Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 5
1
Aliens vs Predator
Dátum: 2017-09-03 22:15   [ Eltüntet ]   [ # 468262 ]  
Veterán

Azért engem az asszony az elmúlt két játékban rendesen elkalapált Alienekkel. Megmozdulni alig tudtam, olyan rohamot tett a nyakamba. smile Persze a kockajárás segítette, de hát az ilyen, ugyebár. Forgandó. Nálunk az idegenek pariban vannak a marine-okkal, otthon. smile

Aláírás 

Into the fire of battle, onto the anvil of war

Go Steelers, Go Bears

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-03 19:36   [ Eltüntet ]   [ # 468258 ]  
Veterán
Petyo - 2017-09-03 15:26

Köszi.
Igen, örmit még e-bay-en sem találtam.

ha talaltal volna, sem orulnel, ha idonkent felkerul, orult ara van (tekintve, hogy boltban meg nem volt kaphato)
Cserebe okosan Prodos kiadott meg 1 ormester modellt, ami csak az APC elorendeloinek lett kuldve—> megint idiota ebay arak. De kis mazlival oroszok/kinaiak vettek APC-t es akkor lesz H-kat. smile

Viszont a warriorok sincsenek már fent. De találtam rakodógépet. smile

ennyiert hamar elfogyott. Ha nem lenne beloluk olyan 8-9 dobozzal en is megvettem volna oket.

Amúgy nektek mi a véleményetek, nem túl erősek a Predatorok? Az elmúlt pár játékban, sok mindent nem lehetett velük kezdeni.

Azok. Szvsz nem voltak a fajok tesztelve kb semennyire.

Predator > Marine > Alien   a sorrend.
Annyi extraval, hogy Marine ha egyutt marad (objektivak igy azert nehezebbek lehetnek), akkor meg tudja fogni a predatorokat a spec szabalyok + tuzero altal.
Alienekkel kb az eselytelenek nyugalmaval lehet palyara allni akarmelyik ellen.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-03 15:26   [ Eltüntet ]   [ # 468251 ]  
Veterán

Köszi.

Igen, örmit még e-bay-en sem találtam. Viszont a warriorok sincsenek már fent. De találtam rakodógépet. smile
Amúgy nektek mi a véleményetek, nem túl erősek a Predatorok? Az elmúlt pár játékban, sok mindent nem lehetett velük kezdeni.

Aláírás 

Go Steelers, Go Bears

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-01 11:43   [ Eltüntet ]   [ # 468203 ]  
Veterán

ezert vicces az ormester. Nekem pl van 1db toluk kb 1 eve, de boltba nem raktak ki maig.

1 warrior doboz nem veszes, bar ezt talan jobb ebay-rol beszerezni, ha mas nem kell.  (PL)
5 warriornal nem akkor a megtakaritas, hogy megerje varni Prodosra.

tarsas:
- nagy hosszukas doboz: elso kiadas
- kb negyzet alapu, benne a figurak kulonbozo szinuek, szivacsban: masodik kiadas
szabaly kb ugyanaz. 2nd ed = 1st ed + FAQ.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-01 11:17   [ Eltüntet ]   [ # 468201 ]  
Veterán

Köszi az infót. Nekem elsősorban a társashoz kellene új figura.  Warriorra gondoltam meg az örmesterre. Bár pont ez utóbbi nem kapható...pech. A szabálykönyvet inkább csak kiváncsiságból töltöttem le, meg hogy meglegyen. Hörcsög effektus. smile

Bizonyára buta kérdés, de mi a különbség az első és a második kiadású társas között? Honnan tudom, hogy nekem melyik van?
Üdv!

Petyo

Aláírás 

Go Steelers, Go Bears

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-31 21:05   [ Eltüntet ]   [ # 468186 ]  
Veterán

nem tudom, mennyi Mo-ra a posta, de ha ugyanaz, mint nemetbe, akkor nem erdemes kozosen rendelni.
legutolso rendelesnel toluk a posta 6 euro volt (all-in-alien es 2nd ed doboz)

