Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 5
1
Codex Inquisition
Dátum: 2017-01-15 21:21   [ Eltüntet ]   [ # 461128 ]  
Veterán

Újabb hiánypótlás Dreamer88 Titkos Könyvtárában:

- 7th Edition Codex - Imperial Agents
- 7th Edition Codex - Deathwatch

Hogy nem legyen olyan titkos link

Aláírás 

This is our legacy. This is our Purpose. This is why we fight’
“For Russ and the Allfather!”
WarpStorm Szolnok (Inkvizítor)
WarpStorm Szolnok (facebook)

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-13 18:03   [ Eltüntet ]   [ # 461073 ]  
Veterán

officio assasinorum detachmentként.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-13 16:29   [ Eltüntet ]   [ # 461070 ]  
Veterán

Karaktervadászként gondoltam rá. SW sereg mellé most a szabályok szerint hogyan hozhatom?

Aláírás 

A csata eszmai síkon dől el,DE ELŐTTE SZÉTÜTÖM A FEJEDET!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-13 16:23   [ Eltüntet ]   [ # 461069 ]  
Veterán

Én sűrűn használom (ahhoz képest mennyit játszok).

A Vindicare assassin hasznossága óriási mértékben függ attól ki az ellenfél, mert inkább taktikailag hasznos sem mint erőben.
Orkok ellen pl elég gyenge, de spec dolgokkal szaladgáló egységek ellen aranyat ér, főleg ha ezekre épül a serege.
Idézné a sorcerer a démonokat a pályára? “piff” és már nem fog megtörténni..
Pl IG vezetők kilövése (Voice of command kiiktatása), nehéz fegyveresek kilövése (Heavy plazma, stb mielőtt telibe kapja a 150-200+ pontos GK csapatom), illetve utolsó hull point-al túlélő, és épp aratni készülő járművek kilövése (ez nálam már többször nagyon hasznos volt).

Szóval a pontszámát nem biztos, hogy behozza a lelőtt modellekhez képest, de ha azt nézzük azok milyen veszteséget okoztak volna a seregednek, ha akkor és ott nem szedi ki, na az többszöröse lehet, simán eldöntheti a meccset.

Az, hogy a lőtávja már jó ideje 72” óriásit javított rajta.
Vicces módon több sebes karakterek irtásra pont nem alkalmas, ám ha az épp túlélt pl egy duelt 1 sebbel… smile

A sniper lövésének alapból 3+ nál kellene sebeznie, min 6+ instával, és úgy, hogy nincs look out sir.
Igazából az a legnagyobb baj vele, hogy 4+ nál sebezni egyszerűen túl kevés egy ilyen kaliberű egységgel, ami csak egyszer lő körönként.
Csak hellfire (2+ élőkre), vagy penetrator (járművek ellen) lövéseket használok mindenre. A 4+ rizikó egyszerűen nem fér bele.

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-13 14:58   [ Eltüntet ]   [ # 461066 ]  
Veterán

Még egy apróság: minden lövése precision shot. De messze nem ér 150 pontot.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-13 14:22   [ Eltüntet ]   [ # 461063 ]  
Veterán

Nem túl sok mindent. Pisztolya / puskája megvan, infiltrál, WS8 / BS8, a fegyvere AP2, ignore cover, -2 a look out sir-re, de ugyanúgy 4+-on sebez (kivéve spec lőszer, ami 2+), a csóka pedig T4 Sv4++.

A lőszerei:
- 2+ sebzés vagy
- invu negálás sniper sebzéssel, vagy
- D3 seb sniper sebzéssel, esetleg S10 jármű ellen

Jól hangzik, hogy kilőhetsz vele köröknént egy land raidert, de a gyakorlat inkább azt mutatja, hogy van 2-3 lövése, aztán megy a lecsóba. Single wound modellek ellen overkill, multi-wound modelleket vagy megsebzed, vagy nem (én inkább nem), de így sem elégszer, hogy megöld, járműveken meg nem árt valami effektet is generálnod, az meg 150 pontért karcsú, hogy 5+-on robban.
Pszí-védelem sokkal többet nyom mostanság a latba, így inkább a Cluexust hozzák helyette.

