Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 34
1
SM-Nem SM… Avagy a GW üzletpolitikája
Dátum: 2017-08-10 21:03   [ Eltüntet ]   [ # 467484 ]  
Veterán

Tényleg!  tongue laugh
Ez eszembe se jutott. Már el is felejtettem, hogy van GW LotR játék.

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing
SW Armada

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-09 18:53   [ Eltüntet ]   [ # 467445 ]  
Veterán
JuronValor - 2017-08-09 18:46

Van köztük licensz szerződés?
Ja, az más azt hittem csak úgy simán nyomták.

Kb 10 éve csinálják a Lord of the Ring Strategy Battle játékot. Először a rendes trilógia alapján aztán meg a Hobbit “trilógiát” dolgozták fel.

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-09 18:46   [ Eltüntet ]   [ # 467444 ]  
Veterán

Van köztük licensz szerződés?
Ja, az más azt hittem csak úgy simán nyomták.

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing
SW Armada

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-09 09:58   [ Eltüntet ]   [ # 467422 ]  
Veterán
JuronValor - 2017-08-09 09:40

Ha a jogutód a Tolkien irományokban található eldar nép, és a GW eldar faja közti hasonlatosság miatt beperelné a GW-t, simán meg is nyerné.

1. nem nyerne meg, szo nem levedheto, SM-et is emiatt bukta be a GW
2. miert perelne? meg van koztuk licenszszerzodes, penzt ado felet nem szivatuk soha.

JuronValor - 2017-08-09 09:40

Welcome Aeldari… :(

ezzel meg is oldva a jovobeni problema smile
Nem veletlenek a bena atnevezesek.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-09 09:40   [ Eltüntet ]   [ # 467420 ]  
Veterán

A történelmi részét nem ismerem, én az irodalomban való megjelenéséről beszéltem inkább.

A tündér megnevezésbe igen sok minden belefér még ha hegyes fülű is, és ezzel a fantazikból - mint D&D - jól ismert elfekre céloztam, nem egyéb lényekre amik ilyen néven előfordulnak. (Van pl erdőlakó, valóban hegyes fülű, gyerek termetű fura lények is elf név alatt).

Szóval tudtommal az fajta elf, amire a többségünk gondol mikor ezt a szót hallja, annak az alapját Tolkien rakta össze. Az hogy ezt mikből szedegette össze és gondolta át, az más kérdés.

Ha a jogutód a Tolkien irományokban található eldar nép, és a GW eldar faja közti hasonlatosság miatt beperelné a GW-t, simán meg is nyerné.
De nem fogják ezt tenni, mert nem olyanok.
ÉS a 40K űr elfeknek baromi jól áll az eldar név, meg azok a nevek! smile

Viszont naná, hogy a GW nemhogy levédetni nem tudja, igazából örülhet, hogy eddig simán használhatta. Welcome Aeldari… :(

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing
SW Armada

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-08 20:00   [ Eltüntet ]   [ # 467412 ]  
Veterán
JuronValor - 2017-08-08 17:21
Garvey - 2017-08-08 16:17

Mit dob ki a google első találatra ha beirod ha beírod az Elda szót smile

Akkor most írd be az eldar szót, mivel ez az eredeti angol.
Az elda ennek a magyar fordítása, és úgy látszik tök véletlen van egy olyan spanyol város aminek a neve szóalakban megegyezik a magyar fordításéval.

Nem mellesleg a hegyes fülű népség (meg igen sok más is) egy az egyben Tolkien kitalálmánya.
Szóval nem csak elfs in space, hanem eldars in space...  wink

De nem akarom, hogy off-ba menjen át a dolog, csak nem szeretem mikor a Gizikét keverik a gőzekével.

Kicsit off
Mint ahogy MAXXxxx már írta Tolkien nagyon sokat vett át mitológiákból bár én ugy tudom hogy az elfeket a sakndináv illetve a germán mitológiából vette át úgy mint a törpéket és a trollokat is (akik a skandináv mitológiában ugyan úgy kővé válnak ha napfény éri őket mint a tolkieni trollok). Továbbá az Eldar szó tudtommal régi skandináv név ami így simán szerepelhette valamelyik sagaban vagy eddában.

Aláírás 

Dreadball és KoW magyarosítás. Másold be a linket
https://mega.co.nz/#F!ewd1wIwY!OMtR_deae_zKghYne5SfBA

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-08 17:57   [ Eltüntet ]   [ # 467409 ]  
Veterán

szerk: torolheto, valamiert duplazott a bekuldesnel.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-08 17:57   [ Eltüntet ]   [ # 467410 ]  
Veterán

Miért? Kinél, hol szerepel az “elda” szó Tolkien művei előtt?

igazad van, gyorsabban irtam, mint gondolkodtam smile
Igazabol arra gondoltam, hogy Tolkien is korabbi mitoszokbol meritett (pl a tundeket a kelta mitoszok alapjan mintazta meg), de teny, hogy az “eldar” mint hegyesfulu nep neve eloszor nala jelenik meg (legalabbis meglevo infok alapjan)

JuronValor - 2017-08-08 17:21

Nem mellesleg a hegyes fülű népség (meg igen sok más is) egy az egyben Tolkien kitalálmánya.

ez viszont nem, hegyes fulu nepseg koszoni szepen mar kozepkori mesekben (es jo esellyel meg korabban is) is volt.

