Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

34 ennyiből: 35
34
SM-Nem SM… Avagy a GW üzletpolitikája
Dátum: 2011-06-10 20:42   [ Eltüntet ]   [ # 244753 ]  
Veterán
Wolflord - 2011-06-10 17:22

Freddy, amit írsz, az jogos… lenne, ha lennének a felsorolt cuccokhoz szabályok. smile

Igen, erre próbáltam finoman utalni:P A tételmondat az volt, hogy azért nyomják az SM-et, mert ahhoz több kódex van. Namost szerintem máshoz is lehetne több kódex, ez csak rajtuk múlik.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 19:51   [ Eltüntet ]   [ # 244746 ]  
Veterán

4. kiadásban, amikor kijött, akkor sokan igenis azért kezdtek bele. Aztán jött a vanilla SM kódex az említett fejlesztésekkel, és sokan egyből váltottak. Majd potom 2 évbe telt a GW-nek, hogy a régi DA kódexhez egy FAQ-val megadja, ami már sok másnak meg volt (a daemons kódexet meg a saját hibrid megoldásaival inkább nem írom le…). Na, ezért nem akarja MAXXxxx, hogy a necron kódex is erre a sorsra jusson.

Aláírás 

Beware the Palmtop Tiger!
Be individual!
http://www.l5r.com/images/crane_2.jpg
http://www.l5r.com/images/craneclan.jpg

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 19:31   [ Eltüntet ]   [ # 244743 ]  
Veterán
Sys - 2011-06-10 19:20
suicide - 2011-06-10 19:07
[konyvtar] MAXXxxx - 2011-06-10 18:59

nem az eroviszonnyal van gond.
nyilvanvaloan tesztcodex volt, hogy mi mukodik, mi nem. Amit a DA codexben elrontottak, azt mar rogton a kovetkezoben (sima SM) javitottak.

Mikre gondolsz? smile

például:
-Storm Shield szabályok
-Osztagok bővíthetőségének lehetőségei
-Járművek pontértékeinek korigálása
-Karakterek statjai

Hat egen… de mondjuk az emberek nemis azert jatszanak veluk mert taposak, hanem leginkabb a fluf miatt, szerintem… smile

Aláírás 

“Köztetek járok, de nem tartozom közétek”

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 19:20   [ Eltüntet ]   [ # 244740 ]  
Veterán
suicide - 2011-06-10 19:07

nyilvanvaloan tesztcodex volt, hogy mi mukodik, mi nem. Amit a DA codexben elrontottak, azt mar rogton a kovetkezoben (sima SM) javitottak.

Mikre gondolsz? smile

például:
-Storm Shield szabályok
-Osztagok bővíthetőségének lehetőségei
-Járművek pontértékeinek korigálása
-Karakterek statjai

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 19:07   [ Eltüntet ]   [ # 244739 ]  
Veterán

Mikre gondolsz? smile

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 18:59   [ Eltüntet ]   [ # 244737 ]  
Veterán

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 18:42   [ Eltüntet ]   [ # 244735 ]  
Veterán
[konyvtar] MAXXxxx - 2011-06-10 13:33

ha ugy csinaljak meg, mint az orkot az 5-ik elott, akkor igen.
ha ugy, mint a demont vagy a da-t, akkor kevesbe.

Nemtudom mibajod a DA-okkel. jok attol fuggetlenul h masok erosebbek…
Tudnak Ok is jokezekben pusztito fegyverre valni… smile

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 18:39   [ Eltüntet ]   [ # 244734 ]  
Veterán
Barakis - 2011-06-10 14:46
DerWish - 2011-06-10 14:34

Azért nehéz azon vitatkozni, hogy ha összehasonlítod a köv két opciót:

(i) különböző SM rendházak (és IG) egymást öli halomra, mer’ már alig van más
(80% SM&IG; - hasracsapásra)

(ii) SM&IG; védi az emberiség hatalmas birodalmát a rátörő xenoktól
(40% SM&IG;)

Melyiket látnánk szívesebben?
GW az (i) szavaz, ha az SM vonalat erősíti
Én a (ii) látnám örömmel, mert lenne más is és a fluffosabb is lenne… én valahogy így képzelem a jó W40K-t.

