Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 332
1
Hogyan csináljam?
Dátum: 2017-04-23 13:27   [ Eltüntet ]   [ # 463648 ]  
Akolitus

Köszönöm mindenkinek a segítséget, adtatok pár remek ötletet! smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-23 09:03   [ Eltüntet ]   [ # 463627 ]  
Veterán
Nturtle - 2017-04-22 18:21

Igen, jogos, az utólag levágás kicsit béna, de valahogy a talppal festés jobban megy, mert tudom támasztani a figurát. Nekem kifejezetten tetszik a talpról kicsit lelógó kavics, de ez ízlés kérdése, persze a kivitelezés kehetne szebb.

Az eredeti kérdésre még annyit, hogy ragasztott figura köré kenhető verzióból használtam már GW-féle Agrellan Earth textúra festéket, nem volt besüppedt figura érzete és egészen okén nézett ki. Hátránya, hogy tapasztalataim szerint nagyon vastagon kell felvinni ahhoz, hogy tényleg mutasson (száradással nagyon összeesik, bátran kell kenni) és nagyon lassan szárad (több óra). Persze GW festék árban van, de kb.15- 20 minire elég egy adag. Ragasztott fűcsomóval egyszerűen pimpelhető.

itt egy fotó erről is
Ez mind ‘talpra ragasztott köré kenős’.

Vallejo basing pumice-ok, ugyanaz, csak 3 rongyért kapsz 200ml-t, és egy tégely kb. 3 seregre elég.

Aláírás 

Blogom:

Történelmi figuraelemzős, értékelős, tanácsadós, örömködős

Ha akad régi Warzone figurád, ne habozz értesíteni.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-23 07:17   [ Eltüntet ]   [ # 463623 ]  
Veterán

Ha utólag textúrázod a talpakat, érdemes megfelelő vastagságú magasítót tenni a figura talpára és úgy ragasztani a basere.

Köveknek érdemes kis fakéreg darabokat /mulcs/ használni Én az utcán virág ágyásokból szedtem össze, de meg lehet próbálni venni virágboltban, vagy kisállatkereskedésben /terráriumokban használják/.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-22 19:47   [ Eltüntet ]   [ # 463617 ]  
Veterán
Nturtle - 2017-04-22 18:21

Igen, jogos, az utólag levágás kicsit béna, de valahogy a talppal festés jobban megy, mert tudom támasztani a figurát. Nekem kifejezetten tetszik a talpról kicsit lelógó kavics, de ez ízlés kérdése, persze a kivitelezés kehetne szebb.

Az eredeti kérdésre még annyit, hogy ragasztott figura köré kenhető verzióból használtam már GW-féle Agrellan Earth textúra festéket, nem volt besüppedt figura érzete és egészen okén nézett ki. Hátránya, hogy tapasztalataim szerint nagyon vastagon kell felvinni ahhoz, hogy tényleg mutasson (száradással nagyon összeesik, bátran kell kenni) és nagyon lassan szárad (több óra). Persze GW festék árban van, de kb.15- 20 minire elég egy adag. Ragasztott fűcsomóval egyszerűen pimpelhető.

itt egy fotó erről is

Ezek tényleg jól néznek ki, de 20 figura/adag elég kevésnek tűnik, és a PVA+homok kombó sokkal vastagabb ennél. De igazából egy bevált módszer kell, és hajrá, többféleképpen is lehet jó a dolog.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-22 18:21   [ Eltüntet ]   [ # 463611 ]  
Újonc

itt egy fotó erről is

Aláírás 

grnsknz.tumblr.com

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-22 18:09   [ Eltüntet ]   [ # 463610 ]  
Veterán

Én először elkészítem külön a talpat (PVA-val rögzített állatboltos homok, többféle szemcse keveréke, barnára lefújva, befolyatva, szárazecsetelve), aztán ragasztom rá a megcsapolt figurát. Így külön dolgozhatsz a talpon, fújhatod a színeket, és nem kell félni, hogy összekened a figurát.
Ha előre leragasztod, és úgy homokozod, olyan lesz, mintha bokáig szarban állna. Ha valaki ragaszkodik ehhez a módszerhez, legalább tegyen valamit a talpa alá, hogy szintben legyen a talpa alja a homokkal (régi stílusú slotos figurákat szoktam így csinálni). Ha olyan figurát veszek, ami le van ragasztva, azt is óvatosan levágom inkább.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-22 11:47   [ Eltüntet ]   [ # 463603 ]  
Veterán
Nturtle - 2017-04-22 08:13

+1 tipp a base-hez.

