Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

10 ennyiből: 11
10
Impetus
Dátum: 2011-04-28 19:38   [ Eltüntet ]   [ # 238779 ]  
Tag

szombat du. 16 után leszek a Gólemben Te Solo lent leszel?

[ Profil ]  
Dátum: 2011-04-27 12:38   [ Eltüntet ]   [ # 238605 ]  
Veterán

Köszi a képeket! Nagyon szépek a seregek.

Aláírás 

Only human!
The Question Is What Is The Question?

[ Profil ]  
Dátum: 2011-04-27 10:34   [ Eltüntet ]   [ # 238587 ]  
Veterán

Gondoltam feldobom ide a Jazik ellen vívott baráti meccs képeit….

Mivel kikaptam, kihívom egy visszavágóra smile

Csatolt képek
A.jpgB.jpgPIC_0595.jpg
 Aláírás 

Space Hulk örökkön örökké, ámen.

[ Profil ]  
Dátum: 2011-04-27 08:45   [ Eltüntet ]   [ # 238572 ]  
Veterán

Red Box:
Ismerősöm rendelt net-ről koreai és japán 1/72 figurákat. Az egyik doboz nagyon sorjás volt a másikhoz hozzá se kellett nyúlni.
Nem tudok olyan helyről ahol lehetne itthon vásárolni.

Aláírás 

Only human!

[ Profil ]  
Dátum: 2011-04-26 19:43   [ Eltüntet ]   [ # 238525 ]  
Veterán

Megint én vagyok, nem bírok magammal, vettem egy újabb seregkezdeményt smile

Red Box gyártót ismeri valaki, látott már figurájukat? Esetleg Pesten kaphatóak valahol?
Most láttam meg, hogy idén adnak/adtak ki egy huszita tüzérség és gyalogság dobozt. Előbbiből láttam képeket, és kell nekem is, utóbbiról viszont nem találok információt. Érdekelne nagyon a dolog, mert Impetushoz szeretnék összehozni egy huszita sereget. Eddig vettem egy Miniart husziták dobozt, ami egész korrekt, de kicsit régi már, részletek sehol sincsenek pl. Italerihez, Zvezdához képest…

Aláírás 

“All Eldar are deviant witches.”

“This Guy is Un-Fucking-Believable!” - Christopher Walken

Apokalipszis Pónlovasai blog

[ Profil ]  
Dátum: 2011-04-25 13:51   [ Eltüntet ]   [ # 238353 ]  
Veterán

Ohó, most látom csak, hogy a cowardly general, ha Initiative dobásra duplát dob nem aktíválja a commandját :D
Na így már tényleg merész a dolog smile

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2011-04-25 11:10   [ Eltüntet ]   [ # 238341 ]  
Moderátor
Csubi - 2011-04-25 10:42

Azzal gondoltam esetleg még “hangulatosabbá” tenni, hogy kicsit átcsoportosítom az erőket, és veszek a gyalogos résznek egy cowardly generalt.
A 3 skirmisher osztag, a 2 sparabara és a 2 javelines FL és a szekér menne a cowardly general alá. Az így összesen felszabadít 50 pontot! Abból meg meg lehet támogatni a lovas szárnyat mondjuk még egy közepes lovas osztaggal (22), a gyalogos részleget meg még 1 sparabara és 1 immortal csapattal (40-10=30 pont). Egy javelines S-t ki is vettem, így 302 pont, nekem mint ellenfélnek az még belefér smile

Így a sereg a következőképpen nézne ki:
Average command stucture
Cowardly general - gyalogsági szárny
3 T sparabara (VD 3x2), VBU 4 short bow csapat
1 T Immortal (VD 2), VBU 5 short bow csapat
2 FL (VD 2x1), VBU 4 javelin
2 S (VD 2x1), VBU 2 javelin
1 CF (VD 0), szekér ellenrohamra

