Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 18
1
WW1 általában
Dátum: 2017-07-02 20:07   [ Eltüntet ]   [ # 466419 ]  
Veterán
zirrian - 2017-07-02 13:50

Jók lettek. Néha csábítgat az 1:35, de csak makettezni, játékra…nem építenék terepet hozzá :D

Jól emlékszem, hogy írtál rá valami saját rendszert?

Köszi!
Igen, van hozzájuk egy saját rendszerem, van is itt valahol egy topikja. Mostanában vettem elő, kicsit egyszerűsítek a szabályokon, mert a sebzés például elég nehézkesen ment.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-02 13:50   [ Eltüntet ]   [ # 466405 ]  
Veterán

Jók lettek. Néha csábítgat az 1:35, de csak makettezni, játékra…nem építenék terepet hozzá :D

Jól emlékszem, hogy írtál rá valami saját rendszert?

Aláírás 

Blogom:

Történelmi figuraelemzős, értékelős, tanácsadós, örömködős

Ha akad régi Warzone figurád, ne habozz értesíteni.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-02 13:04   [ Eltüntet ]   [ # 466400 ]  
Veterán

Jönnek az oroszok. 1/35, ICM

Csatolt képek
ww1_oroszok_2.jpg
 Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-20 06:58   [ Eltüntet ]   [ # 462861 ]  
Veterán

Küldtem üzenetet a FB-n.
Rendes könyvben van csak meg nekem.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-20 01:41   [ Eltüntet ]   [ # 462860 ]  
Veterán

Warhammer Great War Over the Top kiegje megvan valakinek? Akár digitális formátumban is.

Aláírás 

Blogom:

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-30 14:57   [ Eltüntet ]   [ # 457646 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2016-09-30 14:24
zirrian - 2016-09-30 13:57

Különböző nemzetek szerkezeti felépítésében láttam gránátosokat - velük kapcsolatban kérdezném, hogy jól gondolom, hogy azért puska is volt náluk? Meg mellé egy tarisznyányi kézigránát?

Persze, normális lőfegyverük is mindig volt. Esetleg, nemzettől függően amikor már volt, géppisztolyt (a Skoda a háború legeslegvégső szakaszában már gyártotta a Villar Perosát…), vagy pl a németek növelt tárkapacitású pisztolyt vittek.
Puskából meg sokszor a rövidített változatot (kurtály, karabély), vagy pl az amerikaiak a szuronyos sörétes ,,trench gun”-t.

Köszi!

HaT WW1 amcsijaiból akarok kirakni egy szakaszt, brit egyenruha színekkel, mert egyrészt nincs normális késői angol gyalogság elég pózzal, másrészt az amcsi szakaszt átrendezve lesz egy brit szakaszom - kevesebb festés, kevesebb figura, egymás ellen meg úgyse fognak harcolni. A HaT doboznak megvan az a remek tulajdonsága, hogy egy komplett szakaszt kirakhatsz belőle támogatófegyverekkel együtt smile

Aláírás 

Blogom:

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-30 14:24   [ Eltüntet ]   [ # 457644 ]  
Veterán
zirrian - 2016-09-30 13:57

Különböző nemzetek szerkezeti felépítésében láttam gránátosokat - velük kapcsolatban kérdezném, hogy jól gondolom, hogy azért puska is volt náluk? Meg mellé egy tarisznyányi kézigránát?

Persze, normális lőfegyverük is mindig volt. Esetleg, nemzettől függően amikor már volt, géppisztolyt (a Skoda a háború legeslegvégső szakaszában már gyártotta a Villar Perosát…), vagy pl a németek növelt tárkapacitású pisztolyt vittek.
Puskából meg sokszor a rövidített változatot (kurtály, karabély), vagy pl az amerikaiak a szuronyos sörétes ,,trench gun”-t.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-30 13:57   [ Eltüntet ]   [ # 457643 ]  
Veterán

Sziasztok!

Lenne egy elég alapvető kérdésem, amit szeretnék tisztázni mielőtt valamit rosszul csinálok smile

Aláírás 

Blogom:

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-08 18:46   [ Eltüntet ]   [ # 456722 ]  
Veterán

Volt szerencsém ma egy előadáson részt venni, és ott a következő filmet vetítették le:

https://www.youtube.com/watch?v=zNWvcLaGEzo

szerintem érdemes rászánni az a nem egész 20 percet.

TG

Aláírás 

Karosszék tábornok

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-05 11:19   [ Eltüntet ]   [ # 455096 ]  
Veterán

Halihó!

Két (kifogásolható minőségű) kép a tegnapi játékról. Kipróbáltuk a legújabb battle matunkat, és hát szuper lett. Nagyon feldobja az asztalt. A játékra felkészülve nagy tereptárgy gyártásba is fogtam. Részben Warlord Games-es házak, részben teljesen saját gyártmányok. Jól sikerült a játék, a történelmet nem sikerült megváltoztatnunk ezúttal sem. smile
Remélem a többiek is élvezték. A történet egy kiegészítő szála volt a karosszéktábornok blogon elkezdett cikksorozatomban tárgyalt Mud&Blood; kampányunknak.
Üdv!