Milyen 80%-ról beszélsz?

Előző legendás nevezés:

Parancsnoki:
Dark Angels
Chaos Space Marines
Daemonhunters
Space Wolves
Imperial Guard
Imperial Guard
Orks
Space Marines

Hadvezér:
Orks
Blood Angels
Tyranids
Daemonhunters
Witch Hunters
Dark Angels
Chaos Space Marines
Eldar
Space Marines
Orks
Orks
Imperial Guard

De mondom még egyszer, NE mossuk össze ennyire az összes SM-et, mert ennyi erővel ide jön a CSM is és WH is. Így meg marad kb 10 codex ellen vagy 5-6, úgy meg nem nehéz túlsúlyban lenni.

Szerk:
kiskorúbézoltán: nem én kezdtem szánalmasozni. Viszont talán fel kéne ismerni az összefüggéseket. Nem azért húzóerő az “SM” mert ez van a GW hype-ban, hanem mert ezt kedvelik a játékosok. Tudod, ezért szoktunk gyerekkorban olyan meséknek örülni, ahol a lovag leveri a királylányt és megerőszakolja a sárkányt. Vagy valami ilyesmi.

Tény, a GW is hozzájárul ehhez, de nem csak tőlük függ, piaci alapon már leginkább igényt elégítenek ki. Különben tényleg nem is gyártanának mást.

És most az igazán csúnya válasz: ha a tököd tele az SM ellenféllel, akkor játsz azzal, aki nem SM-el játszik. Én se álltam be szinte sose focizni, mert a kosárlabda jobban bejött.

IG&SM;&Inkvizition; 60%
Other 40%

Teny h nem 80%..de tenyleg sok… cool hmm

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 18:35   [ Eltüntet ]   [ # 244733 ]  
Veterán

Komolyan oylan itt a hangualt, mint mikor a nyugdíjas otthonban összevesznek az öregek 30 évvel ezelőtt mi volt a jó és rossz, és fél perc után már személyeskedés megy smile

Aláírás 

Minitroopers Kis bakás flashjáték, jó móka smile

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 17:22   [ Eltüntet ]   [ # 244726 ]  
Veterán
Barakis - 2011-06-10 16:56
[konyvtar] MAXXxxx - 2011-06-10 16:51

ugyanannyi energiabefektetessel 7-8x-os a vasarlokor.

Persze, ez igaz, de jelenleg, ha valaki elkezd játszani, akkor hány codex közül választhat? Ebből hány SM?

Ehhez csak annyit: ha valaki el akarja a hobbit egy alapdobozzal kezdeni, amiben van szabálykönyv, kocka és modell is, akkor csak 2 faj közül választhat: SM vagy ork. És az alapdobozok egyik fele mindig SM volt smile (3.ed: képen BT, de akkoriban csak festésben tért el, nem volt külön kódex, 4.ed SM és nida, 5. ed sm és ork). Igazából az ilyenek mondjuk épp, hogy a GW sm centrikus. smile
Jelenleg jobban megéri a szabálykönyv miatt venni egy black reachet, aminél most a GW árait alapul véve 61,5 fontért kapsz modelleket+szabálykönyvet+kockát, mint megvenni egy szabálykönyvet 35 fontért magában… Főleg úgy, hogy utána egy sima tactical squad 23 font…
Innentől kezdve pedig máris ott vagy, hogy vagy SM-et, vagy orkot gyűjtesz…
Más játékoknál megveszed a kezdődobozt, csak 1 frakció van benne, de már szabályokkal, és tudsz egyből játszani…

