Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 77
1
Filmsarok
Dátum: 2017-10-28 18:58   [ Eltüntet ]   [ # 469842 ]  
Veterán

errol jut eszembe, DC begyorsitott rajzfilmben, egesz gyors egymasutanban 2-t is kiadtak.

A 2 cim: Batman es Harley Quinn, Batman vs Two Faces.

Mindkettot tudom ajanlani a bennuk levo humor miatt.

A ketarc kisse fajdalmas, de ha valaki latott mar reszt a 60-as evek beli Adam West-es Batmanbol… nos eleg jol hozza azt a debil hangulatot. Raadasul a szinkronhang maga AW.

A Harley viszont kimondottan jo, ahogy Quinn kisse elmebeteg modon osszedolgozik Batmannal, hogy megmentsek a vilagot.
Jopar olyan poen van benne, ami miatt korhatarosnak kellene lennie a filmnek (lehet, hogy az is, nem neztem)

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-28 18:48   [ Eltüntet ]   [ # 469841 ]  
Veterán

Tegnap megnéztem a Szárnyas fejvadász 2049-et. A legtöbbet talán az árulja el, hogy időnként horkoltak mögöttem. A legnagyobb probléma, hogy egy csomó elemet beleerőltettek az “előző” részből. De amik annak egyedi hangulatot adtak, itt sajnos nem működnek, vontatottá, egyhangúvá teszik a filmet. Ráadásul a sztori is elég silány, gyenge kis csavarral a végén. Western-film utánérzésű befejezéssel. A zene jó. Azt is az “első” részből vették át, de szerencsére nem rontották el.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-11 10:22   [ Eltüntet ]   [ # 468412 ]  
Veterán

nnu par filmet bepotoltam az utobbi idobol. Eloszor a gyengebbek:

Karib Tenger 5: nem olyan rossz, mint ahogy a kritikusok irjak, de nagyon jo sem. Olyan 1x nezheto mozi. A 4-ik resznel mondjuk jobb.

Mumia: naggyon gaz. Bar a bukasat tekintve megmenekultunk a “dark world” univerzumtol (1 vilagban a mumia, farkasember, drakula, lathatatlan ember, Mr Hyde, stb). Foszereplo menjen inkabb vissza MI filmekhez, ott meg kb nezheto.

Galaxis orzoi 2: mindenkepp ajanlom. Legerosebb pontja, hogy onmagat sem veszi komolyan igy jopar jelenet szuperhos parodianak tunik.

——————————-

Es ketto japanbol, amiket nagyon ajanlok fuggetlenul attol, hogy se szuperhosok, se idegenek, se haboru, se terroristak, se hasonlok nincsenek bennuk. Igazabol meglehetosen elternek mind a Hollywoodi szennytol, mind az europaban megszokott animektol (dragonball, one piece, naruto mint legelterjedtebb/ismertebb harmas talan)

Az elso a “Kimi no na wa (Your Name)” cimu anime 2016-bol. Az alaphelyzet nagyon egyszeru egy japan videki kisvarosban elo lany es egy tokioi fiu tudata minden elalvaskor kicserelodik, igy kb minden masnap a masik eletet elik a masik testeben. Ez onmagaban okoz par erdekes helyzetet, de a tortenet akkor kap igazan erore, amikor a fiu megprobalja megkeresni a lanyt es kiderul, hogy a kisvarost (es kb osszes lakosat) 3 eve pusztitotta el egy meteor…

A masikat tegnap este neztem: “Koe no Katachi (Silent Voice)” (2016-os film). Nagyon utott.
A tortenet alapban eleg egyszeru. Egy fiatal fiu ki van rekesztve az osztalytarsai kozul, mivel korabban (altalanosban) az uj tanulot (egy suket lanyt) terrorizalt (angolban bully, nem tudom mi a legjobb magyar szo ra). Kozepiskola vege fele megprobalja helyretenni a hibait es ujra baratokra/megbocsajtasra lelni.

Mondjuk a sztori ugy indul, hogy mindentol megszabadul, majd ongyilkos probal lenni, de megsem mer ugrani a hidrol. Ezutan az altalanos iskolai resz (bevezeto) kb az elso 20 perc a 2 oras filmbol ami bemutatja azt, hogy milyen volt elotte. A film tobbi resze azt mutatja, ahogy megprobalja helyrehozni, amit akkor gyerekkent elrontott.