Modell/hobby boltban vettem vasútmodellezéshez használt apró szemű murvát és füvet. Zacskója kb. 1200 Ft (a terepasztalhoz elég sok kell ezért ide van belőve az ára, viszont figura alapozáshoz egy zacskó szerintem kb. 5 évre elég).

A figurát nagyon pici ragasztópöttyel teszem az alapra úgy, hogy highlightolás előtt a figura talpa alá férjen a szike és le tudjam vágni. Utána az egész base-t bekenem sima univerzális ragasztóval, pofával belenyomva a kavicsba, majd foltokban modell ragasztóval bekenem a kavicsot és rászórom a füvet, végül pillanatragasztóval teszem vissza a modellt, hogy biztosan tapadjon.

Kicsit még félkész (körbe kell még festeni a peremet) de kb. így néz ki:
fotó

Olcsó és viszonylag gyors módszer.

Hát nemtom, én csak a figura talpát megkenem PVA-val amikor kész a mini és úgy mártom kavicsba, nem szerencsétlenkedek felrakással-levétellel :D A talp oldalára szerintem óvatosan a kaviccsal, szvsz elég tré amikor foltokban ráfolyik a kavics az oldalára.

Ill. tudom ajánlani neked a dekorcuccokat is, én azt használom már egy ideje. 2-3-félét egybeöntve, hogy ne legyenek egyforma méretűek, árba tán valamivel olcsóbb is, a hátránya, hogy festeni kell, mert ezüst, zöld, stb. színű. Pentart 440 forintos akriljai erre naggggyon jók, Sólyombarna meg vmi csont/homokszín, elsővel lekened a homokot/kavicsokat, másodikkal szárazecseteled és kész. Erre meg mehet a fű.

Aláírás 

Blogom:

Történelmi figuraelemzős, értékelős, tanácsadós, örömködős

Ha akad régi Warzone figurád, ne habozz értesíteni.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-22 08:13   [ Eltüntet ]   [ # 463600 ]  
Újonc

+1 tipp a base-hez.

Modell/hobby boltban vettem vasútmodellezéshez használt apró szemű murvát és füvet. Zacskója kb. 1200 Ft (a terepasztalhoz elég sok kell ezért ide van belőve az ára, viszont figura alapozáshoz egy zacskó szerintem kb. 5 évre elég).

A figurát nagyon pici ragasztópöttyel teszem az alapra úgy, hogy highlightolás előtt a figura talpa alá férjen a szike és le tudjam vágni. Utána az egész base-t bekenem sima univerzális ragasztóval, pofával belenyomva a kavicsba, majd foltokban modell ragasztóval bekenem a kavicsot és rászórom a füvet, végül pillanatragasztóval teszem vissza a modellt, hogy biztosan tapadjon.

Kicsit még félkész (körbe kell még festeni a peremet) de kb. így néz ki:
fotó

Olcsó és viszonylag gyors módszer.

Aláírás 

grnsknz.tumblr.com

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-22 07:09   [ Eltüntet ]   [ # 463599 ]  
Veterán
Swifty - 2017-04-21 22:06

pl. homokozóból, bármilyen építési kupacból, teszkós/fressnapfos/akármilyenes állatboltból papagájhomokból,

homokozot semmikepp, epitest szinten ha lehet keruld.
nem erdemes kockaztatni fertozest es betegseget az ossze vissza osszeszedett dolgokbol.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-21 22:39   [ Eltüntet ]   [ # 463596 ]  
Veterán

