Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 13
1
Bolt Action
Dátum: 2017-10-14 17:35   [ Eltüntet ]   [ # 469362 ]  
Veterán

Én annyit tennék hozzá, hogy nekem a 2. kiadású könyv rendezettebbnek, áttekinthetőbbnek tűnik. A rally sokkal könnyebb, ami élvezhetőbbé teszi szerintem a játékot, bár lassítja az összeomlást, hiszen a pin sokkal könnyeben levehető.
Én az első seregkönyveit szoktam használni, mert az 2.-ból csak az alapkönyvet ismerem, és ott csak nagyon kis választékból lehet sereget építeni, és ugyanakkor nem érzem, hogy nagyon változtak volna az egységek tulajdonságai, ezért nem gondolom, hogy át kellene pontozni őket.
Ennél a játéknál, a magam felületes tapasztalatai alapján simán párosítható a 2. szabály, az 1. seregkönyvvel.

Mi, igaz, hogy első világháborút, de általában 8 fős rajokkal játszottuk, nekem használhatónak tűntek. Az én tapasztalatom, hogy pl a parancsnoki rajt nem feltétlenül érdemes felnyomni három főre, szerintem a két fő jobb, mivel eggyel nehezebb eltalálni.

Mi szoktunk még egy háziszabályt használni, amit a WAB-ból vettünk át. A 6+ esetén nem ismételten hatot dobunk, hanem 7+ esetén a megismételt dobásnak 4+, a 8+ esetén 5+, és 9+ esetén 6+. Eddig bárkivel is játszottam ezt egy ésszerű és játék javító változtatásként értékelte, és azonnal átvette.

TG

Aláírás 

Karosszék tábornok

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-14 15:00   [ Eltüntet ]   [ # 469359 ]  
Veterán
ericghar - 2017-10-11 12:15
Pogi - 2017-10-10 18:41

Sziasztok!
Elkezdtem összerakni a BA csapataim. Igazából még most olvasom a szabálykönyvet mert eddig minden dobozban pihent. Amim van az egy rakat starter szettes német és amerikai. Kb 50-50 gyalogos amcsiknál egy Sherman németeknél vagy 3db Sdkfz 251 meg egy páncéltörős. Hogy célszerű őket összerakni? Az alap 10 fős raj opciók megfelelnek? Érdemes összerakni pár tüzérségi és/vagy légi figyelőt? Vannak seregkönyveim is pdfben azok változtak a 2nd edititon miatt? Előre is köszönöm a válaszokat.

1/ 10 fővel jöhetnek, az játszható is, sokáig kitart. Szerintem alacsonyabb pontnál édemes elgondolkozni, hogy 10-nél kevesebb fővel indulj. Ez ugyis fun game, ennyi érdeklődővel.
2/ Összerakhatod, már csak a változatosság miatt is. De akár ki is jelölhetsz modelleket, hogy akkor most ők-azok-akik. Sok hasznukat én nem látom, de lehet olyan akinek bejönnek, szerintem drágák ahhoz képest amit tudnak.
3/ Más lőtávok, jobb ROF és gyengített CQB spec. képességek. A németek az új seregkönyvvel kaptak egy rosszabb morál az ellenségnél a PZIV-től komolyabb tankok ellen. Illetve a közkatona már 2+-ra tisztté lép elő. Ahol olvastam az új német seregkönyvről review-t, ott írta az ember, hogy megvenni akkor érdemes, ha valaki szeretné a polcon látni. Neklem szabáyok szempontjából jobban bejött az első kiadás (nem szerettem sosem a template-ket).

Köszönöm az infókat. Nekem még nincs tapasztalatom a szabályok terén de más játékok alapján én szeretem a templateket a tüzérség miatt, azt egyszerűen nem lehet máshogy jól szimulálni wink.

Aláírás 

“... az erőssel alkusznak, a gyengének parancsolnak…”
“Békét akarok,de a szolgaság békéjét nem akarom!”
                        Kossuth Lajos
“Nem haragból, de becsületből!”
(felirat egy 48-as huszárkardon)
“A harcnak vége,hadd pihenjek meg hát!”
(Birodalmi gárdista dal)
Hallgatni!
Blog

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-13 06:02   [ Eltüntet ]   [ # 469314 ]  
Veterán

Sziasztok!

Az időpontok amik nekem jók lennének egy sörmeccshez az október 21. (szombat) egész nap, vagy október 28. (szombat) 16h után. Ezek azok amikor biztosan ráérek.

