Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 13
1
Bolt Action
Dátum: 2017-11-05 22:25   [ Eltüntet ]   [ # 470139 ]  
Veterán

Örülök, hogy akkor ezt végre tisztáztuk, és a hozzászólásom egy rossz félmondatán tudtunk pörögni hat hozzászólást, miközben a többi érdemi részről egy kukkot sem, ami mellesleg egy segítségkérő felvetésre született, miután három napig senki le sem bagózta.

További jó eszmecserét!

TG

Aláírás 

Karosszék tábornok

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-05 20:48   [ Eltüntet ]   [ # 470137 ]  
Veterán
zirrian - 2017-11-05 13:10

Felőlem vitázhatunk napestig, akkor sem tiltja semmi, hogy az alap HQ+2 osztag ne egy veterán őrmi, egy veterán raj meg egy reguláris raj legyen.

Igazad van. Annyi megkötés van, hogy a HQ-nak minimum olyan szintűnek kell lennie, mint a troop választások 50%-a. Ami sereglistákat láttam a neten, ott semmi “mindennek egyformának kell lennie” megkötés sem szerepelt. A theatre selector tartalmaz egyívású seregeket, full veteran, full inexp.

Aláírás 

minden szabály opcionális

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-05 13:10   [ Eltüntet ]   [ # 470124 ]  
Veterán

Felőlem vitázhatunk napestig, akkor sem tiltja semmi, hogy az alap HQ+2 osztag ne egy veterán őrmi, egy veterán raj meg egy reguláris raj legyen.

Aláírás 

Blogom:

Történelmi figuraelemzős, értékelős, tanácsadós, örömködős

Ha akad régi Warzone figurád, ne habozz értesíteni.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-04 23:59   [ Eltüntet ]   [ # 470109 ]  
Veterán
zirrian - 2017-11-04 18:28
TGábor - 2017-11-04 18:18
zirrian - 2017-11-04 18:10
TGábor - 2017-11-04 09:58

És ne feled, ilyenkor az egész szakaszt annak kell hoznod.

TG

Nem, nem kell annak hoznod.

Ezt tisztázd Jánossal, mert szerinte meg igen! Kíváncsian várom a végeredményt…

TG

Szerintem a szabálykönyvvel kell tisztázni.

János gentlemen’s agreementként nem hoz vegyes szakaszt. A szabályokban abszolúte semmi sem tiltja. Példának okáért lásd az ingyen inexperienced szovjet lövészeket - ha ezt vennénk alapul, csak inexp. szovjet sereget lehetne csinálni.

Az a baj, hogy János nem gentlemen’s agreementként nem hoz vegyes szakaszt, hanem határozottan állítja, hogy nem lehet, amit többször kijelentett előttem. Egyébként alapvetően én sem értek egyet ebben a kérdésben Jánossal, mert én sem látom ezt leírva, de nézzük kicsit máshonnan:

Ne keverjük az néhány dolgot. Te egy megerősített szakasszal játszol, ami valóban nem lehet egységes, hiszen nincs inexperienced medic, vagy épen mesterlövész, csakhogy az már megerősítés. Ha megnézed a szabályleírás Theater selector részét, vagy a seregkönyvek generic platoon leírását, akkor van egy alapszakaszod, egy tiszttel és két rajjal, amibe hozhatsz mondjuk még három, négy másmilyen rajt, meg a támogatókat. János és én is azt állítom, hogy az alap, vagy inkább nevezzük mag szakaszodnak kell egységesnek lennie. A szovjet példád azért nem jó, mert az már megerősítés.

Szóval szerintem sem jó (no meg nem katonás), ha van egy tiszted és mellé egy inexperienced meg egy fallshirmjager rajod alapnak. Ellenben az lehet, hogy van egy elit tiszted és két elit fallschirmjager rajod, amelyhez azután már azt veszel akár egy vagy több inexperienced rajt. Ilyenkor van egy elit tiszted. Persze hozhatod fordítva is, van egy inexpericed tiszted két inexperienced rajjal és hozhatsz mellé akár elit gránátosokat.

TG

Aláírás 

Karosszék tábornok

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-04 18:28   [ Eltüntet ]   [ # 470087 ]  
Veterán
TGábor - 2017-11-04 18:18

TG

TG

Szerintem a szabálykönyvvel kell tisztázni.

János gentlemen’s agreementként nem hoz vegyes szakaszt. A szabályokban abszolúte semmi sem tiltja. Példának okáért lásd az ingyen inexperienced szovjet lövészeket - ha ezt vennénk alapul, csak inexp. szovjet sereget lehetne csinálni.

