Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 56
1
Tereptárgyak
Dátum: 2017-03-18 11:18   [ Eltüntet ]   [ # 462826 ]  
Veterán

Nem könnyű a feladat. A 40K annyira hasonlít a vasút modellezésre, mint egyik tojás a másik létrára. Szerintem is valami kissebb bányavasutat próbálj meg összehozni ércszállító kocsikkal. Esetleg vallami vájár masinériával, szervíz kocsival. Nézz szét neten rongálódott felépítményű vaasútmodellekért, amiket átépíthetsz.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-16 11:20   [ Eltüntet ]   [ # 462778 ]  
Veterán
-Tiberian- - 2017-03-16 09:49

Szervusztok!

Azok segítségét kérném akiknek már volt dolguk vasútmodellezős matéria 40k-ba forgatásával, értem ezalatt a vasùtüzemet és a fásítást.
Utóbbival kezdve, anno vettem egy csomag Noch fenyőt, ami szép és jó, de minden érintésre hullik és nincs lerakható talpa. Arra gondoltam, hogy talpnak leginkább fatönköket kéne valahonnan szerezni/készíteni, így egyesével szét lehet szórni a fákat tetszés szerint az asztalon, egyrészt ennek megvalósítására szívesen olvasok itt felmerülő ötleteket.
Másrészt ami a vasútüzem terepasztalba forgatását illeti, és itt főleg a pályaelemekre és a gördülőállományra gondolok. A sínek elrendezése érdekelne, hogy volt-e olyan, aki egy vágánynál bonyolultabb sínredszert kreált az asztalra? Ha igen, akár tervet vagy megvalósulásáról képet szívesen látnék.
Végezetül a vonatokról… Ez volt a legjobban általam körbejárt téma. Hogy kicsit spoilerezzek is, szeretnék olyan asztali környezetet a végére, hogy az összképnek valami AdMech kutatóbázis kinézete legyen, amellett pedig önállóan is szétszórhatóak legyenek az asztalon. Kicsit outpost-szerű bázis lenne, amihez tartozna egy iparvasút is (itt találták a vonatok STC-jét vagy hasonló indok…), szintén szétszedhetőre pakolva a modularitás miatt.
Pár szót ejtenék saját tapasztalatokról, ha valaki ezután kezdene ilyen vállalkozásba. Figyelembe véve ami itt a fórumon és máshol is elhangzott, a H0 méretarány kicsi, az S-es ritka ÉS drága, a 0-s csak szimplán annyiba kerül, hogy egy kocsi ára felér egy imperial knight árával, mozdonyt pedig “könnyebb” építeni (~50e-ből) mint venni (~150-200e). Feltúrva a netet, sikerült találni egy itthon elérhető alternatívát, amit a kevéssé ismert 0e méretarány nyújthat. Fleischmann gyártónak volt -tehát sajna egyre ritkább, csak fellelhető még boltban, e-bayen belőle- Magic Train fantázianevű szériája, ami H0-s pályán mozgó, 0-s méretarányú, tehát keskeny nyomtávú és ezáltal az iparvasútnak megfelelő rövid szerelvények beszerzését lehetővé teszi elérhető áron(kicsit számszerűsítve, kb.60eft-ból ki tudtam hozni két mozdonyt és hat különböző fajta teherkocsit). Jó alapot adnak, megfelelően pimpelve a kocsik és mozdonyok is 40k-síthatóak, a H0 meg az egyik legelterjedtebb méretarány a vasútmodellezésben, tehát a pálya a elég olcsón beszerezhető. Felmerült még, hogy a síneket ellássam háziszabállyal a “The Heresy Train has no brakes!” agymenésből kifolyólag, illetve hogy a gördülőállomány ne egy statikus terep legyen, erről majd igény esetén… smile Itt igazából tehát azoknak a tapasztalatára vagyok kíváncsi, aki már beforgatott bármilyen modellvasutat tereptárgykészítésbe, hátha cserélhetünk pár használható ötletet.
Kicsit hosszúra sikerült a téma, remélem hogy ez senkit nem ijeszt el és lesznek rá érdemi reakciók. :D

Én pont most csinálok egy ilyet, egyelőre egy félig kifestett mozdonynál tartok. H0-s modelleket használok, a kocsikat átalakítom 40k-s méretarányra, ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy az egész felépítmény kuka, csak az alváz marad meg. természetesen én is üzemi/bányavasútban gondolkodom, a rendes nagyvasút már hülyén nézne ki ezeken a síneken. Az ötletet egyébként éppen egy 40k-s esemény adta, múlt ősszel Zágrábban voltunk versenyen, ott figyeltem meg, hogy ellentétben az itthoni, szabvány vasúti nyomtávú pályán közlekedő villamossal, az ottani villamosok nem kisebbek, mint a mieink, viszont kb fele nyomtávon mennek.

