel festettem, újabban egy fine detail brusshal. Mikor újre kezembe vettem a 5ös ecsetemet, azt hittem megpusztulok, olyan kicsi volt!

[ Profil ]  
Dátum: 2004-10-03 15:22   [ Eltüntet ]  
Moderátor

Ezt a fórumot azért indítottam, hogy mindenki ideírhassa, milyen festéket, és ecsetet favorizál, és hogy miért.

Több kérdésem is lenne:
Vallejo, Testor, vagy Citadel? Melyik mire jó, hogy, mennyi?

Ecsetek:
Hogy akadályozzuk meg a kopást? Melyik ecset a legjobb? Személy szerint az a problémám,. hogy nincs elég kis ecsetem. A kezem ugyanis icipicit remeg (hát igen, a kor smile ), és ezért soxor elrontom a figukat.

[ Profil ]  

69 ennyiből: 69
69

‹‹ Figurafestés      Tereptárgyak ››