Aláírás 

minden szabály opcionális

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-11 12:15   [ Eltüntet ]   [ # 469256 ]  
Veterán
Pogi - 2017-10-10 18:41

Sziasztok!
Elkezdtem összerakni a BA csapataim. Igazából még most olvasom a szabálykönyvet mert eddig minden dobozban pihent. Amim van az egy rakat starter szettes német és amerikai. Kb 50-50 gyalogos amcsiknál egy Sherman németeknél vagy 3db Sdkfz 251 meg egy páncéltörős. Hogy célszerű őket összerakni? Az alap 10 fős raj opciók megfelelnek? Érdemes összerakni pár tüzérségi és/vagy légi figyelőt? Vannak seregkönyveim is pdfben azok változtak a 2nd edititon miatt? Előre is köszönöm a válaszokat.

1/ 10 fővel jöhetnek, az játszható is, sokáig kitart. Szerintem alacsonyabb pontnál édemes elgondolkozni, hogy 10-nél kevesebb fővel indulj. Ez ugyis fun game, ennyi érdeklődővel.
2/ Összerakhatod, már csak a változatosság miatt is. De akár ki is jelölhetsz modelleket, hogy akkor most ők-azok-akik. Sok hasznukat én nem látom, de lehet olyan akinek bejönnek, szerintem drágák ahhoz képest amit tudnak.
3/ Más lőtávok, jobb ROF és gyengített CQB spec. képességek. A németek az új seregkönyvvel kaptak egy rosszabb morál az ellenségnél a PZIV-től komolyabb tankok ellen. Illetve a közkatona már 2+-ra tisztté lép elő. Ahol olvastam az új német seregkönyvről review-t, ott írta az ember, hogy megvenni akkor érdemes, ha valaki szeretné a polcon látni. Neklem szabáyok szempontjából jobban bejött az első kiadás (nem szerettem sosem a template-ket).

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-10 18:41   [ Eltüntet ]   [ # 469238 ]  
Veterán

Sziasztok!
Elkezdtem összerakni a BA csapataim. Igazából még most olvasom a szabálykönyvet mert eddig minden dobozban pihent. Amim van az egy rakat starter szettes jélet és amerikai. Kb 50-50 gyalogos amcsiknál egy Sherman németeknél vagy 3db Sdkfz 251 meg egy páncéltörős. Hogy célszerű őket összerakni? Az alap 10 fős raj opciók megfelelnek? Érdemes összerakni pár tüzérségi és/vagy légi figyelőt? Vannak seregkönyveim is pdfben azok változtak a 2nd edititon miatt? Előre is köszönöm a válaszokat.

Aláírás 

“... az erőssel alkusznak, a gyengének parancsolnak…”
“Békét akarok,de a szolgaság békéjét nem akarom!”
                        Kossuth Lajos
“Nem haragból, de becsületből!”
(felirat egy 48-as huszárkardon)
“A harcnak vége,hadd pihenjek meg hát!”
(Birodalmi gárdista dal)
Hallgatni!
Blog

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-09 19:30   [ Eltüntet ]   [ # 469218 ]  
Veterán

Én benne vagyok. smile

Aláírás 

Into the fire of battle, onto the anvil of war

Go Steelers, Go Bears

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-09 18:34   [ Eltüntet ]   [ # 469215 ]  
Veterán

Szia

Petyoval abban maradtunk, jovo het/utana egy este leugrunk jatszani, szerintem minden segitseg jol jon.

udv
kgb

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-09 13:18   [ Eltüntet ]   [ # 469196 ]  
Veterán

Sziasztok!

Ha érdekel benneteket egy próbajáték, a Bolt Actionhoz van két teljes seregem, német és szovjet. Ezek tükörseregeknek lettek építve, úgy hogy minden opciót, egységet ki lehessen próbálni (1500 pont nemzetenként). Az US sereg is szépen gyarapodik, itt 750 pontot tudok feltenni, de itt még hiányzik az Armoured Car és az Arty. opciók. Így már fel lehet pakolni ezt-azt. Aránylag sok szabadidőm is van, hétköznapokon délelőtt is ráérek.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-08 19:50   [ Eltüntet ]   [ # 469174 ]  
Veterán

Benne vagyok. Német-Amerikai seregem van, de a proxyval sincs gond. smile

Aláírás 

Go Steelers, Go Bears

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-08 17:10   [ Eltüntet ]   [ # 469168 ]  
Veterán

Ha gondolod, van pár cuccom a szovjetekhez is (light walker, medvék, spec tank), elhozhatom kölcsönbe, ha netán szovjet az egyik sereg, de akár proxynak is jó lehet máshoz - és akkor kipróbálhatnánk.

kgb

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-08 15:52   [ Eltüntet ]   [ # 469166 ]  
Veterán

Szia!