A PIKO kezdőkészletét használom, ez 20 rugón innen van, és adnak hozzá trafót, pályát, mozdonyt meg 3 kocsit, a modellek élethűsége meg ugye úgyse szempont, a felépítményeket cseréled. Arra kell figyelni, hogy a sínek mérete gyártónként eltér, tehát a PIKO kompatibilis a maga mozdonyaival meg sínjeivel, de mittudomén a Roccoéval nem feltétlenül, Szóval hiába elterjedt a H0, ha van belőle ötféle.

40k-s szabályokban nem nagyon gondolkoztam, Inq28-hoz lenne tereptárgy leginkább. Esetleg olyan lőszerszállító kisvonat lehetne, amilyet az első világháborúban használtak a tüzérségi állásokhoz.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-16 09:49   [ Eltüntet ]   [ # 462773 ]  
Újonc

Szervusztok!

Azok segítségét kérném akiknek már volt dolguk vasútmodellezős matéria 40k-ba forgatásával, értem ezalatt a vasùtüzemet és a fásítást.
Utóbbival kezdve, anno vettem egy csomag Noch fenyőt, ami szép és jó, de minden érintésre hullik és nincs lerakható talpa. Arra gondoltam, hogy talpnak leginkább fatönköket kéne valahonnan szerezni/készíteni, így egyesével szét lehet szórni a fákat tetszés szerint az asztalon, egyrészt ennek megvalósítására szívesen olvasok itt felmerülő ötleteket.
Másrészt ami a vasútüzem terepasztalba forgatását illeti, és itt főleg a pályaelemekre és a gördülőállományra gondolok. A sínek elrendezése érdekelne, hogy volt-e olyan, aki egy vágánynál bonyolultabb sínredszert kreált az asztalra? Ha igen, akár tervet vagy megvalósulásáról képet szívesen látnék.
Végezetül a vonatokról… Ez volt a legjobban általam körbejárt téma. Hogy kicsit spoilerezzek is, szeretnék olyan asztali környezetet a végére, hogy az összképnek valami AdMech kutatóbázis kinézete legyen, amellett pedig önállóan is szétszórhatóak legyenek az asztalon. Kicsit outpost-szerű bázis lenne, amihez tartozna egy iparvasút is (itt találták a vonatok STC-jét vagy hasonló indok…), szintén szétszedhetőre pakolva a modularitás miatt.
Pár szót ejtenék saját tapasztalatokról, ha valaki ezután kezdene ilyen vállalkozásba. Figyelembe véve ami itt a fórumon és máshol is elhangzott, a H0 méretarány kicsi, az S-es ritka ÉS drága, a 0-s csak szimplán annyiba kerül, hogy egy kocsi ára felér egy imperial knight árával, mozdonyt pedig “könnyebb” építeni (~50e-ből) mint venni (~150-200e). Feltúrva a netet, sikerült találni egy itthon elérhető alternatívát, amit a kevéssé ismert 0e méretarány nyújthat. Fleischmann gyártónak volt -tehát sajna egyre ritkább, csak fellelhető még boltban, e-bayen belőle- Magic Train fantázianevű szériája, ami H0-s pályán mozgó, 0-s méretarányú, tehát keskeny nyomtávú és ezáltal az iparvasútnak megfelelő rövid szerelvények beszerzését lehetővé teszi elérhető áron(kicsit számszerűsítve, kb.60eft-ból ki tudtam hozni két mozdonyt és hat különböző fajta teherkocsit). Jó alapot adnak, megfelelően pimpelve a kocsik és mozdonyok is 40k-síthatóak, a H0 meg az egyik legelterjedtebb méretarány a vasútmodellezésben, tehát a pálya a elég olcsón beszerezhető. Felmerült még, hogy a síneket ellássam háziszabállyal a “The Heresy Train has no brakes!” agymenésből kifolyólag, illetve hogy a gördülőállomány ne egy statikus terep legyen, erről majd igény esetén… smile Itt igazából tehát azoknak a tapasztalatára vagyok kíváncsi, aki már beforgatott bármilyen modellvasutat tereptárgykészítésbe, hátha cserélhetünk pár használható ötletet.
Kicsit hosszúra sikerült a téma, remélem hogy ez senkit nem ijeszt el és lesznek rá érdemi reakciók. :D

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-12 21:08   [ Eltüntet ]   [ # 462679 ]  
Veterán
Frigli - 2017-03-05 21:39

Honnan tudok rendelni terepasztalra battlemat-ot? Valahol valamikor olvastam nyomtatott valamigumiszerű anyagból ami ki is simul. Ötletek?

főnixnél is van

Aláírás 

Ha az igazság pihen, a halálnak kétszer annyi dolga van.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-11 15:45   [ Eltüntet ]   [ # 462638 ]  
Veterán
Fattyú - 2017-03-03 22:17

Ezek?

köszi, de a hozzáférhetőségem ezekhez még mindig gány.

mindenesetre alakul, kb. 50%-ban megvana legalapabb része

Aláírás 

BÉRFESTÉST, BÉRMODELLEZÉST VÁLLALOK! Kontaktus:
.(Az email cím megtekintéséhez engedélyezni kell a JavaScriptet)

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-11 14:27   [ Eltüntet ]   [ # 462632 ]  
Veterán