Freddy, amit írsz, az jogos… lenne, ha lennének a felsorolt cuccokhoz szabályok. smile A GW nagy uniformizálásban kiirtotta ezeket a kellemes színfoltokat (kroot sereg külön? levesbe vele. Arbites? 1 említés a WH kódexben. Mechanikus sereg? A legtöbben már azt se tudják, hogy régen voltak szabályaik. Elda craftworld? 4. kiadású kódexszel megszűntek, már csak a festésben van jelen. Exodite? smile Sajna, nuku, sima modellek azok is, mindent konvertálsz másból, szabályaik lásd craftworldök. Ha a traitor alatt a régi LatD seregre gondolsz, akkor az a kroot sereggel együtt szűnt meg). Igen, tudom, counts as seregekként jelenjen meg, hiszen ezzel is erősíti a hobbi barkácsoló és festő oldalát. Csak épp hogyan adod el őket ilyennek, ha nem támogatod őket, vagyis azt se tudni, hogy volt valaha ilyen? Lényegében a traitor is csak sima IG, a craftworld sima elda, mechanikus sima IG, arbites detto…

Aláírás 

Be individual!

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 17:06   [ Eltüntet ]   [ # 244725 ]  
Veterán

ennyire nem egyszeru a dolog. erosen gyartasi resze is van az egesznek.

1db necron warrior dobozt el lehet adni a necron jatekosoknak es kesz.
1db DE wych dobozt el lehet adni a DE jatekosoknak es kesz
ellenben
1db SM tactical dobozt el lehet adni: SM jatekosnak, DA jatekosnak, BA jatekosnak, SW jatekosnak, GK jatekosnak, akar CSM jatekosnak, BT jatekosnak.

1db Imperial Guardmen dobozt el lehet adni IG-játékosnak, Traitor-játékosnak, Adeptus Mechanicus-játékosnak, Adeptus Arbrites-játékosnak…
1 db Kroot-dobozt el lehet adni tau játékosnak, Kroot játékosnak, Mercanaries-játékosnak…
1 db elda dobozt el lehet adni elda játékosnak, exodita-játékosnak, Alaitoc-játékosnak, Saimhann-játékosnak meg méga tököm tudja miylen craftworld van-játékosnak…

Megéri SM-et kiadni, de nem a világ gonoszsága szorítja rá őket, hanem a saját döntéseikből következik.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 16:56   [ Eltüntet ]   [ # 244723 ]  
Veterán

Persze, ez igaz, de jelenleg, ha valaki elkezd játszani, akkor hány codex közül választhat? Ebből hány SM? Innentől már csak pusztán matematikailag több SM lesz, mint nem SM. És ezért zavar az, ha az egyén izlését hasonlítják a statisztikához. Hisz az egyénnek nagyon nem tetszik, ha a DA seregét a BT-hez hasonlítják és rásütik egyszerűen, hogy mindkettő SM.

Szerk: bocs srácok, tényleg szeretném ezt folytatni és megbeszélni a témát, de hamarosan vendégeim lesznek, és utána már inkább nem gépelnék, mert tuti nem leszek józan. Holnap folytathatjuk. smile

Aláírás 

Néha a jók is győznek!

Pitypangvirágos Crybaby háborús érdemérem síró tulajdonosa

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 16:51   [ Eltüntet ]   [ # 244721 ]  
Veterán
Barakis - 2011-06-10 16:41

Szerinted mitől függ, hogy melyik codex van támogatva? Igen, mennyire fogy, és kinek milyen serege van.

ennyire nem egyszeru a dolog. erosen gyartasi resze is van az egesznek.