És az előző mellé egy kis videó: WHTV Tip of the Day - Blood Bowl Bases

Aláírás 

Galéria: http://www.coolminiornot.com/artist/Lone+Lemming
WIP: http://www.coolminiornot.com/forums/showthread.php?62863-Lone-Lemming-s-WIP

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-21 22:06   [ Eltüntet ]   [ # 463594 ]  
Veterán

szia, én sem vagyok pro, de:

Legegyszerűbb, ha homokot (pl. homokozóból, bármilyen építési kupacból, teszkós/fressnapfos/akármilyenes állatboltból papagájhomokból, vagy akár ja, army painter/citadel homok smile, stb.) fogsz egy tégelyben/tálkában, a figura talpát bekened PVA ragasztóval (faragasztó, fehér, színtelenre szárad), vagy vizes PVA-val, majd a figurát belemártod a homokba jól. Szinte azonnal ki is veheted, lefújkálhatod, már ráragadt a kellő mennyiség.
Még szokták száradás után vizes PVA-val lekenni, hogy még jobban ragadjon. A homok aztán festhető, pl. sötétszürkére és szárazacsettel csinosítható

Fű: van a flock, ami a szórt fű, ez pl. elég jó: http://fonixcsarnok.eu/battlefields-grass-green.html
Változatosság kedvéért lehet több színt keverni, illetve van még a tuft, ami a fűcsomó lenne, amit amolyan díszítésként ráragaszthatsz, pl. http://fonixcsarnok.eu/battlefields-xp-mountain-tuft.html
Plusz a static grass, ami a “fűszálas” fű, tkp. a tuft az ilyesmi, de static grassból változatosabb formák kihozhatók.

Mindegyiknél ragasztgathatsz rendes kavicsot vagy pl. koponyát valami extra keretről vagy eltört pajzsot, kardot, akármit.

Alternatíva lehet még a textúrafestékszerűség, pl. https://www.games-workshop.com/en-EU/Texture-Armageddon-Dust-24ML , ami ilyen sár fílingű anyag, előnye, hogy rákened, megszárad és kész, hátránya, hogy eléggé fogy a “festék”, ha rendesen adagolod, illetve ha nem ügyelsz rá, beszáradhat a tégely.

Aláírás 

Magyar Blood Bowl Liga

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-21 21:27   [ Eltüntet ]   [ # 463593 ]  
Akolitus

Sziasztok!

Base készítésben kérnék egy kis helpet. Milyen stílusú base-t csináljak, ha a figura már fel van ragasztva a talpra. Tudom, kicsit bugyuta a kérdés, ezért pontosítok: egyszerű, gyorsan elkészíthető, asztalra szánt modellekhez kellenének, tehát TTQ szinthez. Főnixcsarnokon lévő homokhoz/talajhoz, kavicsokhoz, füvekhez mit szóltok, mik a vélemények?

http://fonixcsarnok.eu/kiegeszitok/festekek.html?p=3

Ui.: még nem csináltam ilyet, most kezdtem a hobbyt, szal bocsesz a newbie kérdésért!

Üdv,
Csempa

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-21 10:05   [ Eltüntet ]   [ # 463565 ]  
Veterán

Jó kis cikk a különféle felületekről.

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-14 13:58   [ Eltüntet ]   [ # 462037 ]  
Veterán
Tacytus - 2017-02-14 10:33

Sziasztok

Olyan dologban szeretném a segìtséget kérni:
Talpdìszkènt tükröt akarok a talpra rakni ès arra a figurát. Milyen ragasztott tudtok ami nem marja meg a tükröt?
Nagyon kicsi a talpmérete a figurának ès félek hogy látszani fog a tükrön a lábak körül a kimart ragasztò folt.

Köszi előre is!

A tükör az igazi üvegtükör? Szerintem arról simán le tudod kaparni a pillanatragasztó gőzét, mert az üveg jóval keményebb annál, mint amivel kaparni próbálod. De persze tegyél egy próbát előtte.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-14 11:26   [ Eltüntet ]   [ # 462031 ]  
Veterán

Köszönöm smile

Megprobalom a/c és meglátjuk.