Aláírás 

Blogom:

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-04 18:18   [ Eltüntet ]   [ # 470084 ]  
Veterán

TG

TG

Aláírás 

Karosszék tábornok

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-04 18:10   [ Eltüntet ]   [ # 470083 ]  
Veterán

TG

Aláírás 

Blogom:

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-04 09:58   [ Eltüntet ]   [ # 470064 ]  
Veterán
ericghar - 2017-11-01 18:32

Sziasztok!

Épül-szépül az amerikai sereg is, és a kérdés az, hogy érdemes-e downgradelni a gyalogságot, hogy több egységet (parancskockát) tudjak hozni? Vagy az osztaglétszámot csökkentsem? Egyáltalán kell-e a sok egység (nyilván kell), de hogy mennyire fontos ez, mi az optimális?

Még sohasem próbáltam az inexperienced egységet, de véleményem szerint, nem lehet vele túl nagy élvezet játszani. És ne feled, ilyenkor az egész szakaszt annak kell hoznod. Nem hiszem, hogy bármire is jók, és szerintem csak feleslegesen viszik a pontot. -1-gyel lő, +3-ra esik el, nyolcas a morál, ami semmi esetre sem megy feljebb, bármilyen tisztet is teszel mellé. Lehet, hogy túlaktiválsz, csak azok az aktivációid nem fognak sok hasznot hozni. Esetleg akkor lehetnek életképesek, ha sikerül betenned őket egy házba, de megmondom, ha én lennék az ellenfeled, nem érezném fenyegetőnek őket, ezért, nem biztos, hogy túlzottan törődnék velük.

Mondjuk én szabadon építem a csapataimat, de a szigorúan vesszük és a célod esetleg két harcjármű hozása, akkor nézzük, mi is kell hozzá. Az amerikai seregkönyv 19. oldalán az áll, hogy szakaszonként hozhatsz egy harcjárművet. De nézzük meg mi is szükséges egy szakaszhoz, kötelezően: egy hadnagy (35 pont) és két raj (2x42 pont), vagyis minimum 119 pontot el kel költened, plusz a második harcjárműved értéke, amely szerintem ebben a játékban koránt sem biztos, hogy behozza az árát.

Én maradnék a veteránoknál, igaz az én tapasztalatom - ami nem túl sok - szerint a nyolc fős raj még életképes, az alá nem mennék, ha már több rajt akarsz hozni. Annál kisebb egységek, a felezős szabály miatt már gyakran dobják a moráljukat, a fele veszteség miatt, amit aztán előbb-utóbb elbuksz. Ha az aktiválás számot akarod növelni, annak van szerintem értelmesebb módja is, főleg ha megnézed a hadszíntér ajánlásokat, ahol bizony bizonyos egységekből többet is hozhatsz, mint az alap megerősített szakaszodban előírt. Pl. az amerikaiak Normandiában, már két bazooka és két lángszórós team-et hozhatnak és akár hat, teljesen feltöltött, azaz 11 fős gyalogos rajt. 45-ben a Siegfried-vonalra három bazookást, de Németországba már ismét csak kettőt. (az európai hadszíntéren, mindenhol hozhatnak legalább két bazookást)

Alapvetően jó lehet a túlaktiválás, de ez szerintem egy normálisan gondolkodó ellenféllel, a könyv kiegyensúlyozottsága miatt maximum 1-2 lehet, ami szerintem nem döntő. Ha ennél többet érsz el, akkor azok viszont értéktelen csapatok lesznek, amelyek nem sok vizet fognak zavarni.

Én azt mondom, hogy természetesen ki lehet próbálni, főleg ha történelmi szituációt játszol, de ha több figurád van már most, mint 500, vagy 1000 pont, akkor 1200-2500 pontos csatákat is lehet játszani, mint azt a mi példánk is mutatja, ahol 5 és fél óra alatt 16-16 aktiválással több, mint 2000 pontos seregekkel játszottunk, igaz 1:72-ben.

TG

Aláírás 

Karosszék tábornok

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-01 18:32   [ Eltüntet ]   [ # 469996 ]  
Veterán

Sziasztok!

Épül-szépül az amerikai sereg is, és a kérdés az, hogy érdemes-e downgradelni a gyalogságot, hogy több egységet (parancskockát) tudjak hozni? Vagy az osztaglétszámot csökkentsem? Egyáltalán kell-e a sok egység (nyilván kell), de hogy mennyire fontos ez, mi az optimális?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-21 19:33   [ Eltüntet ]   [ # 469550 ]  
Veterán

Ha a TLKban tervezitek a játszos napot és szóltok nekem akkor megoldjuk hogy garantáltan nyitva legyen a klub

Aláírás 

Dreadball és KoW magyarosítás. Másold be a linket
https://mega.co.nz/#F!ewd1wIwY!OMtR_deae_zKghYne5SfBA

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-21 19:21   [ Eltüntet ]   [ # 469549 ]  
Veterán

Részemről benne vagyok, de időpontot nem tudok mondni. Kgb-vel játszunk majd Konflikt 47-et, akár tarthatjuk egyszerre is.