1db necron warrior dobozt el lehet adni a necron jatekosoknak es kesz.
1db DE wych dobozt el lehet adni a DE jatekosoknak es kesz
ellenben
1db SM tactical dobozt el lehet adni: SM jatekosnak, DA jatekosnak, BA jatekosnak, SW jatekosnak, GK jatekosnak, akar CSM jatekosnak, BT jatekosnak.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 16:41   [ Eltüntet ]   [ # 244719 ]  
Veterán
kiskorúbézoltán - 2011-06-10 16:25

Nem emlékszem, hol írtam volna olyat, hogy ki mivel játszon/ne játszon. Visszaolvasva sem találtam meg a saját hozzászólásaim (opppsz megint…) közt, segítenél?

Tudom, hogy az SM messze a legnépszerűbb, de hogy ennyivel több azt nem gondoltam volna. Viszont ha hagyják kihalni a nemSM-et akkor kit győz majd le az SM? Nem lesz kinél jobbnak lenni…

Szerinted mitől függ, hogy melyik codex van támogatva? Igen, mennyire fogy, és kinek milyen serege van. Tehát lényegében azt mondod, hogy akkor lesz több nemSM, ha SM játékosok átpártolnak.

A vitánk meg szerintem nem zavar senkit, ha mégis, akkor moderátor töröl úgy is, ha meg más téma kezdődik, akkor max befejezük.

Wolflord: a hype már nem teljesen igaz. Annyi SM codex van kint, mint nem SM, azaz 50% esély van arra, hogy egy SM codex jön ki. Viszont mennyire hatja meg egy DA játékost egy GK codex? Kb annyira mint egy ork játékost a DE codex. Itthoni arányokból kiindulva meg nem annyira vészes szerintem. Tény, legtöbb sereg a sima SM, ez még a hype, de a többi már elég jól szét van szórva.

Az összehasonlításban igazad van, az nem volt szerencsés.

Aláírás 

Néha a jók is győznek!

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 16:27   [ Eltüntet ]   [ # 244717 ]  
Veterán

Barakis és KiskorúZ:

Igen, a 40k az SM-ekről szól. Az egész történet a Császárral kezdődött, aki megteremtette a Primarchákat, majd a Légiókat. Nem véletlen, hogy a Heresy van mindenhol a központban, a necron és a witchhunter kivételével minden kódexbe bekerül a fluffba (necronoknál alvás volt, witchhunterek később, az age of strife idején jöttek létre). Szóval igen, a GW üdvöskéi a mariskák, mindegy, hogy jó, vagy rossz oldalon állnak.

Barakis: a DE épp nem a legjobb példa. Ugyanis baromira drága (ahogy Dax mondta anno: 100 pontonként egy ezres), és nincsenek kint a modellek. Az pedig, hogy még pluszban a DE nem a megszokott sereg (a tesók pl 4+-os újradobható invullal rohangálnak), tovább rontja az esélyeit. És nem is épp kezdőbarát…
Ezzel szemben az általad említett orknál még a költségeket is tudod csökkenteni fabrikálással. És senki sem fog érdekesen nézni rád, hogy ez meg miből van…

Aláírás 

Be individual!

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 16:25   [ Eltüntet ]   [ # 244716 ]  
Veterán

Nono, visszafelé ülsz a lovon…

Az “add el a sereged” nem az én hozzászólásomban volt, ha jól emlékszem.
És igen, azt mondom, hogy az SM vonal igenis nagyobb támogatást élvez a GW részéről mint a többi. Amit leírtam abból max akkor jön ki az, hogy az SM játékos “agyatlan zombi” ha azt akarja az illető érteni (opppsz, túl direkt voltam?)... Szerintem.
A nekronokkal nem jött be, megpróbálod a nidákat? Olvasd újra amit írtam behelyettesítve a nidákkal.
A DE-ra mondanám, hogy jogos, de én csak a helyi viszonyokat (8-10 játékos) ismerem, ha te szélesebb körű ismeretekkel rendelkezel, ám legyen, elismerem ebben igazad van.
Nem emlékszem, hol írtam volna olyat, hogy ki mivel játszon/ne játszon. Visszaolvasva sem találtam meg a saját hozzászólásaim (opppsz megint…) közt, segítenél?