Fair general - lovasság
1 CM guard cav. (VD 3), VBU 6, comp. bow, I 2 (igazi multifunkciós csapat!)
2 CM cavarly (VD 2x2), VBU 4, comp. bow.
3 CL szkíták (VD 3x2), VBU 3, comp. bow.
1 CL bactrians (VD 2), VBU 4, comp. bow

27 VD összesen, 16 (!) osztaggal, igazán odacsapós lövési potenciállal és egész jó, mozgékony lovassági szárnnyal.
Persze a Cowardly generalnak van egy olyan apró hátránya, hogyha a lovassági szárny elbukik, és ő a következő aktivációján duplát dob, akkor megfut az egész gyalogos rész. De ha jól számolom amúgy is, mert a lovassági rész 15 VD a 27-ből, szal ez sem para smile

Vélemények?

Bevállalós a cowardly general-el, de nagyon tetszik a koncepció!

Amúgy azt már én is levettem, hogy lovasság mellé gyalogságot pakolni, ha értelmesen akarnám használni őket nem éri meg, hiszen a lovasság úgy elhúz egy-két kör alatt, hogy csak úgy porzik. Másrészről a sereg teljesen kétfelé bontása sem jó ötlet… Inkább kell egy erős centrum (VD szempontjából) és támogatónak lovasok vagy még egy gyalogos szekció!
Én a hoplitáim elé mostantól csatározó falat húzok fel, az biztos :D

Aláírás 

“There is only one war open to mankind, and that is the war against our extinction…” /Isaac Asimov/

[ Profil ]  
Dátum: 2011-04-25 11:04   [ Eltüntet ]   [ # 238339 ]  
Veterán

Meglátjuk még, mert ellenfelemnek ez lesz az első Impetus meccse (jójó nekem meg a 2. :D ), full proxy sereggel. De ilyen rajzolt képekkel össze tudunk hozni egyet sztem smile

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2011-04-25 11:01   [ Eltüntet ]   [ # 238338 ]  
Veterán

Ez jobb lett szerintem. Érdekes csata lesz. Készítsetek fényképeket és beszámolót a blogra,ha lesz időtök…

Aláírás 

Only human!

[ Profil ]  
Dátum: 2011-04-25 10:42   [ Eltüntet ]   [ # 238336 ]  
Veterán

Azzal gondoltam esetleg még “hangulatosabbá” tenni, hogy kicsit átcsoportosítom az erőket, és veszek a gyalogos résznek egy cowardly generalt.
A 3 skirmisher osztag, a 2 sparabara és a 2 javelines FL és a szekér menne a cowardly general alá. Az így összesen felszabadít 50 pontot! Abból meg meg lehet támogatni a lovas szárnyat mondjuk még egy közepes lovas osztaggal (22), a gyalogos részleget meg még 1 sparabara és 1 immortal csapattal (40-10=30 pont). Egy javelines S-t ki is vettem, így 302 pont, nekem mint ellenfélnek az még belefér smile

Így a sereg a következőképpen nézne ki:
Average command stucture
Cowardly general - gyalogsági szárny
3 T sparabara (VD 3x2), VBU 4 short bow csapat
1 T Immortal (VD 2), VBU 5 short bow csapat
2 FL (VD 2x1), VBU 4 javelin
2 S (VD 2x1), VBU 2 javelin
1 CF (VD 0), szekér ellenrohamra

Fair general - lovasság
1 CM guard cav. (VD 3), VBU 6, comp. bow, I 2 (igazi multifunkciós csapat!)
2 CM cavarly (VD 2x2), VBU 4, comp. bow.
3 CL szkíták (VD 3x2), VBU 3, comp. bow.
1 CL bactrians (VD 2), VBU 4, comp. bow

27 VD összesen, 16 (!) osztaggal, igazán odacsapós lövési potenciállal és egész jó, mozgékony lovassági szárnnyal.
Persze a Cowardly generalnak van egy olyan apró hátránya, hogyha a lovassági szárny elbukik, és ő a következő aktivációján duplát dob, akkor megfut az egész gyalogos rész. De ha jól számolom amúgy is, mert a lovassági rész 15 VD a 27-ből, szal ez sem para smile

