Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 332
1
Hogyan csináljam?
Dátum: 2017-05-07 12:27   [ Eltüntet ]   [ # 464147 ]  
Tag

Zirrian, Max köszönöm a segítséget, be is vált a dolog!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-07 10:30   [ Eltüntet ]   [ # 464143 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-05-06 23:21
zirrian - 2017-05-06 11:49

Esetleg fújj ki belőle egy keveset vmi régi festékszórós kupakba és fess azzal.

ez volt a 3-as opcio, amit irtam smile
Mondjuk eleg maceras, foleg, ha kezdo az ember.

Pedig esküszöm elolvastam amit írtál, de valahogy nem esett le, hogy ugyanazt akartam tanácsolni raspberry

Aláírás 

Blogom:

Történelmi figuraelemzős, értékelős, tanácsadós, örömködős

Ha akad régi Warzone figurád, ne habozz értesíteni.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-07 08:43   [ Eltüntet ]   [ # 464140 ]  
Akolitus
ericghar - 2017-05-06 21:02

Sziasztok!

Hogyan fessek hajat? Nem lobogó loboncot, hanem sisak/sapka alól kilógó tincseket, vagy fejtetőn “hajpamacsot”. Egyáltalán érdemes-e vacakolni vele, vagy csak húzzam be feketével?

Ha kifejezetten a fekete a kérdés én gyors megoldásként inkább sötétszürkével szoktam festeni (pl. Skavenblight dinge) + fekete tinta (pl. nuln oil) + egy minimlisan világosabb szürkével szálirányban kiemelések.

Aláírás 

grnsknz.tumblr.com

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-07 05:17   [ Eltüntet ]   [ # 464137 ]  
Veterán
ericghar - 2017-05-06 21:02

Sziasztok!

Hogyan fessek hajat? Nem lobogó loboncot, hanem sisak/sapka alól kilógó tincseket, vagy fejtetőn “hajpamacsot”. Egyáltalán érdemes-e vacakolni vele, vagy csak húzzam be feketével?

A legegyszerűbb, ha a kívánt színnél világosabb árnyalattal megfested, aztán bemosod megfelelő színű higított tintával.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-06 23:21   [ Eltüntet ]   [ # 464136 ]  
Veterán
zirrian - 2017-05-06 11:49

ez volt a 3-as opcio, amit irtam smile
Mondjuk eleg maceras, foleg, ha kezdo az ember.

erichgar: ???
nem ertem, mire gondolsz. Ha ott van, akkor fesd ki. Mondjuk veheted a lusta utat es mondhatod, hogy fekete a haja a figuranak. LOL

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-06 21:02   [ Eltüntet ]   [ # 464134 ]  
Veterán

Sziasztok!

Aláírás 

minden szabály opcionális

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-06 11:49   [ Eltüntet ]   [ # 464126 ]  
Veterán

Aláírás 

Blogom:

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-05 18:48   [ Eltüntet ]   [ # 464112 ]  
Veterán

1. ha nem tul sok, akkor a meglevo 750pt-ot fesd le ceramite/scar white-al, probald eladni a corax-ot es venni egy Army Painter feher spray-t.

2.

“Found out that corax White is the same colour as pallid wych flesh

Sajnos nem tudom ellenorizni, soha nem probaltam a corax spray-t. Viszont ha igen, akkor talan meg ez a legjobb megoldas neked.
Legjobb, ha boltban megmondod, hogy akkor veszed meg a festeket, ha egyezik (bar pallid egesz jo, tobb helyen hasznalhato szinnek tunik onmagaban is, szoval nem rossz megvenni csak ugy onmagaert sem). Ehhez vigyel egy probafigurat es a boltban probald ki. Remelhetoleg engedik/boltnak van bontott tegely, amit festooktataskor hasznalnak.

3. “Decant some corax white in a jar and use it to cover the areas in question.”  itt alapvetoen arrol van szo, hogy egy edenybe fujod esz nelkul a spray-t, majd a meg folyekony festeket hasznalod ecsettel (mondjuk szaradas miatt en elobb attoltenem egy festekes tegelybe es onnan hasznalnam, amikor kell.

