Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

2 ennyiből: 65
2
Ecsetek és festékek
Dátum: 2017-08-17 05:26   [ Eltüntet ]   [ # 467778 ]  
Újonc

Ahogy nézegetem most, Vallejo-ból nincsen névre pontos megfelelője ezeknek a GW-s festékeknek, ugye? Ezt így maximum nagyjából lehet belőni, hogy kb. olyan lehet?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-16 18:56   [ Eltüntet ]   [ # 467765 ]  
Veterán
Zsolti - 2017-08-16 13:09

Vallejo nem tudom mennyi most, 700-1000, és 17 ml.

690 :D

Aláírás 

Blogom:

Történelmi figuraelemzős, értékelős, tanácsadós, örömködős

Ha akad régi Warzone figurád, ne habozz értesíteni.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-16 13:24   [ Eltüntet ]   [ # 467754 ]  
Újonc

Értem. Köszönöm szépen! Neked is Zsolti! wink

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-16 13:09   [ Eltüntet ]   [ # 467751 ]  
Veterán

Vallejo nem tudom mennyi most, 700-1000, és 17 ml. Persze sereg fő színeit leszámítva úgyis tök mindegy, 10 vagy 17ml, mert nem fogod elhasználni smile

Festés gyakorláshoz érdemes egy-két fém figurát venni. Az első pár festésedet úgyis elrontod, a műanyag onnantól úgy marad, a fémet berakod egy befőttes üvegbe, felöntöd nitrohígítóval, hogy ellepje, kirakod az erkélyre, másnap levakarod fogkefével (gumikesztyűben), lemosod vízzel, és kezdheted elölről. Az új kezdődobozos figurák elég szépek, nem érdemes azokon gyakorolni a festést. Persze az egésznek a lényege, hogy élvezd, amit csinálsz, szóval ha azokat akarod festeni, akkor fesd azokat smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-16 12:59   [ Eltüntet ]   [ # 467750 ]  
Veterán

first strike-ra biztos eleg a festektartalom, dark millenuimra… a deathguard green es a macragge blue elfogyhat tobbi eleg ra.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-16 12:55   [ Eltüntet ]   [ # 467748 ]  
Újonc

Szuper, ez jó sok info! wink Egyelőre biztos, hogy semmi komolyat nem tervezek, maximum a Dark Imperium kezdődobozt vesszük meg közösbe és akkor ott szeretnék festegetni. Vagy a meglévő First Strike sett-ből is van még pár ki nem festett figura, hátha ott is megengedik, hogy kipróbáljak 1-et. smile Szóval iszonyatos pénzköltés nincs tervben, azért volt szimpatikus ez a 7000-es festék.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-16 12:41   [ Eltüntet ]   [ # 467745 ]  
Veterán

a legfobb kerdes, hogy a jovoben mennyit es mennyire szeretnel festeni.

Ha kb semmit/csak kiprobalni/2-3 figurat es tobbet nem, akkor ez a szett boven jo. A 3ml nem sok, de 10-15 figurara siman eleg. Eselyesen tobbre is. A szettben levo ecset hamarabb megy tonkre, minthogy a festek elfogyna.

——————————-

Ha jobban bele akarsz folyni a festesbe mint hobbyba, akkor viszont nem ajanlom.
Inkabb kb 8-10 alapszint+esetleges festeshez epp kelloeket megvenni (GW, Vallejo vagy Pentart):
- fekete, feher, kek, sarga, piros, barna, borszin, fem (+zold mert maceras mindig kek-sargabol kevergetni / meg 1 barna szin (borhoz arnyeknak vagy a masik barna melle arnyeknak/vilagositasnak, sokat segit, ha a 2 barnabol az egyik sargas a masik voroses barna))
- opcionalis, de eletet megkonnyiti par elokevert wash. Itt az GW-AgraxEarthshade/ArmyPainter-StronToneInk eleg, esetleges masodiknak a feketet erdemes beszerezni.
- nagyon opcionalis, de a GW-s textura festekek talpakhoz jol johetnek (bar en inkabb egy durvaszemcses strukturapasztat vettem DM-ben, ar a GW-ssel azonos volt, de 250ml 12 helyett, csereben feher, szoval pl wash-al szinezni kell)
- kesobbiekben meg ami epp kell, egyesevel. Pl hirtelen olyan figurat festesz, amin sok a rozsaszin, akkor veszel 1 rozsaszint, ha megtetszik egy arnyalat es hasznalni szeretned, akkor azt az 1 szint veszed meg. Igy szep lassan lesz eleg szin, nem kell rogton elejen pl a megaszettet 140000Ft-ert megvenni.

Festek arban GW/Vallejo kb azonos (1000Ft korul), Pentart 450Ft korul van.
Mondjuk ha megengedheted magadnak, akkor az ar ellenere a GW/Vallejo-val nem jarsz rosszul.
Pentart minosege nem rosszabb annyival, amennyivel olcsobb.

