Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

3 ennyiből: 67
3
Ecsetek és festékek
Dátum: 2017-08-21 19:27   [ Eltüntet ]   [ # 467940 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2017-08-21 09:54
Zsolti - 2017-08-21 06:58

Akkor ha az új GW wash is szar

Nem teljesen szar, annyi, hogy óvatosan kell használni, nem túl vastagon rétegekben. Én most is úgy használom, és nem para, pedig havonta egy tégely simán elfogy. A járműveknél szokott előjönni a gond, ahol hiába kenem vékonyan, a nagy méretű modellen így is van, ahol a kelleténél több összefolyik.

Enamel bemosókat nem próbáltad még? Járművekre nagyon jól használhatók.

Aláírás 

Blogom:

Történelmi figuraelemzős, értékelős, tanácsadós, örömködős

Ha akad régi Warzone figurád, ne habozz értesíteni.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-21 18:38   [ Eltüntet ]   [ # 467938 ]  
Veterán
Zsolti - 2017-08-21 14:35

Army paintert használok, abban igazából az zavar, ami az egyik selling pointja, hogy telerakják műgyantával, és akkor már le se kell lakkoznod (feltéve, ha a festést úgy érted, hogy alapszín + dip). Persze ez még mindig sokkal jobb, mint a fehér izévé szárad smile

nem a dipping-es dobozra gondolok, hanem a vallejo tubusban levo “ink” nevu wash-okra.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-21 14:35   [ Eltüntet ]   [ # 467934 ]  
Veterán

Army paintert használok, abban igazából az zavar, ami az egyik selling pointja, hogy telerakják műgyantával, és akkor már le se kell lakkoznod (feltéve, ha a festést úgy érted, hogy alapszín + dip). Persze ez még mindig sokkal jobb, mint a fehér izévé szárad smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-21 14:26   [ Eltüntet ]   [ # 467933 ]  
Veterán

Akkor ha az új GW wash is szar, meg a Vallejo is, akkor mit használjak?

Ilyenkor az adott tubus a szar, vagy az összes olyan színű wash, esetleg az összes Vallejo?

Vallejo Inkeket használok még, azokkal nem volt eddig gondom, most a sepia wash az első, ami ilyen (ennek kicsit más a címkéje is).

MAXXxxx - 2017-08-21 07:17

Army Painter-eset smile

osszevissza.
Vallejonal eselyesen az osszes, GW-nel az elso par szeria volt nagyon gaz, ott is inkabb csak a fekete, tobbi kevesbe/nem. Mostaniak kb jok.

VGC-Inkek ok-sak, sot az ottani Sepiaval a tapasztalatom szuper.

Én használok Army Painter washokat olyanok, mint a GW-s régebbi wash-ok (Badab black, Devlan Mud és társaik).

Aláírás 

GHB avagy Górugrány Hadijátékos Blogja
————————————————————————————————
“Success is 1% inspiration, 98% perspiration, and 2% attention to detail.”

Phil Dunphy

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-21 12:26   [ Eltüntet ]   [ # 467929 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-08-21 06:47
Freddy Krueger - 2017-08-21 00:23

Vallejo wash nekem csak nem terült, fehér alapozó nem fedett, de elvileg lehet, hogy gyártanak olyan dolgot is, ami nem szar.

van.
Model es Air color szeria, liquid femek elvileg a texturaik es muvizeik.

Művízre most ráparáztam, én is a vallejosat használom, de azt mondják, hogy az évek alatt lassan zsugorodik.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-21 09:54   [ Eltüntet ]   [ # 467923 ]  
Veterán

Akkor ha az új GW wash is szar

Nem teljesen szar, annyi, hogy óvatosan kell használni, nem túl vastagon rétegekben. Én most is úgy használom, és nem para, pedig havonta egy tégely simán elfogy. A járműveknél szokott előjönni a gond, ahol hiába kenem vékonyan, a nagy méretű modellen így is van, ahol a kelleténél több összefolyik.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-21 07:17   [ Eltüntet ]   [ # 467919 ]  
Veterán

Army Painter-eset smile

osszevissza.
Vallejonal eselyesen az osszes, GW-nel az elso par szeria volt nagyon gaz, ott is inkabb csak a fekete, tobbi kevesbe/nem. Mostaniak kb jok.

VGC-Inkek ok-sak, sot az ottani Sepiaval a tapasztalatom szuper.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-21 06:58   [ Eltüntet ]   [ # 467918 ]  
Veterán

Akkor ha az új GW wash is szar, meg a Vallejo is, akkor mit használjak?

Ilyenkor az adott tubus a szar, vagy az összes olyan színű wash, esetleg az összes Vallejo?

Vallejo Inkeket használok még, azokkal nem volt eddig gondom, most a sepia wash az első, ami ilyen (ennek kicsit más a címkéje is).

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-21 06:47   [ Eltüntet ]   [ # 467917 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2017-08-21 00:23

Vallejo wash nekem csak nem terült, fehér alapozó nem fedett, de elvileg lehet, hogy gyártanak olyan dolgot is, ami nem szar.

van.
Model es Air color szeria, liquid femek elvileg a texturaik es muvizeik.
Wash-ok, pigmentek, szamomra a mostani Game Color szeria mind problemas volt, fem sorozatukat nem probaltam, ott a Scale75 / AirColor / Liquid boven eleg nekem.