Nem is annyira a tortenet bonyolultsaga ami tetszett ami, bar par csavar van benne, nem a legosszetettebb dolog, hanem ahogy eloadja a dolgot es a szereplok kozti kapcsolatok.

Megnezeshez erdemes bekesziteni egy doboz csebkendot, kellhet. smile

Mindketto kinezete sem rossz, szoval a rajzok/hatterek/szereplok meg jol is vannak megrajzolva.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-27 12:11   [ Eltüntet ]   [ # 467060 ]  
Veterán

Galaxy Quest

Véletlen botlottam bele ebbe, miután kult filmekről olvasgattam…

Ilyen filmet még nem láttam!
Azt hittem valami olcsó Star Trek paródia, nem is akartam igazán időt pazarolni rá...
...de milyen jól tettem, hogy mégis!!

Nehéz körül írni a feelinget.
A humoros, meg a “komoly sci-fi” olyan fúziója, hogy még olyat!
Ha a filmek szellemi része érdekel rá jöhetsz, hogy vérkomoly a sztorija, de ez olyan körítésben van, hogy nem látszik annak.

Már nem is emlékszek mikor izgultam egy filmen, erre pont ezen volt izgulás!  smile
Valahogy nagyon jól van “fűszerezve”.
Nem csoda, hogy kult film! Ezt meg kell nézni!

Ui: Ja és a színészek nagyon jók! Előzetest ne nézzetek, mert tele van spoilerrel!

Csatolt képek
galaxyquestcropped.jpg
 Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing
SW Armada

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-31 09:10   [ Eltüntet ]   [ # 463137 ]  
Veterán

par film megnezeset potoltam az utobbi idoben, roviden:

Resident Evil 5: haat erdekes. Remelhetoleg tenyleg utolso resz volt… Kb semmit nem vartam tole, de azert sikeresen azt is alulmulta. Valami bunrossz.
Plusz CGI es PS ellenere nagyon meglatszik Jovovich-on, hogy az otodik elem ota eltelt 20 ev.

SW-Rouge 1: Bar szinte semmi SW erzes nem volt benne, de mint sci-fi es film teljesen rendben van. Kimondottan tetszett a kevesbe hosies hangulat, bar a foszereplok itt is kb Mary Sue szintuek. Plusz volt jopar szerintem folos kikacsintas a tobbi film fele (pl az elejen belebotles a parosba, akiknek a karjat Obi lenyiszalja az elso filmben).

Great Wall: Ez meglepett. Valami nagyon langyos 0 filmet vartam. Ennek ellenere egy nagyon jol elvezheto kellemes akciofilmet kaptunk. Tortenete (ami keves van) es a jelenetek is rendben voltak.
Egyetlen ami zavart, hogy szegeny lenyek miert a kinai falat rohamozzak, miert nem csangaznak egyszeruen europaba be? Sokkal kevesebb macera nekik, mint ezrevel a falnal pusztulni.

—————————
es valami ujabb. Tegnap kezdtek vetiteni itt a Ghost in the shell-t. Jobb dolgom nem leven elmentem megnezni.
Nos a film egyszerre tetszett es nem is.
A jelenetek kb rendben voltak, sztori… fogjuk ra, de par kikacsintason kivul 0 koze van az anime valtozathoz.
Amit megvaltoztattak:
- Section 9 hataskoret
- Kusanagi elotortenetet es jellemet (hatarozott ornagybol egy onmagaval is vivodo nyul)
- Batou elotortenetet es film kb feleig a kinezetet
- Togusa kinezetet es jellemet (anime: ujonc zsaru , film: mocros veteran)

Szoval ha valaki vegignezte korabban a SAC1-2 sorozatokat, SAC mozifilmeket, Arise sorozatot, akkor az ott felepitett vilagot el is lehet felejteni.
Par kikacsintas:
- haztetorol ‘meztelenul’ leugras (bar filmben elfelejtodott az animeben logikusan ottlevo drot, hogy ne a foldig zuhanjon) (GITS… ooo osszes)
- szemetes es utana verekedes (GITS1)
- pok-tank (GITS1, bar jopar elteres van)
- Ellenfel halozata kb megjelenese (GITS-SAC2)
- Section 9 tagokra tamadas (GITS-SAC vege)
- vegen temeto kinezet (GITS-SAC)
- Robot gesak (GITS-SAC)
- Batou kutyai (GITS2)
szoval epitettek a nosztalgiafaktorra, de hal isten valtoztattak eleget belole, hogy nem csak a korabbi animek jeleneteit forgassak ujra.