Fluff alapján valahogy így kéne kinéznie: Exitus rifle 48” Salvo 1/1-es fegyver, -2 az invu mentőre, nincs look-out sir,
Skulók: 2+ sebzés D3 wound, vagy instant death + auto penetrate lőszer
Ekkor érdemes lenne hozni. Így marad a Culexus.

Aláírás 

Hive mind says: Nerfing is temporary, 5* paintjob is eternal.

Deadzone magyarul - másold be a linket:
https://mega.co.nz/#!NctwSBjQ!XiiEsnlQQaeLfEIz0FVDR29Jz_wCa18ndviFBodJ0Cw

Klubtársak blogja, F:A, Flames of War, meg sok minden más

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-13 13:09   [ Eltüntet ]   [ # 461059 ]  
Veterán

Segítsen már ki valaki, mert nincsenek mag az új dolgok, hogy mit tud most egy Vindicare assasin?

Aláírás 

A csata eszmai síkon dől el,DE ELŐTTE SZÉTÜTÖM A FEJEDET!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-06 14:38   [ Eltüntet ]   [ # 460858 ]  
Veterán

Jó ötlet az inkvizíciót, illetve a kisebb birodalmi frakciókat külön kezelni, régen érett már Persze nehéz megtartani őket jól használhatónak úgy, hogy közben a deathstarképződést is gátolják.

Ezzel együtt fura, hogy a fél IG-kódexet is lekanyarították (ezek közül csomó ráadásul új szabályokat is kapott), remélem, azért raknak be valamit a helyükre, pláne, hogy az egyetlen flyert is kiszervezték (már le se írom, hogy eközben a marin kódexek wink). Mondjuk a SoB-hoz képest még ne szóljak semmit.

Az Adeptus Arbitest továbbra is hiányolom, legalább egy Arbites Tactical Squad-egység lehetett volna, pláne most, hogy újra kiadják a fém figurákat: bármennyire korlátozottan is adnák ki őket, a sculptok megvannak, a Chapterhousetól nem kellene félni.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-06 11:22   [ Eltüntet ]   [ # 460855 ]  
Veterán
JuronValor - 2017-01-06 08:35

Ja, és kiemelném az 1 elit slotból hozható 1db(!!!) űrmajmot, aki nem csatlakozhat be így sehova, 1 fős egység… a vicces formációt leszámítva, amit régen amúgy formáció nélkül is tudtál majdnem így összeállítani… Gratuláció!

A Daemonhost is 1 fős egység, nem értem a problémát. Egyértelműen úgy találták ki ezeket, hogy egy Inquisitorial Henchmen Warband formációban hozod őket. Ha arra akartad az inkvizítor kísérőit használni, hogy egy másik kódex valamilyen egységét erősítsd, akkor szorri. Szerintem így sokkal szorosabban követi a fluffot, és kicsit korlátozza az esztelen birodalmi szuperfriends halálcsillagokat.

A Imperial Agents kódex egyébként tényleg egy rakás szar - különösen, ha az egy héttel korábban megjelent szuper és fluffos Traitor Legionshoz hasonlítjuk.

CsG

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-06 10:51   [ Eltüntet ]   [ # 460852 ]  
Moderátor
JuronValor - 2017-01-06 08:35

Az Inkvizíciós rész valamivel rosszabb lett, mert vett el cuccot pl: servo skull, járművek dedicated transport only, stb.
Némi hiba javítva pl “Malleus” alapú inkvizítorral, most már tudsz rendesen radical-t játszani, mivel engedélyezték neki a santic démonos részét.
Ami kellett volna, továbbra sincs, mint több opció az inkvizítoroknak, pl egy nyamvatt refractor field-et sem rakhatsz rájuk, ja és továbbra sem lehet semmiféle transzportjuk XD

Ja, és kiemelném az 1 elit slotból hozható 1db(!!!) űrmajmot, aki nem csatlakozhat be így sehova, 1 fős egység… a vicces formációt leszámítva, amit régen amúgy formáció nélkül is tudtál majdnem így összeállítani… Gratuláció!