Igazabol, ha elolvasod a konyvet majd rajossz, hogy eleg gyenge probalkozas. Tenyleg csak a figurak maguk, amik megerik az arukat.
Figuraknal igazabol 2 baj van:
- 2nd ed doboz marinejai joval kisebbek, mint a kulon kaphatoak
- van par modell, ami evek ota nem kerul ki a boltba, bar letezik (tojasok, ormester, noi ragadozo) / nem kaphato bar van (alternativ alien) / leteznie kellene(prototipus van), de nincs (lathatatlan ragadozok, alternativ marine-ok, GW szeru muanyag kitek)

Mivel egyesek szerint nemsokara elvesztik a licenszt / nem jol megy az AvP biznisz, igy lehet, hogy rizikos, de erdemes megvarni a fekete penteket(nov utolso penteke) rendelessel.
Legutobb is 40%-os engedmeny volt azon a napon + extrak (100 font felett polo, ha akcios ar is 100 felett volt, akkor alternate alien doboz ingyen). Most is ilyesmire szamitok.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-31 18:29   [ Eltüntet ]   [ # 468184 ]  
Veterán

Sziasztok!

Én is mentettem, hálás köszönet érte.
Apropó, valaki akar rendelni figurát? Esetleg valamit közösen?
Üdv!

Petyo

Aláírás 

Go Steelers, Go Bears

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-29 14:09   [ Eltüntet ]   [ # 468134 ]  
Újonc

Nagyon köszönöm!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-26 23:00   [ Eltüntet ]   [ # 468083 ]  
Veterán

AvP Unleashed szabalykonyv

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-17 13:54   [ Eltüntet ]   [ # 467807 ]  
Veterán

ohh a szuperkonyv, ami annyira csalodas volt, hogy el is felejtettem, hogy letezik.

Ezen a hetvegen mar biztosan nem, de utana het kozben elvileg meg tudom csinalni.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-17 13:05   [ Eltüntet ]   [ # 467804 ]  
Újonc

Üdv! Látom van esély rá hogy be-scanneled az AVP wargame szabálykönyvet. Nekem csak a kezdeti VIP verzió van meg a Prodos-tól, tuti sok az kisebb nagyobb változtatás. Ha esetleg tényleg lenne scan verziód, engem érdekelne. Köszi: Karesz

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-07 10:51   [ Eltüntet ]   [ # 465457 ]  
Veterán

Tojasok es arctamadok keszitese otthon, olcson

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-31 19:04   [ Eltüntet ]   [ # 463150 ]  
Veterán

Megjottek az alienek (2.0 doboz).

Az extrakrol nagyon nincs mit meselni, egyszeruen a letezo figurakat raktak a rendelesbe. Szoval pl a kiralyno pontosan ugyanaz, amit eddig is lehetett kapni (nincs meglepetes).

Kozuluk az egyetlen extra az alternativ warrior doboz. Vagy Prodos vagy Fox idiota. Sokkal reszletesebbek es jobban neznek ki, mint a sima dobozban levok, bar cserebe a pozok sokkal statikusabbak. Szoval az ultimate warrior a ketto kevereke lenne.

Ugy tunik Prodosnal maig nem tudnak szamolni. Az 5 fos Infant dobozban megint 6db volt (pontosabban 6db test, 7db farok, 7db fej). Ez kb a 3v4-ik ilyen (alapdobozokban is 10 helyett 11 volt mar tobbszor is).

Maga a 2.0-s doboz szvsz jol sikerult.
ami pozitiv:
- Konyvet meg nem neztem meg komolyabban, de kb ugyanolyan, mint a regi, elvileg csak FAQ-ok es par modositas kerult bele.
- a jateklapok ujak (valtozatossag megvan, ha az ember keveri az 1.0-s lapokkal)
- a figurak nagyon jol neznek ki es Unicast ellenere kevesebb baj van a reszlettel, mint a regieknel (pl M41-ek reszletei mindenhol jok, mig regi dobozban elmosodottak voltak)
- A figuratarto szivacs jol vedi a figurakat. Bar BGG-n tobben irtak, hogy minden osszetorve erkezett meg, nalam ilyen gond nem volt, minden egyben, rendben
- Scenic base + uj faragasok nagyon jol jonnek. Igy mar van 10 kulonbozo UCM, 6 kulonbozo Predator, stb)

ami negativ:
- ugy tunik a meretaranyt nem talaltak el egeszen. a figurak kisebbnek tunnek (foleg az emberek), mint az eddigiek.
- nem feltetlen negativ, de kartyaknal volt egy csomo feher lap. Nem tudom, hogy ezek csak a hely miatt voltak ott vagy elfelejtettek rajuk nyomtatni valamit (kuldetes, event, faj kartyak megvannak, szoval extraknak tunnek)