Ecset: Ami kell az 1db jo minosegu ami tartja a hegyet. Ami extrakent jo az par nagyon olcso ecset ecsetgyilkos dolgokhoz (szarazecseteles, ragaszto/textturafestek feluletre vitele)
- alapban valami jo minosegu muveszellatos 0 v 1-es meretu ecsetet ajanlok.
- GW-s ecsetek alapvetoen felejtosek, nekem nem volt jo tapasztalatom azokkal, amiket kiprobaltam.
- olcso ecset: kb mindegy, csak minel olcsobb legyen es lehetoleg puhaszoru (hogy ne a festeket kapard le vele hasznalatkor)

——————————-

A linkelt szettbol a szinek:
- Death Guard Green - szurkes zold
- Armageddon Dust - Textura festek talphoz
- Rakarth Flesh - borszin, de inkabb vilagos sargas barna
- Balthasar Gold - arany, femes festek
- Macragge Blue - kek
- Mephiston Red - piros
- Averland Sunset - sarga (bar nem eros, cserebe jobban fed)
- Agrax Earthshade - barna wash
- Mournfang Brown - voroses barna
- Abaddon Black - fekete
- Leadbelcher - acel, femes festek
- Bugman’s Glow - voroses barna borszin (arnyeknak jo, alap borszinnek szvsz sotet)
- Ceramite White - feher

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-16 12:05   [ Eltüntet ]   [ # 467743 ]  
Újonc

Sziasztok!

Egy Ilyennel szemeztem, de kedves barátom tegnap hívta fel a figyelmemet, hogy ez szuperjól hangzik árban, de kis 3ml-es adagokról beszélünk, ami szinte semmire nem elég, viszont egy színből egy nagy 12ml-es meg 1000-es körül mozog árban. Ha én totálisan kezdő vagyok és most szeretném kifesteni az első figuráimat, akkor azért megérheti ez a doboz vagy egészen másban gondolkozzak? És festéket milyet érdemes venni és hol? Nem profi cuccra gondolok, mert lehet toálisan béna vagyok az egészhez és felmegy majd a pumpa. smile Ehhez a dobozhoz adnak például egyet, de gondolom ezen kívül még minimum kell egy közepes meg egy nagyon kis vékony is…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-10 15:23   [ Eltüntet ]   [ # 467469 ]  
Veterán
Sztyopa - 2017-08-10 10:47

Nekem mindegy, fessetek drága ecsettel.

Ok, köszi az engedélyt :D

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-10 10:47   [ Eltüntet ]   [ # 467463 ]  
Veterán

Nekem mindegy, fessetek drága ecsettel.

Aláírás 

Alba Regia Hadijáték Klub

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-09 12:12   [ Eltüntet ]   [ # 467428 ]  
Veterán

Én kb. közepesen tudok festeni, és nekem elég nagy előrelépés volt a W&N mondjuk a Vallejohoz képest.

emlekszem, amikor kiprobaltam eloszor (Energy festoversenyen nyertem), azota nem veszek igazan olcsobbat (csak mast, ld raphaell ecsetek)

Zsolti - 2017-08-09 11:53

De a lényeg, hogy nem bántam meg, az 1-es fasza. Lehet, csak még lelkesedem az új miatt, de jobbnak tűnik, mint a 0-ás.

tovabb tartja magat. hegye meg kb ugyanakkora.
igazabol 0,1,2 ugyanolyan jo nekunk (szemtol nagyobb feluletekig eleg mind).

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-09 11:53   [ Eltüntet ]   [ # 467425 ]  
Veterán
Sztyopa - 2017-08-09 08:44

Vagy vegyé olcsóbb ecsetet.
Szerintem a w&n kicsit túl van hájpolva.
Tuti, hogy a nevet fizeted meg.
Én dolgoztam már 350 forintos munkácsy ecsettel is, azzal is lehet aranyat nyerni golden gobbón. Tudom mert van olyanom. smile

Hátrakötött kézzel is lehet úszni, csak nehezebb. Én kb. közepesen tudok festeni, és nekem elég nagy előrelépés volt a W&N mondjuk a Vallejohoz képest. Munkácsival is próbálkoztam párszor, szerintem azok még rosszabbak. A W&N-nek marha jó hegye van, és tartja is, sokáig. A Vallejonak pl. egész jó hegye van, ami elég hamar feladja. Lehet, hogy csak placebo (bár nem hinném), de nekem simán megéri kétszer annyiért a W&N. Bár golden gobbo közelében se voltam még smile

Lone Lemming - 2017-08-09 09:07

Zsolti:

Nullásat akartam venni, az már nincs a honlapon, és amikor rákérdeztem, tegnap ezt kaptam:

Jaja, 0-ás elfogyott, volt egy 0-som, olyat akartam venni még párat, hogy legyen tartalék, mert neten sokkal drágábban láttam (12 vagy 14 font volt nem tudom hol), aztán mire odaértem, már úgy emlékeztem, hogy 1-es ecsetem volt, és abból vásároltam be. De a lényeg, hogy nem bántam meg, az 1-es fasza. Lehet, csak még lelkesedem az új miatt, de jobbnak tűnik, mint a 0-ás.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-09 09:52   [ Eltüntet ]   [ # 467421 ]  
Veterán

nem Mo, de https://www.gerstaecker.de/

eddig jok (100%) a tapasztalataim veluk.
raadasul naluk van Raphaell 8404, 8408, DaVinci master is es idonkent akcioznak (20% vagy ingyen posta, valamikor a ketto egyszerre. Nna akkor szoktam tobbet is venni toluk)

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-09 09:07   [ Eltüntet ]   [ # 467419 ]  
Veterán

Sztyopa:

Érdekelne alternatíva is, de a Munkácsi meg Vallejo ecsetekkel annyira nem voltam elégedett, az meg, hogy egy évben +3 ecsetre fizetek +3kHUF-ot, annyira nem volt probléma.

Én dolgoztam már 350 forintos munkácsy ecsettel is, azzal is lehet aranyat nyerni golden gobbón. Tudom mert van olyanom.

Golden gobbóm nekem is van egy kupac raspberry

Zsolti:

Nullásat akartam venni, az már nincs a honlapon, és amikor rákérdeztem, tegnap ezt kaptam:

érdeklõdni szeretnék, hogy Winsor&Newton; Series 7 0-s ecset lesz-e a közeljövõben a boltban?

Nem, kifutó termék nálunk, már csak a webáruházban is látható méretek vannak.
A Kolibri 98-as szériát ajánlanám helyette:
https://muveszekboltja.hu/id/07661_Ecset-980-kor-Kolinszky-nyest-Kolibri

Aláírás 

Galéria: http://www.coolminiornot.com/artist/Lone+Lemming
WIP: http://www.coolminiornot.com/forums/showthread.php?62863-Lone-Lemming-s-WIP

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-09 08:44   [ Eltüntet ]   [ # 467418 ]  
Veterán

Én dolgoztam már 350 forintos munkácsy ecsettel is, azzal is lehet aranyat nyerni golden gobbón. Tudom mert van olyanom. smile

Aláírás 

Alba Regia Hadijáték Klub

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-08 19:10   [ Eltüntet ]   [ # 467411 ]  
Veterán
Lone Lemming - 2017-08-08 15:36

Most válaszoltak nekem, hogy a https://muveszekboltja.hu/-ban nem lehet többet W&N Series 7 ecsetet kapni, lesz helyette Kolibri. Ami van, az kifutó.

Azokat ismeri valaki?
Milyen minőségűek? Értem én, hogy feleannyiba kerül, de nem ok nélkül vettem eddig W&N-t.
És lehet valahol máshol Magyarországon Series 7 ecsetet venni?

Én pár hete voltam, és akkor még volt bőven. Szóval szerintem hívd fel őket, és kérdezz rá, hogy van-e.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-08 15:36   [ Eltüntet ]   [ # 467404 ]  
Veterán

Most válaszoltak nekem, hogy a https://muveszekboltja.hu/-ban nem lehet többet W&N Series 7 ecsetet kapni, lesz helyette Kolibri. Ami van, az kifutó.

Azokat ismeri valaki?
Milyen minőségűek? Értem én, hogy feleannyiba kerül, de nem ok nélkül vettem eddig W&N-t.
És lehet valahol máshol Magyarországon Series 7 ecsetet venni?

Aláírás 

Galéria: http://www.coolminiornot.com/artist/Lone+Lemming
WIP: http://www.coolminiornot.com/forums/showthread.php?62863-Lone-Lemming-s-WIP

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-20 16:28   [ Eltüntet ]   [ # 466935 ]  
Veterán
dreon - 2017-07-20 14:23

Üdv!
Ha valaki GW “silver dry paint” -et használt akkor a Necron Compund-ra gondolhatott?
(A gold azt gondolom h a sigmarite)
Köszi!

minden valoszinuseg szerint, gw-nel a dry szeriaban nincs mas ezust.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-20 14:23   [ Eltüntet ]   [ # 466932 ]  
Veterán

Üdv!
Ha valaki GW “silver dry paint” -et használt akkor a Necron Compund-ra gondolhatott?
(A gold azt gondolom h a sigmarite)
Köszi!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-30 15:53   [ Eltüntet ]   [ # 461564 ]  
Veterán

Köszi a választ, már lesem is az AP webshopját.

Feketénél még maradt a VGC Black-ből, ami tüneményesen fényesre szárad (argh), de mondjuk a végén a lakktól az is bemattul.

Aláírás 

Magyar Blood Bowl Liga

[ Profil ]  

2 ennyiből: 65
2

‹‹ Figurafestés      Tereptárgyak ››