Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 11
1
Bolt Action
Dátum: 2017-01-11 19:04   [ Eltüntet ]   [ # 461021 ]  
Veterán

Urak!

Érdekelne valakit ez a két Bolt Action sereg?
Ha jól számoltam, kb 35.000 körül lenne a bolti áruk.

AMERIKAIAK - 25.000,-

1x Sherman + decal
8x gyalogos sprue
5x fegyver upgrade sprue
11 Bolt action kocka (zöld)
11 kis fehér kocka
1x tereptárgy zacskó
1x szabálykönyv
1x reference sheet

NÉMETEK 25.000,-

2x SdKfz251 + decal
4x gyalogos sprue (20x grenadier)
2x fegyver upgrade sprue
11 Bolt action kocka (szürke)
11 kis fehér kocka
1x tereptárgy zacskó
1x szabálykönyv
1x reference sheet

Csatolt képek
15940742_711153709052371_1749351533808672442_n.jpg15965857_711154312385644_5630835898644500887_n.jpg
 Aláírás 

WARGAMING ESSENTIALS
Firestorm Armada
Planetfall

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-07 17:49   [ Eltüntet ]   [ # 460889 ]  
Veterán
ericghar - 2017-01-07 14:52

Egy gyors kérdés: a 18 fős szállítási kapacitással bíró Buffalo LVT vihet két 9 fős osztagot?

Lehet több osztag egy járműben, de nem lehet egy osztag több járművön.

Aláírás 

Blogom:

Történelmi figuraelemzős, értékelős, tanácsadós, örömködős

Ha akad régi Warzone figurád, ne habozz értesíteni.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-07 14:52   [ Eltüntet ]   [ # 460885 ]  
Veterán

Egy gyors kérdés: a 18 fős szállítási kapacitással bíró Buffalo LVT vihet két 9 fős osztagot?

Aláírás 

minden szabály opcionális

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-13 14:38   [ Eltüntet ]   [ # 456957 ]  
Veterán

Jön a 2.0, beindult a “MathHammer”:
French army rebuild

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-08 14:08   [ Eltüntet ]   [ # 456694 ]  
Veterán

Köszi a beszámolót. Remélem írsz majd máskor is.
Közeljövően én is szeretném újra kipróbálni. Anno Ambasával játszottunk egyet-kettőt és nem volt rossz.

Aláírás 

Into the fire of battle, onto the anvil of war

Go Steelers, Go Bears

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-07 06:40   [ Eltüntet ]   [ # 456657 ]  
Veterán

Sziasztok!
Tegnap megvolt az első IRL csatám a HTC-ben, német-szovjet örökrangadó 1000 pontból. A németeknél volt egy AR-es HQ, egy sima Heer Inf., lángszórós/SMG-s pioneer-ok, full-AR Volksgr., Fallschirmjägerek 2 LMG-vel, sniper, med-arty, pzIV light-arty, motor. Én a szovjeteket választottam, gondoltam majd a létszámfölény gőzhengere itt is megmutatkozik, volt SMG HQ, 2 SMG Scout, Assault Eng, 2 LMG sq, komisszár, light-at, Su-76 és a free unit. Hát nem. Túlságosan hátra pakoltam fel, lassan értem lőtávba (assault range-be meg sehogyse). A tankot raktam reserve-be, gondoltam oldalba kapom a gyalogságot, de késve jött be, és nem sok vizet zavart. A németek gyorsan befoglalták a középső épületeket és onnan lövöldöztek le mindenkit bőszen. Kétszer elmértem a távot, szegény scoutjaimat szitává lőtték a Volkgr.-ek. Közben a PzIV - az ellenséges páncélos hiánya miatt - vígan akciózott. Három kört játszottunk le, 3:0-ra nyertek a németek. A tanulság egyértelműen az hogy sokkal agresszívabban kell játszanom, menni kell előre nagy tömegben, a komisszár meg hajtja őket. Ott volt a kocka is, de az csak az 50-50-es szitukat dönti jobbra vagy balra, szarból aranyat nem tud csinálni. Jó játék ez, szerintem megérte elkezdeni.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-23 20:32   [ Eltüntet ]   [ # 456016 ]  
Veterán
Petyo - 2016-08-23 06:48

Tüzérségi template akkor egy 6” sugarú nagy “tányér” lesz? Sok értelme nincs (max versenyen pontosabb mérőeszköz), de ezt is el lehet adni.
Üdv!

Petyo

Nekem a kisebb template-nek tűnt, de amivel lőttek az csak light arty volt. Próbáltam a látottak alapján összerakni a tank platoon-t amivel az egyikük volt, de sehogyse jött ki a lépés. Ezért úgy tűnt hogy hozzányúltak az FOC-hoz is (az is lehet hogy csak a bemutatóra raktak össze egy ad-hoc listát).