Wargame konyv:
oszinten meglepett a merete kb B5-os meretu, elegge apro konyvecske. Beleolvasva szabalyok eleg atlagosak, tul nagy extrak nincsenek benne, egyseg leirasok szinten harmatosak. Szoval annyira nem erte meg az arat.
VISZONT van benne par egyseg, ami erdeklodesre adhat okot a jovore nezve:
Alieneknel: Hive Mother (80mm-es talpon levo szuperkiralyno (sima 50-esen van)), King (120mm-en levo orias alien) + variansok listakhoz amik a mostani figurakbol is kihozhatoak, mint: pretorian, evolved, spitters
USCMnel: Colonial Captain, WY Commander, Synth advisor, Colonists, Prisoners, USCM Heavy Support (minigun es rocket launcher), WY Exosuit, M577 APC
Predatoroknal (itt nem tudom eldonteni, mi uj es mi hozhato ki meglevo figurakbol): Elders, Battlemasters, Machiko Noguchi(biztos uj), Tracker, Elite, Berserkers(uj), Soldiers, Hunting Bike(biztos uj), Gunship(biztos uj)

Ami negativ, hogy atnezethettek volna helyesiras es tarsai miatt. Pl rogton hatso boriton a szoveg:
“- X pages of full color rules and background material on each unit”
(es nem, nem romai szamokkal akartak leirni, hogy 10 smile )

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-17 20:30   [ Eltüntet ]   [ # 462115 ]  
Veterán

Elorendelheto az AvP 2.0
Marc 17-en postazzak elvileg.

ami uj:
- uj alapdoboz, uj figurakkal es szabalyokkal (es figurakra vagott szivaccsal, ami kulonben pl Battlefoam-tol kellene venni)
- nehezkesen, de elerhetoek megint a LE Alien warriorok
- wargame kap vegre szabalykonyvet

Hogy a szabalyok (es wargame-ben a hatter) milyenek, azt tudja fene. Uj figurak eleg jol neznek ki szvsz.

2 dolog, ami visszatarthat mindenkit az elorendelestol:
- Prodos KS tapasztalat, hogy mennyire nem postaznak (ugyanakkor sajat novemberi tapasztalat, hogy a bolti dolgokat gyorsan es jol kuldtek)
- par honapon belul megint mindent kirakhatnak 30-40%-os arengedmennyel (bar az egyes bundle-ek most is kapnak kb 30%-ot, szoval tudja fene (all in alien: 30%, all in predator: 0-5%))

1 extra:
- 100 font feletti rendelesnel (kb akarmelyik bundle vagy kb 2 alapdoboz) ajandekkent +1 AvP polo.

1 extra tolem:
- ha megszerzem (rendelem, ebay, akarmi) a szabalykonyvet, akkor megy scanner ala.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-17 08:15   [ Eltüntet ]   [ # 458166 ]  
Veterán

hihetetlen modon kesz az AvP-s KS-em. Hetvegen a Spiel-en atvettem a hianyzo cuccokat, igy majdnem minden megvan, amiert KS-nel fizettem.

Az egyetlen kivetel az alternativ marine-ok, de ott megbeszeltem, hogy helyettuk inkabb viszek a polcrol ingyen egy WY-kommando-t es teljesitettnek vehetik a KS-t.

Alt. Marine-ok elvileg decemberben fognak megjelenni, igy majd online shopbol lesznek rendelve.

——————

Erdekes modon az Infant Alienekkel vagy mazlim van, vagy Prodosnal nem tudnak szamolni.
- Alapdobozban 10 figura helyett 11 volt.
- Infant blisterben 5 helyett 6 teljes figura volt.

——————

Ugyhogy mar csak par ‘aprosag’ van vissza, mint: (lemosas par embernel), sorjazas, osszerakas, festes…

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-16 19:42   [ Eltüntet ]   [ # 457126 ]  
Veterán

bar a jatek nagyon nem indult el (pl KS utan 2+ evvel meg mindig nincs kinn a szabalykonyv, sot nem is lesz, mivel Warzone kiegeszito lesz belole (ha valaha is elkeszul),
de eleg sok idegen mellett van par marine is nalam.

