Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

34 ennyiből: 34
34
SM-Nem SM… Avagy a GW üzletpolitikája
Dátum: 2011-06-10 15:57   [ Eltüntet ]   [ # 244713 ]  
Veterán
kiskorúbézoltán - 2011-06-10 15:11

Hááát, szerintem a CSM ismán SM, háttér szerint is és a játékban is. Kb. annyira tér el az alap SM-től mint a külön kódexes SM-ek vagy a GK.

Én azé’ azt mondanám inkább, hogy olyan igényt elégít ki amit javarészt ő maga gerjeszt, bár a sárkányos-hercseges dologban igazad lehet a mai célközönséget tekeintve.

Megint tévedsz, nincs bajom az SM játékosokkal (talán ha a meccseim felét játszom SM ellen, sőtt mondanám, hogy vagyok olyan szerencsés, hogy tápolt “versenysereg” ellen má’ vagy 1-1,5 éve nem játszottam, de nem ez a téma), nekem azzal van bajom, ha a GW tovább hajlik az SM irányba, a többi, nemSM, rovására.

A “csúnya” választ meg nem kellett volna írnod, ha végigolvasod a hozzászólást amire válaszoltál.

Nem is azt írtam, hogy bajod van az SM játékosokkal, hanem, hogy nem kell SM sereg ellen játszani. Az érveléseddel az a baj, hogy ha azt írod, hogy mé’ van annyi SM, és fúj GW, akkor vannak SM játékosok akik hajlamosak lehetnek arra, hogy magukra vagyék, és az az érzés alakuljon ki bennük, hogy csak azérrt játszanak SM-el, mert agyatlan zombik és a GW ezt erőszakolta/manipulálta rájuk.

Ha a GW eegyik húzóserege a nidák lennének, és minden kaptár kapna saját codex-et, akkor most a nidákat fikáznád. PEdig az arányokat elnézve, szimplán a codex-ek mennyisége okozza a láthatóan sok SM-et. Ha megnézed a beírt nevezéseket, cc ugyanolyan arányban van minden codex. Hogy a nagyrészük SM-en alapszik, az megint más kérdés. De azért ne ekézzük már a GW-t, hogy sok codex-et ad ki.

A más fajokról meg az a véleményem, hogy most jött ki a valamennyire táp DE és nem sok új sereget látok, míg orkból rengeteg van. Ez meg már megint csak nem GW hiba, ork bejövősebb pistikének, mint az elda. Evvan.

A csúnya választ meg azért írtam, mert nem tetszik az a hozzáállás, hogy ne ezzel játsz, hanem mással, csak mert neked (valamelyik) SM jön be. Tudod, olyan más f*szával a csalánt ne játszunk már. smile

Szerk: nem az ork játékosokat pistikézem le, hanem átlagpistike előbb vesz orkot, mint eldát. Félreértések elkerülése végett!

Aláírás 

Néha a jók is győznek!

Pitypangvirágos Crybaby háborús érdemérem síró tulajdonosa

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 15:11   [ Eltüntet ]   [ # 244711 ]  
Veterán
Barakis - 2011-06-10 14:46

De mondom még egyszer, NE mossuk össze ennyire az összes SM-et, mert ennyi erővel ide jön a CSM is és WH is. Így meg marad kb 10 codex ellen vagy 5-6, úgy meg nem nehéz túlsúlyban lenni.

Szerk:
kiskorúbézoltán: nem én kezdtem szánalmasozni. Viszont talán fel kéne ismerni az összefüggéseket. Nem azért húzóerő az “SM” mert ez van a GW hype-ban, hanem mert ezt kedvelik a játékosok. Tudod, ezért szoktunk gyerekkorban olyan meséknek örülni, ahol a lovag leveri a királylányt és megerőszakolja a sárkányt. Vagy valami ilyesmi.

Tény, a GW is hozzájárul ehhez, de nem csak tőlük függ, piaci alapon már leginkább igényt elégítenek ki. Különben tényleg nem is gyártanának mást.

És most az igazán csúnya válasz: ha a tököd tele az SM ellenféllel, akkor játsz azzal, aki nem SM-el játszik. Én se álltam be szinte sose focizni, mert a kosárlabda jobban bejött.

Hááát, szerintem a CSM ismán SM, háttér szerint is és a játékban is. Kb. annyira tér el az alap SM-től mint a külön kódexes SM-ek vagy a GK.

Én azé’ azt mondanám inkább, hogy olyan igényt elégít ki amit javarészt ő maga gerjeszt, bár a sárkányos-hercseges dologban igazad lehet a mai célközönséget tekeintve.

