Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 233
1
Space Wolves
Dátum: 2017-01-13 15:06   [ Eltüntet ]   [ # 461067 ]  
Veterán

A wulfenek tündérhammerrel és storm shielddel azért sokaknak fájnak. Neked is, mert így kb 50 pont egy modell.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-13 12:00   [ Eltüntet ]   [ # 461056 ]  
Veterán

Azt se felejtsük el, hogy csak a Space Wolves falkatestvéreknek van olyan sörük, amitől még egy űrgárdista is be tud állni…

...ha a lentiek nem győztek meg, ez mindenképp meg kell… smile

Aláírás 

“Nem lövünk, csak ha visszalőnek ránk…”

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-13 10:27   [ Eltüntet ]   [ # 461054 ]  
Veterán

szerintem nyugodtan játszható minden, amit szeretnél, az a kérdés, hogy baráti sör meccsek lesznek ezek, vagy versenyseregek?

Baráti sör meccsen azt hozol ami tetszik!

Írok pár gondolatot azokról amik eltérnek a sima marine-okról

HQ egységek

Wolf lord és Wolf Gard Battle Leader
Egyértelműen harcolós fajta (de a többi sm-nél is harcolósak a kapitányok és csáptör másztörök)
Jól fel lehet karácsonyfázni őket, ám ha lövős sereget akarsz, nem lesz rájuk szükséged

Wolf Priest
Veszettül drága karakter, bár ad 6+ Feel no Pain-t, de annyit sajnos nem ér, bár jó hangulati elem lehet. Közelharcolós

Rune Priest
A SW csiribá. Jók a psy-k, lövősök, van hozzá jó formáció is, neked biztos kell majd legalább egy.

Iron Priest
Hát…. közelharcolós, nekem nem nagy kedvencem, ez ízlés, bár lövős relikviával bejövős lehet.

Troop
Egyik olcsóbb és többen vannak, kisebb stattal, másik sima marine (ezek a grey hunterek), én őket ajánlom neked.

Lone Wolf
Na szerintem ők az atom állat elterelők, zavarkeltők! Adj rá egy termi páncélt, valami fegyver meg storm shield pl, aztán hajítsd le a második körtől az ellenfél vonalai mögé. W2, FnP, 2+/3++ jó túlélő, iszonyat sok lövést elbír (ami addig se másra megy). De inkább közelharciak.

Wulfen
A közelharci egységek közelharci egységének közelharci egysége! Már ha célba ér, mert védelme nem a leghűdehajdehódebb. Mindenesetre pontban nagyon megéri.

Fast

Thunderwolf Cavarly
Közelharci farkaslovasság, eszméletlen ütőerővel és szívóssággal. A wulfen mellett a másik fő közelharci egysége a seregnek. Sokan nem is szeretik. (kivéve már a nem baráti, elvadult, flufftalan, eszement versenyeken, mert ott gyengének számít)

Heavy

Long Fang
Plusz egy heavy weapon, ami más célpontra lőhet. Egyszerűen jó!

Stormfang Gunship és Stormwolf
Erről nincs tapasztalatom, kutyafej repcsi.

Egyébként tanács seregválasztáshoz: ha fluff orientált vagy, akkor jöjjön be neked a sereg, más nem számít.
ha versenyorientált vagy, akkor nem tudok tanácsot adni :D

Aláírás 

Ha az igazság pihen, a halálnak kétszer annyi dolga van.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-13 09:53   [ Eltüntet ]   [ # 461051 ]  
Veterán

Hali!

Múltkor volt egy érdekes beszélgetés a W40K Facebookos viccoldalon, hogy ki melyik rendházat utálja a legjobban, és az előkelő első helyezett (Ultramarines) után a Space wolfok győztek. Sok embert zavarja, hogy minden felszerelésük valamilyen farkassal vagy faggyal kapcsolatos, és hogy nem követik a Codex Astartes egy szabályát sem. Nekem viszont a rendházak közül egyértelműen a második kedvenceim (Black Templar után).

Múltkor Exivel beszéltük pont, hogy tök mindegy, melyik kódexszel játszol, a köcsögösködés miatt mindegyikbe bele lehet kötni:
- Ha SM, akkor azért.
- Ha nem SM, akkor azért.
- Ha tápos éppen, akkor azért.
- Ha nem tápos, akkor meg azért.

Szóval én a helyedben nem törődnék azzal, ki mit mond a seregedre. Amíg tetszenek a figurák, és a sereg fílingje, és nem akarsz a nemzetközi ETC-ken a vérpistikékkel pörögni, akármilyen kódexet, supplementes sereget hozhatsz, mi örömmel játszunk ellened. smile

Üdv:
Kaba

Aláírás 

[Klub] Debreceni HTBK Terepasztalos szekciója
Kabaman Blogja - Gates of Hell

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-11 20:15   [ Eltüntet ]   [ # 461023 ]  
Veterán

Szerintem az a szívás, hogy manapság mindegy milyen rendház a sereged. Az számít, hogy milyen formációt írnak neki. Vagyis mit kap.
Szerintem egy teljesen Drop Pod sereg azért elég lövős…. smile
Mármint akkor, azzal és oda lő ahova akar.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-11 12:47   [ Eltüntet ]   [ # 460994 ]  
Veterán

A Wolfok ilyen szempontból vegyes sereg. Erős közelharcos, ellenben vannak jó lövés orientált egységei. Azonban kisebb pontszámban, az általad írt 1000-1500 pontnál vagy lövős, vagy közelharcos sereget tudsz összerakni. A vegyes felállás életképtelen. Nagyobb pontszámnál már megoldhatóbb.