Petyo

Csatolt képek
Cerny játék.jpgCerny játék 2.jpg
 Aláírás 

Into the fire of battle, onto the anvil of war

Go Steelers, Go Bears

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-03 07:57   [ Eltüntet ]   [ # 455021 ]  
Veterán
janos900 - 2016-08-03 06:40
Petyo - 2016-08-02 07:41

Sziasztok!
Beírom ide is: Augusztus 4-én (csütörtökön) Első világháborús történelmi hadijátékot játszunk Emeralddal a Mud&Blood; szabályrendszer szerint.Ha valaki szeretné kipróbálni vagy érdekli a kor, oldalanként egy-egy játékost szívesen látunk. Természetesen ha több érdeklődő lesz, senkit sem fogunk elzavarni.   Eligazítás 16:00, a roham kezdete 16:15.Várunk mindenkit szeretettel!
Üdv!
Petyo

Na jó de hol? smile
Sajna nekem megoldhatatlan, hétköznap a BP-re utazás.

Ööööö...az hadititok.  grin
Jogos az észrevétel. A Hammer Time Caféban. Mivel az ottani fórumból másoltam át ezért nem szerepel a helyszín, mivel ez ott nyilvánvaló.
Köszönöm, hogy szóltál.  wink

Aláírás 

Go Steelers, Go Bears

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-03 06:40   [ Eltüntet ]   [ # 455019 ]  
Veterán
Petyo - 2016-08-02 07:41

Sziasztok!
Beírom ide is: Augusztus 4-én (csütörtökön) Első világháborús történelmi hadijátékot játszunk Emeralddal a Mud&Blood; szabályrendszer szerint.Ha valaki szeretné kipróbálni vagy érdekli a kor, oldalanként egy-egy játékost szívesen látunk. Természetesen ha több érdeklődő lesz, senkit sem fogunk elzavarni.   Eligazítás 16:00, a roham kezdete 16:15.Várunk mindenkit szeretettel!
Üdv!
Petyo

Na jó de hol? smile
Sajna nekem megoldhatatlan, hétköznap a BP-re utazás.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-02 07:41   [ Eltüntet ]   [ # 454991 ]  
Veterán

Sziasztok!
Üdv!
Petyo

Aláírás 

Go Steelers, Go Bears

[ Profil ]  
Dátum: 2016-04-24 08:42   [ Eltüntet ]   [ # 451605 ]  
Veterán

Nagyon jó.

Aláírás 

Go Steelers, Go Bears

[ Profil ]  
Dátum: 2016-04-22 21:47   [ Eltüntet ]   [ # 451571 ]  
Tag

Móváron, hétvégén a Mosonshow-on újra felállítottuk az 1vh-s diorámát hosszabb lövészárokkal. Pár kép itt látható:
http://wargame.hu/moson-model-show-2016/

Üdv,
TK

[ Profil ]  
Dátum: 2016-01-17 12:32   [ Eltüntet ]   [ # 445447 ]  
Veterán
janos900 - 2016-01-15 15:22

2008-ban a Salute-on, Arnhem 1944 volt 1:35-ben az egyik játék. smile 10m körül volt az asztal hossza.

Ez a beszéd:)

Vannak amúgy németjeim is:

Csatolt képek
Nemet_tiszt_ww1.jpgICM_ww1_nemetek.jpg
 Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-01-15 15:22   [ Eltüntet ]   [ # 445338 ]  
Veterán

2008-ban a Salute-on, Arnhem 1944 volt 1:35-ben az egyik játék. smile 10m körül volt az asztal hossza.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-01-15 12:51   [ Eltüntet ]   [ # 445326 ]  
Veterán
Pogi - 2016-01-15 11:55
Freddy Krueger - 2016-01-14 22:59

Némi 1/35-ös orosz első vh-hoz. ICM gyártmányai, jár hozzájuk egy nagy adag fegyver és felszerelés is. Be kéne már izzítani a ww1-et 35-ben.

Bár én még sose gondolkodtam wargameben ebben a méretarányban de ezek a figurák olyan szépek, hogy… grin.
Nagyon szép munka, gratulálok!

Good good, let the 1/35 flow through you

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-01-15 11:55   [ Eltüntet ]   [ # 445315 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2016-01-14 22:59

Némi 1/35-ös orosz első vh-hoz. ICM gyártmányai, jár hozzájuk egy nagy adag fegyver és felszerelés is. Be kéne már izzítani a ww1-et 35-ben.

Bár én még sose gondolkodtam wargameben ebben a méretarányban de ezek a figurák olyan szépek, hogy… grin.
Nagyon szép munka, gratulálok!

Aláírás 

“... az erőssel alkusznak, a gyengének parancsolnak…”
“Békét akarok,de a szolgaság békéjét nem akarom!”
                        Kossuth Lajos
“Nem haragból, de becsületből!”
(felirat egy 48-as huszárkardon)
“A harcnak vége,hadd pihenjek meg hát!”
(Birodalmi gárdista dal)
Hallgatni!
Blog

[ Profil ]  
Dátum: 2016-01-14 22:59   [ Eltüntet ]   [ # 445297 ]  
Veterán

Csatolt képek
ww1_oroszok.jpg
 Aláírás 

[ Profil ]  

1 ennyiből: 18
1

‹‹ Flames of War      Weird War ››