Vélemények?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2011-04-25 10:25   [ Eltüntet ]   [ # 238335 ]  
Veterán

Hali,

Igen, valóban a Csoport mozgását valóban ezt elnéztem, bocsi. A lövés előtt is lehetséges a több mozgásfázis, kivéve a gerellyel felszerelt könnyű gyalogságnak és előcsatározóknak. Ők mozoghatnak csak egy fázist, viszont nem kapnak levonást. Ezzel kevertem össze :(

Üdv
Tibi

[ Profil ]  
Dátum: 2011-04-25 08:49   [ Eltüntet ]   [ # 238322 ]  
Veterán

Nem vagyok járatos a “rendes” Impetus-ban (eddig csak Basic-hez volt szerencsém),de talán a nagyméretű osztagok fognak/tudnak gondot okozni az általad összeírt seregnek. Persze ez is függ a kockadobásoktól…
Ettől függetlenül nagyon hangulatos a sereg.

Aláírás 

Only human!

[ Profil ]  
Dátum: 2011-04-24 20:06   [ Eltüntet ]   [ # 238292 ]  
Veterán

Perzsákkal játszott/játszik valaki? Ha igen megoszthatná a tapasztalatait smile Egy srác most akar belekezdeni velük, egyelőre Early Achemenid lista alapján a következőt írtam össze neki (nem utolsó szempont, hogy 3 doboz figurából megvan):

1 CF heavy chariot- 7 (VD 0)
1 CM cavarly - 22 (VD 2)
1 CM guards - 32 (VD 3)
3 CL skythians - 3x25 (VD 3x2)
1 CL bactrians - 1x24 (VD 2)

2 T saparbara (archers) - 2x18 (VD 2x2)
2 FL javelines - 2x19 (VD 2x1)
3 S javelin - 3x12 (VD 3x1)

Alapvetően 1 commandnak venném az egészet, average c. s.-el, fair generallal. Szerintetek ez mennyire lehet hatékony?
A generális nem csatlakozik be, egész sereg hátramarad lövöldözni, majd ha az ellenség megindul, a lovassággal próbál meg bekeríteni… Egyszerűen nem látok elég erőt a seregben, hogy odamenjen csak úgy, valamivel meg kell puhítani az ellenfelet.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2011-04-24 13:42   [ Eltüntet ]   [ # 238238 ]  
Moderátor
Csubi - 2011-04-24 12:17

A lövéssel én is egyetértek, de a groupos mozgásnál lévő részt beidézem a többiek kedvéért.

Ugye ezt írja a könyv:
“A unit that is not disordered, or a group, can move for more than one movement phase in the same turn etc…”

Ja és télleg, a külön külön rallyzás tök logikus smile Csak akkor és ott sikeresen elfelejtettük.

szerk.:
Nem találok kommentelési lehetőséget az oldalon szóval ide:
Mennyi pontból játszottatok? 300-hoz kicsit soványnak tűnnek a seregek.

JA és nagyon jó volt, még ilyeneket smile Legközelebbi meccsemről megpróbálok én is összehozni valami ilyesmit, mert tök jó olvasni ezeket :D

Illetve eddig ugyan csak egy csatát játszottunk, de az alapján nekem úgy tűnik, hogy 300 pontból nem annyira fontos még a 2 command. Erről kíváncsi lennék a tapasztaltabbak véleményére!

szerk2:
Esetleg a csatajelentésekhez tehetnétek még fel 1-1 pillanatképet a csatából, hogy lássák az emberek milyen faszán néz ki két ilyen sereg egymással szemben smile

300 pontból játszottunk, mert a hadjárat így lett meghirdetve! A rómaiak drágák, én meg két Command-ot hoztam, azért tűnik kevésnek!