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-23 08:15   [ Eltüntet ]   [ # 455974 ]  
Veterán

ericghar

Köszi az összefoglalót!

TG

Aláírás 

Karosszék tábornok

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-23 06:48   [ Eltüntet ]   [ # 455968 ]  
Veterán

Halihó!

Nem vagyok egy tapasztalt játékos, eddig ha kétszer játszottam BA-t, talán, de a gondolataim erről:

Géppuskák egyel többet lőnek, az jó.
Rally minden pint leszed. Lehet, hogy pörgős lesz a játék, de így szinte lehetetlen lesz megtörni az ellenséget, nem? Max valami szerencsés dobás után, de akkor is a köv körben helyreállnak.
Tiszti parancs adás is jó. Ne csak morálturbónak legyenek. Ennél azért fontosabbak.
LMG lőtávja ua mint az MMG. Még jó, hogy a lényege ezeknek pont az volt hogy háromlábú állványon ugyanannak az MG42-nek nagyobb volt a hatásos lőtávolsága.
Tüzérségi template akkor egy 6” sugarú nagy “tányér” lesz? Sok értelme nincs (max versenyen pontosabb mérőeszköz), de ezt is el lehet adni.
Üdv!

Petyo

Aláírás 

Into the fire of battle, onto the anvil of war

Go Steelers, Go Bears

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-22 21:55   [ Eltüntet ]   [ # 455962 ]  
Veterán

Sziasztok!

A BoW oldalon most volt egy bemutató a 2.0-ás változatból link, 60-70percig néztem és füleltem, addig kb ennyi volt:
1. az mmg, lmg eggyel többet lő (a németek meg még egyet, buzzsaw is megmaradt) és ez
  a tankokra is vonatkozik
2. nem adható külön célpont a tanknál (a gyalogságnál még igen), vagy csak
  nem foglalkoztak vele
3. az officer aktiválhat saját egységeket (nem plusz parancsot ad,
  hanem kivehető a dice bag-ból az egység order dice-a), ez egy passzív képesség
  nem kell dobnia rá, ettől még függetlenül cselekedhet is
4. a tank company is mehet infantry platoon ellen, ez a tournament rule
  szerint tiltott volt, bár baráti játékban nem.
5. az air és a gun battery observer a kör elején dob az effektre, nem amikor rákerül a sor
6. flak tulajdonsággal rendelkező egységek rálőhetnek a repülőre, valamennyi siker kell hogy
  elkelgessék (innentől nem dobható újra hogy bejön-e a köv. körben, és az observerből sima
  rifleman lesz), de ez nem külön order, hanem az effekt után dobnak hogy az létrejön-e
7. az erdő area terrain lett, és a játék elején megállapodás kérdése hogy blokkolja-e
  a LoS-t vagy sem (ez erdetileg tournament rule volt) 
8. Down orderrel D3 pin leugrik (ez a rész annyira nem volt világos, majd valaki
  jobban megnézi), Rally az ÖSSZES pin-t leveszi és nem D6-ot. Gyorsabban lejönnek
  a pin-ek (elvileg ettől pörgősebb lesz a játék).
9. lmg lőtávja megegyezik az mmg-vel
10. dupla eggyes morálpróbánál D6 pin-t leszed, FUBAR maradt
11. a tüzérség template-es lett, AT és HE lőszert már mindenki használ (AT-gun is)

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-18 14:53   [ Eltüntet ]   [ # 455788 ]  
Veterán

Kérdezném h akkor senkit nem érdekel a warlordgameses kuponom? Starter szetthez vagy új szabálykönyvhöz a kuponnal jár egy doboz gyalogos figura…
Szeptember 5 a határidő én nem tervezem felhasználni de még nem jelzett érdeklődést senki sem. wink

Aláírás 

“... az erőssel alkusznak, a gyengének parancsolnak…”
“Békét akarok,de a szolgaság békéjét nem akarom!”
                        Kossuth Lajos
“Nem haragból, de becsületből!”
(felirat egy 48-as huszárkardon)
“A harcnak vége,hadd pihenjek meg hát!”
(Birodalmi gárdista dal)
Hallgatni!
Blog

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-11 08:40   [ Eltüntet ]   [ # 455398 ]  
Veterán

Sziasztok!
Kaptam egy kódot a warlordgamestől gondolom az elmúlt vásárlásaim miatt. Szóval az új 2nd ed. szabálykönyv vagy a starter szett megvásárlása esetén kaphatok egy általam választott gyalogos dobozt pluszban ajándékba, szeptember 5-ig érvényes az ajánlat.
Nem tom h ti kaptatok-e ilyet de én nem tervezem egyenlőre felhasználni. Esetleg valakit érdekelne? Cserélhetnénk esetleg 28mm-es vagy 40k figukra.