Megint tévedsz, nincs bajom az SM játékosokkal (talán ha a meccseim felét játszom SM ellen, sőtt mondanám, hogy vagyok olyan szerencsés, hogy tápolt “versenysereg” ellen má’ vagy 1-1,5 éve nem játszottam, de nem ez a téma), nekem azzal van bajom, ha a GW tovább hajlik az SM irányba, a többi, nemSM, rovására.

A “csúnya” választ meg nem kellett volna írnod, ha végigolvasod a hozzászólást amire válaszoltál.

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 14:46   [ Eltüntet ]   [ # 244709 ]  
Veterán
DerWish - 2011-06-10 14:34

Azért nehéz azon vitatkozni, hogy ha összehasonlítod a köv két opciót:

(i) különböző SM rendházak (és IG) egymást öli halomra, mer’ már alig van más
(80% SM&IG; - hasracsapásra)

(ii) SM&IG; védi az emberiség hatalmas birodalmát a rátörő xenoktól
(40% SM&IG;)

Melyiket látnánk szívesebben?
GW az (i) szavaz, ha az SM vonalat erősíti
Én a (ii) látnám örömmel, mert lenne más is és a fluffosabb is lenne… én valahogy így képzelem a jó W40K-t.

Milyen 80%-ról beszélsz?

Előző legendás nevezés:

Parancsnoki:
Dark Angels
Chaos Space Marines
Daemonhunters
Space Wolves
Imperial Guard
Imperial Guard
Orks
Space Marines

Hadvezér:
Orks
Blood Angels
Tyranids
Daemonhunters
Witch Hunters
Dark Angels
Chaos Space Marines
Eldar
Space Marines
Orks
Orks
Imperial Guard

De mondom még egyszer, NE mossuk össze ennyire az összes SM-et, mert ennyi erővel ide jön a CSM is és WH is. Így meg marad kb 10 codex ellen vagy 5-6, úgy meg nem nehéz túlsúlyban lenni.

Szerk:
kiskorúbézoltán: nem én kezdtem szánalmasozni. Viszont talán fel kéne ismerni az összefüggéseket. Nem azért húzóerő az “SM” mert ez van a GW hype-ban, hanem mert ezt kedvelik a játékosok. Tudod, ezért szoktunk gyerekkorban olyan meséknek örülni, ahol a lovag leveri a királylányt és megerőszakolja a sárkányt. Vagy valami ilyesmi.

Tény, a GW is hozzájárul ehhez, de nem csak tőlük függ, piaci alapon már leginkább igényt elégítenek ki. Különben tényleg nem is gyártanának mást.

És most az igazán csúnya válasz: ha a tököd tele az SM ellenféllel, akkor játsz azzal, aki nem SM-el játszik. Én se álltam be szinte sose focizni, mert a kosárlabda jobban bejött.

Aláírás 

Néha a jók is győznek!

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 14:42   [ Eltüntet ]   [ # 244708 ]  
Veterán

Ha ilyen provokáló módon kérdezed akkor inkább azt mondom, hagyjuk a dolgot, mert nincs érteleme ennek a társalgásnak.

Ha úgy kérdezed, hogy - mint nem nekron játékos - örünék-e egy jó, kiegyensújozott kódexnek (lásd: DE) és egy szép nekron figurasornak, akkor azt mondanám, hogy igen - annak ellenére, hogy ettől nem leszek nekron játékos - örülnék neki.
Örülnék-e ha kimondottan nekron - vagy más nemSM - könyvek is jönnének ki, olyan számban mint az SM? Igen, és ami érdekelne meg is venném (kájoszt és orkot pedig mindet).
Örülnék-e ha az SM játékosok eladnák a seregüket és nekronra váltanának? Nem. Ugyanott lennénk mint a mostani helyzetben.
Nem az SM-nal van bajom, mint látod nekem is van, hanem azzal, hogy ha a GW mindent az SM vonalnak rendel alá akkor nagyon egysíkú lesz ez a játék.
Nagyon szeretem a 40K világát, a játékot is, együtt tudok élni a hibáival, de ha a fárfjúcsör grimmdárkjában má’ tényleg csak az SM-ok lesznek, szemrebbenés nélkül itthagyom az egészet.