A több “Command” létjogosultságát még én sem látom se bizonyítottnak, se cáfoltnak. Én pártolom, így a vereség után is, mivel a jobb szárnyat nem kellett együtt mozgassam a ballal. De persze a rómaiak vagy a karthágióiak esetében, akik “Good Command Structure”-el rendelkeznek nem is kérdéses, hogy bőven elég az EGY “Command”, hiszen 100 centiméterre kiterjesztve a hatását, nincs az az isten, hogy valaki kikerüljön belőle wink

Fogunk, amint mind a két sereg festett wink

Így nem akartam égetni magam, mert Solo-é olyan jól sikerült! raspberry

Aláírás 

“There is only one war open to mankind, and that is the war against our extinction…” /Isaac Asimov/

[ Profil ]  
Dátum: 2011-04-24 12:17   [ Eltüntet ]   [ # 238231 ]  
Veterán

A lövéssel én is egyetértek, de a groupos mozgásnál lévő részt beidézem a többiek kedvéért.

Ugye ezt írja a könyv:
“A unit that is not disordered, or a group, can move for more than one movement phase in the same turn etc…”

Ja és télleg, a külön külön rallyzás tök logikus smile Csak akkor és ott sikeresen elfelejtettük.

szerk.:
Nem találok kommentelési lehetőséget az oldalon szóval ide:
Mennyi pontból játszottatok? 300-hoz kicsit soványnak tűnnek a seregek.

JA és nagyon jó volt, még ilyeneket smile Legközelebbi meccsemről megpróbálok én is összehozni valami ilyesmit, mert tök jó olvasni ezeket :D

Illetve eddig ugyan csak egy csatát játszottunk, de az alapján nekem úgy tűnik, hogy 300 pontból nem annyira fontos még a 2 command. Erről kíváncsi lennék a tapasztaltabbak véleményére!

szerk2:
Esetleg a csatajelentésekhez tehetnétek még fel 1-1 pillanatképet a csatából, hogy lássák az emberek milyen faszán néz ki két ilyen sereg egymással szemben smile

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2011-04-24 12:10   [ Eltüntet ]   [ # 238230 ]  
Moderátor
Dark Mortis - 2011-04-24 08:48

El kell, hogy keserítselek, de a Csoportot (Group) alkotó osztagok nem tudnak ‘menetelni’ (kettő vagy több mozgás fázist végrehajtani). Kizárólag, akkor lehetséges, ha a 2 vagy 3 osztag Nagymérteű osztagot alkot (Large Unit), amire a hopliták képessek is. Ha az első helyzet áll fennt, akkor azt nem jól játszottátok. A másodikban viszont nem egymás mellett állnak az osztagok, hanem egymás mögött és egy megbonthatatlan osztagot alkotnak, tehát mindent így is dobnak.

Helytelen meglátás! Hol olvastál ilyet Tibi?!
Egy “Group” ugyanúgy mozoghat együtt, akár több mozgási fázison keresztül is, ahogy Csubi írta mindig egy “Discipline Test”-et dobva (a legalacsonyabbra nem számítva a S-ekét), de ezzel azt kockáztatja, hogy ha elrontja, akkor mindenki “Disordered” lesz egyrészt, másrészt megszűnnek “Group”-nak lenni, azaz “Rally”-zni már külön-külön kell őket wink
Lásd szabálykönyv 24. oldalán!

Dark Mortis - 2011-04-24 08:48

Lövést mozgás elött vagy után lehet végrehajtani, de kizárólag egy mozgás végezhető ilyenkor. Ha valaki mégis kétszer mozgott volna, akkor annak az osztagnak le kell mondani a lövés lehetőségéről ebben a körben.

Szintén helytelen!, akár többet is lehet mozogni lövés előtt, nem tiltja semmi, ám ha előbb akarunk lőni, aztán mozogni, akkor olyan módosítót kell alkalmazni (SZERINTEM), ahány mozgási fázist akarok még tenni. Ha véletlenül ez nem sikerülne később (elrontom a “Discipline Test”-et vagy megrohamoznak közben), akkor így jártam, de a bejelentés pillanatában kell ugye megadni a módosított célszámot, így ez tűnik a helyes útnak!
Lásd szabálykönyv 32. oldalán!