Woody: lehet (ugyebar USA es florida), de azert a chapterhousenak sokkal jobb ugye volt. Az itteni emberke szovegenek fele ertelmetlen es nem relevans zagyvasag, raadasul nincs mogotte jogaszcsapat sem.
Viszont ha megnyeri, akkor a GW helyeben egy nagyon durva ellenpert csinalnak ellene (H-kat masolatai miatt), amivel nemcsak penzt vissza, de meg bortonbe is mehetne ‘lopas’ gyanuja miatt.

Amugy CH-nak egyik oldalrol orulok: 3rd party kiegeszitogyartokat nem lehet esz nelkul fenyegetni
Masreszt meg jol megszivattak a jatekosokat: miattuk nincs a seregkonyvekben olyan egyseg, amihez nincs hivatalos figura (ld mostani kiherelt seregkonyvek/codexek, es miattuk van pl a Sormcast konyvbol 3 valtozat (minden uj egyseg-adag kiadasnal uj konyv)) es miattuk lett a konvertalt figura nemkivant dolog GW szerint.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-08 17:21   [ Eltüntet ]   [ # 467408 ]  
Veterán
Garvey - 2017-08-08 16:17

Akkor most írd be az eldar szót, mivel ez az eredeti angol.
Az elda ennek a magyar fordítása, és úgy látszik tök véletlen van egy olyan spanyol város aminek a neve szóalakban megegyezik a magyar fordításéval.

Szóval nem csak elfs in space, hanem eldars in space...  wink

De nem akarom, hogy off-ba menjen át a dolog, csak nem szeretem mikor a Gizikét keverik a gőzekével.

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing
SW Armada

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-08 16:17   [ Eltüntet ]   [ # 467407 ]  
Veterán

Aláírás 

Dreadball és KoW magyarosítás. Másold be a linket
https://mega.co.nz/#F!ewd1wIwY!OMtR_deae_zKghYne5SfBA

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-08 16:05   [ Eltüntet ]   [ # 467406 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-08-08 11:20

Az egyetlen ok, hogy birosag elott az ugy a kuka helyett, hogy florida…

Igazából az ok az, hogy a Szabadság Földjén elég komolyan veszik ezt a céges hülyülést, főleg ha a “vétkes” nem USA-beli. Erről pl a Volkswagen tudna mesélni, de a GW is megégette már magát az USA-ban (Chapterhouse Studio balhé, ugye).

Ennek alapján, plusz ismerve a GW’s jogi osztály “zsenialitását”, én egy jó 50-50-et adok az ürgének hogy lenyúljon egy csomó pénzt a GW-től. Főleg ha más boltosok is (pénz)szagot fognak.

Aláírás 

AtomMaki megmutatja a fény erejét!
KAAA- ,......-*-......, -POOOWWW

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-08 15:10   [ Eltüntet ]   [ # 467403 ]  
Veterán
JuronValor - 2017-08-08 10:43

De pl az “Elda” 100% Tolkien…

az sem, de mindegy is.

???
Miért? Kinél, hol szerepel az “elda” szó Tolkien művei előtt?

A perelő fickó nem érdekel egyébként. Inkább a téma.

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing
SW Armada

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-08 13:39   [ Eltüntet ]   [ # 467402 ]  
Veterán

Florida -> Csak keress rá arra hogy “Florida Man”.

Temporarily out of stock online -> Átcsomagoláson esik át épp, esetleg új talpakkal is jön.

No longer available -> Amit jelent, nem kapható már. Vagy kuka vagy re-sculpt.

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-08 13:38   [ Eltüntet ]   [ # 467401 ]  
Veterán

Mi a poén floridában?

Florida államban, sok másikhoz hasonlóan, nyilvános számos ügy és eset, milyen perek indultak, milyen bűncselekmények történtek. Szemben azonban más államokkal Florida egy könnyel kezlhető webes felületen teszi fel ezeket az adatokat, tájékoztatásokat.
Az újságíró pedig lusta állatfajta, így amikor tartalomra vadászik a hírszegény napokon innen merít hírt. Mivel személyi adatokat itt sem közölnek, így tipikus hírré vált, hogy “Florida man ...” azaz egy floridai férfi csinált valamit, ami jellemzően blőd vagy botrányos (mivel ez érdekli az embereket).

