Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

2 ennyiből: 67
2
Ecsetek és festékek
Dátum: 2017-09-16 15:02   [ Eltüntet ]   [ # 468539 ]  
Veterán

Pantone 289 színt szeretnék festeni. Hogy érdemes nekiállni a kikeverésnek, nem vagyok egy pró, vannak ilyen festékeim: VGC 70.021, 70.022, meg mindenféle Citadel kékek, ez szerint http://encycolorpedia.com/0c2340#paints még a VGC-k állnak hozzá közel.

Gondolom kéne venni vmi referencia palettát, aztán valahogy kevergetni. Ha valakinek van esetleg ezzel tapasztalata, szívesen fogadnék ötleteket, és hogy konkrétumot mondjak, ez a New England Patriots hivatalos kéke (vagy ha már itt tartunk, pirosa: Pantone 186), úhogy, ha valakinek van akár pont e színekkel előélete, az is jó lenne.

Aláírás 

Magyar Blood Bowl Liga

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-13 11:57   [ Eltüntet ]   [ # 468486 ]  
Veterán
_Svindler_ - 2017-09-13 11:34

Tehát akkor ne használjam…főleg egy műgyanta nőcin ne…

Ha már úgyis nálad van, és az unusedként továbbpasszolás nem opció, akkor azért egy próbát megér keretre, vagy valami ilyesmire fújva. Meg valamire a szar is jó, fújkáld el tereptárgyra, vagy mittudomén.
Csak ne adj érte pénzt.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-13 11:34   [ Eltüntet ]   [ # 468485 ]  
Veterán

Tehát akkor ne használjam…főleg egy műgyanta nőcin ne…

Aláírás 

You must gather your party before venturing forth…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-13 11:32   [ Eltüntet ]   [ # 468484 ]  
Veterán

Írtam Vallejonak, hogy szar a festékük (csak szebben megfogalmazva), azt mondták, küldenek másikat (meg kérték a batch code-ot, hogy rá tudjanak nézni). Ú, costumer service!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-13 10:31   [ Eltüntet ]   [ # 468482 ]  
Veterán
_Svindler_ - 2017-09-13 10:06

Sziasztok…a Vallejo fehér alapozó sprayről valakinek van tapasztalata? Boltoltam egyet és így kaptam, mert egyébként a GW-se szoktam meg.

Előre is köszi.

Sv

Fos.
Nem fed, csak összegyűlik a résekben.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-13 10:06   [ Eltüntet ]   [ # 468481 ]  
Veterán

Sziasztok…a Vallejo fehér alapozó sprayről valakinek van tapasztalata? Boltoltam egyet és így kaptam, mert egyébként a GW-se szoktam meg.

Előre is köszi.

Sv

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-05 18:58   [ Eltüntet ]   [ # 468313 ]  
Veterán
Zsolti - 2017-09-05 14:09

https://spikeybits.com/2016/04/truth-behind-gws-new-25-paint-brushes.html

Csak másfél éves cikk, szóval lehet csak nekem új de áll. a GW artificer ecseteit a W&N gyártja. Igazából sok jelentősége nincs, nyilván drágábban adják, mint a rendes W&N-t.

alig 2-2.5x-os ara van a GW valtozatnak (helyi voltban a WnN7-es 0-s 6-8 euro akciotol fuggoen—> kb 9-10$), de az, hogy WnN gyartja nem jelent semmit. WnN gyart 1$-os olcso ecsetet is.
Amit sok figurafesto kedvel az a 7-es szeria.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-05 14:09   [ Eltüntet ]   [ # 468302 ]  
Veterán

https://spikeybits.com/2016/04/truth-behind-gws-new-25-paint-brushes.html

Csak másfél éves cikk, szóval lehet csak nekem új de áll. a GW artificer ecseteit a W&N gyártja. Igazából sok jelentősége nincs, nyilván drágábban adják, mint a rendes W&N-t.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-29 22:50   [ Eltüntet ]   [ # 468142 ]  
Veterán

Nem akarok magamnak gyártani, csak olyat venni, ami utána nem rontja el az egész addigi munkámat smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-29 21:28   [ Eltüntet ]   [ # 468138 ]  
Veterán

Bemosó receptre még Lester Bursley oldalán lehet példát találni.

Aláírás 

Galéria: http://www.coolminiornot.com/artist/Lone+Lemming
WIP: http://www.coolminiornot.com/forums/showthread.php?62863-Lone-Lemming-s-WIP

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-28 05:55   [ Eltüntet ]   [ # 468104 ]  
Veterán
Zsolti - 2017-08-21 06:58

Akkor ha az új GW wash is szar, meg a Vallejo is, akkor mit használjak?

