Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

3 ennyiből: 65
3
Ecsetek és festékek
Dátum: 2017-01-30 15:18   [ Eltüntet ]   [ # 461563 ]  
Veterán
Swifty - 2017-01-30 15:06

Ezüst alapozót hol, milyent lehet/érdemes venni?

Egyáltalán, érdemes-e? Valamelyik feketére fessünk tutorialban Duncan azt szuggesztálta, hogy a fekete alapozót fessük le még egyszer feketével, mert az _más_ fekete (hm.. lol? nem lol? smile ), lehet ilyen ezüstnél is?

szvsz az Army Painteres(gun metal vagy plate mail metal, utobbi vilagosabb arnyalat) eleg jo.
Alternativa festekboltban / barkacsboltban femszinu spray. TTQ-ra boven jok. Seregnel meg megorulsz, mire elkeszulsz pepecselos modszerekkel.

Fekete lefestese feketevel: mert GW 30 ev alatt nem jutott el oda, hogy a ketto ugyanolyan legyen.
ArmyPainter, Warpaint, Vallejo, Scale75 mind elsore megoldotta a problemat.
Persze nyilvan azert, hogy a GW spray melle vegyel GW ecsetes alapozot is (duplan fizess).

Amugy a gond: ecsetes imperial primer matt, GW-s spray-es alapozo kicsit selyemfenyu.
Nem mintha az elso(nuln oil) wash utan, de legkesobb figura lakkozasa utan nem lenne tokmindegy.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-30 15:06   [ Eltüntet ]   [ # 461561 ]  
Veterán

Ezüst alapozót hol, milyent lehet/érdemes venni?

Egyáltalán, érdemes-e? Valamelyik feketére fessünk tutorialban Duncan azt szuggesztálta, hogy a fekete alapozót fessük le még egyszer feketével, mert az _más_ fekete (hm.. lol? nem lol? smile ), lehet ilyen ezüstnél is?

Aláírás 

Magyar Blood Bowl Liga

[ Profil ]  
Dátum: 2016-12-05 10:37   [ Eltüntet ]   [ # 459944 ]  
Veterán

muveszellatoban eleg korbenezni.

Amit erdemes:
- 1db minosegi ecset, kerek hegyes, lehetleg termeszetes anyagut, 0-s vagy 1-s meretben
—- ezzel foleg a reszleteket es figurakat fested majd
—- nem szintetikus fontos, mert azok hamar tonkremennek (ecset nem hegyes)
—- meretnel kisebb nem fontos, csak reszben beleszarad a festek, mielott a felulethez erne

- irtad, hogy jarmuveket is akarsz, ide egy nagyobb, olcso

- mashol (aldi/obi/hasonlok) erdemes levadaszni egy csomagot, ahol tobb ecset van minel olcsobban (kb 500-600Ft, 10-15 ecset)
—- ezek jok lesznek alapszinek durva felvitelere, palettan kevergetesre, szarazecsetelesre, ragaszto felvitelere, stb.
—- jo esetben lesz koztuk nagy meretu is, igy nem kell kulon olyat levadaszni

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2016-12-05 09:49   [ Eltüntet ]   [ # 459940 ]  
Akolitus

Milyen ecseteket ajánlanátok beszerezni kezdetnek? Egyetlen ecsetet sem vettem még, de lassan szeretnék elkezdeni festeni. Videókban látom hogy sokféle ecsetet használnak, széleset, vékonyabbat, hegyeset… Kellene valami nagy felületekhez (pl tank oldala) meg valamit kisebb részletek festéséhez (pl szegélyek, díszek fegyvereken, páncélon, stb). Valami olyasmi amit sokáig lehet használni, nem megy tönkre hamar. Művészellátóban érdemes körülnézni, vagy inkább rendeljek valahonnan?

[ Profil ]  
Dátum: 2016-11-25 08:57   [ Eltüntet ]   [ # 459614 ]  
Veterán

parodianak jo, amugy erosen fajdalmas.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2016-11-25 08:07   [ Eltüntet ]   [ # 459608 ]  
Veterán

Először a humor topikba akartam tenni (lehet oda is beteszem), de mégis inkább ide való smile

Aki már hallott róla, az is nézze meg a videót (angol).
Nem a termék vicces, az jó, de az előadás az viszont eszméletlen :D

Citadel Chaos Black Spray XL

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing
SW Armada

[ Profil ]  
Dátum: 2016-11-10 10:35   [ Eltüntet ]   [ # 459097 ]  
Veterán

sima, erosen pigmentalt tintak.
Ugy reklamozva, mintha csak ezekkel lehetne festeket keverni es a tobbi szin nem lenne keverheto egymassal.

allagra/pigmentaciora kb megfelelnek az osi GW tintaknak vagy a VMC transparenteknek.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2016-11-10 10:04   [ Eltüntet ]   [ # 459096 ]  
Veterán

A Citadel Artificer Tint Set-ről vki hallott már vmi bővebbet?