Kedves =I=, semmi pánik, a következőt má’ PM-be’ írom, nem offolok tovább. A többiektől bocs, hogy így elvittük a témát.

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 15:57   [ Eltüntet ]   [ # 244713 ]  
Veterán
kiskorúbézoltán - 2011-06-10 15:11

Hááát, szerintem a CSM ismán SM, háttér szerint is és a játékban is. Kb. annyira tér el az alap SM-től mint a külön kódexes SM-ek vagy a GK.

Én azé’ azt mondanám inkább, hogy olyan igényt elégít ki amit javarészt ő maga gerjeszt, bár a sárkányos-hercseges dologban igazad lehet a mai célközönséget tekeintve.

Megint tévedsz, nincs bajom az SM játékosokkal (talán ha a meccseim felét játszom SM ellen, sőtt mondanám, hogy vagyok olyan szerencsés, hogy tápolt “versenysereg” ellen má’ vagy 1-1,5 éve nem játszottam, de nem ez a téma), nekem azzal van bajom, ha a GW tovább hajlik az SM irányba, a többi, nemSM, rovására.

A “csúnya” választ meg nem kellett volna írnod, ha végigolvasod a hozzászólást amire válaszoltál.

Nem is azt írtam, hogy bajod van az SM játékosokkal, hanem, hogy nem kell SM sereg ellen játszani. Az érveléseddel az a baj, hogy ha azt írod, hogy mé’ van annyi SM, és fúj GW, akkor vannak SM játékosok akik hajlamosak lehetnek arra, hogy magukra vagyék, és az az érzés alakuljon ki bennük, hogy csak azérrt játszanak SM-el, mert agyatlan zombik és a GW ezt erőszakolta/manipulálta rájuk.

Ha a GW eegyik húzóserege a nidák lennének, és minden kaptár kapna saját codex-et, akkor most a nidákat fikáznád. PEdig az arányokat elnézve, szimplán a codex-ek mennyisége okozza a láthatóan sok SM-et. Ha megnézed a beírt nevezéseket, cc ugyanolyan arányban van minden codex. Hogy a nagyrészük SM-en alapszik, az megint más kérdés. De azért ne ekézzük már a GW-t, hogy sok codex-et ad ki.

A más fajokról meg az a véleményem, hogy most jött ki a valamennyire táp DE és nem sok új sereget látok, míg orkból rengeteg van. Ez meg már megint csak nem GW hiba, ork bejövősebb pistikének, mint az elda. Evvan.

A csúnya választ meg azért írtam, mert nem tetszik az a hozzáállás, hogy ne ezzel játsz, hanem mással, csak mert neked (valamelyik) SM jön be. Tudod, olyan más f*szával a csalánt ne játszunk már. smile

Szerk: nem az ork játékosokat pistikézem le, hanem átlagpistike előbb vesz orkot, mint eldát. Félreértések elkerülése végett!

Aláírás 

Néha a jók is győznek!

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 15:11   [ Eltüntet ]   [ # 244711 ]  
Veterán
Barakis - 2011-06-10 14:46

De mondom még egyszer, NE mossuk össze ennyire az összes SM-et, mert ennyi erővel ide jön a CSM is és WH is. Így meg marad kb 10 codex ellen vagy 5-6, úgy meg nem nehéz túlsúlyban lenni.

Szerk:
kiskorúbézoltán: nem én kezdtem szánalmasozni. Viszont talán fel kéne ismerni az összefüggéseket. Nem azért húzóerő az “SM” mert ez van a GW hype-ban, hanem mert ezt kedvelik a játékosok. Tudod, ezért szoktunk gyerekkorban olyan meséknek örülni, ahol a lovag leveri a királylányt és megerőszakolja a sárkányt. Vagy valami ilyesmi.

Tény, a GW is hozzájárul ehhez, de nem csak tőlük függ, piaci alapon már leginkább igényt elégítenek ki. Különben tényleg nem is gyártanának mást.