Aláírás 

“... az erőssel alkusznak, a gyengének parancsolnak…”
“Békét akarok,de a szolgaság békéjét nem akarom!”
                        Kossuth Lajos
“Nem haragból, de becsületből!”
(felirat egy 48-as huszárkardon)
“A harcnak vége,hadd pihenjek meg hát!”
(Birodalmi gárdista dal)
Hallgatni!
Blog

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-07 07:06   [ Eltüntet ]   [ # 455181 ]  
Veterán

Néztem a 2.0 beharangozóját és szomorúan láttam hogy itt is template-t kapnak a HE fegyverek. Remélem azért a lángszóró-sablon kimarad.
Viszont a tisztek parancsokat adnak dolog bejövős és végre a csapatszállítók is önálló egységek lesznek. Próbáltam a pocsék reklám-scanből kisilabizálni vmit, és nekem úgy tűnt hogy az FOC-t is megpiszkálják. Ugyanabból többet is lehet majd hozni, nem csak a theatre selectorban, hanem már alapból is.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-05 14:53   [ Eltüntet ]   [ # 455110 ]  
Veterán

2 fős kezdő a 2. kiadáshoz.

A Konflikt ‘47-hez pedig

USA kezdő

Német kezdő

Aláírás 

BGG profil.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-07-18 09:48   [ Eltüntet ]   [ # 454541 ]  
Veterán

Sziasztok!

A tüzérség/MMG/HMG/Mortar jöhet be reserve-ből Advance order-el, úgy hogy az egységet a pályaszélre helyezem le (1”-re az asztal szélétől), vagy mindenképpen Run order-t kell neki adnom?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-04-08 16:03   [ Eltüntet ]   [ # 450886 ]  
Veterán
darkling - 2016-01-12 22:17

Már pletykálják egy ideje, úgy néz ki ősszel jön a második kiadás. Persze majd ha lesz hivatalos bejelentés, akkor lesz biztos.

Valamint:
Armies of Germany 2. kiadás.

Itt a hivatalos bejelentés + Konflikt ‘47

Aláírás 

BGG profil.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-03-26 11:35   [ Eltüntet ]   [ # 450027 ]  
Veterán
WHITEWOLF44 - 2016-03-26 10:24
zirrian - 2016-03-26 09:13

És csak két sereg? raspberry

Ha középiskolásként melózhatnék akkor lenne már vagy hat. :D
De fűnyírásból elég nehéz már ezt is összekalapolni.

Nekem is csak azért ekkora a pofám, mert 1:72-ben csinálom, nyugi :D

Aláírás 

Blogom:

[ Profil ]  
Dátum: 2016-03-26 10:24   [ Eltüntet ]   [ # 450026 ]  
Újonc
zirrian - 2016-03-26 09:13

Ha középiskolásként melózhatnék akkor lenne már vagy hat. :D
De fűnyírásból elég nehéz már ezt is összekalapolni.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-03-26 09:13   [ Eltüntet ]   [ # 450024 ]  
Veterán

A géppuskát háziszabályozni kell - adjatok minden gépestvánnak +1 lövést és egyből jobban megéri.

Aláírás 

Blogom:

[ Profil ]  
Dátum: 2016-03-25 22:14   [ Eltüntet ]   [ # 450004 ]  
Újonc
Petyo - 2016-03-25 17:49

WHITEWOLF44

Akkor abban a közelharcban alighanem megtréfáltak a kockák. Valóban nem tűnik túl “életszerűnek”

A lángszórók közelharcban, helységharcban brutális fegyverek. Hátrányuk a kis lőtáv és a viszonylag kis kapacitás. Ha valamit eltaláltak vele (bunker, fedezék, épület) akkor az ott tartózkodók valószínűleg nem tették azt zsebre.

A lángszórókkal felszerelt Sdkfz, annyiban volt pusztítóbb, hogy a kezelők védettebbek voltak és valószínűleg nagyobb teljesítményű eszközöket lehetett szerelni egy járműre. Számvéber könyvekben leírja a szerző, hogy helységharcban megsemmisítő hatékonysággal használták a németek.
Szóval szerintem nem túlzás, amit írsz.
/quote]

Nekem pont itt van a bajom a bolt actionnel. Az egységek pontköltségei nagyon rosszul vannak eltalálva. Ez a lángszórós sdkfz-is piszok olcsó azért cserébe amit tud és a két fős lángszórós osztag is. Ezzel szemben viszont a géppuska 20 pont vagyis két ember ára. Ezeket eléggé balancolni kell. De amúgy egy nagyon jó játék. Nemhiába van két seregem benne.

[ Profil ]  

1 ennyiből: 11
1