Aláírás 

Galéria: http://www.coolminiornot.com/artist/Lone+Lemming
WIP: http://www.coolminiornot.com/forums/showthread.php?62863-Lone-Lemming-s-WIP

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-17 08:24   [ Eltüntet ]   [ # 458167 ]  
Veterán

No ez ismerős, nálam tucatjával fekszenek a “majd lesz belőle valami” kezdemények. Ez a hónapokig rakom össze a figurákat nem igazán működik a GW-nél. Mire így összerakod félig a sereged a szabályváltozások miatt nagyrészt használhatatlanná válik. Például Noise Marine terminátorok, Warp Ampos dreadnaught, Fiend of Slaanesh, shard carabine-os Dark eldar truebornok és még sorolhatnám. ..és ne is említsük a chaos szekciókra bontását. Ezért vagy gyorsan építesz játékra egy sereget, vagy egy concept alapján elkezdesz sereget építeni, amivel nem biztos, hogy fogsz tudni játszani és nyerni gyakran.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-16 16:18   [ Eltüntet ]   [ # 458146 ]  
Tag
MAXXxxx - 2016-10-16 15:04

sima osszerakas 1 honap/figura? azert annyira nem bonyolultak smile , rendesen megcsinalva 2-3 oranal nem tobb a sorjazas + ragasztas + hezagkitoltes + alapozas.

Nálam minden figura konvertált valamilyen szinten. Így beleszámoltam a bitek vadászását, válogatását, próbálgatását, melyikkel lenne jobb. Pl egy éve vettem egy figurát, azóta egy maréknyi lehetséges bit összegyűlt hozzá. Most vettem greenstuff-ot, amivel végre be tudtam fejezni. Így tegnapelőtt összeállítottam a végleges változatot és összeragasztottam/gyurmáztam… Már csak egy kis mágnesezés lesz rajta, ha sikerül eldöntenem, pontosan hogyan valósítsam meg ezt a részét… grin

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-16 15:04   [ Eltüntet ]   [ # 458144 ]  
Veterán

tudja fene.
Army Painter startert nezem: folos szin igazan nincs benne, legalabbis mind hasznalhato, de az ara kb azonos azzal, ha kulon megveszed a festekeket.
Az egyetlen ami extra igy az ecset.
Ott meg jo esellyel nem a legjobbat raktak bele, szoval kb mindegy.

A mega meg komplett csomagoknak viszont nincs ertelme, hacsak nem vagy festek-gyujto. Tul sok bennuk a folos szin, amit nem hasznal az ember.

GW-s…. tudja fene.
Base Paint Set nem tunik jonak (10 festek+ecset 38 euro, 1 festek 3,30—> 5 euro az ecset… annyit biztos nem er)
Layer Paint Set… valamivel jobb (63 euro a 20 festek+ecset—> 3-al olcsobb, mint a 20 festek + ecset ingyen), DE csak akkor jo, ha mind a 20 szin hasznos neked (nem jellemzo).

P3: ott sajat seregekhez specifikus—> megint nem jo
Scale75: sajat sereghez / tematikus—> es ujra nem az igazi
Vallejo: 8 es 16-os csomagok vannak, de ketlem, hogy egy-egy doboz felenel tobbet hasznalnal belole… szoval en megint kihagynam.

figura összerakás is nálam 1 figura 1hónap

sima osszerakas 1 honap/figura? azert annyira nem bonyolultak smile , rendesen megcsinalva 2-3 oranal nem tobb a sorjazas + ragasztas + hezagkitoltes + alapozas.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-16 14:58   [ Eltüntet ]   [ # 458143 ]  
Tag

Köszi a tippeket!

Amit elfelejtettem: Érdemes ilyen “kezdőszett”-ket venni? Amiben van x db szín, esetleg 1-2 ecset. És azt kiegészíteni olyan színekkel, amik speciálisan nekem kellenek?

