Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 335
1
Hogyan csináljam?
Dátum: 2017-11-06 10:26   [ Eltüntet ]   [ # 470146 ]  
Veterán

spray is jo. Annyira nem veszes a dolog, de pl Testors Dullcoat-nal (hasonlo az Army Painter Anti-shine spray is) nagyon latvanyos.

Selyemfenyu lakknal ez a gond nincs es latvanyosan nem is csillog normal esetben.
Emiatt leggyakrabban siman a GW-s spray lakkot hasznalom. Draga, de eddig nem volt vele gond.

Kimondottan matthoz meg akkor nyulok, ha tenyleg nagyon matt feluletet akarok.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-05 23:46   [ Eltüntet ]   [ # 470143 ]  
Veterán

Akkor nekem pl. a space wolf seregemhez a sok farkasbunda, totem stb miatt kellene matt és satin (fegyverekhez, páncélokhoz).  Akkor így hogy csak az ecsetes verzió jöhet szóba, mit ajánlanál Max?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-05 23:40   [ Eltüntet ]   [ # 470142 ]  
Veterán
Csempa - 2017-11-05 23:13

melyik terméket/módszert tartjátok a legjobbnak?

A legjobb a testors Dullcoat spray, de en teljesen elegedett vagyok a VallejoAir-Matt lakkal is (nevevel ellentetben ecsettel is felhordhato).

Jól gondolom, hogy a mattal kb semmi nem fog változni a figurán, csak rajta lesz a lakkréteg?

Nem egeszen, femek csillogasat es igy a femes hatast is gyilkolja.

Illetve, mivel a legtöbb figurám már basen van, nem fogja a lakk megenni a műfüvet mondjuk?

nem eszi, nem lesz vele gond.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-05 23:13   [ Eltüntet ]   [ # 470141 ]  
Veterán

Sziasztok.

Varnishra (lakkra) melyik terméket/módszert tartjátok a legjobbnak? Airbrushom nincs, szal maradt a spray vagy az ecset.  A csilli villi, gloss hatást el akarom kerülni, szóval vagy satin vagy matt lenne a legjobb. Jól gondolom, hogy a mattal kb semmi nem fog változni a figurán, csak rajta lesz a lakkréteg? Illetve, mivel a legtöbb figurám már basen van, nem fogja a lakk megenni a műfüvet mondjuk? Köszönöm!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-28 22:14   [ Eltüntet ]   [ # 469848 ]  
Veterán

A GW oldalán általában fent van kép a keretekről is. Nézd meg melyik dobozban milyen bitek vannak.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-28 21:37   [ Eltüntet ]   [ # 469847 ]  
Veterán

Sziasztok!

Szeretnénk SW: Armageddonozni, jómagam SW skótokkal szeretném csapatni. Segítsetek már ki légyszi, hogy melyik dobozt vegyem, ha össze akarok rakni egy csapatot.
https://www.games-workshop.com/en-NZ/Space-Marine-Scouts-with-Sniper-Rifles
https://www.games-workshop.com/en-NZ/Space-Marine-Scouts

A fenti két doboz között mi a különbség? Ha jól értem, a sniperesben nincs bolter, a bolteresben meg sniper? Nehézfegyverek hogy vannak a dobozban? Nem csak SW-hez lesznek majd használva, hanem rendes játékhoz is, és nem szeretném őket mágnesezni. Természetesen a srácok fel lesznek pimpelve SW cuccokkal. smile

Köszönöm szépen!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-23 14:56   [ Eltüntet ]   [ # 469610 ]  
Újonc

Köszönöm szépen a válaszokat! Megpróbálkozunk vele. wink

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-21 11:15   [ Eltüntet ]   [ # 469542 ]  
Veterán

vallejo leirashoz kepest amit maskepp csinalok:

- nem hasznalok decal fix-et. Igen, jobban tapadna, de az utana torteno lakk ugyanugy megfogja es lusta vagyok emiatt venni kulon fixet.
- viz eltavolitashoz sokkal jobb ecset helyett (par) fulpiszka (q-tip). siman hengergetve vizet konnyu kipreselni a matrica alol es a szelen rogton fel is szivja a vizet
- decal mediumot 2-3x hasznalom 1 helyett a jobb formahoz igazodas / jobb film elmaras miatt
- matt lakk elott kap meg 1 reteg fenyeset. Ezaltal meg kevesbe latszik a matrica szele, mivel a matt lakk elott a fenyes ‘atmenetet’ kepzett a feluleten, nem hirtelen ugras van ott.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-21 11:05   [ Eltüntet ]   [ # 469539 ]  
Veterán
Csempa - 2017-10-20 14:35

Szia!

Csekkold ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=Ndsic9haHg0

Azért ez még nem az igazi, pl. ott hagy egy fényes csíkot a matrica körül. Nekem olyasmi rémlik, hogy ha lelakkozod alatta, akkor ez nem lesz.

http://cdn.acrylicosvallejo.com/6db6c090a470daa9259bd5be945ff30a/decals-stepbystep-2017-EN.pdf

Ez pl. azt mondja, hogy Fényes lakk, Decal fix, matrica, Decal medium, matt lakk.

Valószínűleg a legkomolyabb trükk, hogy kivakard a vizet a matrica alól.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-20 14:35   [ Eltüntet ]   [ # 469514 ]  
Akolitus

Peace

Ezek vizes matricák, minden előnyükkel, hátrányukkal, matricalágyító folyadék nem árt hozzájuk.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-20 14:35   [ Eltüntet ]   [ # 469513 ]  
Veterán

Szia!