MÁS:

Lezajlott az első hadjárati csata, akinek van kedve, itt olvashatja el a beszámolót róla!

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2011-04-24 12:04   [ Eltüntet ]   [ # 238228 ]  
Veterán

Hmm… Tényleg, megtaláltam a Groupokra vonatkozó megkötést. Akkor ezt benéztük smile

Lövésnél ez kavart be:
“6.1.3. Modifiers to the number of dice
-1 for each movement phase performed that turn by the firer, except S and FL armed with javelin that can move (only 1 phase) and fire without penalties

Lehet elgépeltem valamit, de érthető mire akarok kilyukadni smile Ha ez így külön ki van emelve, az nem arra utal, hogy mehetnek többet is lövés előtt/után?
+ még valami:
“6.1 (rövidítve)
A Unit can fire, before or after movement. Firing cannot be between two movement phases and must be performed once only per turn.”

Basic Impetusban azért a bizánci sereg (4 VBU 4-es, íjász osztag, 3 VBU 5-ös íjász osztag, 1 2-es VBU-s skirmisher osztag) azért eléggé odacsapott a vikingeknek amikor kipróbáltam… smile
Ja meg van még egy VBU 3-as könnyűlovas íjász osztaguk is.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2011-04-24 08:48   [ Eltüntet ]   [ # 238211 ]  
Veterán

Szia,

Ek kell, hogy keserítselek, de a Csoportot (Group) alkotó osztagok nem tudnak ‘menetelni’ (kettő vagy több mozgás fázist végrehajtani). Kizárólag, akkor lehetséges, ha a 2 vagy 3 osztag Nagymérteű osztagot alkot (Large Unit), amire a hopliták képessek is. Ha az első helyzet áll fennt, akkor azt nem jól játszottátok. A másodikban viszont nem egymás mellett állnak az osztagok, hanem egymás mögött és egy megbonthatatlan osztagot alkotnak, tehát mindent így is dobnak.

Lövést mozgás elött vagy után lehet végrehajtani, de kizárólag egy mozgás végezhető ilyenkor. Ha valaki mégis kétszer mozgott volna, akkor annak az osztagnak le kell mondani a lövés lehetőségéről ebben a körben.

Valóban mi is szembesültünk ezzel a problémával, miszerint a lőfegyveres osztagok használhatatlanok az Alap Impetusban. Egy kicsit el is vette a kedvünket, de szerencsére az Impetusban elég hatékony és minden ilyen osztag jól használható.

Üdv
Tibi

[ Profil ]  
Dátum: 2011-04-23 22:28   [ Eltüntet ]   [ # 238200 ]  
Veterán

Még valami:
Ha van egy groupom, pl. 3 hoplita csapat egymás mellett, és szeretnék egy második mozgást is tenni velük, akkor egybe dobom a disciplnie tesztet az egésznek? Mi így játszottuk, de gondoltam rákérdezek.
Illetve rallynál is együtt gyülekeznek?

Ja és a lövésnél, ha 2-szer mozog az osztagom, attól még lőhet, csak -2 a levonás a mozgás miatt ugyi? (javelinnel FL,S-nek meg csak -1, mert az első nem számít)
A lövöldözés úgy általában hatékonyabbnak tűnt, mint BI-ban, itt a S-ek is kárt tudnak tenni egymásban smile

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2011-04-23 21:59   [ Eltüntet ]   [ # 238199 ]  
Veterán

Sikerült tegnap lejátszani a kampány csatát? Küldhetjük az 5.kör lépéseit?

Aláírás 

Only human!

[ Profil ]  

10 ennyiből: 11
10

‹‹ Malifaux      Hail Caesar! ››