Konflikt 47-et ugyan nem (bár szivesen kipróbálnám), de sima Bolt Actiont hébe-hóba játszunk. 28mm-ben van is két kis seregem. wink
Üdv!

Petyo

Aláírás 

Go Steelers, Go Bears

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-08 14:17   [ Eltüntet ]   [ # 469165 ]  
Veterán

Sziasztok,

Játszik valaki Pesten Konflikt 47-et? Szívesen kipróbálnám, brit seregem van (de még Bolt Action-t sem játszottam, így ebben teljesen kezdő vagyok).

Üdv
kgb

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-14 12:26   [ Eltüntet ]   [ # 466794 ]  
Veterán

Én benne vagyok, de odáig még nem látok előre, lásd munkarendem. Tudok hozni németet, britet, szovjetet.

TG

Aláírás 

Karosszék tábornok

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-11 13:22   [ Eltüntet ]   [ # 466684 ]  
Veterán

Valamikor augusztus elejére keresnék ellenfelet aki tartana nekem egy bemutató játékot. 1/72 méretarányba tudok hozni német, vagy angol sereget.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-28 18:33   [ Eltüntet ]   [ # 462378 ]  
Veterán
Szaka - 2017-02-28 13:33
zirrian - 2017-02-28 11:19
Szaka - 2017-02-28 10:28

Köszi. Itt a puskagránát is egy pint ad csak maximum.

Ha light mortarnak számít, akkor az d2 pint oszt smile

Nem light mortar, hanem sima 1d2-es HE fegyver.

HE szabályba ott van, hogy mennyi pint oszt ki egy HE(D2)-es fegyver.

Aláírás 

Blogom:

Történelmi figuraelemzős, értékelős, tanácsadós, örömködős

Ha akad régi Warzone figurád, ne habozz értesíteni.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-28 13:33   [ Eltüntet ]   [ # 462370 ]  
Veterán
zirrian - 2017-02-28 11:19

Nem light mortar, hanem sima 1d2-es HE fegyver.

Aláírás 

http://arhk.xszerver.hu/

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-28 11:19   [ Eltüntet ]   [ # 462365 ]  
Veterán

Aláírás 

Blogom:

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-28 10:28   [ Eltüntet ]   [ # 462358 ]  
Veterán

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-27 18:04   [ Eltüntet ]   [ # 462348 ]  
Veterán
Szaka - 2017-02-27 16:48

A hétvégi játékban felvetődött egy kérdés amire nem találtam kielégítő magyarázatot.

Egy gyalogos raj ha eltalál egy másikat, akkor 1 pin-t ad neki. Mi van akkor ha ez a raj eltalálja puskával, és puskagránáttal is az ellenséges egységet? A szabálykönyv ugyan azt írja, hogy egy raj egy támadással csak 1 pint oszthat ki, de a puskagránátnál meg azt hogy light mortar-nak számít. Mi a véleményetek? Ad e puskagránát külön pint, vagy sem?

Dobni kell rá, hogy mennyi pin-t ad a HE szabályok szerint, de ebbe benne van az az egy is, amit az osztag lövése ad. Pont nemrég merült fel másik fórumon, hogy 3 japán knee mortar ha talál az hány pin :D A szabályknönyvbe benne van asszem a mortaroknál ez a rész (több egy osztagban, vagy osztag részeként), mindjárt megnézem…

szerk.: ezt írták rá:
“You take pins from the weapon that does the most pins, so D2. I couldn’t find where this was in the rulebook but page 71 has a version of it.

Page 72 covers ranging in with multiple mortars in a squad. You range in separately.”

Aláírás 

Blogom:

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-27 16:48   [ Eltüntet ]   [ # 462344 ]  
Veterán

A hétvégi játékban felvetődött egy kérdés amire nem találtam kielégítő magyarázatot.

Egy gyalogos raj ha eltalál egy másikat, akkor 1 pin-t ad neki. Mi van akkor ha ez a raj eltalálja puskával, és puskagránáttal is az ellenséges egységet? A szabálykönyv ugyan azt írja, hogy egy raj egy támadással csak 1 pint oszthat ki, de a puskagránátnál meg azt hogy light mortar-nak számít. Mi a véleményetek? Ad e puskagránát külön pint, vagy sem?

Aláírás 

[ Profil ]  

1 ennyiből: 13
1