Szerintem ha igazán lövős sereget akarsz építeni, valamelyik “klasszikus” SM rendházat válaszd. Ultramarine vagy Imperial Fist főképp jó lehet. Ha szereted a járműveket, akkor Iron Hands.

Aláírás 

A csata eszmai síkon dől el,DE ELŐTTE SZÉTÜTÖM A FEJEDET!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-11 12:00   [ Eltüntet ]   [ # 460987 ]  
Veterán
Tazzz - 2017-01-11 09:55

Régebben egy tapasztalt wolflord megjegyezte, hogy a farkasok a fluffal ellentétben inkább lövős sereg. Gondolj bele, minek rohanni ha úgyis van Counter Attack? Ráadásul kiszállás után leginkább csak lőni fogsz… (Drop pod Assault vagy Rhino rush)

A Long fangek nagyon jók, vagy legalábbis pár éve nagyon jónak számítottak, amiatt volt ez.
Most inkább deathstar sereg, egy sok kis farkasból álló, nagy osztagot feltápolva.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-11 09:55   [ Eltüntet ]   [ # 460973 ]  
Veterán

Régebben egy tapasztalt wolflord megjegyezte, hogy a farkasok a fluffal ellentétben inkább lövős sereg. Gondolj bele, minek rohanni ha úgyis van Counter Attack? Ráadásul kiszállás után leginkább csak lőni fogsz… (Drop pod Assault vagy Rhino rush)

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-11 09:46   [ Eltüntet ]   [ # 460972 ]  
Akolitus

Üdv!

Új vagyok még 40k terén, a szabályokat is épp csak elkezdtem átolvasgatni. Viszont már erősen agyalok, hogy milyen frakcióval is kezdjek. Előbb necron-ban gondolkodtam, de elég sokan már alapból kiutálják a necron játékosokat. Elda, Tau kb detto, ahogy észrevettem.
Szóval jelenleg a Space Wolves van porondon. Tetszik ahogy kinéznek, színséma, sztori szinten is. Viszont úgy hallom, hogy leginkább közelharcban jeleskednek.
Én általában a távolharcot preferálom, de beletanulok ebbe is, ha kell. Ami viszont a gondom: többek szerint elég szívás közelharcos sereggel menni, mivel a közelharci fázis előtt szétvarázsolják meg szétlövik a szőrös kis hátsómat.
Erről mi a véleményetek? Hogy lehet SW sereggel mondjuk Tau vagy Necron sereg ellen menni, hogy ne fogyjak el mire közelharcba érek? Rhino? Drop pod?
Vagy lehet esetleg Space Wolfból is valami lövöldözős sereget csinálni, vagy az inkább nem profiljuk?
Szeretnék azzal a frakcióval menni amelyik a legjobban tetszik, de ehhez szeretném megtanulni hogy hogyan tudok a különböző seregtípusok ellen hatékonyan harcolni. Nem szeretnék olyan helyzetbe kerülni, hogy adott frakció ellen pl mindegy mit csinálok, ledarálnak.

Köszi előre is a tanácsokat, javaslatokat smile Kezdőcsapatra is szívesen fogadok ötleteket, még 1 db figurám sincs. Első körben ~1000-1500 pontra gondoltam.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-12-31 21:21   [ Eltüntet ]   [ # 460705 ]  
Veterán

és Nem csak Leman RUSS-t kapjuk meg hanem Frekit és Gerit is, ahogy az várható is volt:

Csatolt képek
15747376_1423244867694989_6529605335177746978_n.jpg
 Aláírás 

This is our legacy. This is our Purpose. This is why we fight’
“For Russ and the Allfather!”
WarpStorm Szolnok (Inkvizítor)
WarpStorm Szolnok (facebook)

[ Profil ]  
Dátum: 2016-12-30 18:26   [ Eltüntet ]   [ # 460685 ]  
Veterán
Beowulf - 2016-12-30 12:36

Az Iron Priest servo arm-ja +1A vagy a thunderhammer-l együtt adnak +1A-t 2 spec. weapon miatt?

Mivel Spec weapon ezért jár a +1A de el kell dönteni hogy melyik fegyverrel adod le az ütést ha +1 ként alkalmazod, mert nem egyformák a fegyverek profiljai

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-12-30 12:36   [ Eltüntet ]   [ # 460680 ]  
Veterán

Az Iron Priest servo arm-ja +1A vagy a thunderhammer-l együtt adnak +1A-t 2 spec. weapon miatt?