Ami kimondottan tetszett:
- pok tank. Itt a hangokkal jol jatszottak. Tenyleg egy tobb tonnas harci gepnek erezni
- ha mar mas a sztori es vilag, szerencsere az eredeti zeneket is dobtak (korabbi zene GITS-bol csak a feliratok alatt volt)
- mint cyberpunk film egesz jol mukodik

Vegeredmenyben, ha nem GITS lenne a cime, hanem “atlagos cyberpunk mozi” akkor meg talan jobban is tetszene, de ennek ellenere helye lesz a filmgyujtemenyben.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-10 09:05   [ Eltüntet ]   [ # 461920 ]  
Veterán

Nem tudom ide tartozik-e, de végtére is rendes film.

Biztos sokan ismerik, de én nem rég botlottam csak bele a youtub-on.
Szóval aki még nem hallott róla:

Damnatus - The Enemy Within

“Házi” fan made 40K film, és szuper jó!!
Ötletességük, és fantáziájuk, és kb minden előtt le a kalappal, állva tapsolás!
Sajnos spoiler nélkül nem nagyon tudok példákat írni, ha még nem tetted meg, nézd meg!

Nem tudom mikori, talán 2006-8 körüli állítólag (ezt is tessék figyelembe venni).
Német nyelvű, angol felirattal.

Szerk.: én sötétedés után sötét vörös lámpafénynél néztem, és úgy még jobb volt :D (állítható színű led égő).

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing
SW Armada

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-29 11:21   [ Eltüntet ]   [ # 461528 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-01-23 23:48

Erosen megkesve 2 film:

“Storks”

Sokat nem vartam tole, de egy eleg aranyos tortenet lett. Jopar helyen jokat lehetett rajta nevetni.
Ami nagyon utott az a farkasok es a falka kepessegek (kiveve a repulo) LOL

Nekem is bejott. Foleg a space wolf formaciok 😆

Aláírás 

Kabaman Blogja - Gates of Hell

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-23 23:48   [ Eltüntet ]   [ # 461393 ]  
Veterán

Erosen megkesve 2 film:

“strange creatures and where to find them”

Ahhoz kepest, hogy Harry Potter vilaga es ami kritikakat olvastam mennyire leszoltak kimondottan tetszett. Igazabol a vegen levo folos nyalas jelenet kivetelevel az egesz film vegig elvezheto volt.
Tortenet sem ult le, nem volt unalmas feluton es hasonlok.
Nagysagrendekkel jobb szvsz, mint a HP reszek.

Ami vegig fura volt, az a foszereplo mozgasa/testtartasa.

“Storks”

Sokat nem vartam tole, de egy eleg aranyos tortenet lett. Jopar helyen jokat lehetett rajta nevetni.
Ami nagyon utott az a farkasok es a falka kepessegek (kiveve a repulo) LOL

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-03 08:31   [ Eltüntet ]   [ # 457728 ]  
Veterán

Expressz Busanba.

Egész jó zombis film akinek tetszett a Z WorldWar annak szerintem ez is fog.
És mint a Z Világháború ez is inkább akciófilm mint horror (szerintem).
Az egyetlen amin nem szórakoztam olyan jól az a dél-koreai életmódból, kultúrából (távol kelet) adód különbségek (annak ellenére hogy külsőségekben Európai kultúrát utánoznak ). Nekem pl.  főszereplő kislány kinézetre és hangra is már eleve zombinak tűnt (ezt hollywood-ban másképp castingolták volna).

Nálam 10/10

EGY HOSSZAB ÉS JOBB ISMERTETŐ A FILMRŐL

Aláírás 

Space Hulk örökkön örökké, ámen.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-09 01:45   [ Eltüntet ]   [ # 455267 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2016-08-09 00:13
kabaman - 2016-08-08 23:47

Aki látta már a “Hasadás” című befordulós-depresszív-agresszív-klausztrofób világvége bunkerfilmet

Na, az tényleg nem egy egyszerű film.