Csekkold ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=Ndsic9haHg0

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-20 11:45   [ Eltüntet ]   [ # 469507 ]  
Újonc

Sziasztok!

Amiket adtak a First Strike-hoz (meg talán a Know no Fear-hez is van….) rendház jelzések, azoknak mi a trükkje? Pontosan hogy kel felapplikálni a figurákra?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-17 15:52   [ Eltüntet ]   [ # 469408 ]  
Veterán
kgb - 2017-10-17 14:31

Sziasztok

Ha olyan mugyantat szeretnek onteni, amit nem szabad direkt polisztirolra tenni, mit javasoltok?
Ha lekenem valamilyen lakkal az alapfeluletet, az megfelelo?

Vagy tudtok olyan viztiszta gyantat, ami mehet a polisztirolra?

Koszi
Kgb

A lakkozás beválhat, de mindenképp próbáld ki előtte, mert vannak agresszív oldószeres cuccok, amik megmarhatják,bemattíthatják a lakkot is.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-17 14:31   [ Eltüntet ]   [ # 469407 ]  
Veterán

Sziasztok

Ha olyan mugyantat szeretnek onteni, amit nem szabad direkt polisztirolra tenni, mit javasoltok?
Ha lekenem valamilyen lakkal az alapfeluletet, az megfelelo?

Vagy tudtok olyan viztiszta gyantat, ami mehet a polisztirolra?

Koszi
Kgb

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-05 13:12   [ Eltüntet ]   [ # 469096 ]  
Veterán
Zsolti - 2017-10-05 13:01
Freddy Krueger - 2017-10-05 11:46
Zsolti - 2017-10-05 10:59

Igen, alapvetően a Scion festést akartam gyakorolni, mielőtt nekiállok a doboznak. Persze kicsit sem lett olyan, mint a képen (mármint a szín, a GW alapszín + vastag élkihúzás már jó ideje nem tetszik).

De tényleg amúgy, én azt hittem a ruhát fested, a scionoknak pont arcuk nem nagyon van.

Igen, a ruhát. De azért csak ott volt az arca is.

Ha csak úgy nem smile

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-05 13:01   [ Eltüntet ]   [ # 469095 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2017-10-05 11:46

Igen, alapvetően a Scion festést akartam gyakorolni, mielőtt nekiállok a doboznak. Persze kicsit sem lett olyan, mint a képen (mármint a szín, a GW alapszín + vastag élkihúzás már jó ideje nem tetszik).

De tényleg amúgy, én azt hittem a ruhát fested, a scionoknak pont arcuk nem nagyon van.

Igen, a ruhát. De azért csak ott volt az arca is.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-05 11:46   [ Eltüntet ]   [ # 469094 ]  
Veterán

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-05 10:59   [ Eltüntet ]   [ # 469093 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2017-10-05 09:14

Nem meginni kell, meg fürödni benne, hanem hetente egy-két órát festeni vele, ehhez összesen pár centiliternyi kell. Egyébként minden vegyszer mérgező.

Jaja, ezzel tisztában vagyok, meginni vagy nyalogatni semmit sem szoktam, azokat a dolgokat próbálom elkerülni, ami már a párolgásával is mérgező.

MAXXxxx - 2017-10-05 09:48

nem fog latszani belole. Sotet jarmuben (esetleg meg szinezett ablakkal is, amitol megsotetebb) a figurabol alig valami latszik, ha nincs nagyon durvan tulkontrasztosra festve.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-05 09:48   [ Eltüntet ]   [ # 469092 ]  
Veterán

Sereghez az olaj fölös, azt aláírom, de a legjobb benne éppen az, hogy ezt az öt világosítási lépést spórolod meg.

ja, ez ez megvan par perc alatt, nem kell a szaradasra varni napot vagy tobbet.
Tobb munka (nem sokkal, amig az olajat tologatod, ez is kb annyi), de kevesebb ido.

Zsolti - 2017-10-05 08:53

Amúgy csatoltam az eredményt. Ebben az a jó, hogy Tauroxnak lesz a vezetője, tehát egy zárt dobozban fog ülni, és semmi nem fog látszani belőle, leszámítva néhány kb. 1x4mm-es vágást.

sajnos kb semmi nem fog latszani belole. Sotet jarmuben (esetleg meg szinezett ablakkal is, amitol megsotetebb) a figurabol alig valami latszik, ha nincs nagyon durvan tulkontrasztosra festve.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-05 09:14   [ Eltüntet ]   [ # 469090 ]  
Veterán
Zsolti - 2017-10-05 08:53

Hát a wikipédia szerint a terpentin kurvára mérgező, de még ránézni is.

Nem meginni kell, meg fürödni benne, hanem hetente egy-két órát festeni vele, ehhez összesen pár centiliternyi kell. Egyébként minden vegyszer mérgező.

Amúgy csatoltam az eredményt. Ebben az a jó, hogy Tauroxnak lesz a vezetője, tehát egy zárt dobozban fog ülni, és semmi nem fog látszani belőle, leszámítva néhány kb. 1x4mm-es vágást.

Én a Taurox-sofőrt egyszerűen szárazecset-technikával festettem, oda tényleg nem kell jobb, mert még ha benézel is rá, akkor is tök sötétben ül. Persze festést gyakorolni pont ezért jó.

Aláírás 

[ Profil ]  

1 ennyiből: 335
1

‹‹ Tereptárgyak      Érdekes modellek ››