Aláírás 

“Fear us, for we are the STORM.”

-Lukan Thunderhand, of the Stormfang

[ Profil ]  
Dátum: 2016-12-28 17:30   [ Eltüntet ]   [ # 460648 ]  
Moderátor
Crusader - 2016-12-28 13:40

Power armor TS-nek meg Scarab Terminek is 4+ invuja van. Mondjuk túl sokat nem számít mert egy Bolter sortűz is leviszi a sime Thousand Sonokat smile .

Ha meg van 10 Blue horror akkor: ha azokat lelövöd lesz belőle 20 pink horrorr, ha azokat is lelövöd lesz belőle 40 Brimstone Horror. Ha 20 Blue Horrort hoz akkor a végére 80 Brimstone Horrorja lesz, szóval van ott modell grin

Kis helyesbítés:

4+ invi van mindenkinél de ha kapnak blessinget akkor 3+ lesz belőle.
A horrorok meg Pink-ként kezdik, majd lesz belőle 2 blue majd 1 base (2W) brimstone.
És most raktam össze 1850-ből minimum 29 kockát a psy fázisra wink

Más: nincs esetleg valakinek egy biztonsági másolata a War Zone Fenris: Curse of the Wulfen-ből?
van benne némi infó meg persze a fluff ami igazán érdekelne smile

D

Aláírás 

Merry f@kin BLOOD FOR THE BLOOD GOD!!!
http://alkimistalaboratorium.hu/
https://www.facebook.com/AlkimistaLaboratorium

[ Profil ]  
Dátum: 2016-12-28 13:40   [ Eltüntet ]   [ # 460644 ]  
Veterán

Power armor TS-nek meg Scarab Terminek is 4+ invuja van. Mondjuk túl sokat nem számít mert egy Bolter sortűz is leviszi a sime Thousand Sonokat smile .

Ha meg van 10 Blue horror akkor: ha azokat lelövöd lesz belőle 20 pink horrorr, ha azokat is lelövöd lesz belőle 40 Brimstone Horror. Ha 20 Blue Horrort hoz akkor a végére 80 Brimstone Horrorja lesz, szóval van ott modell grin

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2016-12-28 10:51   [ Eltüntet ]   [ # 460641 ]  
Veterán
Beowulf - 2016-12-28 10:28

Gondolom nem volt 30 figuránál több.

Az első idézésig. smile Aztán lesznek 40-en, 50-en, 60-an. smile

[ Profil ]  
Dátum: 2016-12-28 10:28   [ Eltüntet ]   [ # 460638 ]  
Veterán

A Sorcik és Termik, meg a Rubric statjait tekintve olyan mint a marine megfelelője, gondolom 5+ invijük van az alap power armouros TS-nek is. Semlegesíteni akarod a psy-t?Gondolom ez a sereg a konklávé + DP + 2x Termi osztag és 1x rubric osztag volt.Gondolom nem volt 30 figuránál több.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-12-28 09:55   [ Eltüntet ]   [ # 460637 ]  
Veterán
Beowulf - 2016-12-26 21:15

De komolyra fordìtva,ezt hogy hozza ki,mit tartalmaz az a sereg és hány pontból?

Ahriman és conkalvéja (lvl4+lvl3+lvl3+lvl3+lvl3) egy másik formációból Daemon Prince lvl3 2Xscarab termis sorci lvl2 robric sorci lvl1 és még nem tudom mi plusz idézett pinkek azt hiszem ennyi 1850pont
—————————

Beowulf - 2016-12-27 22:46

Akkor ezek szerint TWC-n ülő IC és a kisfarkasai is becsatlakozhatnak.

azok tutira

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-12-27 22:46   [ Eltüntet ]   [ # 460632 ]  
Veterán

Akkor ezek szerint TWC-n ülő IC és a kisfarkasai is becsatlakozhatnak.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-12-27 20:55   [ Eltüntet ]   [ # 460626 ]  
Veterán
Beowulf - 2016-12-27 20:39

A codex wolfkin formációja adta alpha packhoz motoros IC be tud csatlakozni?

Természetesen. Sőt nem motoros karakter is. Ez az egész Kennelstar lista alapja.

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Számukra a gyermekek nem többek, mint a részek pótlásai, melyek képesek tudásukkal szolgálni, amíg meg nem halnak.
Akkor mi ez a gépezet?
Ez a gépezet a rettenetes és gonosz Tau Birodalom.
Az emberiséget fenyegeti ez a gonosz gépezet, és ha belenyugszunk létezésébe, a gépezet felőröl minket.
Az ilyen gépezetet el kell pusztítani.

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2016-12-27 20:39   [ Eltüntet ]   [ # 460625 ]  
Veterán

A codex wolfkin formációja adta alpha packhoz motoros IC be tud csatlakozni?

Aláírás 

[ Profil ]  

1 ennyiből: 233
1

‹‹ Bizarr egységek      Csatajelentések ››