A legijesztőbb abban a filmben az volt, hogy simán megtörténhet…

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-09 00:13   [ Eltüntet ]   [ # 455262 ]  
Veterán
kabaman - 2016-08-08 23:47

Aki látta már a “Hasadás” című befordulós-depresszív-agresszív-klausztrofób világvége bunkerfilmet

Na, az tényleg nem egy egyszerű film.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-08 23:47   [ Eltüntet ]   [ # 455260 ]  
Veterán
Woody - 2016-05-19 19:36
MAXXxxx - 2016-05-18 21:52

heten meg meg kiderul, hogy a “10 cloverfield” jo-e. leirasok alapjan szinte 0 koze van a cloverfieldhez, de azt irjak jo.

Arra készülj fel hogy a vége/közepe felé van egy olyan PLOT TWEAST hogy azt halálkomolyan adják elő de a film végéig röhögni fogsz rajta.

Megnéztem, nem rossz film, én élveztem a három főszereplő játékát, egészet a fentebb említett “PLOT TWEAST”-ig. Utána az egész összeesett.
Aki látta már a “Hasadás” című befordulós-depresszív-agresszív-klausztrofób világvége bunkerfilmet, az újranézheti lájtosabb kiadásban. De kábé a sztori ugyanaz, egy redneck bunkerből védőruhában kimenekülő rövid hajú kislány meneküléséről szól. Bár a Hasadásban sokkal jobb volt a csattanó a végén.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-08 23:44   [ Eltüntet ]   [ # 455259 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2016-08-07 18:20
Gróf - 2016-08-07 18:07

Suicide Squad. Valamiféle összeesküvést gyanítok a DC-mozik ellen.

bar meg nem lattam, de szvsz jol gyanitod a dolgot.

Ahhoz kepest, hogy Marvel filmeket mennyire istenitik eleg gyengek, ahhoz kepest, hogy DC filmeket mennyire lehuzzak egesz jok.

Oszinten nem lepodnek meg, ha a kritikusok penzt kapnanak, hogy az ertekelesuk olyan legyen amilyen.

Szerintem az Amerika Kapitány: Polgárháború kegyetlenül unalmasra és érdektelenre sikerült, még Hangyaember és Pókember poénkodása sem tudta megmenteni.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-08 23:23   [ Eltüntet ]   [ # 455257 ]  
Veterán

Suicide Squad. Valamiféle összeesküvést gyanítok a DC-mozik ellen, mert ezt mindenütt lehúzzák, pedig tök jó, kifejezetten élvezhető képregényfilm (szemben a Batman vs Superman -nel). Ajánlom, azt hozza, amit a műfajtól várunk.

Én se láttam még, de meg akarom nézni. Szerintem a képregényfilm (jó, igen, Sin Citytől a Transformersig ebben sokminden benne van, de értitek) műfajtól sokan már eleve hánynak, így eleve hendikeppel indul bármi ilyesmi a kritikusoknál.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-07 18:20   [ Eltüntet ]   [ # 455199 ]  
Veterán

Suicide Squad. Valamiféle összeesküvést gyanítok a DC-mozik ellen.

bar meg nem lattam, de szvsz jol gyanitod a dolgot.

Ahhoz kepest, hogy Marvel filmeket mennyire istenitik eleg gyengek, ahhoz kepest, hogy DC filmeket mennyire lehuzzak egesz jok.

Oszinten nem lepodnek meg, ha a kritikusok penzt kapnanak, hogy az ertekelesuk olyan legyen amilyen.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-07 18:07   [ Eltüntet ]   [ # 455198 ]  
Veterán

Suicide Squad. Valamiféle összeesküvést gyanítok a DC-mozik ellen, mert ezt mindenütt lehúzzák, pedig tök jó, kifejezetten élvezhető képregényfilm (szemben a Batman vs Superman -nel). Ajánlom, azt hozza, amit a műfajtól várunk.

