Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 510
1
Chaos Space Marines
Dátum: 2017-12-14 23:07   [ Eltüntet ]   [ # 470997 ]  
Veterán
gerry666 - 2017-12-14 20:01
Wolfspirit - 2017-12-14 19:08

A Drop Pod-hoz kellene <chapter> keyword de ez nincs a Falleneknek.

A fallen keyword nem annak számít? :/

Jó nyilván nem de nem tudom mi értelme van így a falleneknek.

Nem, a Falleneknek csak 3 Keyword-je van: CHAOS, IMPERIUM, FALLEN
A GW hivatalos állásfoglalása szerint a FALLEN kulcsszó nem <LÉGIÓ> és nem is <CHAPTER>
Ennek megfelelően a Fallenek soha nem szállhatnak be semmilyen szállítójárműbe. Amúgy se tehetnék, mert ahhoz minden kulcsszónak egyeznie kellene, és ők se a “HERETIC ASTARTES” se a az “ADEPTUS ASTARTES” kulcsszavakkal nem birnak.

Mellesleg meg jóval olcsóbbak is mint a Chosenek:
6 POWER az 5 figura, vagy darabonként 14 pont szemben a Chosenek 7 POWER és 16 pontos árával.
Emellé még megkapják azt a szabályt, hogy ha állnak akkor mindig újradobják az 1-es to hit dobásaikat (overwatch-ban is), és ha Cypher 6”-en belül van, akkor mozgás után is.

Mire használom őket az asztalon: Mobil gunline.5 figurából hozol 4 spec fegyvert, meg az őrmester felszerelését. Ne felejtsd el, hogy az őrmester is hozhat kombi fegyvert a boltere helyett, és Plazma pisztolyt a bolt pisztolya helyett…

Full plazma felállásban agyonlőnek mindent, aztán rohamoznak és az őrmester befelyezi az ellenfelet. Mivel az 1-es to Hit dobást újradobja a plazmát fixen túltölthetik Cypher 6”-es körzetében.
Ha az ellenfélnek vannak járművei akkor kaphatnak a plazmák vagy kombi plazmák helyett meltagunokat, vagy kombi meltát. Meg egy nehézfegyvert, ami egy Lascannon.

Felállás: Cypher köré felrakok 3 osztagot, általában 3 Plasma és 1 melta felállásban, az őrmesternél Plasma pisztoly és power weapon. Mivel manapság pofátlan módon megszaporodtak a járművek a környékemen, ezért hamarosan kell csinálnom nehézfegyvereseket is nekik. A kódex opcióiból a Heavy Bolter vagy a Missile Launcher jó gyalogság ellen, és a Missile Launcher vagy Lascannon ér valamit a járművek ellen. Az Autocannon jelenleg nem ér semmit.

Aláírás 

WH40K 2nd - 7th Edition, WH30K
OWW2 Német sereg
Keszulo AoS sereg

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-14 20:15   [ Eltüntet ]   [ # 470996 ]  
Veterán

Fire support. Mindnek plasma/combi plasma 24”-ra lő és az 1-est újradobja ha nem mozog, morál bukásnál meg 1 főt veszít max és olcsóbb mint a chosen ha jól emlékszem. Igaz úgy mondok véleményt, hogy asztalra még nem tettem smile.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-14 20:01   [ Eltüntet ]   [ # 470994 ]  
Veterán
Wolfspirit - 2017-12-14 19:08

A fallen keyword nem annak számít? :/

Jó nyilván nem de nem tudom mi értelme van így a falleneknek.

Aláírás 

http://warhammer40k.blog.hu/

“Ha az út könnyű a cél értéktelen.”

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-14 19:08   [ Eltüntet ]   [ # 470993 ]  
Veterán

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-14 18:56   [ Eltüntet ]   [ # 470992 ]  
Veterán

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy egy chaos seregben a falleneket betudom tenni drop podba? Vagy ez megoldhatatlan?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-11 22:38   [ Eltüntet ]   [ # 470937 ]  
Veterán
dinnyeTM - 2017-12-11 10:01
Decesso - 2017-12-11 08:25
dinnyeTM - 2017-12-11 07:44

Az megvan, hogy a 2+ armoros relic (fleshmetal exoskeleton), az Iron Warriors spec és csak Iron Warriors seregbe jöhet? smile

Van DG-nek is, The Suppurating Plate-nek hívják.