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 14:34   [ Eltüntet ]   [ # 244707 ]  
Veterán

Azért nehéz azon vitatkozni, hogy ha összehasonlítod a köv két opciót:

(i) különböző SM rendházak (és IG) egymást öli halomra, mer’ már alig van más
(80% SM&IG; - hasracsapásra)

(ii) SM&IG; védi az emberiség hatalmas birodalmát a rátörő xenoktól
(40% SM&IG;)

Melyiket látnánk szívesebben?
GW az (i) szavaz, ha az SM vonalat erősíti
Én a (ii) látnám örömmel, mert lenne más is és a fluffosabb is lenne… én valahogy így képzelem a jó W40K-t.

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 14:21   [ Eltüntet ]   [ # 244706 ]  
Veterán
kiskorúbézoltán - 2011-06-10 14:13

Ne légy má’ ilyen szánalmas…

Egyrészt igen, a GW is tehet róla. Nézd meg milyen támogatást kap az SM és milyet a nemSM. A BL könyvek túlnyomó része SM, az SM kódexek mindig a legerősebek közt vannak, a legteljesebb figurasor szintén SM.
Aki frissen esik be ebbe a hobbiba szinte mást se lát mint SM-et, meg vannak azok akiket az SM-ek éppen legyőznek (BRB?).
Aki táper, kettőplusszongyőzniakarok típus, az - rendszerint - szintén SM-et választ mer’ azok az erős kódexek.
A fluffmániások paradicsoma az SM, mer’ mindent megkapnak hozzá, figurák, könyvek és mozifilm ha kell…
Mi kell még?

Ja, a CSM marad, nem adom el, megfér a kájoszdémon és az épülgető ork seregem mellett... Hihetetlen, hogy van olyan hülye aki nem cserélget mindig az aktuális “erős” seregre, mi? smile

Tehát ha most kiadnának egy bitangerős necron-t ami 2+-on győz, jönne ki hozzá 100 könyv, két egész estét mozi, majd a játékosok 90%-a eladná a seregét, és szinte csak necron lenne az asztalon akkor örülnél? smile

Amúgymeg a szánalmas az, hogy összemosod az összes SM-et, hogy mind ugyanaz.

Aláírás 

Néha a jók is győznek!

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 14:13   [ Eltüntet ]   [ # 244703 ]  
Veterán
Barakis - 2011-06-10 13:44
kiskorúbézoltán - 2011-06-10 13:40

Vajh mennyi SM játékos maradna ha csak SM lenne? Szerintem baromi unalmas lenne.

Erről miért a GW tehet? Tessék eladni a CSM sereget (igen, az is annyira SM mint a Wolf) és venni valami egzotikusat. Vagy mástól várod el a megváltást?

Ne légy má’ ilyen szánalmas…

Egyrészt igen, a GW is tehet róla. Nézd meg milyen támogatást kap az SM és milyet a nemSM. A BL könyvek túlnyomó része SM, az SM kódexek mindig a legerősebek közt vannak, a legteljesebb figurasor szintén SM.
Aki frissen esik be ebbe a hobbiba szinte mást se lát mint SM-et, meg vannak azok akiket az SM-ek éppen legyőznek (BRB?).
Aki táper, kettőplusszongyőzniakarok típus, az - rendszerint - szintén SM-et választ mer’ azok az erős kódexek.
A fluffmániások paradicsoma az SM, mer’ mindent megkapnak hozzá, figurák, könyvek és mozifilm ha kell…
Mi kell még?

Ja, a CSM marad, nem adom el, megfér a kájoszdémon és az épülgető ork seregem mellett... Hihetetlen, hogy van olyan hülye aki nem cserélget mindig az aktuális “erős” seregre, mi? smile

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 13:44   [ Eltüntet ]   [ # 244699 ]  
Veterán
kiskorúbézoltán - 2011-06-10 13:40

Vajh mennyi SM játékos maradna ha csak SM lenne? Szerintem baromi unalmas lenne.

Erről miért a GW tehet? Tessék eladni a CSM sereget (igen, az is annyira SM mint a Wolf) és venni valami egzotikusat. Vagy mástól várod el a megváltást?

Aláírás 

Néha a jók is győznek!