Időközben vettem még két darab fát Freon lengyel cégtól. Ezek sokkal olcsóbb a nyugati termékektől, kivételezése és minősége pedig kiváló. Nyárfák az összes nem téli játékokhoz használam majd.

http://tuzzelvassal.blogspot.hu/2017/03/topole-nyarfak.html

Csatolt képek
DSC00015.jpg
 Aláírás 

http://tuzzelvassal.blogspot.hu/

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-06 09:00   [ Eltüntet ]   [ # 462503 ]  
Veterán

Vagy playmat.hu

Aláírás 

That Chaos army seems suspiciously well-organised…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-05 22:32   [ Eltüntet ]   [ # 462496 ]  
Veterán

Pl innen.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-05 21:39   [ Eltüntet ]   [ # 462489 ]  
Veterán

Honnan tudok rendelni terepasztalra battlemat-ot? Valahol valamikor olvastam nyomtatott valamigumiszerű anyagból ami ki is simul. Ötletek?

Aláírás 

A csata eszmai síkon dől el,DE ELŐTTE SZÉTÜTÖM A FEJEDET!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-04 08:24   [ Eltüntet ]   [ # 462458 ]  
Veterán

hangulatos asztal!

Aláírás 

Ha az igazság pihen, a halálnak kétszer annyi dolga van.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-03 22:17   [ Eltüntet ]   [ # 462454 ]  
Veterán

Ezek?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-02 14:24   [ Eltüntet ]   [ # 462422 ]  
Veterán

Lesem őket, de még annyit kérdeznék, hogy ilyen esztétikumhoz kellene passzolniuk

terep
Felülről
Jég

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-01 18:54   [ Eltüntet ]   [ # 462405 ]  
Veterán

Deadzone terepeket is megnézheted.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-01 13:27   [ Eltüntet ]   [ # 462394 ]  
Veterán

http://www.sarissa-precision.com/

http://www.4ground.co.uk/Default.aspx?page=295

http://www.antenocitisworkshop.com/

http://plastcraftgames.com/en/

es az egyik kedvenc (mivel nem kell festeni, csak osszerakni):
http://shop.battlesystems.co.uk/

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-01 12:57   [ Eltüntet ]   [ # 462390 ]  
Veterán

Én ilyeneket tervezgetek magamban:

Miniart (Ezt alinket valamiért nem hozta be, de ha lefelé görgetsz, megállhatsz a 35522. cikkszámnál - ezt hazai boltokban is elcsípheted)

Pegasus Hobbies

Aláírás 

That Chaos army seems suspiciously well-organised…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-01 12:32   [ Eltüntet ]   [ # 462389 ]  
Veterán

40k-hoz kellene. A gond az, hogy nincs a GWnek kifejezetten futórámpája stb. Csak gótikus épülete.

Valami hasonlóban kellene gondolkodni : rámpa, scaffold

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-01 12:32   [ Eltüntet ]   [ # 462388 ]  
Veterán

40k-hoz kellene. A gond az, hogy nincs a GWnek kifejezetten futórámpája stb. Csak gótikus épülete.

Valami hasonlóban kellene gondolkodni : rámpa, scaffold

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-01 12:24   [ Eltüntet ]   [ # 462387 ]  
Veterán
Chrome - 2017-03-01 11:48

Gyors kérdés:

ipari jellegű sci-fi tereptárgyakra lenne szükségem nagy mennyiségben, elsősorban rámpák, állványzatok, szokásos gyár/aliens kolónia feeling elérésére, de nem kifejezetten épületek kellenek. Inkább csak az alkatrészeik.

Mi lenne a legekonomikusabb választás számomra? Infinity terrain? Mondom, futórámpák, állványzatok, scaffoldok kellenek.

Milyen meretaranyban? smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-01 11:48   [ Eltüntet ]   [ # 462385 ]  
Veterán

Gyors kérdés:

ipari jellegű sci-fi tereptárgyakra lenne szükségem nagy mennyiségben, elsősorban rámpák, állványzatok, szokásos gyár/aliens kolónia feeling elérésére, de nem kifejezetten épületek kellenek. Inkább csak az alkatrészeik.

Mi lenne a legekonomikusabb választás számomra? Infinity terrain? Mondom, futórámpák, állványzatok, scaffoldok kellenek.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-10 17:45   [ Eltüntet ]   [ # 460951 ]  
Veterán

Telefon oszlopok - kötelező elem minden WWII csatatérnek. Nem annyira szembetönő, de ha nincsen, mintha hiányozna valami. Kinai cúc, régen kaptam meg kedves Andor barátomtól. Az ut tábla pedig Bicske felé mutatja az irányt, mert a Konradokhoz készült.

http://tuzzelvassal.blogspot.hu/2017/01/supy-telefoniczne-telefon-oszlopok.html

Aláírás 

http://tuzzelvassal.blogspot.hu/

[ Profil ]  

1 ennyiből: 56
1

‹‹ Ecsetek és festékek      Hogyan csináljam? ››