Ilyenkor az adott tubus a szar, vagy az összes olyan színű wash, esetleg az összes Vallejo?

Vallejo Inkeket használok még, azokkal nem volt eddig gondom, most a sepia wash az első, ami ilyen (ennek kicsit más a címkéje is).

Keverj magadnak bemosót.
Persze kényelmesebb ha megveszed, ezt én is aláírom, de a háború előtt, amikor nehéz volt beszerezni ilyen cuccokat, magam kevertem némi víz és pva segítséggel.

Aláírás 

Alba Regia Hadijáték Klub

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-22 21:20   [ Eltüntet ]   [ # 467974 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2017-08-22 16:44
Zsolti - 2017-08-22 16:15
Freddy Krueger - 2017-08-22 14:16
MAXXxxx - 2017-08-22 04:18
Freddy Krueger - 2017-08-21 22:41

Nem. Régen sok enamelt használtam, de a hígítós cuccokat (a művészolaj kivételével) le akarom építeni.

Pedig tamiya panel liner elég jó dolog járművekhez meg úgy általában is.

Weatheringhez használt terpentin a legtöbb enamelt úgy szedi szét, mint foxi a lábtörlőt, ez a fő bajom velük.
Emellett meg a sok ilyen-olyan hígító miatt akarok megszabadulni tőlük (melyik márka melyik szériája milyen hígítóval lesz ragacsos-fényes-matt-beszáradt- kínlódjon ezzel, akinek két anyja van), víz van a csapban és kész:) Régen sokat használtam, mert a katonai színek nem nagyon voltak akrilból, de mióta vannak, direkt nem veszek enamelt semmiből.

+ a hígító nem annyira egészséges

Ilyen mennyiségben meg gyakorisággal valószínűleg komoly kárt nem okoz, inkább a szarakodás, hogy minden márkát a saját hígítójával, mikor a boltban vagy festék, vagy hígító nincs, vagy, ha van, akkor fél év múlva megszüntetik a színt, a gyártót, vagy csak simán a forgalmazását, ha még azt sem, akkor csak simán 15 éve rohad a boltban, és már vagy félig beszáradt, de van, aki szerint a festékbolti is tuti, amit csak literes kiszerelésben lehet venni, de aztán kiderül, hogy mégsem jó, illetve úgy általában igen, csak pont ahhoz nem, amivel te festesz, vagy, ha igen, akkor fél év múlva változik meg vagy a hígító, vagy a festék összetétele, ja, és persze emellett országonként is eltérőek az előírások, így a német webshopban árult Termék(R)-ben a varjúhájat mókustakonnyal helyettesítették a magyar Termék(R)-hez képest, ami amúgy nem baj, csak pont annál a festéknél, amit te használsz, de erre csak akkor jössz rá, mikor már rajta van a maketten és fényes kék helyett matt rózsaszínre kezd száradni.

Az akrilnál kevesebb ilyen baj van (a Gunze akriljai hajlamosak száradás után is felszedni egymást, ha ecsettel festi az ember).

Ezzel szoptam én is egy kicsit. Nemrég vettem 1200 forintos Prisma fényeslakkot, amivel lefújva kb. minden gondom megoldódott, és az enamel bemosó is sokkal jobban becsusszan a vonalakhoz, a maradékot meg ecsettel vagy manipedi pálcával (keményebb, “hegyes” fültisztító) leszedem ha nagyobb felületről van szó. AK és Mig-féle enamel bemosókkal nagyon meg vagyok elégedve.

Vallejora visszatérve - egy fekete bemosót vettem tőlük nemrégiben, és nekem bejött.

Aláírás 

Blogom:

Történelmi figuraelemzős, értékelős, tanácsadós, örömködős

Ha akad régi Warzone figurád, ne habozz értesíteni.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-22 16:44   [ Eltüntet ]   [ # 467966 ]  
Veterán
Zsolti - 2017-08-22 16:15

Nem. Régen sok enamelt használtam, de a hígítós cuccokat (a művészolaj kivételével) le akarom építeni.

Weatheringhez használt terpentin a legtöbb enamelt úgy szedi szét, mint foxi a lábtörlőt, ez a fő bajom velük.
Emellett meg a sok ilyen-olyan hígító miatt akarok megszabadulni tőlük (melyik márka melyik szériája milyen hígítóval lesz ragacsos-fényes-matt-beszáradt- kínlódjon ezzel, akinek két anyja van), víz van a csapban és kész:) Régen sokat használtam, mert a katonai színek nem nagyon voltak akrilból, de mióta vannak, direkt nem veszek enamelt semmiből.