Mondjuk GW…. amikor a fekete alapozoja es a fekete festeke sem egyezik. Pedig ez egyik legalapabb dolog mas gyartoknal.

GW hivatalos verzio(i):
- Ghostkeel/world eaters videoban ceramite white-al javitjak, mert utana az osszes feher reszt lefestette ulthuan grey-el (folos volt javitani, a szurke megoldotta volna).
- tobbi megtalalt feherrol szolo videoban is a corax-ot eloszor lekeni ulthuannal.

szerk: GW-s albino skaven video alapjan a pallid wych nem fog menni, kicsit rozsaszines, igy nem illik a corax-hoz.

Ami meg eszembe jut: Vallejo Model Color - Off-White/Ivory (eselyesen egyik sem fog stimmelni, de hatha)

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-05 18:03   [ Eltüntet ]   [ # 464108 ]  
Tag

Üdv ismét!

Lenne egy kérdésem festést illetően:

Mivel fehér/világos sémát szerettem volna a tauimnak, evidens volt, hogy valami fehérrel alapozzak. Végül Corax White primer-t vettem, ez volt a legvilágosabb amit itthon, relatív gyorsan be tudtam szerezni. Előtte kipróbáltam 2 féle, más márkát is, de egyik se igazán jött be (ezek ilyen nem modellezésre szánt dolgok voltak, blitz kereten nézegettem őket).

Miután lefújtam az első figurát, nagyon megtetszett a szín, szép sima, egység volt mindenütt, mondom fasza, megvan az alapozó (hiába picit drága, ezen nem akartam spórolni).

Most viszont, miután kifestettem kb 750 pontot, rájöttem, hogy a pici kis melléfestéseket, amiket csináltam, jó lenne eltüntetni. Viszont az a problémám, hogy nem nagyon tudom, milyen festéket vegyek ehhez. Eddig kipróbáltam a white scar-t, meg a ceramite white-ot is, de mindkettő túl fehér. Kicsit jobban utána olvastam a dolgoknak, lehet elkövettem egy hibát, miszerint a corax-al lefújt modelleket át kellett volna festenem valami fehér színnel (pl ceramite white-al). Azonban én ezt faszántosan kihagytam.

Szóval, mit tanácsoltok:
1.) Kezdjem el lefesteni az összes figurát ceramite-al (persze csak a fehér részeket)?
2.) Vagy próbáljak meg beszerezni olyan színt, ami nem üt el a corax-tól? Ti esetleg tudtok ilyet?

Üdv,
Csempa

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-23 13:27   [ Eltüntet ]   [ # 463648 ]  
Tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, adtatok pár remek ötletet! smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-23 09:03   [ Eltüntet ]   [ # 463627 ]  
Veterán
Nturtle - 2017-04-22 18:21

Igen, jogos, az utólag levágás kicsit béna, de valahogy a talppal festés jobban megy, mert tudom támasztani a figurát. Nekem kifejezetten tetszik a talpról kicsit lelógó kavics, de ez ízlés kérdése, persze a kivitelezés kehetne szebb.

Az eredeti kérdésre még annyit, hogy ragasztott figura köré kenhető verzióból használtam már GW-féle Agrellan Earth textúra festéket, nem volt besüppedt figura érzete és egészen okén nézett ki. Hátránya, hogy tapasztalataim szerint nagyon vastagon kell felvinni ahhoz, hogy tényleg mutasson (száradással nagyon összeesik, bátran kell kenni) és nagyon lassan szárad (több óra). Persze GW festék árban van, de kb.15- 20 minire elég egy adag. Ragasztott fűcsomóval egyszerűen pimpelhető.

itt egy fotó erről is
Ez mind ‘talpra ragasztott köré kenős’.

Vallejo basing pumice-ok, ugyanaz, csak 3 rongyért kapsz 200ml-t, és egy tégely kb. 3 seregre elég.

Aláírás 

Blogom:

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-23 07:17   [ Eltüntet ]   [ # 463623 ]  
Veterán

Ha utólag textúrázod a talpakat, érdemes megfelelő vastagságú magasítót tenni a figura talpára és úgy ragasztani a basere.