Aláírás 

Into the fire of battle, onto the anvil of war

Go Steelers, Go Bears

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-20 10:50   [ Eltüntet ]   [ # 469503 ]  
Veterán

Sziasztok!

Üssünk össze egy laza párórás játszósnapot novemberben, a pontszám lehetne elsőre 500pont, akkor nem tart fél napig egy játék. Játszani lehetne a TLK-ban, vagy a Gép-Házban, azok elég csendesek. Novemberben nekem ami üres, az az 5 (egész nap), 8-9 (de.) 11 és 18 délután. Ezeket látom előre, azért is jó volna összejönni, hogy lássuk hogy hogyan alakul a budapesti BA-élet. Meg aztán mások is kedvet kapjanak hozzá.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-14 17:35   [ Eltüntet ]   [ # 469362 ]  
Veterán

Én annyit tennék hozzá, hogy nekem a 2. kiadású könyv rendezettebbnek, áttekinthetőbbnek tűnik. A rally sokkal könnyebb, ami élvezhetőbbé teszi szerintem a játékot, bár lassítja az összeomlást, hiszen a pin sokkal könnyeben levehető.
Én az első seregkönyveit szoktam használni, mert az 2.-ból csak az alapkönyvet ismerem, és ott csak nagyon kis választékból lehet sereget építeni, és ugyanakkor nem érzem, hogy nagyon változtak volna az egységek tulajdonságai, ezért nem gondolom, hogy át kellene pontozni őket.
Ennél a játéknál, a magam felületes tapasztalatai alapján simán párosítható a 2. szabály, az 1. seregkönyvvel.

Mi, igaz, hogy első világháborút, de általában 8 fős rajokkal játszottuk, nekem használhatónak tűntek. Az én tapasztalatom, hogy pl a parancsnoki rajt nem feltétlenül érdemes felnyomni három főre, szerintem a két fő jobb, mivel eggyel nehezebb eltalálni.

Mi szoktunk még egy háziszabályt használni, amit a WAB-ból vettünk át. A 6+ esetén nem ismételten hatot dobunk, hanem 7+ esetén a megismételt dobásnak 4+, a 8+ esetén 5+, és 9+ esetén 6+. Eddig bárkivel is játszottam ezt egy ésszerű és játék javító változtatásként értékelte, és azonnal átvette.

TG

Aláírás 

Karosszék tábornok

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-14 15:00   [ Eltüntet ]   [ # 469359 ]  
Veterán
ericghar - 2017-10-11 12:15
Pogi - 2017-10-10 18:41

Sziasztok!
Elkezdtem összerakni a BA csapataim. Igazából még most olvasom a szabálykönyvet mert eddig minden dobozban pihent. Amim van az egy rakat starter szettes német és amerikai. Kb 50-50 gyalogos amcsiknál egy Sherman németeknél vagy 3db Sdkfz 251 meg egy páncéltörős. Hogy célszerű őket összerakni? Az alap 10 fős raj opciók megfelelnek? Érdemes összerakni pár tüzérségi és/vagy légi figyelőt? Vannak seregkönyveim is pdfben azok változtak a 2nd edititon miatt? Előre is köszönöm a válaszokat.

1/ 10 fővel jöhetnek, az játszható is, sokáig kitart. Szerintem alacsonyabb pontnál édemes elgondolkozni, hogy 10-nél kevesebb fővel indulj. Ez ugyis fun game, ennyi érdeklődővel.
2/ Összerakhatod, már csak a változatosság miatt is. De akár ki is jelölhetsz modelleket, hogy akkor most ők-azok-akik. Sok hasznukat én nem látom, de lehet olyan akinek bejönnek, szerintem drágák ahhoz képest amit tudnak.
3/ Más lőtávok, jobb ROF és gyengített CQB spec. képességek. A németek az új seregkönyvvel kaptak egy rosszabb morál az ellenségnél a PZIV-től komolyabb tankok ellen. Illetve a közkatona már 2+-ra tisztté lép elő. Ahol olvastam az új német seregkönyvről review-t, ott írta az ember, hogy megvenni akkor érdemes, ha valaki szeretné a polcon látni. Neklem szabáyok szempontjából jobban bejött az első kiadás (nem szerettem sosem a template-ket).

Köszönöm az infókat. Nekem még nincs tapasztalatom a szabályok terén de más játékok alapján én szeretem a templateket a tüzérség miatt, azt egyszerűen nem lehet máshogy jól szimulálni wink.