Mea culpa, jó tudni smile

Igen az lesz az csak mindig keverem a nevét :D Bár bevallom őszintén eddig nem sok hasznát vettem. Elkéne kezdenem a többi relic felé kacsingatni.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-11 10:01   [ Eltüntet ]   [ # 470919 ]  
Veterán
Decesso - 2017-12-11 08:25

Az megvan, hogy a 2+ armoros relic (fleshmetal exoskeleton), az Iron Warriors spec és csak Iron Warriors seregbe jöhet? smile

Mea culpa, jó tudni smile

Aláírás 

We’re not here to destroy THE game, we’re here to destroy YOUR game

As you know, the key to victory is the element of surprise. Surprise!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-11 08:25   [ Eltüntet ]   [ # 470918 ]  
Újonc

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-11 07:44   [ Eltüntet ]   [ # 470917 ]  
Veterán

Aláírás 

We’re not here to destroy THE game, we’re here to destroy YOUR game

As you know, the key to victory is the element of surprise. Surprise!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-12-10 22:06   [ Eltüntet ]   [ # 470916 ]  
Veterán

Sziasztok időhiány miatt csak egy 1000pt csatát sikerült játszanom DG-vel tau ellen. Mivel megbeszéltük, hogy baráti mecset játszunk így volt lehetőségem tesztelni pár dolgot.

Az én listám a következő volt:
HQ:
Lord of contagion
Daemon Prince szárnyal és 2+ armoros relicel

Troop:
20 poxwalker
2x5 fő plague marine az egyik osztagnál egy blight launcherel

Elite:
1x tallyman
1x plague surgeon
5x Deathsrhoud terminátor

A tau lista valami ilyesmi volt:
HQ:
Commander
Ethereal
Fire Blade

4 osztagnyi fire warrior
2 osztag pathfinder
1 ghostkeel
jó pár drone

A Death Guardos kockákat a játék elején biztosan Nurgle papa áldása vezette mert amit lehetett megdobtam. Mit játszunk, milyen felállásban stb… a kezdés is az enyém lett volna de az ellenfelemnek is megjött a szerencséje és ellopta egy hatos dobással ami igencsak nagy fájdalom volt. A missio nevét nem tudom de lényegében egy relicet kellett felvenni és megtartani. És mivel tudtam, hogy tau ellen játszok így felállásból is a lehető legkedvezőbbet választottam. Viszont azzal nem számoltam, hogy ellopja a kezdést. Így az első körben megritkította a poxwalkereket de meglepően jól bírták (ez köszönhető a surgeonak is) Illetve elindult belopni a relicet. Én is ugyan ezt tettem illetve megindultam a princel, hogy lekaszaboljam a commanderjét és beteleportáltam a termiketa lordal együtt. Puttyogtattam is párat de nem sok sikerrel a ghostkeelt egyenesen felesleges volt lőni. A termik rohama nem sikerült a princet pedig a commander overwatchból lelőtte… hát eléggé meglepődtem. Mindenesetre ellenfelem felvette az objectivát és hátrálni kezdett közben kilőtte az összes poxwalkerem. Itt én is illetve ellenfelem is vétett egy hibát a crysisei nem voltak lángszóró távban mert kilövöldözte a poxwalkereket. Nekem pedig a surgeon került előre. De nurgle áldásának hála csupán egy sebet sikerült neki bevinni ami engem is meglepett. A következő körben aztán a Death guardokkal a surgeon elé álltam, hogy védjék. A termik pedig megettek két osztagot is egy crysist és egy fire warriort. Ekkor a tau commander szépen hátra ugrott és ment vele a ghostkeel is egy fire warrior osztagot pedig ott hagyott beáldozni, hogy ne tudjak bemenni a tau line közepébe a termikkel. Két termi meg is halt aztán de a következő körben elég volt lesprickolni a taukat és meghaltak. (nagyon erős kis fegyver t3 egységek ellen) így sikerült drónokat chargeolni. A következő körben aztán a commander elmenekült a ghostkeelel együtt. Leszedtek még egy termit de hála a gyógyítgatós stratagemnek és tallymannak megnehezítettem a dolgát. Végül aztán a guardok közreműködésével csak egy fire warrior maradt az osztagból amelyiknél az objectív volt. Azt berohamoztam a megmaradt termikkel és felvettem velük. Innentől fogva csak macska egér játékot játszottam a ghostkeelel és a commanderrel. Végül egy sebponttal túlélte az utolsó Deathshroud és megnyerte nekem a játékot. Összességében nagyon jót tett a Chapter Aprroved pontváltoztatásai így 60ptért kifejezetten jónak érzem a Deathsroudokat. A plague surgeon egy zombi horda közepén iszonyatosan erős nem is muszáj typhust mellettük tartani. Tallyman képességét pedig eleinte benéztem de még így is gyakran bejön az a hetes dobás és vissza adja az elköltött CP-t. (kétszer is bejött a játék alatt) Ráadásul a re-roll is nagyon jól tud jönni ha beér vele az ember. A lord of Contagion pedig egy állat. A daemon princek sem rosszak de valahogy nálam mindig megszívják. Következőnek egy nagyon nem baráti 2k-s mecset beszéltünk meg ott majd meglátom milyenek élesben :D