Így lett a “Florida man” fogalom, annak ellenére, hogy nincs sokkal több hülye ott sem mint máshol.

A perrel kapcsolatban megjegyzem, hogy az ürge saját magát képviseli, ami sokat mond az esélyeiről.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-08 12:39   [ Eltüntet ]   [ # 467399 ]  
Veterán

az sem, de mindegy is.
IP miatt max annak tulaja perelhet, nem valami random bolttulaj.

ami szamomra vicces a szovegben:
- bevallja csinalt es arult H-kat figurakat (ellenper a jovoben? )
- bena boltvezetes miatt 3 boltjabol 2 kuka, 1 csod szelen, emiatt kellene a penz
- 62m-t szetosztja o aszerint, ahogy gondolja, hogy mas mennyire karosult (hiheto)
- masok IP-jet keri szamon, ez eselytelen.

Mi a poén floridában?

Azért a 40k építőelemei elég messze vannak az egyeditől (de összességében azért nyilván elég fasza). Pl. a 2. kiadásos fém hormagaunt feje egy az egyben Alien. Az összes faj halál standard fantasy fajok az űrben. A birodalom egy átlagos disztópia, a végletekig eltúlzott egyházzal. Amin én még mindig le vagyok akadva, hogy a nagyon káosz nagyon démonokból kb. mindegyiknek két keze és két lába van, amelyik nem valamilyen állatból lett összerakva). Szóval az alapok nem túl izgalmasak, de a részletek már elég faszák.

Ugyanakkor úgy néz ki az új kiadás ki van balanszolva, az IG használható/erős, szóval én most örülök. A végén azt is megérjük, hogy a GW nem pofátlanul és irreálisan lesz drága, csak drága, de alapvetően fasza.

Btw tudja valaki, hogy gw store-ban a “Temporarily out of stock online” és a “No longer available” mit jelent? Jön a műanyag Creed, és kidobják a játékból a Sentinelt? Vagy új sentinel doboz? Start collecting doboz, és annak az Indexel összecsomagolása is “No longer available”. Ötletek?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-08 11:20   [ Eltüntet ]   [ # 467398 ]  
Veterán

az sem, de mindegy is.
IP miatt max annak tulaja perelhet, nem valami random bolttulaj.

ami szamomra vicces a szovegben:
- bevallja csinalt es arult H-kat figurakat (ellenper a jovoben? )
- bena boltvezetes miatt 3 boltjabol 2 kuka, 1 csod szelen, emiatt kellene a penz
- 62m-t szetosztja o aszerint, ahogy gondolja, hogy mas mennyire karosult (hiheto)
- masok IP-jet keri szamon, ez eselytelen.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-08 10:43   [ Eltüntet ]   [ # 467397 ]  
Veterán

A “Space Marine” kb annyira levédhető mint a “tengerész gyalogos”.

Ezenkívül több könyvben szerepel ez, vagy nagyon hasonló kifejezés mint gondolnák.
Egy Star Wars könyvben is vannak birodalmi katonák akik kifejezetten “űr-gyalogos” cuccban vannak és úgy emlékszem ugyanígy, vagy hasonlóan voltak nevezve.
Vagyis a használatáért aligha perelhető bárki.

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing
SW Armada

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-08 09:59   [ Eltüntet ]   [ # 467395 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-08-08 08:27

Floridai bolt tulaj kb hasznalhato alapok nelkul perli a GW-t 62millio dollarra

bar lehet, hogy inkabb a humor topicba kellene ezt tenni LOL

Florida Man™ újra lecsap!

Aláírás 

-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-08 08:27   [ Eltüntet ]   [ # 467393 ]  
Veterán

Floridai bolt tulaj kb hasznalhato alapok nelkul perli a GW-t 62millio dollarra

bar lehet, hogy inkabb a humor topicba kellene ezt tenni LOL

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-27 07:07   [ Eltüntet ]   [ # 467047 ]  
Veterán
Agony - 2017-07-27 06:40

Mondjuk eddig 3 Skullcrusher volt egy dobozban, most 6. Így könnyű növelni a bevételt.

eddig 4 dobozzal vettel sereghez, most csak 2-t. smile

mindegy, bar meg mindig nem tokeletes, de Kirby utan eleg sok minden valtozott, ami miatt pozitivabb a megitelese a cegnek, ami tobb vasarlot es nagyobb bevetelt hoz.
Belegondolva 2009 es 2016 kozott talan 2 GW figurat vettem (+alapozo spray-ket), utobbi 1 evben tobbszoroset. Fokepp, mert jonak tuntek ertek (ar/figura(+kinezet)) szempontbol.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  

1 ennyiből: 34
1

‹‹ Kódexek, ahogy mi szeretnénk      Eldar ››