Aláírás 

“... az erőssel alkusznak, a gyengének parancsolnak…”
“Békét akarok,de a szolgaság békéjét nem akarom!”
                        Kossuth Lajos
“Nem haragból, de becsületből!”
(felirat egy 48-as huszárkardon)
“A harcnak vége,hadd pihenjek meg hát!”
(Birodalmi gárdista dal)
Hallgatni!
Blog

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-13 06:02   [ Eltüntet ]   [ # 469314 ]  
Veterán

Sziasztok!

Az időpontok amik nekem jók lennének egy sörmeccshez az október 21. (szombat) egész nap, vagy október 28. (szombat) 16h után. Ezek azok amikor biztosan ráérek.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-11 12:15   [ Eltüntet ]   [ # 469256 ]  
Veterán
Pogi - 2017-10-10 18:41

Sziasztok!
Elkezdtem összerakni a BA csapataim. Igazából még most olvasom a szabálykönyvet mert eddig minden dobozban pihent. Amim van az egy rakat starter szettes német és amerikai. Kb 50-50 gyalogos amcsiknál egy Sherman németeknél vagy 3db Sdkfz 251 meg egy páncéltörős. Hogy célszerű őket összerakni? Az alap 10 fős raj opciók megfelelnek? Érdemes összerakni pár tüzérségi és/vagy légi figyelőt? Vannak seregkönyveim is pdfben azok változtak a 2nd edititon miatt? Előre is köszönöm a válaszokat.

1/ 10 fővel jöhetnek, az játszható is, sokáig kitart. Szerintem alacsonyabb pontnál édemes elgondolkozni, hogy 10-nél kevesebb fővel indulj. Ez ugyis fun game, ennyi érdeklődővel.
2/ Összerakhatod, már csak a változatosság miatt is. De akár ki is jelölhetsz modelleket, hogy akkor most ők-azok-akik. Sok hasznukat én nem látom, de lehet olyan akinek bejönnek, szerintem drágák ahhoz képest amit tudnak.
3/ Más lőtávok, jobb ROF és gyengített CQB spec. képességek. A németek az új seregkönyvvel kaptak egy rosszabb morál az ellenségnél a PZIV-től komolyabb tankok ellen. Illetve a közkatona már 2+-ra tisztté lép elő. Ahol olvastam az új német seregkönyvről review-t, ott írta az ember, hogy megvenni akkor érdemes, ha valaki szeretné a polcon látni. Neklem szabáyok szempontjából jobban bejött az első kiadás (nem szerettem sosem a template-ket).

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-10 18:41   [ Eltüntet ]   [ # 469238 ]  
Veterán

Sziasztok!
Elkezdtem összerakni a BA csapataim. Igazából még most olvasom a szabálykönyvet mert eddig minden dobozban pihent. Amim van az egy rakat starter szettes jélet és amerikai. Kb 50-50 gyalogos amcsiknál egy Sherman németeknél vagy 3db Sdkfz 251 meg egy páncéltörős. Hogy célszerű őket összerakni? Az alap 10 fős raj opciók megfelelnek? Érdemes összerakni pár tüzérségi és/vagy légi figyelőt? Vannak seregkönyveim is pdfben azok változtak a 2nd edititon miatt? Előre is köszönöm a válaszokat.

Aláírás 

“... az erőssel alkusznak, a gyengének parancsolnak…”
“Békét akarok,de a szolgaság békéjét nem akarom!”
                        Kossuth Lajos
“Nem haragból, de becsületből!”
(felirat egy 48-as huszárkardon)
“A harcnak vége,hadd pihenjek meg hát!”
(Birodalmi gárdista dal)
Hallgatni!
Blog

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-09 19:30   [ Eltüntet ]   [ # 469218 ]  
Veterán

Én benne vagyok. smile

Aláírás 

Into the fire of battle, onto the anvil of war

Go Steelers, Go Bears

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-09 18:34   [ Eltüntet ]   [ # 469215 ]  
Veterán

Szia

Petyoval abban maradtunk, jovo het/utana egy este leugrunk jatszani, szerintem minden segitseg jol jon.

udv
kgb

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-09 13:18   [ Eltüntet ]   [ # 469196 ]  
Veterán

Sziasztok!

Ha érdekel benneteket egy próbajáték, a Bolt Actionhoz van két teljes seregem, német és szovjet. Ezek tükörseregeknek lettek építve, úgy hogy minden opciót, egységet ki lehessen próbálni (1500 pont nemzetenként). Az US sereg is szépen gyarapodik, itt 750 pontot tudok feltenni, de itt még hiányzik az Armoured Car és az Arty. opciók. Így már fel lehet pakolni ezt-azt. Aránylag sok szabadidőm is van, hétköznapokon délelőtt is ráérek.

Aláírás 

[ Profil ]  

1 ennyiből: 13
1