Gondolom olcsóbb, de lehet benne sok felesleges dolog is, vagy éppen kisebb kiszerelést sumákolnak bele…

Ha érdemes és van javaslatotok konkrét szettekre, akkor azokat is szívesen fogadom!

MAXXxxx - 2016-10-16 13:52

majd rajossz LOL

Régen maketteztem, onnan vannak emlékeim, hogy milyen… Illetve most hogy belevágtam a wargame-be, a figura összerakás is nálam 1 figura 1hónap kb, mire minden a helyére kerül… Pedig eddig még nem is volt sok alapanyagom hozzá... grin

MAXXxxx - 2016-10-16 13:52

javaslom meg extrakent a pszichologus meglatogatasat.

Ó, ha tudnád mivel foglalkozom munkaidőben… wink

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-16 13:52   [ Eltüntet ]   [ # 458141 ]  
Veterán
EronarDiaras - 2016-10-15 20:49

Milyen márkájú festékeket ajánlotok és miért?

vegyes markajuakat es azert mert nincs ertelme leragadni egy gyartonal. Mivel az akrilok keverhetoek gond nelkul, igy minden gyartotol eleg azt megvenni, ami epp tetszik/kell.
Tokeletesen mukodik pl bornel, hogy az alap P3 Midlund flesh, arnyalva AP soft-tone-al es VGC dark-flesh-el, vilagositva VMC light-flesh-el es GW Pallid-wych-flesh-el. (gyartok kb veletlenszeruen lettek kivalasztva)

mindenesetre ha a rikito szineket akarod elkerulni, akkor a VMC / VAC / Scale75 / Reaper szinekkel nem fogsz melle (sot igazabol a mostani szintomegben a GW szinei kozott is van eleg tompa szin)

(ezt azért írom le külön, mert ha jól tudom, wargame-hez vannak külön olyan színvilágok, amik úgy lettek megtervezve, hogy asztalon messziről kiszúrhatóak legyenek, hogy mi micsoda…)

ez igy erosen BS, legjobb esetben valami felrement varosi legenda.

További részletek színek kapcsán:

- valami komplementer szinek? (pl lilahoz sarga)

nem gond, ha sokáig tart és pepecs.

majd rajossz LOL

Az utcalámpás, alkarvédős figura gyönyörű, a sikító, torz, magából kiforduló izé, meg maga az extázis!

javaslom meg extrakent a pszichologus meglatogatasat.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-16 13:11   [ Eltüntet ]   [ # 458136 ]  
Veterán

A lilás színvilág mindenképpen jó, a sötétlilától egészen a rózsaszínig. A lakkbőr is illik hozzá. A sebek és a nyúzás jók. Vér, csak ízléses mennyiségben, ha túlzásba viszed, az már Khorn. A belső szerveket kihagynám, az inkább Nurgle híveire jellemző. Ha tudsz sculptolni inkább piercingeld a figurákat. A sarat meg szerintem nem igazán szeretik Slaanesh hívei /legfeljebb iszapbirkózáshoz/, ahhoz ők túl kifinomultak. Inkább élesre tört jég kéne alájuk, ami összevagdalja a lábukat, ha már jeges talpat akarsz.
A kifordulós baba inkább Tzench, mint Slaanesh. Neki inkább a Fiend of Slaanesh démonokat szokták használni, mivel nekik már amúgy sincs külön karakterisztikájuk, és amugy is ugy néznek ki, mint valami spawn.
Az utcalámpás alatt egy Forgeworldos chaos ogrin van. Renegátjaik is vannak ilyen stílusban.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-15 20:49   [ Eltüntet ]   [ # 458113 ]  
Tag

WH40k (csm slaanesh és idézett démonjaik) sereg festéshez kérnék tanácsokat.

Milyen márkájú festékeket ajánlotok és miért?

Csak ecsettel tervezek festeni, airBrush max alapozáshoz lesz.
Színekben a valósághű színeket favorizálnám, és a részletességet. (ezt azért írom le külön, mert ha jól tudom, wargame-hez vannak külön olyan színvilágok, amik úgy lettek megtervezve, hogy asztalon messziről kiszúrhatóak legyenek, hogy mi micsoda. Azaz ha jól gondolom ilyen erős, határozott színek vannak bizonyos márkáknál, amivel egyszerűen lehet úgy kifesteni a sereget, hogy messziről látszódjon, hogy az ott egy kéz, az meg salamander sm, stb… No én ettől elhatárolódnék…)