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 13:40   [ Eltüntet ]   [ # 244696 ]  
Veterán

Tudom, hogy az SM messze a legnépszerűbb, de hogy ennyivel több azt nem gondoltam volna. Viszont ha hagyják kihalni a nemSM-et akkor kit győz majd le az SM? Nem lesz kinél jobbnak lenni… Vajh mennyi SM játékos maradna ha csak SM lenne? Szerintem baromi unalmas lenne.
Ettől függetlenül, egy nekron kiadás lehet nyereséges, akkor meg miért ne?
Persze értem én, hogy ha ugyanannyi energiát/időt/pénzt fektetnek be egy SM kiadásba az jobban megtérül, de szerintem hosszabb távon gallyra vágja az egész játékot és akkor az SM-et se lehet majd eladni…

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 13:35   [ Eltüntet ]   [ # 244695 ]  
Veterán

MAXXxxx, az SM alatt csak a vanilla SM-et érted vagy SM+SW+BA+BT+DA +(esetleg GK)?

Aláírás 

GHB avagy Górugrány Hadijátékos Blogja
————————————————————————————————
“Success is 1% inspiration, 98% perspiration, and 2% attention to detail.”

Phil Dunphy

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 13:10   [ Eltüntet ]   [ # 244687 ]  
Veterán

egy apro adat: SM eladas onmagaban tobb bevetelt hoz, mint az osszes tobbi faj egyuttveve.
Ami megdurvabb: per pill SM eladas onmagaban tobb bevetelt hoz, mint a WHFB es a LotR osszesen.

Nnno ezek utan, ha penz akarnak generalni, akkor mit fognak kiadni? SM-et vagy necron-t? (fuggetlenul attol, hogy DE szvsz bebizonyitotta, hogy ha van uj codex es uj figurak, akkor veszik a nem-sm-eket is)

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 09:59   [ Eltüntet ]   [ # 244655 ]  
Veterán

Tehát tagadod az elmúlt év minden nyávogását?????  wink
Elolvasva tényleg másról szólt, de ismerve téged az ember reflexből leveri a nyugtatós poharat, ha avatárodat látja. Mellette a lényegtelen mire, de negatív véleménnyel.

És igen, sokaknak csalódás a GK kódex, nekem is, és nem, nem amiatt, hogy nem nyer 2+ ra

Ez meg a tökéletes hazugság! smile Ezt neked nem szabadott volna írni!  LOL

Assziszed nem alakul ki ezek után stereotípia irányodban?  LOL  LOL

Nem lennének félreértések, ha a nyifergés helyett azt olvashatnánk a posztjaidban, hogy milyen ultra combóra jöttél rá a más számára haszontalan modellekkel!  cheese

Január környékén fantasy orkokat kaptunk, sokunk nagy örömére!

Ez meg itt a témához való komoly rész, bár el se olvastad a 3 soros posztomat, ami ezzel kezdődött, pont az efféle fikázás elkerülése miatt…  tongue wink

Aláírás 

Szakállas Vaddisznók Előre!

A háború egy munka.
És mint minden munkához, ehhez is iparosok kellenek.
Nem művészek!!!!!

seregépítésesdi

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 09:51   [ Eltüntet ]   [ # 244654 ]  
Veterán
Sandlion - 2011-06-09 21:06

Máté fiam te meg értsd már meg! A GK az újtipusú, “ha van hozzá eszed, működik, ha vérkarcsika vagy szopsz vele” codex. Akár a nida. Kár csipogni állandóan miatta. Neked a mindenki álltal rettegett IG is gyenge bazze! A Hiba a TE készülékedben van!

Te István atyám! Tudod te miről szólt ez előző 20 hozzászólás?
A GW üzleti hátterét próbálgatjuk megérteni, elemezni.
Ha megnézed azt a diagrammot akkor neked is le fog esni, hogy GK kódex ideje alatt is felettébb alacsony volt.

És igen, sokaknak csalódás a GK kódex, nekem is, és nem, nem amiatt, hogy nem nyer 2+ ra hanem mert bugyuta fluffja van, és azok a modellek amik nekem tetszenek belőle, nem igazán használhatóak játékra.

Pisti, tudom, hogy szeretsz baszogatni, ahogy meglátod a postomban az “IG” vagy a “GK” rövidítéseket, de most rossz helyre címezted. smile

Inkább olvass vissza pár oldalt és szólj hozzá a témához valami értelmeset is jó?!

És nem, nem sírás megy a topicban, ezek nagyon is valós dolgok.

Aláírás 

Fut, ugrik, győz !

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-09 21:06   [ Eltüntet ]   [ # 244612 ]  
Veterán

Máté fiam te meg értsd már meg! A GK az újtipusú, “ha van hozzá eszed, működik, ha vérkarcsika vagy szopsz vele” codex. Akár a nida. Kár csipogni állandóan miatta. Neked a mindenki álltal rettegett IG is gyenge bazze! A Hiba a TE készülékedben van!