Ilyen mennyiségben meg gyakorisággal valószínűleg komoly kárt nem okoz, inkább a szarakodás, hogy minden márkát a saját hígítójával, mikor a boltban vagy festék, vagy hígító nincs, vagy, ha van, akkor fél év múlva megszüntetik a színt, a gyártót, vagy csak simán a forgalmazását, ha még azt sem, akkor csak simán 15 éve rohad a boltban, és már vagy félig beszáradt, de van, aki szerint a festékbolti is tuti, amit csak literes kiszerelésben lehet venni, de aztán kiderül, hogy mégsem jó, illetve úgy általában igen, csak pont ahhoz nem, amivel te festesz, vagy, ha igen, akkor fél év múlva változik meg vagy a hígító, vagy a festék összetétele, ja, és persze emellett országonként is eltérőek az előírások, így a német webshopban árult Termék(R)-ben a varjúhájat mókustakonnyal helyettesítették a magyar Termék(R)-hez képest, ami amúgy nem baj, csak pont annál a festéknél, amit te használsz, de erre csak akkor jössz rá, mikor már rajta van a maketten és fényes kék helyett matt rózsaszínre kezd száradni.

Az akrilnál kevesebb ilyen baj van (a Gunze akriljai hajlamosak száradás után is felszedni egymást, ha ecsettel festi az ember).

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-22 16:15   [ Eltüntet ]   [ # 467965 ]  
Veterán

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-22 14:16   [ Eltüntet ]   [ # 467961 ]  
Veterán

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-22 11:21   [ Eltüntet ]   [ # 467958 ]  
Veterán

nem, itt regi GW festek neven az altalad mutatott enchanted blue UTANI szeriara gondolok.
Szoval csak a most hasznalt szinek elotti szeria.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-22 11:18   [ Eltüntet ]   [ # 467957 ]  
Veterán

Zsolti: igen azokra gondoltam, de nem azonosak a konzervben levokkel.
1:1-Ben a régi gw washoknak(badab black, devlan mud, stb.) felelnek meg. Jobban mint a gw új wash-ai.

Azokat nem használtam, ezek voltak az utolsók, amiket használtam: http://images.nitrosell.com/product_images/2/256/gw_paint_enchantedblue.jpg (leszámítva egy-két tubus újat, hogy megnézzem, milyen az új tégely + egy blood for the blood godot, ami eléggé bejött)

régi gw festékről nekem mindig ez ugrik be smile http://www.bolterandchainsword.com/uploads/1312349487/gallery_28868_6369_301155.png

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-22 04:18   [ Eltüntet ]   [ # 467949 ]  
Veterán

Zsolti: igen azokra gondoltam, de nem azonosak a konzervben levokkel.
1:1-Ben a régi gw washoknak(badab black, devlan mud, stb.) felelnek meg. Jobban mint a gw új wash-ai.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-21 22:41   [ Eltüntet ]   [ # 467948 ]  
Veterán
zirrian - 2017-08-21 19:27
Freddy Krueger - 2017-08-21 09:54
Zsolti - 2017-08-21 06:58

Akkor ha az új GW wash is szar

Nem teljesen szar, annyi, hogy óvatosan kell használni, nem túl vastagon rétegekben. Én most is úgy használom, és nem para, pedig havonta egy tégely simán elfogy. A járműveknél szokott előjönni a gond, ahol hiába kenem vékonyan, a nagy méretű modellen így is van, ahol a kelleténél több összefolyik.

Enamel bemosókat nem próbáltad még? Járművekre nagyon jól használhatók.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-21 20:15   [ Eltüntet ]   [ # 467941 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-08-21 18:38
Zsolti - 2017-08-21 14:35

Army paintert használok, abban igazából az zavar, ami az egyik selling pointja, hogy telerakják műgyantával, és akkor már le se kell lakkoznod (feltéve, ha a festést úgy érted, hogy alapszín + dip). Persze ez még mindig sokkal jobb, mint a fehér izévé szárad smile

nem a dipping-es dobozra gondolok, hanem a vallejo tubusban levo “ink” nevu wash-okra.

Quickshade xy tone-jaim vannak, szerintem az u.a. mint ami a konzerv dobozban van. Nem tudom ez-e az ink, amire gondolsz.

[ Profil ]  

2 ennyiből: 67
2

‹‹ Figurafestés      Tereptárgyak ››