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-06 12:30   [ Eltüntet ]   [ # 470148 ]  
Veterán

Forge World vagy a Berserker dobozból a balták, ha bitz-börzén esetleg elkapsz valakit.

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-06 12:03   [ Eltüntet ]   [ # 470147 ]  
Veterán
Warboss - 2017-11-05 22:20

Az MKIII-as dobozt, és szerezz hozzá chainaxe-ket.

W

Köszi! Chainaxeot Forge Worldön kívül lehet valahol venni? Lehetőleg nem utángyártottat.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-05 22:20   [ Eltüntet ]   [ # 470138 ]  
Veterán

Az MKIII-as dobozt, és szerezz hozzá chainaxe-ket.

W

Aláírás 

The question is: What is ......
The question is: Who cares?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-05 13:16   [ Eltüntet ]   [ # 470126 ]  
Veterán

Ha szép kék-fehér pre-heressy World Eatereket akarok összerakni, mondjuk egy osztagot, akkor melyik dobozt vegyem? Gyakorlatilag berzerkereket, más színsémával. Kicsit se vágom a FW se a GW pre heressy dolgait.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-05 13:13   [ Eltüntet ]   [ # 470125 ]  
Veterán
gerry666 - 2017-10-10 22:10

Sziasztok véleményt szeretnék kérni a következő listáról.

Battelion Detachment +3cp
HQ:
1x Malignant Plaguecaster 110pt
1x typhus 175pt

Troops:
3x 19 poxwalkers 342pt

Elites:
4x Deathshroud terminators 300pt
1x Plague Surgeon 65pt
1x Tallyman 67pt

Supreme Command Detachment +1cp
HQ:
2x Daemon prince of Nurgle (wing, 2x Malefic talon) 360pt
1x Malignant Plaguecaster 110pt

Lord OF War:
Moratarion 470pt

Összesen 1999pt 7CP

A terv, mindennel haladni előre valószínűleg mortarionra fognak lőni ezért elé beteleportálni az őreit hogy minél közelebb legyenek az ellenséghez és tudjanak átvenni sebet mortirol. Közben a két DP mellette halad mögöttük egy hatalmas feltápolt horda amiben typhus a psykerek és az elite supportokkal karöltve haladnak. T4 és egyes “FNP” reroll eléggé ellenállóvá teszi a zombikat. Közben tallyman buffjának hála re-rollolnak közelharcban is plusz segít CP-t megtakarítani. Ha foglalni kell akkor ott van morti és a DP-k akik amint beértek a poxwalkerek rohamtávba mehetnek is vissza az objektívákra.(már ha élnek még) Ráadásnak hat psyker komoly rendet tud vágni.