Aláírás 

THE FALSE EMPEROR IS NOT HERE TO PROTECT YOUR MEN! ONLY CHAOS WILL GAIN FROM THEIR SACRIFICE!

BÉRFESTÉST VÁLLALOK!

Starter Box-ok vásárlása felesbe!
-WH40K Dark Vengeabce (chaos)

HTBK terepasztalos szekció facebook oldala (Debrecen)
Warp Storm Szolnok Facebook oldala

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-14 11:11   [ Eltüntet ]   [ # 462030 ]  
Veterán

a. hasznalj kevesebb ragasztot. Egy DZC figurat (http://www.coolminiornot.com/406581) pillanatragasztoval raktam a kristalyra, nem mondhatni, hogy nagy a ragasztasi felulet. A pillanatragaszto marasa kb nem is latszik, a megerositeskent felhordott muviz inkabb.
+ ovatosan higitoval az uvegfeluletrol le lehet torolni a pillanatragacs nyomat.

b. PVA / epoxy. Ha megszarad a PVA is meg tudja tartani a figurat, de tul lassan szarad (igazabol epoxy is), igy annyira nem javaslom.

c. maceras, de ne a feluletre ragaszd, hanem ha tudod, akkor furd at a talpat (igen, tukorrel egyutt, lehetoleg nem eltorve kozben, irtam, hogy maceras) es a csapolast alulrol ragaszd be.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-14 10:33   [ Eltüntet ]   [ # 462029 ]  
Veterán

Sziasztok

Olyan dologban szeretném a segìtséget kérni:
Talpdìszkènt tükröt akarok a talpra rakni ès arra a figurát. Milyen ragasztott tudtok ami nem marja meg a tükröt?
Nagyon kicsi a talpmérete a figurának ès félek hogy látszani fog a tükrön a lábak körül a kimart ragasztò folt.

Köszi előre is!

Aláírás 

THE FALSE EMPEROR IS NOT HERE TO PROTECT YOUR MEN! ONLY CHAOS WILL GAIN FROM THEIR SACRIFICE!

BÉRFESTÉST VÁLLALOK!

Starter Box-ok vásárlása felesbe!
-WH40K Dark Vengeabce (chaos)

HTBK terepasztalos szekció facebook oldala (Debrecen)
Warp Storm Szolnok Facebook oldala

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-04 15:41   [ Eltüntet ]   [ # 461730 ]  
Veterán
ericghar - 2017-02-04 15:33
Freddy Krueger - 2017-02-04 15:07

Az a baj, hogy a hüvelykujj miatt a mutatóujj behajlítása már alapból nem egyszerű. Ezt csak faragva lehet, vagy szerzel valahonnan egy megfelelő kézfejet (1/35-höz már láttam ilyet), és rárakod.

3D-s nyomtatással esetleg?

Igen, azzal, de a boltba szerintem öntve kerül.
Közben kikerestem neked, erre gondoltam. Igaz, neked bal kéz kell, de biztos lesz majd olyan készletük is. 1/35-ös kezek heroic scale-hoz simán jók, a túl nagy kezeket meg még mindig kifestheted kesztyűnek.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-04 15:33   [ Eltüntet ]   [ # 461729 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2017-02-04 15:07

Az a baj, hogy a hüvelykujj miatt a mutatóujj behajlítása már alapból nem egyszerű. Ezt csak faragva lehet, vagy szerzel valahonnan egy megfelelő kézfejet (1/35-höz már láttam ilyet), és rárakod.

3D-s nyomtatással esetleg? A figura inkább 30mm, mint 28, akkora mint egy Terminator Capt., talán más méretarány is jó lehet. Nekem első pillantásra egyértelmű volt a sculptor szándéka, de gondolom mivel fantasy-t is főleg gyerkőcök játszák ezért nem lehetett. Nem tudom hogy itt is van-e pg13.

Aláírás 

minden szabály opcionális

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-04 15:07   [ Eltüntet ]   [ # 461726 ]  
Veterán

Egyébként arról a mutatóujjról nekem eleve ez jutott eszembe

[ Profil ]  

1 ennyiből: 332
1

‹‹ Tereptárgyak      Érdekes modellek ››