Köveknek érdemes kis fakéreg darabokat /mulcs/ használni Én az utcán virág ágyásokból szedtem össze, de meg lehet próbálni venni virágboltban, vagy kisállatkereskedésben /terráriumokban használják/.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-22 19:47   [ Eltüntet ]   [ # 463617 ]  
Veterán
Nturtle - 2017-04-22 18:21

Igen, jogos, az utólag levágás kicsit béna, de valahogy a talppal festés jobban megy, mert tudom támasztani a figurát. Nekem kifejezetten tetszik a talpról kicsit lelógó kavics, de ez ízlés kérdése, persze a kivitelezés kehetne szebb.

Az eredeti kérdésre még annyit, hogy ragasztott figura köré kenhető verzióból használtam már GW-féle Agrellan Earth textúra festéket, nem volt besüppedt figura érzete és egészen okén nézett ki. Hátránya, hogy tapasztalataim szerint nagyon vastagon kell felvinni ahhoz, hogy tényleg mutasson (száradással nagyon összeesik, bátran kell kenni) és nagyon lassan szárad (több óra). Persze GW festék árban van, de kb.15- 20 minire elég egy adag. Ragasztott fűcsomóval egyszerűen pimpelhető.

itt egy fotó erről is

Ezek tényleg jól néznek ki, de 20 figura/adag elég kevésnek tűnik, és a PVA+homok kombó sokkal vastagabb ennél. De igazából egy bevált módszer kell, és hajrá, többféleképpen is lehet jó a dolog.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-22 18:21   [ Eltüntet ]   [ # 463611 ]  
Akolitus

itt egy fotó erről is

Aláírás 

grnsknz.tumblr.com

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-22 18:09   [ Eltüntet ]   [ # 463610 ]  
Veterán

Én először elkészítem külön a talpat (PVA-val rögzített állatboltos homok, többféle szemcse keveréke, barnára lefújva, befolyatva, szárazecsetelve), aztán ragasztom rá a megcsapolt figurát. Így külön dolgozhatsz a talpon, fújhatod a színeket, és nem kell félni, hogy összekened a figurát.
Ha előre leragasztod, és úgy homokozod, olyan lesz, mintha bokáig szarban állna. Ha valaki ragaszkodik ehhez a módszerhez, legalább tegyen valamit a talpa alá, hogy szintben legyen a talpa alja a homokkal (régi stílusú slotos figurákat szoktam így csinálni). Ha olyan figurát veszek, ami le van ragasztva, azt is óvatosan levágom inkább.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-22 11:47   [ Eltüntet ]   [ # 463603 ]  
Veterán
Nturtle - 2017-04-22 08:13

+1 tipp a base-hez.

Modell/hobby boltban vettem vasútmodellezéshez használt apró szemű murvát és füvet. Zacskója kb. 1200 Ft (a terepasztalhoz elég sok kell ezért ide van belőve az ára, viszont figura alapozáshoz egy zacskó szerintem kb. 5 évre elég).

A figurát nagyon pici ragasztópöttyel teszem az alapra úgy, hogy highlightolás előtt a figura talpa alá férjen a szike és le tudjam vágni. Utána az egész base-t bekenem sima univerzális ragasztóval, pofával belenyomva a kavicsba, majd foltokban modell ragasztóval bekenem a kavicsot és rászórom a füvet, végül pillanatragasztóval teszem vissza a modellt, hogy biztosan tapadjon.

Kicsit még félkész (körbe kell még festeni a peremet) de kb. így néz ki:
fotó

Olcsó és viszonylag gyors módszer.

Hát nemtom, én csak a figura talpát megkenem PVA-val amikor kész a mini és úgy mártom kavicsba, nem szerencsétlenkedek felrakással-levétellel :D A talp oldalára szerintem óvatosan a kaviccsal, szvsz elég tré amikor foltokban ráfolyik a kavics az oldalára.

Ill. tudom ajánlani neked a dekorcuccokat is, én azt használom már egy ideje. 2-3-félét egybeöntve, hogy ne legyenek egyforma méretűek, árba tán valamivel olcsóbb is, a hátránya, hogy festeni kell, mert ezüst, zöld, stb. színű. Pentart 440 forintos akriljai erre naggggyon jók, Sólyombarna meg vmi csont/homokszín, elsővel lekened a homokot/kavicsokat, másodikkal szárazecseteled és kész. Erre meg mehet a fű.