Kíváncsi vagyok szerintetek mennyire életképes lista papíron minden könnyebb :D

Velemenyezni nem tudom, de engem is erdekelne hogy hogy teljesitettek??

Kiprobaltad?

Mik a tapasztalatok? Deathshroudokert nem sok a 75 pont??

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-04 13:45   [ Eltüntet ]   [ # 470068 ]  
Veterán

Van-e barkinek tapasztalata Nurgle deamonok teren?

Jatekban mennyire muzsikalnak jol? Mennyit erdemes hozni ha egyaltalan erdemes?!

Hogyan erdemes oket hasznalni??

Valamint Beast of Nurgle vagy Chaos Spawn??

A kerdeseim egyarant ervenyesek sima CSM seregre ill. Deff Guardra.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-24 22:42   [ Eltüntet ]   [ # 469712 ]  
Veterán
mage - 2017-10-24 19:03
Crusader - 2017-10-22 22:19

Fist. Power Fist.

Szerintem Combi-plasma jobb lenne (meszebbre / ugyan akkora távra többet lő), de Dasco többet játszott mint én 8. kiadást

Ne járj úgy, mint én. A Fallenek full plazmával szerelve belefutottak egy versenyen egy IG tank hadosztályba. Tán egy, vagy 2 tankot sikerült leszednem?

A Plazma szép és jó, de csak 1 sebzése van. Ha túltöltöd, akkor 2.
A Melta meg sebez d6-ot darabonként. Ha az ellenfélnek van járműve, akkor kelleni fog a melta.
Ha Deep Strike-ban érkezel, akkor meg egyenesen kötelező. Ahogyan azt már előttem is kifejtették…

Jogos, marpedig gepek mindig vannak, ha nincsenek, akkor meg tobb sebes karaktert olni is jo.  smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-24 19:03   [ Eltüntet ]   [ # 469683 ]  
Veterán

Fist. Power Fist.

Szerintem Combi-plasma jobb lenne (meszebbre / ugyan akkora távra többet lő), de Dasco többet játszott mint én 8. kiadást

Ne járj úgy, mint én. A Fallenek full plazmával szerelve belefutottak egy versenyen egy IG tank hadosztályba. Tán egy, vagy 2 tankot sikerült leszednem?

A Plazma szép és jó, de csak 1 sebzése van. Ha túltöltöd, akkor 2.
A Melta meg sebez d6-ot darabonként. Ha az ellenfélnek van járműve, akkor kelleni fog a melta.
Ha Deep Strike-ban érkezel, akkor meg egyenesen kötelező. Ahogyan azt már előttem is kifejtették…

Aláírás 

WH40K 2nd - 7th Edition, WH30K
OWW2 Német sereg
Keszulo AoS sereg

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-22 23:19   [ Eltüntet ]   [ # 469580 ]  
Moderátor

Fist. Power Fist.

alap tézis h teleporttal hozod a termiket. 9”-re jönnek le. 12 visz a melta. én 8 termit szoktam futtatni és a 8melta 8power fist a 2. kör CC-re legalább 2 járművet és egy komplett másik osztagot ledarál. Mivel World Eater seregbe szoktam hozni így ezért 10/7 beérnek cc-be az első körbe. (roham újra dobás) ez az 1 osztag nekem gyalulni szokott így. hozni szoktam termi lordot h az 1-es hiteket újra dobhassam

D

Aláírás 

Merry f@kin BLOOD FOR THE BLOOD GOD!!!
http://alkimistalaboratorium.hu/
https://www.facebook.com/AlkimistaLaboratorium

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-22 22:19   [ Eltüntet ]   [ # 469578 ]  
Veterán

Fist. Power Fist.

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  

1 ennyiből: 510
1

‹‹ 40k-s ritmusok      Tau és Kroot ››