Érdekesnek érdekes, de ennyi. Én inkább a régit használnám.

Hála JunorValor-nak már én is forgatom egy ideje a “Codex”-et…

Kérem szépen ez egy nagyon összecsapott valami, amit nem is tudok hova tenni… a jelenlegi META formációs, kiegészítős, dataslate-es környezetében persze van létjogosultsága, de külföldön is próbálják ezt főleg nagyobb versenyeken lekorlátozni a Detachment-ek számával például, nem ok nélkül, tehát főleg versenykörnyezetben nagyon szűk rétegnek nyújthat egy pici segítséget!

Az engem érdeklő részekről…

Az asszasszínóim nem változtak!

A szisztáim csak buktak mindenhol!

Javaslom a Codex bojkottálását, aki jót akar magának! wink

Szép napot!
Emi

Aláírás 

“There is only one war open to mankind, and that is the war against our extinction…” /Isaac Asimov/

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-06 08:35   [ Eltüntet ]   [ # 460849 ]  
Veterán

Az Inkvizíciós rész valamivel rosszabb lett, mert vett el cuccot pl: servo skull, járművek dedicated transport only, stb.
Némi hiba javítva pl “Malleus” alapú inkvizítorral, most már tudsz rendesen radical-t játszani, mivel engedélyezték neki a santic démonos részét.
Ami kellett volna, továbbra sincs, mint több opció az inkvizítoroknak, pl egy nyamvatt refractor field-et sem rakhatsz rájuk, ja és továbbra sem lehet semmiféle transzportjuk XD

Érdekesnek érdekes, de ennyi. Én inkább a régit használnám.

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-05 10:28   [ Eltüntet ]   [ # 460831 ]  
Veterán

Képzeljétek, valami őrült fogta a hulladék epub formátumú Imperial Agents kódexet, és valahogy pdf-et csinált belőle…
Persze a minőség nem lett jobb, de legalább (ki)olvasható, plusz a felesleges duma és képek is ki vannak hagyva belőle.

Nem tudom ki lehetett…

PM-ben megmondom hol hallottam!

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing

[ Profil ]  
Dátum: 2016-12-31 10:45   [ Eltüntet ]   [ # 460699 ]  
Veterán

Akkor a fluffos seregemhez továbbra is 3 külön frakció (vagy 4) szükségeltetik..
...amiből 1-2 egy, vagy néhány modellből áll.
Pl: GK + IG + Inkvizítor(/és/vagy assassin).

A henchman warband érdekes. GK-nál hiába hoznék benne termiket (elég fun lenne) szinte csak super heavy transzportba férnének be a létszám miatt, teleport meg nincs az akolitusok miatt…  nagy kövér csapat… gyalog smile
De még ezzel is lehet kezdeni valamit, ha az akolitusok pusztán golyófogók olcsóért.

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing

[ Profil ]  
Dátum: 2016-12-30 22:40   [ Eltüntet ]   [ # 460695 ]  
Veterán

Ami érdekes az egy formáció, az “INQUISITORIAL HENCHMEN WARBAND” ahol több frakcióból amit a könyv felsorol van egy-két egység ebben a formációban. 131. o. Ahogy látom az egyetlen ahol több frakció egysége együtt hozható.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-12-30 21:39   [ Eltüntet ]   [ # 460691 ]  
Veterán