Aláírás 

DiL - Vadnyugati skirmish magyarul
SAGA
Firestorm Armada és Planetfall segédlet
Cry ‘Havoc!’, and let slip the dogs of war

[ Profil ]  
Dátum: 2016-06-13 10:17   [ Eltüntet ]   [ # 453448 ]  
Veterán

Én is megnéztem végül. Úgy készültem rá, hogy köpködni fogok és szenvedni, de minden egyes percét élveztem. A sztori egyszerű, de hát ilyen basic a Warcraft sztorija is. Aminek nagyon örülök, hogy nem WOW-os bohóckodás volt, hanem az igazi stratégiai játékra hajazott inkább. Szerintem a 7/10 reális, Warcraft fanoknak 8/10 és must see.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-06-12 16:32   [ Eltüntet ]   [ # 453429 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2016-06-09 14:50

Warcraft.
Nekem tetszett. Bár Blizzard igénytelen foshoz nem szokta a nevét adni, azért Uwe Boll színrelépése óta mindenkinek összeszorul a gyomra, ha a ,,játékból készült film” szókapcsolatot hallja, úgyhogy nagy várakozásaim nem voltak. Ehhez képest kaptunk egy kliséktől nem mentes, de viszonylag csavaros történetet és egy teljesen vállalható látványvilágot. Persze ez utóbbi értékelésénél azért nehéz elvonatkoztatni a játéktól, de amit lehetett, átvettek, és úgy alakították át, hogy hihető, de mégis felismerhető legyen. Stormwind pl nem 10 utcából áll, mint a játékban, de attól még látszik, hogy igen, ez Stormwind- figyeltek pl arra, hogy a negyedeknek különböző színű tetői legyenek. Amúgy nem vagyok diehard wow-fan, a single player küldetéseket szoktam végigtolni, de nagyon jó volt látni az olyan kis kikacsintásokat, mint a báránnyá változtató varázslat egy perces hatóideje, az egy snitt erejéig bevágott folyóparton mintegy mellékesen hallatszó murlockgurgulázás, vagy az utolsó jelenetben ahogy látszik, hogy valaki horgászik.
A színészi játék mondjuk nem túl meggyőző, és a párbeszédek is laposak egy kicsit, de ez egy fantasyfilm 99%-ban CGI-ból, szóval nem az a film, ahol az ilyesmin van a hangsúly. Azt mondjuk nem tudom, hogy egy olyan embernek, aki egyáltalán nem ismeri a wowot, mennyire lesz élvezhető.

Nem ismerem a játékot, de nekem is tetszett a film. Bár a történet vonala itt-ott kicsit összeférceltnek tűnt.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-06-09 14:50   [ Eltüntet ]   [ # 453379 ]  
Veterán

Warcraft.
Nekem tetszett. Bár Blizzard igénytelen foshoz nem szokta a nevét adni, azért Uwe Boll színrelépése óta mindenkinek összeszorul a gyomra, ha a ,,játékból készült film” szókapcsolatot hallja, úgyhogy nagy várakozásaim nem voltak. Ehhez képest kaptunk egy kliséktől nem mentes, de viszonylag csavaros történetet és egy teljesen vállalható látványvilágot. Persze ez utóbbi értékelésénél azért nehéz elvonatkoztatni a játéktól, de amit lehetett, átvettek, és úgy alakították át, hogy hihető, de mégis felismerhető legyen. Stormwind pl nem 10 utcából áll, mint a játékban, de attól még látszik, hogy igen, ez Stormwind- figyeltek pl arra, hogy a negyedeknek különböző színű tetői legyenek. Amúgy nem vagyok diehard wow-fan, a single player küldetéseket szoktam végigtolni, de nagyon jó volt látni az olyan kis kikacsintásokat, mint a báránnyá változtató varázslat egy perces hatóideje, az egy snitt erejéig bevágott folyóparton mintegy mellékesen hallatszó murlockgurgulázás, vagy az utolsó jelenetben ahogy látszik, hogy valaki horgászik.
A színészi játék mondjuk nem túl meggyőző, és a párbeszédek is laposak egy kicsit, de ez egy fantasyfilm 99%-ban CGI-ból, szóval nem az a film, ahol az ilyesmin van a hangsúly. Azt mondjuk nem tudom, hogy egy olyan embernek, aki egyáltalán nem ismeri a wowot, mennyire lesz élvezhető.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-19 19:36   [ Eltüntet ]   [ # 452713 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2016-05-18 21:52

heten meg meg kiderul, hogy a “10 cloverfield” jo-e. leirasok alapjan szinte 0 koze van a cloverfieldhez, de azt irjak jo.

Arra készülj fel hogy a vége/közepe felé van egy olyan PLOT TWEAST hogy azt halálkomolyan adják elő de a film végéig röhögni fogsz rajta.

Aláírás 

AtomMaki megmutatja a fény erejét!
KAAA- ,......-*-......, -POOOWWW

[ Profil ]  

1 ennyiből: 77
1