További részletek színek kapcsán:
- csm páncélok és démon egységek bőr/haj: fakó rózsaszín, fakólila
- kultisták: totál hétköznapi gyárimunkás, vagy bolyváros lakó...
- sok figuránál látszik majd a bőre nagyobb felületen, vagy lenyűzott bőrből készült ruha
- sok lesz a vér/bél/belsőszerv (ChaosSpawn egységek sokasága pl, vagy a fegyvereken, stb…)
- a base/talp valószínű téli terep lesz, így a figuráknak is olyan hatás kell, hogy hidegben/hóban vannak.
- jeges sár és hó koszolást tervezek a lábakra, illetve golyó és penge általi festéklepattogzást a páncélokra… nomeg rászáradt vért…

Valósághű, szép festést szeretnék majd, nem gond, ha sokáig tart és pepecs.
Persze jó, ha olcsón kijövök, de ha már csinálom szeretném rendesen csinálni.

Beszúrok ide pár képet, ahol tetszenek a festések. A két démoncsajos kép színvilágban pl pont olyasmi, amit az én démonjaimnak is tervezek (bőr/haj). Az utcalámpás, alkarvédős figura gyönyörű, a sikító, torz, magából kiforduló izé, meg maga az extázis!

Csatolt képek
2012-10-06094118.jpg2012-10-06094129.jpg14568057_1111295235572611_8419307402902151280_n.jpgil_fullxfull.915582187_rl1n.jpg14468438_1316179215089349_1652436242541022472_o.jpg
[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-03 13:46   [ Eltüntet ]   [ # 457741 ]  
Veterán

Ecsetnyalás káros hatásai

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-24 12:46   [ Eltüntet ]   [ # 456054 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2016-08-24 12:09

VGC - Bonewhite / regi GW Bleached Bone / uj GW Screaming Skull vagy Rakarth Flesh (utobb base igy jobban fed, kevesebb a macera) / VMC - ...Buff vagy PaleSand (buff szvsz tul sotet, pale sand tul vilagos, a kettobol az egyiket valasztanam attol fuggoen, hogy sotetebbet, vagy vilagosabbat akarok)

Svindler gondolom pl az agyek es lab kozti izere gondolt. Ott szvsz is bronz vagy arany.

Köszi! A Rakarth Flesh nekem is tetszik, azt hiszem, fogok venni egy olyat smile A Base tényleg jobb ötlet smile

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-24 12:09   [ Eltüntet ]   [ # 456053 ]  
Veterán

VGC - Bonewhite / regi GW Bleached Bone / uj GW Screaming Skull vagy Rakarth Flesh (utobb base igy jobban fed, kevesebb a macera) / VMC - ...Buff vagy PaleSand (buff szvsz tul sotet, pale sand tul vilagos, a kettobol az egyiket valasztanam attol fuggoen, hogy sotetebbet, vagy vilagosabbat akarok)

Svindler gondolom pl az agyek es lab kozti izere gondolt. Ott szvsz is bronz vagy arany.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-24 11:46   [ Eltüntet ]   [ # 456051 ]  
Veterán
_Svindler_ - 2016-08-24 11:29
Utao - 2016-08-24 11:03

Sziasztok!

Obsidian knight-ot szeretnék festeni fekete alapozással. Feketém és vörösem van. A világos-barnás színt Vallejo vagy Citadel vonalon milyen festékkel festhetem ki szerintetek?

http://pro.bols.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2014/09/Obsidian_Knight_Freeblade1.jpg

A barnás szín a valóságban inkább bronz színű lehet.

Köszi a választ, de olyan fényképeken, melyeken lefestett Obsidian Knight látható, látszik, hogy valami matt szín, a hivatalos Imperial Knight Codexben is úgy szerepel. Bár lehet, hogy én fejeztem ki rosszul magam. Arra a színre akartam rákérdezni, ami pl. a vállpajzson vagy a térdpáncéllemezeken látható.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-24 11:29   [ Eltüntet ]   [ # 456050 ]  
Veterán
Utao - 2016-08-24 11:03

Sziasztok!

Obsidian knight-ot szeretnék festeni fekete alapozással. Feketém és vörösem van. A világos-barnás színt Vallejo vagy Citadel vonalon milyen festékkel festhetem ki szerintetek?

http://pro.bols.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2014/09/Obsidian_Knight_Freeblade1.jpg

A barnás szín a valóságban inkább bronz színű lehet.

Aláírás 

You must gather your party before venturing forth…

[ Profil ]  

3 ennyiből: 65
3

‹‹ Figurafestés      Tereptárgyak ››