Aláírás 

Szakállas Vaddisznók Előre!

A háború egy munka.
És mint minden munkához, ehhez is iparosok kellenek.
Nem művészek!!!!!

seregépítésesdi

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-09 20:51   [ Eltüntet ]   [ # 244606 ]  
Veterán

Janiár-februáron meg nem kell csodálkozni, decemberben a fa alá mindenki megvette ami kellett. Ez mindenhol így szokott lenni.
Április meg ha jól emlékszem akkor GK hónap volt, az meg jócsomó embernek csalódás volt akkor meg azért nem ment a szekér talán.

Aláírás 

Fut, ugrik, győz !

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-09 15:40   [ Eltüntet ]   [ # 244546 ]  
Veterán

Ne dramatizáljuk el, a 2010-es árszínvonalon vannak, ami azért eddig a csúcs… Bár január elején nagyon szakadtak. Mi is jött ki akkor? Vagy lehet, hogy a Közel-Kelet??

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-09 15:33   [ Eltüntet ]   [ # 244545 ]  
Veterán

Ez van, esik az árfolyamuk, ez ellen tenni kell:
íme

Aláírás 

EPIC: Armageddon, Serpent Chapter Space Marines
Blood Bowl - Ork Team, Varlyúdonbi Vidám Fijúk
Epic HQ Hungary
Hordes - Circle Orboros

Flames of War - Soviets

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-09 15:17   [ Eltüntet ]   [ # 244544 ]  
Veterán
gorugrany - 2011-06-09 11:46
Windir - 2011-06-09 01:00

http://www.youtube.com/watch?v=isXNJMhBteY&feature=relmfu

Ha már úgyis a GW a téma ennyire smile

Mindenesetre érdekes, hogy a figurák minőségéről rossz szót nem ejtett, kritikát leginkább a GW kereskedői hozzáállásával és az áraival kapcsolatban fogalmazott meg. Pedig itten nekünk sokan azt mondják, hogy hát külföldön az ár az nem nagyon befolyásol semmit.

Ez sajna 1-2 éve már nem igaz és erre a srác is kitért.
Sok az áremelés és amikor az említett anyuka bemegy a 13 éves fiával és azt mondja neki az eladó, hogy ez a 40k starter csomag, ez 140 dolcsi, ez meg itt a Warmachine alapcsomag és ez 50 dolcsi akkor érthető, hogy a gyerek Warmachinezni fog ha nem érez ellenálhatatlan vágyat 40k iránt…

Egyre több a panasz GW áraira külföldön is.
Elég ha cask elolvasol pár commentet a videó alatt.
A legtöbbet “lájkolt” hozzászólás is rögtön erről szól.

Matt

Aláírás 

Fut, ugrik, győz !

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-09 11:46   [ Eltüntet ]   [ # 244510 ]  
Veterán
Windir - 2011-06-09 01:00

Mindenesetre érdekes, hogy a figurák minőségéről rossz szót nem ejtett, kritikát leginkább a GW kereskedői hozzáállásával és az áraival kapcsolatban fogalmazott meg. Pedig itten nekünk sokan azt mondják, hogy hát külföldön az ár az nem nagyon befolyásol semmit.

Aláírás 

GHB avagy Górugrány Hadijátékos Blogja
————————————————————————————————
“Success is 1% inspiration, 98% perspiration, and 2% attention to detail.”

Phil Dunphy

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-09 01:00   [ Eltüntet ]   [ # 244454 ]  
Veterán

Aláírás 

Minitroopers Kis bakás flashjáték, jó móka smile

[ Profil ]  
Dátum: 2011-06-10 22:33   [ Eltüntet ]  
Veterán

A 40k kibeszélő topikban egy elég érdekes (az elején mondjuk kissé nyers) beszélgetés alakult ki. A GW tényleg ennyire a space marine seregeket favorizálja? Milyen üzletpolitikát is folytat e téren?
A későbbiek során pedig itt lehetne kibeszélni az elmúlt időszakhoz hasonló lépéseket (online boltok EU-n kívülre nem szállíthatnak, finecast).

A moderátorokat pedig meg fogom kérni, hogy a Preview kibeszélő topik üzeneteit ne töröljék, hanem ide hozzák át.

Aláírás 

Beware the Palmtop Tiger!
Be individual!
http://www.l5r.com/images/crane_2.jpg
http://www.l5r.com/images/craneclan.jpg

[ Profil ]  

34 ennyiből: 34
34

‹‹ Kódexek, ahogy mi szeretnénk      Eldar ››