Aláírás 

Blogom:

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-22 08:13   [ Eltüntet ]   [ # 463600 ]  
Akolitus

+1 tipp a base-hez.

Modell/hobby boltban vettem vasútmodellezéshez használt apró szemű murvát és füvet. Zacskója kb. 1200 Ft (a terepasztalhoz elég sok kell ezért ide van belőve az ára, viszont figura alapozáshoz egy zacskó szerintem kb. 5 évre elég).

A figurát nagyon pici ragasztópöttyel teszem az alapra úgy, hogy highlightolás előtt a figura talpa alá férjen a szike és le tudjam vágni. Utána az egész base-t bekenem sima univerzális ragasztóval, pofával belenyomva a kavicsba, majd foltokban modell ragasztóval bekenem a kavicsot és rászórom a füvet, végül pillanatragasztóval teszem vissza a modellt, hogy biztosan tapadjon.

Kicsit még félkész (körbe kell még festeni a peremet) de kb. így néz ki:
fotó

Olcsó és viszonylag gyors módszer.

Aláírás 

grnsknz.tumblr.com

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-22 07:09   [ Eltüntet ]   [ # 463599 ]  
Veterán
Swifty - 2017-04-21 22:06

pl. homokozóból, bármilyen építési kupacból, teszkós/fressnapfos/akármilyenes állatboltból papagájhomokból,

homokozot semmikepp, epitest szinten ha lehet keruld.
nem erdemes kockaztatni fertozest es betegseget az ossze vissza osszeszedett dolgokbol.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-21 22:39   [ Eltüntet ]   [ # 463596 ]  
Veterán

És az előző mellé egy kis videó: WHTV Tip of the Day - Blood Bowl Bases

Aláírás 

Galéria: http://www.coolminiornot.com/artist/Lone+Lemming
WIP: http://www.coolminiornot.com/forums/showthread.php?62863-Lone-Lemming-s-WIP

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-21 22:06   [ Eltüntet ]   [ # 463594 ]  
Veterán

szia, én sem vagyok pro, de:

Legegyszerűbb, ha homokot (pl. homokozóból, bármilyen építési kupacból, teszkós/fressnapfos/akármilyenes állatboltból papagájhomokból, vagy akár ja, army painter/citadel homok smile, stb.) fogsz egy tégelyben/tálkában, a figura talpát bekened PVA ragasztóval (faragasztó, fehér, színtelenre szárad), vagy vizes PVA-val, majd a figurát belemártod a homokba jól. Szinte azonnal ki is veheted, lefújkálhatod, már ráragadt a kellő mennyiség.
Még szokták száradás után vizes PVA-val lekenni, hogy még jobban ragadjon. A homok aztán festhető, pl. sötétszürkére és szárazacsettel csinosítható

Fű: van a flock, ami a szórt fű, ez pl. elég jó: http://fonixcsarnok.eu/battlefields-grass-green.html
Változatosság kedvéért lehet több színt keverni, illetve van még a tuft, ami a fűcsomó lenne, amit amolyan díszítésként ráragaszthatsz, pl. http://fonixcsarnok.eu/battlefields-xp-mountain-tuft.html
Plusz a static grass, ami a “fűszálas” fű, tkp. a tuft az ilyesmi, de static grassból változatosabb formák kihozhatók.

Mindegyiknél ragasztgathatsz rendes kavicsot vagy pl. koponyát valami extra keretről vagy eltört pajzsot, kardot, akármit.

Alternatíva lehet még a textúrafestékszerűség, pl. https://www.games-workshop.com/en-EU/Texture-Armageddon-Dust-24ML , ami ilyen sár fílingű anyag, előnye, hogy rákened, megszárad és kész, hátránya, hogy eléggé fogy a “festék”, ha rendesen adagolod, illetve ha nem ügyelsz rá, beszáradhat a tégely.

Aláírás 

Magyar Blood Bowl Liga

[ Profil ]  

1 ennyiből: 332
1

‹‹ Tereptárgyak      Érdekes modellek ››