Zsolti: kb megoldas, amit Freddy ir, majd a wash tobbe nem hasznalata.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-21 00:23   [ Eltüntet ]   [ # 467914 ]  
Veterán
Zsolti - 2017-08-20 23:20

Vallejo sepia wash-al volt valakinek olyan tapasztalata, hogy fehéres porszerű izévé száradt?

Hígítottam vízzel meg egy egész Sentinelt végigkentem vele, szóval habosodhatott is rendesen.

GW tintákkal van ilyen, ha túl sűrűn kened, akkor kicsapódik belőle valami. Terpentinnel vagy valami hígítóval le lehet szedni, ha nem félsz attól, hogy a terpentin mást is leszed. Újabb átmosás, átfestés nem segít, az anyag mindig felül a festék tetejére.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-20 23:20   [ Eltüntet ]   [ # 467911 ]  
Veterán

Vallejo sepia wash-al volt valakinek olyan tapasztalata, hogy fehéres porszerű izévé száradt?

Hígítottam vízzel meg egy egész Sentinelt végigkentem vele, szóval habosodhatott is rendesen.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-18 18:50   [ Eltüntet ]   [ # 467844 ]  
Újonc

Jók a sprék, kicsit több előkészület kell hozzá, de megéri, én pl nem egyben fújom őket hanem nagyobb részekre bontva, nem nagyon van olyan rész amit ne lehetne lefedni. 400 ml meg elég sok figurára elég.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-18 17:12   [ Eltüntet ]   [ # 467842 ]  
Veterán
Peace - 2017-08-17 16:14

Ilyennel mondjuk?

Valaki azt magyarázta, hogy nem mindenhova könnyű befújni vele, ahova mindenképp be kell nyúlni ecsettel…meg egy csomó kárba vész, ami elmegy a figura mellett…

Igen, viszont egyenletesen és vékonyan fed, és sokkal hamarabb végzel, mint ecsettel. Persze ecsettel is lehet egyenletesen és vékonyan dolgozni (sőt, érdemes is:)), csak az sokkal több macera.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-17 16:53   [ Eltüntet ]   [ # 467812 ]  
Veterán

Mennyi most egy fedőlakk spré?
Néztem obiba, van vízbázisú 400ml kiszerelésben 2300 forint. A selyemfényűt kipróbáltam szuper.
Megéri?

Aláírás 

Alba Regia Hadijáték Klub

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-17 16:14   [ Eltüntet ]   [ # 467810 ]  
Újonc

Ilyennel mondjuk?

Valaki azt magyarázta, hogy nem mindenhova könnyű befújni vele, ahova mindenképp be kell nyúlni ecsettel…meg egy csomó kárba vész, ami elmegy a figura mellett…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-17 13:39   [ Eltüntet ]   [ # 467806 ]  
Veterán
Peace - 2017-08-17 12:07

Szerintem sem. Főleg, hogy ötletem sincs mi az az airbrush, de az ára nem szimpi! :D :D :D

Köszi a bolt címet! wink

Viszont akkor a sprével tényleg jobban jársz, mint ezzel.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-17 12:07   [ Eltüntet ]   [ # 467800 ]  
Újonc

Szerintem sem. Főleg, hogy ötletem sincs mi az az airbrush, de az ára nem szimpi! :D :D :D

Köszi a bolt címet! wink

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-17 10:20   [ Eltüntet ]   [ # 467796 ]  
Veterán
Zsolti - 2017-08-17 09:38
MAXXxxx - 2017-08-17 09:20

De ha nem akarsz megoszulni meg festes elkezdese elott, akkor inkabb egy alapozo spray-t vegyel.

Vagy airbrusht

haat, ha valaki epp nekikezd es a kerdes, hogy kb 10k-ert vegyen 10GW festeket vagy 6k-ert a kezdoszettet, akkor nem hiszem, hogy alapozashoz 30-40k-ert egy AB keszlet beszerzese az optimalis lepes.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-17 09:38   [ Eltüntet ]   [ # 467795 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-08-17 09:20

De ha nem akarsz megoszulni meg festes elkezdese elott, akkor inkabb egy alapozo spray-t vegyel.

Vagy airbrusht

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-17 09:20   [ Eltüntet ]   [ # 467793 ]  
Veterán
Zsolti - 2017-08-17 09:08

Hát a conversion chart szerint a VGC Khaki megfelelője a VMC Ger. Cam. Beige WWII, csak az egyik kicsit vörösesebb a másik meg szürkésebb. Közel vannak, de tök egyértelmű a különbség. Mostanában meg rákattantam a VMC-re valamiért, úgyhogy inkább olyat vagy VAC-t vennék, de így marad a VGC.

ja, hogy ugy.
Conversion chartoknak nem szabad hinni smile, igazabol nem az van ott, hogy X=Y, hanem X-hez leghasonlobb szin az Y.
Rendes egyezes meg olyan egyertelmu szinekben, mint fekete, feher sincs.

Vallejo fekete alapozó-t tudok valahol venni esetleg Bp. belvárosban?

wargammers-nel kellene, hogy legyen, ok szoktak arulni.
(http://www.wargammers.hu/kategoria/surface-primer-60-ml.html ; 1077 Budapest Rózsa utca 38/a)

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  

3 ennyiből: 67
3

‹‹ Figurafestés      Tereptárgyak ››