Gondoltam kellene egy APC nekik. Eddig nem volt sok valasztas:
- varni, hogy Prodos csinaljon egyet, mielott elvesztik a licenszt (ami 2018 korul meg is fog tortenni)
- Khurasan minis Caiman APC. Sajnos draga (60$+posta+vam) es bar meretaranyos a 28mm-es figurakhoz, de egyszeruen bumfordi nagy. Ja es mugyanta a draga.

nemreg NECA sorozatban is kijott egy APC, egesz jo aron (25$+extrak), gondoltam jo lenne 1-et kiprobalni, hatha megfelel a figurakhoz.

Nos ma megerkezett egy nemet ebay-en talalt modell (posta miatt jo, vam nincs). Tokeletes. 16cm-s hosszaval bar nincs aranyban a marine-okkal, de nem is tunik kicsinek. Sot nekem igy kimondottan tetszik. Nagy mugyanta tomb helyett sportosabb kinezete van igy. LOL
Foleg, ha a 40K miatt hozza vagy szokva, hogy a tank nem meretaranyos a gyalogosokhoz kepest. Szoval az arany kb mint a Rhino-SM.

Gyarilag festett, de ettol eleg hamar erdemes lesz megszabadulni, mivel a festes egy zold alapszin, par helyen fekete visszafestve es szivaccsal fem-kopas felmaszatolva.
Bar sereg ebbol mar nem lesz, de egy masodik APC valamikor lehet meg befigyel, van olyan jo.

NECA-nal van Dropship is hasonlo aron, de… sajnos az tul apro (szinten 16cm hosszu)

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2016-01-29 16:30   [ Eltüntet ]   [ # 446343 ]  
Veterán

erdekelne, koszi.

nalam a GameForces magazinban van egy, de az 1/6-os mellszoborhoz volt, es se ertelme nincs 28mm-es figurakon, de kedvem a teljes adagnal vegigjatszani az ott leirtakat.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2016-01-29 15:49   [ Eltüntet ]   [ # 446341 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2016-01-29 15:37

hmm, neten levo emberek alt: fekete alap, ezust drybrush, fekete (+kek) wash -t hasznalnak.

És szarul is néz ki, egy nagy fekete paca lesz. A tökfekete Alien akkor néz ki jól, ha, mint a filmekben, vagy a képregényekben, megfelelő (akár azt is írhatnám: megfelelően komponált) háttér van mögötte. Egy wargame figurát viszont nem festhetsz háttérhez, mert a háttér folyamatosan változik.
Én egyébként a Tie fighterek (1/48-as AMT-féle dupla készlet) festésekor találkoztam hasonló dilemmával, első benyomásként az is fekete feketével, de a filmeket megnézve sokszor az is csak a háttér (űr sötétje) miatt tűnik feketének, önálló modellként egy szürke-fekete kombóval sokkal mutatósabb.

Valamelyik régi proModellben egyébként volt egy Andrea-féle (talán 54mm) Alien szépen kifestve, ha nagyon érdekel, előkereshetem.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2016-01-29 15:37   [ Eltüntet ]   [ # 446339 ]  
Veterán

hmm, neten levo emberek alt: fekete alap, ezust drybrush, fekete (+kek) wash -t hasznalnak.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2016-01-29 15:19   [ Eltüntet ]   [ # 446337 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2016-01-29 14:47

Amit nem tudok, hogy hogyan lehetne jol az idegeneket festeni. Az biztos, hogy a sima szurke szarazecset nem az igazi. Korabban Leading Edge alieneknel mar probaltam.

A filmben nem látszanak jól, talán valamelyik képregényben voltak úgy ábrázolva, hogy kétszínűen: a puhább részek kékesszürkék (egészen ki lehet világosítani közepes szürkéig), ez mehet szárazecsettel is akár. A nagy, egybefüggő kitin részek, pl a fej, az pedig fekete, itt nem kell semmit csinálni, a kontrasztot megadja a szürke környezet, egyszerűen mély fekete, fényes lakkal, de ilyen zongoralakkszerűen homogén és fényes módon.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  

1 ennyiből: 5
1

‹‹ Cold War Wargaming      Deadzone ››