És most az igazán csúnya válasz: ha a tököd tele az SM ellenféllel, akkor játsz azzal, aki nem SM-el játszik. Én se álltam be szinte sose focizni, mert a kosárlabda jobban bejött.

Hááát, szerintem a CSM ismán SM, háttér szerint is és a játékban is. Kb. annyira tér el az alap SM-től mint a külön kódexes SM-ek vagy a GK.

Én azé’ azt mondanám inkább, hogy olyan igényt elégít ki amit javarészt ő maga gerjeszt, bár a sárkányos-hercseges dologban igazad lehet a mai célközönséget tekeintve.

Megint tévedsz, nincs bajom az SM játékosokkal (talán ha a meccseim felét játszom SM ellen, sőtt mondanám, hogy vagyok olyan szerencsés, hogy tápolt “versenysereg” ellen má’ vagy 1-1,5 éve nem játszottam, de nem ez a téma), nekem azzal van bajom, ha a GW tovább hajlik az SM irányba, a többi, nemSM, rovására.

A “csúnya” választ meg nem kellett volna írnod, ha végigolvasod a hozzászólást amire válaszoltál.

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 14:46   [ Eltüntet ]   [ # 244709 ]  
Veterán
DerWish - 2011-06-10 14:34

Azért nehéz azon vitatkozni, hogy ha összehasonlítod a köv két opciót:

(i) különböző SM rendházak (és IG) egymást öli halomra, mer’ már alig van más
(80% SM&IG; - hasracsapásra)

(ii) SM&IG; védi az emberiség hatalmas birodalmát a rátörő xenoktól
(40% SM&IG;)

Melyiket látnánk szívesebben?
GW az (i) szavaz, ha az SM vonalat erősíti
Én a (ii) látnám örömmel, mert lenne más is és a fluffosabb is lenne… én valahogy így képzelem a jó W40K-t.

Milyen 80%-ról beszélsz?

Előző legendás nevezés:

Parancsnoki:
Dark Angels
Chaos Space Marines
Daemonhunters
Space Wolves
Imperial Guard
Imperial Guard
Orks
Space Marines

Hadvezér:
Orks
Blood Angels
Tyranids
Daemonhunters
Witch Hunters
Dark Angels
Chaos Space Marines
Eldar
Space Marines
Orks
Orks
Imperial Guard

Szerk:

Aláírás 

Néha a jók is győznek!

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 14:42   [ Eltüntet ]   [ # 244708 ]  
Veterán

Ha ilyen provokáló módon kérdezed akkor inkább azt mondom, hagyjuk a dolgot, mert nincs érteleme ennek a társalgásnak.

Ha úgy kérdezed, hogy - mint nem nekron játékos - örünék-e egy jó, kiegyensújozott kódexnek (lásd: DE) és egy szép nekron figurasornak, akkor azt mondanám, hogy igen - annak ellenére, hogy ettől nem leszek nekron játékos - örülnék neki.
Örülnék-e ha kimondottan nekron - vagy más nemSM - könyvek is jönnének ki, olyan számban mint az SM? Igen, és ami érdekelne meg is venném (kájoszt és orkot pedig mindet).
Örülnék-e ha az SM játékosok eladnák a seregüket és nekronra váltanának? Nem. Ugyanott lennénk mint a mostani helyzetben.
Nem az SM-nal van bajom, mint látod nekem is van, hanem azzal, hogy ha a GW mindent az SM vonalnak rendel alá akkor nagyon egysíkú lesz ez a játék.
Nagyon szeretem a 40K világát, a játékot is, együtt tudok élni a hibáival, de ha a fárfjúcsör grimmdárkjában má’ tényleg csak az SM-ok lesznek, szemrebbenés nélkül itthagyom az egészet.

[ Profil ]  

34 ennyiből: 35
34

‹‹ Kódexek, ahogy mi szeretnénk      Eldar ››