Minden frakció kap egy saját új detachment-et (vagy többet pl a sziszták) esetleg formációt és aztán felsorolják az egységeket amiket ezekhez az új detachment-ekhez hozhatsz. Vannak új “frakciók” pl: Aeronautica Imperialis Faction vagy Astra Telepathica Faction amik arra jók, hogy hozhass olyan modelleket nagyobb számban, amiket eddig korlátozottan tehettél meg. Kell egy tech priest az IG seregedhez? Most már nem gond. Akarsz az IG hez psy spamet? Psykanna Division detachment miatt egy Astropath - ami IG Command Squadban lehetett eddig csak - ML 2 50 pontért tolja a Presience-t mega psychik sriek-et. És az egész detachment állhat ebből az egy modellből. Szerintem az egész csak színesítés. Mindegyiknél le van írva hogy a detachment része csak inkvizítor vagy csak sziszta vagy csak ez vagy csak az lehet. Nem egy sereg, csak gyűjteményes kötet az egész az impérium vonal újdonságairól, amit egybe fűzve már érdemes nyomdába küldeni és pézért adni - külön külön nyílván nem lenne annyi hogy pénzt lehetne kérni érte.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-12-30 11:14   [ Eltüntet ]   [ # 460676 ]  
Veterán

Sikerült már valakinek megfejteni hogyan működik az Imperial Agents kódeksz?  hmmm

Én eddig úgy látom mindent hozhatsz belőle egyszerre, csak minden a saját limitjén belül jön.
Vagyis nincs mindenre kiterjedő “univerzális” megkötés, de egy seregnek számítanak.

Van már valami hivatalos magyarázat?
A könyv meg se nyikkan a témáról, viszont elsőre nagyon, másodikra még mindig érthetetlen, harmadikra meg talán értelmezhető.

A sziszta sereg meg bele lett csapva a kódexbe, hogy “nesze itt van”. Nem tudom minek egyébként, mikor van kódexük. A külön “Imperial Agent” variáció így is benne van…

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing

[ Profil ]  
Dátum: 2015-10-12 21:07   [ Eltüntet ]   [ # 439883 ]  
Veterán
Koppány - 2015-10-12 11:15

És én még örültem, hogy van magyar nyelvű fordítás.
Aztán kiderül, hogy régi.
Túl szép lett volna.

Mi az, csak nem akarsz ilyesmit hozni? A szisztáknak? Vagy csak készültök a seregemből?  smile

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing

[ Profil ]  
Dátum: 2015-10-12 11:15   [ Eltüntet ]   [ # 439856 ]  
Veterán

És én még örültem, hogy van magyar nyelvű fordítás.
Aztán kiderül, hogy régi.
Túl szép lett volna.

[ Profil ]  
Dátum: 2015-10-12 10:44   [ Eltüntet ]   [ # 439854 ]  
Veterán
Koppány - 2015-10-12 10:15

Henchmen osztagban psyker szabálya, hogy mindig ismeri a psychic barrage képességet.
Ezen kívül (mint 1-es szintű pszi) dobhat másik képességre?

Azt ugye tudod, hogy frissült már régen az inkvizíciós kódex és többek között a pszíkerek szabálya is változott (meg még sok egyéb apróság). Nincs már nekik barrage.

Helyette a psyker-ek a henchmen egységben brotherhood of psykers képességet kaptak (tehát mindegy mennyien vannak egy egységben, level 1-es az egész galeri) és 1 képességet generálhatnak (meg persze a primaris power-t) az alábbi diszciplínák valamelyikéből: Daemonology Sanctic, Divination, Pyromancy, Telekinesis, Telepathy.

[ Profil ]  
Dátum: 2015-10-12 10:15   [ Eltüntet ]   [ # 439847 ]  
Veterán

Henchmen osztagban psyker szabálya, hogy mindig ismeri a psychic barrage képességet.
Ezen kívül (mint 1-es szintű pszi) dobhat másik képességre?

[ Profil ]  

1 ennyiből: 5
1